طرح پله پله تا ملاقات خدا

mehrdadeng

عضو جدید
عذر مي خوام كه خيلي حرف زدم اما چه كار كنم وقتي مي بينم كسي از نا اميدي نسبت به زندگي صحبت مي كنه ناراحت مي شم.تا حالا به خدا گفتي i love u ؟
تا حالا با خدا مثل كف دست صحبت كردي ؟
ولش كن .منو ول كنن تا صبح حرف مي زنم .:gol::gol::gol::gol:
اين دو سه روز نوبت عمر گذشت ******چون اب به جويبارو چون باد به دشت
هرگز غم دو روز مرا ياد نگشت *********روزي كه نيامدستو روزي كه گذشت
:gol::gol::gol::gol::gol:
غصه نخور سيب بخور

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب دقت كن

خوب دقت كن

ببين خوب دقت كن اگر نيستي نيست پس هر چه هست هستي است و اگر هرچه هست هستي پس نياز به خلق شدن ندارند.
و اگر نيستي هست پس خود يك نوع هستي است (مثل ضد ماده) باز هم به همان استدلال اول ميرسيم .
وقتي از استدلالات ديني صحبت ميشود مبنا قران است پس اگر ديگر استدلالات با قران همخواني داشته باشند در اينصورت آنها هم فقط تكميل كننده اند اما اگر چيزي به غير از قران آورده باشند در اينصورت نو آوري در آيات است كه پذيرفته نيست .
شما فقط بگوييد خداوند نيستي را هست كرديعني از قاعده كن فيكون و يا هستي را از ماده ديگري به شكل امروزين دراورد (مثل ساخت آسمان از دود) و يا مخلوطي از روشهاي خلقت را بكار گرفت يعني اگر فرض كنيم كه زمين نبود ، كهكشان ها نبودند ، آسمان نبود ، ستاره ها نبودند پس چي بود؟ آيا نيستي بوده ؟ اگر نيستي بوده اون چيه؟ در قران هيچ جا ادعا نشده كه خلقت چيزي از نيستي بوده (آدم را از گل خشك شده ساختيم ، آسمان را از دود ......) دود و گل خشك شده از چه چيز ساخته شده اند؟ آيا آنها به يكباره هست شده اند ؟در جايي از قران سندي هست كه نشان دهد دود را از نيست هست كرديم ؟ و يا گل را از نيست هست كرديم؟ آيا حسب آيات قران خلقت در همان 6 روز انجام گرفته و تمام شده ؟ اگر چنين است مرگ تولد ستارگان كه مستمرا انجام ميگيرد چبيست؟
جرم آبگونه اي كه از آن ياد كرديد كجاي قران است ؟ اگر منظورتان عبارت كل شئي حي من الما است بنا براين باز هم به اين ميرسيم كه خداوند براي ساخت حضرت آدم ، زمين ، آسمان ...... از آب آستفاده كرده نه از نيستي؟ كاري كه يك مهندس شيمي هم ميكنه يعني براي ساخت چيزي از چيز ديگري استفاده ميكنه چون مهندس نميتونه نيستي را هست كنه؟!
دقت كن خداوند در آيه اي فرموده ما انسان را از خون بسته آفريديم و يا آدم را از گل خشك شده ............ آيا واقعا فكر ميكني كه در آسمان فقط كهكشان راه شيري وجود دارد ؟ و يا فقط هفت سياره در آسمان موجودند؟ پشت آسمان چيست؟ آيا آسمان انتها دارد؟ لطفا بار ديگر بيلان انرژي مواد را بخوان به شما كمك خواهد كرد تا راه را از چاه بيابيد.

من ترم آخرم و موازنه رو ترم 3 گذروندم.
اما راستش متوجه نشدم منظورتون از این جملات چیه.و چی رو میخواید به من بفهمونید.اگه میشه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم.
در مورد افرینش اسمان هم اگه میخواید بگید اول چیزی به نام دود وجود داشته و خدا آسمان رو آفریده باید بگم طبق اون چیزی که من تا حالا خوندم طبق نظر علی علیه السلام و سایر احایث، خداوند متعال نخست جرمی آب‏گونه همراه هوا آفرید که از آن کف و گازی پدید آمد، از این جرم کف گونه زمین آفریده شد، و از آن دود و گاز، سیارات هفتگانه پدید آمدند، پس می‏توان گفت‏خانواده منظومه شمسی در اصل از یک توده جرم آفریده شده‏اند.
پس اول اون جرم آفریده شده و بعد همه چیزی از اون افریده شده.
به علاوه آیه 115 سوره مومنون (که افرینش همه موجودات رو هدفمند میداند) میخواهد نفي نيستي بكند . نفي عبث كردن نفي نيستي است ، به عبارت دیگر عبث نيست يعني نيستي نيست ، باطل نيست يعني‏ نيستي نيست ، هر چه هست حق است ، يعني هر چه هست هستي است و بقاء و دوام است براي همه ما .

آخرین ویرایش:

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید دیر سر میزنم.. ولی خوشحالم که توی این مدت راهم رو ادامه دادم ...
درکل حضور توی این جمع باعث آرامش میشه این آرامش ریشه در جو پاک و صمیمی اینجا داره.
سعی می کنم بیشتر بیام اینجا....
یا حق............

f-kazemi

عضو جدید
دوستي با حق

دوستي با حق

سلام دوستان.
واقعآ ازتون ممنون كه اين تايپيك رو راه انداختيد.من تازگي ها خيلي از خدا دور شده ام و شما كمك كرديد كه متوجه اين فاصله بشم.اميدوارم با طي اين پله ها دوباره مثل قديما هميشه حسش كنم.:victory:

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
واقعآ ازتون ممنون كه اين تايپيك رو راه انداختيد.من تازگي ها خيلي از خدا دور شده ام و شما كمك كرديد كه متوجه اين فاصله بشم.اميدوارم با طي اين پله ها دوباره مثل قديما هميشه حسش كنم.:victory:
دوست عزیز همگان دو قدم تا به خدا فاصله دارند یک قدم از دنیا برگیرند و یک قدم از عقبی...

خوشحالم که یک نفر دیگه هم به جمع ما پیوست!!!خوش آمدی!:smile:

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
هوالمحبوب
:gol::gol::gol:سلام فلق جان راستي سمت جديد مبارك ببخشيد دير شد.:gol::gol::gol:

سلام بچه ها.الان ديگه نزديك روزهاي آخر پله دوم هستيم.راستش دروغ چرا من يعضي وقتها يادم ميرفت وضو بگيرم چون خودم فكر ميكنم سرم شلوغه.ولي يه حس خوبي پيدا كردم .از خودم تقريبا راضيم ولي بعضي وقتها اينقدر فشار بهم مياد كه ميخوام بزنم زير همه چيز اما تا يه ذره صبر ميكنم تا عصبانيتم بخوابه دوباره پشيمون ميشم كه چرا كفر گفتم.خدا خودش چاره سازه ولي من يه نمه كم تحمل شدم.آخه تو اين شرايط و با اين وضعي كه اينا درست كردن دارم واقعا كم ميارم.ولي ميدونم كه خدا تنهام نميذاره درسته درستو حسابي باهاش نيستيم ولي در چشم كرمش همه چيز زيباست.دلم خيلي گرفته بود ببخشيد .راستي بقيه بچه ها چيكار كرديد بياييد تا قبل از پله سوم بيبينيم چكارايي كرديم؟يا حق;):biggrin:

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هوالمحبوب
:gol::gol::gol:سلام فلق جان راستي سمت جديد مبارك ببخشيد دير شد.:gol::gol::gol:

سلام بچه ها.الان ديگه نزديك روزهاي آخر پله دوم هستيم.راستش دروغ چرا من يعضي وقتها يادم ميرفت وضو بگيرم چون خودم فكر ميكنم سرم شلوغه.ولي يه حس خوبي پيدا كردم .از خودم تقريبا راضيم ولي بعضي وقتها اينقدر فشار بهم مياد كه ميخوام بزنم زير همه چيز اما تا يه ذره صبر ميكنم تا عصبانيتم بخوابه دوباره پشيمون ميشم كه چرا كفر گفتم.خدا خودش چاره سازه ولي من يه نمه كم تحمل شدم.آخه تو اين شرايط و با اين وضعي كه اينا درست كردن دارم واقعا كم ميارم.ولي ميدونم كه خدا تنهام نميذاره درسته درستو حسابي باهاش نيستيم ولي در چشم كرمش همه چيز زيباست.دلم خيلي گرفته بود ببخشيد .راستي بقيه بچه ها چيكار كرديد بياييد تا قبل از پله سوم بيبينيم چكارايي كرديم؟يا حق;):biggrin:
آره محسن جان موافقم ..من هم اولاش سخت بود شاید یک دلیلش مشغولیت فکری بود..

در پله ی اول: مانند طفلی خردسال آموختم که بر زبان جاری سازم نامش را و بخش کنم حرفهایش را.
در پله ی دوم: قدمهایم سست بود برای گام برداشتن به سوی الله ولی پاک کردم خود را از افکار دنیوی ، وضو ساختم خود را با عطر گلهای محمدی و آری که رسیدم به قدم سوم هرچند به سختی..
...........................................................
پله پله تا ملاقات خدا: آشیانه ای برای دلهای خسته برای فرار از زندان تن!

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
هوالمحبوب
حامد جان سلام.درسته ولي بايد اعتراف بكنم براي من الانشم يه مقدار سخته ولي بدون اغراق بگم وقتي وضو ميگرفتم نمازمو بيشتر اول وقت ميخوندم ويه احساس شادي و سبكي داشتم.
بچه ها رو اگه ديدي بگو بيان بنويسند كه چكار كردن ديگه نميان يا اينكه تو امتحاناتشونن؟خدا رو شكر كه از اين امتحانا راحت شديم واقعا سخته.:gol:

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام به دوستای گلم.
ببخشید که من کم مینویسم.همیشه سر میزنم. و مطالب رو میخونم. اما در مقابل این همه احساس قشنگ حرفی برای گفتن ندارم.
در مورد این مدت:
پله اول که خیلی جالب بود.روی یه کاغذ نوشته بودم:
پله اول
کلید گنج حکیم
بسم الله الرحمن الرحیم / هست کلید در گنج حکیم.
کاغذ رو زده بودم روی آین اتاقمون (خوابگاه) کنار در اتاق.خیلی جالب بود تو طول روز تا چشمم بهش می فتاد یه دفعه میگفتم "بسم الله الرحمن الرحیم" . یه جوری شد بود که تو طول روز بارها بی مقدمه و بی دلیل این جمله رو سر زبون میاوردم.
البته من تو این مرحله هنوز نیاز به تمرین بیشتری دارم. البته نسبت به گذشته خیلی بهتر شدم.
اما پله دوم:
اولاش یه خورده بعضی وقتا تنبلیم میشد.اما هرچه زمان میگذره مقید تر میشم. به نظر خودم تو این مرحله موفق تر از مرحله قبل بودم.
به نظرم این که این کار به صورت جمعی هست بیشتر تو موفقیتم موثر بوده.به عنوان مثال همین دائم الوضو بودن من چند بار در گذشته اقدام کرده بودم اما خوب زود جا زدم.
خودم فکر میکنم علت موفقیت این بار یکی اینه که کار دسته جمعیه و دیگه اینکه با برنامه ریزی پیش میریم نه اینکه همینطوری باری به هر جهت بشه.
به هر حال امیدوارم همگی توی راهی که داریم موفق باشیم.دعای خیرمون رو بدرقه راه هم کنیم.:gol:

phalagh

مدیر بازنشسته

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
خدایا چگونه زیستن را تو به من بیاموز.چگونه مردن را خود خواهم آموخت(دکتر علی شرسعتی)

elahe_dieu

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی دلم میخواد یه مرحم باشم واسه دل بقیه
بهشون امید بدم
ازشون انرژی بگیرم
خیلی دلم میخواد ...

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فلق جان از تصاویرتون ممنونم....خیلی زیبا بود!;)
من هم عینا" اتفاقات شما برام افتاده با این تفاوت که توی اتاقم یه وایت - برد هست که این مطالب رو توی اونجا ارائه دادم و زمانهایی که وضو نداشتم از سر مشغولیت بود...
یک کتاب دارم میخونم که واقعا" تاثیر گذاره و بسیار فوق العاده هست...از دوستان خواهش خواهش می کنم که حتما" مطالعش کنند
تذکرت الاولیا حضرت عطار !
من هر موقع بیام تو تالار جملاتی از این کتاب براتون می نوپیسم تا کمی احساستون رو قلقلک بدم!!!

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تذکرت الولیا و منطق الطیر
هر دوتاش کم نظیره
دوستان جدی این کتابا رو از دست ندین
حتما بخونین

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها
من واقعا شرمندم.منو شطرنجی ببینید.باید پریشب پست مرحله جدید رو میزاشتم.اما اینجا پریروز برق رفت و بعد 8 ساعت برق اومد و همراه با اومدنش کلی خسارت به خوابگاه ما زد.تلویزیون سوخت طوری که دود ازش بلند شد و تمام فضای سالن تلویزیون رو دود گرفت.و علاوه براون مودم و دو تا از مانیتورها هم سوخت و اینترنت خوابگاه قطع شد.خلاصه تو این تعطیلی یه حال اساسی بهمون داد.فکر کنید همه برن خونه فقط 10 نفر تو خوابگاه باشن.اون وقت نه تلویزیون داشته باشی نه اینترنت.
الان هم بر خلاف میلم که دوست ندارم برم کافی نت(به خاطر محیط ناجور بعضی کافینت ها) اومدم که بعد از کمی تاخیر پست مرحله جدید رو بزارم.
بازم شرمنده.:redface:

آخرین ویرایش:

phalagh

مدیر بازنشسته
مانوس بودن با قرآن

مانوس بودن با قرآن

بسم الله الرحمن الرحیم.

با نام و یاد خدای مهربون مرحله جدید رو شروع میکنیم.
سومین طرح رو در 15روز دوم خرداد با عنوان مانوس بودن با قران شروع میکنیم .و سعی میکنیم روزانه در حدی که میتونیم قران رو بخونیم .یه صفحه یا یه سوره یا حتی یه آِیه هم که شده.و یادمون نره که قران رو با معنی و تفکر بخونیم .اگه شده یه آیه ولی با معنی و تفکر لازم.
نکته مهمی که توجه داشته باشیم اینه که حتما قران رو با صوت یا ترتیل خاصی بخونیم. تاثیرشو بعدا متوجه میشیم ."و رتل القران ترتیلا"از امروز تا اول تیر یه فرصت خوب و مناسب 15روزه ای هست که با قران مانوس بشیم و خودمون رو موظف بدوینم که حداقل روزانه یه صفحه از کتاب آسمونی مون رو بخونیم و اونو تو زندگیمون پیاده کنیم...قرانی که همه ما میدوینم این روزا محجور واقع شده .استفاده از قران فقط برا سفره عقد و خونه جدیدومسافرت و...شده با اینکه کتاب آسمونی مون هست اما ...
مانوس باشیم با قران انشالله طرح بعدیمون در تاریخ اول تیر اجرا خواهد شد .ممنون میشم اگه نظرتون رو در مورد انتخاب موضوع طرحهای بعدی بدونم.حضور مکرر و با صفای شما باعث دلگرمی ما خواهد بود. با آروزی موفقیت در مرحله جدید شما رو به خداوند بزرگ میسپاریم .
"و من الله توفیق"
التماس دعا
یا علی(ع)

آخرین ویرایش:

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام..... من هم مشکلات نرم افزاری دارم نمیتونم پست بدم...و حتی نمیتونم جملاتم رو سره خط بنویسم......طرح جالبیه.............من خودم برخی شبها چون تا دیر وقت بیدارم این کار رو می کنم....فلق جان بچه ها توی امتحاناتن اینجا هم سوت و کوره ولی انشاالله تا اواخر این ماه کم کم میان.... با نام و یاد خدا روی این پله هم قدم می گذارم... یا حق!

mehrdadeng

عضو جدید
سلام..... من هم مشکلات نرم افزاری دارم نمیتونم پست بدم...و حتی نمیتونم جملاتم رو سره خط بنویسم......طرح جالبیه.............من خودم برخی شبها چون تا دیر وقت بیدارم این کار رو می کنم....فلق جان بچه ها توی امتحاناتن اینجا هم سوت و کوره ولی انشاالله تا اواخر این ماه کم کم میان.... با نام و یاد خدا روی این پله هم قدم می گذارم... یا حق!
حامد جان قربون دستت يه كم برو اونورتر مي خوام بپرم رو پله سوم .اينو هستم

mehrdadeng

عضو جدید
منم طعم انس با قران رو چشيدم .خيلي خيلي وزن كم كنه .اينقدر كه گاهي اوقات مي توني پرواز كني..اما چي بگم كه يه مدت ازش دور بودم .اما حالا دوباره شروع مي كنم.
قول ميدم اگه پرواز كردم دست همتون رو بگيرم (تعريف از خودم ;))

شما هم قول بديد نامردي نكنيد رفتيد بالا منو هم ببريد

f-kazemi

عضو جدید
دعا

دعا

سلام به رهروان كوي دوست.
من كه امتحانام شروع شده با وجود كمبود وقت ودرس هاي تلمبار شده و..... سعي خودم رو مي كنم پله رو بالا بيام شما هم برام دعا كنيد.تازه! همزمان پله قبلي (دائم الوضو )هم هست چون خواب مونده بودم :w22:

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نوشته های خودم(دیروز یک آن به ذهن خطور کرد)!...خواهش می کنم با چاشنی احساس میلش کنید!!!

الهی شکرگذار چه باشم ؟
شکرگذار زیباییهایت؟شکرگذاری مهربانیهایت؟شکرگذاری بخششهایت؟
گفتی مرا آفریدی به خون بسته! گفتی دمیدی روحت را در من!
گفتی مرا خلیفه ساختی در زمین!گفتی همه سجده کنند بر من!
گفتی ، گفتیو گفتی!!!
اما باز شکر گذار چه شوم؟!
ناگهان شبنمی از آسمان به شیشه ی اتاقم خورد، گفت: شکرگذار من شو به جانب الله!
گفتم: از چه حاصل؟
گفت: از برای آفرینش حرمت زیبایی...
گفتم :کمست از برای الله.
لحظه ای بعد آسمان غرید رعد گفت:شکر گذار من شو از جانب الله ؟
گفتم: از چه بابت ؟گفت: از برای آفرینش حرمت روشنایی...
گفتم کمست برای الله!
لحظه ای بعد کائنات گفت:شکر من گو به جانب الله!
گفتم از چه حاصل ؟گفت: از برای آفرینش حرمت جاودانگی...
گفتم کمست برای الله!
ناگهان قلم به زبان آمد گفت بگو شکر حق!
دلیل خواستم؟!
گفت: از برا ی خلقم تا خلق کنی هزاران شکر برای الله!
الهی شکر قلمت می کنم که آفریدی بر من تا باز آفرینم شکر بر ساحت بی کرانت!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
حامد جان ممنون خیلی زیبا بود.
من با این که امتحاناتم شروع شده اما سعی میکنم که بیام اینجا و حتی اگه وقت جواب دادن ندارم حداقل بخونم . فقط یه چیزی رو دوست دارم بگم البته روی صحبتم با خودمه .امیدوارم که با باطنم پیش برم این روزا یه زمان کوچولویی رو واسه خلوت کردن با خودم و خودش بذارم
......نمیتونم احساساتم رو بگم میترسم ریا بشه .
فقط شماها که به جایی رسیدین و دستتون تو دستشه دعایی هم به حال من کنین .
التماس دعا .

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز که متاسفانه اسمتون رو هم نمیدونم ولی مطمئن باشید دل بچه های این تالار براتون تنگ میشه چون این بچه ها قلبهای آسمونی دارند...فلق جان ممنون از ویرایشت خیلی خوب شده!

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جملات زیبا

جملات زیبا

دوستان چون قولشو دادم جملات زیبای کتاب تذکرت الاولیا رو براتون بنویسم ، اومدم به قولم وفا کنم این کتاب شامل روحیات ، روابط و ذکرهای انسان های بزگ در راه رسیدن به خداست که در ذکر اویس قرنی چیزی نتونستم براتون پیدا کنم... اما ذکر دوم رو مینیویسم تا احساستون رو قلقلک بده.....
ذکر حسن بصری رحمت الله علیه:
معرفت آن است که در خود یک ذره خصومت نیابی
اول که اهل بهشت به بهشت نگرند هفتصد هزار سال بیخود شوند از بهر آنکه حق تعالی برایشان تجلی کند. اگر در جلالش نگرند مست هیبت شوند و اگر در جمالش نگرند غرق وحدت شوند.
جون خدای با توست بیم از که داری و اگر خدا با تو نیست امید به که می داری؟!
الهی ، مرا نعمت دادی ، شکر نکردم. بلا بر من گماشتی ، صبر نکردم. بدان که شکر نکردم ، نعمت از من باز نگرفتی ، بدان که صبر نکردم ، بلا دایم نگردانیدی ، الهی از تو چه آید جز کرم؟!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
هوالمحبوب

با سلام به همه بچه هاي گل گلاب.پله سوم خواندن قرانه و فلق جان توصيه كرده كه تا 1تير ادامه بديد درسته كه موقعي كه با قران انس بگيريد ديگه دل كندن از اون سخته ولي من يه پيشنهاد دارم .بيايد صفحات قرانتونو تقسيم كنيد به مانده سال(يا 365روز) تقريبا بايد روزي 2 تا 3 صفحه بشه اين باعث ميشه يه هدف براتون حساب بشه و دقيق تر بشيد چون ميبينيد رد عرض سال با روزي 20 دقيقه max ميتونيد قرانو دوره كنيد اونوقت موفق تريد.
ولي اگه خوب اومدم حتمت دعام كنيد خيلي خيلي لنگم.احتياج مبرم به كمك صريح وقاطع خدا دارم.هوامو داره ولي وساطت كنيد يه ذره بيشتر بنده نوازي بكنه ولي چيزي رو ازم نگيره.

ياحق:gol:

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا محسن کم پیدایی؟؟؟راستشو بگم ، من زیاد موافق نیستم ، چون به نظر من باید هر شخصی نسبت به رو حیات و شرایطش قرآن بخونه ، این جوری خیلی مقرراتی میشه و شاید کسی نتونه تمام اون قسمتو بخونه...بقول فلق جان یک آیه با فکر خوندن بهتره تا چندین صفحه..مطمئنا" هدف فلق از این مرحله هم ادراک مفاهیم قرآن نه فقط خوندن ساده ی قرآن!!

phalagh

مدیر بازنشسته
البته چیزی که اقا محسن گفتن هم خوبه.ولی به قول شما بستگی به روحیه و وقت هرکسی هم داره.مهم اینه که قران جزئی از زندگیمون بشه.و حداقل روزانه یه ایه رو عمیق بخونیم.
یه پیشنهادی دارم.البته الان که تو امتحانتیم و شاید کمتر بتونیم به اینجا سر بزنیم.اما هر وقت سرمون خلوتتر شد و تونستیم بیایم.هر ایه ای رو که خوندیم و برامون جالب و زیبا بود و یا نکته خاصی درش دیدیم اینجا برای بقیه بنویسیم تا بقیه هم استفاده کنن.البته شاید هم یه تاپیک جدا براش باز کردم.که فکر کنم بهتر باشه.هر کسی خواست اولین آیه رو بنویسه تاپیکشو باز کنه.:smile:
در ضمن یه برنامه هم انشاءالله برای ماه رمضان دارم.

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا حامد زير پاتو نگاكون ما رو ميبيني عزيز.
هوالمحبوب
نظر شما كاملا متين.ولي به نظر من هركسي ،اصلا خود من نميتونم اول هر چيزي رو عميق شروع كنم.سخته .اين مثل يه داستان ميمونه اولش شايد برات جذاب نباشه ولي تو فصلهاي بعدي ديگه دوست نداري كنارش بگذاري.من خودم اينو امتحان كردم.اولش همينجوري مي خوندم ولي به مرور زمان به آيه هام توجه كردم برام خيلي جالب بود.من هميشه فكر ميكردم اينايي كه قانون ها رو نوشتن از كجا آوردن و نوشتند.استدلالشون چي بوده ولي موقعي قرآن مي خوندم فهميدم بابا همه رو خدا گفته اينا فقط كپي زدن همين.داستانهاش دستوراتش خيلي خوب راحت وشيرينه.من ميگم حالا كه ميخواييم شروع كنيم يه قرارداد يك ساله با خدا ببنديم.بخدا هر شب بعد از نماز بيشتر از 10 دقيقه وقت نميگيره 17 تا ركعت 1 دقيقه اي با 3تا 5 دقيقه وضو ميشه 32 +10 دقيقه بالا ميشه 42 دقيقه كه با احتساب من ميشه سر جمع 40 دقيقه از 24 ساعت كم كن ميشه هيچي.پس وقتي بچه ها ببينن در عرض يك سال با اندك وقت قرانو دوره ميكنند و به خدا هم نزديكتر ميشن فكر ميكنم براشون قابل هضم تر باشه.
ياحق:gol: