مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amirpar

عضو جدید
من امسال زیاد خوب ندادم میخواهم ببینم با رتبه من تقریبا ایا امیدی به قبولی هست یا نه و کجا؟

djbehrouz

عضو جدید
ممنون
ولی این مال 88 هستش من لیست قبولیشو دارم
چون سال به سال هم ضریب دروس فرق میکنه و هم پذیرش ها افزایش و کاهش پیدا می کنه برای همین قبولی سال 89 را میخواهم
که تمام افراد قبوی شده را به رتبه و محل قبولی را نشون بده
اگر هم چین چیزی پیدا کردی خبرم کن
که هم خودم شدیدا نیاز دارم و هم میخواهم بزرام تو سایت واسه استفاده بقیه
با تشکر

لیست کل قبولی 88 رو داری!؟اگه داری بی زحمت بذار!

djbehrouz

عضو جدید
دارمش دقیق نیست
بی خیال

چی دقیق نیست؟سیستم تخمین رتبه رو میگی؟
من دو تا دارم یکیش واسه موسسه مهستانه!یکیش هم واسه یه وبلاگی به اسم تخمین رتبه ارشد برق 88!
راستی گفتم اون لیست 88 که گفتی بذار!منم لازم دارم!مرسی!

آخرین ویرایش:

amirpar

عضو جدید

atusa123

عضو جدید
پاسخ تشریحی ارشد آزاد

پاسخ تشریحی ارشد آزاد

اگه جواب تشریحی ارشد آزاد هر سالی رو دارید بذارید اینجا
مرسی:warn:

macnot

عضو جدید
بچه هاااااااا بیاید اینجااااااااا...................لط? ?ا!

بچه هاااااااا بیاید اینجااااااااا...................لط? ?ا!

درود به همه دوستان
من ترم 2 ناپیوسته الکترونیک هستم.تازه قصد دارم برای ارشد 90 دست بکار بشم.
شما برای شروع چه پیشنهادی دارید؟!خوشحال میشم باهاتون تبادل نظر داشته باشم.:smile:

ar.noorian

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود به همه دوستان
شما برای شروع چه پیشنهادی دارید؟!خوشحال میشم باهاتون تبادل نظر داشته باشم.:smile:

سلام
به نظر من باید با یه برنامه ریزی کامل دروس سرفصل های آزمون ارشد را مطالعه کنید مثلا برای گرایش شما مدار های الکتریکی 1 و 2 - الکترونیک و ....
و همگام با مطالعه دروس خودت را برای تست زنی آماده کنی ..به نظر من بهتره در یک یه سری از آزمون ها شرکت کنی ...که نظر شخصی من اینه که آزمونهای پارسه را اگر با برنامه ریزی پیش بروی می تونه کمکت کنه

موفق باشید:gol:

djbehrouz

عضو جدید
درود به همه دوستان

سلام.اول درس های کنکوریتو ببین چیه!بعد رو همون درس ها که هم تو طول ترم تدریس میشن و هم تو کنکور میاد تمرکز کن!اگه میخوای الان واسه کنکور بخونی نتیجه دلخواه رو نمیتونه داشته باشه!چون مثلا وقتی ریاضی مهندسی پاس نکردی چطور میتونی مطالبش رو متوجه بشی تا تست بزنی!بعضی از درس ها احتیاج به یادگیری تو کلاس دارند!با مطالعه نمیشه یاد گرفت،فکر کنم مدار بهت ترم اول دادن،پس رو اون تمرکز کن!و هر درسی که هر ترمی داری اول هدفت یادگیری و پاس کردن اون باشه و بعد با همون اطلاعات تست های سال گذشته رو بزن!
*در درجه اول برای درس های خودت وقت بذار،بعد کنکور!
موفق باشی!

hoodi

عضو جدید
دوستان..راهنمایی کنید.. بین ارشد آزاد تهران و ارشد مجازی تربیت مدرس کدوم رو ترجیح میدید..؟ (رشته قبولی : مهندسی شیمی )
افتادیم تو دو راهی...

amirpar

عضو جدید
دوست عزیز ببین شرایط کدوم یکی با شرایط خودت جور هستش

در مجازی باید تمام دروس را خودت تو خونه بخونی که این برای شاغلین یک مزیت است ولی از اون طرف یه کم سخته چون کلاس نمیری البته کلاسهای مجازی داره
دوما مجازی سراسری هستش آزاد ....

