آیا فرگشت فقط یک نظریه است؟

ali 254

اخراجی موقت
به نظر من اگر کسی بخواد تعصبی برخورد بکنه و یکسری مسائلی رو که بهش عقیده داره رو کناز نداره ، قطعا از این مساله و مسائل دیگه نمی شه به جایی رسید...خیلی وقتا یکسری افراد از فهمیدن واقعیت وحشت دارن و نمی خوان اونو قبول کنن...بنابر این اینکه ما بخوایم مدام بریم سراغ مذهب پس بنابراین تاپیک بسته بشه بهتره

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد بحث زمان که ذکر کردم ، باز یه نظر شخصی دیگمو بگم:
مثلا همونکه گفتم شاید یه جایی زمان تعریف نشده باشه،اون مکان به نظرم بهشت هست ، چون خدا میگه اونجا جاویدان خواهید بود،اگه بحث زمان بود،باید یه انتهایی داشت،حتی حوصله آدم هم سر میرفت شاید!!!البته باز در مورد خود بهشت نظراتی دارم که به قول شما ربطی به تاپیک نداره

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نه شمامیایین از برج میلاد و گوشی حرف میزنین نظم من فرق میکنه توضیح دادم....................گرفتین منو....................
من از برج میلاد و گوشی چیزی نگفتم

سوال من رو جواب بدید ما چند نوع بیماری ژنتیکی داریم؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اگر کسی بخواد تعصبی برخورد بکنه و یکسری مسائلی رو که بهش عقیده داره رو کناز نداره ، قطعا از این مساله و مسائل دیگه نمی شه به جایی رسید...خیلی وقتا یکسری افراد از فهمیدن واقعیت وحشت دارن و نمی خوان اونو قبول کنن...بنابر این اینکه ما بخوایم مدام بریم سراغ مذهب پس بنابراین تاپیک بسته بشه بهتره
گل من،بنده عرض کردم ایندو از هم جدا نیست.از دوستان خواستم یه نمونه محکم بیارن که نیاوردن.من حاضرم اصلا بدون بحث مذهب پاسخ بدم به دوستان،ولی دوستان دقیق صحبت نمیکنن، وقتی یه جوابی میدی میرن یه سوال دیگه میپرسن.بحث نمیکنن اصلا

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از برج میلاد و گوشی چیزی نگفتم

سوال من رو جواب بدید ما چند نوع بیماری ژنتیکی داریم؟

انواع سرطان ها هسن که به علت تغییر در ژنوم هست...................دیستروفی عضلانی ....سندرم داون(در اثر تغییرات کروموزم ).....وخیلی چیز های دیگه حتی دیابت........کورنگی وبیماری های قلبی به خاطر تغییر در ژنوم هست..اینا رو نوشتم چون دلت نشکنه بی ادبی نکرده باشم ................

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
انواع سرطان ها هسن که به علت تغییر در ژنوم هست...................دیستروفی عضلانی ....سندرم داون......وخیلی چیز های دیگه حتی دیابت........کورنگی وبیماری های قلبی به خاطر تغییر در ژنوم هست..اینا رو نوشتم چون دلت نشکنه بی ادبی نکرده باشم ................
خب جواب من یه عدد بود.

حدود 4000 بیماری ژنتیکی وجود داره،این نشانه نظمِ یا بی نظمی؟

ali 254

اخراجی موقت
گل من،بنده عرض کردم ایندو از هم جدا نیست.از دوستان خواستم یه نمونه محکم بیارن که نیاوردن.من حاضرم اصلا بدون بحث مذهب پاسخ بدم به دوستان،ولی دوستان دقیق صحبت نمیکنن، وقتی یه جوابی میدی میرن یه سوال دیگه میپرسن.بحث نمیکنن اصلا

من تاپیک رو کامل نخوندم ، میشه بگید نظر شما دقیقا چیه؟

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب جواب من یه عدد بود.

4000 بیماری ژنتیکی وجود داره،این نشانه نظمِ یا بی نظمی؟

خدااااااااای من شما درین از چی حرف میزنین این کلا فرق میکنه تو رو به کسی که می پرستین حالا هرچی فرقی نمیکنه برین ساختار DNA رو بخونید تا منظور منو بدونین که چی میگم............در ضمن این بیماری ها یا جهش های ژنی خیلی هاشون از محیط کسب میشن مثالش سرطان پوست که به علت تابش خورشید ایجاد میشه.و با عث تشکیل دایمر تیمین میشه .......یا خیلی از بیماری ها مثل سرطان های سینه یا دیابت وگرنه از مادر بیمار متولد نمیشن...................تازه اگر هم مشکل ژنی داشته باشه انسان این قدرت رو داره تا اصلاح کنه

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خدااااااااای من شما درین از چی حرف میزنین این کلا فرق میکنه تو رو به کسی که می پرستین حالا هرچی فرقی نمیکنه برین ساختار DNA رو بخونید تا منظور منو بدونین که چی میگم............در ضمن این بیماری ها یا جهش های ژنی خیلی هاشون از محیط کسب میشن مثالش سرطان پوست که به علت تابش خورشید ایجاد میشه.و با عث تشکیل دایمر تیمین میشه .......یا خیلی از بیماری ها مثل سرطان های سینه یا دیابت وگرنه از مادر بیمار متولد نمیشن...................تازه اگر هم مشکل ژنی داشته باشه انسان این قدرت رو داره تا اصلاح کنه
دوست عزیز طوری صحبت می کنید که انگار حرف عجیبی زدم.

شما دارید از نظم صحبت می کنید خب وجود 4000هزار بیماری نشونه نظمِ؟

13 عضو در بدن انسان هست که هیچ استفاده ای ندارن این هم نشونه نظمِ؟

خب این طراحی پر از اشکاله،دوست عزیز اگه فکر میکنید حرف های من خیلی عجیبه جواب ندید.

من تعجب می کنم شما دانشجوی ژنتیک هستید ولی نمی دونید ما حدودا چند نوع بیماری ژنتیکی داریم!

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف منم همینه ولی کو گوش شنوا هدف خدا خلق موجودی مثل انسان بوده که به آن رسیده برای همینم میگم تکامل موجودات هدف دار بوده است................و طراح داشته وآن طراح هم کسی جز ذات بی همتای او نیست

2 تا سوال دارم.قبول دارید که در علم زیست شناسی و در رشته خودتون هنوز وجود طراح اثبات نشده و اختلاف نظر وجود داره ؟؟

سوال دوم درمورد همین ساختار پیچیده دی ان ای و چیز های دیگه که شما را هر روز شگفت زده میکنند که بهش اشاره کردید.
ایا در ابتدا و اون موجودات اولیه که به وجود امدن ساختار بسیار پیچیده ای داشتند؟؟؟
موجودات پیچیده با این ساختار پیشرفته مثل پستانداران یک دفعه که بوجود نیومده ؟
اگر به چند میلیارد سال قبل برگردیم این موجودات زنده اونقدر ها هم پیچیده نیومدند.درسته؟؟

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب این طراحی پر از اشکاله،دوست عزیز اگه فکر میکنید حرف های من خیلی عجیبه جواب ندید.

من تعجب می کنم شما دانشجوی ژنتیک هستید ولی نمی دونید ما حدودا چند نوع بیماری ژنتیکی داریم!

من فک کردم چند تا اسم بیماری میخواییین ................نمی دونستم آمار می خوایین ازم..............نظرتون خیلی محترمه شاید اشکال داشته باشه .........ولی من طراحش نیستم باید از خودش بپرسید ....من درسته گفتم طراح داره ولی اون طراح من نیستم..............شما فک کنید اگه این بیماری ها نباشه چی میشه این بیماری ها باعث بی نظمی نیست بلکه نظم رو ایجاد میکنه اگر این بیماری ها نبودن میدونستین چه مشکلاتی پیش میومد برای این که دنیا روال عادی خود را طی کند باید بیماری وجود داشته باشه ومرگ...............پس این بیماری ها هستن که با عث نظم جهان میشن...البته این نظر منه

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
2 تا سوال دارم.قبول دارید که در علم زیست شناسی و در رشته خودتون هنوز وجود طراح اثبات نشده و اختلاف نظر وجود داره ؟؟

سوال دوم درمورد همین ساختار پیچیده دی ان ای و چیز های دیگه که شما را هر روز شگفت زده میکنند که بهش اشاره کردید.
ایا در ابتدا و اون موجودات اولیه که به وجود امدن ساختار بسیار پیچیده ای داشتند؟؟؟
موجودات پیچیده با این ساختار پیشرفته مثل پستانداران یک دفعه که بوجود نیومده ؟
اگر به چند میلیارد سال قبل برگردیم این موجودات زنده اونقدر ها هم پیچیده نیومدند.درسته؟؟

کاملا درسته وجود طراح به اثبات نرسیده .................موجودات اولیه که به وجود اومدن مثل باکتری ها اون ها هم دارای ژنوم هستن با همان ویژگی ژنوم موجودات یوکاریوت ولی تفاوتی هم دارن مثلا ژنوم باکتری ها حلقوی هست ولی ژنوم انسان خطی البته در باکتری ها هم یک استثنایی جدیدا کشف شده که ژنومش خطی هست...تعدادش........نبود اینترون در ژنوم باکتری ها وخیلی چیزهای دیگه...............ولی کارکردشون یکیه.............درسته موجودات پیچیده نبودن ولی گفتم ژنوم در همه موجودات وجود داره و چیزی که باعث این شگفتی میشه همون ژنوم هست

ali 254

اخراجی موقت
چیزی که خیلی جالبه و البته من ازش بدم میاد می دونید چیه؟

از یکسری از افراد وقتی در مورد چرایی یک چیز سوال می کنیم شروع می کنن به توضیح دادن ولی وقتی حرفی واسه گفتن نداشته باشن می گن حکمت بوده! مثلا همین 13 عضو رو اگر می تونستن دلیل می اوردن و حالا که نمی توانن می گن حکمت خدا بوده!

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من فک کردم چند تا اسم بیماری میخواییین ................نمی دونستم آمار می خوایین ازم..............نظرتون خیلی محترمه شاید اشکال داشته باشه .........ولی من طراحش نیستم باید از خودش بپرسید ....من درسته گفتم طراح داره ولی اون طراح من نیستم..............شما فک کنید اگه این بیماری ها نباشه چی میشه این بیماری ها باعث بی نظمی نیست بلکه نظم رو ایجاد میکنه اگر این بیماری ها نبودن میدونستین چه مشکلاتی پیش میومد برای این که دنیا روال عادی خود را طی کند باید بیماری وجود داشته باشه ومرگ...............پس این بیماری ها هستن که با عث نظم جهان میشن...البته این نظر منه
تو یکی از پست هام گفتم ما هر چقدر هم از بی نظمی ها بگیم دوستان میگن حکمت بوده

و الآن ایشون میگن بی نظمی باعث نظم میشه این هم در نوع خودش عجیبه!

من نمیدونم شما تا الآن داشتید از چی دفاع می کردی؟جواب سوالاتمون رو که باید بریم از خودش بپرسیم،طراح رو هم که نمی تونید اثبات کنید.

موفق باشید.

ali 254

اخراجی موقت

من نمیدونم شما تا الآن داشتید از چی دفاع می کردی؟جواب سوالاتمون رو که باید بریم از خودش بپرسیم،طراح رو هم که نمی تونید اثبات کنید.

موفق باشید.

اصول اینجور افراد تا بتونن چرت و پرت می گن و وقتی توی تنگنا قرار گرفتن و دیگه حرفی واسه گفتن نداشتن می رن سراغ حکمت و اینا...

اینکه انسان با یک حیوون این همه تشابهات داره یعنی حکمت؟ شما حساب کنید اگر اینطور نبود ، اینهمه بیماری از حیوان به انسان سرایت نمی کرد ، خب اینطوری که بهتر بود...(کلا بحث داره)
خیلی موارد هست که میشه در موردش صحبت کرد ، چرا یک انسان باید ناقص به دنیا بیاد؟ حکمته! خیلی وقتا بی توجهی مادر باعث میشه بچه اش مثلا عقب مونده یا خیلی مشکلات دیگه...یعنی اون آدم وارد دنیا میشه به صورت ناقص بدون اینکه خودش دخالتی در اون داشته باشه ، این یعنی حکمت؟ این یعنی نظم؟

اگر بخوایم سوال طرح کنیم هزاران سوال بی پاسخ می ماند که در جواب اون فقط می گوین حکمت!

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بعد از 150 سال هنوز کسی نتونسه یک ایراد علمی به این نظریه وارد بکنه .

حالا بگذریم از دوستان مذهبی که متعصبانه نظر میدن و اصلا کسی هم حرفای اون ها رو جدی نمی گیره .چون اصولا حرف هاشون پایه علمی نداره و همیشه هم به غیب استناد میکنن

بهتر نیست هر موقع که یک اشکال علمی به این نظریه وارد کردید و توی محافل علمی پذیرفته شد بعد بیاید دفاع کنید؟که اینجوری مجبور نشید ما رو ارجاع بدید به خودش!

آخرین ویرایش:

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اصول اینجور افراد تا بتونن چرت و پرت می گن و وقتی توی تنگنا قرار گرفتن و دیگه حرفی واسه گفتن نداشتن می رن سراغ حکمت و اینا...

اینکه انسان با یک حیوون این همه تشابهات داره یعنی حکمت؟ شما حساب کنید اگر اینطور نبود ، اینهمه بیماری از حیوان به انسان سرایت نمی کرد ، خب اینطوری که بهتر بود...(کلا بحث داره)
خیلی موارد هست که میشه در موردش صحبت کرد ، چرا یک انسان باید ناقص به دنیا بیاد؟ حکمته! خیلی وقتا بی توجهی مادر باعث میشه بچه اش مثلا عقب مونده یا خیلی مشکلات دیگه...یعنی اون آدم وارد دنیا میشه به صورت ناقص بدون اینکه خودش دخالتی در اون داشته باشه ، این یعنی حکمت؟ این یعنی نظم؟

اگر بخوایم سوال طرح کنیم هزاران سوال بی پاسخ می ماند که در جواب اون فقط می گوین حکمت!
دقیقا...

حالا جالبه برای این اتفاقاتی که افتاده جوابی ندارن به جز همون حکمت:)D)،بعد آینده رو هم پیش بینی می کنن!!!!

ali 254

اخراجی موقت
اصلا من ی پیشنهاد دارم! من می گم هر چی نظریه هست که دانشمند و ... دادن رو بذاریم کنار! خودمون بشینیم بحث کنیم! من خودم به شخصه 1000 سوال می پرسم که کسی نتونه اونها رو جواب بده...نیازی به نظریه بقیه نداریم ، خودمون بررسی می کنیم...

شما حساب کنید که ما هیچ فرقی با حیوانات نداریم...چز همون فهم و شعور که البته حیوانات هم یکسری چیزا دارن که ما نداریم! چرا باید سیستم بدن ما شبیه حیوانات باشه؟ چرا؟ چرا باید مثل اونها غذا بخوریم؟ مثل اونها ادرار و الی آخر؟ دلیلی داره؟ خارج از اون ، چرا دقیقا قوانین ما مثل همون قوانین حیوانات هست؟ مثل همون حیوانات می ریم ی حیوون دیگه رو می کشیم و می خوریم با این تفاوت که اون رو می پذیم! اگرم چیزی گیرمون نیاد مثل حیوون ها می میریم و دقیقا مثل اونها می ریم زیر خاک! چرا؟ همش حکمته؟!

نحوه ی به دنیا آمدنمون مثل اوناست...از راه ارتباط جنسی ...بعد 9 ماه توی شکم مادر و.... چرا؟حکمته؟
واقعا نباید بگیم چه تشابهاتی با حیوانات داریم ، باید بگیم چه فرق هایی داریم! چون همش تشابهه...دقیقا صبح تا شب مثل همون شیره و گرگه افتادیم دنبال همدیگه تا همو جر بدیم ...

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز

موفق باشید.

شما فکر کنید اگه مرگ و بیماری نبود چی میشد نظم کنونی اصلا غیر ممکن بود واقعیت اینه یه کم فکر کنید روی این جمله درک میکنید منظورم چیه................

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا من ی پیشنهاد دارم! من می گم هر چی نظریه هست که دانشمند و ... دادن رو بذاریم کنار! خودمون بشینیم بحث کنیم! من خودم به شخصه 1000 سوال می پرسم که کسی نتونه اونها رو جواب بده...نیازی به نظریه بقیه نداریم ، خودمون بررسی می کنیم...

شما حساب کنید که ما هیچ فرقی با حیوانات نداریم...چز همون فهم و شعور که البته حیوانات هم یکسری چیزا دارن که ما نداریم! چرا باید سیستم بدن ما شبیه حیوانات باشه؟ چرا؟ چرا باید مثل اونها غذا بخوریم؟ مثل اونها ادرار و الی آخر؟ دلیلی داره؟ خارج از اون ، چرا دقیقا قوانین ما مثل همون قوانین حیوانات هست؟ مثل همون حیوانات می ریم ی حیوون دیگه رو می کشیم و می خوریم با این تفاوت که اون رو می پذیم! اگرم چیزی گیرمون نیاد مثل حیوون ها می میریم و دقیقا مثل اونها می ریم زیر خاک! چرا؟ همش حکمته؟!

نحوه ی به دنیا آمدنمون مثل اوناست...از راه ارتباط جنسی ...بعد 9 ماه توی شکم مادر و.... چرا؟حکمته؟
واقعا نباید بگیم چه تشابهاتی با حیوانات داریم ، باید بگیم چه فرق هایی داریم! چون همش تشابهه...دقیقا صبح تا شب مثل همون شیره و گرگه افتادیم دنبال همدیگه تا همو جر بدیم ...

دوست عزیز زحمت کشیدی اینو کشف کردی.
خوب اسلام از همون اول میگه انسان حیوان ناطقه. یعنی یه حیوان (به معنی لغوی) هست که قدرت تعقل و تکلم داره.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تاپیک رو کامل نخوندم ، میشه بگید نظر شما دقیقا چیه؟
اولین نظر شخصی من این بود:
من چند دقیقه صحبت میکنم لطفا خوب بخونید.این چیزایی که میگم نظر خودمه و شاید اشتباه باشه.بشنوید...
ببینید ، بعضیا گفتن نسل انسان از میمون بوده و از این حرفا. که گویی رد شده،کاری نداریم.
بعضیا و مذهبیون گفتن انسان جداگانه خلق شده و از این حرفا.بازم کاری نداریم.
من میگم آقا ، بیایید آروم آروم برگردیم عقب :
الان ما هستیم ، قبل از ما اجداد ما بودن ، قبل از اونها اجدادشون.
حالا به یه نقطه ی صفر مرزی میرسیم.اسمش آدم و حواست.پدر و مادر اینا کیا بودن؟آیا پدر و مادر داشتن؟
خب ، حالا با اعتدال بریم جلو. قرآن چی گفته؟ مگه نگفته ما بشر را از طین (گِل) خلق کردیم؟
آیا یهویی خدا نشسته یه مجسمه ای از گِل ساخته فوت کرده شده آدم و حوا؟
حالا نظر من چیه؟ من میگم آقا اون زمان زمین عاری از موجود زنده بوده به علت تابش فرابنفش نور خورشید و...
بعدش انفجاراتی رخ داده ، بارون باریده ، شهاب سنگ به زمین خورده و...
خب ، این شهاب سنگ چیه؟ خاکه. اقیانوس ها چی هستن؟ آبن. ترکیب آب و خاک چی میشه؟ گِل.
خب این از همون طین که گفتیم. حالا پس ما در مورد انسان حرف میزدیم،این حرفایی که گفتیم حیات بوجود آمده مال سیانوباکتر ها و ایناست،بله باز بنظرم میلیاردها سال گذشت و تکامل پیدا شد و طبق نظریه های علمی ، رسیدیم به موجودات مختلف مثل خزنده ، پرنده ، پستاندار و ...
از پستاندارها ، به میمون رسیدیم.
خب ، حالا انسان های نخستین کیا بودن؟ یه چیزی تو مایه های میمون. خب؟
پس یعنی ما نسلمون از میمونه؟
بله یا خیر؟
خیر! چونکه نسل ما از میمون نیست ، نسل ما از آب+خاک هست (همونطور که اول گفتم) ، ما وقتی میمون مانند بوده ایم ، روح در ما دمیده شد.
روح؟ چه روحی؟ بله ، اون چیزی که ما رو از حیوانات (بخصوص میمون) متمایز کرد ، همین روحی بود که خدا گفت: کُن . فیکون شد!!!
روح چیه؟ روح در واقع اون مغز شماست. قدرت تفکر شماست. حالا من بخوام وارد بحث روح و خواب و فکر و اینا بشم و باز نظراتمو بگم حوصله بر میشه ، بگذریم.
پس اون چیزی که مایه ی حیات بود ، انرژی بود. و انرژی هم یه منشاء دیگه ای داره که اگه انتهاشو بگیری و بری میرسی به ذات اقدس الهی که اون دیگه منشایی نداره. باز بیشتر از این وارد نشیم چون توصیه شده دیگه زیادی وارد این بحثا نشید چون مغزتون نمیکشه.
ببینید دوستان.ما علممون ناقصه ، اصلا در واقع علمی نداریم ، اون چیزایی که میدونیم ، جوری گفته ان که یه مقدار حالیمون بشه ، وگرنه خیلی چیزا ، اونطوری که ما تصور میکنیم نیستش به نظر من.
مثلا مرگ.مثلا زمان.مثلا بهشت و جهنم.همه ی ما یه تصوری از اینها داریم ولی واقعیت چیزهای دیگریست که من خودم به این چیزا فکر میکنم و یه فرضیه هایی در ذهنم دارم ولی خب اگه بگم شاید زیاد جالب نباشه عمومی بکنم.تا همین حد هم که گفتم زیاد سرتونو در آوردم.مرسی

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب جواب من یه عدد بود.

حدود 4000 بیماری ژنتیکی وجود داره،این نشانه نظمِ یا بی نظمی؟

دنیا یه دنیای مخلوطیه.دنیا بهشت نیست که.از اسمش معلومه:چرخ گردون.این مشخصه ی دنیاست که درش بیماری باشه،سیل،زلزله،گرسنگی،ظلم،کشتار...این ویژگی دنیاست.خیلیاشو هم خود انسان ها باعثش هستن.همین 4000 بیماری که میگی،شاید به جرات بتونم بگم در ابتدای کار یکی دوتا بیشتر نبوده ، خب این خود انسان هست که میاد از حدود تجاوز میکنه و برای خودش مشکل ایجاد میکنه.نظم این نیست که شما مثل کامپیوتر کار کنی،اگه اونطوری بود شما آدم نبودید ، رباط بودید.اگر نظم این چیزیه که شما میگید،اونوقت اختیار معنی نداشت ، اصلا هیچ چیز معنی نداشت.تصورشو بکن،یه دنیایی که نه بیماری داره،نه کشت و کشتار،نه ظلم،نه هیچی،توی این دنیا همه شدن آدم خوبه که،خب پس اونوقت هدف ما چی میشه؟
ها،اینجاست که معلوم میشه یه هدفی هست...

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز

این 13 عضو رو میشه نام ببرید؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی که خیلی جالبه و البته من ازش بدم میاد می دونید چیه؟

از یکسری از افراد وقتی در مورد چرایی یک چیز سوال می کنیم شروع می کنن به توضیح دادن ولی وقتی حرفی واسه گفتن نداشته باشن می گن حکمت بوده! مثلا همین 13 عضو رو اگر می تونستن دلیل می اوردن و حالا که نمی توانن می گن حکمت خدا بوده!

باشه حکمت خدا نبوده،نفهمی ما ها بوده که تا حالا نتونستیم بفهمیم علت این 13 عضو چی بوده.خب عزیز من، اگه 1000 سال قبل به یکی میگفتن کیسه صفرا چه کاربردی داره،هنگ نمیکرد؟
خب میکرد،چرا؟چون علمی نداشت.شما فکر نکن الان دنیا پیشرفت کرده و شما متجددی خیلی،نه این خبرا نیست،ما در حد صفر هستیم الان،مغرور نشو.
ببین الان نشستی اونجا،اگه از دور نگات کنن اندازه ی یه دستی،اگه از دورتر نگات کنن اندازه ی یه نقطه ای،اگه از هواپیما نگات کنن اصلا دیده نمیشی،اگه از کره ماه نگات کنن اصلا کشورت هم دیده نمیشه،اگه از سایر کهکشان ها نگات کنن اصلا زمینی دیده نمیشه،آره.ما هیچی نیستیم.خیلی هم به خودت افتخار نکن

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
در پست های آخر باز حرفای تکراری دیدم و جوابش به طور خلاصه اینه:
دوستانی که به حکمت گفتنه بقیه ایراد میگیرن:اولا اینکه اگر از صفحه ی 9 تا همینجا ، تمام حرفایی که زدم رو بخونید مطمئن باشید جواب خیلی از سوالاتتون رو میگیرید.
دوم اینکه باز در مورد حکمت در همین پست بالایی صحبتی داشتم...
بعدشم اینکه فکر میکنم اگر اون نظر اول منو که واسه ی اقای علی هم در بالای همین صفحه ثبت کردم رو بخونید،تقریبا من و شما نظر مشترک داریم.البته بازم میگم اینایی که گفتم ذهنیت من هست و شاید اشتباه باشه.من تند رو نیستم،و اینکه هی میگید مذهبی و فلان،اینها رو من هیچوقت با تعصب بهش نگاه نمیکنم،من حرف منطقی میزنم،شاید بوی مذهب بده ،دیگه این گناه من نیست که.
انسانی که مذهب نداره میمونه با هوشه.
باز سوالی داشتید بپرسید جواب میدم

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
در پست های آخر باز حرفای تکراری دیدم و جوابش به طور خلاصه اینه:
دوستانی که به حکمت گفتنه بقیه ایراد میگیرن:اولا اینکه اگر از صفحه ی 9 تا همینجا ، تمام حرفایی که زدم رو بخونید مطمئن باشید جواب خیلی از سوالاتتون رو میگیرید.
دوم اینکه باز در مورد حکمت در همین پست بالایی صحبتی داشتم...
بعدشم اینکه فکر میکنم اگر اون نظر اول منو که واسه ی اقای علی هم در بالای همین صفحه ثبت کردم رو بخونید،تقریبا من و شما نظر مشترک داریم.البته بازم میگم اینایی که گفتم ذهنیت من هست و شاید اشتباه باشه.من تند رو نیستم،و اینکه هی میگید مذهبی و فلان،اینها رو من هیچوقت با تعصب بهش نگاه نمیکنم،من حرف منطقی میزنم،شاید بوی مذهب بده ،دیگه این گناه من نیست که.
انسانی که مذهب نداره میمونه با هوشه.
باز سوالی داشتید بپرسید جواب میدم

تاپیک مذهبی نیست.پس جوابت را نمیدم

Aydin_

عضو جدید
شما منکر وجود دایناسور ها هستید ؟؟
اینکه من منکر وجود یا عدم وجود دایناسورها هستم مهم نیست
ولی اینکه شما مدعی وجودشون هستید باید مستند صحبت کنید و با استناد به شواهد عینی ثابت کنید که دایناسورها وجود داشته اند
هیچکی اینجا نمیخواد از خودش نظر علمی بده.
ما هم داریم نظر متخصصین را اینجا مینویسیم
خوب تفاوت من با شما همینه
شما نظر سایرین رو عَلَم کرده اید و هی کپی پیستشون میکنید
ولی من ترجیح میدم هر آنچه که از منطق و مغز خودم نشات میگیره صحبت و دفاع کنم
مهم هم نیست دانشمندی با نظر من موافق یا مخالف باشه

اینکه دوستان ادعا میکنند کسی که علمش رو نداره نباید در مورد چیزی نظر بده دقیقا مثل مذهبیون میمونند که تا میای سوالی بپرسی یا نظری بدی تو دهنت میزنند که علمش رو نداری پس خفه شو

به هرحال برای بنده مهم نیست کتاب مقدس چی گفته و داوکینز چی گفته !
به عبارت بهتر برای من مهم نیست منکلم کیه
عقل و منطق بالاتر از همه دانشمندها و ادیان قرار داره

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسانی که مذهب داره هم یه میمون مذهبیه ولی دیگه باهوش نیست
نه دیگه اشتباه نکن،من این حرفی که زدم مبنا داشت و شما با کلمات بازی کردی.من گفتم طبق هرآنچه که گفته شد،من و شما یه زمانی میمون بودیم ، حالا اومدن به ما قدرت تفکر دادن شدیم انسان ، ولی شما گویا فکری نمیکنی ، دلیل بیارم که چرا فکر نمیکنی:
اصلا ببینیم کی میمونه؟ ما یا شما؟ چطوره؟
هرکی فکر نکنه طبق نظریات مشترک ما و شما میمونه دیگه.شکی درش نیست که.
ما به شما میگیم میمون ، علت: شما بدون اینکه بیاندیشید میایید حرفای برخی ها رو که نمیدونم اسمشو دانشمند یا چی میذارید ، قبول میکنید.بدون هیچگونه شک و شبهه ای.در طرف مقابل ، هرچی که براتون ناخوشایند به نظر رسید بهش شک میکنید و شکتون هم نه تنها افراطیه ، بلکه از پاسخ دادن یا پاسخ گرفتن هم فراری هستید ، تا آدمای ساده پیدا میکنید فوری اکاذیبتون رو شرح میدید ، تا به یه نفر میرسید که جوابتونو میده ، همه متواری میشید.این که نشد هوش.شما یه حرفایی رو پذیرفته اید بدون اینکه بهش فکر کنید.
شما به ما میگید میمون ، چون ما تقلید میکنیم ، این رو تایید نمیکنم ، علت:شما درس رو از کی یاد میگیرید؟ از استادتون. وقتی مریض میشید دنبال قصاب میرید یا پزشک؟ وقتی یه چیزی رو نمی فهمید ، دنبال متخصصش میرید یا دنبال مش قلوم زمبه؟
متخصص آداب و رسوم و دین و مذهب ما ، همون کسی هست که مقلدش هستیم.ما باهوش نیستیم و ادعا میکنیم که در فهم برخی اصول دینی ، هوشی نداریم ، اگر یکی نمی اومد و به ما از خوک نمیگفت ، شاید تا سال ها گوشت خوک میخوردیم و می مردیم ، تازه الان فهمیدیم که چرا اون حرفارو به ما گفتن.بله ما در این موارد هوش نداریم ، یا در آینده ی دور به این هوش قرار بود برسیم ، ولی گذشتگان ما ، ما رو آگاه کردن.بله در این زمینه ما هوشی آنچنانی نداریم.
حله؟

بالا