گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای تسلط فقط باید تست بزنی استاد مفاهیم رو آموزش میده تا جایی که اطلاع دارم استاد کهن اهواز میاد با اینکه استاد مداره ولی برو مشاوره ازش بگیر
در خصوص ریاضی ، دوستانی که ضعیف هستن باور کنن حدود 30 در صد سوالات مهندسی رو میشه با چشم زد ترس رو بزارید کنار فقط یا علی بگید و مطالعش کنید

عاقا شما ریاضیاتت قویه.عایا با سوالای نصیر که من ناامید میشم.باید چیکار کنم؟؟شما یه راه پیش پای ما بذار

power4ever

عضو جدید
عاقا شما ریاضیاتت قویه.عایا با سوالای نصیر که من ناامید میشم.باید چیکار کنم؟؟شما یه راه پیش پای ما بذار

به نظرم یه جزوه خلاصه مهندسی یا جزوه کلاس کریمی رو سریع مطالعه کن و شروع کن به حل تست کنکور
بهترین منبع هم سوالای خود کنکوره تمامی رشته هاست اون موقع متوجه میشی 70 در صد سوالات شبیه سوالات کنکور قبل بودن
و حدود 20 درصد دقیقا تکرار شدن برای مثال از 6 سوال پارسال کنکور مکانیک 5 تا دقیقا تکرار کنکور ای دیگه بوده
و کنکور برق 93 از 7 سوال ریاضی مهندسی 2 تا دقیقا تکرار شده بود و 3 تا شبیهش در کنکور سایر رشته ها بوده
پس اگه حتی معادلات و آمار نخونی و فقط خوب تکرار کنی 41 درصد بدست آوردی که واسه کسی با دید ریاضی متوسط رو به پایین عالیه

ehsan0641

کاربر بیش فعال

آقا هر سوالی رو مشکل دارید بذارید تو انجمن با بچه ها روش بحث میکنیم، بهرحال ازمونهای ازمایشی برای اینه که ادم مشکلشو پیدا کنه.

apadana34

عضو جدید
سلام . برای کار و اشتغال ایا لیسانس الکترونیک کفایت می کنه یا نه گرفتن ارشد یکی ازگرایشهای برق مزیتی حساب می شه . منظورم اینه که ایا با داشتن مدرک لیسانس برق داشتن ارشد برق مزیتی حساب می شه برای شغل چه دولتی و چه خصوصی و اینقدر هستش که نرم سراغ رشته دیگر چون تصمیم دارم ارشد را یه رشته دیگر مثل فیزیک یا هسته ای بخوانم . ممنون

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام دوستان دیدم اکثرا در تب و تاب ریاضی مهندسی هستند این خبر رو بدم با تاکید بر این که حتی یک در میلیارد هم هدف تبلیغ نیست و فقط جنبه اطلاع رسانی دارد!! اگه هم جنبه تبلیغاتی داشته باشه عذرخواهی میکنم از همه و مدیران!

دیروز یه خبری رو تو سایت مدرسان دیدم که ظاهرا این موسسه کتابی رو تالیف کرده تحت عنوان حل تست های ریاضی مهندسی به روش رد گزینه و بدون دخالت دست و خودکار!! و یه سری اطلاعات دیگه هم داشت که دوستانی که نیاز داشتند به سایت مدرسان شریف برن ولی این کتاب از دو هفته دیگه تو کتابفروشی ها و نمایندگیها توزیع خواهد شد.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

سلام دوستان دیدم اکثرا در تب و تاب ریاضی مهندسی هستند این خبر رو بدم با تاکید بر این که حتی یک در میلیارد هم هدف تبلیغ نیست و فقط جنبه اطلاع رسانی دارد!! اگه هم جنبه تبلیغاتی داشته باشه عذرخواهی میکنم از همه و مدیران!

دیروز یه خبری رو تو سایت مدرسان دیدم که ظاهرا این موسسه کتابی رو تالیف کرده تحت عنوان حل تست های ریاضی مهندسی به روش رد گزینه و بدون دخالت دست و خودکار!! و یه سری اطلاعات دیگه هم داشت که دوستانی که نیاز داشتند به سایت مدرسان شریف برن ولی این کتاب از دو هفته دیگه تو کتابفروشی ها و نمایندگیها توزیع خواهد شد.

