مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Reza_Mahmoodi

عضو جدید
راستی یکی از سوالات مدار هم که اختلاف بزرگترین ثابت زمانی رو می خواست به نظرم 3/2 می شد !

اون سوالی هم که یک دوقطبی داده بود و دو بار اون رو متوالی به هم وصل کرده بود میشد و بار S+2 بهش وصل بود ، امپدانس دیده شده هم می شد همون s+2 ، در آخرین لحظه اینو حل کردم ولی مراقب بی انصاف نگذاشت گزینه رو علامت بزنم ، نمی دونید چه زجری بابت این سوال می کشم که جواب دادمو وقت گذاشتمو و گزینه رو نزدم !!!!

آخرین ویرایش:

MASS59

عضو جدید
من در مورد هدف شما از درس خوندن و فلسفه درس خوندن و یا فلسفه زندگی چیزی نمیدونم
ولی میگم اگر هدفتون خوندن ارشد در یه دانشگاه خوب هست که نیاز به رتبه بالا داره, تکنیک کار اینه
در ضمن من هم مثل شما 5 سال پیش که کنکور رتبه نسبتا خوبی آوردم, فکر میکردم که :
اصل کار خودتی.اینکه کدوم دانشگاه باشی مهم نیست
ولی وقتی گیر چند تا استاد بیسواد میافتی که به دانشجوی ارشد فقط به دید یک ماشین تولید مقاله(شما بخوانید کپی مقاله) نگاه میکنن و اگر هدف شما تحقیق واقعی باشه ولی ازش مقاله در نیاد جواب سلامتون رو هم نمیدن و....
الان اینجوری نمیگفتین
استادایی که فقط دنبال این هستن که از استادیار تبدیل بشن به دانشیار و از دانشیار به استاد تمام و..
ااستادی داشتیم که با دانشجو با فتوشاپ نمودار خروجی ترسیم میکردن و مقالهISI چاپ میکردن
ضمنا به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم برای قبول شدن در آزمون کارشناسی ارشد برید به آبگرمکن خونتون زل بزنید

Reza_Mahmoodi

عضو جدید
سلام
مثل اینکه شما واقعاً بیش آنلاین هستید (کنایه یا استعاره از بیش فعال)
دوست عزیز (البته هنوز دوست نشدیم ولی خوب !) هدف از تولید محتوای قبلی کل کردن نیست .
اما در این مورد که گفتید :
من در مورد هدف شما از درس خوندن و فلسفه درس خوندن و یا فلسفه زندگی چیزی نمیدونم
ولی میگم اگر هدفتون خوندن ارشد در یه دانشگاه خوب هست که نیاز به رتبه بالا داره, تکنیک کار اینه
این هدف نهائیه ؟ یعنی کمال مطلوب در اینه ؟ در مورد آخرین هدف بحث بود که کنکور ارشد قبول شدن به نسبت هدف متعالی در حاشیه قرار میگیره و فقط قسمت کوچکی از آن راه بزرگ است ...

و اما اینکه گفتید :
در ضمن من هم مثل شما 5 سال پیش که کنکور رتبه نسبتا خوبی آوردم, فکر میکردم که :
اصل کار خودتی.اینکه کدوم دانشگاه باشی مهم نیست
ولی وقتی گیر چند تا استاد بیسواد میافتی که به دانشجوی ارشد فقط به دید یک ماشین تولید مقاله(شما بخوانید کپی مقاله) نگاه میکنن و اگر هدف شما تحقیق واقعی باشه ولی ازش مقاله در نیاد جواب سلامتون رو هم نمیدن و....
الان اینجوری نمیگفتین
هدف تحقیق واقعی نیست ، این هم یک وسیله و قسمتی از کار است ، به شما توصیه می کنم که گمشدهیتان را پیدا کنید ، اگر پیدا کرده بودید الآن همان رشته محل قبلی را به سرانجام رسانده بودید و از دل آن کارهای بزرگی بیرون می آوردید ، قبلاً درست فکر می کردید ، اگر کسی فراگیر پیام نور هم قبول بشه می تونه به آن هدف اصلی برسه مهم محل نسیت مهم انجام تکلیف است ... و هدف شنیدن جواب سلام از اساتید مقاله ای نیست ...

استادایی که فقط دنبال این هستن که از استادیار تبدیل بشن به دانشیار و از دانشیار به استاد تمام و..
ااستادی داشتیم که با دانشجو با فتوشاپ نمودار خروجی ترسیم میکردن و مقالهISI چاپ میکردن
اینو گل گفتی ، ولی باید قبلش رو هم میگفتی که : دانش آموزانی که می خوان تبدیل بشن به دانشجو و دانشجویانی که می خوان مهندس بشن و مهندسانی که می خوان ارشد بگیرن و ارشدیهایی که می خوان دکترا بگیرن و بعد استاد بشن و استاد یار و دانشیار .... و این جون کندن برای کنکور قسمتی از همین پروسه ای که گفتید است و دقیقاً به همین دلیل بنده با آن موافق نیستم ، ولی خوب چاره ای نست و باید به اجبار این مرحله یا مراحل را طی کرد ، حالا باید راهی پیدا کرد که بد نگذره و با عث نشه از هدف اصلی که انجام تکلیفه منحرف بشویم ، و تبدیل به یک انسان با مهارت در ادغام مقالات دیگر و تولید مقالۀ جدید شویم ، که به هیچ درد نمی خورند ، سری به کتابخانۀ بخش برق و کامپیوتر دانشگاه شریف بزنید ، 90% این مقالات از این دست هستند. تنها فرق شریف با دیگر دانشگاه ها در این است که آنها 99% مقالاتشان از این دست هستند و شریف 90% مقالاتش و بنابراین ضریف خوب است!

ضمنا به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم برای قبول شدن در آزمون کارشناسی ارشد برید به آبگرمکن خونتون زل بزنید
اینو خیلی باحال اومدی !
ولی واقعاً می گم ، آبگرمکن ما که وقتی یک پارچۀ خیس سرد به میلۀ برنجی ترموکوپلش نزدیک میکنی به فاصلۀ 3 دقیقه و چند ثانیه روشن میشه ! بعد هم هوای ناشی از گاز هم که توش میپیچه چون محیط بسته است و مثل یک CAVITY عمل می کنه یک صدایی با فرکانس حول و حوش 100 هرتز تولید می کنه !

الآنم مختار نامه شروع شد ، بریم ببینیم امشب چطوری می خوان تاریخ رو تحریف کنن و به تصویر بکشن و هیچ کس هم نقدشون نکنه ! خدا حافظ تا بعد از مختار نامه!!!

Reza_Mahmoodi

عضو جدید
بچه ها اینجا داریم در مورد سوالات و جوابهای درست بحث میکنیم:
http://www.arshadbargh89.blogfa.com...d=arshadbargh89&postid=314&timezone=12600&p=8
اگر دوست داشتین سر بزنید
خدا بگم چکارت کنه ...
این لینکی که دادی باعث شد امشب از مختار نامه بیفتیم ....
دمت گرم ! از صبح دنبال همچین چیزی بودم !

EECi

مدیر بازنشسته
خب بنظر من ، کنکور یک مهارت هست . مهارت در فکر خوانی طراح! مهارت در تست زنی ، مهارت در مفهوم موضوع ، مهارت در طبقه بندی سوالات و مهارت در خود شناسی!
مهم ترین مساله حل کردن سوالات زیاد و تسلط به اونهاست . دقیقا باید هر مساله رو در طول یک سال حداقل 10 بار حل کرد و استراتژی حل مسئله های مختلف در ذهن بود .
بیشتر سوالات کنکور تکراری هست ، بقول دوستمون که که کنکور رو خوب دادن ، سوالات جدید حاصل متلاشی شدن سوالات سالهای قبل کنکور هست!
و اما انگیزه قبولی در کنکور باید خدمت به همنوع باشه( رضای خدا) . کمک به پیشرفت چرخ علم ...
بنظرم کسی که اهدافش عالی باشه انگیزه بیشتری خواهد داشت .
و اما کار های جانبی غیر از حل سوالات مختلف برای کنکور، می تونه کار با نرم افزار متلب( مخصوصا در کنترل یا ریاضی مهندسی و ...) و البته ، در مورد زبان انگلیسی کار کردن می تونه باشه .
در مورد کتاب های مختلف کنکور هم بنظرم همگی یکی هستن و مهم سوالات اخر فصل هست! و گرنه خواندن مکرر توضیحات، دردی را درمان نخواهد کرد .
حالا باز هم بیایید و بگویید از کدوم کتاب بخونم!!! شروع کنید ، مسئله این هست.
راستی مغناطیس شیرین ترین درس روی زمین هست. امیدوارم در کنکور بتونم درصد بالای 70 بزنم این درس رو . واقعا درس شیرینست .
یا حق

بهرام.

عضو جدید
سلام
دفترچه شماره 2 آزمون 90 تو سایت علیرضا باغستانی هست میتونید دانلود کنید
www.bargh-arshad.com
به نظر من آزمون امسال مثل هر سال بود فقط سیگنال سختتر شده بود
من که از خودم راضی نبودم امیدوار هیچکس حس الان منو نداشته باشه
ریاضی 8تا زدم خوب بود
مدار 7تا ولی 2-3 تاشو شک داشتم
کنترل 9تا :1-3 , 2-2 , 3-2 ,4-4, 5-2 ,6-3 ,12-3 ,13-3 ,14-4 (4و5 شک دارم)
سیگنال6تا زدم کاش نمی زدم:16-3 , 19-1 ,23-4 ,25-2, 26-1 ,28-4 (تقریبا همشو شک دارم)
الکترونیک2تا:63-4 و65-1 (شک دارم)
ماشین4تا:79 -1 و84-1 و86 -3 و90-1 (90 شک دارم)

hengame naderi

عضو جدید
salam, man terme 7 ghodrat hastam va mikham arshaamam ghodrat sherkat konam vali nemidonam baya che majei makhsosan che testaee bayad bekhonam lotfan rahnemaei konid

aminvo

عضو جدید
salam, man terme 7 ghodrat hastam va mikham arshaamam ghodrat sherkat konam vali nemidonam baya che majei makhsosan che testaee bayad bekhonam lotfan rahnemaei konid

جواب سوالت را می تونی توی پست های قبلی پیدا کنی و من با توجه با صحبتی که با چند تا از اساتیدم داشتم و مشورت با بچه هایی که توی ارشد رتبه خوب کسب کرده بودن و با توجه به سوالات طرح شده به این نتیجه رسیدم که منبع تستی خوندم هیچ فایده ای نداره. به عنوان مثال من همین چند روز پیش با یکی از اساتیدم در مورد تجزیه تحلیل صحبت کردم که نظرش این بود که کافی کتاب اپنهایم را به طور مفهومی خوند و تمام تمارینش را به شرط اینکه فهمیده باشی حل کنی. پس نتیجه این کی می شه گرفت اینه که منابع اصلی را در صورتی که فرصت هست خوند و تمارینشون را به طور کامل حل کرد. باز هم به عنوان مثال می شه در س مدار الکتریکی را مثال زد که این را یکی از دوستان که رتبه خوبی به دست آورده بود اعتقاد جالبی داشت. این بنده خدا اعتقاد زیادی به مدار جبه دار داشت و خودش می گفت که جبه دار را دو بار خونده و تمارینش ر حل کرده البته هر دو جلد را و نظری هم به رهیافت داشت. بهترین منابع را می تونی توی همین قسمت از فورم پیدا کنی. راستی زدن تست و قرار گرفتن در شرایط آزمون در دو ماهه پایانی می تونه خیلی مهم باشه. با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان.

ازاده 20

عضو جدید
جواب سوالت را می تونی توی پست های قبلی پیدا کنی و من با توجه با صحبتی که با چند تا از اساتیدم داشتم و مشورت با بچه هایی که توی ارشد رتبه خوب کسب کرده بودن و با توجه به سوالات طرح شده به این نتیجه رسیدم که منبع تستی خوندم هیچ فایده ای نداره. به عنوان مثال من همین چند روز پیش با یکی از اساتیدم در مورد تجزیه تحلیل صحبت کردم که نظرش این بود که کافی کتاب اپنهایم را به طور مفهومی خوند و تمام تمارینش را به شرط اینکه فهمیده باشی حل کنی. پس نتیجه این کی می شه گرفت اینه که منابع اصلی را در صورتی که فرصت هست خوند و تمارینشون را به طور کامل حل کرد. باز هم به عنوان مثال می شه در س مدار الکتریکی را مثال زد که این را یکی از دوستان که رتبه خوبی به دست آورده بود اعتقاد جالبی داشت. این بنده خدا اعتقاد زیادی به مدار جبه دار داشت و خودش می گفت که جبه دار را دو بار خونده و تمارینش ر حل کرده البته هر دو جلد را و نظری هم به رهیافت داشت. بهترین منابع را می تونی توی همین قسمت از فورم پیدا کنی. راستی زدن تست و قرار گرفتن در شرایط آزمون در دو ماهه پایانی می تونه خیلی مهم باشه. با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان.
سلام
با حساب عرایض شما (که اصلا عملی نیست )باید یه 2_3 سالی پشت کنکور باشید.!!!!!!

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
دوست خوبم . درست نیست با دیگران اینطور صحبت کنید .
شاید من با شما هم عقیده باشم ولی واقعا درست نیست شما اینطوری به روحیه و شخصیت یک انسان حمله کنید!
در کل من با خوندن تمرینات اپنهایم بسیار موافقم ولی در مورد جبه دار نه!
مهندس صائم هم فکر کنم بنده خدا ده ها بار منبع معرفی کردن ولی دوستان هی میان و درخواست جدید میدن!
و این روال تا ابد ادامه خواهد داشت!! چون تازه وارد ها قوانین رو مطالعه نمی کنند و خیلی هم عجله دارند!
:redface::gol::gol:

ازاده 20

عضو جدید
دوست خوبم . درست نیست با دیگران اینطور صحبت کنید .
شاید من با شما هم عقیده باشم ولی واقعا درست نیست شما اینطوری به روحیه و شخصیت یک انسان حمله کنید!
در کل من با خوندن تمرینات اپنهایم بسیار موافقم ولی در مورد جبه دار نه!
مهندس صائم هم فکر کنم بنده خدا ده ها بار منبع معرفی کردن ولی دوستان هی میان و درخواست جدید میدن!
و این روال تا ابد ادامه خواهد داشت!! چون تازه وارد ها قوانین رو مطالعه نمی کنند و خیلی هم عجله دارند!
:redface::gol::gol:
سلام وقت بخیر دوستی که تازه وارد نیستی !!! من قصد کمک به دوستم دارم .بهتره این خصیصه بده! زود قضاوت کردن این سال جدید کنار بگذارید.

• Like
واکنش ها: EECi

arash13549

عضو جدید
كليد آزمون ارشد برق سال 90 كي داره؟

iman_persian

عضو جدید
با سلام

کلید سوالات ارشد برق بر اساس دفترچه A منتشر شده. از دوستان خواهشمندم اگر دفترچه A رو دارین آپلود کنید.

maryam.ict

عضو جدید
سلام
من نمي دونم براي ارشد چه رشته اي رو انتخاب كنم
الان دارم ليسانس
ict
مي گيرم.
كادانيم هم مخابرات بوده
خواهشا كمكم كنيد

الميرا

عضو جدید
سلام
سلام دوست عزیز!بنظر من هم با توجه به اینکه الان رقابت توی ارشد زیاد شده خوندن تابای مرجع راهکار بدی نیست.والا کتابای تست رو که دیگه همه از بر هستن.

الميرا

عضو جدید
سلام
راستش من دانشجوی انصرافی ارشد بودم و آخرین بار سال 85 رتبه 200 شدم(متولد 59)
برای امسال هم خیلی زحمت کشیدم
شما اگر برای سال آینده میخواید شروع کنید, به نظر من هر چقدر زودتر شروع کنید بهتره
یه زمان بندی برای خودتون بذارید با این هدف که هر چه سریعتر خودتون رو به حدی برسونید که بتونید تستهای حل شده سالهای قبل رو بفهمید
از اون به بعد فقط تلاشتون تت باشه و تست
اگر در درسی هم مشکل اساسی داری هر چه زودتر خودتون رو بهلی برسونید
بزرگترین اشتباه این هست:
" من که یه سال وقت دارم, پس فعلا کتابای کنکوری و جزوه بخونم بعد سه ماه آخر تست بزنم"
من به شما دوست خوب بخاطر ارده ی عالیتون تبریک میگم.و از خودم
بد م آمد که 6 ماه درس خوندم خیلی بد کنکور ندادم اما طلبکارم از دنیا!
شما سال 85رفتین ذانشگاه بعد انصراف دادین؟؟اگر میشه بگین چرا؟؟1

MASS59

عضو جدید
سلام
در مورد دلیل انصراف من,
دلایل متعدد ی بود
ولی انشاا... حالا که هدفتون ادامه تحصیل هست این چند نصیحت رو از من فراموش نکنید:
اول از همه دنبال استاد بیسواد, بی انصاف و خودخواه نرید
استادی که ممکنه بعدا از شما انتقام بگیره برای اینکه سر کلاس زیاد سوال پیچش کردید و ادعای برتری کردید و سواد اون رو زیر سوال بردید
دنبال استادی که فقط از شما مقاله میخواد نباشید.چنین استادی اگر نابترین ایده ها رو داشته باشید ولی نتونید یا نخواید تبدیل به مقاله اش بکنید, حتی به قیمت اخراج شدن شما هم اذیتتون میکنه
در دوران ارشد و دکترا هر عذر و بهانه ای که بیارید بر علیه خودتون استفاده میشه
در دوران تحصیلات تکمیلی کلا کار رو فراموش کنید. چه تدریس باشه چه کار فنی و...حتی اگر شده یه وعده در روز غذا بخورید! کار حتی اگر وقت شما رو هم زیاد نگیره, قسمتی از ذهنتون رو به خودش مشغول میکنه و گاهی استرس و....

و نکته بسیار مهم اینکه برای پایان نامه دنبال آرزوهای دیرینه خود در پایان نامه نباشید. موضوعات فضایی! و تئوری هایی که خودتون هم هنوز نمیدو نید چطور میخواید بهش برسید و.... رو انتخاب نکنید . موضوع مطمئنی رو انتخاب کنید که حتما میدونید جواب میگیرید. فکر نکنید برای گرفتن پذیرش حتما باید نظریه ای در حد نسبیت عام ارائه بدید.موضوعات عملی و شبیه سازی و بررسی و.... مطمئن تر هستند تا موضوعات صرفا تئوری

هر چند بسیار ناراحت هستم که دو بار یک دوره رو بگذرونم و جای یک نفر دیگه رو بخوام بگیرم, ولی بیشتر سیستم علیل و مریض تحصیلات تکمیلی رو مقصر میدونم

amirpar

عضو جدید
من هم خوب نزدم البته در حد یک ماه مطالعه داشتم
حدود درصدام اینه
فکر نکنم رتبه قابل قبولی بیارم
زبان 40
مدار 25
ماشین 40
کنترل 20
بررسی 7
سایر سفید

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام
من نمي دونم براي ارشد چه رشته اي رو انتخاب كنم
الان دارم ليسانس
ict
مي گيرم.
كادانيم هم مخابرات بوده
خواهشا كمكم كنيد

سلام
این بیشتر به خودتون بستگی داره
اگه به گرایشی که هستید علاقه دارید خب ادامه بدید
گرایش مخابرات نسبتا سخته اگه مشکلی در این زمینه ندارید
گرایش خیلی خوبیه

amirpar

عضو جدید
دانلود دفترجه کنکور کارشناسی ارشد برق 90

دوستان دفترجه سوالات ارشد برق 90 را در سایت خودم آپلود کردم:)
دوستان میتونن دانلود کنند
البته تو سایت های دیگه هم بود که تو هاست های مجانی آپلود میکنند که بعد از مدتی پاک میشه
سایت ما هم که اگه خدا بخواد تا آخر به کارش ادامه خواهد داد;)

ashkan2012

عضو جدید
سلام دوستان
من پیشنهاد می دم به این جا یه سری بزنید
http://nasir.ir/main/index.php?Page=...age&UID=145934
اطلاعات خوبی در مورد کنکور ارشد داره
ضرایب دروس رو داره نمونه کارنامه قبولی ها رو داره منابع پیشنهادی داره و خیلی چیزای دیگه...
کافیه روی رشته ی خودتون کلید کنید تا فایل pdf که همه این اطلاعات توش هست باز بشه
ببینید مفیده
همه کنکوری ها رو دوست دارم

arash13549

عضو جدید
سوالات514Cبرق ارشدكي داره؟

سوالات514Cبرق ارشدكي داره؟

سوالات514Cبرق ارشد كي داره؟:)

سلام دوستان...

ببخشید کسی از دوستان *فایل جزوه معادلات دیفرانسیل مهندس باغستانی را دارد که آپلود کند؟ .... با تشکر.

اگر هم لازمه که هزینه ای بپردازم....تقدیم میکنم.

با تشکر.....

amirpar

عضو جدید
رتبه

رتبه

با سلام
به نظر دوستان با چه رتبه ای می توان شبانه یا غیر انتفاعی قبول شد؟
نمونه کارنامه های سال قبل را کسی داره؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا