گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ehsan0641

کاربر بیش فعال
دوستان واسه مدار کتاب تست میخوام چی معرفی میکنید؟ میخوام تمرینها و تستهای زیادی حل کنم مشکل دارم تو این درس.
سلام، به نظرم کوئیزهای مدار مهندس کهن رو کار کن، و تستهای سالهای گذشته، من تا حدودای کوئیز شماره 20 حل کردم، جواباشون یکم طولانی هست ولی خب خوبه. کتاب بانک تست مدار زرگر هم هست که کتاب بدی نیست، من دارمش ولی فقط تو قسمت مدار با حلقه خازنی و کات ست های سلفی یکم تستهای جدیدی داره و بقیه تستهای کپی سوالات سالهای قبل هستن. به نظرم کوئیز های مهندس کهن رو کار کن واست بهتره.

jeneral_dj

عضو جدید
سلام اگه دنبال تست تالیفی مدار هستی که بانک تست پوران و رهیافت حل تست مدار راهیان ارشد دوتا کتاب به نسبت خوبه !!! ولی قبلش حتما تستای کنکور رو به خصوص از سال 90 به بعد موشکافانه بررسی کن !!! از 90 به بعد دکتر هدتنی گزینش گر نهایی سوالات مدار بوده و اصلا بعید نیست امسال هم ایشونو گزینش گر نهایی باشن !!!
اولویت با سوالات کنکوره !! من خودم کتابای بالا رو تو دوران جاهلیتم خریدم ولی خب واقعا الان که نگاه میکنم به شرایطم میبینم من خیلی شق القمر کنم همون تستای کنکور رو کامل بزنم شاهکار کردم!!!! :smile:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام، به نظرم کوئیزهای مدار مهندس کهن رو کار کن، و تستهای سالهای گذشته، من تا حدودای کوئیز شماره 20 حل کردم، جواباشون یکم طولانی هست ولی خب خوبه. کتاب بانک تست مدار زرگر هم هست که کتاب بدی نیست، من دارمش ولی فقط تو قسمت مدار با حلقه خازنی و کات ست های سلفی یکم تستهای جدیدی داره و بقیه تستهای کپی سوالات سالهای قبل هستن. به نظرم کوئیز های مهندس کهن رو کار کن واست بهتره.

این کوییزاشون جواب تشریحی هم داره آخه؟
توی سایتشو هستش ؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام اگه دنبال تست تالیفی مدار هستی که بانک تست پوران و رهیافت حل تست مدار راهیان ارشد دوتا کتاب به نسبت خوبه !!! ولی قبلش حتما تستای کنکور رو به خصوص از سال 90 به بعد موشکافانه بررسی کن !!! از 90 به بعد دکتر هدتنی گزینش گر نهایی سوالات مدار بوده و اصلا بعید نیست امسال هم ایشونو گزینش گر نهایی باشن !!!
اولویت با سوالات کنکوره !! من خودم کتابای بالا رو تو دوران جاهلیتم خریدم ولی خب واقعا الان که نگاه میکنم به شرایطم میبینم من خیلی شق القمر کنم همون تستای کنکور رو کامل بزنم شاهکار کردم!!!! :smile:

بین رهیافت و پوران کدومو پیشنهاد میکنید؟ یکیشو همین برسم بخونم.
سوالا شبیه باشه مشکلی نیست فقط سوال باشه بشینم حل کنم راه بیفتم.
من کتابای مدارم همه مال سال 90 هستن چیکار کنم واسه پیدا کردن سوالای 90 به بعد؟ سه جلدی انتشارات تهرانو دارم ولی سوالا به تفکیک فصل نیستش

keyhan386

عضو جدید
50 درصدم تموم شد!!! امروز سوالای نصیر خیلی دشوار بود !!! بخصوص ریاضی !!! مدار هم نسبت به دو آزمون پیش دشوارتر بود !!! مهندسی تقدسی هم که خودش سر کلاس گفت این آزمون سخت طراحی کرده ( به نظر من که خیلی سخت بود !!)
اصلا نتونستم خوب جواب بدم !!! دپسرده شدم!!!! حالا عصری آزمون تحلیل کنم ببینم مشکل کار کجا بود !!!
دوست عزیز اصلا مهم نیست که اینقدر داری خودتو ازیت میکنی . شما توی آزمون های آزمایشی یکسری کارهایی رو باید تمرین کنی ( مثل بازی تدراکتی فی تبال ( با لحجه بجنوردی گفتم همون فوتبال) میمونه) و نقاط ضعف و قوت تو بشناسی و یک تصمیم درست برای حل و ارتقا این نقاط ضعف بکنی که من به این کار میگم هنر آزمون دادن( البته هنر آزمون دادن به این کار خلاصه نمیشه) . درضمن یادمه شما هنوز کل سرفصل آزمون رو نخونده بودی و کنکور دادی یعنی از همه تواناییت استفاده نکردی ( مثل بازیکن های لژی یونری میمونه که هنوز به تیم ملی اضافه نشدند ) . ان شاا... وقتی مطالعاتت کامل شد (بازیکن های لژی یونری که اضافه شد ) شرایط برایتون بهتر میشه .

keyhan386

عضو جدید
این کوییزاشون جواب تشریحی هم داره آخه؟
توی سایتشو هستش ؟
فکر کنم منظور دوستمون 300 سوال مهندس کهنه . چون کوئیزها که شماره نداره که تا شماره20 حل کرده باشند. کوئیز های مهندس کهن ایدهای بکری دارند منم برای مدار بعد مطالعه وحل چندباره سوالات کنکور برق و سایر گرایش ها زدن این کوئیزها رو بهتون پیشنهاد میکنم . بعضی از این کوئیزها از تمرینات کتاب هدتنی ایده گرفته شده . کتاب دکتر زرگر هم 10 آزمون تالیفی داره که یکی دوتا از سوالات کتاب هدتنی رو توش دیدم ولی هنوز کامل تست هاشو بررسی نکردم . اگر ایدهایی که توی این چندسال اخیر (90 به بعد) را خوب ب خوب بررسی کنی خیلی مفید خواهد بود

ehsan0641

کاربر بیش فعال
فکر کنم منظور دوستمون 300 سوال مهندس کهنه . چون کوئیزها که شماره نداره که تا شماره20 حل کرده باشند. کوئیز های مهندس کهن ایدهای بکری دارند منم برای مدار بعد مطالعه وحل چندباره سوالات کنکور برق و سایر گرایش ها زدن این کوئیزها رو بهتون پیشنهاد میکنم . بعضی از این کوئیزها از تمرینات کتاب هدتنی ایده گرفته شده . کتاب دکتر زرگر هم 10 آزمون تالیفی داره که یکی دوتا از سوالات کتاب هدتنی رو توش دیدم ولی هنوز کامل تست هاشو بررسی نکردم . اگر ایدهایی که توی این چندسال اخیر (90 به بعد) را خوب ب خوب بررسی کنی خیلی مفید خواهد بود
شما برید به سایت http://www.game-bartar.com
توی منوی بالا قسمت کوئیزها بیاید رو درس مدار، میبینید که مدار از ازمون 1 تا 25 شماره خورده و روی هرکدوم از شماره ها که برید میتونید اون کوئیز و پاسخش رو دانلود کنید، اینا ارتباطی با 300 سوال نداره و تیپ تقریبا کنکوری دارن.

amir3620

عضو جدید
دوست عزیز این کوییزها یکم سطحش بالاست ممکنه استرس بگیری وفکر کنی هیچی بلد نیستی مثل من(سطحش بالا تر ازکنکوره). بهتره یک مروری در جزوه کهن یا کتاب تقوی بکنی بهتره.. من مدار 30ریاضی معادلات وامار درصد و سیگنال وکنترل والکترونیک 80درصد خواندم البته نیمی ازتستها رو جواب دادم العان استرس گرفتم نمی دونم میتونم تا کنکور جمعش کنم یا نه؟ به نظرتون شدنیه؟ به نظرتون ازسوالات کدوم موسسه برای سنجش میزان یادگیریم استفاده کنم واقعی تره؟(پارسه-مدرسان-نصیر- بینش-سنجش؟)

llvll.asoud

کاربر ممتاز

300 تست جواب نداره

در مورد کتاب تست آقای زرگر همش 10 تا آزمون داره؟
یعنی تست فصل به فصل نداره؟ مثل بانک تست مومن زاده سیگنال منظورمه
تستهای هر فصل رهیافت مدار و بانک تست زرگر تقریبی چند تاست؟ کدومو توصیه میکنید

amir3620

عضو جدید
مدتی استرس گرفتم دیگه نمی تونم مثل قبل مطالعه داشته باشم فکر میکنم دیگه انگیزه برای کنکور ندارم و مهمتر ازهمه فرصت کافی. من سیگنال -کنترل -الکترونیک75 درصد و مدار-ریاضیات 25درصد خوندم ونمی دونم میتونم تا کنکور تمامش کنم یا نه؟ به نظرتون عقبتر ازبقیه ام؟ برای مرور تصمیم دارم ازسوالات یکی از موسسات برای سنجش استفاده کنم به نظرتون کدوم موسسه به کنکور نزدیک تره(نه سختر ونه اسونتر ازکنکوره) سنجش- بینش-نصیر-مدرسان- پارسه؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام
انشاالله که دوستان معه خوبی را داشته باشند.

بحث کتاب و انتشارات این اواخر بیشتر شده (در تاپیک های مختلف) دوستان برای اینکه مشکلات پیشین پیش نیاد در این مورد حساسیت بیشتری نشون بدن.

همونطور که قبلا هم گفتیم تنها یک تاپیک معرفی منابع (با شرایط خاص خودش) داریم.

jeneral_dj

عضو جدید
مدتی استرس گرفتم دیگه نمی تونم مثل قبل مطالعه داشته باشم فکر میکنم دیگه انگیزه برای کنکور ندارم و مهمتر ازهمه فرصت کافی. من سیگنال -کنترل -الکترونیک75 درصد و مدار-ریاضیات 25درصد خوندم ونمی دونم میتونم تا کنکور تمامش کنم یا نه؟ به نظرتون عقبتر ازبقیه ام؟ برای مرور تصمیم دارم ازسوالات یکی از موسسات برای سنجش استفاده کنم به نظرتون کدوم موسسه به کنکور نزدیک تره(نه سختر ونه اسونتر ازکنکوره) سنجش- بینش-نصیر-مدرسان- پارسه؟

به نظرم عقب هستی ولی نه اونقدری که نشه جبران کنی !!! سه تا درس رو که داری تموم میکنی !!!! میمونه مدار و ریاضی !!! اینا رو هم سعی کن تو برنامه هر روزت قرار بدی !!! چون مهمن !!! هنوز یه ماه دیگه تا سر دی مونده !! یعنی یه ماه واسه یادگیری تایم داری بعدشم که 45 روز تا کنکور که میشه تست زد !!!
سعی کن مضطرب نشی ، من خودم هر مئقع اضطراب میاد سراغم بازدهیم به شدت افت میکنه !!! یه افکاری بیخود تمام ضرقیت ذهنمو پر میکنه!! برای اینکه دلگیرم بشی میگم من سیگنال و الک و مدار و ریاضی 50 درصد خوندم !!!! کنترلم حدود 40 درصد !!! منم گاهی وحشت زده میشم ولی خب اگه تلاش کنی میشه جبران کرد !!!
به نظر من برای مدار و الک و سیگنال فقط نصیر !! چون طراحاش شناخته شده هستن !! و کیفیت سوالا بالاس!! برای کنترل هم بینش رو اگه پیدا کردی بزن سوالاش رو

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظرم عقب هستی ولی نه اونقدری که نشه جبران کنی !!! سه تا درس رو که داری تموم میکنی !!!! میمونه مدار و ریاضی !!! اینا رو هم سعی کن تو برنامه هر روزت قرار بدی !!! چون مهمن !!! هنوز یه ماه دیگه تا سر دی مونده !! یعنی یه ماه واسه یادگیری تایم داری بعدشم که 45 روز تا کنکور که میشه تست زد !!!
سعی کن مضطرب نشی ، من خودم هر مئقع اضطراب میاد سراغم بازدهیم به شدت افت میکنه !!! یه افکاری بیخود تمام ضرقیت ذهنمو پر میکنه!! برای اینکه دلگیرم بشی میگم من سیگنال و الک و مدار و ریاضی 50 درصد خوندم !!!! کنترلم حدود 40 درصد !!! منم گاهی وحشت زده میشم ولی خب اگه تلاش کنی میشه جبران کرد !!!
به نظر من برای مدار و الک و سیگنال فقط نصیر !! چون طراحاش شناخته شده هستن !! و کیفیت سوالا بالاس!! برای کنترل هم بینش رو اگه پیدا کردی بزن سوالاش رو
من اصلا متوجه حساسیت زمان نیستم چرا.:w05: االان که شما به ایشون میگی عقبی احتمالا به من میگی دیگه بذارم واسه سال بعد. به نظرم چون هیشکی نمیدونه اون نفر مقابلش که میگه خوندم واقعا چطوریه نمیتونه نظر بده. من دیدم کسایی که از سه تا کتاب خوندن یه سوال میدی بیس ساعت فک میکنن اخرم ج نمیدن. یکی ام یه جزوه خونده فقطا ولی سریع ج میده. من نمیتونم به ایشون بگم چ وضعیه الان ولی اینو میدونم فرصت خیلی عالی رو در پیش داره که میتونه کامل کنه کارشو.
از اینکه منو متوجه حساسیت کردید ممنونم. یه جورایی دور شده بودم از جو. مرسی

keyhan386

عضو جدید
300 تست جواب نداره

در مورد کتاب تست آقای زرگر همش 10 تا آزمون داره؟
یعنی تست فصل به فصل نداره؟ مثل بانک تست مومن زاده سیگنال منظورمه
تستهای هر فصل رهیافت مدار و بانک تست زرگر تقریبی چند تاست؟ کدومو توصیه میکنید
چرا تست های فصل به فصل داره جدا از اون ده تا آزمون انتهای کتاب
تست های رهیافت بیشتر تست های کنکور سایر رشته هاست مثل کامپیوتر اما تست های زرگر علاوه بر تست های سایر گروه ها تست های تالیفی زیادی داره . البته حل تست های کتاب زرگر کاملا تشریحی است مثل کتاب دوجلدیش و از نکات کنکوری خبری نیست اما کتاب رهیافت تقوی با وجود این که تست های تالیفی زیادی نداره وبیشتر تست های کنکور سایر گرایش هاست ولی تست هارو باروش های سربع و کنکوری حل کرده . من خودم از تقوی تست میزنم . شاید بعداز این که تست های این کتاب رو زدم تست های کهن و زرگر رو هم زدم و بعدش تمرینات کتاب هدتنی فاز آخر :D

llvll.asoud

کاربر ممتاز
گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

چرا تست های فصل به فصل داره جدا از اون ده تا آزمون انتهای کتاب
تست های رهیافت بیشتر تست های کنکور سایر رشته هاست مثل کامپیوتر اما تست های زرگر علاوه بر تست های سایر گروه ها تست های تالیفی زیادی داره . البته حل تست های کتاب زرگر کاملا تشریحی است مثل کتاب دوجلدیش و از نکات کنکوری خبری نیست اما کتاب رهیافت تقوی با وجود این که تست های تالیفی زیادی نداره وبیشتر تست های کنکور سایر گرایش هاست ولی تست هارو باروش های سربع و کنکوری حل کرده . من خودم از تقوی تست میزنم . شاید بعداز این که تست های این کتاب رو زدم تست های کهن و زرگر رو هم زدم و بعدش تمرینات کتاب هدتنی فاز آخر :D

خيلي ممنون كيهان جان
پس اينطوري كه ميگي بايد هردوشو بخرم
من خيلي عقبم اصلا وقت نميكنم برم هدتني رو بخونم حتي پايه مداريمم اين اجازه رو بهم نميده همينكه بتونم خودمو توي اين فرصت باقيمونده به نزديكاي ٣٠ برسونم كافيه
اين ازمونا عجيب اذيتم ميكنه
من سال پيش كه نخونده بودم ٢٠ مدار زده بودم ارشد ولي سه ازمون پارسه هستش كه منفي ميزنم واقعا كلافه شده شديد

Sent from my iPhone using Tapatalk

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
خيلي ممنون كيهان جان
پس اينطوري كه ميگي بايد هردوشو بخرم
من خيلي عقبم اصلا وقت نميكنم برم هدتني رو بخونم حتي پايه مداريمم اين اجازه رو بهم نميده همينكه بتونم خودمو توي اين فرصت باقيمونده به نزديكاي ٣٠ برسونم كافيه
اين ازمونا عجيب اذيتم ميكنه
من سال پيش كه نخونده بودم ٢٠ مدار زده بودم ارشد ولي سه ازمون پارسه هستش كه منفي ميزنم واقعا كلافه شده شديد

Sent from my iPhone using Tapatalk

خودت بهتر میدونی مهندس به سوالات ازمونای موسسات نباید زیاد اهمیت بدی
مخصوصا برای مدار

llvll.asoud

کاربر ممتاز
خودت بهتر میدونی مهندس به سوالات ازمونای موسسات نباید زیاد اهمیت بدی
مخصوصا برای مدار

مصطفی جان حرف شما درسته ولی من از لحاظ رتبه توی اون درس بین بقیه شرکت کننده ها میگم.
بلاخره کنکور یه مسابقه رقابتی هستش مثل مسابقه ده گانه تو دو میدانی تشکیل شده از چندین ماده که درسا هستن. وقتی میخوای جز مدال بگیرا باشی باید توی تمام مواد سعی کنی جز متوسط به بالاها باشی. وقتی مثلا یه درسو 80 بزنی ولی مثلا رتبت توی اون درس بین بقیه شرکت کننده ها بد باشه این یعنی فاجعه. من از اون لحاظ میگم

malih9068

عضو جدید
تنها کمتر از ۳ ماه تا آزمون ارشد سال ۹۴ باقی مانده و مطمئنا داوطلبان شرکت در این آزمون،سعی میکنند از این فرصت باقیمانده بهترین بازدهی را بدست آورند. شاید بد نباشد که در کنار آزمون های آزمایشی که شرکت میکنیم و بین یک سری از داوطلبان آمادگی خود را می سنجیم، بدانیم که داوطلبان سال های گذشته در وضعیت مشابه ما به چه نتایجی رسیده اند؟ به همین دلیل بررسی کارنامه رتبه های برتر یا کارنامه داوطلبانی که در دانشگاه های مدنظر شما پذیرفته شده اند، خالی از لطف نخواهد بود.

توجه شما را به یک موضوع مهم جلب میکنم که تنها با بررسی کارنامه داوطلبان سال های گذشته مشخص می شود و می تواند در تغییر رتبه و تراز شما تاثیر زیادی داشته باشد. آیا میدانید در کنکور ۹۳ تبدیل شدن ۳ سوال غلط به درست موجب تغییر رتبه ۹۰۰ به ۴۰۰ شده است؟ پس مشخص است که پاسخ های صحیح و بویژه نداشتن پاسخ اشتباه چه اهمیتی دارد.
عده ای بر این باورند, در صورتیکه بین دو گزینه و فقط بین دو گزینه شک داشتید به هیچ عنوان به صورت ۵۰-۵۰ هم سوال را پاسخ ندهید. در صورتیکه این تصور کاملا اشتباه است.
برای مثال اگر در کنکور ۵ سوال را شانسی (دقت شود که منظور شک ۵۰-۵۰ هست.فقط ۵۰-۵۰ بین دو گزینه و در صورت اطمینان به اینکه دو گزینه دیگر مسلما اشتباه است) بزنید اگر فقط ۲ سوال صحیح باشد , ۸ درصد مثبت کسب کردید .در بدترین حالت احتمال این نیز وجود دارد که هر ۵ سوال غلط شود ولی برایند کار مثبت است.
داوطلبی را فرض کنید که رتبه ۸۰۰ آورده ولی به ۵ سوالی که شکی ۵۰-۵۰ داشت پاسخ نداده است.
اگر به آن سوالات پاسخ میداد و پاسخ هر ۵ سوالش(در بدترین حالت) اشتباه میشد,۱٫۸ سوال صحیح اش را پاک میکرد و رتبه اش در حدود ۹۵۰ میشد و اگر هر ۵ سوال صحیح میشد رتبه اش تا حوالی ۴۰۰-۴۵۰ بهبود میافت. و اگر نتیجه پاسخ به این ۵سوال ۲ صحیح و ۳ اشتباه بود,۳اشتباه یک پاسخ صحیح را پاک میکرد و در نتیجه یک پاسخ صحیح بیشتر نسبت به اینکه به این سوالات جواب نمیداد نصیبش میشد ورتبه اش را بهبود میبخشید.
توصیه ی ما این است :در صورتیکه در سوالی بین دوگزینه,تاکید میکنم فقط بین دو گزینه شک دارید,پاسخ دادن به این سوال می تواند به نفع شما باشد یا به بیانی دیگر نفعش بیشتر از ضرر آن می باشد. تصمیم با خودتان است.
درضمن به این نکته توجه کنید در درس هایی مثل زبان و مخصوصا الکترومغناطیس که عده ی زیادی از دانشجویان سفید میگذارند , کسب درصد مثبت حتی در حدود ۵ الی ۱۰ درصد می تواند تغییرات مهمی در رتبه و قبولیشان ایجاد کند.

در سایت زیر میتوانید به اطلاعات کاملی از درصدها و تراز و کارنامه و ... رتبه های برتر کنکور برق در سال گذشته دست یابید!
(اگه استرسی هستید سر درصدها نرید تو سایت! ولی من خودم فکر می کنم استرس مثبت براتون ایجاد کنه!:d)

http://madsg.com/نمونه-کارنامه-پذیرفته-شدگان-کنکور-ارش/

دوست عزیز اینها درست برای اینکه تعداد منفی هامون کم بشه چه کار باید بکنیم الان که ازمونم بررسی میکردم دیدم نمره منفیم نزدیک به 400 نفر منو پایین اورده چه کار کنیم که این مشکل پیش نیاد
مشکل اینه سوال رو حل میکنم و جواب توی گزینه ها هست ....
:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

s.alipour

عضو جدید
منم یه زمانی آزمونهای پارسه رو شرکت میکردم این که میگی فاجعه دقیقا حسش کردم و تااندازه ای منو بهم ریخت که کنکورمم فاجعه شد.(خودمم مقصربودما)
البته شاید این نظرم سروصدای زیادی به پا کنه ولی هستن موسساتی که بخاطر یه منافع خاص سوالاشون غیراستاندارد هم هست گاهی اوقات.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز آزمون نصیر شرکت کردم.اما از زندگی ناامید شدم.اما خوب 6 مرحله دیگه مونده

ریاضی نصیر مفت نمی ارزه.تست هایی که طراحی میکنند.کنارش مینویسند نمونه اش هنوز طراحی نشده

آخه یکی نیست به این عاقای طراح بگه عاقای طراح ریاضی سوالاتی میاد که سوالات گذشته باشه اما با کمی تغییر

تست سخت طراحی کردن افتخار نمیخاد.باید بار روانی که رو داوطلب هم میاد در نظر بگیرند

اما مدار.مدارشو خوب زدم چون سوالاتش واقعا درست و مفهومی بود.6 تاشو زدم

کنترل هم واقعا سوالاتش افتضاحه و حل نکردم.چون کنکور سراسری هیچ نمونه مثل اینا نمیاد.فقط بینش ایده هاش

به کنکور نزدیکه تو کنترل.ریاضیش هم همینطور...............

اما سیگنال سوالات سیگنالش امروز انصافا سخت بود.اما از حق نگذریم قشنگ و نکته دار بودن.البته من خوب نزدم

الکترونیک هم 4 یا 5 تا زدم.اما بنظر من هرکی هر درصدی تو الکترونیک میزنه میتونه بفهمه تو کنکور چند درصد میتونه بزنه

سوالات الکترونیکش خیلی قشنگ بود

sanup2006

عضو جدید

ریاضی نصیر مفت نمی ارزه.تست هایی که طراحی میکنند.کنارش مینویسند نمونه اش هنوز طراحی نشده

آخه یکی نیست به این عاقای طراح بگه عاقای طراح ریاضی سوالاتی میاد که سوالات گذشته باشه اما با کمی تغییر

تست سخت طراحی کردن افتخار نمیخاد.باید بار روانی که رو داوطلب هم میاد در نظر بگیرند

بیشتر سوالات الکترونیک و کنترل برام ساده بود یعنی هم آشنا بود هم میتونستم حل کنم ولی وقت کم اوردم.
تا حالا چند بار تصمیم گرفتم ریاضی بخونم جمعه گفتم شنبه میرم کتاب کریمی رو میخرم ولی این سوالات رو که دیدم پشیمون شدم .خیلی سخت بود.
واقعا موندم ریاضی رو چکار کنم. همه میگن ریاضی خیلی مهمه. اگر سر جلسه نتونم مدار رو خوب بزنم چون زبانم حذف کردم عملا بیکار میشم و روحیم داغون میشه.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیشتر سوالات الکترونیک و کنترل برام ساده بود یعنی هم آشنا بود هم میتونستم حل کنم ولی وقت کم اوردم.
تا حالا چند بار تصمیم گرفتم ریاضی بخونم جمعه گفتم شنبه میرم کتاب کریمی رو میخرم ولی این سوالات رو که دیدم پشیمون شدم .خیلی سخت بود.
واقعا موندم ریاضی رو چکار کنم. همه میگن ریاضی خیلی مهمه. اگر سر جلسه نتونم مدار رو خوب بزنم چون زبانم حذف کردم عملا بیکار میشم و روحیم داغون میشه.

ریاضی به به این سختی نیستی که اینا طراحی میکنند.بابا ریاضی سوالات استاندارد میدن.نا امید نباش

من خودم تو ریاضی نا امید نیستم.تو آزمونهای نصیر همیشه 8 درصد یا 16 درصد میزنم.نمیشه که بگم نا امید بشم

تازه پارسال من خودم ریاضی نخوندم.اما ریاضی پارسال سوالاتش متوسط بود.

sanup2006

عضو جدید
اساتید چند تا تیپس اند تریکس :D بگید واسه هوشیار بودن طرف صب. من شب تا 3-4 هم بیدار بمونم اصلا ملالی نیست و میتونم درس بخونم ولی صب اصن نمیتونم درس بخونم.
بخاطر اینکه بعضی روزا کلاس دارم نمیتونم شبا دیر بخوابم واسه همین باید صب درس بخونم ولی اصن صبا تمرکز ندارم همش ذهنم به تخته:surprised:

نوشیدنی هشیار کننده یا قرص و ودارو یا مواد مخدری :D میشناسید که بتونم صبا هم هشیار باشم ؟البته زیاد گرونم نباشه :razz:
دوستان با پیشنهاداتشون منو هشیار کنند ;)

اساتیدی که ریاضی مهندسی رو خوردن آیا بحث فوریه ریاضی مهندسی و تجزیه به هم نزدیکن ؟ چون من باید سیگنال خوب بخونم حالا اگر فوریه ها شبیه همن برم فوریه ریاضی رو هم بخونم.
چون اصلا ریاضیات پایه خوبی ندارم به شدت از ریاضی میترسم. حاضرم 100 تا سوال کنترل و الکترونیک حل کنم ولی یه دونه ریاضی حل نکنم.

jeneral_dj

عضو جدید

اما مدار.مدارشو خوب زدم چون سوالاتش واقعا درست و مفهومی بود.6 تاشو زدم

کنترل هم واقعا سوالاتش افتضاحه و حل نکردم.چون کنکور سراسری هیچ نمونه مثل اینا نمیاد.فقط بینش ایده هاش

به کنکور نزدیکه تو کنترل.ریاضیش هم همینطور...............

اما سیگنال سوالات سیگنالش امروز انصافا سخت بود.اما از حق نگذریم قشنگ و نکته دار بودن.البته من خوب نزدم

الکترونیک هم 4 یا 5 تا زدم.اما بنظر من هرکی هر درصدی تو الکترونیک میزنه میتونه بفهمه تو کنکور چند درصد میتونه بزنه

سلام به گفته همه بچه ها ریاضی سخت بود ، ولی اکثر سوالاتش از کنکورهای گذشته بود ، بخصوص معادلاتش که از تستهای ریاضی محض 88 و 89 بود ، یه سوال نگاشتش مشابه کنکور مهندسی مواد 88 یا 89 بود ، یه سوالش کپی مکانیک 93 بود ( سوال توابع مختلطش که انصافا قشنگ و سخت بود) ، یه سوالشم که مربوط به محاسبه مقدار سری بود تا حالا مشابهی نداشت تو کنکور (من حدس زدم راه حلو ولی بیخیالش شدم !!! )
در کل سوالاش دشوار بود. تا حدودی بالاتر از سطح کنکور ، چون تو کنکور هر 12 تا سوال رو یه سخت نمیدن یه متوسطی رو باید دانشجویی که در حد معقولی مطاله کرده بتونه جواب بده !!!!
سیگنالش مثل همیشه عالی بود من 9 تا زدم که یه دونش با بی دقتی محض اشتباه شد !! (حاصل جمع 3+1+1 رو نوشتم 6:mad:). درصدم به همین راحتی از 75 شد 64!!!!
کنترلش چنگی به دل نمیزد !!! الکش خوب بود ، مدارشم خوب بود.
بچه ها یه سوال مهم دارم !!
دیشب که رفتم سایت سنجش هنوز لینک ثبت نام در دسترس بود و من رشته تحصیلی کارشناسیمو که قبلا زده بودم برق به الکترونیک تغییر دادم !!!! میگم مگه مهلت ثبت نام قرار نبود 4 شنبه تموم بشه؟ پس چرا هنوز میتونی بری ثبت نام کنی و لینکش بازه؟؟؟ من آدم بد شانسی هستم دو روز دیگه یقمو نگیرن بگن نمیزاریم کنکور بدی !!!
;)

pouya13691369

عضو جدید
دوستان کسی اطلاعی داره از استاد یا کسی که به کنترل که بتونه کنترل رو واسم تو چند جلسه جمع بندی کنه؟؟؟من کنترل رو خوندم ولی اصلا تسلط ندارم واقعا نیاز به کسی دارم که بتونه واسم جمع بندی کنه....خواهشا اگه کسی میشناسه ترجیحا اهواز معرفی کنه و تو پیغام خصوصی بم بگه...ممنون میشم

jeneral_dj

عضو جدید
اساتید چند تا تیپس اند تریکس :D بگید واسه هوشیار بودن طرف صب. من شب تا 3-4 هم بیدار بمونم اصلا ملالی نیست و میتونم درس بخونم ولی صب اصن نمیتونم درس بخونم.
بخاطر اینکه بعضی روزا کلاس دارم نمیتونم شبا دیر بخوابم واسه همین باید صب درس بخونم ولی اصن صبا تمرکز ندارم همش ذهنم به تخته:surprised:

نوشیدنی هشیار کننده یا قرص و ودارو یا مواد مخدری :D میشناسید که بتونم صبا هم هشیار باشم ؟البته زیاد گرونم نباشه :razz:

اساتیدی که ریاضی مهندسی رو خوردن آیا بحث فوریه ریاضی مهندسی و تجزیه به هم نزدیکن ؟ چون من باید سیگنال خوب بخونم حالا اگر فوریه ها شبیه همن برم فوریه ریاضی رو هم بخونم.
چون اصلا ریاضیات پایه خوبی ندارم به شدت از ریاضی میترسم. حاضرم 100 تا سوال کنترل و الکترونیک حل کنم ولی یه دونه ریاضی حل نکنم.
نوشیدنی که والا من خودم معتاد چای هستم!!! و در مورد اینکه فوریه ریاضی مهندسی و سیگنال شبیه هستن یا نه باید بگم نه زیاد شباهتی ندارن !!! تو سیگنال کلا با سری فوریه نمایی کار میکنیم ولی توی ریاضی با سری مثلثاتی !!!! کلا جزییاتشون خیلی تفاوت داره !!!!

jeneral_dj

عضو جدید
دوستان کسی اطلاعی داره از استاد یا کسی که به کنترل که بتونه کنترل رو واسم تو چند جلسه جمع بندی کنه؟؟؟من کنترل رو خوندم ولی اصلا تسلط ندارم واقعا نیاز به کسی دارم که بتونه واسم جمع بندی کنه....خواهشا اگه کسی میشناسه ترجیحا اهواز معرفی کنه و تو پیغام خصوصی بم بگه...ممنون میشم
فک میکنم تو سایت مهندس کهن نوشته بود برای اهواز کلاس دارن !! یه سر به ساتش بزن شاید چیزی پیدا کردی به دردت بخوره !!! game-bartar.com

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار

به هيچ وجه قهوه نخوريد!
اول صبح يك سيب بخوريد ...سيب ارامش بسيار مي اورد
شير.......هر ليوان شير سي درصد رياضي بالا ميبرد.........البته فكر رياضي ها!

سعي كنيد بدنتان را عادت دهيد هر بدني يك ساعت خواب دارد البته براي افراد منظم مثلا اگر چند روز تمرين كنيد يك ساعتي بلند شويد بدن شما خود به خود اون زمان كه فرا مي رسد در حالت هوشيار مي رسد
شب غدا سبك بخوريد و زود بخوريد .......مقدار خواب شب را تعيين كنيد و سعي كنيد همون لحظه بيدار بشيد به هيچ وجه خوابيده در رختخواب يا با پتو درس نخونيد از عادت هاي غلط مطالعه دراز كشيدن كه سطح مطالعه پايي مياره
سعي كنيد تا حد امكان خودتون از محل خوابتون دور كنيد
ورزش كنيد حتي 5 دقيقه ..........سطح ماده اي كه در حين ورزش در بدن ترشح مي شود بالا مي رود و اين باعث شادي و نشاط ميشه
نفس هاي عميق در محيط ازاد بكشيد
هر 45 دقيقه يكبار بلند شويد و استراحت البته سعي كنيد مطالب در ذهن مرور كنيد

power4ever

عضو جدید
برای تسلط فقط باید تست بزنی استاد مفاهیم رو آموزش میده تا جایی که اطلاع دارم استاد کهن اهواز میاد با اینکه استاد مداره ولی برو مشاوره ازش بگیر
در خصوص ریاضی ، دوستانی که ضعیف هستن باور کنن حدود 30 در صد سوالات مهندسی رو میشه با چشم زد ترس رو بزارید کنار فقط یا علی بگید و مطالعش کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا