چادری که دیگر ملاک حجاب نیست

anjam.vazife

عضو جدید
مجبور نیستن که لباس گشاد بپوشن لباس مناسب زیاده توبازار.ولی من یه سوال از خانمها دارم خدایی درست جواب بدین. من با پوشش زیاد مخالفتی ندارم . ولی چرا خیلی از خانمها لباسهای خیلی چسبان و تنگ میپوشن ؟ دلیل خاصی داره؟

هر کی واس لباس مناسب ملاک داره حالا کسی به لباسی که مناسبش نیست پول نمیده.

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کی واس لباس مناسب ملاک داره حالا کسی به لباسی که مناسبش نیست پول نمیده.
حرف دوستمون کاملا تایید میشه.ادما سلایق مختلفی دارن اگه قرار بود همه مثه هم لباس بپوشن و همه سلیقه شون یه جور باشه دیگه خدا باید ادما رو یه جور دیگه خلق می کرد و اونوقت مفاهیمی مثه زشتی و زیبایی هم معنی نمی داد...

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف دوستمون کاملا تایید میشه.ادما سلایق مختلفی دارن اگه قرار بود همه مثه هم لباس بپوشن و همه سلیقه شون یه جور باشه دیگه خدا باید ادما رو یه جور دیگه خلق می کرد و اونوقت مفاهیمی مثه زشتی و زیبایی هم معنی نمی داد...
صفا جوون تشکر

anjam.vazife

عضو جدید
اینجا همه چیز اجبار
حتی نفس کشیدنم اجبار
چون اینجا مملکت اسلامیه

همه چیز اجباره مگر اینکه خلافش ثابت شه

خوشم میاد همیشه این گروه آدما کم میارن
میدون خالی میکنن

تومیدون هستن ولی خستن - میخوان به چند نفر حجابو توصیه کنن

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدايا، به مذهبي ها بفهمان که آدم از خاک است ،
بگو که: يک پديده مادي نيز به همانماده خدا را معني مي کند که يک پديده غيبي،
در دنيا همان اندازه خدا وجود دارد که در آخرت.

Sarp

مدیر بازنشسته
آخه کجای حرف ما دوتا اشتباهه بابک؟:surprised:(شما مگه جدا از مایی آقای مدیر؟)
خودتون از مریخ اومدین
ماهم از ونوس
واسه اینکه همو نمیفهمیم:eek:
شما میگی تقصیرماست
ما هم میگیم تقصیر شماست:D
اقا بابک از شما بعید بود این حرف.این حرفایی که زدم 4 سال باهاش درگیر بودم 4 سال جای نگرانی واسه درسم باید رو چیزای مزخرفی فکرمو معطوف میکردم.شما اسمش رو بذاز کل کل بچه گانه دختر پسری
من نگفتم اشتباه میگید
برخوردتون اشتباهه
یعنی چی من بگم تقصیر شماست و شما هم بگید تقصیر اقایونه ؟
این حرفا مسئله رو حل میکنه ؟
اگه حل میکنه هم تو کل کل کم نمیارم و هم تو اسپم :دی

من میگم این کل کل های بچگانه نباشه

میگید مشکل از حکومت و دولته ؟
خوب به جای کل کل با همدیگه مسئله رو بین خودمون حل کنیم !
جامعه رو من و شما میسیازیم نه دولت و حکومت

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نگفتم اشتباه میگید
برخوردتون اشتباهه
یعنی چی من بگم تقصیر شماست و شما هم بگید تقصیر اقایونه ؟
این حرفا مسئله رو حل میکنه ؟
اگه حل میکنه هم تو کل کل کم نمیارم و هم تو اسپم :دی

من میگم این کل کل های بچگانه نباشه

میگید مشکل از حکومت و دولته ؟
خوب به جای کل کل با همدیگه مسئله رو بین خودمون حل کنیم !
جامعه رو من و شما میسیازیم نه دولت و حکومت
عزیز من این جامعه ساختن مال وقتیه که بالاسرمون زور نباشه:que:

paeeizan

اخراجی موقت
بعضی ها ادعای روشنفکری دارند ..درحالیکه تفکری کال دارند...:redface:

paeeizan

اخراجی موقت
همه میگین اسلام بده ... محدودیت داره ... خب برین مسیحی کاتولیگ و .... بشین ....
ولی هرکی ذره ای شعور داشته باشه ..میفهمه که اسلام بهترین دینه...فقط کافیه کمی در مورد اسلام و جزییات این مسلک مطالعه کنیم.
.
.
.
من کاری به سیاست این مللکت ندارم .... اما مسلک کشورم رو قبول دارم ...
اینکه کشورای اروپایی خیلی پیشرفته و ازادی دارند ... دلیلش اینه که وقتی انسان فقط به فکر خوش گذرونی این دنیا باشه باید هم فکر کنه ازادی اینه که در اروپا پیاده سازی شده و ایران خفقانه ....
مشکل من و شما اینه که همه دنیا رو یکطرف .. و ایران رو یکطرف باهم مقایسه میکنید ... که این اصلا" منصفانه نیست .... انتظار دارید ایران پابه پای اتحادیه اروپا یا آمریکا یا برخی کشورای جهان سومی که شرافتشون رو به مادیات فروختن رقابت کنه ......
.
.
.
.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
ولی هرکی ذره ای شعور داشته باشه ..میفهمه که اسلام بهترین دینه...فقط کافیه کمی در مورد اسلام و جزییات این مسلک مطالعه کنیم.
.
.
.
اینکه کشورای اروپایی خیلی پیشرفته و ازادی دارند ... دلیلش اینه که وقتی انسان فقط به فکر خوش گذرونی این دنیا باشه باید هم فکر کنه ازادی اینه که در اروپا پیاده سازی شده و ایران خفقانه ....
مشکل من و شما اینه که همه دنیا رو یکطرف .. و ایران رو یکطرف باهم مقایسه میکنید ... که این اصلا" منصفانه نیست .... انتظار دارید ایران پابه پای اتحادیه اروپا یا آمریکا یا برخی کشورای جهان سومی که شرافتشون رو به مادیات فروختن رقابت کنه ......
.
.
.
.

موافقم

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.
.
.
.
.
کسی نگفت اسلام بده.این بده که هرکس نظر شخصیش رو به اسم اسلام مقدس نشون میده...

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه همه ی مردها من جمله استاد معارفتون فقط 10 درصد از این وقتو دقت و انرژی که صرف ورانداز کردن خانوما و حرف زدن در مورد حجاب خانوما میکنن,صرف تهذیب نفس خودشون میکردن وضع بهتر از این بود............

اولاً حقیقت تلخه می دونم

دوماً چیزی که عوض داره گله نداره!!!!

اون دختری که با اون مدل لباس میاد بیرون خودش این حق رو به بقیه میده که به چشم کالا بهش نگاه کنند

دوست خوبم البته خیلی خوبه که آدم حواسش به دور و برش و مخصوصا دشمناش و عملکردشون باشه.
ولی یه چیزی هست که مخصوصا تو چند سال اخیر مد شده و متاسفانه مرتب اهم ز طرف بعضی مسئولین شنیده میشه
اینه که هر معضلی توی جامعه مطرح میشه رو سریع وصلش میکنن به توطئه های دشمنان. به قول معروف "توهم توطئه" حسابی مد شده.
مثل یه بنده خدایی که توی سریال دایی جان ناپلئون (که اگه دیده باشی یا وصفش رو شنیده باشی) مرتب میگفت: "کار، کارِ انگلیسهاست"
غافل از اینکه معضلات اجتماعی غالبا حاصل و نتيجه یک سلسله علت و عواملیه که یه شبه هم بوجود نیومدن و بالطبع یه شبه هم با وضع یه قانون یا دستور العمل قابل حل شدن نیستن.
بیاییم با همدیگه یه کم از سطحی نگری ها فاصله بگیریم و به جای تقصیر رو گردن دیگران انداختن، با فکر باز و منطقی دنبال راههای چاره باشیم.

توهم توطئه نیست دوست عزیز دین و راه رسم خدایی از ابتدای خلقت انسان دشمن فراوان داشته کما اینکه امروزه چندین جبهه علیه اسلام علی الخصوص شیعه تشکیل شده و گرنه چنین التهابی سراسر دنیا رو فرا نمی گرفت پس توهم توطئه وجود نداره اگر چشم به روی فتنه ها ببندیم هتک حرمت عاشورای 88 زنده میشه

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من عنوان تاپیک " چادری که دیگر ملاک حجاب نیست"

خودش یه طور دامن زدن به تهاجم فرهنگی غرب هستش و گویا خیلی ها تو ایران دارند تلاش می کنند که تیر دشمن به هدف بخوره

anjam.vazife

عضو جدید
اولاً حقیقت تلخه می دونم

دوماً چیزی که عوض داره گله نداره!!!!

اون دختری که با اون مدل لباس میاد بیرون خودش این حق رو به بقیه میده که به چشم کالا بهش نگاه کنند

توهم توطئه نیست دوست عزیز دین و راه رسم خدایی از ابتدای خلقت انسان دشمن فراوان داشته کما اینکه امروزه چندین جبهه علیه اسلام علی الخصوص شیعه تشکیل شده و گرنه چنین التهابی سراسر دنیا رو فرا نمی گرفت پس توهم توطئه وجود نداره اگر چشم به روی فتنه ها ببندیم هتک حرمت عاشورای 88 زنده میشه
عزیزم من اگه قرار باشه به یکی به چشم کالا نیگا کنم به اون چادری هم اینطور نگاه میکنم این از منه خلاف کار دیگه چی میخوای واس یه برده فروش فرق نمیکنه پوست برده چه رنگی باشه -
عزیزم شما دارین سوء استفاده از محیط باشگاه میکنید و این مسئله رو مطرح میکنید (عاشورا 88)

خودش یه طور دامن زدن به تهاجم فرهنگی غرب هستش و گویا خیلی ها تو ایران دارند تلاش می کنند که تیر دشمن به هدف بخوره

حاج آقا اینترنت هم یک توطئه از سوی امریکا هست پس لطفا استفاده نکنید فرهنگ استفاده از اینترنت هم واس همین رواج پیدا کرده که به فرهنگ ما تهاجم شه اصلا از کجا معلوم تلوزیون رادیو هم واس توطئه نباشه من یه کفش گرفتم مال انگلیس میشه نیگا کنید توطئه داره توش یه چیز دیگه امروز بارون اومد از طرف غرب بوی توطئه داد چیکار کنم

من اصلا از سییاست خوشم نمیاد ولی شما همش همه چیزو سوق میدین طرفش - و نه اینکه چیزی ازش یر در نیارم و فرق توطئه با طوتئه ندونم

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه واسه استارتر بخواین جو سازی کنین با من طرفین
گفته باشم

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم من اگه قرار باشه به یکی به چشم کالا نیگا کنم به اون چادری هم اینطور نگاه میکنم این از منه خلاف کار دیگه چی میخوای واس یه برده فروش فرق نمیکنه پوست برده چه رنگی باشه -
عزیزم شما دارین سوء استفاده از محیط باشگاه میکنید و این مسئله رو مطرح میکنید (عاشورا 88)

حاج آقا اینترنت هم یک توطئه از سوی امریکا هست پس لطفا استفاده نکنید فرهنگ استفاده از اینترنت هم واس همین رواج پیدا کرده که به فرهنگ ما تهاجم شه اصلا از کجا معلوم تلوزیون رادیو هم واس توطئه نباشه من یه کفش گرفتم مال انگلیس میشه نیگا کنید توطئه داره توش یه چیز دیگه امروز بارون اومد از طرف غرب بوی توطئه داد چیکار کنم

من اصلا از سییاست خوشم نمیاد ولی شما همش همه چیزو سوق میدین طرفش - و نه اینکه چیزی ازش یر در نیارم و فرق توطئه با طوتئه ندونم
ای ول ای ول

paeeizan

اخراجی موقت

مبهم صحبت نکن
:surprised:
رو راست باش:eek:
کسی که اینجا از روشنفکر قرن صحبت کرد من بودم
طرف صحبتت با منه؟:que::que::que::que::que::que::que::que:

.
.
.
تو چته گیر دادی به من ..
من منظورم به هیچ شخص خاصی نیست آلما آ .....
نمیدونم مشکلت با من چیه ....

alirezam

عضو جدید
دختران چادری که از آرایش‌های غلیظ استفاده می‌کنند، حجاب به معنای پوشاندن مو را رعایت نمی‌کنند، در محیط کار چادر را از سر در می‌آورند یا به محض خروج از محل کار چادر را جمع کرده در کیفشان می‌گذارند.
این پدیده اجتماعی است که در بسیاری از محیط‌های کاری دیده می‌شود. هر پدیده اجتماعی محصول مشترک ویژگی‌های شخصیتی افراد و ساختارهایی محسوب می‌شود که آن‌ها را در بر گرفته است.
اوایل انقلاب و با وجود بهم ریختگی ساختارهای اداری، عده‌ای از افراد با نفوذ در سازمان‌ها و ادارات، آیین نامه‌ها و شرایط ویژه‌ای برای استخدام افراد تدوین کردند که از جمله آن‌ها می‌توان به اجبار پوشش چادر و استفاده از رنگهای تیره برای خانم‌ها اشاره کرد.
پیامد چنین مقررات ساختگی که بسیاری از آن‌ها از جمله استفاده از البسه تیره رنگ در اسلام نهی شده است منجر به رفتارهای اجتماعی در دهه دوم و سوم انقلاب شد .
شاید بهترین نظریه جامعه‌شناختی که می‌تواند وضعیت کنون جامعه ایرانی را تحلیل کند، دیدگاه گافمن یکی از جامعه‌شناسان دوران مدرن باشد. وی درباره توصیف حرکات و رفتارهای مردم جامعه، زندگی را به صحنه تئا‌تر تشبیه می‌کند و رفتارهای کنشگران در عرصه‌های عمومی را به بازی بازیگران تئا‌تر. گافمن معتقد است زندگی مانند تئا‌تر پشت صحنه‌ای دارد که افراد شخصیت اصلی و ماهیت واقعی خود را بروز می‌دهند در حالی که روی صحنه تنها نقش ایفا می‌کنند، بازیگران تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا مردمی که بازی آن‌ها را تماشا می‌کنند باور کنند این یک صحنه واقعی با رفتار‌ها و گفتارهای واقعی است در حالیکه نقش بیانگر هویت بازیگران نیست.
آنچه ما آنرا پدیده «چادری‌های غیر محجبه» می‌نامیم، حاصل ساختارهایی است که زنان را آنگونه که هستند نمی‌پذیرد. در حقیقت زنان ایرانی در دو ساختار متضاد سرگردان مانده‌اند. یکی ساختاری که عرف جامعه به آن‌ها تحمیل می‌کند که‌‌ همان مدگرایی و نمایش ظاهری اندام زنانه است و دیگری ساختار رسمی که فقط با پوششی خاص به آن‌ها اجازه حضور فعال در اجتماع می‌دهد.
راهکاری که زنان ایرانی برای نجات از این دوگانگی به آن رسیده‌اند. این است که در محیط‌های مختلف اجتماعی نقش بازی کنند. آن‌ها در محیط‌های غیر رسمی که عموما انگ عقب افتادگی و تحجر می‌خورند از آخرین آرایش و لباس‌های مد روز استفاده می‌کنند و در اماکن اداری و رسمی با پوشیدن چادر یا لباس‌های رنگ تیره و بسیار ساده نقش زنی دیگر را ایفا می‌کنند. که البته در هر دو مورد نمی‌توان به هویت واقعی و اعتقادات درونی زنان پی برد.
پوشیدن لباس اداری و فرم در بسیاری از کشورهای دنیا مرسوم است و به ذات مشکلی ندارد. ولی اینکه ملاک استخدام افراد به میزان زیادی به پوشش آن‌ها بستگی داشته باشد. به رفتارهای ساختگی و نمایشی زنان دامن زده و در دراز مدت مشکلات هویتی عدیده‌ای را برای نیمی از جامعه ایرانی به وجود خواهد آورد.
تداوم اجبار زنان به استفاده از پوششی خاص در ‌‌نهایت نتیجه‌ای بهتر از آنچه جامعه کنونی ایران با آن درگیر است نخواهد داشت.
منبع:http://www.tabnak.ir

شما با این حرفتان جفا به جامعه زنان کردین! آیا همه زنان جامعه ما بین دو ساختار گرفتار شده اند؟ یکی عرف جامعه که مدگرایی و نمایش اندام زنانه است و دیگری ساختار رسمی که اجازه پوشش خاصی رو میده.
(البته اینکه عرف جامعه نمایش اندام زنانه است، به نظرم یه جور جفا به جامعه ماست. این عرف همه جامعه فکر نکنم باشه.)
زنان گرفتار بین این دو ساختار یعنی زنان بدون فکر مستقل و ناتوان از تصمیم آگاهانه و درست مورد پوشششون.... یعنی زنان ما یا باید طبق عرف مدگرا باشن .. فقط به خاطر عرف و یا مجبورن از ساختار رسمی تبعیت کنن....
به نظر من خیلیها هستن آگاهانه و به دلیل عقاید و اصولشون حجابو انتخاب میکنن نه به خاطر عرف و نه به خاطر ساختار رسمی .... اینها رو از قلم انداختی عزیز....
خیلی جاها اجباری هم نیست و حتی افراد محجبه به خاطر حجابشون تحت فشار هستن ولی دست از حجابشون بر نمیدارن .... مثلا طرف باید به خاطر چادر داشتنش هزارویک حرف بشنفه ... اینها رو تو آمارت نیاوردی عزیز..

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما با این حرفتان جفا به جامعه زنان کردین! آیا همه زنان جامعه ما بین دو ساختار گرفتار شده اند؟ یکی عرف جامعه که مدگرایی و نمایش اندام زنانه است و دیگری ساختار رسمی که اجازه پوشش خاصی رو میده.
(البته اینکه عرف جامعه نمایش اندام زنانه است، به نظرم یه جور جفا به جامعه ماست. این عرف همه جامعه فکر نکنم باشه.)
زنان گرفتار بین این دو ساختار یعنی زنان بدون فکر مستقل و ناتوان از تصمیم آگاهانه و درست مورد پوشششون.... یعنی زنان ما یا باید طبق عرف مدگرا باشن .. فقط به خاطر عرف و یا مجبورن از ساختار رسمی تبعیت کنن....
به نظر من خیلیها هستن آگاهانه و به دلیل عقاید و اصولشون حجابو انتخاب میکنن نه به خاطر عرف و نه به خاطر ساختار رسمی .... اینها رو از قلم انداختی عزیز....
خیلی جاها اجباری هم نیست و حتی افراد محجبه به خاطر حجابشون تحت فشار هستن ولی دست از حجابشون بر نمیدارن .... مثلا طرف باید به خاطر چادر داشتنش هزارویک حرف بشنفه ... اینها رو تو آمارت نیاوردی عزیز..
من به عنوان یه دختر ایرانی این دوگانگی رو حس میکنم.وقتی حتی اختیار رنگ لباس و کوتاه بلندیش رو ندارم احساس چندگانگی میکنم.شما که حتی زن نیستین و تا به حال حجاب رو تجربه نکردین نباید به خودتون اجازه بدین در مورد زن ایرانی حرف بزنبن...اتفاقا استارتر محترم به نکات بسیار جالبی اشاره کردن

taeezade

عضو جدید
حرفاتون رو کاملا قبول دارم
همه که از روی اجبار چادر نمیپوشن
من خیلی دخترها رو میشناسم که به خاطر با حجاب بودنشون خیلی اذیت شدن

Sarp

مدیر بازنشسته
.
.
.
.
.
.
.
عزیز من سخنان شما متین

ولی نمیدونم چرا پیشرفت غرب رو میذارین و میذارن پای بی دینی و لختیشون !!
اگر به بی دینی و لخت بودن پیشرفت حاصل بشه پس حیوانات دانشمندتر از آدما هستند

روسیه اولین شاتلی که خواست بفرسته فضا ، تو جو زمین منفجر شد
دولت روسیه اومد بودجه آموزشیش رو 4 برابر کرد
چن سال بعد حاصل این بودجه یه جوان بود که مشکل انفجار شاتل تو جو زمین رو حل کرد

اینه رمز پیشرفت غرب !
صرف هزینه و مدیریت
نه لختی و بی دینی !
من به عنوان یه دختر ایرانی این دوگانگی رو حس میکنم.وقتی حتی اختیار رنگ لباس و کوتاه بلندیش رو ندارم احساس چندگانگی میکنم.شما که حتی زن نیستین و تا به حال حجاب رو تجربه نکردین نباید به خودتون اجازه بدین در مورد زن ایرانی حرف بزنبن...اتفاقا استارتر محترم به نکات بسیار جالبی اشاره کردن
یه آقا تو خیابون لخت بگرده شما بی تفاوت از کنارش رد میشین ؟
یا مثلا با یه پوشش ناجور !

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من سخنان شما متین

ولی نمیدونم چرا پیشرفت غرب رو میذارین و میذارن پای بی دینی و لختیشون !!
اگر به بی دینی و لخت بودن پیشرفت حاصل بشه پس حیوانات دانشمندتر از آدما هستند

روسیه اولین شاتلی که خواست بفرسته فضا ، تو جو زمین منفجر شد
دولت روسیه اومد بودجه آموزشیش رو 4 برابر کرد
چن سال بعد حاصل این بودجه یه جوان بود که مشکل انفجار شاتل تو جو زمین رو حل کرد

اینه رمز پیشرفت غرب !
صرف هزینه و مدیریت
نه لختی و بی دینی !

یه آقا تو خیابون لخت بگرده شما بی تفاوت از کنارش رد میشین ؟
یا مثلا با یه پوشش ناجور !
با نوشته اولتون کاملا موافقم.اما جواب دوم:بابک خان این آقا در مورد نبود احساس دوگانگی صحبت کردن.حس چیزیه که حتما باید تجربه کنی تا در موردش نظر بدی.....یادتونه توی یه تاپیک دیگه وقتی یکی از دوستان در مورد این قضیه صحبت کردن که تا مرد نباشی نمی تونی درک کنی غلبه بر هوای نفس یک مرد چقدر سخته،من چیزی نگفتم...فقط مکالمات شما رو دنبال کردم...چون هیچ وقت مرد نبودم تا بتونم احساساتش رو تجربه کنم...حرف من این بود....امیدوارم متوجه منظورم شده باشین....من نگفتم چرا در مورد پوشش نظر داد میگم در مورد حس خانوما فقط یه زن میتونه نظر بده