واقعا متاسفم واسه نظام اموزشي كشور كه حالا اين چيزا روتق گرفته توش! حل سوالا بدون دخالت دست
توي كنكور كارشناسي هم كه ماشالا تي وي رو نگاه ميكني همشون دارن تبليغ سي دي هاشونو ميكنن حل به روش چشمي
عوض اينكه مطلب ياد بگيريم دنبال راه در رو ميانبريم اينه نظام اموزشي ايران عزيز! با خودم فكر ميكردم اين بچه هايي كه با اين سي دي ها فردا ميخوان برن دانشگاه چي حاليشون ميشه چه پشتوانه علمي دارن كه ميخوان پا به دانشگاه بذارن
افسوس ميخورم كه جزيي از اين نظام اموزشي هستم

Sent from my iPhone using Tapatalk

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام . برای کار و اشتغال ایا لیسانس الکترونیک کفایت می کنه یا نه گرفتن ارشد یکی ازگرایشهای برق مزیتی حساب می شه . منظورم اینه که ایا با داشتن مدرک لیسانس برق داشتن ارشد برق مزیتی حساب می شه برای شغل چه دولتی و چه خصوصی و اینقدر هستش که نرم سراغ رشته دیگر چون تصمیم دارم ارشد را یه رشته دیگر مثل فیزیک یا هسته ای بخوانم . ممنون

سلام.کار و مدرک که دو مقوله جدا از هم هستند و معمولا کسانی که قصد ادامه تحصیل دارند با نیت دکتری میخونند! و گر نه در شرایط فعلی ارشد و لیسانس برای کار خیلی با هم فرق نداره مگه اینکه کارش خیلی کار مهمی باشه!(جدای از بند پ که دیپلم داشته باشی به چشم دکتر نگات می کنند!!) در مورد مزیت هم که قطعا مزیته دیگه هم اینکه با ارشد خوندن علمتون بیشتر میشه دیدتون بازتر میشه و کلاس کاریتون بالا میره و ... و به این نکته هم دقت کنید که ارزش مدرک تو ایران خوشبختانه یا متاسفانه خیلی زود رنگ می بازه برعکس کشورهای دیگه چون الان مثلا دانشگاهی که من خودم کارشناسی خوندم (آزاد) سال 89 که من رفتم فقط ارشد کنترل پذیرش میکرد اما الان n تا رشته آورده!! و خیلیها هم دارن ارشد میخونند اینجا و اینجوری پیش بره تا چند سال دیگه به لیسانسه ها مثل بی سواد ها (البته از نظر استخدام نه چیز دیگه ای یه وقت به دوستان لیسانسه برنخوره!)نگاه می کنند
در مورد سوال دیگه تون هم معمولا من هر کی رو دیدم از فیزیک تغیییر گرایش دادن به برق و من معمولا ندیدم کسی از برق بره فیزیک ولی اگه علاقه دارین که بحثش جداست.انشالله تو هر رشته ای که باشید موفق باشید

alk1370

کاربر بیش فعال
واقعا متاسفم واسه نظام اموزشي كشور كه حالا اين چيزا روتق گرفته توش! حل سوالا بدون دخالت دست
توي كنكور كارشناسي هم كه ماشالا تي وي رو نگاه ميكني همشون دارن تبليغ سي دي هاشونو ميكنن حل به روش چشمي
عوض اينكه مطلب ياد بگيريم دنبال راه در رو ميانبريم اينه نظام اموزشي ايران عزيز! با خودم فكر ميكردم اين بچه هايي كه با اين سي دي ها فردا ميخوان برن دانشگاه چي حاليشون ميشه چه پشتوانه علمي دارن كه ميخوان پا به دانشگاه بذارن
افسوس ميخورم كه جزيي از اين نظام اموزشي هستم

منم باهاتون موافقم .استاد الکترومغناطیسم همیشه سر کلاس بنده خدا افسوس نسل بعد رو می خورد که می خوان چرخ صنعت رو بچرخونن خیلی جالبه به قول شما هر جا میری همش تبلیغات تو یه سایتی رفتم از بالا تا پایین صفحه تبلیغات کلاس ریاضی و فیزیک و ... به روش ناپلئونی!! بود.گیرم که با این تکنیکهای مسخره آدم قبول شد اونم تو شریف خوب کسی که پایه خوبی نداره چجوری میتونه تو شریف درس پاس کنه؟! روز به روز داره بدتر میشه وضعیت آموزشی هیشکی هم به فکر اصلاحش نیست دلیلش هم مشخصه چون .... بگذریم!

در مورد کتاب ریاضی مهندسی هم خودم فکر می کنم که این روشها برا رشته هایی جواب بده که سوالای ساده تری دارن و فکر نکنم خیلی واسه تستهای برق که سالار تستهاست! کاربرد داشته باشه.

آخرین ویرایش:

sanup2006

عضو جدید
برای تسلط فقط باید تست بزنی استاد مفاهیم رو آموزش میده تا جایی که اطلاع دارم استاد کهن اهواز میاد با اینکه استاد مداره ولی برو مشاوره ازش بگیر
در خصوص ریاضی ، دوستانی که ضعیف هستن باور کنن حدود 30 در صد سوالات مهندسی رو میشه با چشم زد ترس رو بزارید کنار فقط یا علی بگید و مطالعش کنید

من وقت زیادی ندارم و نمیتونم همش رو بخونم . میترسم برم سمتش به تسلط نرسم منفی بزنم. آخه سفید گذاشتن خیلی بهتر از منفی زدنه.
معادلات رو فصل اولش + لاپلاس رو تو دانشگاه گفتن و یاد دارم ولی بقیش رو موندم بخونم یا نه.
جون من یه راهنمایی درست بکنید.

مثلا من اول مهر که میخواستم شروع کنم میگفتم مومن زاده خوبه یا تقدسی .میگفتم سیگنال هیچی بلد نیستم ولی دوستان ادرس اشتباهی میدادن و الان که خودم خوندن کاملاا تفاوت این دو کتاب رو میفهمم و هر کی ازم مشاوره بگیره میگم هر کدوم چطوریه.

خواهشا یه کتاب ریاضی مهندسی پیشنهاد بدید که روش درسنامه مث کتاب تقدسی نصیر باشه . یعنی با شرح و نکات لازم نه حاشیه ای و...

ممنون از دوستان.

Majid Nemo

عضو جدید
چقد شلوغش کردین دوستان حالا بزارید کتاب بیاد ببینیم چی هست.
ولی اگه همچین کتابی باشه خدا پدرشونو بیامرزه نصفه این روشها رو تو کلاس های کنکور هم یاد نمیدن این کتابا عالیه . مطالبو باید تو 4 سال دانشگاه یاد گرفت اینا برای روش تست کنکوره برای ارشدم باید کتاب تستی بخونیم حالا هر چی تستی تر بهتر .

ممنون از اطلاع رسانیت دوست عزیز .;)

malih9068

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

از اینکه کسی راهنماییم نکرد از همگی سپاسگزارم:(

p0Ria_1

عضو جدید
این دفعه نصیر که ترکوند از در عقب ! 50% اول به جای اینکه یه سری خوب و بی نقص و قرار بدن و قول دکتر حلم زاده که میگفت 50 درصدهای آزمونا خوبه بررسی کنید اون سوالات رو ، هر آزمونی که میدید !
این دفعه زبان که مثل قبل تو ی Passage یه سری سوال خرکاری الکی ! حتی توی Close Test فکرکنم دومین سوالش اشتباه بود ! یعنی کم داشت جوابش !
توی بررسی که قربونش برم شکل نداشت راحت !! یه گزینه 2 تا جوابش مثل هم ! توی پاسخ نامه هم سوالی که در مورد Q و فرکانس پرسیده بود هم پاسخ اشتباه داده بودن !
مدار هم استاد زرگر مثل همیشه دنبال سوالای خرکاریه ! ...
کنترلش به نظرم کمی استاندارد بود ! ریاضی هم که من یکی بیشتر نزدم کلا روی ریاضی زیاد سرمایه گذاری نکردم ! ماشین هم مسلط نبودم !
فقط تنها نکته ی مثبتش این بود که آمار شرکت کننده هاش بیشتر شده بود همین !

alk1370

کاربر بیش فعال
از اینکه کسی راهنماییم نکرد از همگی سپاسگزارم:(

سلام دوست عزیز.والا منم اینجوری ام که هر سوال تستی حل کنم جوابش تو گزینه ها هست!! کنکور از هر نوعش که شرکت کردم خیلی سوالا رو خوشحال میشدم که به جواب رسیدم و .... ولی اینکه گفتید چکار کنیم من خودم نمیدونم چرا همیشه آخر که میخوام پاسخنامه ام رو تحویل بدم احساس می کنم بیش از حد سفیده!!! سال قبل کنکور ارشد بغل دست من یه پسره نشسته بود یه لحظه به پاسخنامه اش نگاه کردم عین پیرهن مشکی بود!!! یه جای خالی نداشت.

البته من بیشتر اشتباهاتم محاسباتیه مثلا ممکنه n تا تست از تونن حل کنم اما یهو ببینم وسط کار فراموش کردم برا محاسبه مقاومت تونن منابع مستقل رو غیر فعال کنم.شما باید ببینید اشتباهتون در چه موردی هست مفهومیه؟محاسباتیه؟بی دقتی؟و....

malih9068

عضو جدید

سلام دوست عزیز.والا منم اینجوری ام که هر سوال تستی حل کنم جوابش تو گزینه ها هست!! کنکور از هر نوعش که شرکت کردم خیلی سوالا رو خوشحال میشدم که به جواب رسیدم و .... ولی اینکه گفتید چکار کنیم من خودم نمیدونم چرا همیشه آخر که میخوام پاسخنامه ام رو تحویل بدم احساس می کنم بیش از حد سفیده!!! سال قبل کنکور ارشد بغل دست من یه پسره نشسته بود یه لحظه به پاسخنامه اش نگاه کردم عین پیرهن مشکی بود!!! یه جای خالی نداشت.

البته من بیشتر اشتباهاتم محاسباتیه مثلا ممکنه n تا تست از تونن حل کنم اما یهو ببینم وسط کار فراموش کردم برا محاسبه مقاومت تونن منابع مستقل رو غیر فعال کنم.شما باید ببینید اشتباهتون در چه موردی هست مفهومیه؟محاسباتیه؟بی دقتی؟و....
تعداد محدودی مفهومیه بیشتر محاسباتی و بی دقتیه ولی چرا توی گزینه ها هست:(
یعنی طراح میفهمم ما ممکن کجا اشتباه کنیم :eek:

malih9068

عضو جدید

چی بود سوالت؟

راهنمايي در چه مورد؟!

توی ازمونها سوالات منفی زیاد دارم حتی اکر منفی نزنم درصدم خوب میشه ولی منفی که میزنم کل درصد عوض میشه چه کار کنم این اتفاق کمتر پیش بیاد

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
90 درصد اشتباهات من محاسباتیه.

واقعا برای نحوه کارنامه دادن نصیر متاسفم.من مدار 7 تا سوال درست زدم بعد تو کارنامه ام زده 5 درصد زدم:biggrin:

الکترونیک هم 4 تا سوالشو زدم اما 5 درصد.سیگنال 4 تا تست زدم زده سفید زدی:biggrin:

llvll.asoud

کاربر ممتاز

90 درصد اشتباهات من محاسباتیه.

واقعا برای نحوه کارنامه دادن نصیر متاسفم.من مدار 7 تا سوال درست زدم بعد تو کارنامه ام زده 5 درصد زدم:biggrin:

الکترونیک هم 4 تا سوالشو زدم اما 5 درصد.سیگنال 4 تا تست زدم زده سفید زدی:biggrin:

سعيد جان شايد ارقام يكانشون افتاده:دي

alk1370

کاربر بیش فعال
تعداد محدودی مفهومیه بیشتر محاسباتی و بی دقتیه ولی چرا توی گزینه ها هست:(
یعنی طراح میفهمم ما ممکن کجا اشتباه کنیم :eek:

والا هر چی بدبختی می کشیم از سختی سوالات کنکور سر بعضی موسسات هست که این همه روشها و تکنیک های پاسخگویی اختراع کردن واسه همین تیم طراحی که عوض شد سوالا رو یه جوری دادن که اگه نگیم هیچی حداقل خیلی خیلی کم بشه رد گزینه ای یا با اون تکنیک های عجیب رفت طراح هم میدونه که ممکنه داوطلب از اون روشها استفاده کنه عمدا یه جوری گزینه ها رو میده که بیفته تو تله!مثلا سال قبل یه همایشی واسه ارشد رفتم یه پسره صحبت میکرد میگفت من مدار رو با دکتر هدتنی طراح سوالات ارشد پاس کردم .میگفت دقیقا میدونم چی مد نظرشه و چه جوری سوالا و گزینه ها رو بده که عمرا داوطلب بتونه شانسی یا رد گزینه ای بزنه یا مثلا سوالای درس ماشینهای الکتریکی رو بعضا یه جوری میدن که اختلافش در حد چند صدم هست البته به نظر من طرح این جور تستها خوبه چون اونی که درس رو فهمیده با اونی که نفهمیده باید تفاوت باشه (هر چند خودم بلد نیستم!)

alk1370

کاربر بیش فعال
این مطلبی که میخوام بگم از زبان یکی از اساتید کنکوره در مورد نحوه طرح سوالات کنکور ارشد برق

ظاهرا بعد اینکه سوالات از افراد مختلف جمع اوری و به سازمان سنجش میره تو سازمان به یک نفری که اصلا از برق هیچی حالیش نیست و یه رشته دیگه خونده شاید هم بیسواد باشه! بهش میگن بیا تو تایم هر درس که 36 دقیقه است پاسخ سوالات رو فقط تو برگه از رو بنویس! اگه دیدن طرف زودتر از 36 دقیقه نوشت که یعنی سطح سوالات گلابی بوده و عوضش می کنند و اگه دیدند که تو بیشتر از 36 دقیقه نوشت یعنی سوالات دشوار بوده و بعد میفرستن برا چاپ!!!! واقعا اگه اینجوری باشه فاجعه است!(البته از یه طرف هم حق داره سنجش چون اگه غیر این کار رو انجام بده اون بنده خدا طراح سوالات رو باید چند ماه تو قرنطینه بزاره!!!) شما هم همچین چیزی شنیدین؟

Kaka_s

عضو جدید
این مطلبی که میخوام بگم از زبان یکی از اساتید کنکوره در مورد نحوه طرح سوالات کنکور ارشد برق

ظاهرا بعد اینکه سوالات از افراد مختلف جمع اوری و به سازمان سنجش میره تو سازمان به یک نفری که اصلا از برق هیچی حالیش نیست و یه رشته دیگه خونده شاید هم بیسواد باشه! بهش میگن بیا تو تایم هر درس که 36 دقیقه است پاسخ سوالات رو فقط تو برگه از رو بنویس! اگه دیدن طرف زودتر از 36 دقیقه نوشت که یعنی سطح سوالات گلابی بوده و عوضش می کنند و اگه دیدند که تو بیشتر از 36 دقیقه نوشت یعنی سوالات دشوار بوده و بعد میفرستن برا چاپ!!!! واقعا اگه اینجوری باشه فاجعه است!(البته از یه طرف هم حق داره سنجش چون اگه غیر این کار رو انجام بده اون بنده خدا طراح سوالات رو باید چند ماه تو قرنطینه بزاره!!!) شما هم همچین چیزی شنیدین؟

بله هیمنطوریه. منم اینو شنیدم از استادا. منتهی نه اینکه دیگه 36 دقیقه بشه یه ساعت. یخورده بیشتر بشه مثلا اوکیه فک کنم.

llvll.asoud

کاربر ممتاز

توی ازمونها سوالات منفی زیاد دارم حتی اکر منفی نزنم درصدم خوب میشه ولی منفی که میزنم کل درصد عوض میشه چه کار کنم این اتفاق کمتر پیش بیاد

اصلا تستي كه حل ميكني چه درست چه غلط تو گزينه ها نباشه تست نيس
شما خودتو بذار جاي طراح سوال طرح ميكني جواب درست رو ميذاري يه گزينه بقيه گزينه هارو از خودت پر ميكني؟!

اينكه غلط زياد ميزني هزار تا دليل داره من خودم گرفتارشم ميكم بهت
١.اعتماد بنفس زياد توي يه درس
مثلا من خودم اين ازمون سيگنالو فول خونده بودم از رو دو منبع تست هاي اخر فصلشم كه قبلنا واسه ازموناي قبل نميزدم زده بودم حتي ازمون ٢٥ درصد سوم پارسال پارسه رو هم ١٠٠ زده بودم خيلي راحت واسه همين اصلا اومده بودم ١٠٠ بزنم غرور كاذب باعث شد كلي غلط بزنم
٢.استرس زياد
اكه يه درسي رو به نسبه مسلط باشي انتظار داري درصد بالا بگيري همين باعث ميشه استرس بگيري نتوني خوب بزني
٣. كمبود زمان: اينكه هميشه فكر ميكني زمان كم مياري و نميرسي تمام سوالارو بخوني پس باعث ميشه سرعتتو ببري بالا و باعث بي دقتي ميشه
٤.ذهني حل كردن بعضي قسمتهاي حل سوال
ميخواي سوالو ريع حل كني بعضي قسمتهاشو ذهني ميري كه اشتباه ميشه
مثلا خود من يه سوال معادلات اومده بود پارسه كه انتگرال پي ايكس بود اونارو من هي ذهني حساب ميكردم جمع و تفريقاشو نميومد شانس اوردم تو گزينه ها نبود وگرنه ميزدم

راهكار چيه: به نظرم اولا زياد رو زدن درصد خاصي توي درس خاصي حساب باز نكن كه بكي خوب خوندي بايد بالاي ٥٠ بزني
همه سوالارو حل ميكني روي كاغذ بيار
سوالارو توي ٢ مرحله حل كن مرحله اول سعي كن حداكثر به ٣،٤ سوال پاسخ بدي سوالايي كه فكر ميكني بلدي روش حلش توي ذهنت هستش نياز به فكر نداري بعد روي سوالاي بعدي اون درس فكر نكن و برو درس بعدي
اينطوري توي مدت كوتاهي تو تمام درسا ،٣،٤ تا تستو زدي كه ميشه ٢٥ با دقت هم حلشون كن
بعد توي دور دوم بيا رو درسايي كه تسلط بيشتري داري روي سوالاش فكر كن باز با دقت!
واسه درساي بعديم هركدوم با توجه به وقت باقي مونده يكم اختصاص بده
من رياضي سيكنال خيلي خوب خونده بودم
توي رياضي خيلي اروم و ريلكس حل ميكردم و با دقت نتيجش اين شد يدونه علط داشتم
ولي توي سيكنال بدليل اينكه دفترچه دوم تعداد سوالا زياده سريع كار كردم ٤ تا علط داشتم

Kaka_s

عضو جدید

خب اونایی که 50 50 شک داری و مطمئنی 2 تا دیگه غلطه ریسکی بزن. منتهی این ریسکی زدن زمانی جواب میده که لااقل 3،4 تا سوالو با اطمینان زده باشه و بدونی 100% درسته. اینطوری نباشه که مثلا 8 تا بزنی 7تاش 50 50 باشه. چون اونجوری درصدو خیلی میکشه پایین. بعدم تستای آزمونای آزمایشی واقعا بعضیاش خیلی مسخره و غیر استاندارده. موندم اونایی که اینارو طرح میکنن چیزی به اسم وجدان دارن اصن؟؟!!!

llvll.asoud

کاربر ممتاز

خب اونایی که 50 50 شک داری و مطمئنی 2 تا دیگه غلطه ریسکی بزن. منتهی این ریسکی زدن زمانی جواب میده که لااقل 3،4 تا سوالو با اطمینان زده باشه و بدونی 100% درسته. اینطوری نباشه که مثلا 8 تا بزنی 7تاش 50 50 باشه. چون اونجوری درصدو خیلی میکشه پایین. بعدم تستای آزمونای آزمایشی واقعا بعضیاش خیلی مسخره و غیر استاندارده. موندم اونایی که اینارو طرح میکنن چیزی به اسم وجدان دارن اصن؟؟!!!

كاوه جان توي اين ازمون پارسه كدوم سوالا مثلا غيراستانداردو مسخره بودن؟! بكي دو نمونشو ميگي؟!

از بخشايي سوال داده بودن كه توي ازمون نبود! توي گرامر اصلا من سوالي از صفت برتري و نسبي اينا نديدم! يا مثلا تو امار كوواريانس داده بود مكه كوواريانس جز توزيع توامه؟!

malih9068

عضو جدید

اخه موضوع اینه توی ازمون وقتی حل میکنم جوابها قاطی میشه بعدش 50 50 نیست جواب اخر درست توی گزینه هاست!

malih9068

عضو جدید

اصلا تستي كه حل ميكني چه درست چه غلط تو گزينه ها نباشه تست نيس
شما خودتو بذار جاي طراح سوال طرح ميكني جواب درست رو ميذاري يه گزينه بقيه گزينه هارو از خودت پر ميكني؟!

اينكه غلط زياد ميزني هزار تا دليل داره من خودم گرفتارشم ميكم بهت
١.اعتماد بنفس زياد توي يه درس
مثلا من خودم اين ازمون سيگنالو فول خونده بودم از رو دو منبع تست هاي اخر فصلشم كه قبلنا واسه ازموناي قبل نميزدم زده بودم حتي ازمون ٢٥ درصد سوم پارسال پارسه رو هم ١٠٠ زده بودم خيلي راحت واسه همين اصلا اومده بودم ١٠٠ بزنم غرور كاذب باعث شد كلي غلط بزنم
٢.استرس زياد
اكه يه درسي رو به نسبه مسلط باشي انتظار داري درصد بالا بگيري همين باعث ميشه استرس بگيري نتوني خوب بزني
٣. كمبود زمان: اينكه هميشه فكر ميكني زمان كم مياري و نميرسي تمام سوالارو بخوني پس باعث ميشه سرعتتو ببري بالا و باعث بي دقتي ميشه
٤.ذهني حل كردن بعضي قسمتهاي حل سوال
ميخواي سوالو ريع حل كني بعضي قسمتهاشو ذهني ميري كه اشتباه ميشه
مثلا خود من يه سوال معادلات اومده بود پارسه كه انتگرال پي ايكس بود اونارو من هي ذهني حساب ميكردم جمع و تفريقاشو نميومد شانس اوردم تو گزينه ها نبود وگرنه ميزدم

راهكار چيه: به نظرم اولا زياد رو زدن درصد خاصي توي درس خاصي حساب باز نكن كه بكي خوب خوندي بايد بالاي ٥٠ بزني
همه سوالارو حل ميكني روي كاغذ بيار
سوالارو توي ٢ مرحله حل كن مرحله اول سعي كن حداكثر به ٣،٤ سوال پاسخ بدي سوالايي كه فكر ميكني بلدي روش حلش توي ذهنت هستش نياز به فكر نداري بعد روي سوالاي بعدي اون درس فكر نكن و برو درس بعدي
اينطوري توي مدت كوتاهي تو تمام درسا ،٣،٤ تا تستو زدي كه ميشه ٢٥ با دقت هم حلشون كن
بعد توي دور دوم بيا رو درسايي كه تسلط بيشتري داري روي سوالاش فكر كن باز با دقت!
واسه درساي بعديم هركدوم با توجه به وقت باقي مونده يكم اختصاص بده
من رياضي سيكنال خيلي خوب خونده بودم
توي رياضي خيلي اروم و ريلكس حل ميكردم و با دقت نتيجش اين شد يدونه علط داشتم
ولي توي سيكنال بدليل اينكه دفترچه دوم تعداد سوالا زياده سريع كار كردم ٤ تا علط داشتم

استرس که زیاد دارم ولی از روی اعتماد به نفس کاذب جواب نمیدم مثلا ازمون قبل راه حل درست یک اشتباهات کوچیک باعث شده بود مدار 7 منفی بزنم یعنی یک بی دقتیهای خیلی مزخرف باعث شد درصدم ناجور بشه درحالی اگر درست زذه بودم خوب بود
این موضوع منو بهم ریخته یکی از ازمونها درصد گرفتم دیدم حتی رتبه ام تک رقمی میشد:(

Kaka_s

عضو جدید
اخه موضوع اینه توی ازمون وقتی حل میکنم جوابها قاطی میشه بعدش 50 50 نیست جواب اخر درست توی گزینه هاست!

خب تو دام طراح میفتی احتمالا و هرچی بیشتر تست بزنی این نقص رو بهتر میتونی برطرف کنی. کدوم درس اینطوری هستی؟

p0Ria_1

عضو جدید
اگر کسی اطلاعات خوبی راجع شیوه صحیح مطالعه داره بزاره ممنون میشم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا