مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MASS59

عضو جدید
سلام . نتایج اولیه کنکور چند وقت دیگه اعلام میشه؟

البته یه معاون دیگه سازمان سنجش گفته نیمه اول خرداد میاد:
http://nasir.ir/main/index.php?Page=definition&UID=162579
حداقل با هم هماهنگ کنند بعد مصاحبه کنند

ضمنا در این خبر علی رغم ادعاهای قبلی در مورد افزایش ظرفیت از 55000 نفر به 65000 نفر, حالا گفتند ظرفیت امسال هم 55000 نفر هست!
وباتوجه به اینکه امسال دانشجوی پولی قراره برای ارشد و دکترا بگیرن(احتمالا یارانه شون رو کم کردن!) بعید نیست که نسبت به پارسال, درصدی از سهمیه های روزانه رو به شبانه یا پولی تبدیل کرده باشن!
لینک پذیرش دانشجوی ارشد و دکترای پولی از امسال:
http://nasir.ir/main/index.php?Page=definition&UID=162612

آدم اینقدر زحمت بکشه مثلا بره شریف بعد بشینه کنار دست...

MASS59

عضو جدید
یکی از دوستان در مورد خلاصه نویسی توضیح بیشتر خواسته بودند.من کمی از تجربیات شخصی ام در این مورد مینویسم:

ببینید, خلاصه نویسی به دو منظور میتونه انجام بشه:
یکی توضیح مفاهیم مشکل درسی"به زبان خودتون" .این مورد بیشتر در فاز مطالعه مفهومی درس به کار میره و به دانشجویانی که هنوز وقت دارند به شدت توصیه میکنمم این کار رو انجام بدن.در واقع این خلاصه نویسی چندان هم "خلاصه" نیست .برای مثال خود من وقتی برای اولین بار مفهوم زیبای فیدبک رو در الکترونیک 2 از کتاب نشلسکی میخوندم (که واقعا ترجمه بدی داشت) وقتی اصل قضیه رو فهمیدم اینقدر هیجان زده شدم که تند و تند چند برگه کاغذ از یه مفهومی که در کتاب یک صفحه بیشتر توضیح نداده بود برای خودم نوشتم. پس این خلاصه نویسی در واقع گاهی "باز کردن مطلب" هست. گاهی "ترجمه مطلب به زبان خودم". گاهی هم خودتون حالتهای فرضی رو که کتاب پیش نکشیده برای خودتون به عنوان سوال مطرح میکنید و خودتون هم جواب میدید(با تلاش).

در خلاصه نویسی شما میتونید هر گوشه مطلب رو از یه کتاب که بهتر توضیح داده بگیرید.
اما یادتون باشه این خلاصه نویسی قرار هست "فقط برای خودتون " باشه.قرار نیست جایی چاپ بشه. پس لازم نیست کامل باشه.اگر چیزی رو بلد هستید ازش رد بشید و توی خلاصه نویسی نیارید. اگر با مثالهای عامیانه میخواید مطلب رو توضیح بدید خجالت نکشید(مثلا من برای توضیح اثر افزودن صفر به تابع تبدیل توی خلاصه نویسی هام نوشتم: سیستم را هار میکند!)
لازم نیست مرتب و شسته رفته باشه.اما حتما از چند رنگ استفاده کنید. اینجوری راحتتر به ذهن سپرده میشن (مثلا من توی ذهن خودم میگفتم: اون فرمول بنفشه کنار جدول)
از قرار داد هایی برای خودتئون استفاده کنید.سر هر پاراگراف یک علامت قراردادی خاص بذارید.مثلا یه نکته ای که بار ها و بارها اشتباه میکنید رو با ستاره قرمز سر پاراگراف مشخص کنید و مفهومش این باشه : "اشتباه رایج"

اگر هم جایی فکر میکنید کتاب به بهترین وجه ممکن توضیح داده, و هیچ مطلب اضافه ای هم نداره, خوب چه اشکال داره که عین مطلب کتاب رو کپی کنید

خود نوشتن این خلاصه ها بیشترین اثر یادگیری رو داره
اما وقتی از اون مبحث گذشتید و بعد از مدتها دوباره برای دوره کردن اون درس یا مبحث برگشتید, میتونید اول سراغ خلاصه ها برید و سریع یه دور بخونید(خیلی سریع تر از مرور از روی کتاب خواهد بود) .بعد سراغ تستها برید. اگر مشکلی داشتید دوباره به خلاصه نویسی رجوع کنید.در طی حل تستها هر نکته جدیدی رو فهمیدید به خلاصه نویسی های اون مبحث اضافه کنید
بدین ترتیب مفاهیم به ذهن سپرده میشن. حالا خلاصه ها تون کم کم باید وزن کم کنند و لاغر بشن. یعنی وقتی مطالب رو کاملا یاد گرفتید, دیگه یه توضیح یک خطی یا یک فرمول یا یک کلمه حتی, برای تداعی اون موضوع کفایت میکنه.پس خلاصه نویسی دوم که بسیار کم حجم تر هست رو بنویسید.
خود من آخرین خلاصه نویسی هام تقریبا یه برگ A4 برای هر درس بود که روز امتحان تا در حوزه با خودم داشتم (فرمولها و نکاتی که فکر میکردم بد نیست مرور کنم, هر چند واقعا الزامی نداشت)
امیدوارم تجربیات من براتون مفید باشه

آخرین ویرایش:

MASS59

عضو جدید
نکته دیگه اینکه نکاتی رو که از تستها یاد میگیرید و به خلاصه نویسی ها اضافه میکنید, میتونید در آخر اون نکته بنویسید:" کاربرد این نکته در تستهای شماره ...سال...و شماره...سال...و..."
همینطور در کتاب تستهاتون هم کنار پاسخ تشریحی هر تست که نکته خاصی داره یا تستی که زیاد اون رو اشتباه حل میکنید, نکته اون تست رو بنویسید , مثلا کنار یک تست کنترل از مبحث میسون که اشتباه حل کرده بودم نوشتم: "حلقه های جدا از هم را در این تست ندیدی!".این باعث میشه متوجه نقاط ضعف خودتون بشید

amirpar

عضو جدید
یکی از دوستان در مورد خلاصه نویسی توضیح بیشتر خواسته بودند.من کمی از تجربیات شخصی ام در این مورد مینویسم:

ببینید, خلاصه نویسی به دو منظور میتونه انجام بشه:
یکی توضیح مفاهیم مشکل درسی"به زبان خودتون" .این مورد بیشتر در فاز مطالعه مفهومی درس به کار میره و به دانشجویانی که هنوز وقت دارند به شدت توصیه میکنمم این کار رو انجام بدن.در واقع این خلاصه نویسی چندان هم "خلاصه" نیست .برای مثال خود من وقتی برای اولین بار مفهوم زیبای فیدبک رو در الکترونیک 2 از کتاب نشلسکی میخوندم (که واقعا ترجمه بدی داشت) وقتی اصل قضیه رو فهمیدم اینقدر هیجان زده شدم که تند و تند چند برگه کاغذ از یه مفهومی که در کتاب یک صفحه بیشتر توضیح نداده بود برای خودم نوشتم. پس این خلاصه نویسی در واقع گاهی "باز کردن مطلب" هست. گاهی "ترجمه مطلب به زبان خودم". گاهی هم خودتون حالتهای فرضی رو که کتاب پیش نکشیده برای خودتون به عنوان سوال مطرح میکنید و خودتون هم جواب میدید(با تلاش).

در خلاصه نویسی شما میتونید هر گوشه مطلب رو از یه کتاب که بهتر توضیح داده بگیرید.
اما یادتون باشه این خلاصه نویسی قرار هست "فقط برای خودتون " باشه.قرار نیست جایی چاپ بشه. پس لازم نیست کامل باشه.اگر چیزی رو بلد هستید ازش رد بشید و توی خلاصه نویسی نیارید. اگر با مثالهای عامیانه میخواید مطلب رو توضیح بدید خجالت نکشید(مثلا من برای توضیح اثر افزودن صفر به تابع تبدیل توی خلاصه نویسی هام نوشتم: سیستم را هار میکند!)
لازم نیست مرتب و شسته رفته باشه.اما حتما از چند رنگ استفاده کنید. اینجوری راحتتر به ذهن سپرده میشن (مثلا من توی ذهن خودم میگفتم: اون فرمول بنفشه کنار جدول)
از قرار داد هایی برای خودتئون استفاده کنید.سر هر پاراگراف یک علامت قراردادی خاص بذارید.مثلا یه نکته ای که بار ها و بارها اشتباه میکنید رو با ستاره قرمز سر پاراگراف مشخص کنید و مفهومش این باشه : "اشتباه رایج"

اگر هم جایی فکر میکنید کتاب به بهترین وجه ممکن توضیح داده, و هیچ مطلب اضافه ای هم نداره, خوب چه اشکال داره که عین مطلب کتاب رو کپی کنید

خود نوشتن این خلاصه ها بیشترین اثر یادگیری رو داره
اما وقتی از اون مبحث گذشتید و بعد از مدتها دوباره برای دوره کردن اون درس یا مبحث برگشتید, میتونید اول سراغ خلاصه ها برید و سریع یه دور بخونید(خیلی سریع تر از مرور از روی کتاب خواهد بود) .بعد سراغ تستها برید. اگر مشکلی داشتید دوباره به خلاصه نویسی رجوع کنید.در طی حل تستها هر نکته جدیدی رو فهمیدید به خلاصه نویسی های اون مبحث اضافه کنید
بدین ترتیب مفاهیم به ذهن سپرده میشن. حالا خلاصه ها تون کم کم باید وزن کم کنند و لاغر بشن. یعنی وقتی مطالب رو کاملا یاد گرفتید, دیگه یه توضیح یک خطی یا یک فرمول یا یک کلمه حتی, برای تداعی اون موضوع کفایت میکنه.پس خلاصه نویسی دوم که بسیار کم حجم تر هست رو بنویسید.
خود من آخرین خلاصه نویسی هام تقریبا یه برگ A4 برای هر درس بود که روز امتحان تا در حوزه با خودم داشتم (فرمولها و نکاتی که فکر میکردم بد نیست مرور کنم, هر چند واقعا الزامی نداشت)
امیدوارم تجربیات من براتون مفید باشه

مدیریت حرفه ای به این میگن

ازاده 20

عضو جدید
سلام وقت بخیر

از دوستان کیا کنکور ازاد 90 شرکت کردن!!! کدوم واحد. چه گرایشی.
با سپاس

eee.eee99

عضو جدید
با سلام،دوستان من میخوام تو کلاسای پارسه که واسه تابستون گذاشته شرکت کنم البته شهرستانیم و تو راه کلی وقتم تلف میشه .به نظرتون ارزششو داره؟البته برا یکی از درسام حتمن شرکت میکنم اما بقیه درسا چی؟لطفآ راهنماییم کنین خیلی سر درگمم

Meisam007

عضو جدید
با سلام،دوستان من میخوام تو کلاسای پارسه که واسه تابستون گذاشته شرکت کنم البته شهرستانیم و تو راه کلی وقتم تلف میشه .به نظرتون ارزششو داره؟البته برا یکی از درسام حتمن شرکت میکنم اما بقیه درسا چی؟لطفآ راهنماییم کنین خیلی سر درگمم

شما فقط جزواتشو بگیر و آزمونشو شرکت کن در کنارش کتاب های جانبی مثل پردازش ، راهیان ارشد و هر کتابی که در مورد دروس امتحانی کتاب های توپی هستند و تست های بیست سال اخر هم در پایان کارتون بزنید حتما موفق خواهید شد.

من و خیلی از دوستان هم دانشگاهی و همدوره که با هم قبول شدیم اصلا کلاس نرفتیم فقط تلاش تلاش تلاش :) خوب بخونید خوب تست بزنید سعی کنید خلاصه بگیرید و آزمون آزمایشی بدید

ما که ارشدم تموم کردیم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon10.gif اومدیم دکترا بدیم لعنتیا باز آزمون گذاشتن :D البته بیخیال دکترا همین قدر هم زیادیه :D

EECi

مدیر بازنشسته
از دوست خوبمون mass59می خوام یه توضیحی در مورد قسمت های غیر ضروری کتاب ریاضی مهندسی اقای کریمی بدن...

MASS59

عضو جدید
از دوست خوبمون mass59می خوام یه توضیحی در مورد قسمت های غیر ضروری کتاب ریاضی مهندسی اقای کریمی بدن...

سلام
کتاب آقای کریمی کتاب خیلی خوبی هست. اول به خاطر مجموعه عظیم تستهای آخر هر فصل که علاوه بر رشته برق, از رشته کامپیوتر و مکانیک و مواد و همینطور هوا فضا و کشتی سازی و ریاضیات محض هم تست آورده
ولی همه تستها حل تشریحی ندارن و بعضی ها فقط گزینه آخر رو دارن (شنیدم قراره چاپ جدید دو جلدی باشه-شاید تستهای بیشتری رو تشریحی حل کنن).البته همون مقدار هم که تشریحی حل کرده به اندازه کافی زیاد هست .ولی اگر رتبه بالاتر میخواید باید تستهای همه رشته ها رو بزنید
از نظر مشابهت به رشته برق, تستهای کامپیوتر بیشترین شباهت رو به تستهای برق دارن-بعد از اون مواد و مکانیک که در سطح پایین تری هستند.تستهای رشته ریاضی محض معمولا بدرد ما نمیخورن(زیادی سختن)
اما در مورد موارد غیر ضروری این کتاب,
در این کتاب چندین تعریف مجزا برای انتگرال فوریه-تبدیل فوریه-انتگرال سینوسی فوریه و انتگرال کسینوسی فوریه و تبدیل سینوسی فوریه و تبدیل کسینوسی فوریه و در نهایت تبدیل لاپلاس اومده که واقعا آدم قاطی میکنه.لازم به یاداوری هست که تستهای تبدیل فوریه معمولا به کمک هر کدام از تبدیلهای بالا مکنه حل بشن.ولی برای هر کردام یه فرمول با یه ضریب باید حفظ کنیدکه بسیار بسیار گیج کننده هست. در نهایت من فقط تبدیل فوریه اصلی رو حفظ کردم و برای حالتهای زوج و فرد گاهی از تبدیل لاپلاس و گاهیاز شکلهای خاص و اماده که زیاد در تستها تکرار شده بودن کمک میگرفتم.

در معرفی اعداد مختلط و روابط مثلثاتی اون و فرمولها و... که اولین مبحث اعداد مختلط هست, گاهی فرمولها رو چند بار و گاهی به شکلهای مختلف تکرار کرده ,فرمولهایی که خیلی هاشون غیرضروری هستند.
در بخش معادلات با مشتقات جزئی چند بخش داره که واقعا بعضی هاش مربوط به درس معادلات دیفرانسیل هست. مثل معادلاتی که فقط نسبت به یک متغیر مشتق دارن یا بیضوی و هذلولوی و....خوب نگفته.واضح نیست
خودتون تستهای آخر هر فصل رو ببینید و ببینید در ارشد برق سالهای مخنلف چند تا تست از اون مبحث اومده.اگر ضروری نیست بذارید برای آخر اگر رسیدید

EECi

مدیر بازنشسته
فکر کنم یک تشکر خالی کافی نباشه
در این کتاب چندین تعریف مجزا برای انتگرال فوریه-تبدیل فوریه-انتگرال سینوسی فوریه و انتگرال کسینوسی فوریه و تبدیل سینوسی فوریه و تبدیل کسینوسی فوریه و در نهایت تبدیل لاپلاس اومده که واقعا آدم قاطی میکنه.لازم به یاداوری هست که تستهای تبدیل فوریه معمولا به کمک هر کدام از تبدیلهای بالا مکنه حل بشن.ولی برای هر کردام یه فرمول با یه ضریب باید حفظ کنیدکه بسیار بسیار گیج کننده هست. در نهایت من فقط تبدیل فوریه اصلی رو حفظ کردم و برای حالتهای زوج و فرد گاهی از تبدیل لاپلاس و گاهیاز شکلهای خاص و اماده که زیاد در تستها تکرار شده بودن کمک میگرفتم.

واقعا من هم در این مورد مشکل دارم...

MASS59

عضو جدید
یه مورد دیگه اشتباهات چاپی هست
بخصوص در پاسخنامه چهارگزینه ای آخر هر فصل, بعضی از تستها گزینه ها رو جابجا پر کرده که آدم میمونه اشتباه از خودشه یا اشتباه چاپی. با توجه به اینکه اون تستها پاسخ تشریحی ندارن, خیلی خیلی باید در مورد پاسخنامه دقت و بررسی به عمل میومد

سلام...
ببخشید کمی راهنمایی در رابطه با **1-دانشگاه شیراز و **2-دانشگاه صنعتی شیراز نیاز داشتم....دوستان شیرازی و یا دوستانی که در این دانشگاه ها تحصیل کردند راهنمایی میکنند.

1-ببخشید *دانشگاه شیراز در خود مرکز شهر شیراز قرارگرفته؟ ... و یا نه در خارج و حاشیه شهر است و با مرکز شهر فاصله دارد؟

2-ببخشید *دانشگاه صنعتی شیراز در خود مرکز شهر شیراز قرارگرفته؟ ... و یا نه در خارج و حاشیه شهر است و با مرکز شهر فاصله دارد؟

نوجه: *3- در رشته مهندسی برق برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری کدام دانشگاه بهتر و قویتری است؟....
با تشکر...

MASS59

عضو جدید
سلام...
ببخشید کمی راهنمایی در رابطه با **1-دانشگاه شیراز و **2-دانشگاه صنعتی شیراز نیاز داشتم....دوستان شیرازی و یا دوستانی که در این دانشگاه ها تحصیل کردند راهنمایی میکنند.

1-ببخشید *دانشگاه شیراز در خود مرکز شهر شیراز قرارگرفته؟ ... و یا نه در خارج و حاشیه شهر است و با مرکز شهر فاصله دارد؟

2-ببخشید *دانشگاه صنعتی شیراز در خود مرکز شهر شیراز قرارگرفته؟ ... و یا نه در خارج و حاشیه شهر است و با مرکز شهر فاصله دارد؟

نوجه: *3- در رشته مهندسی برق برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری کدام دانشگاه بهتر و قویتری است؟....
با تشکر...

دانشگاه شیراز هنوز اسم و رسمی از قدیم یدک میکشه
در حالی که از نظر ساختمانها و خوابگاهها و تعدااد اساتید چندان رشدی نداشته, از نظر تعداد جذب دانشجو ماشاا...هر سال بیشتر از پارسال
در نتیجه این سالهای اخیر بسیار شلوغ شده-بخصوص خوابگاههاش

دانشگاه شیراز به صورت پراکنده در سطح شهر و بیرون از شهر چندین دانشکده و خوابگاه داره
دانشکده برق در دانشکده مهندسی 1 در فلکه نمازی-مرکز شهر و شلوغ ترین و پرترافیکترین جای شهر هست
ولی تا خوابگاه راهی نیست
خوابگاه درون پردیس ارم هست که یه مجموعه بزرگ بر بالای یک تپه بالای سر شهر شیراز هست(البته وقتی وارد خوابگاه بشید متوجه میشید اونچه از بیرون میبینید سراب هست)

بخش برق دانشگاه شیراز -بخش مخابرات قوی دارد-الکترونیک بدک نیست - کنترل و قدرت کمی ضعیف

دانشگاه صنعتی شیراز تا 6-7 سال پیش یکی از دانشکده های دانشگاه شیراز بود(دانشکده صنعت الکترونیک) که بعدا خودش تبدیل به یه دانشگاه شد
اساتید اکثرا جوان هستند-از مرکز شهر کمی فاصله دارد(تقریبا جنوب شهر-منطقه فضل آباد) - مسلما به اندازه دانشگاه شیراز شناخته شده و با سابقه نیست. ولی با شناختی که از این دو دانشگاه دارم-محیط خوبی دارد.

royalblue

عضو جدید
سلام
ببخشید این رهیافت الکترونیک که میگید مسایل رو خوب توضیح داده؟؟؟
من کتاب تقی شفیعی رو دارم ولی بعضی جاهاشو نمی فهمم چی کار کرده باید دو سه بار بخونم تا کشف کنم چی به چیه!!!!!!!!!
واسه امتحان میخواستم
ممنون میشم زود جواب بدید

جوجه سرامیکی

عضو جدید
برو به این سایت:
http://moshavereh_parsehportal.com در اینجا کلی اطلاعات میتونی بدست بیاری.اگرم دچار مشکل شدی بازم به خودم بگو راهنماییت میکنم

mary.85

عضو جدید
من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم، نمیدونم ارشد چه کار کنم؟! مهندسی شیمی بخونم یا صنایع؟ میشه کمکم کنید؟

ENGBARGH

عضو جدید
سلام . ببخشید یه سوال داشتم . چون اینجا احساس می کنم بچه ها اطلاعلات خوبی دارن و البته موفق .

دوستان برای درس کنترل خیلی تاکید روی کتاب کنترل مدرسان شریف سجادیان داشتن . میشه بگین علت این همه تاکید چیه ؟

حققیقت من خودم کتاب رو درست ندیدم به همین خاطر می پرسم . هر کس چیزی میدونه بگه . مرسی

amirpar

عضو جدید
این کتاب را من هم ندیدم
ولی من کتاب دکتر آریاز را خوندم خوب بود

MASS59

عضو جدید
سلام . ببخشید یه سوال داشتم . چون اینجا احساس می کنم بچه ها اطلاعلات خوبی دارن و البته موفق .

دوستان برای درس کنترل خیلی تاکید روی کتاب کنترل مدرسان شریف سجادیان داشتن . میشه بگین علت این همه تاکید چیه ؟

حققیقت من خودم کتاب رو درست ندیدم به همین خاطر می پرسم . هر کس چیزی میدونه بگه . مرسی

سلام
درس کنترل درسی هست که هر سال چند تست کاملا جدید و بی سابقه داره که در سالهای قبل هیچ مشابه ای نداره(مثلا مدار اینطور نیست)
بنابراین خیلی مهم هست که کتابهای ارشد کنترل هر سال بازبینی شوند
کتاب آریاز برادارانی که تا چند سال گذشته بهترین کتاب بود, متاسفانه چند سالی هست که به روز نشده و تنها کاری که کردند این بوده که تستهای جدید رو هر سال به عنوان ضمیمه به آخر اضافه کردند. بدون اینکه محتوای درس تغییر کنه
ضمنا آقای هومن سجادیان قبلا هم با موسسات دیگه تجربه چاپ کتاب کنترل داشته که موفق بوده و همینطور جزوه کلاس کنکورهاش هم طرفدار زیاد داره
کتاب مدرسان شریف فکر میکنم بیشتر از یک سال از چاپش نمیگذره و تستهای خوبی از آزاد و دولتی داره با نکته های خوب

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مرسی بابت راهنمایی های خوبتون...
یه سوال داشتم....
من 2 درس مدار و سیگنال رو شروع کردم و برای هر دو درس راهیان ارشد میخونم ولی یه حسی درم وجود داره که انگار چیزی بلد نیستم مخصوصا مدار چون درس گفته شده در کتاب راهیان ارشد خیلی کمه البته از جزوات پارسه هم استفاده میکنم ولی باز هم حسه خوبی ندارم به اینجور خوندن...
حالا سوال من اینه برای بار اول همه اینجورن یا نه من از منابع خوبی استفاده نمیکنم...
و البته اینو بگم که برای من خیلی سخته که همزمان از 2 منبع استفاده کنم گاها برام گیج کنندن...
الان در هر 2 درس به فصل 3 رسیدم....

• Like
واکنش ها: henn

MASS59

عضو جدید
سلام دوستان
مرسی بابت راهنمایی های خوبتون...
یه سوال داشتم....
من 2 درس مدار و سیگنال رو شروع کردم و برای هر دو درس راهیان ارشد میخونم ولی یه حسی درم وجود داره که انگار چیزی بلد نیستم مخصوصا مدار چون درس گفته شده در کتاب راهیان ارشد خیلی کمه البته از جزوات پارسه هم استفاده میکنم ولی باز هم حسه خوبی ندارم به اینجور خوندن...
حالا سوال من اینه برای بار اول همه اینجورن یا نه من از منابع خوبی استفاده نمیکنم...
و البته اینو بگم که برای من خیلی سخته که همزمان از 2 منبع استفاده کنم گاها برام گیج کنندن...
الان در هر 2 درس به فصل 3 رسیدم....

البته دور اول خوندن مساله فهمیدن هست
و دورهای بعدی مساله سرعت و کوتاهترین راه
درس مدار درسی هست که اگر 10 ساعت برای تستهاش در ارشد وقت بذارن, شاید نیمی از شرکت کننده ها بالای 80 بزنن!
ولی فقط عده کمی هستند که میتونن تستهاش رو به طور متوسط در سه دقیقه هر تست بزنن
و اون کسانی هستند که با تمرین فراوان و بارها و بارها حل کردن تستها, به محض دیدن تستها سریعا نتیجه میگیرن که از چه راهی باید برن, کدام جریانها و ولتازها رو به عنوان متغیر مجهول بگیرن, اگر نیاز به معرفی مجهول جدیدی هست کمترین تعداد مجهول جدید رو اضافه کنند, و در نهایت در حل معادلات دو معادله دو مجهول یا سه معادله سه مجهول.... بدون خطا و سریع عمل کنند

پس مدار مثل دوچرخه سواری هست! فقط با یاد گرفتن تئوری اش نمیتونید از پسش بربیاید. باید در میدان عمل اینقدر تمرین کنید تا..

MASS59

عضو جدید
ولی مثلا سیگنال اینجوری نیست. محاسبات خسته کننده و طولانی نداره-گاهی اصلا لازم نیست دست به قلم بشید-به محض اینکه نکته تست رو گرفتید تمومه و گزینه رو انتخاب میکنید

دو منبع هم اصلا نیازی نیست. مگر برای کسانی که پایه ضعیف دارند و از یه منبع ساده شروع میکنن و راه میافتند, وقتی راه افتادند از یه کتاب کاملتر اطلاعاتشون رو تکمیل میکنند.یا اینکه کنبع دیگه تستهای متفاوتی با منبع اول داشته باشه و فقط تستهای اون رو بزنید

ازاده 20

عضو جدید

سلام وقت بخیر
این کتاب علاوه بر توضیحات جامع در متن درس و داشتن حل تشریحی مطابق با کتابهای مرجع . تست های تالیفی عالی داره. من پیشنهاد می کنم زودتر تهیه کنید!

henn

عضو جدید
سلام
من در مورد اينكه مثلا الكترونيك در ارشد به چه گرايشهايي تقسيم ميشه اطلاعاتي ندارم (مثلا نيمه هادي و ...) ، مي خواستم ببينم از كجا ميتونم اطلاعاتي كسب كنم . البته اگه در مورد همه ي رشته هاي برق (قدرت ، كنترل و...) باشه بهتره.

MASS59

عضو جدید
سلام
من در مورد اينكه مثلا الكترونيك در ارشد به چه گرايشهايي تقسيم ميشه اطلاعاتي ندارم (مثلا نيمه هادي و ...) ، مي خواستم ببينم از كجا ميتونم اطلاعاتي كسب كنم . البته اگه در مورد همه ي رشته هاي برق (قدرت ، كنترل و...) باشه بهتره.
سلام
این تاپیک رو ببینید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/271527-آمارهایی-از-قبول-شدگان-کنکور-کارشناسی-ارشد-برق

• Like
واکنش ها: henn

amirpar

عضو جدید
از دوستان کسی در مورد رشته راه آهن برقی اطلاعاتی داره
؟
چه جور رشته ای هستش؟
آیندش چطوریه؟
دکتری داره؟
آیا ارزش خوندن داره؟

برای شرکت در دکترا مثل کارشناسی ارشد میشه با همه رشته های برق در همشون شرکت کرد یا باید فقط در همون رشته امتحان بدی؟

MASS59

عضو جدید
سلام
سیستم پاسخگویی سازمان سنجش در مورد تاریخ اعلام نتایج :
عنوان نتایج اویه آزمون تحصیلات تکمیلی ( کارشناسی ارشد ) سال 1390 چه تاریخی اعلام خواهد شد؟
پاسخ
نتايج اويه آزمون تحصيلات تكميلي ( كارشناسي ارشد ) سال 1390 متعاقبا و در اوخر ارديبهشت ماه از طريق سايت سازمان اعلام خواهد شد.

ولی شنیده هایی میگن از سه شنبه احتمال اعلام نتایج هست

henn

عضو جدید
سلام

سلام دوست عزيز
لينكي رو كه گذاشتيد ديده بودم ، اتفاقا بعد از ديدن اون لينك اين سوال به ذهنم رسيد
مثلا ميخوام بدونم در كارشناسي ارشد الكترونيك گرايش مدار نوري چي ميگن يا گرايش هاي ديگش.مثلا فرقشون چيه كدومشون بهتره، اگه جايي رو سراغ داريد كه در باره ي اينها توضيحاتي داده باشه ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا