یک سوال از تالار : لطفا هر گونه سوال تخصصی از کارشناسان این رشته در این تاپیک گنجانده شود .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nasrollahpour

عضو جدید
حدود یک ماهه که درسم تموم شده و نمی خوام که بیکار بمونم خیلی گیج شدم اعصابم به هم ریخته اگه راهنماییم کنین که راجع به رشته ام (صنایع )چکار می تونم بکنم که از این وضعیت در بیام ممنون میشم !:(

salam_to_all

عضو جدید
سلام دوست عزيز
من قبلا اين مشكل را داشتم
اول سعي كن آرام باشي .بعد ببين علاقمنديت در كدام زمينه است
وقتي آنها را sort كردي ببين واسه كدامشون بازار كار بهتري است
اگه مشكل مالي نداري با حوصله دنبال كار بگرد
راستي اگه مشكل زبان داري به صورت فشرده ضعف خودت رو بر طرف كن چون وقتي سر كار رفتي مي بيني كمتر از شما چطوري كار رو به خار زبان ازت مي قاپه!!!
با صبر و حوصله دنبال كار بكرد
اگه جايي خواستي مصاحبه بدي قبل آن حتما مطالعه و پرس ج كن
راستي الن كه كار پيدا نميشه زمانش اواخر فروردين و ارديبشت ماه است
خودت رو كنترل كن و اطلاعاتت ر جمع و جور كن
به خودت اعتماد كن ، بابا وقتي بچه ديپلم ردي ميليردر ميشه مگه سركار چيت كمه؟
به خدا توكل كن و خودت رو به روز كن
"راستي

donot forget MS PROJECT & PRIMAVERA

حق يارت
نترس

بهبود

عضو جدید
سلام
بابا شما که تهرانید چرا می نالید، ولی با نظر salam-to-all موافقم اصلا عجله نکن و شتابزده یک پسشنهاد کار را قبول نکن.
راستی کار هست اصلا نترس.
اگه توی استان خودم بودی شاید می تونستم کاری برات بکنم.

اديب

عضو جدید
جزوات آموزشي نرم افزار ميخواستم

جزوات آموزشي نرم افزار ميخواستم

با سلام به تمام دوستان .
من نياز به جزوات آموزشي نرم افزارهاي مهندسي صنايع دارم . ايا كسي هست كمكم كنه ؟
كنترل پروژه
پريماورا
مي ني تب
با تشكر فراوان

آخرین ویرایش:

m@hy@r

عضو جدید
درخواست

درخواست

با سلام به بچه ها ی صنایع
من برای درس زبان تخصصی نیاز به بک مقاله یا .. انگلیسی همراه با ترجمه فارسی دارم در ارتباط با مهندسی صنایع(حدودا 12 صفحه).
خودم راجع به مدیریت داشتم اما پیداشون نمیکنم:(
اگه کسی میتونه کمکم کنه;)
با تشکر

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام به بچه ها ی صنایع
من برای درس زبان تخصصی نیاز به بک مقاله یا .. انگلیسی همراه با ترجمه فارسی دارم در ارتباط با مهندسی صنایع(حدودا 12 صفحه).
خودم راجع به مدیریت داشتم اما پیداشون نمیکنم:(
اگه کسی میتونه کمکم کنه;)
با تشکر
باسلام
مهیار جان من تا دلت بخواد مقاله دارم ، ولی بدون ترجمه فارسی . موضوعت رو بگو برات بزارم توی مقالات انجمن.
بااحترام

m@hy@r

عضو جدید
باسلام
مهیار جان من تا دلت بخواد مقاله دارم ، ولی بدون ترجمه فارسی . موضوعت رو بگو برات بزارم توی مقالات انجمن.
بااحترام

با سلام
موضوعش مهم نیست راجع به صنایع یا مدیریت
هر چی متن ساده تر باشه بهتره
با تشکر

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
موضوعش مهم نیست راجع به صنایع یا مدیریت
هر چی متن ساده تر باشه بهتره
با تشکر
باسلام
مهیار جان من برات یه سری مقاله به نام خودت می زارم توی جزوه های مهندسی صنایع ، ولی پیشنهاد می کنم این مقاله JIT رو هم ببین که خانم راد گذاشته ، چراکه هم فارسی ش هست و هم انگلیسی ش.
بااحترام

m_kh

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام
دوستان عزیز یه مقاله درباره ی جوش پلاسما، ترمیت و روشهای جوشکاری مدرن می خواستم.
نوع مقاله هم فرقی نمیکنه چه فرمتی باشه.
با احترام
:)

srn57

عضو جدید
سوال ودرخواست راهنمایی از بچه های مهندسی صنایع

سوال ودرخواست راهنمایی از بچه های مهندسی صنایع

سلام!!
1-
میخواستم بدونم تو دوره لیسانس در رشتهمهندسی صنایع درسهایریاضی عمومی یکو دوچند واحد هست و معمولامنبعاین درسها چه کتابیه؟

2-
رشته ای هست در مقطع ارشد با عنوان ( مهندسی صنایع - مدیریت سیستم و بهرهوری) که فقط کسانی میتونن شرکتکنن که سابقه مدیریتی دارند .
در مورد این رشته اگه اطلاعاتی دارید لطفا بگید .واینکه اگه کسی تو این رشته ثبت نام کرده و مشغول تحصیل هست خیلی ممنون میشم اگه درمورد چگونگی قبولی و بخصوص شرطارایه مدرک در باره سابقه مدیریتی،به مناطلاعاتی بده.
مهمترین موضوعش درسهای امتحان ارشد هست که هیچ درس تخصصی صنایعنداره.و بچه های لیسانس صنایع هم حق شرکت تو این رشته ره ندارن.

متشکر وممنون!!!!!!!!!!

:gol::gol::gol:

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

اطلاعاتی که تونستم برات بدست بیارم اینها هست:

مدیریت سیستم و بهره وری در حسن اداره صنایع و توسعه صنعتی کشور نقش کلیدی دارد. مدیریت سعی دارد از عوامل انسانی و فیزیکی تحت اختیار مدیر بیشترین نتیجه را بدست آورد و عوامل مزبور را در جهت تحقق هدفهای آتی که تعیین می کند به بهترین نحو توسعه دهد. با توجه به نقش مهم مدیریت در موفقیت سازمانهای صنعتی، دانش و فنون مدیریت سیستم و بهره وری توسعه فراوانی یافته و آموزش مدیریت صنایع در جوامع توسعه یافته جایگاه رفیعی بدست آورده است. با پیچیده شدن و گسترش سازمانهای صنعتی و پیشرفت علوم و فنون مدیریت سیستم و بهره وری صنایع، مدیران صنایع باید علاوه بر اطلاعات مهندسی، از دانش مدیریت نیز برخوردار باشند.
متأسفانه در کشورهای جهان سوم به امر آموزش و تربیت مدیران صنایع توجه کافی نمی‌شود. در کشورهای مزبور یکی از مهمترین تنگناهای توسعه، کمبود مدیرانی است که با آگاهی از دانش و فنون مدیریت بتوانند امکانات موجود در سازمانهای اقتصادی و اجتماعی آن کشورها را به نحو احسن تلفیق نموده و به کار گیرند و با ارائه بیشترین نتیجه، رشد و توسعه آن کشورها را تسریع نمایند. در ایران نیز به آموزش و تربیت مدیر به خصوص مدیران سیستم و بهره وری صنایع با کیفیتی مطلوب و توجه کافی مبذول نشده‌است. لذا امکانات وسیع و عظیم معدنی و صنعتی این کشور غالباً از داشتن مدیرانی آگاه و عالم به علوم و فنون مدیریت محروم بوده و همواره مقداری از امکانات کشور هر رفته و بلااستفاده مانده‌است.
در رفع نیاز مبرم مزبور جهت تربیت مدیران سیستم و بهره‌وری صنایع، رشته مهندسی صنایع در آموزش عالی می‌تواند نقش مؤثری ایفا نماید. در دوره کارشناسی مهندسی صنایع ضمن آموزش مبانی مهندسی، مبانی علوم و فنون لازم جهت افزایش کارایی و بهبود مدیریت در سازمانهای صنعتی نیز آموزش داده می‌شود. با توجه به نیاز مبرم کشور یکی از دوره‌های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع باید بر آموزش و تحقیق در زمینه مدیریت سیستم و بهره وری صنایع متمرکز شود. نیازهای موجود در صنایع کشور ایجاب می نماید مجموعه‌ای از دروس رشته مهندسی صنایع که برای بهبود مدیریت سیستم و بهره وری صنایع مفید است در سطح کارشناسی ارشد برای تربیت مدیران صنایع ارائه شود.
با توجه به ضرورت مزبور، دوره کارشناسی ارشد مدیریت سیستم و بهره وری تدوین شده‌است. این دوره برای آموزش علوم و فنون اداره صنایع به افرادی که دارای درجه کارشناسی در رشته مهندسی باشند طراحی شده‌است. آموزش در این دوره با تأکید بر کاربرد روش‌های کمی و نظام‌گرا در اداره امور صنعتی است. از آنجا که روشهای مزبور در آموزش و تجزیه و تحلیل مسائل مهندسی نیز کاربرد گسترده‌ای دارد فارغ التحصیلان دوره‌های کارشناسی فنی و مهندسی که به علت آگاهی از مبانی مهندسی زمینه لازم را برای تصدی مدیریت صنایع دارا می‌باشند برای فراگیری دروس دوره مزبور نیز آمادگی کافی را خواهند داشت.
هدف دوره:
هدف دوره تربیت مدیر برای صنایع از طریق آموزش علوم و فنون مدیریت سیستم و بهره‌وری صنایع با تأکید بر روش‌های نظام‌گرا به افرادی است که دارای تحصیلات دانشگاهی در رشته‌های فنی و مهندسی باشند و انجام تحقیق در زمینه مشکلات مدیریت سیستم و بهره وری سازمانهای صنعتی کشور و ارائه طریق برای بهبود مدیریت آنها می‌باشد.
واحدهای درسی:
تعداد کل واحدهای درسی این دوره 32 واحد به شرح زیر است:
1- دروس اجباری 15 واحد
2- دروس اختیاری 9 واحد
3- پایان‌نامه و روش‌تحقیق 8 واحد

منبعhttp://managership.blogfa.com/post-37.aspx
این سایت کلا خیلی بدردت می خوره حتما استفاده کن

srn57

عضو جدید
خیلی خیلی تشکر از توجهتون!
نگفتید که تو دوره لیسانستون واسه ریاضی 1 و 2 چی خوندید؟
مثل بقیه رشته ها باید باشه احتمالا؟
ممنونم.
;)

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش می کنم وظیفم بود به دوستم کمک کنم
یادم رفت بگم ریاضی رو
آره فکر می کنم اکثر بچه های مهندسی یه کتاب می خونن (فکر کنم ما "سیلور من" یا "مریام" خوندیم دقیق یادم نیست!!) اخه ماله 5 سال پیشه بعدشم از بس دوسش داشتم انداختمش دور! تازه چون تو شورای صنفی بودم و شب قبلش افطاری داشتیم من ریاضی 2 رو افتادم!!!
هنوز وقتی یاد انتگرال سه گانه یا سهمی هذلولوی زین اسبی می افتم مورمورم می شه!

yanic

عضو جدید
دوست عزیز هر کدوم از ریاضی ها 3 واحد هستن.اگه پایه ریاضیتون قوی هستش سیلورمن رو بخونید و اگر متوسط هستش کتابای لیتهلد و توماس رو مطالعه کنید. به هر حال مطالب همه یکیه و فقط تمرینای سیلورمن یه مقدار سطحش بالاتره.

m@hy@r

عضو جدید
کمک در ارتباط با پریماورا

کمک در ارتباط با پریماورا

بچه ها کسی میتونه اطلاعاتی راجع به برنامه پریماورا در ارتباط با تعریف انواع فعالیت ها در پریماورا مثل: task activity , meeting ,hommock activity و ... بهم بده
میدونم تو help تعاریف اومده اما اصلا وقت ترجمش رو ندارم.:(
اگه کسی میتونه ممنون میشم.
با تشکر;)

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میتونه اطلاعاتی راجع به برنامه پریماورا در ارتباط با تعریف انواع فعالیت ها در پریماورا مثل: task activity , meeting ,hommock activity و ... بهم بده
میدونم تو help تعاریف اومده اما اصلا وقت ترجمش رو ندارم.:(
اگه کسی میتونه ممنون میشم.
با تشکر;)
باسلام
مهيار جان
من برات تفاوت ها و تعاريف ش رو توضيح مي دم ، فقط اجازه بده بچه هاي ديگه هم تاپيك ت رو بخونن و جوابشو بدن ، چون توي چارت كنترل پروژه زياد ديدم.
بااحترام

minerva62

عضو جدید
انواع فعالیت ها

انواع فعالیت ها

تعریف فعالیت های از نوع task :
یک task را مطابق تقویم پایه ای که به فعالیت تخصیص داده شده ، زمانن بندی می کنند
تعریف فعالیت های از نوع independent
برای فعالیت هایی که از تقویم منبع و منابع وابسته driving resource) ) استفاده می کنند انتخاب می شود.در این صورت فعالیت موقعی شروع می شود که در دسترس ترین منبع کار خود را شروع کند و موقعی تمام می شود که آخرین منبع کار خود را تمام کند.
تعریف فعالیت های از نوع meeting
در فعالیت های meeting لازم است که همه منابع با هم و در یک زمان به عنوان یک فیلم در تکمیل پروژه کار کنند.بطور مثال در یک پروژه تغییر مکان کارخانه منابع حمل تجهیزات سنگین و منابع خدمه باید در یک زمان برای انجام یک کار آماده باشند.بنابراین تجهیزات و منبع خدمه وابسته به فعالیت می شوند ، به این صورت که زمان فعالیت وابسته به کار منابع می باشند.primavera چنین فعالیتی را زمانی برنامه ریزی می کند که هر دو منبع برای یک دوره زمانی در دسترس باشند.
فعالیت های meeting
خصوصیات
بدون منابع وابسته
فعالیت و منابع هر دو از تقویم پایه استفاده می کنند و زمان در فرم فعالیت تخصیص داده می شود
با منابع وابسته
فعالیت تقویمی را مورد استفاده قرار می دهد که ار بهم پیوستن تقویم های منابع وابسته بوجود آمده است

تعریف مایلستون و flag
از مایلستون برای نمایش شروع یا خاتمه یک واقعه مهم و یا یک فاز در پروژه استفاده می شود.
از flag برای علامت زدن شروع یا پایان یک فعالیت یا یک گروه فعالیت استفاده می شود.flag ها بطور خودکار بر اساس فعالیت های وصل شده به آن بهنگام می شوند.مایلستنون و flag ها زمانهای اصلی و باقیمانده ندارند و زمان آنها صفر می باشد.SM :مایلستون شروع ، FM :مایلستون پایان ، SF :flag شروع و FF:flag پایان اگر اشتباه تایپی داره یا ......... ببخشید چون موسم خراب شده بود مجبور بودم همش با کیبورد کار کنم.

mahtabi

مدیر بازنشسته
Hommock(خلاصه فعالیت)
فعالیتیه که یه گروه از فعالیت ها رو که در پروژه موجود است برای summaryها اندازه میگیره.نرم افزار p3 طول فعالیت hommock رو از تاریخ شروع فعالیت های پیش نیاز تا پایان فعالیت های پس نیاز محاسبه می کنه.
این فعالیت تغییری در زمانبندیه فعالیت ها یی که اونا رو اندازه میگیره ایجاد نمیکنه.
همچنین با علامت ستاره ای در گوشه ی اسم فعالیت نشان داده میشه.

Meeting: (صورت جلسه ای)
این فعالیت وقتی استفاده میشه که یه گروه از افراد می بایست روی یه فعالیت به صورت همزمان کار کنند.

Task: (فعالیت معمولی)
فعالیتیه که نرم افزار طبق (تقویم اصلی)base calendar باهاش رفتار میکنه.
P3 منابعی رو که در تقویم برای فعالیت task به کار رفته نادیده میگیره.

Independent: (غیر وابسته)
هر منبع به یک فعالیت طبق تقویم منابع تخصیص می یابد.
معمولا این فعالیت وقتی استفاده می شود که چند نفر درگیر یک فعالیتند اما کارهاشون جداگانست.

با سلام:
امیدوارم به درد بخوره.:)

آخرین ویرایش:

m@hy@r

عضو جدید
با تشکر از minerva و مهتابی عزیز از کمکتون;)
رئیس منتظر نظرات تکمیلیه شما هم هستیم.:)
بچه ها ممنون:smile:;)

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
توضيحات و مثال

توضيحات و مثال

باسلام
هم خانم مهتابي و هم خانم مينروا درست گفتند تعاريف درست بود ولي كتابي.
حالا من سعي مي كنم دون دونه با مثال برم جلو و مقايسه هم بكنم.
توي پريماورا P3 حدود 8 نوع فعاليت وجود داره ولي توي PE چهار نوع.
پس از Task شروع مي كنيم.
ساده ترين و پيش پا افتاده ترين نوع تعريف يك Activity همون Task.بچه ها تعريف ش رو درست گفتند ولي يه چيزه مهم رو در مورد Task يادتون رفت اونم اينكه براي اين نوع فعاليت يا منبع تعريف نميشه يا بايد از نوع Nondriving تعريف بشه.يعني چي؟
يعني قرار نيست انتخاب منبع رو فعاليت تاثير بزاره ، يا به عبارت ديگه اين فعاليت در كمترين اولويت در مورد تخصيص منبع قرار داره.
فرض كنيد مي خوايم يه ديوار رو رنگ بزنيم ، خشك شدن رنگ يه فعاليت زمان بره ولي منبع نمي خواد بايد صبر كنيد تا خشك بشه ، اين همون Task هست.
بااحترام
ادامه دارد...

espresso

عضو جدید
کمک

کمک

سلام بچه ها
من تازه عضو این سایت شدم
و میدونم قشنگ نیست تو اولین پستم ازتون کمک بخوام
اما بخاطر کمبود وقت نیاز به یک مقاله انگلیسی همراه با ترجمه دارم حدود 12 تا 15 صفحه راجع به مهندسی صنایع تو هر زمینه (مدیریت باشه بهتر)
اگه کمکم کنین ممنون میشم
امیدوارم بتونم همکاری بیشتری در آینده تو این سایت داشته باشم.
با تشکر:smile:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من تازه عضو این سایت شدم
اما بخاطر کمبود وقت نیاز به یک مقاله انگلیسی همراه با ترجمه دارم حدود 12 تا 15 صفحه راجع به مهندسی صنایع تو هر زمینه (مدیریت باشه بهتر)
اگه کمکم کنین ممنون میشم
باسلام
هيچ اشكالي كه نداره خيلي هم خوبه ، اصلا فلسفه دور هم بودن ما ، همينه ، به هر حال خوش آمدي ، يه مقاله Just In Timeهست كه هم فارسي داره هم انگليسي.
توي جزوه ها و كتاب ها.
بااحترام

espresso

عضو جدید
باسلام
هيچ اشكالي كه نداره خيلي هم خوبه ، اصلا فلسفه دور هم بودن ما ، همينه ، به هر حال خوش آمدي ، يه مقاله Just In Timeهست كه هم فارسي داره هم انگليسي.
توي جزوه ها و كتاب ها.
بااحترام

با سلام و تشکر
اون مقاله تنها دو صفحه است اما من حداقل نیاز به 12 صفحه متن دارم.

sheyda

عضو جدید
سلام بچه ها
من تازه عضو این سایت شدم
اگه کمکم کنین ممنون میشم

با سلام
دوست عزیز من توی سایت (WWW.modir20.ir) توی بخش مقالش,مقاله های زیادی دیدم که متن انگلیسیش با ترجمه هست,یه سری به این سایت بزنی خوبه.

iepu

عضو جدید
ذر خواست نرم افزار

ذر خواست نرم افزار

کسی میدونه نرم افزار layout چیه و چطور میشه باهاش کار کرد؟
در ضمن اگه لینک دانلودشو دارید اون رو هم بدهید.
ممنون;)

iepu

عضو جدید
در خواست نرم افزار

در خواست نرم افزار

لطفا هر كسي كه نرم افزار layout رو داره هرچه سريعتر لينك دانلودش را به ما هم بده.
ممنون :cry:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا