چادری که دیگر ملاک حجاب نیست

JavadMessi

مدیر بازنشسته
افرین...من فکر میکنم کمرنگترین ایمانها هم نباید با این چیزهای پیش پا افتاده متزلزل بشه.البته موضوع تاپیک یه چیز دیگه ست.در مورد حس چندگانه ایه که جامعه واسه خانومایی مثه من بوجود اوردن.شما خانوم نیستین تا درک کنین ما چی میکشیم.وقتی همه واسه ظاهرمون تصمیم های مغرضانه میگیرن.وقتی همه حق دخالت دارن جز خودمون

والا ما هرچی گشتیم ندیدیم جایی دخالت به اون صورت وجود داشته باشه

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
افرین...من فکر میکنم کمرنگترین ایمانها هم نباید با این چیزهای پیش پا افتاده متزلزل بشه.البته موضوع تاپیک یه چیز دیگه ست.در مورد حس چندگانه ایه که جامعه واسه خانومایی مثه من بوجود اوردن.شما خانوم نیستین تا درک کنین ما چی میکشیم.وقتی همه واسه ظاهرمون تصمیم های مغرضانه میگیرن.وقتی همه حق دخالت دارن جز خودمون
ایشون حرف دل همه خانم ها رو زدن
تایید میشود

anjam.vazife

عضو جدید
یارو چشمش چپه میگن از حجابه - فلان ادم خودشو از بلندی اداخته میگن از حجابه - همسایمون تو حموم مرده میگن از حجابه - طرف بیکاره از رو بیکاری میافتده دنبال دخترا میگن از حجابه - پسرا هم جنس باز شدن میگن از حجابه - دیشب رعد و برق زد بد جور گفتن از حجابه - یارو اینده کاری نداره درسشو ول کرده افتاده دنبال دخترا میگن از حجابه
حجاب اگه نبود ما مشکلات جامعمونو چطور حا میکردیم

Sarp

مدیر بازنشسته
آقایون همیشه واسه تهذیب نفسشون دنبال بهونه میگردن؟
آره اقا بابک؟:cool:
دنياي ما با دستِ مردا و براي مردا ساخته شده گلم.اینا همش بهونه ست.من میخوام بدونم 2 سانت کوتاه بلند بودن مانتوی کاملا پوشیده واقعا دین کسی رو به خطر می ندازه؟اگه می ندازه واقعا ایمانی در کار نیست...

شما به همین کل کل های بچگانه دختر و پسری خودتون ادامه بدین

بالاخره یکی پیدا میشه از مریخ بیاد این مشکلات ما رو حل کنه

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا ما هرچی گشتیم ندیدیم جایی دخالت به اون صورت وجود داشته باشه
اقای محترم به حجاب ما گیر میدن بعد شما از کجا میخواین بدونین؟نمی دونم تا حالا با لوله ازمایشگاه شیمی کار کردین یا نه ولی برای خوندن مقدار مایع باید عمود نگاه کنین تا حجمش رو درست بخونین حراست دانشگاه ما دقیقا همین جوری حد مانتو های ما رو نگاه میکرد.یعنی سرشون رو خم میکردن و عمود بلندی کوتاهی مانتو رو می سنجیدن...اینا دخالت نیست پس چیه؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز

آخه کجای حرف ما دوتا اشتباهه بابک؟:surprised:(شما مگه جدا از مایی آقای مدیر؟)
خودتون از مریخ اومدین
ماهم از ونوس
واسه اینکه همو نمیفهمیم:eek:
شما میگی تقصیرماست
ما هم میگیم تقصیر شماست:D

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز

اقا بابک از شما بعید بود این حرف.این حرفایی که زدم 4 سال باهاش درگیر بودم 4 سال جای نگرانی واسه درسم باید رو چیزای مزخرفی فکرمو معطوف میکردم.شما اسمش رو بذاز کل کل بچه گانه دختر پسری

JavadMessi

مدیر بازنشسته
تو همین چهارباغ به دختر عمه من گیر دادن که لباسش ساده بود
این چیزی به غیر از اجباره؟

صفا خانوم گفتند همه به جز خودمون من هم میگم این چیزی که می پوشن به نظر نمیاد اجبار کسی بوده باشه
حالا اینکه مامور بهشون گیر میده که بحث ما نیست.اما معتدقم با اجبار چیزی درست نمیشه

anjam.vazife

عضو جدید
اقا بابک از شما بعید بود این حرف.این حرفایی که زدم 4 سال باهاش درگیر بودم 4 سال جای نگرانی واسه درسم باید رو چیزای مزخرفی فکرمو معطوف میکردم.شما اسمش رو بذاز کل کل بچه گانه دختر پسری
برو به اینکه به اواتارت گیر نمیدن بی حجابه خدارو شکر کن،اینجا بارون هم قسطی میباره -!!!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین کل کل های پسر و دختر که فکر یه ملت ومملکت رو درگیر کرده که با ماشین امنیت اخلاقی راه میوفتن گیر میدن
اگه مهم نبود که اینمهمه به خاطرش تو همین چهارباغی که این آقای محترم میگه بگیر بگیر راه نمی انداختن آقا بابک

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
صفا خانوم گفتند همه به جز خودمون من هم میگم این چیزی که می پوشن به نظر نمیاد اجبار کسی بوده باشه
حالا اینکه مامور بهشون گیر میده که بحث ما نیست.اما معتدقم با اجبار چیزی درست نمیشه
اتفاقا برعکس اقای محترم.تا حالا به این قضیه فکر کردین که اون دختری که مورد نظر شماست شاید اصلا به حجاب اونجوری که شما بهش اعتقاد داری ،اعتقاد نداشته باشه....بازم از موضوع تاپیک دور شدیم...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
پس شما دختر بازی تشریف برده بودید و به قول دوستمون مثل لوله آزمایشگاه نیگاه میکردین ؟؟راستی شما دخالتو با چی میسنجید

تو یه تاپیک دیگه هم خدمتتون عرض کردم با توهین نطقتون گیراتر و جذابتر نمیشه
من مسیر هر روزم اون مسیر هست حالا به نظرت با این کثرت تعدادشون من چطوری نگاهشون نکنم؟!!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اتفاقا برعکس اقای محترم.تا حالا به این قضیه فکر کردین که اون دختری که مورد نظر شماست شاید اصلا به حجاب اونجوری که شما بهش اعتقاد داری ،اعتقاد نداشته باشه....بازم از موضوع تاپیک دور شدیم...

میشه بگید من کجا نظرمو در رابطه با حجاب گفتم

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مسیر هر روزم اون مسیر هست حالا به نظرت با این کثرت تعدادشون من چطوری نگاهشون نکنم؟!!!

حجاب رو نمیشه اجبار کرد. چادر هم به خودی خود نمادی از حجاب نیست. این تفکر و اعتقاد فرده که حجاب واقعیش میشه. یه بار رفتم یکی از دانشگاههای ازاد تو یه شهر کوچیک ورودی نوشته بود خانمها باید چادر داشته باشن. رفتم تو محموطه باور کنید چون این خانومها اعتقادی به چادر نداشتن چادر را دور کمرشون بسته بودن.

anjam.vazife

عضو جدید
اگه توهین بودش معذرت میخواهم فقط خواستم شوخی کرده باشم
پس اکه تعدادشون زیاد شد میشه نگاه کرد

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اگه توهین بودش معذرت میخواهم فقط خواستم شوخی کرده باشم
پس اکه تعدادشون زیاد شد میشه نگاه کرد

خواهش می کنم
گلم انتظار نداری که من چشامو ببندم چون ممکنه به یکیشون برخورد کنم اونوقت خر بیار باقالی بارکن

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب رو نمیشه اجبار کرد. چادر هم به خودی خود نمادی از حجاب نیست. این تفکر و اعتقاد فرده که حجاب واقعیش میشه. یه بار رفتم یکی از دانشگاههای ازاد تو یه شهر کوچیک ورودی نوشته بود خانمها باید چادر داشته باشن. رفتم تو محموطه باور کنید چون این خانومها اعتقادی به چادر نداشتن چادر را دور کمرشون بسته بودن.
پستهای قبلی من رو بخونین.منم همین رو گفتم.اره.منم تو دانشگاه چادر رو دور کمرم میگرفتم.چون بهش اعتقادی نداشتم.تنها کاری که چادر واسه من میکرد این بود که همیشه یه دستم رو علاف خودش میکرد.....با این کاراشون چادر رو هم زیر سوال بردن

anjam.vazife

عضو جدید
فقط چادره که پستی بلندی ها رو نشون نمیده مانتو ها هم که درجه دارن یکی باید مانتوی مامانوشو بپوشه تا حجابش کامل شه حالا وقتی هم که شال یا روسری هستش مدام دست طرف باید رو سرشو مرطب کردن موهاش باشه
به آواتار من گیر دادن
هنوز نذاشته بر داشتم البته قبلیه نه!!!
آواتار که دیگه اخرشه گیر دادن بهش

شوگا

عضو جدید
منم مانتویی با حجاب بودن رو به چادری بودن امبیحجاب ترجیح میدم.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجبور نیستن که لباس گشاد بپوشن لباس مناسب زیاده توبازار.ولی من یه سوال از خانمها دارم خدایی درست جواب بدین. من با پوشش زیاد مخالفتی ندارم . ولی چرا خیلی از خانمها لباسهای خیلی چسبان و تنگ میپوشن ؟ دلیل خاصی داره؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجبور نیستن که لباس گشاد بپوشن لباس مناسب زیاده توبازار.ولی من یه سوال از خانمها دارم خدایی درست جواب بدین. من با پوشش زیاد مخالفتی ندارم . ولی چرا خیلی از خانمها لباسهای خیلی چسبان و تنگ میپوشن ؟ دلیل خاصی داره؟
منکه خیلی تنگ نمیپوشم
یه ذره تنگ میپوشم
اونم جهت خوشتیپی
اما اگه گشاد باشه خوب ادم قیافش مثل شاسکولا میشه که!!!!