آیا فرگشت فقط یک نظریه است؟

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز میگید دلیل وجود طراح چیه .....دلیل من اینه چرا باید آخرین حلقه تکامل انسان باشه.........چرا باید این مراحل طی میشد و در نهایت به انسان می رسید با این همه توانایی و قدرت تفکر که میتونه خودش باعث خلق موجودی دیگر بشه همون عروسک های زنده رو گفتم برین سرچ کنید جن پت یا شبیه سازی و تولید سوپر من در آمریکا که زنومشونXYY هست وخیلی توانایی های دیگه که واقعا اشرف مخلوقاته .........هدف طراح خلق انسان بود همین دلیل من اینه چون تکامل سیر شده و به انسان ختم شده پس هدف طراح خلق انسان بود.........خواهش میکنم دقیق بخونید.....................البته شاید دیگران دلایل دیگه ای هم داشته باشن ولی دلیل من اینه...........و اینکه یکی از دلایل من شگفتی هست که در کارکرد سلول وهمانند سازی ژنوم هست واقعا شگفت انگیز هست منظور من از نظم توالی ژنوم هست که از چهار نوکلئوتید این همه تنوع خلق شده.......ترتیب این هاست که این همه تنوع به وجود آورده گفتم زبان حیات از چهار کلمه تشکیل شدهA_T_C_G ..............همه چیز با نظم خاصی پیش میره..تولد مرگ.............و طراح من هم کسی جز خدا نیست.........اینا دلایلم هستن دوس ندارم وارد بحث بشم چون حرف همدیگرو خوب نمی فهمیم رشته های تحصیلی متفاوتن کاش یکی بودن اون موقع تخصصی بحث میکردیم

Aydin_

عضو جدید
شخصی هنوز اعتقاد به وجود دایناسور ها نداره و هنوز در توهم توطئه هست که کل جامعه علمی دنیا در تمام دنیا از چین گرفته تا امریکایی جنوبی دارند گولش میزنند.

شک داشتن بهتر از نقلید میمون وار بوده و هست و خواهد بود :smile:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوما من نه باستان شناسم نه زمین شناسم نه فسیل شناسم نه اسکلت شناسم و چیزی که جامعه علمی که در این حوزه ها به عنوان یک فکت قبول داره را قبول میکنم.
همینطوری که در مورد فرمول های دیفرانسیل نمیرم دنبال اثباتش و همون فرمول هایی که دانشمندان این حوزه قبلا اثبات کردند ازشون استفاده میکنم.
و به عنوان یک فکت قبول میکنم .
وقت این را ندارم که مثل ادم های عجیب غریب و فریک به همه چی شک کنم و هیچ توهم توطئه ای هم ندارم.
اگر جهل و نادانی 1000 طبقه داشته باشه.کسی مثل شما که دچار بیماری توهم توطئه هستند در رده اخر اون طبقه قرار میگیرند.
دیشب یک مهمونی بودم .اتفاقا توش اکثر اون جمع استاد دانشگاه و تحصیل کرده بودند.
من هم گفتم یکی میشناسم میگه دایناسور ها وجود ندارند و همه بقایاشون فیکه.چنان خنده ای در گرفت که همسایه ها نزدیک بود شاکی باشند.
اصلا ازش میشه یک سبک جوک فیس بوکی درست کرد.

آخرین ویرایش:

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
اولا امثال شما که اسم خودتون را مقلد میزارید بیشتر به میمون میخورید تا ما.
دوما من نه باستان شناسم نه زمین شناسم نه فسیل شناسم نه اسکلت شناسم و چیزی که جامعه علمی که در این حوزه ها به عنوان یک فکت قبول داره را قبول میکنم.
همینطوری که در مورد فرمول های دیفرانسیل نمیرم دنبال اثباتش و همون فرمول هایی که دانشمندان این حوزه قبلا اثبات کردند ازشون استفاده میکنم.
و به عنوان یک فکت قبول میکنم .
وقت این را ندارم که مثل ادم های عجیب غریب و فریک به همه چی شک کنم و هیچ توهم توطئه ای هم ندارم.
اگر جهل و نادانی 1000 طبقه داشته باشه.کسی مثل شما که دچار بیماری توهم توطئه هستند در رده اخر اون طبقه قرار میگیرند.
دیشب یک مهمونی بودم .اتفاقا توش اکثر اون جمع استاد دانشگاه و تحصیل کرده بودند.
من هم گفتم یکی میشناسم میگه دایناسور ها وجود ندارند و همه بقایاشون فیکه.چنان خنده ای در گرفت که همسایه ها نزدیک بود شاکی باشند.
اصلا ازش میشه یک سبک جوک فیس بوکی درست کرد.

دوستان عزیز و مهندسان گرامی ، لطفا بهم توهین نکنید.
آقا محمد عقیده دارن که نظریه فرگشت رد شده و دلیلی آوردن که آقای danielo اون رو رد کردن و گفتن دروغ است با توضیحاتی. منتظر پاسخ آقا محمد و اثبات اینکه واقعا نظریه فرگشت رد شده هستیم.
دوستانی هم مثالهایی برای رد این قضیه از جمله مثال دندان عقل که با توجه به اینکه نیازی بهش نیست چرا طبق نظریه فرگشت به مرور نسل به نسل حذف نمیشه که من پاسخی از دوستان مدافع نظریه فرگشت ندیدم(شاید اشتباه از من باشه) - پس منتظر پاسخ آقای danielo در این زمینه هستیم.
در مورد دایناسور - به موضوع ربطی نداره و لطفا ادامه ندید. خواستید یه تاپیک جدا درست کنید.
امیدوارم دوستان به نظر همدیگر اهمیت بدن و بی احترامی نکنن.

?Why

عضو جدید
دوستان عزیز میگید دلیل وجود طراح چیه .....دلیل من اینه چرا باید آخرین حلقه تکامل انسان باشه.........چرا باید این مراحل طی میشد و در نهایت به انسان می رسید با این همه توانایی و قدرت تفکر که میتونه خودش باعث خلق موجودی دیگر بشه همون عروسک های زنده رو گفتم برین سرچ کنید جن پت یا شبیه سازی و تولید سوپر من در آمریکا که زنومشونXYY هست وخیلی توانایی های دیگه که واقعا اشرف مخلوقاته .........خواهش میکنم دقیق بخونید.....................
اول رو فرضتون بحث هست : کجا و چجوری ثابت کردید که آخرین حلقه تکامل انسان هست ؟
بعد اگه ، اگه ، اگه اینو ثابت کردید ... سرِ اینکه چطور میشه از این مقدمه این نتیجه رو گرفت که تکامل هدایت شدست و طراح داره بحث میکنیم .
هم فرضتون اشتباه هست ، هم حتی حد وسط مشترکی ندیدیم ! کلاً استدلالتون مشکل داره.
نمیدونم ربطی به موضوع تاپیک هم داره یا نه واقعاً !!!
به قول یکی از دوستان احتمالاً دایناسورها هم فکر میکردن اشرف مخلوقاتن ... حداقل 160 میلیون سال حکومت کردن بر زمین !!!
یه چیزیم بی تعارف بگم :
واقعا آدم دلزده میشه وقتی میبینه ما وقت میزاریم ، جواب برای سوالای با ربط و بی ربط دوستایِ بزرگوارمون میاریم ، بعد حتی این زحمت رو به خودشون نمیدن که لینک های جوابا رو یه بار سَرسَری بخونن ... بعد دوباره طلبکارانه ادعاشونو تکرار میکنن ... و ما رو دعوت به دقیق خوندن میکنن...

مثلاً همین GENPET ... لینک اینکه این داستان سر کاریه و یه مجسمه ای پلاستیکی بیشتر نیست رو گذاشتما قبلاً ، باز میاین میگین برید حکمت خدا رو توش ببینید ...
لینکِ اینکه فسیل چیه و استخون چیه و فرقش چیه و کلسیم چقد موندگاری داره و این داستانا و چرا نمونه های قالب گیری شده نمایش عموم دارن گذاشته شده ها ، باز میان میگن سوال ساده ی ما جواب داده نشد
! به نظرم تا دست تی رکس رو تو دستشون نزاریم هم راضی نشن ... :confused:

دوستان ، اگه هدف از تکرار ادعاها خسته کردن ماست ، برا من یکی که جواب داد ... بی خیال دیگه ...

و اینکه یکی از دلایل من شگفتی هست که در کارکرد سلول وهمانند سازی ژنوم هست واقعا شگفت انگیز هست منظور من از نظم توالی ژنوم هست که از چهار نوکلئوتید این همه تنوع خلق شده.......ترتیب این هاست که این همه تنوع به وجود آورده گفتم زبان حیات از چهار کلمه تشکیل شدهA_T_C_G ..............همه چیز با نظم خاصی پیش میره..تولد مرگ.............و طراح من هم کسی جز خدا نیست.........اینا دلایلم هستن دوس ندارم وارد بحث بشم چون حرف همدیگرو خوب نمی فهمیم رشته های تحصیلی متفاوتن کاش یکی بودن اون موقع تخصصی بحث میکردیم
لطف کنید ، این لینکو بخونین :
http://fa.wikipedia.org/wiki/طراحی_هوشمند
اگه حوصله ندارین ، حداقل اون قسمت پیچیدگی فرونکاستنی رو بخونید ...

آخرین ویرایش:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز میگید دلیل وجود طراح چیه .....دلیل من اینه چرا باید آخرین حلقه تکامل انسان باشه.........چرا باید این مراحل طی میشد و در نهایت به انسان می رسید با این همه توانایی و قدرت تفکر که میتونه خودش باعث خلق موجودی دیگر بشه همون عروسک های زنده رو گفتم برین سرچ کنید جن پت یا شبیه سازی و تولید سوپر من در آمریکا که زنومشونXYY هست وخیلی توانایی های دیگه که واقعا اشرف مخلوقاته .........هدف طراح خلق انسان بود همین دلیل من اینه چون تکامل سیر شده و به انسان ختم شده پس هدف طراح خلق انسان بود.........خواهش میکنم دقیق بخونید.....................البته شاید دیگران دلایل دیگه ای هم داشته باشن ولی دلیل من اینه...........و اینکه یکی از دلایل من شگفتی هست که در کارکرد سلول وهمانند سازی ژنوم هست واقعا شگفت انگیز هست منظور من از نظم توالی ژنوم هست که از چهار نوکلئوتید این همه تنوع خلق شده.......ترتیب این هاست که این همه تنوع به وجود آورده گفتم زبان حیات از چهار کلمه تشکیل شدهA_T_C_G ..............همه چیز با نظم خاصی پیش میره..تولد مرگ.............و طراح من هم کسی جز خدا نیست.........اینا دلایلم هستن دوس ندارم وارد بحث بشم چون حرف همدیگرو خوب نمی فهمیم رشته های تحصیلی متفاوتن کاش یکی بودن اون موقع تخصصی بحث میکردیم

luca ها نیای مشترک تمام موجودات هستند.
البته این ها مرحله اول تکامل نیستند.امروزه همه میدونیم که قبل از تکامل پروتئین و dna مرحله دیگه ای وجود داشته که rna همون نقشی را داشته که امروز پروتئین ها
و دی ان ای انجامش میده.

در تحقیقی که دانشمندان داشتند مشخص شد که luca ها اطلاعات خود را در rna ها و نه دی ان ای ذخیره میکردند.دانشمندان به این تتیجه رسیدند که در دوره ای حیات
rna محل ذخیره اطلاعات بوده.
همین ویروس ایدز همچنین ویژگی ای داره .
امروزه فرم هایی از حیات کشف شده که به سادگی یک مولکول RNA هست که فاقد هرگونه غشا و یا اندامک سلولی هست.
شما اگر به این ها نگاه کنید اینقدر ها هم ساختار شگفت اوری ندارند.
و طی میلیارد ها سال تکامل اصلا عجیب و غیر منطقی به نظر نمیرسه
امروزه هنوز در علوم تجربی هیچکس نتونسته وجود یک طراح را ثابت کنه .این را که قبول دارید؟؟

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا محمد عقیده دارن که نظریه فرگشت رد شده و دلیلی آوردن که آقای danielo اون رو رد کردن و گفتن دروغ است با توضیحاتی. منتظر پاسخ آقا محمد و اثبات اینکه واقعا نظریه فرگشت رد شده هستیم.
دوستانی هم مثالهایی برای رد این قضیه از جمله مثال دندان عقل که با توجه به اینکه نیازی بهش نیست چرا طبق نظریه فرگشت به مرور نسل به نسل حذف نمیشه که من پاسخی از دوستان مدافع نظریه فرگشت ندیدم(شاید اشتباه از من باشه) - پس منتظر پاسخ آقای danielo در این زمینه هستیم.
در مورد دایناسور - به موضوع ربطی نداره و لطفا ادامه ندید. خواستید یه تاپیک جدا درست کنید.
چیزی که بهش نیازی نیست حذف نمیشه، فقط در صورتی حذف میشه که تداخل با ژن دیگه ای داشته باشه که وجودش مثبت باشه، یا اینکه حذفش کمکی به شانس بیشتر انسان برای تولید مثل کنه که برای دندان عقل همچین شرایطی وجود نداشت

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مقاله هست که چند وقت پیش چاپ شده، درباره پرستو هایی که کنار یک بزرگراه زندگی می کردن و طی مدت 30 سال، تواناییشون برای فرار بهتر از دست ماشین ها افزایش یافته.

در شرایطی که زنده موندن سخته و موجودات خیلی کم پیش میاد به مرگ طبیعی بمیرن، تکامل بسیار سریع کار می کنه (چون مرگ و میر به دلایل غیر طبیعی مستقیما تبدیل به عاملی میشه برای جلوگیری از تولید مثل بیشتر، و موجوداتی بیشتر تولید مثل می کنند که بیشتر زنده بمونند). و به خاطر همین هم طی این مدت خیلی کوتاه، این پرستو ها طول بال هاشون کوچکتر شده که باعث میشه قدرت مانور بیشتری نسبت به اجسامی که با سرعت بهشون برخورد می کنه پیدا کنن.

بسیار زیباست، تغییراتی که ما انسان ها در طبیعت ایجاد می کنیم باعث میشه خطرات جدیدی برای این حیوانات ایجاد بشه، و به همین خاطر سرعت تکامل این موجودات زیاد میشه تا خودشون رو بهتر بتونن با محیطی که ما ایجاد کردیم وفق بدن، و به همین خاطر حیواناتی رو می بینیم که دارن Tune میشن تا بتونن در محیطی که ما انسان ها درست کردیم بهتر زندگی کنن مثل اینجا که داریم پرستو هایی رو می بینیم که در کنار جاده ها زندگی می کنند و بهتر می تونن از ماشین های در حال حرکت فرار کنند.

http://news.sciencemag.org/sciencenow/2013/03/evolution-via-roadkill.html

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد اگه ، اگه ، اگه اینو ثابت کردید ... سرِ اینکه چطور میشه از این مقدمه این نتیجه رو گرفت که تکامل هدایت شدست و طراح داره بحث میکنیم .
به قول یکی از دوستان احتمالاً دایناسورها هم فکر میکردن اشرف مخلوقاتن ... حداقل 160 میلیون سال حکومت کردن بر زمین !!!
یه چیزیم بی تعارف بگم :
واقعا آدم دلزده میشه وقتی میبینه ما وقت میزاریم ، جواب برای سوالای با ربط و بی ربط دوستایِ بزرگوارمون میاریم ، بعد حتی این زحمت رو به خودشون نمیدن که لینک های جوابا رو یه بار سَرسَری بخونن ... بعد دوباره طلبکارانه ادعاشونو تکرار میکنن ... و ما رو دعوت به دقیق خوندن میکنن...

مثلاً همین GENPET ... لینک اینکه این داستان سر کاریه و یه مجسمه ای پلاستیکی بیشتر نیست رو گذاشتما قبلاً ، باز میاین میگین برید حکمت خدا رو توش ببینید ...
لینکِ اینکه فسیل چیه و استخون چیه و فرقش چیه و کلسیم چقد موندگاری داره و این داستانا و چرا نمونه های قالب گیری شده نمایش عموم دارن گذاشته شده ها ، باز میان میگن سوال ساده ی ما جواب داده نشد

دوستان ، اگه هدف از تکرار ادعاها خسته کردن ماست ، برا من یکی که جواب داد ... بی خیال دیگه ...

عزیز من عروسک نیست.......با مهندسی ژنتیک ساخته شده که قدرت انسان رو نشون میده............دایناسورها هم از این کارا میکردن!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آخه میگین اشرف مخلوقاتن!!!!!!!!!!!!!!!
Genpet چیست
- به کمک علم مهندسی ژنتیک با ترکیب DNA های خرگوش، فسفر ستاره دریایی، شامپانزه ، عنکبوت و خوک تولید شده است .
- قد آن حدود 20 سانتیمتر و قطرش 7 سانتیمتر است و جثه اش از این بزرگتر نمی‌شود.
انواع genpet
جن پت قرمز که اندکی چالاک تر و تحرکاتش زیاد است( Genpet Red - Athletic and energetic )
جن پت نانجی که حادثه جو و کنجکاو است (GenpetOrange- Adventurous, confident and curious)
جن پت زرد که بازیگوش و سرگرم کننده است (GenpetYellow- Playful and fun)
جن پت سبز که آرام و نسبتا با وقار است (Genpet Green -Helpful, harmonious and peaceful)
جن پت آبی که به آرامی اصواتی را تولید می کند (Genpet Blue Communicative and serene)
جن پت بنفش که حالتی روحانی و خیالی دارد ((Genpet Violet- Imaginative and spiritual
حالا یه چیزی این فقط پیش زمینه بود برای شبیه سازی انسان ........................کاملا هم میشه انجام داد..میدونین الان زن و شوهر میرن دکتر خصوصیات بچه ای رو که میخوان مینویسن مثل رنگ چشم همه چی......ودقیقا با مهندسی ژنتیک همین کارو میکنن......یعنی بچه دلخواه رو درست میکنن با دستکاری ژنتیکی ......جن پت که چیزی نیست

آخرین ویرایش:

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی گم نظر منو قبول کنید ............ولی وظیفه خودم دونستم که آنچه را که در ک کردم به شما هم بگم ............قرار هم نیست نظر من بر کسی تحمیل بشه

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی که بهش نیازی نیست حذف نمیشه، فقط در صورتی حذف میشه که تداخل با ژن دیگه ای داشته باشه که وجودش مثبت باشه، یا اینکه حذفش کمکی به شانس بیشتر انسان برای تولید مثل کنه که برای دندان عقل همچین شرایطی وجود نداشت

حذف در ژن ها به هیچ عنوان وجود نداره مگه میشه قسمتی از ژنوم حذف بشه!!فقط اون ژن ها بیان نمیشن.همین ...........مثلا ژن های انسولین در تمامیDNA سلول های ما وجود داره اما این ژن فقط در لوزوالمعده بیان میشه................و در بقیه سلول ها خاموش هست..............اگه به چیزی نیازنباشه ژن هاش بیان نمیشن وپروتئین آن ژن نیز ساخته نمیشه بنابراین عمل انجام نمی گیره

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیزیم بی تعارف بگم :

من ویکی پدیا رو قبول ندارم اگه از مقاله های علمی اونم 2010 به بعد دارین ممنون میشم خیلی هم به کارم میاد...............ویکی پدیا رو استادامون برای سمینار کلاسی هم قبول ندارن چه برسه به این که منبع بحث هم باشه............من نتونستم صفحه رو ببینم اگه فارسی باشه نمی خونم
[FONT=&quot]آنچه در زیر می خوانید ترجمه ویکی پدیا در باره جن پت است:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]Genpet[/FONT][FONT=&quot] اثر هنري مجسمه ساز و برنامه نويسي بنام [/FONT][FONT=&quot]Adam Brandejs اهل کانادا است كه از لاتكس و پلاستيك ساخته شده ، كاملاً دست ساز بوده و اعمالي همچون نفس كشيدن و تكان خوردن و غيره بوسيله تكنيكهاي رباتيك درون آن شبيه سازي شده است ...[/FONT]​
.................تازه همه چیز رو که درست اطلاع رسانی نمیکنن این سیاست بود تا ذهن مردم رو که همون بچه های که بزرگ میشن آماده کنن برای شبیه سازی انسان

آخرین ویرایش:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
حذف در ژن ها به هیچ عنوان وجود نداره مگه میشه قسمتی از ژنوم حذف بشه!!فقط اون ژن ها بیان نمیشن.همین ...........مثلا ژن های انسولین در تمامیDNA سلول های ما وجود داره اما این ژن فقط در لوزوالمعده بیان میشه................و در بقیه سلول ها خاموش هست..............اگه به چیزی نیازنباشه ژن هاش بیان نمیشن وپروتئین آن ژن نیز ساخته نمیشه بنابراین عمل انجام نمی گیره

منظور من از حذف , حذف فیزیکی اون عضو بوده
مثل اینکه اجداد ما قبلا دم داشتند و الان نداریم.

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
جهش حذفی مفهومی متفاوت از بیان ژن (ژن روشن) یا خاموش بودن ژن داره:

بیان ژن: منظور از بیان ژن یعنی استفاده ازآن ژن به منظور تولید RNA و یا پروتئین است .

وقتی ژنی مورد استفاده قرار می گیرد می گویند آن ژن بیان شده و روشن است و وقتی كه یك ژن مورد استفاده قرار نگیرد می گویند ان ژن خاموش است.

اینكه در زمان مشخصی كدام ژن روشن و كدام ژن خاموش باشدبه تنظیم بیان ژن معروف است. تنظیم بیان ژن در دو حالت نقش مهمی را ایفا می كند:

۱) پاسخ به تغییر شرایط محیط (مثلاً در دسترس بودن یا نبودن یك منبع غذائی)
۲) در نمو جاندار

توضیح (۱): باكتری E.coli در دستگاه گوارش ما زندگی می كند و منبع انرژی آن قند گلوكز است. در صورت فقدان گلوكز می تواند ازلاكتوز (گلوكز+گالاكتوز) نیز برای تأمین انرژی استفاده كند. پس درفقدان گلوكز این باكتری نیاز به آنزیم های جذب و تجزیه لاكتوز دارد. بنابراین در صورت وجود گلوكز نیازی به این آنزیم ها نمی باشد و ژن مربوط به آن خاموش است ولی وقتی كه گلوكز در محیط نیست و لاكتوز وجود دارد ژن مربوط به جذب و تجزیه لاكتوز بیان شده و روشن است.

توضیح (۲) بدن هر فرد از صدها نوع سلول مختلف تشكیل شده است (سلول عصبی، خونی، ماهیچه ای….) كه همگی حاصل تقسیم میتوز سلول اولیه زیگوت می باشند. چون در تقسیم میتوز مقدار DNA تغییری نمی كند پس ماده ژنتیك همه آنها یكسان است.

جهش حذف :

جهش هاي حذفي يا نقصاني ( Deletion M. ) : در اين نوع تغييرات , بر خلاف تغييرات گروه دوم يك يا پند نوكلئوتيد از زنجيره اسيد نوكلئيك حذف شده است.

جهش حذف و اضافه

این جهش‌ها اثر نامطلوبی دارند. اگر تعداد مضرب اسید آمینه در سطح نوکلئوتیدهای حذف اضافه شده سه یا مضربی از سه باشد به تعداد مضربها اسید آمینه در پروتئین حذف یا اضافه می‌شود. رمزها از جایگاه جهش به بعد تغییر می‌کنند. و پروتئین حاصل از توالی جهش یافته فعالیت نخواهد داشت مگر در مواردی که فقط تعداد کمی اسید آمینه در انتهای کربوکسیل پروتئین عوض شده باشد. این نوع جهشها ، جهش تغییر چارچوب می‌نامند.

جهش هاي گسترده :

برخي از تغييرات جهشي در محدوده يك يا چند نوكلئوتيد ژنتيكي فراتر رفته و شامل حذف , افزايش , قطع و وصل و جابجائي قسمتهائي از , و يا تمامي يك يا چند ژن و كروموزم مي گردد كه در آن صورت دامنه اثرات آنها بسيار گسترده تر از جهش هاي محدود مي باشد و ممكن است يك يا چند ژن وي ا كروموزم را در بر گيرد.

+

جهش

گفتیم كه DNA دارای توالی مشخصی از چهار كد است. هر گونه تغییر در این كدها جهش نام دارد. عوامل گوناگونی می توانند جهش ها را بوجود آورند. برخی مواد شیمیایی (كه در درون سلول ها هم وجود دارد) جهش زا هستند. عوامل فیزیكی مانند حرارت و پرتوهای ماورا بنفش و پرتوهای رادیواكتیو نیز جهش زا هستند. جهش در فرایند تولید مثل نیز رخ می دهد. در تولید مثل، كد ژنتیكی باید دو برابر شود ولی در این فرایند اشتباه هایی هم رخ می دهد و موجب می شود كه كپی دقیقاً برابر با اصل نباشد.

جهش ها انواع گوناگونی دارند. تغییر در یک حرف از كد ژنتیكی جهش نقطه ای نامیده می شود. جهش های وسیعتر مجموعه ای از كدها را دستخوش تغییر می كنند. تغییر در كروموزوم ها به طور همزمان چند هزار ژن را تغییر می دهد. یكی از مهمترین انواع این جهش ها مضاعف شدن است. در مضاعف شدن دو نسخه از یک ژن بوجود می آید. هر یک از این ژن ها می توانند جداگانه دستخوش جهش های جدید شوند و بدین ترتیب با حفظ ژن قبلی، ژن جدیدی به ژنوم جاندار اضافه شود كه اندكی با ژن قبلی فرق دارد.

بیش از نود درصد از جهش ها مضر هستند. اما باقی جهش ها كم اثر، بی اثر یا مفیدند. جهش های مضر اغلب موجب مرگ جاندار می شود و به نسل بعد انتقال پیدا نمی كند، اما جهش های كم اثر، بی اثر و مفید به نسل بعد منتقل می شوند.

منبع تعاریف:
ویستا
دانشنامه رشد
توضیحات بیشتر : بیان ژن

ali 254

اخراجی موقت
این از اون تاپیک هایی هست که هیچ وقت به نتیجه نمی رسه!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ......دوست عزیز من دلیلی بر رد ندیدم!

ایشون سایت رو زیر سوال برد و اون فیلسوف فرانسوی رو .....

ظاهرا آقای دنیلو انتظار دارن افرادی که خدا رو قبول ندارن به نقد این به نظر بنده فرضیه بپردازند..و به ایشون توصیه میکنم حرفهای خودشان را!
در این قبال فقط هم ایشون نظر نداده....هارون یحیی محقق ترک زبان هم در این باره گفته هایی جالب با نمایش عکس نگاشته....کتاب دانشمند مصری رو هم قرار دادیم که با توجه به اطلاعات علمی اون زمان فرضیه داروین را در پاره ای موارد رد کرده بوده ا.....بنده حرکت داروین رو فرضیه میدونم ......چرا که خود این شخص آزمایشی انجام نداده است و اصولا فرضیه با یک سری ازمایش بایستی در همون زمان اثبات میشد تا بشود نظریه به آن گفت ......

ولی اینکه کسانی به دنبال نظر داروین رفتن و نظریه سازی هایی انجام دادن بحث دیگر است ..

یکی از نقدهای جدی به این فرضیه اثبات ادعا در قبال جنس مذکر و مونث انسان است .....که تا کنون جوابی بهش داده نشده است

و آخرین بحث هم که لازم میدونم بگم .....ظاهرا برخی اصلا کتابهایی که در این باره نوشته شده و در تائیدش را نخوانده اند چه برسد به کتاب اصل انسان!!.......چرا که این فرضیه اصلا همسان با علم ژنتیک نیست

بعد میان یک سری عکس و مطلب میزارن و از نداشتن دانش کافی عوام به خصوص نا اشنایی با زبان انگلیسی سواستفاده میکنند!.....مثلا میان بحث فسیلها رو مطرح میکنن و ربط میدن به داروین!.ایا اگر اتفاقاتی در یک منطقه از جهان بیفته میشه تعمیم داد به همه جا؟!

اما سوالاتی که بنده از استارتر که ظاهرا خیلی داروین شناس هستند و خب خیلی هم تلاش دارن با توجه به رشته تحصیلیشون که ذکر شده و جایی که مطلب نوشتن حرفشون رو حق جلوه بدن دارم!

اولا بفرمایند .....رشته تحصیلی داروین چه بوده؟....لطفا با منبع معتبر انگلیسی ....و حتما خطی که بهش استناد دارن رو قرار بدن

نکته دوم :ایا میدانند ریچارد آون که بود و چه مخالفتهایی همان زمان با فرضیه داروین داشت؟.....آیا کتاب نیکلاس راپک که درباره اختلافات دیدگاه در این باره است سری زده اند؟

نکته سوم: داروین تبدیل شدن یک موجود تک سلولی به انسان را امری بدیهی و بدون نیاز به عوامل خارجی می داند
استارتر این را قبول دارند یا خیر....داروین معتقد است اگر یک موجود تک سلولی را در طبیعت رها کنیم بعد از چند میلیارد سال به انسان تبدیل می شود.......استارتر برای واقعیت بخشی به این ادعا چه شواهدی از جناب داروین دریافته اند؟

آیا استارتر به انرژی درمانی معتقدن؟........تحلیلشان در این باره چیست؟

فرض که انسان به صورت خود به خودی به وجود آمده!....... اگر روح دارد آن هم خود به خودی به وجود آمده ... همینطور اجنه و بسیاری از این قبیل موارد که آن وقت می توان نتیجه گرفت که خدا و معاد و ... هم خود به خودی به وجود خواهند آمد.........اگر به این مسائل که جناب داروین مطرح کرده اند واقفند چرا تاپیکی در گفتگوی آزاد زده اند و خب رشته ایشون هم مشخص است .....چرا در جایی که بچه های ژنتیک هستند این چنین تاپیکهایی رو نمیزنند؟بعد هم میفرمایند بحث ما مذهبی نیست!.....هر کسی هم رد میکند در جا میگویند مذهبی است!.گفتم انگار انتظار دارن کسی که خدا را قبول ندارد این بخش های سوال اور را رد کندچه رسد به کسی که خدا را قبول دارد یا دین دارد یا صاحب مذهب است!

نکته آخری که میخوام بپرسم از ایشون!......هیپنوتیزم چیست؟

و حرف آخر !

آیا میدانید دانشمند ایرانی ابوریحان بیرونی قرن ها پیش در این زمینه مطالعاتی داشته و در فصل چهل و هفتم کتاب التحقیق اگر اشتباه نکنم مواردی را در قبال تکامل ناشی از طبیعت بیان داشته و البته آن بیشتر به نظریه نزدیک بوده؟( نه چیزی که آقای داروین ادعا دارند )
http://www.ettelaat.com/etiran/?p=17048
.
دیدگاه فلسفی ابوریحان بیرونی - پایگاه مجلات تخصصی نور

.

http://fa.wikipedia.org/wiki/تحقیق_ماللهند

آخرین ویرایش:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ......دوست عزیز من دلیلی بر رد ندیدم!

ایشون سایت رو زیر سوال برد و اون فیلسوف فرانسوی رو .....

ظاهرا آقای دنیلو انتظار دارن افرادی که خدا رو قبول ندارن به نقد این به نظر بنده فرضیه بپردازند..و به ایشون توصیه میکنم حرفهای خودشان را!
در این قبال فقط هم ایشون نظر نداده....هارون یحیی محقق ترک زبان هم در این باره گفته هایی جالب با نمایش عکس نگاشته....کتاب دانشمند مصری رو هم قرار دادیم که با توجه به اطلاعات علمی اون زمان فرضیه داروین را در پاره ای موارد رد کرده بوده ا.....بنده حرکت داروین رو فرضیه میدونم ......چرا که خود این شخص آزمایشی انجام نداده است و اصولا فرضیه با یک سری ازمایش بایستی در همون زمان اثبات میشد تا بشود نظریه به آن گفت ......

ولی اینکه کسانی به دنبال نظر داروین رفتن و نظریه سازی هایی انجام دادن بحث دیگر است ..

یکی از نقدهای جدی به این فرضیه اثبات ادعا در قبال جنس مذکر و مونث انسان است .....که تا کنون جوابی بهش داده نشده است

و آخرین بحث هم که لازم میدونم بگم .....ظاهرا برخی اصلا کتابهایی که در این باره نوشته شده و در تائیدش را نخوانده اند چه برسد به کتاب اصل انسان!!.......چرا که این فرضیه اصلا همسان با علم ژنتیک نیست

بعد میان یک سری عکس و مطلب میزارن و از نداشتن دانش کافی عوام به خصوص نا اشنایی با زبان انگلیسی سواستفاده میکنند!.....مثلا میان بحث فسیلها رو مطرح میکنن و ربط میدن به داروین!.ایا اگر اتفاقاتی در یک منطقه از جهان بیفته میشه تعمیم داد به همه جا؟!

اما سوالاتی که بنده از استارتر که ظاهرا خیلی داروین شناس هستند و خب خیلی هم تلاش دارن با توجه به رشته تحصیلیشون که ذکر شده و جایی که مطلب نوشتن حرفشون رو حق جلوه بدن دارم!

اولا بفرمایند .....رشته تحصیلی داروین چه بوده؟....لطفا با منبع معتبر انگلیسی ....و حتما خطی که بهش استناد دارن رو قرار بدن

نکته دوم :ایا میدانند ریچارد آون که بود و چه مخالفتهایی همان زمان با فرضیه داروین داشت؟.....آیا کتاب نیکلاس راپک که درباره اختلافات دیدگاه در این باره است سری زده اند؟

نکته سوم: داروین تبدیل شدن یک موجود تک سلولی به انسان را امری بدیهی و بدون نیاز به عوامل خارجی می داند
استارتر این را قبول دارند یا خیر....داروین معتقد است اگر یک موجود تک سلولی را در طبیعت رها کنیم بعد از چند میلیارد سال به انسان تبدیل می شود.......استارتر برای واقعیت بخشی به این ادعا چه شواهدی از جناب داروین دریافته اند؟

آیا استارتر به انرژی درمانی معتقدن؟........تحلیلشان در این باره چیست؟

فرض که انسان به صورت خود به خودی به وجود آمده!....... اگر روح دارد آن هم خود به خودی به وجود آمده ... همینطور اجنه و بسیاری از این قبیل موارد که آن وقت می توان نتیجه گرفت که خدا و معاد و ... هم خود به خودی به وجود خواهند آمد.........اگر به این مسائل که جناب داروین مطرح کرده اند واقفند چرا تاپیکی در گفتگوی آزاد زده اند و خب رشته ایشون هم مشخص است .....چرا در جایی که بچه های ژنتیک هستند این چنین تاپیکهایی رو نمیزنند؟بعد هم میفرمایند بحث ما مذهبی نیست!.....هر کسی هم رد میکند در جا میگویند مذهبی است!.گفتم انگار انتظار دارن کسی که خدا را قبول ندارد این بخش های سوال اور را رد کندچه رسد به کسی که خدا را قبول دارد یا دین دارد یا صاحب مذهب است!

نکته آخری که میخوام بپرسم از ایشون!......هیپنوتیزم چیست؟

و حرف آخر !

آیا میدانید دانشمند ایرانی ابوریحان بیرونی قرن ها پیش در این زمینه مطالعاتی داشته و در فصل چهل و هفتم کتاب التحقیق اگر اشتباه نکنم مواردی را در قبال تکامل ناشی از طبیعت بیان داشته و البته آن بیشتر به نظریه نزدیک بوده؟( نه چیزی که آقای داروین ادعا دارند )
http://www.ettelaat.com/etiran/?p=17048
.
دیدگاه فلسفی ابوریحان بیرونی - پایگاه مجلات تخصصی نور

.

http://fa.wikipedia.org/wiki/تحقیق_ماللهند

یکی از راههای مغلطه و پیچوندن این هست که 10 مساله که هیچ ربطی به قضیه نداره را بیاری و شلوغش کنی.
هیپتونیزم چه ربطی به این قضیه داره را من نفهمیدم.این تاپیک ربطی به نظریه های فیلسوفانه و هیپتونیزم و انرژی درمانی نداره .
مطمئن باشید علم برای همه شون جواب داره و نادانی و جهل شما ربطی به نبودن جواب نیست.
اینجا کسی نمیخواد بحث روح و جن و ارواح بکنه و بحث مذهبی در کار نیست.
اگر شما در مورد تکامل و ردش دلیل علمی داری بیا بگو و مطمئن باش میتونم بهت جواب بدم.
جالب اینجاست ادعایی مطرح کردی و جوابت را کامل دادم و ادعایت را رد کردم .دیگه جنابعالی میخوای خودت را بزنی به اون راه و مغلطه کنی .من نمیتونم کاری برایت بکنم.
من میام از سایت جایزه نوبل برات مدرک میارم و میگم ایشون به خاطر کتاب های فلسفی پرفروشش نوبل ادبیات گرفته .
یعنی سایت جایزه نوبل اشتباه میکنه و نمیدونه برای چی جایزه داد و یک سایت مذهبی بهتر از منبع اصلی میدونه .
2 حالت داره یا هوش شما خیلی پایین هست و زیر 70 هست یا اینکه خودت را زدی به اون راه.

«آنری برگسون» ششمین نویسنده فرانسوی که جایزه نوبل سال 1927 را به نام خود ثبت کرد. وی تا نیمه اول قرن بیستم مهمترین فیلسوف فرانسوی به حساب می‌آمد که بسیاری از متفکران را متقاعد کرد که تجربه و شهود، راهی مناسب‌تر از عقل و علم برای درک واقعیت است.

جایزه نوبل ادبیات برای قدردانی از ایده‌های غنی وی و مهارت تحسین برانگیزش در ارائه این ایده‌ها به وی تعلق گرفت. علاوه‌بر جایزه نوبل ادبیات، در سال 1930 مدال افتخار لژیون دونور نیز به وی اهدا شد. او در کتاب‌هایش بیش از هرچیز به بیان عقاید فلسفی و دینی‌اش می‌پرداخت. وی در کتاب مشهور خود «تحول خلاق» به تحلیل نظریه داروین و جایگاه تکامل انسان در این نظریه می‌پردازد. این کتاب در دهه‌های نخست قرن بیستم و پیش از طرح نظریه‌های "نئو داروینی" از پرفروشترین کتاب‌های آن دوره به حساب می‌آمد.

دلیل دریافت جایزه نوبل:

"in recognition of his rich and vitalizing ideas and the brilliant skill with which they have been presented

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکته دوم در مورد نظریه فرگشت که محمد اقا بهش اشاره کردند که فرضیه هست و نظریه نیست.
باید بگم نه من عددی هستم و نه شما عددی هست که به یک چیز بگی فرضیه یا نظریه.
جامعه علمی فرگشت را به عنوان یک نظریه قبول داره چه عقل شما بکشه و درکش کنه و چه نکنه .عدم سواد شما برای درک نظریه ربطی به نظریه نبودنش نیست.

فرگشت الان ربطی به داروین نداره و داروین اولین کسی بوده که این نظریه را مطرح کرده .
بعد از گذشته چند دهه نظریه تکامل پیشرفت کرده و اشکالاتش از بین رفته و در حال حاظر این نظریه به عنوان یک علم در تمام دانشگاه ها و مدارس جهان تدریس میشه.

باز هم میگم اشتباه شما این هست که هنوز در مورد نظریه تکامل اشتباه میکنید و نمیدونید چی میگه
اگر یک موجود تک سلولی را در طبیعت ول کنیم شاید درصد اینکه یک موجودی مثل انسان دوباره بوجود بیاد کمتر از 0/0000000000000000000001 درصد باشه
همش شما میگی داروین میگه فلان داروین میگه فلان.
علم تکامل در حال حاظر هیچ ربطی به شخص داروین نداره.داروین فقط پایه گذار این علم بوده و بس
داروین اون موقع 1 درصد علمی که ما در زیست شناسی و تکامل داریم را نمیدونسته

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از راههای مغلطه و پیچوندن این هست که 10 مساله که هیچ ربطی به قضیه نداره را بیاری و شلوغش کنی.
هیپتونیزم چه ربطی به این قضیه داره را من نفهمیدم.این تاپیک ربطی به نظریه های فیلسوفانه و هیپتونیزم و انرژی درمانی نداره .
مطمئن باشید علم برای همه شون جواب داره و نادانی و جهل شما ربطی به نبودن جواب نیست.
اینجا کسی نمیخواد بحث روح و جن و ارواح بکنه و بحث مذهبی در کار نیست.
اگر شما در مورد تکامل و ردش دلیل علمی داری بیا بگو و مطمئن باش میتونم بهت جواب بدم.
جالب اینجاست ادعایی مطرح کردی و جوابت را کامل دادم و ادعایت را رد کردم .دیگه جنابعالی میخوای خودت را بزنی به اون راه و مغلطه کنی .من نمیتونم کاری برایت بکنم.
من میام از سایت جایزه نوبل برات مدرک میارم و میگم ایشون به خاطر کتاب های فلسفی پرفروشش نوبل ادبیات گرفته .
یعنی سایت جایزه نوبل اشتباه میکنه و نمیدونه برای چی جایزه داد و یک سایت مذهبی بهتر از منبع اصلی میدونه .
2 حالت داره یا هوش شما خیلی پایین هست و زیر 70 هست یا اینکه خودت را زدی به اون راه.

«آنری برگسون» ششمین نویسنده فرانسوی که جایزه نوبل سال 1927 را به نام خود ثبت کرد. وی تا نیمه اول قرن بیستم مهمترین فیلسوف فرانسوی به حساب می‌آمد که بسیاری از متفکران را متقاعد کرد که تجربه و شهود، راهی مناسب‌تر از عقل و علم برای درک واقعیت است.

جایزه نوبل ادبیات برای قدردانی از ایده‌های غنی وی و مهارت تحسین برانگیزش در ارائه این ایده‌ها به وی تعلق گرفت. علاوه‌بر جایزه نوبل ادبیات، در سال 1930 مدال افتخار لژیون دونور نیز به وی اهدا شد. او در کتاب‌هایش بیش از هرچیز به بیان عقاید فلسفی و دینی‌اش می‌پرداخت. وی در کتاب مشهور خود «تحول خلاق» به تحلیل نظریه داروین و جایگاه تکامل انسان در این نظریه می‌پردازد. این کتاب در دهه‌های نخست قرن بیستم و پیش از طرح نظریه‌های "نئو داروینی" از پرفروشترین کتاب‌های آن دوره به حساب می‌آمد.

دلیل دریافت جایزه نوبل:

"in recognition of his rich and vitalizing ideas and the brilliant skill with which they have been presented

نکته دوم در مورد نظریه فرگشت که محمد اقا بهش اشاره کردند که فرضیه هست و نظریه نیست.
باید بگم نه من عددی هستم و نه شما عددی هست که به یک چیز بگی فرضیه یا نظریه.
جامعه علمی فرگشت را به عنوان یک نظریه قبول داره چه عقل شما بکشه و درکش کنه و چه نکنه .عدم سواد شما برای درک نظریه ربطی به نظریه نبودنش نیست.

فرگشت الان ربطی به داروین نداره و داروین اولین کسی بوده که این نظریه را مطرح کرده .
بعد از گذشته چند دهه نظریه تکامل پیشرفت کرده و اشکالاتش از بین رفته و در حال حاظر این نظریه به عنوان یک علم در تمام دانشگاه ها و مدارس جهان تدریس میشه.

باز هم میگم اشتباه شما این هست که هنوز در مورد نظریه تکامل اشتباه میکنید و نمیدونید چی میگه
اگر یک موجود تک سلولی را در طبیعت ول کنیم شاید درصد اینکه یک موجودی مثل انسان دوباره بوجود بیاد کمتر از 0/0000000000000000000001 درصد باشه
همش شما میگی داروین میگه فلان داروین میگه فلان.
علم تکامل در حال حاظر هیچ ربطی به شخص داروین نداره.داروین فقط پایه گذار این علم بوده و بس
داروین اون موقع 1 درصد علمی که ما در زیست شناسی و تکامل داریم را نمیدونسته

آقای دنیلو .......اولا لطف کن احترام ما رو نگه نمیداری ......احترام خودتو نگه دار!

در ثانی .جناب پس داروینیسم را قبول ندارید؟......
لطفا شفاف توضیح دهید!.اگر تکامل را قبول دارید پس چرا داروین را بنیان گذار میپندارید؟.....مگر شما ایرانی نیستید؟.....ابوریحان بیرونی قبل داروین میزیسته؟!

نکته بعد ....مغلطه رو کسی میکنه که بخواد علم ژنتیک رو به داروین ربط بده .....و در ضمن فرضیه صزفا حرف بنده نیست ....بسیاری این چنین میپندارند بنده هم یکی از آنها!.به همین خاطر کسی که فرضیه میدهد ابتدا باید شواهدی را مطرح کند و به اثبات برساند تا بعد بشود در قبال نظریه مطروحه سخن گفت ....
با این حال از آنجا که برخی کسانی که به دنبال حاکمیت اومانیسم و سکولاریسم در جوامع بودند چه بهانه ای بهتر بود برایشان این فرضیه و بزرگ کردن آن در این حد و آشنا کردن دانش آموزان! از ابتدا با این باور!
گرچه در رد این به قول شما نظریه با توجه به شواهدی که حال دیده میشه پاره ای از آنها از جمله بحث در قبال انسان کاملا رد شده و پاره ای موارد هم تائید شده ....و البته سوالات بسیاری از همان ابتدای طرح مطرح گشت که همچنان بی جواب است

یکی از آنها دقیقا بحث تولید تک سلولی هاست و سوالات دیگری که نقادان مطرح کرده اند و بنده هم اینجا بیان داشتم

شما تعریف نظریه را بفرمائید خیلی خوب است!.از نظر کلاسیک که مورد توجه بنده است ....حرف داروین فرضیه ای بیش نیست ...فرضیه ای که موجب تحقیقات بیشتر شد و بسیاری جاها اشکالاتش و شاید دروغیاتش مطرح شده

شما میفرمائید مدارس درس میدهند و آن را به منزله تائید میدانید!.....البته نمیدانم منظورتان عام بوده یا تمام کشورها

جناب!.....در شیمی چنتا محقق داریم؟.....آیا تمامی نظریه هایی که مطرح شده تائید شده است؟.....ا بسیاری از این نظریه ها مورد استفاده دانشمندان دیگر قرار گرفته و رد هم شده.....آیا جنابعالی معتقدین چیزی که رد میشود در کتابها اثرش دیده نمیشود؟!

نکته دیگر در این باب
بسیاری از دولت ها دقت شود دانش آموزان را مجبور به فراگیری این به اصطلاح نظریه به عنوان یک اصل می کنند زیرا این فرضیه می تواند به آن ها در راستای جذب نیروی نظامی کمک کند ، به بهانه هایی مثل برتری نژادی و طبیعی است که برخی دولت ها در راستای منافع خود درصدد باشند تا مفهوم خدا و آفریدگار را با القای این به قول شما نظریه از دوران کودکی که انسان بیشترین پذیرش را داراست از اذهان عموم پاک کنند......اگر دلیلش رو ندانی ظاهرا شما بسیار ساده انگاری و البته یکی از کاربران فکر میکنم الیسا خانم اشاراتی داشتند .....از همان ویکی پدیای مقبول خودتان میگذارم
http://en.wikipedia.org/wiki/From_Darwin_to_Hitler

این مستند بن استین که در این باره مدتها پیش در فضای مجازی به قول شما ما مذهبی ها! قرار گرفته بود را حتما توصیه میکنم ببینید ....تا آزادی بیان برخی دولتهای متخاصم براتون بیشتر جلوه کند!
دانلود مستند اخراج شده - قسمت اول (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت دوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت سوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت چهارم (حدود 90 مگابایت)

البته میدانم شما میفرمائید این سایت دروغگو است و جالب است بعضا برخی نوشته های این سایت دروغگو مورد توجه شماست!....عصر ایران سال 2009

نظریه تکامل داروین رد شد - عصر ایران

دانشمندان آمریکایی اسناد جدیدی ارائه دادند که نشان می‌دهد نظریه تکامل بشری داروین اشتباه بوده است. این تحقیقات که توسط گروهی از دانشمندان زیست شناسی در دانشگاه «کین ستیت» و «کالیفرنیا» ارائه شده در پی کشف اسکلت باقیمانده از یک انسان‌ اولیه در اتیوپی که عمری بیش از 4 میلیون سال دارد، مربوط می‌شود.
این اسکلت که «اردی» نامگذاری شده ثابت می‌کند که ابنای بشر از اسلاف تکامل یافته از خانواده میمون‌ها و شامپانزه نبوده است.
در این گزارش آمده است پیش از این دانشمندان غربی مدعی بودند که میمون‌ها و شامپانزه‌ها اجداد اولیه انسان‌ها بودند که در سیر تکامل تاریخی به انسان‌های امروزی بدل شدند.
این گزارش تصریح می‌کند: در حال حاضر هیچ شامپانزه‌ای کشف نشده که به «اردی» شبیه باشد.
به گزارش شبکه الجزیره، دانشمندان «اردی» را جزو نخستین انسان‌های ساکن روی کره زمین می‌دانند.

Discovery Suggests Humans didn't Evolve from Chimpanzee-Like Ancestors

Scientists said the findings suggest that hominids and African apes have each followed different evolutionary paths, and that we can no longer consider chimps as "proxies" for our last common ancestor.
(Washington D.C. Xinhua) - An international team of scientists reported Thursday that the skeleton of an early human who lived 4.4 million years ago shows humans did not evolve from chimpanzee-like ancestors.
The 17-year investigation into the discovery of the extremely fragile remains of the small "ground ape" found in the Afar region of Ethiopia will be described Friday in a special issue of the journal Science. The journal will also contain 11 papers about the discovery.
The fossil, nicknamed "Ardi," is the earliest skeleton known from the human branch of the primate family tree. The branch includes Homosapiens as well as species closer to humans than to chimpanzees and bonobos. The discoveries provide new insights about how hominids -- the family of "great apes" comprising humans, chimpanzees, gorillas and orangutans -- may have emerged from an ancestral ape.
Until the discovery of Ardi, the earliest well-known stage of human evolution was Australopithecus, the small-brained, fully bipedal "ape man" that lived between four million and one million years ago. The most famous Australopithecus fossil is the 3.2-million-year-old "Lucy," which was named after the Beatles song "Lucy in the Sky with Diamonds." Lucy was found in 1974 about45 miles north of where Ardi would later be discovered. Ardi's skeleton and associated Ardipithecus ramidus remains are older and more primitive than Australopithecus.
After Lucy's discovery, there was some expectation that when earlier hominid remains were found, they would converge to a chimpanzee-like anatomy, based on the genetic similarity of humans and chimps. The Ardipithecus ramidus fossils do not, however, corroborate this expectation.
Ardi's skeleton contains enough of the skull, teeth, pelvis, legs, feet, arms, and hands to estimate her body weight and height; that she walked on two legs on the ground, but climbed trees and spent time in them as well; and that she probably was omnivorous. What may come as a surprise is that Ardi and her companions did not have limb proportions like chimps or gorillas, but rather like those of extinct apes or even monkeys, and that her hands are also not chimpanzee- or gorilla-like, but more closely related to earlier extinct apes.
Scientists said the findings suggest that hominids and African apes have each followed different evolutionary paths, and that we can no longer consider chimps as "proxies" for our last common ancestor.
"Darwin was very wise on this matter," Tim White from the University of California Berkeley, who helped lead the research team, observed.
"Darwin said we have to be really careful. The only way we're really going to know what this last common ancestor looked like is to go and find it. Well, at 4.4 million years ago we found something pretty close to it. And, just like Darwin appreciated, evolution of the ape lineages and the human lineage has been going on independently since the time those lines split, since that last common ancestor we shared," White said.
Editor: Zhang Xiang

http://www.thehindu.com/sci-tech/science/did-we-have-chimpanzeelike-ancestors/article27910.ece

نکته بعد جناب آخر هم نگفتین رشته تحصیلی داروین چه بوده و ربطش به این ادعا که نظریه داده است چیست!....و جالب است که میفرمائید علم.....داروین پروفسوریش رو از کجا گرفته؟

آخرین ویرایش:

?Why

عضو جدید
نظریه تکامل داروین رد شد - عصر ایران

فارس: دانشمندان آمریکایی اسناد جدیدی ارائه دادند که نشان می‌دهد نظریه تکامل بشری داروین اشتباه بوده است. این تحقیقات که توسط گروهی از دانشمندان زیست شناسی در دانشگاه «کین ستیت» و «کالیفرنیا» ارائه شده در پی کشف اسکلت باقیمانده از یک انسان‌ اولیه در اتیوپی که عمری بیش از 4 میلیون سال دارد، مربوط می‌شود.
این اسکلت که «اردی» نامگذاری شده ثابت می‌کند که ابنای بشر از اسلاف تکامل یافته از خانواده میمون‌ها و شامپانزه نبوده است.
در این گزارش آمده است پیش از این دانشمندان غربی مدعی بودند که میمون‌ها و شامپانزه‌ها اجداد اولیه انسان‌ها بودند که در سیر تکامل تاریخی به انسان‌های امروزی بدل شدند.
این گزارش تصریح می‌کند: در حال حاضر هیچ شامپانزه‌ای کشف نشده که به «اردی» شبیه باشد.
به گزارش شبکه الجزیره، دانشمندان «اردی» را جزو نخستین انسان‌های ساکن روی کره زمین می‌دانند.
http://www.thehindu.com/sci-tech/science/did-we-have-chimpanzeelike-ancestors/article27910.ece
"دانشمندان آمریکایی اسناد جدیدی ارائه دادند" ؟؟؟
مگه قرار نبود "اومانیسم و سکولاریسم" رو در جوامع حاکم کنند ؟ مگه تو "دولت های متخاصم" آزادی بیان هم هست ؟ :redface:

بالاغیرتاً لینکی که خودت دادی رو خوندی ؟
تا حالا فکر میکردم فقط لینکهای ما رو نمیخونین ، مث که لینک های خودتونم نمیخونین !!!
چطور این کشف ، تکامل رو رد میکنه ؟ توضیح بده لطفاً .
این جمله هم :
"در این گزارش آمده است پیش از این دانشمندان غربی مدعی بودند که میمون‌ها و شامپانزه‌ها اجداد اولیه انسان‌ها بودند که در سیر تکامل تاریخی به انسان‌های امروزی بدل شدند. "
سراسر غلط هست. فارس که از الجزیره نقل قول کنه بهتر از این نمیشه! . و شما اگه کمی با تکامل آشنا بودی چنین جکی رو رِفرنس نمیدادی .

در مورد Ardi هم خدمت سایر دوستان بی حوصله ، خیلی سر بسته و ساده عرض کنم که قبل از کشفش ، Lucy رو که 3.2 میلیون سال پیش زندگی میکرده ، جد مشترک انسان و شامپانزه ها میدونستن . حالا که Ardi رو با 4.4 میلیون سال سن پیدا کردن و بیشتر به انسان شبیه هست ، روشن شد که جد مشترک باید خیلی قبل تر از این ها بوده باشه ...
به زبان ساده تر ، تا قبل از 2009 (کشف Ardi) فکر میکردیم که شامپانزه ها پسرعموهای ما هستن ، بعدش فهمیدیم که نه ، پدرامون پسر عمو بودن ... همین.

دوست عزیز با توجه به داستان جایزه نوبل به خاطر رد تکامل و داستان اخیر ، اول رو چیزایی که میخونی ، خودت یه تحقیقی کوچولویی بکن بعد بیا با ما در میون بذار . ممنون .

با عذرخواهی از استارتر که وسط بحثتون پریدم ... شما ادامه بدین ...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
"دانشمندان آمریکایی اسناد جدیدی ارائه دادند" ؟؟؟
مگه قرار نبود "اومانیسم و سکولاریسم" رو در جوامع حاکم کنند ؟ مگه تو "دولت های متخاصم" آزادی بیان هم هست ؟ :redface:

بالاغیرتاً لینکی که خودت دادی رو خوندی ؟
تا حالا فکر میکردم فقط لینکهای ما رو نمیخونین ، مث که لینک های خودتونم نمیخونین !!!
چطور این کشف ، تکامل رو رد میکنه ؟ توضیح بده لطفاً .
این جمله هم :
"در این گزارش آمده است پیش از این دانشمندان غربی مدعی بودند که میمون‌ها و شامپانزه‌ها اجداد اولیه انسان‌ها بودند که در سیر تکامل تاریخی به انسان‌های امروزی بدل شدند. "
سراسر غلط هست. فارس که از الجزیره نقل قول کنه بهتر از این نمیشه! . و شما اگه کمی با تکامل آشنا بودی چنین جکی رو رِفرنس نمیدادی .

در مورد Ardi هم خدمت سایر دوستان بی حوصله ، خیلی سر بسته و ساده عرض کنم که قبل از کشفش ، Lucy رو که 3.2 میلیون سال پیش زندگی میکرده ، جد مشترک انسان و شامپانزه ها میدونستن . حالا که Ardi رو با 4.4 میلیون سال سن پیدا کردن و بیشتر به انسان شبیه هست ، روشن شد که جد مشترک باید خیلی قبل تر از این ها بوده باشه ...
به زبان ساده تر ، تا قبل از 2009 (کشف Ardi) فکر میکردیم که شامپانزه ها پسرعموهای ما هستن ، بعدش فهمیدیم که نه ، پدرامون پسر عمو بودن ... همین.

دوست عزیز با توجه به داستان جایزه نوبل به خاطر رد تکامل و داستان اخیر ، اول رو چیزایی که میخونی ، خودت یه تحقیقی کوچولویی بکن بعد بیا با ما در میون بذار . ممنون .

با عذرخواهی از استارتر که وسط بحثتون پریدم ... شما ادامه بدین ...

اولا سلام جناب وای!........شما به همین قدر ازادی بیان واقفید؟.....اینجا هم در قبال تمامی مسائل خبری میشود ولی ادعای امثال شما هست که آزادی بیان نیست و یا اینکه آزادی بعد بیان نیست!......البته در غرب در قبال هلوکاست هم موضوع آزادی بیانشان مشخص تر است!

مستندی ارائه دادیم که یک کارگردان آمریکایی به خوبی نشان داده که با مخالفین فرضیه داروین چه برخوردهایی میشود ....چیزی کاملا مشخص که مستند دانلود کنید مشخص تر میشود ....البته دوباره امیدوارم دوستان بحث ازادی بیان را نفرمایند ...چرا که فقط کافی است هزینه دو فیلم در این باره را طبق اطلاعات ویکی پدیا مورد اشاره جنابان مقایسه کرد

داروینیسم
نام
کارگردان
درآمد
بودجه
موافق
Creation 2009
بیش از 25 سال سابقه حرفه ای
بیش از 23 میلیارد ضرر
بیش از 25 میلیارد تومان از یک تهیه کننده
مخالف
Expelled 2008
تازه کار
بیش از 6 میلیارد سود
کمتر از 7 میلیارد تومان با حضور چند تهیه کننده
و اینکه شبکه های ماهواره ای نظام سرمایه داری کدام را تبلیغ میکنند
باز هم که گیرتان شد الجزیره و عصر ایران و خبرگزاری فارس ....ببخشید که منابع بنده مورد تائید شما نیست .یادم نبود مثلا از من و تو باید براتون منبع بزارم:smile:

در کنار اینها .....یک لینک خارجی هم جناب بود ...سانسور شما جالب بود!

http://www.thehindu.com/sci-tech/sci...ticle27910.ece

(Washington D.C. Xinhua) - An international team of scientists reported Thursday that the skeleton of an early human who lived 4.4 million years ago shows humans did not evolve from chimpanzee-like ancestors.
The 17-year investigation into the discovery of the extremely fragile remains of the small "ground ape" found in the Afar region of Ethiopia will be described Friday in a special issue of the journal Science. The journal will also contain 11 papers about the discovery.
The fossil, nicknamed "Ardi," is the earliest skeleton known from the human branch of the primate family tree. The branch includes Homosapiens as well as species closer to humans than to chimpanzees and bonobos. The discoveries provide new insights about how hominids -- the family of "great apes" comprising humans, chimpanzees, gorillas and orangutans -- may have emerged from an ancestral ape.
Until the discovery of Ardi, the earliest well-known stage of human evolution was Australopithecus, the small-brained, fully bipedal "ape man" that lived between four million and one million years ago. The most famous Australopithecus fossil is the 3.2-million-year-old "Lucy," which was named after the Beatles song "Lucy in the Sky with Diamonds." Lucy was found in 1974 about45 miles north of where Ardi would later be discovered. Ardi's skeleton and associated Ardipithecus ramidus remains are older and more primitive than Australopithecus.
After Lucy's discovery, there was some expectation that when earlier hominid remains were found, they would converge to a chimpanzee-like anatomy, based on the genetic similarity of humans and chimps. The Ardipithecus ramidus fossils do not, however, corroborate this expectation.
Ardi's skeleton contains enough of the skull, teeth, pelvis, legs, feet, arms, and hands to estimate her body weight and height; that she walked on two legs on the ground, but climbed trees and spent time in them as well; and that she probably was omnivorous. What may come as a surprise is that Ardi and her companions did not have limb proportions like chimps or gorillas, but rather like those of extinct apes or even monkeys, and that her hands are also not chimpanzee- or gorilla-like, but more closely related to earlier extinct apes.
"Darwin was very wise on this matter," Tim White from the University of California Berkeley, who helped lead the research team, observed.
"Darwin said we have to be really careful. The only way we're really going to know what this last common ancestor looked like is to go and find it. Well, at 4.4 million years ago we found something pretty close to it. And, just like Darwin appreciated, evolution of the ape lineages and the human lineage has been going on independently since the time those lines split, since that last common ancestor we shared," White said.
Editor: Zhang Xiang

?Why

عضو جدید

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشه آقا . خارج بد ، ایران خوب.
رو این بحثی نداریم که برادر !!!
شما فقط بگو تو همین لینک خارجی معتبرتون !!! تکامل چطور رد شد ؟
بحث رو اینه .
ممنون .

آقای چرا!...اولا من نگفتم خارج بد و ما خوب خوب!.....خیر همچین چیزی نیست ....ولی دول غربی که ادعای حقوق بشر دارن دروغگویی بیش نیستند
یک نمونه خیلی واضحش بحث هلوکاست و همین موضوع
نکته بعد جناب اظهارات بنده رو نخوندی!....من خود بحث تکامل رو رد نمیکنم ....حتی فرضیه داروین رو کامل رد نمیکنم ....البته نه من بلکه کسانیکه در این زمینه متخصص بودن و اگه اجازه بدین! به این فرضیه نقد داشتن یا تضادهاشو گفتن و سوالاتشونو مطرح کردن

وگرنه همون اول هم گفتم ابوریحان بیرونی مدتها قبل جناب داروین نظریه تکامل بر مبنای طبیعت را مطرح کرده بودند ....به قول شما ایرانی دوست! رفرنس و به قول بنده منبع را هم ذکر کردیم

در این مطلب کاملا ادعای داروین رد شده و در خبر هم ذکر شده ....اگر معتقدین نظریه تکامل امروزی که اسمهای دیگری دارد از ادعای داروین جداست که بحثی بین من و شما مهندس مکانیک متخصص در زمینه علوم زیستی! نمیمونه .....

اگرم خیر ....به جای طفره رفتن! اولا واقعیات رو منکر نشید و از بی دانشی دیگران سواستفاده نفرمائید و در ثانی اگر بر ادعایتان پافشاری دارید به چند سوال ساده ای که مطرح شد و برخلاف باور جناب داروین است به عنوان مبلغان این به قول خودتان نظریه پاسخ دهید
ختم کلام.......

?Why

عضو جدید
نکته بعد جناب اظهارات بنده رو نخوندی!....من خود بحث تکامل رو رد نمیکنم ....حتی فرضیه داروین رو کامل رد نمیکنم ....البته نه من بلکه کسانیکه در این زمینه متخصص بودن و اگه اجازه بدین! به این فرضیه نقد داشتن یا تضادهاشو گفتن و سوالاتشونو مطرح کردن
خیلی هم عالی ، شاید بهتر هم باشه یواش یواش به جرگه ی دوستانِ مذهبی ای که تضادی بین تکامل و آفرینش نمیبینن بپیوندین ، خیال خودتونو راحت کنین . :redface:

در این مطلب کاملا ادعای داروین رد شده و در خبر هم ذکر شده ....اگر معتقدین نظریه تکامل امروزی که اسمهای دیگری دارد از ادعای داروین جداست که بحثی بین من و شما مهندس مکانیک متخصص در زمینه علوم زیستی! نمیمونه .....
سوالمو باید اینجور تکرار کنم که : کدوم ادعای داروین رد شد ؟
اگرم خیر ....به جای طفره رفتن! اولا واقعیات رو منکر نشید و از بی دانشی دیگران سواستفاده نفرمائید و در ثانی اگر بر ادعایتان پافشاری دارید به چند سوال ساده ای که مطرح شد و برخلاف باور جناب داروین است به عنوان مبلغان این به قول خودتان نظریه پاسخ دهید
ختم کلام.
شما سوالای سادتونو بپرسید ، ما هم سعی میکنیم جواب بدیم.

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام با اجازه دوستان
نظریه تکامل براساس انتخاب طبیعی تا حدودی درست هست ولی اینکه نتیجه این تکامل تبدیل میمون ها یا همون پریمات ها با انسان باشه رد شده است..همونطور که توی قران امده.. والبته جدا از مسایل دینی مستندی رو ساختند و دراون سبر تکاملی موجودات ب دقت بررسی شده بود و در نهایت به این نتیجه رسیدند که از تکامل میمون موجودی شبیه انسان یا همون انسانهای اولیه بوجود امده ولی همشون از بین رفتند..وانسانها از نسل میمون نیستند من ک خودم این موضوع ک انسان از نسل میمون نیست رو قبول دارم.

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
پژوهشگران مشخصات یک موجود کهن شبیه انسان که می تواند از اجداد مستقیم ما باشد را تشریح کرده اند.

ارزیابی این موجود 4/4 میلیون ساله به نام آردیپیتکوس رامیدوس طی مقاله ای توسط دانشمندان در نشریه "ساینس" انجام شده است.
تیم محققان می گویند حتی اگر این موجود از اجداد مستقیم انسان نباشد، چگونگی تکامل انسان از جد مشترکش با شامپانزه را روشن تر می کند.
فسیل های آردیپیتکوس رامیدوس ابتدا در سال 1992 در اتیوپی پیدا شد اما ارزیابی اهمیت آن 17 سال طول کشید.
مهم ترین نمونه این فسیل ها اسکلت ناقص یک موجود ماده است که بر آن نام "آردی" نهاده اند.
تیم بین المللی محققان استخوان های مهمی از جمله جمجمه با استخوان فک و دندان، بازوها، دست ها، خاصره، لنگ و پاها را پیدا کردند.
اما پژوهشگران همچنین قطعاتی را یافته اند که می تواند به حداقل 36 موجود منفرد آردیپیتکوس تعلق داشته باشد.
پروفسور تیم وایت از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی که از محققان ارشد این پروژه است گفت که تحقیقات گروه موشکافانه بوده است.
او به نشریه ساینس گفت که تمیز کردن استخوان ها و بعد مطالعه و مقایسه آن با سایر فسیل های شناخته شده آفریقا و سایر نقاط سال های سال وقت گرفت.
پروفسور وایت گفت: "این یک فسیل معمولی نیست. یک شامپانزه نیست. انسان نیست. این به ما نشان می دهد که زمانی در گذشته چه بوده ایم."
زندگی روی درخت

این فسیل در حدود 230 کیلومتری شمال شرقی آدیس آبابا پایتخت اتیوپی کشف شد.
گفته می شود برخی از مشخصات اسکلت این موجود منعکس کننده مشخصات قابل مشاهده در گوریل های بسیار کهن است؛ همچنین آثاری از گونه های انسان نما که بعدا ظاهر شدند در آن دیده می شود.
دانشمندان می گویند که آردی با قدی 120 سانتیمتری در بالا رفتن از درختان مهارت داشته است، اما همچنین روی دو پا راه می رفته است. با این حال کف پاهایش مثل انسان امروزی قوسدار نبوده، که نشان می دهد نمی توانسته در فواصل طولانی راه برود یا بدود.
پروفسور اوئن لاوجوی از دانشگاه کنت در اوهایو به بی بی سی گفت: "نصف زندگی اش روی درختان می گذشته است؛ در درختان لانه می کرده و گهگاهی هم آنجا غذایش را می خورده است، اما وقتی پایین می آمده صاف راه می رفته تقریبا همانطور که من و شما قدم برمی داریم."
محققان می گویند اینکه این موجود 4/4 میلیون سال قبل در ناحیه ای که جنگلی بوده زندگی می کرده است تا حدودی مشکل زاست. تصور می شد که تکامل اولیه انسان حداقل تا حدودی ناشی از ناپدید شدن درختان و تشویق آنها به راه رفتن بر زمین بوده است.
پروفسور وایت گفت: "این موجودات در زیستگاهی جنگلی زندگی می کرده و می مرده اند، نه در یک دشت باز (ساوانا)."
و چون بسیاری از مشخصه های آردیپیتکوس رامیدوس در میمون های امروزی در آفریقا دیده نمی شود، احتمال دارد که این جد مشترک، از لحاظ زمانی خیلی عقبتر از آنچه تاکنون تصور می شد می زیسته است - شاید هفت یا نه میلیون سال پیش.
تکامل سریع

این تیم در پاسخ به اینکه آیا آردیپیتکوس رامیدوس جد مستقیم ما بوده است یا نه، گفت برای پاسخگویی به این سوال باید فسیل های بیشتری از نقاط مختلف و متعلق به دوره های زمانی مختلف جمع آوری و بررسی شود.
دانشمندان در سندی که به مقاله آنها در نشریه ساینس ضمیمه شده نوشته اند: "ما برای دادن پاسخی مطمئن به این سوال در آینده نیازمند کشف فسیل های بسیار بیشتری از دوران 3-5 میلیون سال قبل هستیم."
"اما اگر آردیپیتکوس رامیدوس عملا گونه ای نباشد که جد انسان مستقیما به آن برسد، باید ارتباط نزدیکی با آن داشته باشد، و در ظاهر و تطبیق پذیری شبیه آن بوده باشد."
بدوی بودن ظاهر آردیپیتکوس رامیدوس در مقایسه با آسترالوپیتسین ها - گروهی از هومینیدها در آفریقا که از لحاظ زمانی کمی به ما نزدیک تر بوده اند - کارشناسان را شگفت زده کرده است.
به خصوص فسیل یک آسترالوپیتکوس آفرنسیس موسوم به "لوسی" که در سال 1974 پیدا شد به علت توانایی آن در راه رفتن ارتباط نزدیکی با انسان دارد.
پروفسور کریس استرینگر از موزه تاریخ طبیعی لندن اظهار نظر کرد که برای آنکه آردیپیتکوس رامیدوس روی خط مستقیمی از دودمان انسان بنشیند همچنین لازم است که تغییرات تکاملی سریعی روی داده باشد.
او به بی بی سی گفت: "آسترالوپیتکوس چهار میلیون سال قبل ظاهر شد بنابراین تصور این است که پیشرفت تکامی در 4/4 میلیون سال قبل باید بیشتر (از آردیپیتکوس رامیدوس) می بوده باشد."
او افزود: "خوب باید گفت که شاید تغییرات خیلی سریع هم ممکن باشد یا اینکه آردیپیتکوس ممکن است نوعی بازمانده تاریخی از یک مرحله قدیمی تر تکامل باشد. شاید هم چیزی شبیه به آسترالوپیتکوس در 4/4 میلیون سال قبل در جای دیگری در آفریقا پیدا کنیم."
BBC

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد اقا چی شد.؟؟
هر چی ادعا کردی معلوم شد یک جای کارش میلنگه.حالا بیخیال ادعاهای کذب شدی.شروع کردی به توهم توطئه و کار استکبار جهانی هست و غیره.
حتما چند تا غول فراماسونی یک جا نشستند دارند جامعه علمی دنیا را کنترل میکنند :biggrin:

اخرش ما نفهمیدیم رد شده یا نه.اگر رد شده کی ردش کرده .چی گفته ؟؟؟
همش میگی فلان مستند فلان مستند.
حرف و ادعایی علمی داره اینجا بزن.
اگر نمیخوای قبول کنی و هدف مغلطه هست و فکر میکنی قبول کردنش دینت خطر میندازه .رک بگو و بیخیال این تاپیک بشو.
اینطوری که نمیشه.یک روز میای میگه فلان.با سند حرفت را رد میکنیم.
2 روز بعدش میگه فلان.باز جوابت را میدیم.
فرداش میگی فلان.
با خودت چند چندی؟؟اینطوری که نمیشه.
جالبه کشفی که دانشمندان زیست شناسی که تخصصشون تکامل هست انجام دادند و اصول این کشف و تحقیقات بر پایه تکامل هست از نظر شما میشه رد تکامل.
خودت مطلبی که از سایت هندو بود را اصلا خوندی.؟.

این مترجمش کی بوده من نمیدونم ولی کل مطلب داره فقط در مورد این بحث میکنه شامپانزه ها جد انسان نبودن بلکه اجداد مشترک داریم.
شما اگر فقط یک سرچ کوچیک در مورد تکامل داشتید.
اولین چیزی که بهتون یاد داده میشه این هست که یک وقت این اشتباه را نکنید که ما از نسل شامپانزه هستیم .ما اجداد مشترک داریم.
این یعنی 2+2=4 همون ریاضی در همون حد پایه علم تکامل هست.
شما که پایه ترین چیز یک علم را نمیدونید چطور میخواهید اون مطلب را به چالش بکشید.
مثل این میمونه طرف ندونه جمع 2 عدد چیه بیاد بگه دیفرانسیل اشتباهه

آخرین ویرایش:

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محمد اقا چی شد.؟؟
هر چی ادعا کردی معلوم شد یک جای کارش میلنگه.حالا بیخیال ادعاهای کذب شدی.شروع کردی به توهم توطئه و کار استکبار جهانی هست و غیره.
حتما چند تا غول فراماسونی یک جا نشستند دارند جامعه علمی دنیا را کنترل میکنند :biggrin:

اخرش ما نفهمیدیم رد شده یا نه.اگر رد شده کی ردش کرده .چی گفته ؟؟؟
همش میگی فلان مستند فلان مستند.
حرف و ادعایی علمی داره اینجا بزن.
اگر نمیخوای قبول کنی و هدف مغلطه هست و فکر میکنی قبول کردنش دینت خطر میندازه .رک بگو و بیخیال این تاپیک بشو.
اینطوری که نمیشه.یک روز میای میگه فلان.با سند حرفت را رد میکنیم.
2 روز بعدش میگه فلان.باز جوابت را میدیم.
فرداش میگی فلان.
با خودت چند چندی؟؟اینطوری که نمیشه.
جالبه کشفی که دانشمندان زیست شناسی که تخصصشون تکامل هست انجام دادند و اصول این کشف و تحقیقات بر پایه تکامل هست از نظر شما میشه رد تکامل.
خودت مطلبی که از سایت هندو بود را اصلا خوندی.؟.

این مترجمش کی بوده من نمیدونم ولی کل مطلب داره فقط در مورد این بحث میکنه شامپانزه ها جد انسان نبودن بلکه اجداد مشترک داریم.
شما اگر فقط یک سرچ کوچیک در مورد تکامل داشتید.
اولین چیزی که بهتون یاد داده میشه این هست که یک وقت این اشتباه را نکنید که ما از نسل شامپانزه هستیم .ما اجداد مشترک داریم.
این یعنی 2+2=4 همون ریاضی در همون حد پایه علم تکامل هست.
شما که پایه ترین چیز یک علم را نمیدونید چطور میخواهید اون مطلب را به چالش بکشید.
مثل این میمونه طرف ندونه جمع 2 عدد چیه بیاد بگه دیفرانسیل اشتباهه
ببخشید منظورتون از اینکه ما ازنسل میمون ها نیستیم ولی اجداد مشترک داریم چیه؟

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید منظورتون از اینکه ما ازنسل میمون ها نیستیم ولی اجداد مشترک داریم چیه؟

اولین اشتباهی که در مورد تکامل پیش میاد که فکر میکنند ما از نسل همین میمون سانان حال حاضر مثل شامپانزه ها هستیم.
ولی درستش این هست که بشر و شامپانزه ها دارای نسل مشترکی هستند .اگر مثال سطحی بزنیم شامپانزه ها اجداد ما نیستند بلکه پسرعمو های ما هستند

بالا