حالا ببین خودت چی میخواهی
اگه باز هم میگم اگه من بودم مجازی را میزدم

djbehrouz

عضو جدید
دوستان..راهنمایی کنید.. بین ارشد آزاد تهران و ارشد مجازی تربیت مدرس کدوم رو ترجیح میدید..؟ (رشته قبولی : مهندسی شیمی )
افتادیم تو دو راهی...

سلام.اول تفاوت ها رو ببین:آزاد ترمی نزدیک 2 میلیون باید پرداخت کنی!از نظر مالی پس آزاد بیشتر خواهد بود!البته مجازی هم دست کمی از آزاد نداره ولی کمتر از 2 میلیون هست!از نظر رفت و آمد،خوب مجازی بهتره!از نظر یادگیری،خوب مجازی تلاشت بیشتر و یادگیری کمی سختره!از نظر ارزش مدرک،خوب بالاخره تربیت مدرس دولتیه!از نظر امکانات و ...
همه اینا رو که مقایسه کنی میبینی که در آخر باید خودت انتخاب کنی،مشکل مالی نداری خوب آزاد،شاغلی خوب مجازی،و...
موفق باشی.

hoodi

عضو جدید
دوست عزیز ببین شرایط کدوم یکی با شرایط خودت جور هستش

در مجازی باید تمام دروس را خودت تو خونه بخونی که این برای شاغلین یک مزیت است ولی از اون طرف یه کم سخته چون کلاس نمیری البته کلاسهای مجازی داره
دوما مجازی سراسری هستش آزاد ....

حالا ببین خودت چی میخواهی
اگه باز هم میگم اگه من بودم مجازی را میزدم
مرسی از نظرت...فقط مسئله ای که هست اینه که میشه به مدرک مجازی اعتماد کرد، یعنی برای کار و استخدام و گزینش.. به مشکل بر نمی خوره؟؟!!
در ضمن شهریه ثابت مهندسی مجازی ها 900 تومنه با هر واحد 110 تومن ...از آزاد هم بیشتره..

maryam.ict

عضو جدید
سلام
من امسال قصد دارم ارشد امتحان بدم البته اگر مسئولين محترم دانشگاه درسها رو درست ارائه بدهند كه بتونم بهمن تموم كنم
هنوز نمي دونم چي امتحان بدم
هيچكس مي تونه كمكم كنه؟

mehdisepehri

عضو جدید
سلام
من امسال قصد دارم ارشد امتحان بدم البته اگر مسئولين محترم دانشگاه درسها رو درست ارائه بدهند كه بتونم بهمن تموم كنم
هيچكس مي تونه كمكم كنه؟

خب گرایش خودتون چیه؟
بهتون توصیه می کنم گرایش خودتون رو ادامه بدید مگر در شرایط خاص!
اوصولا من معتقدم وضع گرایش های کنترل ، قدرت و همچنین ابزار دقیق بهتر از دیگر گرایش هاست!
البته مخابرات هم بد نیست ، اما کمی زیاد هست!
و از اونجایی که احتمالا شما خانم هستید ، بهتون قدرت رو توصیه نمی کنم!
اما باز هم خودتون میدونید...
.اضح تر سوال بپرسید تا بهتر جواب بدیم:D

MASS59

عضو جدید
سلام
هيچكس مي تونه كمكم كنه؟

سلام
البته به نظر من دنبال علاقه رفتن مهمتره
به جز رشته قدرت که با هر گرایش دیگه در حداقل 2 درس اختلاف داره- سایر رشته ها به هم نزدیک هستند. یعنی به نظر من میتونید هر کدام از چهار گرایش الکترونیک-مخابرات-کنترل یا مهندسی پزشکی که هستید, با کنار گذاشتن یک درس در گرایش دیگه شرکت کنید

اگر علاقه تون قدرت نیست توصیه من این هست که دروس ریاضیات-مدار-الکترونیک-کنترل-سیگنال رو بخونید و البته زبان( که شاید خوندنش چندان کمکی نمیکنه)
به این ترتیب برای هر کدام از چهار گرایش بالا فقط یک درس ضریب دار رو سفید گذاشتید

در ضمن پیشنهاد میکنم به گرایش مهندسی پزشکی هم علاقه مند بشید!! خوشبختانه در ارشد ایران زیاد طرفدار نداره و با رتبه بد هم میشه حتی دانشگاههای تهران رو قبول شد
در حالی که آینده خوبی داره. به ویژه برای دکترا خیلی خیلی خوب میشه پذیرش گرفت با کمک هزینه تحصیلی از دانشگاههای خوب دنیا
برای خانمها هم از همه گرایشهای دیگه برق مناسب تر و جالبتره ( و انسانی تر)

ayub7

عضو جدید
سلام امین جان.
به نظر شما برای ارشد الکترونیک یا ابزار دقیق کدوم نرم افزارها پرکاربردترن و ارزش یاد گرفتن داره؟
میخوام تو تابستون خودم رو واسه ارشد آماده کنم ممنون میشم نظرتون رو بگین.

mehdisepehri

عضو جدید
سلام امین جان.
به نظر شما برای ارشد الکترونیک یا ابزار دقیق کدوم نرم افزارها پرکاربردترن و ارزش یاد گرفتن داره؟

سلام!
ببخشید که من جواب میدم تا این دوست عزیزمون بیاد!:D
برای کنکور ارشد نیازی به یاد گیری نرم افزاری ندارید!!!
فقط باید درسها رو خوب و عالی بخونید و بفهمید!
البته برای خود دوره ارشد و بالا بردن توانایی تون برای اشتغال ، نیاز هست که من چون قدرت هستم ، راهنمایی نمی کنم!
اما برای کنکور ارشد فقط باید درس بخونی ، همین!:)

ayub7

عضو جدید
سلام!
ببخشید که من جواب میدم تا این دوست عزیزمون بیاد!:D
برای کنکور ارشد نیازی به یاد گیری نرم افزاری ندارید!!!
فقط باید درسها رو خوب و عالی بخونید و بفهمید!
البته برای خود دوره ارشد و بالا بردن توانایی تون برای اشتغال ، نیاز هست که من چون قدرت هستم ، راهنمایی نمی کنم!
اما برای کنکور ارشد فقط باید درس بخونی ، همین!:)
سلام مهدی جان.منظور من واسه کنکور ارشد نبود منظورم در دوران تحصیل در ارشد بود.من کنکور ارشد رو دادم و احتمال قبولیم زیاده میخواستم این مدت نرم افزاری کار کنم تا بعدا در دوره ارشد به کارم بیاد.

MASS59

عضو جدید
سلام امین جان.

سلام
اگر منظورتون این هست که نرم افزاری یاد بگیرید که به درد کار آکادمیک بخوره- مثلا بتونید در ارائه مقالات و تحقیق و شبیه سازی و..... ازش کمک بگیرید که اونم بعدا به درد ادامه تحصیل در دکترا بخوره- مطمئنا MATLAB
البته اینکه چه TOOLBOX ی رو از اون کار کنید بستگی به زمینه کاریتون و علاقه تون داره. ولی خوب برای ارشد الکترونیک بیشتر پردازش سیگنال و پردازش تصویر و همینطور شبکه های عصبی و فازی و ...کارایی بیشتری داره
اما اگر هدفتون آماده شدن برای کار پس از گرفتن ارشد هست مطمئنا LABVIEW همینطور TOOLBOX های ابزاردقیقی از MATLAB مثل DATA ACCQUISITION , INSTRUMENTATION و....

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
* دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد و کنکور کارشناسی و کنکور دکتری دانشگاه آزاد سال 90
کلیک راست و سیو....

***1-دفترچه راهنما کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 90
لینک دانلود:

http://up.iranblog.com/images/12xdfct1closhlf901t.pdf

*2-دفترچه راهنما کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد سال 90
لینک دانلود:

http://up.iranblog.com/images/lzu2qjlc70ey5012bs7.pdf

***3-دفترچه راهنما کنکور دکتری دانشگاه آزاد سال 90
لینک دانلود:

http://up.iranblog.com/images/o0zf4awj1smgw8enc.pdf

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
عرض سلام خدمت مهندسین عزیزمون .....:)

در تاپیک
افرادی که می خوان کنکور بهمن سال 90 شرکت کنن بیان اینجا در همین سایت باشگاه مهندسان ایران بنده در دو پست:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...86%D8%AC%D8%A7

*نحوه برنامه ریزی و *معرفی منابع مطالعه کنکور ارشد برق 91 : :)
را عرض کرده بودم *که:

**این دو پست را در یک فایل pdf آماده کردم که: اگر دوستانی مایل هستند که
دو پست را در یک فایل پی دی اف داشته باشند و با رنگ بهتر بفرمائید با حجم کم دانلود کنید......
کلیک راست و سیو....

**لینک دانلود: http://up.iranblog.com/images/mgxkju32tq4rk8d8kps.pdf

*سربلند و شاد و موفق باشید زیر سایه حق.:gol:

MASS59

عضو جدید
سلام
بعضی از دوستان در پیغامهای خصوصی ازم پرسیده بودن که چه پیشنهادی برای مطالعه درسها تا ارشد دارم
البته دوست خوبمون آقای mohandessaem نظر خودشون رو گفتن و به حق که پاسخشون کامل و جامع هست
ولی خوب از اونجایی که هر کس یه روشی داره, منم نظر خودم رو میگم
تا چه قبول افتد و که در نظر آید!

هر سال میبینیم که شرکت کننده های کنکور وقتی از سر جلسه بیرون میان با اعصاب داغون به طراحها یا به شانس خودشون بد و بیراه میگن که:
"این دیگه چه سوالایی بود! با همه سالها متفاوت بود-اصلا سوال اینجوری نداشتیم که-خاص بود و.........."
واقعیت این هست که کنکور هر سال "خاص" هست . کتابهای کنکوری با ارائه نکات فراوان, در واقع ما رو گول میزنند.چون دانشجو میبینه که با این نکات همه تستهای سالهای گذشته قابل حل هستند. اما مسئله برعکس هست.یعنی این نکات از تستهای سالهای گذشته استخراج شدن .پس باید هم با این نکات همه تستهای سالهای گذشته قابل حل باشن! ولی طراحان سوال بیشتر از من و شما به محتویات کتابهای کنکوری اشراف دارن.پس هر سال نکات جدیدی رو در سوالات مطرح میکنن
نتیجه: با کتابهای کنکوری فقط این تضمین هست که شما تستهای سالهای گذشته رو خوب خواهید زد نه سال آینده!!

البته هر سال چند تایی از تستها مشابه سالهای قبل هستند و چند تایی هم ترکیبی از تستهای سالهای قبل و چند تایی هم واقعا بی سابقه ! هستند
اگر فقط بتونید تستهای دسته اول رو حل کنید روی رتبه سه رقمی حساب کنید
اگر تستهای دسته اول و دوم رو (در اثر حل مکرر تستها) تا رتبه 2 رقمی شانس دارید
واگر از اون دسته دانشجوهای پویا باشید که خودتون از تستهای سالهای گذشته و نیز مسائل تشریحی و...نکات جدید استخراج میکنید-با پشتکار میتونید به رتبه تک رقمی هم فکر کنید
نظر کلی من یادگیری عمیق مفاهیم با خوندن عمقی مطالب "لازم" از کتابهای مرجع (اگر شما پایه قوی دارید یا برای امسال قصد شرکت دارید نیازی به این مرحله نیست و میتونید از کتابهای کنکوری استفاده کنید) و خلاصه برداری - و پس از اون حل تستهای هر مبحث خونده شده و باز هم خلاصه برداری از نکات تستها هست.پس خلاصه هایی که بر میدارید تا خود روز کنکور باید غنی تر و غنی تر بشوند.شما در چهار ماه آخر دیگر هیچ سر و کاری با درس کتابهای مرجه یا کنکوری ندارید.فقط مراجعه به خلاصه های طبقه بندی شده و سپس تستهای طبقه بندی شده
خلاصه نویسی هاتون روی کاغذ کلاسور باشه که قادربه اضافه کردن نکات جدید باشید

در حل تست هم نظر من اول روی کتاب "مجموعه تستهای کارشناسی ارشد مهندسی برق" انتشارات دانشگاه تهران ( سه جلد با جلد بنفش یا سورمه ای) هست.نترسید! از همون روز اول برید سراغ این کتاب و تستهاش رو بخونید . از نظر من همینکه حداقل از روی حل تشریحی تستها بتونید بفهمید چی شده و کجا به کجاست – یعنی آمادگی اش رو دارید
باور کنید که هیچ کاری بیش از این بهره وری نداره
اگر دیر به سراغ این کتاب برید , آخرش میگید: "ای کاش فقط یه ماه دیگه وقت داشتم..."
اگر مبحثی رو اصلا بلد نیستید , "فقط همون مبحث" رو بر گردید و از کتابهای مرجع یا اگر وقتتون کمه-کتابهای کنکوری بخونید و دوباره برگردید به تستها

سایر کتابهای تستی که در ادامه معرفی میکنم هم مزیتشون داشتن تستهای زیاد هست و طبقه بندی شده

در مورد اینکه چه درسهایی رو بخونید توصیه من این هست که سعی کنید تا جای ممکن هیچ درسی رو سفید نگدارید.اگر در مورد تبدیل نمره خام به نمره تراز در آزمونها اطلاع داشته باشید ( که انشا ا.. بعدا تاپیکی در این مورد خواهم نوشت),سفید گذاشتن هر درس به شدت نمره تراز کل شما رو کاهش میده
البته میتونید حداکثر یک درس رو اگر علاقه ندارید یا براتون سخت هست و وقت گیر , کنار بگذارید.
زبان هم معمولا خوندن کنکوری اون کمکی نمیکنه و هر چی از قبل بلد بودید همون کمکتون میکنه.یعنی برای افزایش درصد زبان خیلی باید وقت بذارید و در عوض تغییر کوچکی در نتیجه میبینید. در حالی که میتونید اون وقت رو روی درسهایی بذارید که با خوندن کمتر رشد بیشتری در اون درس دارید.. منبع خاصی برای زبان وجود نداره و با کنکور امسال تقریبا میشه گفت که زبان دیگه تخصصی نیست.
فقط اگرخواستید کتاب 504 رو بخونید و همینطور برای افزایش سرعت خوندن متنهای زبان میتونید تستهای زبان سالهای گذشته رو بخونید
البته همونطور که شاید اطلاع داشته باشید از امسال دوباره زمان بندی بین دفترچه ها در آزمون حذف شد و مثلا دفترچه زبان رو به همراه مدار و ریاضی دادند. یعنی میتونید وقت زبان رو برای مدار و ریاضی صرف کنید.ولی توصیه من این هست که حداقل برای زدن 30 درصد زبان در حدود 15 دقیقه برنامه ریزی کنید و بقیه زمان رو به مدار و ریاضی اختصاص بدید.
مدار و ریاضی هر دو بسیار مهم هستند و به هیچ جه نباید یکی رو کاملا فدای دیگری کنید
البته معمولا متوسط درصدهای مدار از ریاضی کمتر هست و این یعنی که برای بدست آوردن نمره تراز مناسب از هر درس برای قبول شدن حداقل باید به فکر 30 درصد مدار و 40 درصد ریاضی باشید
از دروس ریاضی هم خیلی ها احتمال رو کنار میذارن.در حالی که آسون ترین تستها از احتمال میاد و تستهاش رو معمولا در کمتر از 2 دقیقه میشه حل کرد.
در مورد معادلات چیزی ندارم بگم .چون متاسفانه امسال نرسیدم این درس رو بخونم(از اولش هم خوشم نمیومد از این درس ولی میگن آسونه!)

در مورد دروس دقترچه شماره 2 که روز بعد برگزار میشه -به جز دوستانی که هدفشون گرایش قدرت هست-توصیه من این هست که برای الکترونیک و کنترل و سیگنال سرمایه گذاری کنید
بدین ترتیب درسهایی رو خوندین که برای هر چهار گرایش (به جز قدرتیها) ضریب داره و برای هر گرایش هم حداکثر یک درس ضریب دار رو سفید گذاشتید

یعنی هم برای رشته الکترونیک و هم کنترل و هم مهندسی پزشکی و هم مخابرات شانس دارید
در حالی که مثلا درس مغناطیس برای کنترل اصلا ضریب نداره و برای مهندسی پزشکی هم ضریب 1 داره که ارزش نداره
همینطور ماشین برای الکترونیک و مخابرات و مهندسی پزشکی ضریب نداره

MASS59

عضو جدید
منابع ارشد مهندسی برق

منابع ارشد مهندسی برق

واما از همه مهمتر در مورد زمان بندی:
همه هدفتون این باشه که تا اول مهر ماه خوندن مفاهیم و نکات همه درسها رو تموم کرده باشید و خلاصه برداری کرده باشید و از مهر فقط تست بزنید و خلاصه ها رو بخونید
نظر من این هست که شما تا زمان ارشد حداقل باید 5 دور تستهای سالهای گزشته رو زده باشید
این رو کاملا جدی بگیرید.شاید فکر کنید این اغراق آمیز هست!ولی باور کنید نکته های لازم برای موفقیت در ارشد , از داخل هیچ کتاب یا کلاس کنکور یا کلاس خصوصی ای بیرون نمیاد-بلکه فقط از حل زیاد و مکرر تستها و مسائل تشریحی بیرون میاد.
خوندن مفاهیم باید حداکثر یک سوم از کل زمان شما رو تا ارشد بگیره و دو سوم بقیه باید صرف تست زدن بشه

برای شروع از درسهایی شروع کنید که علاقه دارید و براتون خسته کننده نیست
بعد که راه افتادید درسهای دیگه رو هم شروع کنید
به جای خوندن چند منبع برای یک درس , یک منبع خوب رو چندین بار بخونید که در ادامه معرفی میکنم

حتما خلاصه برداری داشته باشید.لازم نیست خیلی هم خلاصه باشه.گاهی نکات جدیدی متوجه میشید که حتی در کتاب هم نیست.این خلاصه ها باید با هر دور خوندن غنی تر بشن و کاملتر.

برای شروع یکدرس رو کامل بخونید و در پایان هر فصل خلاصه برداری کنید و تست های اون فصل رو هم بزنید.مجددا نکاتی که از تستها فهمیدید رو به خلاصه برداری اون فصل اضافه کنید.بعد برید فصل بعدی
اینکه چند روز یک درس رو بخونید یه مزیت خیلی بزرگ داره و اون این هست که شما در پایان یک دور کامل دارای یک "بینش" در اون درس میشید .در حالی که اگر به جای اون هر روز یک ساعت از اون درس رو بخونید هیچ وقت دید عمیقی پیدا نمیکنید. ردپای این بینش باید در خلاصه نویسی هاتون ماندگار بشه! .همینطور در نکات اضافی که کنار پاسخ تشریحی هر تست با مداد مینویسید.

یک نکته مهم ranking یا رتبه بندی تستها از نظر خودتون هست.در هر دور که تستها رو میخونید - در کنار تستهایی که نکته خاصی داشتن یا برای شما سخت بودن تعدادی ستاره بگذارید.مثلا یک تست 5 ستاره یعنی خیلی مهم و در دور بعدی حتما باید خونده بشه.ولی تست 1 ستاره یعنی حل مجدد اون چیزی به دانسته های شما اضافه نمیکنه یا دیگه احتمال اومدن این تستها کم هست یا....
در روزهای آخر برای اینکه بتونید مثلا کنترل رو یک روزه دوره کنید, فقط تستهای مهم رو بزنید

هر چه به ارشد نزدیکتر میشید باید فشردگی درسها بیشتر بشه
مثلا اوایل یک هفته تمام مدار بخونید.بعد یک هفته تمام ریاضی و....
دور بعدی که کوتاهتر خواهد بود مثلا 4 روز مدار 4 روز ریاضی و....
طوری که روزهای آخر شما باید مثلا در یک روز تستهای 10 سال مدار و ریاضی و کنترل رو مثلا در یک روز بخونید
بعد از خوندن یکدرس وقتی به سراغ درسهای دیگه میرید و دوباره برمیگردید شاید حس کنید همه چی یادتون رفته.این کاملا طبیعی هست و برای همین هست که میگم باید خلاصه برداری کنید و باید چند دور بخونید.

در مورد منابع:
من چون در دوران خوندن برای ارشد تدریس خصوصی و گروهی هم میکردم – با کتابهای مختلفی که شاگرد خصوصی هام داشتن و اغلب اصرار داشتن از روی همون ها بهشون درس بدم آشنایی دارم.برایندشون:

بهترین منبع برای همه دروس سه جلد کتاب چاپ انتشارات دانشگاه تهران جلد بنفش هست با نام:
مجموعه سوالات کنکور کارشناسی ارشد برق
نویسندگان اون معمولا طراحان سوال هستند
البته این کتاب فقط تست و حل تشریحی هست و درس نداره.پس اگر درسی رو خوب بلد هستید مستقیم برید سراغ این کتاب و دیگه فقط تست بزنید و وقتتون رو هدر ندید
ضمن اینکه از این کتاب نکات بسیار مفید و زیادی رو میفهمید
البته بعضی سوالات الکترونیک و ریاضی رو از روشهای غیر تستی حل کرده که وقت گیر هستند و کوتاه ترین راه نیستند

مدار: برای شروع مدار پارسه خوبه ولی کافی نیست.
برای ادامه کتاب مدار پوران پژوهش نوشته کارو زرگر دوجلدی
مدار به شدت مهارتی و سرعتی هست.باید بارها و بارها تستها رو حل کنید.
دوستانی که بهمن 91 قصد شرکت در کنکور دارند –از کتابهای رهیافت برای تقویت پایه غافل نشن

برای ریاضیات مهندسی اغلب کتاب پارسه دکتر معتقدی رو پیشنهاد میکنن که خوبه.ولی کتاب محمود کریمی انتشارات نصیر که پارسال بیرون اومد فوقالعاده هست.هر چند بعضی مطالب اضافی داره که بعدا میگم

احتمال:
اگر اصلا نخوندید کتاب جواد بهبودی انتشارات رضوی
اگر کمی بلد هستید کتاب نادر نعمت اللهی
دوستانی که وقت دارن کتاب نیکوکار هم بخونن

الکترونیک:
کتاب چندان مناسبی نداریم.راهیان ارشد بدک نیست.
دوستانی که وقت دارند از کتابهای رهیافت و میر عشقی غافل نشن

کنترل:
آریاز برادرانی ساده گفته. اشکال هم زیاد داره و کم کم داره قدیمی میشه.ولی برای تا حدود 50 درصد زدن مطمئن هست.کاملتر از اون کتاب هومن سجادیان انتشارات مدرسان شریف هست

تجزیه:
کتاب جدید راهیان ارشد که سال 89 چاپ شد دو جلدی نوشته مومن زاده و گلستانی خیلی خوبه.حتی اگر این درس رو پاس هم نکرده باشید همین کتاب کافی هست. تستهای طبقه بندی شده فراوان آخر هر فصل داره
کتاب تجزیه پارسه نوشته آرمین صائب هم خوبه

در نهایت این رو هم بگم که کلید وفقیت در ارشد فقط زیاد تست زدن هست.وگرنه این کتابها خیلی تفاوتی با هم ندارن و اگر که توصیه میکنم بیشتر به دلیل تستهای زیاد ومسایل حل شده فراوان آخر فصلها هستند.
مهمترین کتابی که شما باید از این به بعد با اون سروکار داشته باشید همون مجموعه تستهای سال گذشته چاپ دانشگاه تهران هست

در ماه آخر میتونید خلاصه ای از خلاصه نویسی ها بردارید. در اون خلاصه دوم دیگه نیازی نیست نکاتی که بلد هستید رو دوباره بنویسید. این خلاصه ها باید مخصوص خودتون باشن.
در طول مطالعه تا ارشد نیازی به حفظ کردن فرمول ندارید. هر بار لازم شد به خلاصه ها رجوع کنید. مطمئن باشید تا کنکور همه فرمولها رو به این ترتیب از حفظ دارید.

با کنکور آزمایشی هم به شدت موافق هستم. هر چند خودم شرکت نکردم, ولی حدود یک سال پیش که در کنکور مهندسی پزشکی وزارت بهداشت شرکت کردم (قبول شدم ولی نرفتم) باور کنید هر تستی رو که سر جلسه اشتباه زدم , برای همیشه نکته اون تست توی ذهنم موند.
علاوه بر این کنکور آزمایشی استرس شما رو در کنکور اصلی کم میکنه
همینطور اگر تعداد شرکت کننده ها زیاد باشه و طراحی سوالات استاندارد باشه- معیار خوبی از روند پیشرفت شما هست.
نکات ریز دیگری هم هستند که انشا ا... بعدا میگم خدمتتون
در مورد خودم هم:
من سال 85 با رتبه 200 دانشگاه ... قبول شدم و لی بعدا به دلایلی انصراف دادم.و سال گذشته مجددا امتحان دادم که انشاا. انتظار رتبه خوبی رو دارم
در طی دوران دانشجویی ارشد هم چندین ترم سابقه تدریس در دانشگاه آزاد و نیز تدریس در دانشکده فنی و علمی کاربردی ..و موسسه .... و نیز سابقه زیادی در تدریس خصوصی دارم و مراجعی که معرفی کردم حاصل جستجوی زیاد و مورد استفاده دانشجوها بوده
امیدوارم هر کس تلاش میکنه نتیجه دلخواهش رو بگیره

جوجه سرامیکی

عضو جدید
آمار تعداد شرکت کنندگان امسال برق در کارشناسی ارشد

آمار تعداد شرکت کنندگان امسال برق در کارشناسی ارشد

سلام بچه ها.من آمار از تعداد شرکت کنندگان امسال برق در مقطع کارشناسی ارشد لازم دارم.کسی میدونه امسال چند نفر شرکت کردند؟

saeed_l

عضو جدید
یه سر به سایت استاد باغستانی بزنید سوالاتت و جواب میده
www.bargh-arshad.com

MASS59

عضو جدید
سلام بچه ها.من آمار از تعداد شرکت کنندگان امسال برق در مقطع کارشناسی ارشد لازم دارم.کسی میدونه امسال چند نفر شرکت کردند؟

من امار سال 88 سازمان سنجش رو میذارم:

ثبت نام کنندگان:28366 نفر
شرکت کنندگان:23343نفر
مجازین به انتخاب رشته: 10670 نفر
قبول شدگان نهایی:2197 نفر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا