گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alk1370

کاربر بیش فعال
[/B]همه چی نصفه نیمه
نه واقعا خودم روم نمیشه برم بگم به من کار بدید اینو جدی میگم
باید بهم یاد بدن که نمیدن
پس باید یاد بگیرم خودم و کامل کنم یه چیزاییرو
بعد کنکور حسابی رو این چیزا دسته جمعی وقت میذاریم
الان ک...
اهان راستی من ترم اخر نیستم فارغ اتحصیلم نیستم
اینجانب دقیقا تکلیفم چیه
یعنی داشتم میشدم ولی انگار طلسمه
حتما حکمتیه
اصلا مهم نیست
من امشب خیلی پراکنده گویی میکنم حس میکنم پرش دارم
خسته ام
ببخشید مجدد
:دی. به شما حسودیم میشه که خوب خوندید
ایشالا مام میرسیم ایشالا ایشالا

دقیقا میفهمم چی میگی چون شرایط شما بسیار مشابه من بود حتی پروژه تون. میگفتید چقدر اذیت شدید سر پروژه
منم امروز یونی بودم برا تسویه حساب تا وقتی که تموم شد مردم و زنده شدم یهو کارم تو نظام وظیفه گیر کرد با خودم گفتم از اینجا برم بیرون میبرنم پادگان! تا وقتی که درست شد خدا میدونه چه حالی بودم و خدا رو شکر که این روزای سخت میگذره و گر نه :cry:

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دقیقا میفهمم چی میگی چون شرایط شما بسیار مشابه من بود حتی پروژه تون. میگفتید چقدر اذیت شدید سر پروژه
منم امروز یونی بودم برا تسویه حساب تا وقتی که تموم شد مردم و زنده شدم یهو کارم تو نظام وظیفه گیر کرد با خودم گفتم از اینجا برم بیرون میبرنم پادگان! تا وقتی که درست شد خدا میدونه چه حالی بودم و خدا رو شکر که این روزای سخت میگذره و گر نه :cry:
اره میگذره ولی خ سخته برای من تحملش. و هنوز باورم نمیشه من آدمیم که اینطوری شد یعنی و دلم نمیخاد بش فکر کنم. پروژم سخت نبود اینکه دلم میخاست خییییییییییلی درس بخونم ولی نمیشد خیلی خیلی خیلی عذابم داد. تازه افتادم رو غلطک که زنگ زدن اینطوری گفتن. یه نیمروز اشکم خشک نمیشد. دلم میخاد درس بخونم نمیذارن ولی. واقعا که تراژدی شده برای خودش. خیره ایشالا. ولی ناامید نیستماااااااااا اصلا و ابدا. واقعا در حد شرایطم تلاشمو میکنم دیگه. هر چی خیره. شما و بقیه دوستان هم دعا کنیم برای هم. راستی امضاتونم هرچند طولانی ولی قشنگه و یاداوری خوبیه.

sanup2006

عضو جدید
دوستان من همیشه دوست داشتم این سوال رو از همتون بپرسم.شماها الان اکثرتون یا فارغ التحصیل شدید یا ترم آخر هستید

شما به عنوان یه مهندس برق توانایی ورود به بازار کار رو دارید؟؟برنامه نویسی بلدید؟؟طراحی مدار بلدید؟؟به میکرو مسلط هستید؟؟؟

لطفا اگر میشه جواب بدید...

من مقداری در زمینه میکروکنترلر کار کردم ولی متاسفانه توان رقابت با چین خیلی سخته.مثلا دستگاه هایی بوده که خودم درست کردم و برنامه نویسی کردم ولی خوب قیمت تموم شدش نمیشه به نمونه چینی برسه.
اونا خیلی از ما جلوتر هستند و قطعات اولیه ساخت دستگاه اونجا هست و قیمت طبیعتا خیلی پایین تره. متاسفانه دولت هم یاری نمیکنه که حداقل گمرک رو از مواد اولیه مث خازن و مقاومت و ... برداره تا بتونیم دستگاه ارزون تر تولید کنیم. بجاش برن رو دستگاه اماده گمرک بزارن !!!!:D

متاسفانه حمایت دولت خیلی کمه مثلا تو تلویزیون هیچوقت از نوآوری های بچه های خودمون زیاد چیزی پخش نمیکنن یا کلا تشویق به کارای علمی و ... نمیشه.
خیلی خیلی محدوده . مثلا چه اشکالی داره دستگاهی که من نوعی ساختم و نمونه خارجی هم داره و نمونه ی ساخت منم از لحاظ کارایی با اون برابری میکنه رو توی تلویزیون تبلیغ کنن .هم یک جوون مث من کارش میگیره و صاحب شغل میشه هم ارز از کشور خارج نمیشه هم ....

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مقداری در زمینه میکروکنترلر کار کردم ولی متاسفانه توان رقابت با چین خیلی سخته.مثلا دستگاه هایی بوده که خودم درست کردم و برنامه نویسی کردم ولی خوب قیمت تموم شدش نمیشه به نمونه چینی برسه.
اونا خیلی از ما جلوتر هستند و قطعات اولیه ساخت دستگاه اونجا هست و قیمت طبیعتا خیلی پایین تره. متاسفانه دولت هم یاری نمیکنه که حداقل گمرک رو از مواد اولیه مث خازن و مقاومت و ... برداره تا بتونیم دستگاه ارزون تر تولید کنیم. بجاش برن رو دستگاه اماده گمرک بزارن !!!!:D

خوشبحالت عملی کار کردی.اما ما چی:crying2:

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من حودم راستش چیزی بلد نیستم.در حد همون دانشگاه کار کردم.میکرو در حد دانشگاه.طراحی مدار چاپی در حد دانشگاه

خلاصه همه چی در حد دانشگاه
سلام
عارضم خدمت دوستان كه ؛توي دانشگاه كار ياد آدم نميدن !حالا چه ليسانس باشه چه ارشد و چه دكترا ..
سر هر كاري بري اولش نابلدي .......اعتماد به نفس داشته باشيد ;)

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
عارضم خدمت دوستان كه ؛توي دانشگاه كار ياد آدم نميدن !حالا چه ليسانس باشه چه ارشد و چه دكترا ..
سر هر كاري بري اولش نابلدي .......اعتماد به نفس داشته باشيد ;)

آره حق با شماست.اما واقعا خیلی نگران این موضوع هستم

alk1370

کاربر بیش فعال
دوستان تا حالا دقت کردین که از هر سه نفری که از کنارتون رد بشن دو تاشون قطع به یقین برق خوندن یا می خوننن تو ولایت ما که اینجوریه اگه همه ایران اینجوری باشه که اوضاع کار (جدا از بند معروف پ!) به ناکجاآباد میره!!! به قول دکتر معتقدی سر کلاس ریاضی مهندسیش میگفت تو خیابون بگی مهندس طرف علوم انسانی یا علوم پایه خونده سرش رو برمیگردونه!!!!

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آره حق با شماست.اما واقعا خیلی نگران این موضوع هستم

دوستان تا حالا دقت کردین که از هر سه نفری که از کنارتون رد بشن دو تاشون قطع به یقین برق خوندن یا می خوننن تو ولایت ما که اینجوریه اگه همه ایران اینجوری باشه که اوضاع کار (جدا از بند معروف پ!) به ناکجاآباد میره!!! به قول دکتر معتقدی سر کلاس ریاضی مهندسیش میگفت تو خیابون بگی مهندس طرف علوم انسانی یا علوم پایه خونده سرش رو برمیگردونه!!!!
اولا که شماها پسرید. اگه من خودم پسر بودم موقعیتای خیلی بهتری داشتم. حالام خیلی بد نیست فقط یه کم بیشتر باید سختی بکشم. چون من هرجا خواستم برم کار بگیرم بابام گفت نع خوب نیست دختر بره فلان جا. نمونش میخاستم برم توی یه لوازم برقی یا به قول پیشرفتش کیت فروشی اونحا کنار فروشندش که خودش کار میکرد یه ذره کار یاد بگیرم اون موقع سال دوم بودم بابام نذاشت و جاهای دیگه. ما محدودیت داریم خیلی ولی شما ها که نداشتید. از نظر پول و اینام بهتون برنخوره ها ولی من شاید اگه پسر بودم تابستونا میرفتم حتی کارگری و تا الان کلی پول داشتم و ... به نظر من خیلی از پسرایی که میبینم دور از جون شما خیلی خیلی تنبلند. اصلا تکلیفشونو با خودشون نمیدونن. یه ذره ام بهشون حق میدم اما دیگه به اون ضایعی که دیگه فکر میکنیدم نیست وضع کار. یه جورایی همش غر . کسایی ام که من دیدم غر زدن عموما یا کلا کار بلد نبودن خودشون یا عمرا دنبالش نرفتند یا انقد مغرورن که دلشون نمیخاد پادویی کنن دلشون میخاد از همون اول سرور و اقای خودشون باشن. اینارو دیدم مدلشو اطراف خودم. حالا انصافا الان دیگه به نظر من ادامه ندید این بحثارو. الان برین درستونو بخونید. بعد کنکور ایشالا جبران میکنید و کلی کار یاد میگیرید. دیگه ادامه ندید و الان نگرانیتون و تمرکزتون رو چیز دیگه باشه. از من گفتن. پشیمون میشید یه زمانی که دیگه فایده نداره. موفق باشید

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا که شماها پسرید. اگه من خودم پسر بودم موقعیتای خیلی بهتری داشتم. حالام خیلی بد نیست فقط یه کم بیشتر باید سختی بکشم. چون من هرجا خواستم برم کار بگیرم بابام گفت نع خوب نیست دختر بره فلان جا. نمونش میخاستم برم توی یه لوازم برقی یا به قول پیشرفتش کیت فروشی اونحا کنار فروشندش که خودش کار میکرد یه ذره کار یاد بگیرم اون موقع سال دوم بودم بابام نذاشت و جاهای دیگه. ما محدودیت داریم خیلی ولی شما ها که نداشتید. از نظر پول و اینام بهتون برنخوره ها ولی من شاید اگه پسر بودم تابستونا میرفتم حتی کارگری و تا الان کلی پول داشتم و ... به نظر من خیلی از پسرایی که میبینم دور از جون شما خیلی خیلی تنبلند. اصلا تکلیفشونو با خودشون نمیدونن. یه ذره ام بهشون حق میدم اما دیگه به اون ضایعی که دیگه فکر میکنیدم نیست وضع کار. یه جورایی همش غر . کسایی ام که من دیدم غر زدن عموما یا کلا کار بلد نبودن خودشون یا عمرا دنبالش نرفتند یا انقد مغرورن که دلشون نمیخاد پادویی کنن دلشون میخاد از همون اول سرور و اقای خودشون باشن. اینارو دیدم مدلشو اطراف خودم. حالا انصافا الان دیگه به نظر من ادامه ندید این بحثارو. الان برین درستونو بخونید. بعد کنکور ایشالا جبران میکنید و کلی کار یاد میگیرید. دیگه ادامه ندید و الان نگرانیتون و تمرکزتون رو چیز دیگه باشه. از من گفتن. پشیمون میشید یه زمانی که دیگه فایده نداره. موفق باشید

تنبل؟؟ما که والله تو زندگی هزارکار کردیم.از دست فروشی گرفته تا مسافر کشی و حتی حتی کارگر ساختمونی

البته اینو بگم آدم خنگی هم نیستم.برم سر یه کاری راحت میتونم کلی تجربه کسب کنم.باور کن هزار بار رفتم دنبال اینکه کار یاد بگیرم

اما چی شد.گفتند الان مملکت ما تو یه نقطه حساسه.ما به کسایی احتیاج داریم که چند سال سابق کار داشته باشند

و بدون اینکه زمان رو صرف آموزشش کنیم.پروژه هامون رو پیش ببریم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
کنکور ارشد قابل پیش بینی نیست خیلی
شما وضعتون بد نیس
وقت تونم برای روزانه قبول شدن بد نیس
کلا به رتبه در این حد فکر کردن خیلی براتون مفید نیس. اگه باعث استرس میشه فکر نکنید بهش. اما اگه مثه من انرژی میگیرید حتی اگه دور از دسترس هست رتبه ای که دوست دارید بهش بفکرید
بعدم یه چیزی اینکه رسوندن رتبه ی سه هزار به زیر هزار تا پونصد البته. خیلی کار سختی نیست. ولی مثلا ششصدو بخوای بکنی ده این کار سختیه. شما رو چندتا درس که نقطه ی قوتتونه حسابی زمان بذارید. بقییه ام مرور و تستای ده سال اخیر.
بیش از اینم اصلا وقت شما اجازه نمیده که اخه.
البته اون درساییم که گفتید خوندین مرورش چون مال پارساله باز وقت میگیره و زیاد نگید که خوندمو این حرفا. رو درسایی که قبلا خوندید بیشتر حساب باز کنید شما. همینا به ذهنم رسید. فک کنم در هم حرف زدم.

بله واقعا همين طوره پارسال من فقط سعي كردم سوال درست بزنم و حتي 10 درصد هم شك داشتم نميزدم

باز شما به من دلداري ميدين ها...:D.......مامان من كه ميگه خيلي وقت داري مي توني بخوني .....به هدفت فكر كن دو ماه ديگه تمام ميشه بعد روزهات همش ميشه كار
پارسال پشيمون شدم چرا شبانه شهرهاي ديگه نزدم اما خب هدفم تهران اصفهان بود و هست.......دوستم رتبش سه هزار بود شبانه سبزوار قبول شد

مورد بعدي هم دوست دارم همه چيز با تلاش خودم باشه اينكه مي خوام برم روزانه هم خيالم راحتره هم اينكه فقط حاصل تلاش خودم بود

منم همين فكر كردم رسيدن به رتبه 3 رقمي كار سختي نيست اما خب بايد در نظر گرفت من يكي دو كتاب اصلا نخوندم يعني خودم دارم به خودم درس مي دهم و با توجه به وقت كم من
امروز صبح ساعت 5:30 بلند شدم از بس صبح ها خوابم مياد ........يك ليوان اب سرد گذاشتم كنارم چند دقيقه يكبار ميرختم روي صورتم باز هم 10 دقيقه خوابيدم:دي

مامانم تازه ميگه تنبل شدي به قول خودش مشاوره صحبت ميكرده براي كنكور
ميگفته اقايي كه رتبه 27 پزشكي اورده بود شب ها از اينكه خوابش نبره سطل اب و يخ درست ميكرده پاهاش ميذاشته توي اب حالا با وضعيت زندگيش سختي هايي كه كشيده بوده..........بعد الان كه من فكر ميكنم تلاشم پيش اون ميشه هيچ:D

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
تنبل؟؟ما که والله تو زندگی هزارکار کردیم.از دست فروشی گرفته تا مسافر کشی و حتی حتی کارگر ساختمونی

البته اینو بگم آدم خنگی هم نیستم.برم سر یه کاری راحت میتونم کلی تجربه کسب کنم.باور کن هزار بار رفتم دنبال اینکه کار یاد بگیرم

اما چی شد.گفتند الان مملکت ما تو یه نقطه حساسه.ما به کسایی احتیاج داریم که چند سال سابق کار داشته باشند

من يك همكلاسي داشتم توي بچه هاي كلاس از همه شوخ تر يعني هيچ موقع به ذهنت نميرسيد بشينه كامل درس بخونه ......فقط اهل بازي گوشي بود

اين اقا اهل شمال هم بود رشته سوئيچ مخابرات انتخاب كرد چند وقت پيش با خبر شدم تهران سازمان هوافضا استخدام شده من يعني فقط دهنم باز موند همه بچه ها تعجب كرديم اينو و اين كار.......اينها به كنار از شمال بياد تهران ......بچه هاي تهراني هنوز بي كار!

در صورتي كه بچه هاي درس خون كلاس يكيشون شده استاد و كتاب مي نويسه.......يكي بيچاره بدون كنكور بايد قبولش ميكردن اخر هم موافقت نشد خودش تلاش كرد........ولي اين از همه شانسش بيشتر بود:دي

وقتي اون رفت سر كار خودم ميگفت از محالات ما اين كارها بريم هرچند اينطور سازمان هابيشتر يا بهتر بگم فقط مرد استخدام مي كنن
ولي خوب الان كه مشغول كار شدم ميبينم خيلي محال نيست......شايد كار من به اندازه سازمان هوافضا نباشه اما بلاخره مربوط به رشتم هست

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
نصیحت من به شما اول کار بعد ارشد به خدا راس میگم

اتفاقا من درس بيشتر دوست دارم يعني بيشتر هدفم استادي هست و تحقيقات (البته نه از اين استادهاي الكي واقعا حرفي براي گفتن داشته باشم)

اما كار در كنار درس خوبه

Majid Nemo

عضو جدید

افرین به شما که اینقدر جنم و جربزه کار کردنو داشتی درسته نتونستی کاری مرتبط با رشتت پیدا کنی ولی به جاش کلی تجربه از هر کاری کسب کردی که خیلی جاها تو زندگی به دردت میخوره تجربه هایی که خیلی از ماها هنوز تجربه نکردیم متاسفانه الان همه جا نیروی با سابقه میخوان و این مشکل تازه ایی نیست و متاسفانه کسایی که مثل ما نمیتونن از بند پ استفاده کنن بیشتر اسیب میبینن .

emad sahraee

عضو جدید
دوستان من همیشه دوست داشتم این سوال رو از همتون بپرسم.شماها الان اکثرتون یا فارغ التحصیل شدید یا ترم آخر هستید

شما به عنوان یه مهندس برق توانایی ورود به بازار کار رو دارید؟؟برنامه نویسی بلدید؟؟طراحی مدار بلدید؟؟به میکرو مسلط هستید؟؟؟

لطفا اگر میشه جواب بدید...
سلام.من لیسانس برق قدرت هستم از دانشگاه آزاد.هیچی از برق بلد نبودم.
از یه کارخونه تابلو سازی شروع کردم یک سال اونجا بودم هرچی یاد گرفتم اونجا بود.امسالم دستیار یه مدیر پروژه شدم و داریم یک کارخونرو از صفر تا 100 راه اندازی میکنیم
و هر روز یک چیز جدید یاد میگیرم
من توی 2 ماه این نرم افزار هارو یاد گرفتم (EPLAN.DIALUX.LOGO.EXEL) بصورت تقریبا حرفه ای کار سختی نبود واسه من شاید بخاطر علاقه بوده.سرانجام اینکه
تا کار نکنید هیچی یاد نمی گیرید و به برق علاقه پیدا نمی کنید من نمی دونم ارشد چی درس میدن ولی تا کار بلد نباشید درسو نمی فهمید;)

p0Ria_1

عضو جدید
فقط کار ، من فقط دارم واسه این ارشد میخونم که در کنارش کار کنم وگرنه تحصیلات خالی الان بی ارزشه ! یعنی میتونی مثلا هیئت علمی جایی بشی اما شهرستان یا آزاد !! اونم نه دیگه با ارشد با دکتری ! اما پسری که اومده برق باس فقط کار یاد بگیره من یادمه یه دوره ی 8 ماه رفتم برق صنعتی درجه 2 خیلی خوب بود ، تا قبلش هیچی از برق حالیم نبود اونجا یاد گرفتم مدرکش هم گرفتم اما دنبال کارش نرفتم اونم از سر تنبلی ! اما الان ارشد تموم میشه میرم پی اش ...بعدم اگر سربازی نرفتی با هرمدرک بالاتری که بتونی خودتو بتونی توی خدمت بندازی سوده سوده سوده !

...
و یه سوال مهم آزمون جامع کجا بهتره ؟؟؟؟؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
فکر کنم روزانه چار ساعت دیگه.
من افتاده بودم خودم رو برنامه که از دانشگاه بهم زنگ زدن گفتن کسری واحد داری بیا پی گیری. انصافا شوک شدم. همش درگیر امضا از اینو اونو معرفیو واقعا این یکی نمیدونم از کجا اومد. هفته بعدم باید برم امتحان:w22:
این جمله ها خ خوب بود
بیاین پرشورتر از قبل ادامه بدیم:w42:
این روزام میگذره:w06:
نهایت استفاده رو ببریم:w11:
مرتضی پاشایی عزیز هم که واقعا یه ملتو داغدار کرد با رفتنش و به قول فروغ که یه زمان فکر میکردم اشتباه میگه و هنوزم فکر میکنم اما "صدا صدا صدا این صداست که می ماند" ... اما اون سیل جمعیت چیزی بیش از صدا رو درک کرده بودند. روحش شاد ایشالا.
تا هست به ذلت بکشندش به جفا/ تا مرد به عزت ببرندش سر دست
الان که اینو نوشتم یاد استاد مرحوم مشکاتیان افتادم و نامه اش و دفاعش از هنرمندا.
به امید روزی که آحاد مردم دنیا قدرت تفکر داشته باشند. قدرت چیدن پایه های ایمانی با تفکر خودشان نه اکتسابی. که چنین دیواری سست تر از خانه ی عنکبوت است. و بی راه نیست که خدا مدام از تعقل و تفکر نکردن بندگانش گله دارد.
الان که ریز میشم میبینم بند به بندم با هم دیگه فرق داره. ببخشید دیگه پراکنده شد.

بله منظورم روزانه بود... می دونید به نظر من هر چی به کنکور نزدیم میشیم بحث روانیش مهم تر میشه... مثلا اگه یه جا ادم یه ساعت وقت میزاره بیش تر فکر از دست دادن اون وقت ناراحتش میکنه.. وگر نه خود قضیه شاید اون قدر مهم نباشه...

ان شالله که خیره براتون....

بله خدا خودش کمک کنه.... دنیایی شده این روزا ....

sanup2006

عضو جدید
من يك همكلاسي داشتم توي بچه هاي كلاس از همه شوخ تر يعني هيچ موقع به ذهنت نميرسيد بشينه كامل درس بخونه ......فقط اهل بازي گوشي بود

اين اقا اهل شمال هم بود رشته سوئيچ مخابرات انتخاب كرد چند وقت پيش با خبر شدم تهران سازمان هوافضا استخدام شده من يعني فقط دهنم باز موند همه بچه ها تعجب كرديم اينو و اين كار.......اينها به كنار از شمال بياد تهران ......بچه هاي تهراني هنوز بي كار!

در صورتي كه بچه هاي درس خون كلاس يكيشون شده استاد و كتاب مي نويسه.......يكي بيچاره بدون كنكور بايد قبولش ميكردن اخر هم موافقت نشد خودش تلاش كرد........ولي اين از همه شانسش بيشتر بود:دي

وقتي اون رفت سر كار خودم ميگفت از محالات ما اين كارها بريم هرچند اينطور سازمان هابيشتر يا بهتر بگم فقط مرد استخدام مي كنن
ولي خوب الان كه مشغول كار شدم ميبينم خيلي محال نيست......شايد كار من به اندازه سازمان هوافضا نباشه اما بلاخره مربوط به رشتم هست
اره تک و توک از این آدمای عجیب همه جا هست.
منم دوستی داشتم که از من سطحش خیلی پایین تر بود. اصن این ریاضی نمیدونست چیه !!! حالا شنیدم ارشد الک یکی از بهترین روزانه ها قبول شده !!!!! البته منکر تلاشش نمیشم و تلاش کرده و نوش جونش ولی نمیدونم چرا ما هر چی تلاش میکنیم ok نمیشه وضعیت :D

من بعد از لیسانس گفتم خوب برم دنبال کار و کار خوبه درس فایده نداره جاهای مختلفی کار کردم و حتی خودم چندتا پروژه کار کردم ولی هیچ کدوم آینده نداشت یا اونقدر محکم نبود که بتونم تشکیل زندگی بدم .هر کی میگه کار هست و ادعا داره تنبلی از ماست بیاد پیشنهاد بده. من همه جوره رو تست کردم از آزمون های استخدامی و کار تو شرکت های خصوصی و خود اشتغالی و.... خیلی سخته.
2 سال از عمرم تلف شد و مجبور شدم بیام دوباره ادامه تحصیل بدم فقط 2 سال از عنرم بخاطر همین تبلیغات و ادعاهای الکی بعضی از دوستان از بین رفت.
وضع کار تو کشور ما خرابه چرا نمیخواین قبول کنین ؟

بچه ها به ارشد خوندن ادامه بدین که بهترین کار همانا همین درس خوندنه.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اره تک و توک از این آدمای عجیب همه جا هست.
منم دوستی داشتم که از من سطحش خیلی پایین تر بود. اصن این ریاضی نمیدونست چیه !!! حالا شنیدم ارشد الک یکی از بهترین روزانه ها قبول شده !!!!! البته منکر تلاشش نمیشم و تلاش کرده و نوش جونش ولی نمیدونم چرا ما هر چی تلاش میکنیم ok نمیشه وضعیت :D

من بعد از لیسانس گفتم خوب برم دنبال کار و کار خوبه درس فایده نداره جاهای مختلفی کار کردم و حتی خودم چندتا پروژه کار کردم ولی هیچ کدوم آینده نداشت یا اونقدر محکم نبود که بتونم تشکیل زندگی بدم .هر کی میگه کار هست و ادعا داره تنبلی از ماست بیاد پیشنهاد بده. من همه جوره رو تست کردم از آزمون های استخدامی و کار تو شرکت های خصوصی و خود اشتغالی و.... خیلی سخته.
2 سال از عمرم تلف شد و مجبور شدم بیام دوباره ادامه تحصیل بدم فقط 2 سال از عنرم بخاطر همین تبلیغات و ادعاهای الکی بعضی از دوستان از بین رفت.
وضع کار تو کشور ما خرابه چرا نمیخواین قبول کنین ؟

بچه ها به ارشد خوندن ادامه بدین که بهترین کار همانا همین درس خوندنه.
سلام. انصافا من نه ادعا کردم نه توهین و فقط چیزی که دیده بودم توی ادمای اطرافم رو گفتم و نه تخیلات خودم. اما طبق تجربه از برداشتی که کردین دیگ ناراحت نشدم چون عموما همینطوری برداشت میشه. اینکه وضع کار خرابه که توش حرفی نیست. ما پنج میلیون تحصیل کرده ی لیسانسه ی بیکار داریم. قریب به چند میلیون نفر تحصیل کرده ی مملکت از ایران رفتند که غالبا نیروهای متخصص و جوان اند و رفتنشون معادل از دست رفتن کلی سرمایست. ولی الان به قول شما زمان این بحثا نیست. از طرفی چون گفتم این بحثو ادامه نمیدم سر حرفم میمونم. تا ایشالا بعد کنکور. اگرم فک کرد کسی که من توهین کردم میگم ببخشید و واقعا قصدم این نبوده

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
حالا كلا بحث تمام كنيد ديگه
صلوات:دي

امديم مشاوره بگيريم برنامه چيزي .....پشيمون شديم:D..........برنامه كه نگرفتيم هيج

به قول يك دوست همه درس مي خونن مهندس هم ميشن اما بين مهندس تا مهندس خيلي فرقه
اميدوارم همه موفق باشيد چه در كار چه در زندگي

حالا اين وسط بحث تمام شد برنامه راهكار داشتيد متشكريم:دي:gol:

malih9068

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

دوستان خسته نباشید
به نظر شما با تسلط کامل روی 50% اول و یک کم روی 25% سوم حدودا چه رتبه ای میشه اورد؟
الان وقتم باز روی 75% بگزارم یا 25% چهارم بخونم

Kaka_s

عضو جدید
دوستان خسته نباشید
به نظر شما با تسلط کامل روی 50% اول و یک کم روی 25% سوم حدودا چه رتبه ای میشه اورد؟
الان وقتم باز روی 75% بگزارم یا 25% چهارم بخونم

اینجوری نمیشه گفت باید روی تمام مطالب مسلط بود. بخصوص درسایی که روش سرمایه گذاری میکنی.

malih9068

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

اینجوری نمیشه گفت باید روی تمام مطالب مسلط بود. بخصوص درسایی که روش سرمایه گذاری میکنی.
در حالت کلی اگر 100% بخونم و مسلط نباشیم فاید نداره با 50% حدودا چه میزان میشه جواب داد
مثلا مدار با 50% میشه 4_5 تا جواب داد؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

در حالت کلی اگر 100% بخونم و مسلط نباشیم فاید نداره با 50% حدودا چه میزان میشه جواب داد
مثلا مدار با 50% میشه 4_5 تا جواب داد؟

درسا فرق ميكنه
بعضي درسا فصول مهمش توي ٥٠ درصد دومه
مثل مهندسي-سيگنال
بعضيا نه فصول مهمش توي همون ٥٠ درصد اولشه مثل كنترل-الكترونيك-مدار

مثلا نميتونيد بگيد كه مشتقات جزئي مهندسي رو نميخونم درحاليكه ازين فصل دو سه تا سوال مياد هرساله و يا تو سيگنال لاپلاس و زد خيلي مهمه

Sent from my iPhone using Tapatalk

jeneral_dj

عضو جدید
سلام به همه !!!! بچه ها خیلی خستم!! هر چقدر میخونم به سرفصلهای آزمون نمیرسم!!! کلاسامم از آزمون عقب تره که دیگه بدتر!!!!! فردا 50 درصد امتحان داریم ولی من هنوز نتونستم الکترونیک و کنترل رو کامل ببندم !!! مغناطیسن که قربونش برم باید بیخیال شم کلا !!!! مغزم خستس!!! اگه الان نوار مغزی بگیرن ازم یه خط صاف صافه!!!:confused:
نمیدونم چیکار کنم که یه برنامه منسجم داشته باشم !! تایم پرتی نداشته باشم و همش با استرس درگیر نشم!!!!! گاهی با خودم میگم شاید واسه هدفیه که تو ذهنمه این همه استرس میگیرم!!!!
باید فردا یه سر به امام رضا بزنم !!!! بهش بگم هوای مارو بیشتر داشته باشه!!!:redface:

keyhan386

عضو جدید
سلام به همه !!!! بچه ها خیلی خستم!! هر چقدر میخونم به سرفصلهای آزمون نمیرسم!!! کلاسامم از آزمون عقب تره که دیگه بدتر!!!!! فردا 50 درصد امتحان داریم ولی من هنوز نتونستم الکترونیک و کنترل رو کامل ببندم !!! مغناطیسن که قربونش برم باید بیخیال شم کلا !!!! مغزم خستس!!! اگه الان نوار مغزی بگیرن ازم یه خط صاف صافه!!!:confused:
نمیدونم چیکار کنم که یه برنامه منسجم داشته باشم !! تایم پرتی نداشته باشم و همش با استرس درگیر نشم!!!!! گاهی با خودم میگم شاید واسه هدفیه که تو ذهنمه این همه استرس میگیرم!!!!
باید فردا یه سر به امام رضا بزنم !!!! بهش بگم هوای مارو بیشتر داشته باشه!!!:redface:
سلام دوست عزیز
به خدا توکل کنی دنیا برات زیبا میشه :smile: شما که کلاس میری خب این یک مزیته یادگیریت سریع تره . باکلاس پیش بری بهتره آزمون های 25% و 50% معیاری برای سنجش نیست از نتایج آزمون ها زیاد دلخور نشو
قرار نیست که با رتبه آزمون ها ی فلان موسسه کنکور قبولی کنکور رو بهت بدن با کلاس پیش برو بعد کلاس سریع جزوه رو قورت بده و فقط تست بزن خب اگه اساتیدی که باهاشون کلاس میری رو درست انتخاب کردی باشی اونا خودشون کارشون رو خوب بلدند و مطمئن باش که تو رو به سرفصل های آزمون اصلی ( کنکور رو میگم ) میرسونند حتی 100% هایی که قراره بصورت آزمایشی بدی . و یادمان باشد که : برندگان کسانی هستند که درازمدت فکر می کنند، افراد متوسط کوتاه مدت و سطحی می اندیشند.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز

داداش نگران نباش.من خودم کنترل رو تا مکان هندسی کامل بستم.اگه بخوای میتونی برسی

الکترونیک هم من تا توان خوندم.سعی کن تا دی برسونی.بعد دی ماه هم 40 روز وقت داری تست بزنی

40 روز هم وقت کمی نیست

alk1370

کاربر بیش فعال
تنها کمتر از ۳ ماه تا آزمون ارشد سال ۹۴ باقی مانده و مطمئنا داوطلبان شرکت در این آزمون،سعی میکنند از این فرصت باقیمانده بهترین بازدهی را بدست آورند. شاید بد نباشد که در کنار آزمون های آزمایشی که شرکت میکنیم و بین یک سری از داوطلبان آمادگی خود را می سنجیم، بدانیم که داوطلبان سال های گذشته در وضعیت مشابه ما به چه نتایجی رسیده اند؟ به همین دلیل بررسی کارنامه رتبه های برتر یا کارنامه داوطلبانی که در دانشگاه های مدنظر شما پذیرفته شده اند، خالی از لطف نخواهد بود.

توجه شما را به یک موضوع مهم جلب میکنم که تنها با بررسی کارنامه داوطلبان سال های گذشته مشخص می شود و می تواند در تغییر رتبه و تراز شما تاثیر زیادی داشته باشد. آیا میدانید در کنکور ۹۳ تبدیل شدن ۳ سوال غلط به درست موجب تغییر رتبه ۹۰۰ به ۴۰۰ شده است؟ پس مشخص است که پاسخ های صحیح و بویژه نداشتن پاسخ اشتباه چه اهمیتی دارد.
عده ای بر این باورند, در صورتیکه بین دو گزینه و فقط بین دو گزینه شک داشتید به هیچ عنوان به صورت ۵۰-۵۰ هم سوال را پاسخ ندهید. در صورتیکه این تصور کاملا اشتباه است.
برای مثال اگر در کنکور ۵ سوال را شانسی (دقت شود که منظور شک ۵۰-۵۰ هست.فقط ۵۰-۵۰ بین دو گزینه و در صورت اطمینان به اینکه دو گزینه دیگر مسلما اشتباه است) بزنید اگر فقط ۲ سوال صحیح باشد , ۸ درصد مثبت کسب کردید .در بدترین حالت احتمال این نیز وجود دارد که هر ۵ سوال غلط شود ولی برایند کار مثبت است.
داوطلبی را فرض کنید که رتبه ۸۰۰ آورده ولی به ۵ سوالی که شکی ۵۰-۵۰ داشت پاسخ نداده است.
اگر به آن سوالات پاسخ میداد و پاسخ هر ۵ سوالش(در بدترین حالت) اشتباه میشد,۱٫۸ سوال صحیح اش را پاک میکرد و رتبه اش در حدود ۹۵۰ میشد و اگر هر ۵ سوال صحیح میشد رتبه اش تا حوالی ۴۰۰-۴۵۰ بهبود میافت. و اگر نتیجه پاسخ به این ۵سوال ۲ صحیح و ۳ اشتباه بود,۳اشتباه یک پاسخ صحیح را پاک میکرد و در نتیجه یک پاسخ صحیح بیشتر نسبت به اینکه به این سوالات جواب نمیداد نصیبش میشد ورتبه اش را بهبود میبخشید.
توصیه ی ما این است :در صورتیکه در سوالی بین دوگزینه,تاکید میکنم فقط بین دو گزینه شک دارید,پاسخ دادن به این سوال می تواند به نفع شما باشد یا به بیانی دیگر نفعش بیشتر از ضرر آن می باشد. تصمیم با خودتان است.
درضمن به این نکته توجه کنید در درس هایی مثل زبان و مخصوصا الکترومغناطیس که عده ی زیادی از دانشجویان سفید میگذارند , کسب درصد مثبت حتی در حدود ۵ الی ۱۰ درصد می تواند تغییرات مهمی در رتبه و قبولیشان ایجاد کند.

در سایت زیر میتوانید به اطلاعات کاملی از درصدها و تراز و کارنامه و ... رتبه های برتر کنکور برق در سال گذشته دست یابید!
(اگه استرسی هستید سر درصدها نرید تو سایت! ولی من خودم فکر می کنم استرس مثبت براتون ایجاد کنه!:d)

http://madsg.com/نمونه-کارنامه-پذیرفته-شدگان-کنکور-ارش/

jeneral_dj

عضو جدید
50 درصدم تموم شد!!! امروز سوالای نصیر خیلی دشوار بود !!! بخصوص ریاضی !!! مدار هم نسبت به دو آزمون پیش دشوارتر بود !!! مهندسی تقدسی هم که خودش سر کلاس گفت این آزمون سخت طراحی کرده ( به نظر من که خیلی سخت بود !!)
اصلا نتونستم خوب جواب بدم !!! دپسرده شدم!!!! حالا عصری آزمون تحلیل کنم ببینم مشکل کار کجا بود !!!

keyhan386

عضو جدید
سلام دوستان
اینقدر توی جو کتاب های جدید نباشید و بخواید منابع مطالعاتی تون را تغییر بدید . اگر درسی رو دارید از منبع معتبر و خوب میخونید دیگه نیازی به تغییر منبع نیست اگر روش مطالعه تون رو کمی تغییر بدید و بهتر کنید خیلی بهتره تا کلا منبع تون رو تغییر بدید. بهتره ازن شاخه به اون شاخه نرید که دیگه زمان برای این تغییرات نیست . تنها درصورتی که درسی رو هنوز شروع به مطالعه نکردی میتونید از کتاب جدید خوب برای مطالعه استفاده کنید در غیر این صورت اشتباه محض میکنید ازمن گفتن بود . من دفعه اول که کنکور ارشد دادم برای مدار از 6 تا کتاب خریدم:eek: . بایکی شروع میکردم همین که یکجا مشکل پیدا میکردم یا یک منبع جدید بهم معرفی میشد کلا منبع رو عوض میکردم به جای این که روش مطالعه و دیدم رو عوض کنم آخرش هم نتیجه این شدکه فقط مدارهای مقاومتی و مرتبه اول و2 رو خوندم و رفتم سر جلسه بقیه مدار را نرسیدم بخونم آخه ازین شاخه به اون شاخه کردم برای درس های دیگه هم هر چند وقت یک منبع خوب بهم معرفی میکردند سریع تهیه میکردم چه پول هایی که من خرج کردم . ولی هیچ درسی رو 40 درصد هم نرسیدم بخونم . فقط توی جو منابع جدید بودم . لطفا شما اشتباه منو نکنید . موفق باشید

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دوستان واسه مدار کتاب تست میخوام چی معرفی میکنید؟ میخوام تمرینها و تستهای زیادی حل کنم مشکل دارم تو این درس.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا