یک سوال از تالار : لطفا هر گونه سوال تخصصی از کارشناسان این رشته در این تاپیک گنجانده شود .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

امیر Amir

عضو جدید
سلام
میخوام بهت بگم کار هست ولی کسی که اهل کار باشه نیست
اگه میخوای موفق بشی همون اولش به فکر یه کار بزرگ یا یه کارخونه و شرکت بزرگ نباش
از یه جای کوچیک شروع کن جایی که بتونی تجربه کسب کنی چون عمل با تئوری و دانشگاه فرق میکنه پول هم مهم نباشه میدونی چرا ؟؟؟؟؟
چون اگه از همون اول بری یه جای بزرگ بازیت نمیدن توی مجموعه حل میشی ولی 2 - 3 سال تجربه کسب کنی اونوقت میتونی همشونو کله پا کنی
تازه تا میتونی از سیستم استاندارد فاصله بگیر چون یه چیز حاشیه ای شده من که دیگه بدم میاد;)
/////لام
حسام جان چجوری میشه افراد یک شرکتی رو که از شما قدیمی تر هستند کله پا کرد؟
اگر بعنوان کارآموز بری و چند وقت اونجا بمونی و مهندسش حس بکنه که داری جاشو میگری سریع بامبول درست میکنه..میندازتت بیرون...درست نمیگم؟؟؟

من منظور اون حرفتونو نفهمیدم؟؟؟

((تازه تا میتونی از سیستم استاندارد فاصله بگیر چون یه چیز حاشیه ای شده من که دیگه بدم میاد;)))

یعنی چی؟؟؟

امیر احمد;)

HESSAM58

کاربر فعال
مراکز کالیبراسیون دستگاه crack inspection ????

مراکز کالیبراسیون دستگاه crack inspection ????

برای کالیبره کردن دستگاه crack inspection به روش مغناطیسی توی کشور مرکزی هست ؟(برای کالیبره کردن میزان اشعه ماورای بنفش و ولتاژ) :warn:

امیر Amir

عضو جدید
سلام

من دنبال نمودار های FPC و OPC کارخانه های ایرانی هستم...یعنی هر جایی که در اختیار دارین...
و FD ,AC,BOM,
و اگر لطف کنید منودر مورد مباحث مربوط به ارزیابی کار و زمان و کلا بهبود و مباحث به روز در مورد ارزیابی کار و زمان کمک کنید..اگر مقاله ای در اختیار دارین راهنمایی کنید...هم اکنون منتظر کمک سبز شما هستیم...:biggrin:

امیر احمد;)

امیر Amir

عضو جدید
سلام
اینجا کسی چیزی از نرم افزار PART FLOW DEVELOPMENT(PFD
شنیده؟؟
این نرم افزار مربوط هست به ارزیابی کار وزمان و کشیدن fpc و opc

مرسی

امیر احمد

SHAHVAR

عضو جدید
در مورد دوره کارآفرینی هرکی اطلاعی داره بگه

در مورد دوره کارآفرینی هرکی اطلاعی داره بگه

در مورد دوره کارآفرینی هرکی اطلاعی داره بگه!:)

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوست عزيز من يه دوره ي 8 ساعته كار آفريني رو گذروندم.
در اين دوره در باره ي تعريف كار آفرين-خصوصيات كار آفرين
- تسهيلات ارائه شده براي عملي شدن طرح هاي كار آفرين صحبت شد.و همچنين سوالاتي كه كار آفرين با اونا روبرو ميشه مثل:
· چگونه ميتونم موفق شوم؟
· آيا انگيزه ي كافي در من وجود دارد؟
· براي موفقيت چه عواملي لازم دارم؟(ج:مديريت قوي-تجربه صنعتي-حمايت تكنيكي -توانايي طراحي)
· آيا براي عملي شدن طرح نيازمند وجود شريك هستم؟
· سرمايه اوليه؟
· اقدامات براي گرفتن وام و ساير تسهيلات
· منافع مورد نظر(در اينباره محاسبه ي نقطه ي سربسر خيلي مهمه)
· نوشتن توجيه اقتصادي براي طرح
· بازار يابي(خيلي مهم)(اين مورد شامل استعداد بازار-محاسبه قيمت تمام شده و نسبي-تبليغات و..)

و تعاريف ديگري راجع به ايده و... است.
بطور كل سرفصل هاي بحث شامل موارد زير بود:
1-كليات:مقدمه-نام كامل طرح- مشخصات متقاضي- دليل انتخاب طرح- اهداف طرح- ميزان اهميت طرح براي جامعه- ميزان اشتغال زايي طرح- تاريخچه طرح يا موارد مشابه آن- مختصري راجع به وضعيت اقتصادي اجتماعي و فرهنگي و... محيط
2-روش انجام كار : گزارش مختصر ي از وضع واحد هاي مشابه- مشخصات كامل محصول- فهرست تجهيزات و ماشين هاي مورد نياز- فهرست مواد مورد نياز- براورد هزينه براي حداقل يك دوره توليد-برآورد نيروي انساني مورد نياز- توجيه اقتصادي محصول- برنامه زمان بندي اجراي پروژه
3-امور مالي طرح:سرمايه گذاري- هزينه ها- منابع درآمدي- محاسباتي درنقطه ي سر به سر- سود و زيان انتظاري- ارزش فعلي – نرخ بازده سرمايه-
4-جمع بندي:نتايج حاصله از اجراي طرح- پيشنهادهاي اصلاحي و كاربردي- و....
اميدوارم جوابتونو گرفته باشين.
موفق باشيد.

bardinova

مدیر بازنشسته
دوست عزیز ، جناب آسمان اعتماد ، اگه در جریان امور تالار باشین مطمئنا متوجه هستین که قرار شده سئوالهایی که خارج از تاپیک (( یک سئوال از تالار )) مطرح شده رو پاسخ ندیم . ممنون میشم برای نظم گرفتن تالار ، شما هم همکاری کنین .

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز جناب بردينوا
واقعا متاسفم اصلا متوجه نبودم. از ياد آوريتون واقعا ممنون.:redface:
باز هم از همه معذرت ميخوام.

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي خودمونيم جنابعالي كه سؤال منو با وجود اينكه تو اين تاپيك پرسيده بودم جواب نداديد؟!:D

امیر Amir

عضو جدید
سلام

من دنبال نمودار های FPC و OPC کارخانه های ایرانی هستم...یعنی هر جایی که در اختیار دارین...
و FD ,AC,BOM,
و اگر لطف کنید منودر مورد مباحث مربوط به ارزیابی کار و زمان و کلا بهبود و مباحث به روز در مورد ارزیابی کار و زمان کمک کنید..اگر مقاله ای در اختیار دارین راهنمایی کنید...هم اکنون منتظر کمک سبز شما هستیم...
.
.
.
سلام
شنیده؟؟

مرسی

امیر احمد;)

امیر Amir

عضو جدید
سلام
واحد برنامه ریزی تولید در کارخانه دقیقا چه وظیفه ای داره و میخوام بدونم از دروس صنایع کدام دردس و به چه اندازه و نحوه به کار گیری اون ها در این واحد چجوری هست؟

مرسی

امیر احمد;)

yanic

عضو جدید
سلام

و FD ,AC,BOM,
و اگر لطف کنید منودر مورد مباحث مربوط به ارزیابی کار و زمان و کلا بهبود و مباحث به روز در مورد ارزیابی کار و زمان کمک کنید..اگر مقاله ای در اختیار دارین راهنمایی کنید...هم اکنون منتظر کمک سبز شما هستیم...
.
.
.
سلام
شنیده؟؟

مرسی

امیر احمد;)
فایل زیر نمودارOPCمربوط به یک پروژه از یک شرکت ماشین سازی که حوزه فعالیت اون ساخت سازه های فلزی هستش. امیدوارم مفید باشه

پیوست ها

• OPC.pdf
    115.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hparhizi

عضو جدید
سلام
واحد برنامه ریزی تولید در کارخانه دقیقا چه وظیفه ای داره و میخوام بدونم از دروس صنایع کدام دردس و به چه اندازه و نحوه به کار گیری اون ها در این واحد چجوری هست؟

مرسی

امیر احمد;)

والله چه عرض كنم ميشه گفت تقريبا از درسهايي كه تو دانشگاه خونديم فقط تعاريف ومفاهيمش براي اينكه با موضوع بيگانه نباشيم بدرد ما ميخوره و بقيه اش تجربي و اكثر با سعي و خطا بايد هر شركتي براي خودش يه روش كنترلي بذاره و نميشه از يك روش براي تمام شركتها استفاده كرد فايل ضميمه رو بخون اميدوارم تا حدي كمك كنه البته كلي نوشته شده و بايد خودت بري تو بحرش

پیوست ها

• planinig.doc
    27 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
يه سوال دارم واون اينكه گذروندن دوره ي نرم افزار پريم اورا چقدر ميتونه مفيد باشه؟
قراره تو دانشگاهمون ه دوره ي سه روزه بذارن ميخواستم بينم شركت كنم يا نه؟
با تشكر

bardinova

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
يه سوال دارم واون اينكه گذروندن دوره ي نرم افزار پريم اورا چقدر ميتونه مفيد باشه؟
با تشكر

شک نکن !!! . مطمئن باش که بیشتر از اون که بتونی تصور کنی به دردت میخوره .

امیر Amir

عضو جدید
سلام
به نظر من اگر هر دوره ای بود چه یک ساعت چه یک روز چه یک ماه شرکت بکن...توی همین دوره سه روزه هیچی آدم نفهمه بالاخره با کلیات اشنا میتونه بشه که؟؟؟

اشتباه من رو نکن....

امیر احمد;)

ehsannn

عضو جدید
سلام
اگه میشه به من کمک کنید.
من فوق دیبلم رشته ریاضی هستم.حالا میخوام دانشگاه بیام نور رشته مهندسی صنایع ثبت نام کنم.میخواستم راهنماییم کنید در مورد این رشته.ممنون:cry:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
با تشكر
با سلام
اگه برای آشنایی با پریماورا ست ، خیلی خوبه اصولا اگه توی هر کلاسی که فقط یه موضوع جدید توی پریماورا یاد بده ، مفیده ، ولی برای یادگیری پریماورا حداقل 200 ساعت کلاس لازمه تا سرنخ های برنامه رو یاد بگیری و بعد از اون هم میشه کار با نرم افزار.
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
اگه میشه به من کمک کنید.
من فوق دیبلم رشته ریاضی هستم.حالا میخوام دانشگاه بیام نور رشته مهندسی صنایع ثبت نام کنم.میخواستم راهنماییم کنید در مورد این رشته.ممنون:cry:
باسلام
خیلی هم خوبه ، اگه می خوای فراگیر شرکت کنی ، 4 درسه می خونی ، بعد امتحان ، نمره بالاتر از 12 فکر کنم ، و آخرش همن به امید خدا قبول میشی.
بااحترام

mahtabi

مدیر بازنشسته
سلام
اگه میشه به من کمک کنید.

با سلام:
به نظر بنده هم که راه خوبی رو پیش گرفتین اما یکم کارتون سنگینتر میشه.
فقط خودتون باید بخونین و هر مطلبی که میبینین برین دنبالش چون توی دانشگاه های دولتی و آزاد هم نمیگن چه برسه به بقیه.
این فقط شمایین که میتونینیا آگاه فارق التحصیل شین یا مثل ورودتون به دانشگاه.
در هر حال واستون آرزوی موفقیت دارم

امیر Amir

عضو جدید
سلام
اگر میتونید سراسری بخونید..اگر هم وسع مالی دارین..آزاد
هیچ فرقی بین ازاد و سراسری نیست...
نراق میگن صنایع ورودی دختر قبول میکنه...

موفق باشید

امیر Amir

عضو جدید
سلام
من چجوری بتونم توی یک واحد کنترل کیفیت دوام بیارم وقتی حتی کنترل کیفیت نخوندم..

من الان به عنوان کار اموز یعنی خودم رفتم برای کار در یک کارخونه فعلا فعلا فعلا فعلا قبولم کردن بیام وارد سیتمشون بشم...

مرسی...یه توضیحی بدین....

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
ميخواستم يه تاپيك با عنوان: چطور انتخاب واحد كنيم؟ بذارم گرچه يكم ديره .ولي با توجه به اينكه تا زمان حذف و اضافه در خيلي از دانشگاهها وقت هست شايد بتونه به دوستاني كه تازه ترم اول- دوم هستند و ميخوان درساي اصلي( و گاها اختياري) رو بگيرند كمك كنه.ولي گفتم قبل از ايجاد اين تاپيك درباره ي لزوم ايجادش نظر خواهي كنم.
ضمنا در اون تاپيك مي تونيم را جع به چگونگي گذراندن بعضي واحد ها كه جز اولين واحدهاي اصلي هستند و ممكنه بعضي دوستان ندونن چطور بايد پروژه هاي اون درسارو انجام بدن (واصلا از كجا شروع كنن) بهشون كمك كنيم.
با تشكر

f-ind

عضو جدید
موافقم

موافقم

با سلام
پیشنهاد خوب و موثری من که کاملا موافقم ;)
پس بیاین شروع کنیم!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا