بخوان به نام پروردگارت که تو را خلق کرد...

بخوان به نام پروردگارت که تو را خلق کرد...

• خوبه؟

رای: 21 67.7%
  • بد نیست؟

رای: 4 12.9%
  • بد؟

رای: 2 6.5%
  • داغونه؟

رای: 4 12.9%

• مجموع رای دهندگان
    31

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
مر ابلیس را دید شخصی به خواب / به قامت صنوبر به روی آفتاب ( سعدی)

داستانی رو یادم می آد که کسی شیطون رو خواب دید که زنجیرهای کلفت و نازکی رو می بره ، پرسید اینا چیه ؟ شیطون گفت بندهایی که شما رو باهاش دنبال خودم می کشم . پرسید مال من کدومه ؟ گفت تو زنجیر و بند نمی خوای سوت بزنم دنبالم می آی . راستش اوایل فکر می کردم منم دنبال سوت شیطونم ولی بعد با دقت منصفانه تو کارها و رفتارم دیدم نه بابا اون بیچاره کاری به کار من نداره این منم که دست از سرش بر نمی دارم . هی می گه ولم کن آقا نمی خوام گولت بزنم از خیرت گذشتم دست از سرم بردار ! ولی کور خونده من همچنان آویزو نشم .
منبع

----------
پ.ن: نقل حال خودم...

Matrix

عضو جدید
خب بهت چیزی نمی گم چون اطلاعاتت کمه
عزیز من مسلمونا از لحاظ به دست آوردن دین دو دسته ان
یکی اونایی که از بدو تولد تو خانواده ی مسلمون به دنیا میان و بعد طبیعتا این دین و قبول می کنن
اما دسته ی دومی هم هست
اونایی که از بدو تولد مسلمون نبودن و بعدا تحقیق کردن و حقیقت این دین و متوجه شدن
طبیعتا اونایی که مسلمون نبودن و تو خانواده های مسلمون بزرگ نشدن و بعد به اسلام رو آوردن پیش خدا عزیز ترن دلیلشم که خودت می تونی حدس بزنی
من از اونایی بودم که از نوع اول انتقال پیدا کردم به نوع دوم (البته تعریف از خود نباشه)
دیگه فکر کنم تا آخر قضیه خونده باشی چیه
اگرم نخوندی بگو تا بیشتر بگم

آقا شرمنده ، من يه سوال فني واسم پيش اومده !

اين چجورياس كه تو اين سايت همه اطلاعاتشون كمه! همه غير منطقي هستند و...!
فقط شما همه حرفات منطقيه! شما اطلاعاتت در حد خداست !
هرجا ديدم بحث كردي ... يه چيز گفتي (تعريف از خود نباشه ها!) / بعدشم گفتي
خوب اطلاعاتتون كمه! منطقي بحث نميكنيد !

اين تكليف ما رو مشخص كن... بينيم منطق و اطلاعات و .. يعني چي اصلا" !؟

pesare_bawafa

عضو جدید
آقا شرمنده ، من يه سوال فني واسم پيش اومده !

اين چجورياس كه تو اين سايت همه اطلاعاتشون كمه! همه غير منطقي هستند و...!
فقط شما همه حرفات منطقيه! شما اطلاعاتت در حد خداست !
هرجا ديدم بحث كردي ... يه چيز گفتي (تعريف از خود نباشه ها!) / بعدشم گفتي
خوب اطلاعاتتون كمه! منطقي بحث نميكنيد !

اين تكليف ما رو مشخص كن... بينيم منطق و اطلاعات و .. يعني چي اصلا" !؟
تو هم گیر دادی ها سروش:w00:
چیکار داری بنده خدا رو
بالاخره خیلی ها فکر می کنند اطلاعاتشون در یه زمینه خوبه حالا یا واقعا هست یا اینکه فقط خودشون فکرمی کنند که خوب میدونند:question:
اسپم بازی در نیار دیگه چون حوصله ندارم ببینم باز دو تا از بچه ها دارن با هم بحث می کنند
بیاین و این بحثتون رو درباره خدا ادامه بدین و مسئله رو منحرف نکنید البته لطفا:w06:

يامين

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع همينه كه عقل ناقص ميخوام چيكار !!؟

عقلي بايد داشته باشم كه بتونه اونو كاراش رو درك كنه.

دوست من خدا به ما عقل داده راه پرورشش رو هم ياد داده ميتونيم با مطالعه بيشتر و
نگاه عميق تر به اطرافمون به خيلي چيزا برسيم

من يه سوال دارم .. شما كه همه چيز و كامل بودن و... كلا" از اينا حرف ميزني... بگو كه چطور به وجود خدا رسيدي ؟

وجود خدا كاملا بديهي يه اگه فقط به بدن خودت دقت كني، اين و ميتوني بفهمي
بقيه چيزا رو بيخيال فقط به انگشتات دقت كن نرمي حركاتشون و ببين همينطوري اتفاقي كه نمي شه حتما يه كسي كه علم زيادي داشته به اين صورت آفريدتش
من يه دوستي داشتم كه مي گفت به هيچي اعتقاد نداره به قران به محمد به ... فقط ميتونه خدا رو درك كنه با ديدن اطرافش و اينكه طبيعت نظم داره

چرا نماز ميخوني ؟

من تا 6 سال پيش نماز نميخوندم وقتي پدرم واسه نماز صبح بيدارم ميكرد با بي ميلي سمبلش ميكردم بقيه ي نمازام رو هم يه خط در ميون ميخوندم
اما از حدود 6 سال پيش ، پيش خودم فكر كردم كه ميگن نماز بخونين چي مگه توش داره ؟
رفتم دنبالش يه كتاب پيدا كردم فك كنم مال استاد مطهري بود
يكم كه فهميدم چي به چيه به معني نماز كه دقت كردم نمي دونم اينقدر عاشقش شدم كه نگو ببين اگه تا يه مدت بخوني يه حسي توش داره كه خيلي لذت بخشه نمي دونم چيه من يه لذت واقعي شعار نيست واقعا دركش كردم امتحان كن اگه بد بود با من !

چطور فهميدي آخرتي هست ؟

اون دوستم كه ميگفت به فقط به خدا اعتقاد داره هميشه بحث ميكرد كه شما از كجا ميدونين
قيامت وجود داره و...
تا مادربزرگش فوت كردند
ميگفت يني چي ؟ تموم؟ خيلي بي معنيه!
اون موقع پيش خودش فرض كرد كه نه با مرگ مادربزرگش همه چي تموم نشده زندگي ش بايد ادامه داشته باشه
دوست من خدايي كه با اين دقت و ظرافت بدن انسان رو آفريده مگه ميشه دنيا رو همينطوري هردمبيلي آفريده باشه هركي هر كاري كرد ،كرد ؟؟؟

چرا به محمد اعتقاد داري؟

چرا نداشته باشم ؟
چرا تو اعتقاد نداري؟

Matrix=126740 گفت:
چرا واسه حسين گريه ميكني؟

هيچكي واسه حسين گريه نمي كنه حسين كه گريه نداره ما واسه خودمون داريم گريه ميكنيم كه اينقدر از قافله عقبيم

چرا من پيامبر نشدم و عيسي از بدو تول پيامبر بود ؟

مثه اينه كه بگي چرا همه با هم پيامبر نشديم؟!!
يا اينكه چرا من يه نقاش نشدم؟
يكمي راجع به پيامبر مطالعه كن ببين چه منشي داشتن

چرا من بچه ي علي و فاطمه نشدم ؟
مثه اين ميمونه كه بگي چرا من بچه ي همسايمون نشدم!!!

چرا خداي رحيم ميتونه بنده هاش رو بكنه تو جهنم ؟
پيشنهاد ميكنم ترجمه ي فارسي ياسين و بخوني جواب خيلي از سوالهاتو اونجا ميتوني پيدا كني
همانطوري كه من باحداقل 60 بار خوندنش به خيلي از جوابام رسيدم

چرا خدا به ما ميگه اختيار دارين ... ولي بعد جهنم رو به كسايي كه خلاف ميلش عمل كنن وعده ميده !؟
مثه اين نيست كه من به شما بگم : شما اختيار دارين اينكار رو انجام بديد يا نديد .. ولي حق نداريد انجام بديد!؟
ببين تو توي درس خوندن يا نخوندنت اختيار داري ميتوني بخوني ميتوني هم نخونيش
استاد هم بهت ميگه اگه درس بخوني پاس مي شي اگه نخوني مي افتي
درست اگه بندازتت بگي اه من كه اختيار داشتم اون به زور من و پاس نكرد؟؟!
يا اين كه بهت ميگن اينجا دارن ساختمون مي سازن تو ميتوني اينجا ماشينتو پارك كني يا نكني اختيار با توعه ولي اگه از اون بالا آجر افتاد رو ماشينت عواقبش با خودته!!!

چطوريه كه من اختيار دارم ولي خدا ميدونه عمل بعدي من چيه !؟
ناسلامتي خدا عه ها!! اينا هيچ تناقضي با هم ندارن

چرا .. چرا .. و صدتا چراي ديگه!
دوست من براي جواب چراهات بهتر نيست يكم مطالعه كني
اين كاري بود كه منم كردم و به خيلي از جوابهام رسيدم
ايماني كه اينطوري بدست بياد لذت بخشه به شرطي كه بري دنبالش بهت تبريك ميگم
مطمئنم موفق مي شي;)

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببین زود ناراحت میشی
من این و به خاطر این گفتم که تو یه سوالایی پرسیدی که از ابتدایی ترین سوالای پیش اومدست (منظورم اون شکاکیتهای توئه)
تو اگه بدونی سوالایی که برای ما ها پیش میاد چه جور سوالاییه دیگه هیچ وقت این سوالا رو نمی پرسی
وقتی می گم اطلاعاتت کمه برای اینه که تحقیقای زیادی نکردی که همچین سوالایی می پرسی
زود هم قضاوت نکن
من حرف می زنم پاش وای میستم
هر جا باشه (مطمئن باش قانعت می کنم البته اگه طرز فکرت و عوض کردی)
پس مطمئن باش در این مورد اطلاعاتت کمه
می گم اگه سوالای ما رو بدونی خودت متوجه میشی
سوالای تو از ابتدایی ترین سوالاست
حالا چرا موضوع و عوض می کنی

برو سراغ مطالبی که بهت گفتم
اگه بازم مشکلی داشتی بگو جواب میدم
(بی خودم جو سازی نکن)
واین که در کل حرف من همین حرف آخر یامین جانه

آخرین ویرایش:

خانم کریمی

عضو جدید
ما می دونیم که برای پیدا کردن جواب سوالامون باید کتاب بخونیم ،ما این محیط رو درست کردیم که به صورت مستقیم تری به جواب سوالاتمون برسیم.
حالا که شما اینقدر قشنگ به سوالات جواب می دید جواب من رو هم بدید که این همه نا عدالتی در جامعه و در دنیا چه علتی داره....من نمی گم همه چیز باید خوب باشه ...و خوب هم می دونم که تا زشتی نباشه زیبایی به وجود نمیاد.(لازم به یاد آوری نیست) فقط می خوام بدونم که مثلا(این یه موردشه) چرا مردم افغانستان باید این همه بدبخت باشن ولی مردم آمریکا باید تو نازو نعمت بزرگ شن....(البته بگم که به سیاست ربطش ندین ها) ویا یه بچه باید شب تو پارک بخوابه و نون نداشته باشه بخوره عوضش من و تو شب سر و راحت بزاریم رو بالش گرمو نرم و بخوابیم....:que:

يامين

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما می دونیم که برای پیدا کردن جواب سوالامون باید کتاب بخونیم ،ما این محیط رو درست کردیم که به صورت مستقیم تری به جواب سوالاتمون برسیم.

دوست من اگه طالب واقعي هستيم كه جواب سوالهامون و بگيريم مسلما كتابهاي خوب و تحقيق بهتر ميتونن جوابت و بِدن. يه رفرنس كامل ميتونه قران باشه
ممكنه يكي بگه فرضا من به قران هم اعتقاد ندارم
من بهش ميگم بيا از برهان خلف استفاده كن: فرض كن قران درست باشه اگه به تناقض رسيدي ديگه ادامه نده اگه نه مطمئن باش بهترين جواب دهنده خودشه
اين و كه ميگم حالا فك نكنين چه ميدونم اظهار فضله!! چون خودم اين راه و رفتم دارم پيشنهاد ميكنم
هيچ وقت ننشسته بودم قرآن بخونم
تا پارسال كه پيش خودم فكر كردم مسيحي ها و يهودي ها كتاب مقدسشون و ميخونن حتي خيلي هاشون خفظن!
منم بيام يه نگاه بندازم ببينم اين قرآن قرآن كه ميگن توش چي داره؟ چي نوشته ؟
(البته ترجيح ميدم براي فهميدن بهترش ترجمه ي فارسي شو بخونم)
فوق العاده اس پيشنهاد ميكنم يه بار اين كار و امتحان كنين جمله هايي تو قرآنه كه تنت و ميلرزونه

اما اين كه اين تاپيك و راه انداختين هم كار خيلي خوبيه، عاليه
ميتونيم به هم كمك كنيم و كنار هم بحث هاي قشنگي داشته باشيم منم ازت ممنونم

که شما اینقدر قشنگ به سوالات جواب می دید جواب من رو هم بدید که این همه نا عدالتی در جامعه و در دنیا چه علتی داره....من نمی گم همه چیز باید خوب باشه ...و خوب هم می دونم که تا زشتی نباشه زیبایی به وجود نمیاد.(لازم به یاد آوری نیست) فقط می خوام بدونم که مثلا(این یه موردشه) چرا مردم افغانستان باید این همه بدبخت باشن ولی مردم آمریکا باید تو نازو نعمت بزرگ شن....(البته بگم که به سیاست ربطش ندین ها) ویا یه بچه باید شب تو پارک بخوابه و نون نداشته باشه بخوره عوضش من و تو شب سر و راحت بزاریم رو بالش گرمو نرم و بخوابیم....:que:

ببين دوست من درعرض چندين سال پيامبرها اومدن فقط به ما بگن خدا يگانه است مبناي همه ي حرفاشون برمي گرده به توحيد
اگه همه ي دنيا به توحيد و عمق توحيد اعتقاد واقعي پيدا كنيم، اگه بدونيم يك قدرت بيشتر وجود نداره، اگه اون و ناظر به همه ي كارامون بدونيم هيچ كجاي دنيا بي عدالتي به وجود نمي ياد اين بي عدالتي از طرف خدا نيست بخاطر بيراهه اي يه كه خيلي از آدما رفتن
اگه جبر باشه ميگن بي عدالتي يه اگه اختيار بده ما آدما اينطوري ميكنيم

تا زماني كه اعتقاد به توحيد توي همه ي مردم دنيا وجود نداشته باشه اوضاع همينطوريه
مثلا فرض كن اگه اون پدر معتاد خدا رو تو كاراش در نظر ميگرفت بچه اش به اين بدبختي نمي افتاد
يا مثلا اگه سران امريكا يا طالبان خدا رو در نظر داشتن افغاني بدبخت نبود و يا ......
در قبال هر بدبختي يه ظلم، يه فراموشي خدا وجود داره
فكر ميكني ما چرا منتظر منجي هستيم ؟( نه ما! همه ي مردم اديان دنيا)
منتظريم تا يكي بياد و توحيد و تو جامعه بيدار كنه تا همه به معناي واقعي توحيد از ته قلبشون برسند
اونوقت اگه همه ي مردم دنيا اينطوري باشن اگه عدالت واقعي رو ما ادما بتونيم پياده كنيم هيچ جاي دنيا كودكي گرسنه نمي مونه، از سرما تو خيابون نمي لرزه

واين و هم بايد در نظر داشت كه انسانيت يني همين كه به كسايي كه احتياج دارن كمك كنيم تصور كن اگه همه اين كار و بكنن ديگه كودك گرسنه اي وجود خواهد داشت؟

آخرین ویرایش:

hosna soly

عضو جدید
اين درست !

اما خدا ميگه كه به پيامبران چنان بينش عميقي داده كه گناه و اشتباه نكنند !

من حرفم اينه كه اين بينش چرا به من نداده!؟
اینم شد همون بحث از اعتقاد تو سر چشمه میگیره خداوند به اندازه ای که به ما عقل داده از ما انتظار داره مطمئنی اگه خدا عقل و بینش پیامبرش رو به تو میداد تو میتونستی از عهده اش بر بیای؟
میدونم که کتاب های فلسفی رو خوندی و به این نتیجه رسیدی برای رسیدن به خدا از اطریق فلسفه باید از صفر شروع کرد
تو به نظر خودت این کارو کردی؟
در ضمن وقتی خدارا با حس قوی ای به نام دل اثبات میشه اثبات کرد چه احتیاجی داری که با عقلت خدارو ثابت کنی

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
.
حالا که شما اینقدر قشنگ به سوالات جواب می دید جواب من رو هم بدید که این همه نا عدالتی در جامعه و در دنیا چه علتی داره........:que:
این موضوع فکر من وهم مشغول کرده بود
هر موقع که با وجدان کار می کردم واقعا میدیدم تنهام
یعنی فقط منم که دارم زور می زنم با وجدان کارام و انجام بدم (دیگه خدا میدونه که واقعا با وجدان بودم یا نه)
این موضوع خیلی ناراحتم می کرد (یعنی این که هیچ وقت عدالت کامل به وجود نمیاد)
حسابی فکرم و مشغول کرده بود تا بالاخره جوابم و پیدا کردم
جوابمم همون امام زمان خودمون بود. .........همین

farhadghafari

عضو جدید
درود

چرا باید همیشه از خدا انتظار کمک داشته باشیم؟
چرا مسلمانان شیعه هم از خدا هم از بندگان خدا انتظار کمک دارند؟
چرا مردمان اروپا و امریکا کاری به کار خدا ندارند ولی اکثرا زندگشیون بسیار بسیار بهتر از بقیه انسانها می باشد؟

خداوند به ما عقل داده که فکر کنیم نه اینکه فقط خاطرات گذشتگان را به یاد داشته باشیم.
خداوند به ما عقل داده که به دیگران کمک کنیم چه مالی چه فکری

مهربانی را از خدا بیاموزیم

با سپاس
فرهاد

خانم کریمی

عضو جدید
سلام

سلام

سلام..از همتون ممنونم...مخصوصا از یامین(اگه درست گفته باشم).......خب حالا یه سوال دیگه مطرح می کنم این که درسته ما عقل داریم و این هم درست که ما خدا رو تو تکتک موجودات و پدیده ها می بینیم اما چرا خدا به طور مستقیم تری خودش رو برای ما اثبات نمی کنه تا شک خیلی از افراد(خیلی از افراد) بر طرف بشه.......الان ما تو دوره ای زندگی می کنیم که همه چیز نیاز به اثبات مستقیم داره...خب،حالا اگه خدا خودشو جوری نشون بده که همه واقعا متوجش بشن و از ترس قدرتش لرزه به بدنشون بیوفته اون وقت ما پدیده ای به نام شیطان پرستی رو دیگه نمی بینیم ولی حالا چرا بعضیا شیطان پرست می شن؟...حتما چون در پیدا کردن خداشون دوچار مشکل می شن و در پر کردن این خلا به این کار روی میارن در حالی که خدا خیلی ساده می تونست مانع اون بشه.:que:

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیز این نهایت بی فکری خود ماست که نمی تونیم خدا رو ببینیم
یعنی نمی خوایم که ببینیم
و گر نه خیلی راحت میشد با یه نگاه به چرخه ی هستی ..به نظام آفرینش ..و در کل به گردش افلاک خدا رو دید و با تمام وجود حس کرد.

خانم کریمی

عضو جدید
دوست عزیز این نهایت بی فکری خود ماست که نمی تونیم خدا رو ببینیم
یعنی نمی خوایم که ببینیم
و گر نه خیلی راحت میشد با یه نگاه به چرخه ی هستی ..به نظام آفرینش ..و در کل به گردش افلاک خدا رو دید و با تمام وجود حس کرد.

محمد جان حرف شما متین..ما می تونیم..چون مسلمانیم و خدا رو میشناسیم من این رو تو قسمت بالایی هم گفتم (ما خدا رو تو تک تک پدیده ها می بینیم)اما سوال من یه چیز دیگه بود..بالا رو بخون

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب منم منظورم همون بود
وقتی خدا میگه از رگ گردن هم به تو نزدیک تره........
پس دیگه چی واضح تر از این
تو با یه نگاه به اطرافت ......حتی با یه نگاه به خودت اگه یه عشق واقعی و یه فکر الهی داشته باشی
می تونی ببینیش
باور کن اگه با نگاه به اطرافت خوب درکش کنی ذره ذره از وجودت شروع به لرزیدن می کنه

pesare_bawafa

عضو جدید
خداوند بتارک و تعالی برای سعادت انسان با تعلیم علس ظاه و باطن دو راه نشان می دهد: راه علم آفاق و انفس یا جهان آگاهی و خود آگاهی «سنریهم آیاتنا فی الافاق و فی انفسهم حتی یتبیّن لهم انّه الحق»:به زودی آیات خود را در آفاق و انفس نشان میدهیم تا برای آنان آشکار گردد که او حق است.
البته این رو از یه کتاب نوشتم امیدوارم کمک بکنه

farhadghafari

عضو جدید
محمد جان حرف شما متین..ما می تونیم..چون مسلمانیم و خدا رو میشناسیم من این رو تو قسمت بالایی هم گفتم (ما خدا رو تو تک تک پدیده ها می بینیم)اما سوال من یه چیز دیگه بود..بالا رو بخون

درود

فقط مسلمانان خدا را نمی شناسند، مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان و ... هم خدا را می شناسند.

به امید دنیایی بدون دین و مذهب

با سپاس
فرهاد

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرهاد جان
کسی منکر این واقعیت نیست عزیز
هر کس در هر دینی می تواند راهی به کمال و نزدیکی به حضرت دوست بیابد....
خدا واقعیتی فراتر از دین هست
اما تا هنگامی که به عرفان و درجه بالایی در اون نرسیدیم باید تقلید کنیم...
کما اینکه اگر کسی به حدی رسید که خداوند نور هدایت به قلبش ریخت، از دین و مذهب رها میشود...
مولانا نمونش هست...
موفق باشی عزیز

farhadghafari

عضو جدید
فرهاد جان
کسی منکر این واقعیت نیست عزیز
هر کس در هر دینی می تواند راهی به کمال و نزدیکی به حضرت دوست بیابد....
خدا واقعیتی فراتر از دین هست
اما تا هنگامی که به عرفان و درجه بالایی در اون نرسیدیم باید تقلید کنیم...
کما اینکه اگر کسی به حدی رسید که خداوند نور هدایت به قلبش ریخت، از دین و مذهب رها میشود...
مولانا نمونش هست...
موفق باشی عزیز

درود

سپاس از جواب سریع و صریح

اگه آفریدگار رو با عقل و فهمی که خودش به ما داده پیدا کنیم و در راه خوبی و نیکی قدم بگذاریم، دیگه نیازی به دین و آیین و افرادی که نسبت های الهی به خودشون می زنند، نداریم.
تقلید نمی توانیم انجام دهیم چون به عقلی که خداوند به ما داده به اعتنایی کردیم، ولی بایستی همیشه تحقیق کنیم.( ببخشید که ی کم رک گفتم)

مهربانی را از خدا بیاموزیم نه از بنده گان

به امید دنیایی بدون دین و مذهب
با سپاس
فرهاد

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود فرهاد جان
نه من ناراحت نمیشم عزیز اتفاقا خوشحالم که با انسان فهیم و روشنی مثل شما صحبت می کنم
اما یک سوال دارم عزیز
اگر ما دینی رو نپذیریم (هر دینی دستخوش تحریف به نحوی شده حتی اسلام رو هم به این صورت که در آوردند من قبول ندارم و با اسلام واقعی متفاوت هست)
به نظر شما چطور می تونیم با خدایمان ارتباط برقرا کنیم؟
به نظر شما توجه مطلق به فطرت پاک انسانی و استفاده از عقل، ابزاری کافی به نظر می رسه؟
البته من هم قبلا همین فکر رو میکردم... اما احساس میکنم عقل همه جا پاسخگو نیست...
ممنون میشم در مورده عقیدتون بیشتر توضیح بدهید...
من روی هیچ دینی تعصب ندارم و خواهشا راحت موضع خودتون رو بیان کنید (البته اگر قابل دونستید و وقت داشتید)
موفق باشی عزیز

farhadghafari

عضو جدید
دورد

اول از همه خیلی خوشحالم که بالاخره تو ی سایت می تونم حرف بزنم و حرف بشنوم.
من تا حالا از 4 سایت اخراج شدم و این سایت 5 هستش. چون خیلی رک حرف می زنم ولی گستاخی نمی کنم.

در رابطه با دین، تحقیقات و جلسات مختلفی با روحانیون و برخی از افراد کلیساها انجام دادم. بعد از گذشت چند ماه ضد و نقیضهای فراوانی در دینهای توحیدی( یهود-مسیحی-اسلام) پیدا کردم که سرانجام باعث شد که آفریگار این گیتی رو از روی عقل و هوشم پیدا کنم و احترام قائل بشم
در بطن این ادیان همگی اصرار به راستی و درستی دارند ولی در کنار این صفات زیبا حرف از کشتن و دروغ هم پیدا میکنیم.
اگه آفریدگار برخی از بندگان خودشو به عنوان پیغمبر قرار بده، اصل نا برابری در عدل به وجود میاد، پس پیغمبری وجود ندارد.
زندگی پیغمبران همگی پر از شک و تردید می باشد، از ابراهیم به نام خلیل الله در قران یاد می کنیم و در تورات جزو بهترین و والاترین پیغمبران هست، ولی همین ابراهیم در تورات 2 بار زن خودشو به نام سارا در اختیار پادشاه قرار میده ( به عنوان خواهر ابراهیم)
زندگانی محمد، عیسی، موسی، داوود و ....همگی پر از ضد و نقیض می باشد.
جالبه که تنها پیغمبری که آفریدگار رو از روی منطق و دانش و شعور خودش شناخت فقط اشوزرتشت، پیغمبر زرتشتیان می باشد.( البته هموز وقت نکردم در رابطه با دین زرتشت تحقیق کنم، ولی به زودی میرم)
موضوع دین، جزو موضوعات بسیار بحث انگیز و سر درد آور هستش، چه از روی احساس و چه منطق صحبت کردن. ببخشید که خیلی کلی صحبت کردم ولی ی سری از مقالاتی که خوندم و براتون ایمیل می کنم.

با سپاس
فرهاد

با سپاس
فرهاد

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود فرهاد جان
خیلی خوب هست که شما از روی تحقیق و مطالعه بحث میکنید
امیدوارم از شما بیاموزیم
اما نکته ای که همیشه باید در بحثهای این چنین رعایت کنیم، احترام و توجه به آراء و عقاید مخالف خودمون هست. هر کس دوست دارد دین یا عقیده اش مورد احترام قرار گیرد و این حق واضحی برای هر کس هست.
با اینکار می توانیم خرد و اندیشه مان را برای کنکاش آنچه بی چون و چرا پذیرفته ایم به کار بندیم
حد نهایت این است که یا عقیده مان عقلانی تر و محکم تر می شود یا نیاز به مطالعه بیشتر پیدا میکنیم که در هر دو صورت پسندیده تر است.
منتظر مقالات شما هستم دوست من
موفق باشی و حضور سبزت در این جا همیشگی
در پناه ایزد منان باشید

farhadghafari

عضو جدید
درود

از تمام کسانی که تاپیکهای منو مطالعه کردند و از من گله مند شدند عذر می خوام، ولی به هیچ وجه قصد توهین و... ندارم و نداشتم.

با سپاس
فرهاد

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
در این باشگاه فکر نمیکنم کسی از دستتون آزرده شده باشه فرهاد جان
من کلی گفتم عزیز
چون قبلا در اینجا بحثهایی بین معتقدان به اسلام و زرتشت صورت گرفت که چون با توهین طرفین همراه بود، متاسفانه نتیجه خوبی نداشت.
اما اگر همین بحثها دوستانه تر و مودبانه برگزار میشد، خیلی استفاده ها میشد کرد
من اصلا روی صحبتم با شما نبود و امید وارم ناراحت نشده باشید
موفق باشید
مهرداد

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حرفات پر از اشتباهه فرهاد جان
این طوری نمیشه به تو توضیح داد
معلومه سراغ خوب آدمایی برای تحقیق نرفتی
شما می گی با عقلت و فکرت به خدا رسیدی
ولی آیا به این فکر نکردی که خدا خودش و به بنده هاش به وسیله ی همین پیامبران که تو قبولشون نداری معرفی کرد .
اگه همین پیامبران نبودن شما الآن می تونستی به وجود خدا پی ببری
یا اگه کتابای آسمانی نبود (با این که خیلیاش دچار تحریف شده) شما بازم می تونستی خدات و بشناسی
برو سراغ قرآن
ببین خدا تو اون کتابش چی گفته
ببین خودش و چه جوری معرفی کرده ؟
ببین قرآن راجع به پیامبر خداست یا خود خدا؟
ببین این چه کتابیه (قرآن)که تا تاریخ بوده و هست این همه دشمن داشته؟
برو ببین همین آمریکا به خاطر نفت با ایران دشمنی داره یا به خاطر اسلام؟
یا این که ببین چرا می خواد بین مسلمونا تفرقه بندازه؟
چرا این همه دشمنی با اسلام از طرف پوچ ترین افراد روی زمین هست؟

farhadghafari

عضو جدید
حرفات پر از اشتباهه فرهاد جان
این طوری نمیشه به تو توضیح داد
معلومه سراغ خوب آدمایی برای تحقیق نرفتی
شما می گی با عقلت و فکرت به خدا رسیدی
ولی آیا به این فکر نکردی که خدا خودش و به بنده هاش به وسیله ی همین پیامبران که تو قبولشون نداری معرفی کرد .
اگه همین پیامبران نبودن شما الآن می تونستی به وجود خدا پی ببری
یا اگه کتابای آسمانی نبود (با این که خیلیاش دچار تحریف شده) شما بازم می تونستی خدات و بشناسی
برو سراغ قرآن
ببین خدا تو اون کتابش چی گفته
ببین خودش و چه جوری معرفی کرده ؟
ببین قرآن راجع به پیامبر خداست یا خود خدا؟
ببین این چه کتابیه (قرآن)که تا تاریخ بوده و هست این همه دشمن داشته؟
برو ببین همین آمریکا به خاطر نفت با ایران دشمنی داره یا به خاطر اسلام؟
یا این که ببین چرا می خواد بین مسلمونا تفرقه بندازه؟
چرا این همه دشمنی با اسلام از طرف پوچ ترین افراد روی زمین هست؟

درود

درست یا غلط، اصلانمی خواستم که کسی از من ناراحت بشه، قبلا هم که عذر خواهی کردم که شاید افرادی از من ناراحت بشن.:( خیلی عصبی شدی با این همه چرااااا؟

به نظر شما آیا کتابهایی به نام انجیل و تورات از طرف آفریدگار فرستاده شده؟ با توجه به دلایلی که دارم و پیدا کردم در مورد کتب مذکور، محاله ممکنه که آفریدگار این همه فراموشکار و خونخوار باشه، پس نمی تونم اونارو به رسمیت بشناسم.
در قرآن بارها و بارها تاکید شده که کتب اشاره شده از طرف خداست، چطور خدا می تونه هم مهربان باشه هم انتقامجو.
چطور آفریدگار می تونه در کتاب قران بگه: به راستی که الله مکارترین مکاران است.
در یک جای قرآن می خونیم که: هر کس که به خدا ایمان نیاورد به اتش جهنم می فرستیم تا بسوزد و دوباره پوست تازه می رویانیم تا عذاب همیشگی داشته باشد و از طرفه دیگه الله می گوید: ما خود پرده ای از تاریکی بر دل آنها کشیده ایم که به ما ایمان نیاورند.
در جای دیگه خداوند نزدیکی با همسران را در ماه رمضان حرام اعلام میکند ولی مومنین انجام می دادند و بعد از ان در جای دیگر می خوانیم: ما نمی خواهیم که بندگان ما به گناه آلوده شوند و به آتش جهنم دچار شوند پس تصمیم خود را عوض می کنیم ولی حداقل در مراسم اعتکاف در مساجد این کار را انجام ندهید.
با نگاهی به صدر اسلام و مراسم های آن دوره از قبیل حج، ختنه، کلمه الله، روزه، نماز، وضو، لباس احرام و رابطه بسیار نزدیک این مراسم با بت پرستان و یهودیان سوالات بسیار زیادی به وجود می آید که منبا و اصل این موضوعات از کجا آغاز شده است.

و اما کشور آمریکا و اروپاییان، تمامی کشورهای اسلامی دارای اقتصاد بسیار ضعیف و اکثر آنها دارای منابع طبیعی بسیار گرانبهایی هستند، کشورهایی مثل عربستان هم بر اساس صادرات نفتی خود پیشرفت اقتصادی کاذبی دارند. کاملا موافق شما هستم که آمریکا و اروپا به خاطر پیشرفت خود و تهیه مواد اولیه ارزان بین کشورهای مسلمان تفرقه می اندازند، ولی دوست من کدام ایرانی یا بهتر بگم کدام مسلمانی غیر اعراب عربستان و حاشیه خلیج فارس را می شناسید که زندگی قابل قبولی داشته باشد و دقدقه آینده وحشتناک را نداشته باشد.
ما ایرانیان افراد بسیار احساسی هستیم و این بهترین نکته برای سود جویی گرگ صفتان و کشورهای بیگانه می باشد.

مهربانی را از خدا بیاموزیم

با سپاس
فرهاد

farhadghafari

عضو جدید
در رابطه با فرق میان زن و مرد:

وقتی که خداوند ادم را از گل افرید، چه نیازی داشت که زن را از دنده چپ ادم بیا فریند؟
وقتی که خدا این اجازه را به مردان می دهد که می توانیم همسر خود را کتک بزنیم چه فکری در رابطه با اسلام می توان کرد.
من نمی دونم شما ایران هستید یا نه، مجرد یا متاهل، ولی برای چند دقیقه به جای یک انسان متاهل باش، دختری با آرزوهای قشنگ و زیبا به خانه شما وارد می شود، با روحیه ملوس دخترانه، با عشق که در کنار مردش زندگی کند، انوقت مرد با یک کار اشتباه یک زن بعد از تذکر و قهر کردن دختر را تنبیه کند ولو با یک هل دادن کوچک.
ما الان در دورانی زندگی میکنیم که با کمتر از 1 دقیقه با آنطرف دنیا می توانیم صحبت کنیم و همدیگر را ببینیم، پس چطور می توانیم قوانین هزاران سال گذشته را در این زمان انجام دهیم، قوانینی که در کتب توحیدی غیر قابل تغییر هستند، قوانینی که در آنها می توان بوی خون و کشتار را حس کرد.

با سپاس
فرهاد

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام فرهاد جان
یه مورد در مورد صحبتهاتون برام عجیب بود
کجا اسلام به مرد اجازه داده زن را کتک بزنه عزیز؟
فکر میکنم از فیلم بدون دخترم هرگز برداشت کردی ;)
یه قرار دیگه هم اینجا برای بحث بهتر داشته باشیم
ما که هیچکدوم این حرفها رو از خود نمیزنیم. بیایید منبع حرفها یا اشکالهامون رو مطرح کنیم تا بهتر بشه بحث کرد
مثلا وقتی میگیم قرآن اجازه کتک به زن ها رو به مردها داده، آیه رو مشخص کنیم.
ممنون عزیز
یاعلی

phalagh

مدیر بازنشسته
در رابطه با فرق میان زن و مرد:

وقتی که خداوند ادم را از گل افرید، چه نیازی داشت که زن را از دنده چپ ادم بیا فریند؟
وقتی که خدا این اجازه را به مردان می دهد که می توانیم همسر خود را کتک بزنیم چه فکری در رابطه با اسلام می توان کرد.
من نمی دونم شما ایران هستید یا نه، مجرد یا متاهل، ولی برای چند دقیقه به جای یک انسان متاهل باش، دختری با آرزوهای قشنگ و زیبا به خانه شما وارد می شود، با روحیه ملوس دخترانه، با عشق که در کنار مردش زندگی کند، انوقت مرد با یک کار اشتباه یک زن بعد از تذکر و قهر کردن دختر را تنبیه کند ولو با یک هل دادن کوچک.
ما الان در دورانی زندگی میکنیم که با کمتر از 1 دقیقه با آنطرف دنیا می توانیم صحبت کنیم و همدیگر را ببینیم، پس چطور می توانیم قوانین هزاران سال گذشته را در این زمان انجام دهیم، قوانینی که در کتب توحیدی غیر قابل تغییر هستند، قوانینی که در آنها می توان بوی خون و کشتار را حس کرد.

با سپاس
فرهاد
من واقعا از شما تعجب میکنم.من نمی دونم ایا واقعا به دنبال حقیقت هستید و یا فقط به دنبال اشکال گیری و بهانه جویی.
جواب این سوال شما رو در مورد کتک زدن زن توسط مرد"چند روز پیش درتاپیک "چرا ارث زن نصف مرد است دادم"به نظرم دلایل کاملا قانع کننده بود.اگه پاسخ داده شده شما را قانع نکرد.اشکالشو بگیرید تا پاسختون داده بشه نه اینکه دوباره سوال خود را از اول و به همون شکل بیان میکنید.

phalagh

مدیر بازنشسته
یه چیزیو یادم رفت بگم.اگه اشکالی میگیرید لطفا از دستورات مستقیم دین، قران و یا احکام بشه.نه اینکه از رفتار ما ادما.که رفتار اشتباه ما دلیل بر اشتباه بودن دین نیست.
اسلام به ذات خود ندارد عیبی
هر عیب که هست از مسلمانی ماست