گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام

همچون سالهای گذشته شاهد تداوم تاپیک پرسابقه گفتگوی خودمانی ارشد در قالب این تاپیک هستیم.

دوستان همراه با روال کار این تاپیک آشنایی کامل دارن، دوستانی که جدیدا به جمع ما ملحق میشن در نظر داشته باشن که تاپیک گفتگوی خودمانی محلی صمیمی برای انتقال تجربه، بحث، گفتگو، ارائه اخبار و راه کارهای نوین و غیره می باشد.

فضای این تاپیک بر خلاف تاپیک های دیگر تالار صمیمی تر و راحت تر بوده ولی این تاپیک نیز قوانین خاصی برای خود دارد.

قوانین:

• بر اساس قوانین تالار برق ارسال هر گونه پست که در قالب تعریفی اسپم باشد در این تاپیک نیز ممنوع می باشد و طبق قوانین با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

• هر گونه توهین و... به کاربران دیگر خلاف قوانین بوده و طبق قوانین جاری با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

• ارسال هرگونه پست تبلیغاتی خلاف قوانین بوده، همچنین کاربرانی که به دفعات به طور مستقیم به استاد، موسسه و یا کتاب خاصی اشاره کند به تشخیص مدیریت می تواند در قالب پست تبلیغاتی بررسی گردد.
نکته: لازم به ذکر هست تشخیص تبلیغاتی بودن و یا نبودن پست های صرفا با مدیریت تالار می باشد.

• کاربران از هر گونه بحث و گفتگو و درگیری لفظی با کاربران مولتی یوزر و هتاک خودداری نموده و فقط پست مربوطه را از طریق دکمه گزارش پست (پایین هر پست دکمه ای به شکل مثلث به منظور گزارش هر پست به مدیریت وجود دارد) به مدیریت گزارش داده و منتظر اقدام مدیریت بمانند.

تاپیک های ضروری دیگر:
معرفی منابع ارشد برق

ایده های بسوی ارشد 95

جزوه های کلاس های کنکور اساتید برتر برای آمادگی ارشد

کنکورهای آزمایشی کارشناسی ارشد (دانلود سوالات)

و همچنین تاپیک های رفع اشکال دروس تخصصی

بحث های مربوط به کاردانی به کارشناسی و دکترا:
بحث های مربوط به آزمون های کاردانی به کارشناسی و دکتری در زیر تالارهای مربوطه صورت گیرد:

کاردانی به کارشناسی مهندسی برق

دکتری مهندسی برق

سخن آخر:
هرگونه نظر، انتقاد و پیشنهاد خود را می توانید از طریق پیام خصوصی و یا تاپیک های زیر با من و همکاران عزیز دیگر تالار برق در میان بگذارید.

دفتر مدیریت تالار مهندسی برق

◄◄◄ تاپیک مدیریت تالار کنکور و تحصیلات تکمیلی مهندسی برق ►►►

همچنین به منظور پیگیری پست ها و تاپیک های تایید نشده و یا حذف شده، اخطارها و اخراج ها و... صرفا درخواست خود را به طور کامل در تاپیک زیر ثبت نمایید:

پیگیری مسایل مدیریتی تالار مهندسی برق

توجه داشته باشید که به دلیل کثرت مدیران و عملیات های مدیریتی صورت گرفته در سراسر تالار سایر درخواست هایی که در تاپیک های متفرقه و یا به صورت پیام خصوصی در این مورد ارسال می شود پاسخ داده نخواهد شد.

با تشکر و آرزوی موفقیت دوستان.

Sajjad_k

عضو جدید
ایشالله بچه هایی که برای 95 آماده میشن اینجا بتونن به هم کمک کنن که بهتر و بیشتر موفق بشن. با آرزوی بهترین ها برای همه بچه های پر تلاش اینجا :heart:

arsalan.ZN

عضو جدید
الهی به امید تو

بچه های 95 سلاااااااااااااااام

یه عالمه انرژی یه عالمه انگیزه و امید یه عالمه تلاش و ارامش و یه
عاااااااااالمه عشق تقدیم همتون
;)

آخرین ویرایش:

maryam.mm

عضو جدید
سلام به همه

من دنبال کسی می گردم که واسه درس خواندن همراهیم کنه یعنی کسی که با هم تو درس ها پیش بریم و رقابت داشته باشیم

jeneral_dj

عضو جدید
سلام به همه

من دنبال کسی می گردم که واسه درس خواندن همراهیم کنه یعنی کسی که با هم تو درس ها پیش بریم و رقابت داشته باشیم
حیف من نیستم مدت زمان زیادی و گرنه خیلی دوست داشتم همچین برنامه ای با کسی داشته باشم ، خوبه ، حس رقابت و همراهی ایجاد بشه .

مهدی علمشاهی

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز.انشالله امسال همه باهم به موفقیت برسیم.مهمترین چیز مدیریت و برنامه ریزی و تلاش است.سعی کنید طوری درس بخونید که اخرش خسته نشید

salar13

عضو جدید
سلام به همه

من امسال این کار شمارو میخاستم انجام بدم به هر کی می گفتم نا امیدم می کرد اخرش به این نتیجه رسیدم که
خودم باید بخونم چند ماه اول که ماه رمضونم بود طوفانی شروع کردم برنامه هم داشتم ولی به دلایلی دلسرد شدم
می تونم این راهنمایی رو بکنم که بیش تر روی خودتون حساب کنید ولی یواش یواش شروع کنید بهتره وسط راه برای خودتون رقیب پیدا کنید اول راه انگار همه خسته اند:(

ali_gsm

عضو جدید
سلام بر دوستان گرامی.امیدوارم همگیتون شروع خوبی داشته باشید.
برای دوستانی هم که در کنکور ارشد 94 شرکت کردند آرزو می کنم اونجایی که مدنظرشون هست قبول بشند.

mohandes soror

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ان شالله امسال جز رتبه های خوب والبته برتر کنکور باشیم :D

دوستانی که طبق برنامه درسی خاصی پیش میرن (یا میرفتن)و موفق بوده لطفا راهنمایی کنند باتشکر :smile:

mah t

عضو جدید
سلام
می دونم واسه شروع کردن خیلی زوده ولی ازتون می خوام اگه برنامه درسی خوبی دارید یا اگه می خواید شروع کنید بگید. ممنون

sanam.j

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همگی دوستان ، براتون آرزوی موفقیت میکنم. با اراده و پشتکار و توکل به خداوند شروع میکنیم و ان شاءالله موفق میشیم.

مهدی علمشاهی

عضو جدید
سلام به دوستان . الان دنبال بهترین مراجع کنکوری باشید. حواستون باشه خودتونو بسنجید بعد کتابو انتخاب کنید. مثلا مدار یکی کتاب مدرسان براش خوبه و یکی دیگه کهن.تصمیم درستی اولش بگیرید.سعی کنید با دو تا کتاب مکمل هم پیش برید

گرگ خسته

عضو جدید
سلام من پایه هستم به شرطی که وسط کارجانزنید قراره از شنبه شروع کنم اگه خواستید بهم میل بزنیدنهایتا تا فردا تا هماهنگی کنیم وشروع کنیم.بازم میگم اگه قراره وسط کارجابزنیدبگیدا!

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامم بچه های گل......

خودم من بین زمین و آسمونم نمیدونم کنکور شرکت میکنم یا نه بین زمین و آسمون گیر کردمم..........

دعا کنید شاغل بشم....اونوقت شرکت میکنم..........

ولی همه تست ها رو بخونید.......از هیچ تستی نگذرید...اشتباهی که من مرتکب شدم....

به فرض مثال مدار فصل اول من مداراتی که از دوطرف بی نهایت میشد رو نخوندم.....

که امثال یه تست ازش اومد.....یا مثلا یه تست بود معادله مسیر حالت من پیش خودم فک کردم عمرا اگه بیاد

پس از هیچ تستی نگذرید...هیچ تستی...کنکور واقعا نامرده رحم نمیکنه.....

اگه رشتتون الکترونیکه سیگنال رو زیاد بخونید....چون این سالها سیگناال زیر 50 بزنید از کورس رقابت خارج میشید...

کنترل خیلی وقت نذارید ارزش نداره.....کنترل خیلی بی رحمه....

Pencil

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
من چند سالی هست که عضو این فروم هستم و بیشتر شاهد حرفهای دوستان خوبی بودم که اینجا خیلی از حرفاشون چراغ
راه من میشد؛ کمتر کامنت میزاشتم و سعی ام بر این بود که بیشتر خواننده باشم.

من به شخصه تجربه خوشی از کنکور کارشناسی نداشتم؛ چرا که دوران طلایی عید اون سال رو به خاطر عمل از دست دادم.
اما برای امسال کلی انرژی برای شروع ارشد دارم؛ یعنی مدتها انتظار همچین روزهایی رو میکشیدم هرچند اگه توی ارشد به نتیجه
مطلوب نرسم بازم اتفاق خاصی توی مسیر زندگیم نمی افته و فقط راهم تغییر میکنه اما توی این زمان به شخصه فکر میکنم
که بهترین کار ممکن که همجهت با علاقه ام هست،ارشده!

به شخصه هم تا اردیبهشت میخوام وضعیت درس های زبان و الکترومغناطیس و ریاضی مهندسیم رو ترمیم کنم!

به امید موفقیت وعاقبت بخیری برای همتون. :)
:gol:

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستانی که با شور و شوق ارشد 95 رو شروع کردند.ان شالله تا اخرش با همین شرو و شوق پیش برید.فقط چند تا چیزو میگم بهش دقت داشته باشید

ببنید واسه شروع درس خوندن چند چیز مهمه...یکیش انگیزه و روحیه ی قوی هستش که شکر خدا شماهایی که این جا هستید قطعا دارید...ولی یادتون باشه این همه چیز نیست درسته خیلی مهمه ولی اگه به بقیه چیز ها دقت نکنید تمام تلاش هاتون ممکنه به ثمر نشینه

اکثر دوستان این جا قطعا از دانشگاه های تراز اول نیستند... البته هر کی که دانشگاه تراز اول نبوده نه این که توانایی نداشته به هر حال یه سری امکانات اگه برای تک تک بعضی از ما ها بود ممکنه الان موقعیت ها عوض شده بود..ولی از حق نگزریم باید دقت کرد کسی که دوره ی کارشماسیش یه دانشگاه خوب (دیگه حتی نگفتم تاپ و تراز اول) هممون قبول داریم خیلی پایه ی قوی دارند و.. ولی به نظرم چیزی که باعث وجه تمایز بچه ها غیر این دانشگاه ها میشه صرفا پایه ی علمی نیست..چرا که اون پایه نمیگیم صد در صد و کلا ولی قول میدم در حد کنکور برای کسی که از الان شروع میکنه و با پشتکار ادامه میده چیز غیر قابل جبرانی نیستش...

پس شاید براتون سوال پیش بیاد که چه چیزی باعث میشه اون دسته افراد از اخر تابستون هم شروع کنند و رتبه ی خوبی هم کسب کنند و ... ولی اون دسته ی دیگه نه ؟؟!!

تفاوت اون افراد به نظر بنده در این هستش که نحو ی صحیح مطالعه واسه اون افراد نهادینه شده..مثل کسی که رانندگی واسش شده ملکه ی ذهن..موقع رانندگی میتونه هم بخوره و بیاشامه و اهنگ گوش کنه و خیلی راحت طی مسیر هم بکنه... ولی کسی که تازه کاره باید همه ساکت باشند و همه چی روتین باشه و.. اخرش هم یه کاری دست خودش ممکنه بده...

خواستم بگم شمایی که دارید با پشتکار شروع به درس خوندن می کنید... راجب کلید واژه هایی چون نحوه ی مطالعه ی صحیح ....دقت در مطالعه... نحوه ی خلاصه نویسی..نحوه ی درس خوندن و ساعت مطالعه.. نحوه ی دقت و تمرکز در مطالعه و.. حتما حتما تحقیق کنید و اینا کمی از درس خوندن ندارند و لگه بهشو ن بی توجهی کنید ممکنه نتیجه دور از انتظار بشه... (دیگه من عواملی مثل انتخاب درست منابع و میزان مطالعه ی منظم و .. اسم نبردم و پیش فرضو بر این گذاشتم که به اینا حتما دقت دارید و چیزای رو گفتم ممکنه بهش کم تر دقت کنید).

البته با یه سرچ ساده و کمی تجربه ی فردی سعی کنیداین چیزا براتو نهادینه شه و درست و هومشندانه درس بخونید. و بعد شش ماه درس خوندن و رسیدن به کنکور تازه متوجه نشید که روش درست درس خوندن چیه.متاسفانه خیلی از دوالطبای کنکور که از بهار هم شروع می کنند و کلاس کنکور هم میرند و.. از دانشگاه های غیر خوب هستند تازه اون ماه اخر می فهمند چجوری باید درس می خوندند و لی دیره.خیلی ها هم ممکنه هیچ وقت متوجه نشند.

با ارزوی موفقیت.

mah t

عضو جدید
سلام بچه ها من از فردا با روزی 1 یا 2 ساعت شروع می کنم بعد آروم آروم ساعت مطالعه رو زیاد می کنم
البته چون دانشجو هستم (ترم آخر) زود شروع کردم به درس خوندن
دنبال برنامه درسی خوب هم هستم که تا الان پیدا نکردم
توکل می کنم به خدا. امیدوارم همه موفق باشن

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من از فردا با روزی 1 یا 2 ساعت شروع می کنم بعد آروم آروم ساعت مطالعه رو زیاد می کنم
البته چون دانشجو هستم (ترم آخر) زود شروع کردم به درس خوندن
دنبال برنامه درسی خوب هم هستم که تا الان پیدا نکردم
توکل می کنم به خدا. امیدوارم همه موفق باشن

سلام.ایشالا موفق باشید.
اینکه دنبال برنامه خوب میگردید ولی پیدا نکردید یعنی چی؟ از کجا باید پیدا کنید؟
برنامه رو خودتون باید با توجه به شرایط و روحیاتتون بنویسید پیدا کردنی نیست نوشتنیه

nasrin1990

عضو جدید
...

...

دوستان از الان خیلی زوده ....مطمئن باشید اواخر دیگه کم میارید درحالی که اواخر اهمیتش خیلی بیشتره..از ما گفتن.

mah t

عضو جدید
می دونم که بستگی به خودم داره ولی دوست دارم برنامه کسایی که موفق بودن رو بدونم
مثلا یک درس چند دفعه در هفته خونده بشه بهتره یا اینکه همه درسا رو با هم موازی شروع کنم

مهدی علمشاهی

عضو جدید
می دونم که بستگی به خودم داره ولی دوست دارم برنامه کسایی که موفق بودن رو بدونم
مثلا یک درس چند دفعه در هفته خونده بشه بهتره یا اینکه همه درسا رو با هم موازی شروع کنم
به نظر من اول دفترچه اولو بخونید تا جایاییکه خوب پیش بره بعد وسطاش دفترچه دوم به موازات پیش ببرید. چون ریاضی و مدار هم حجم بیشتری دارند هم پایه ای هستن هم به حل تست بیشتری نیاز دارند

مهدی علمشاهی

عضو جدید
دوستان از الان خیلی زوده ....مطمئن باشید اواخر دیگه کم میارید درحالی که اواخر اهمیتش خیلی بیشتره..از ما گفتن.

به نظر من باید زود شروع کرد. با برنامه ریزی درست و سطح فشار متوسط که هم وقت کم نیارید و هم نبرید. حتما تایم تفریح و استراحت بزارید.

pouya13691369

عضو جدید
به شخصه فک میکنم از الان خیلی زوده ....
من از عید تو فکر بودم که کم کم شروع کنم با زبان شروع کردم فقط تیرماه بقیه درس ها تابستون روزانه مفید 6-7 ساعت(اینکه میگم مفید چون همه روزه تعداد ساعت های مطالعه و اینکه کدومو خوندم کدومو نخوندمو بصورت دقیق یادداشت میکردم ) تا اواسط آبان خوب بود ولی کم کم فشار و استرس کنکور میانگین و آورد پایین....مساله خستگی نبود که درس نخونم نه اتفاقا جسما مشکلی نداشتم ولی ذهنم خسته شده بود که از عید تو جو کنکور بود......اینی که گفتم تجربه شخصی بود و هرکس شرایطش کاملا فرق میکنه و ممکنه این فقط واسه من بوده باشه موفق باشید

mah t

عضو جدید
به نظر من اول دفترچه اولو بخونید تا جایاییکه خوب پیش بره بعد وسطاش دفترچه دوم به موازات پیش ببرید. چون ریاضی و مدار هم حجم بیشتری دارند هم پایه ای هستن هم به حل تست بیشتری نیاز دارند

ممنون از راهنماییتون خودمم می خوام از ریاضی و مدار شروع کنم چون خیلی ضعیفم
تا قبل از عید می خونم بعد از عید هم درسای دانشگاه اضافه می شه ساعت درس خوندنم شاید کمتر بشه امیدوارم که خسته نشم

بالا