هاوکينگ : خدا آفريدگار عالم نيست!

مسیح آسمانی

عضو جدید
استيون هاوکينگ فيزيکدان برجسته بريتانيايی در کتاب تازه خود مدعی می شود که خدا عالم و کهکشان را نيافريده و «انفجار بزرگ کهکشانی » که بسياری از سياره و ستارگان بر اثر آن بوجود آمده اند، نتيجه و پيامد قوانين فيزيک است. نام اين کتاب « طرح عظيم » است و استيفن هاوکينگ آنرا همراه فيزيکدان آمريکايی لئونارد ميلودينو نوشته است. در اين کتاب استدلال می شود که وجود فرضيه های گوناگون و اکتشافات جديد ثابت می کند که جهان هستی يک خالق ندارد. روزنامه تايمز چاپ لندن بخشهايی از اين کتاب را منتشر کرده که در قسمتی از آن پروفسور هاوکينگ می نويسد:« چون قوانين جديد فيزيک مثل جاذبه وجود دارند کهکشان می تواند خود را از هيچ بسازد. روند خلق بدون مقدمه و يکباره دليل وجود کهکشان و هستی ما است . هيچ ضرورتی ندارد که خداوند را برنامه ريز و مسئول آن آفرينش بدانيم.» استيون هاوکينگ که اکنون ۶۸ ساله است از سال ۱۹۸۸ با کتابی تحت عنوان « تاريخ خلاصه ای از زمان» که توضيحی در مورد پيدايش عالم هستی بود به شهرت رسيد. در عين حال وی در عرصه فيزيک کوانتوم و کهکشان شناسی مطالعات گسترده ای دارد و از جمله صاحبنظران برجسته اين علوم است. اظهار نظرهای جديد پروفسور هاوکينگ در کتاب تازه خود نشان می دهد که وی ديدگاههای قبلی خود در مورد آفرينش و دين را کنار گذاشته است.

متن خبر

سلام -آقای هاوکینگ فقط یه نظریه داده،اگرتونست اسباط کنه اون موقع تاز نظرش میاد دربرابر چند هزار دانشمنددیگه که میگن خدا دنیا را آفریده است.
رجوع شود به کتاب،2000دانشمند در جستجوی خدا.بای

مسیح آسمانی

عضو جدید
استيون هاوکينگ فيزيکدان برجسته بريتانيايی در کتاب تازه خود مدعی می شود که خدا عالم و کهکشان را نيافريده و «انفجار بزرگ کهکشانی » که بسياری از سياره و ستارگان بر اثر آن بوجود آمده اند، نتيجه و پيامد قوانين فيزيک است. نام اين کتاب « طرح عظيم » است و استيفن هاوکينگ آنرا همراه فيزيکدان آمريکايی لئونارد ميلودينو نوشته است. در اين کتاب استدلال می شود که وجود فرضيه های گوناگون و اکتشافات جديد ثابت می کند که جهان هستی يک خالق ندارد. روزنامه تايمز چاپ لندن بخشهايی از اين کتاب را منتشر کرده که در قسمتی از آن پروفسور هاوکينگ می نويسد:« چون قوانين جديد فيزيک مثل جاذبه وجود دارند کهکشان می تواند خود را از هيچ بسازد. روند خلق بدون مقدمه و يکباره دليل وجود کهکشان و هستی ما است . هيچ ضرورتی ندارد که خداوند را برنامه ريز و مسئول آن آفرينش بدانيم.» استيون هاوکينگ که اکنون ۶۸ ساله است از سال ۱۹۸۸ با کتابی تحت عنوان « تاريخ خلاصه ای از زمان» که توضيحی در مورد پيدايش عالم هستی بود به شهرت رسيد. در عين حال وی در عرصه فيزيک کوانتوم و کهکشان شناسی مطالعات گسترده ای دارد و از جمله صاحبنظران برجسته اين علوم است. اظهار نظرهای جديد پروفسور هاوکينگ در کتاب تازه خود نشان می دهد که وی ديدگاههای قبلی خود در مورد آفرينش و دين را کنار گذاشته است.

متن خبر
سلام -آقای هاوکینگ فقط یه نظریه داده،اگرتونست اسباط کنه اون موقع تاز نظرش میاد دربرابر چند هزار دانشمنددیگه که میگن خدا دنیا را آفریده است.

گاما

عضو جدید

اول اینکه : من به شخصه از اینهمه اصرار در نفهمیدن دوستان خسته شدم ! فکر میکنم هر آدم کمی تا قسمتی عاقل اگر بحثی رو که تا اینجا شده رو بخونه متوجه می شه که بحث در باره اثبات وجود یا عدم وجود خداوند نیست حالا دوستان چه اصراری دارند که مدام این بحث رو مطرح کنند یا از نخوندن پست های قبلیه یا از بلا نسبت نفهمی و هر دوتاش اشتباه
دوم آقا یا خانم مسیح آسمانی : حالا که چنین فرمودین باید بدونید که هنوز هیچ دانشمندی نتونسته وجود یا عدم وجود خداوند رو "اثبات" کنه اگر اثبات شده بود مطمئن باش دیگه کسی وجود نداشت که بگه خدا وجود نداره . درست مثل اینکه وقتی اثبات شده 2*2 = 4 دیگه کسی نیومده بگه اینطور نیست .
پس خیلی هم به جمله ای که گفتی یقین نداشته باش
اعتقاد به خداوند یک باور شخصیه نه یک قانون اثبات شده علمی

Pro shuttle

عضو جدید
اول اینکه : من به شخصه از اینهمه اصرار در نفهمیدن دوستان خسته شدم ! فکر میکنم هر آدم کمی تا قسمتی عاقل اگر بحثی رو که تا اینجا شده رو بخونه متوجه می شه که بحث در باره اثبات وجود یا عدم وجود خداوند نیست حالا دوستان چه اصراری دارند که مدام این بحث رو مطرح کنند یا از نخوندن پست های قبلیه یا از بلا نسبت نفهمی و هر دوتاش اشتباه
دوم آقا یا خانم مسیح آسمانی : حالا که چنین فرمودین باید بدونید که هنوز هیچ دانشمندی نتونسته وجود یا عدم وجود خداوند رو "اثبات" کنه اگر اثبات شده بود مطمئن باش دیگه کسی وجود نداشت که بگه خدا وجود نداره . درست مثل اینکه وقتی اثبات شده 2*2 = 4 دیگه کسی نیومده بگه اینطور نیست .
پس خیلی هم به جمله ای که گفتی یقین نداشته باش
اعتقاد به خداوند یک باور شخصیه نه یک قانون اثبات شده علمی
دوست عزیز،امگا جان واقعا آفرین.تمامی پستاتو خوندم.واقعا آفرین به این همه احساس انجام وظیفه که خواستی‌ با توضیحاتت شاید یکی‌ از این همه آدمایی رو که در جواب تو یک سری حرف غیر مستندو غیر علمی‌ زدن متقاعد کنی‌ ولی‌ متاسفانه این مساله عدم مطالعه خیلی‌ بزرگتراز این حرفاست که تو بتونی‌ حلش کنی‌.این جماعتی‌ که هنوز کوچکترین مطلبی راجع به کوانتوم ،نسبیّت ،نظریه ریسمان ها و حتی خیلی ساده تر راجع به ریاضیات دبیرستانی خودشونم عمیق نخوندن ،تو چطور می‌خوای بهشون ثابت کنی‌ فیزیک یعنی‌ چی‌؟استفان هاوکینگ یعنی‌ چی‌؟آینیشتاین ،تسلا وپلانک یعنی‌ چی‌؟تا وقتی‌ این جماعت متوجه نمیشن که اگه حتی انسان نظر یک نفری رو قبول نداره نباید بهش بی‌ احترامی کنه نباید با هیچ کدومشون هیچ بحث علمی کرد.واقعا نمیدونم چه بگم؟من خیلی‌ دوست دارم تمام این آدمایی که به پروفسور هاوکینگ بی‌ احترامی کردن رو یک روز حضوری ببینم و یک معادله ساده رو که پروفسور تو 15 سالگی حلش کردرو بذارم جلوشون و بگم اگه حالش کردی هرچی‌ شما میگید درسته.فقط بدونید که اکادمی علوم جدید اروپا که اتفاقا رییسش یه فیزیک دان فرانسوی و مسلمان هست ایشون رو شاهزاده توانای علوم نوین خوانده است.
از همه عذر می خوام که پستم طولانی شد

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اگه بخایم در مورد آفرینش صحبت کنیم باید بدونیم آفرینش کی شروع شده.
زمنا" برایه اینکه بدونیم موقع بیگ بنگ چه اتفاقی افتاده باید بدونیم قبل از اون چه چیزی وجود داشته پس با دانش روز که هنوز به اونجا نرسیده که واقعا شروع هستی کی بوده نمیتونیم راجع به بیگ بنگ و حوادٍث قبلش هر چی که باعث بیگ بنگ (به اصطلاح شروع آفرینش) شده بحث کنیم
پس لطف کنین اطلاعاتتون رو زیاد کنید به جای اینکه چیزیرو که درک نمیکنین نقض کنین.
با تشکر

jack72

عضو جدید
متاسفم برات با این سطح فکرت . تمام مسائل رو با هم قاطی کردی که بفرمایی می تونی نظر بدی ؟! تو از نظریه احتمال چی می فهمی ؟ لطف کن و اینجا یا توی یک تاپیک جدا بفرما ما هم استفاده کنیم . کجای قانون احتمالات میگه مثلا میشه از برخورد اکسیژن و هیدروژن نفت تولید بشه ؟ و امثال اینها
خواهش میکنم قبل از اینکه حرف بزنی یا بنویسی کمی به مطلبت فکر کنی
و آخر : اینقدر راحت به چنین آدمی توهین نکن ، ببین نمی دونم کی هستی و از نظر علمی در چه حدی هستی ولی وقتی به یک دانشمند به این راحتی توهین میکنی معلوم میشه هیچی نیستی .
دقیقا من با شما موافقم؛اگه یه آدم کله گنده مثل ایشون یه نظری می‌ده،حتما پشتش مدت‌ها فکر بوده بعد این دوستان فکر کرده‌اند که می‌توانند با مثال‌هایی ساده و کودکانه این حرف ها را نقض کنند؛باید به این دوستان بگم که اون اگه حرفی زده،حتما به این مثال های ساده‌ی شما هم فکر کرده و جوابش رو داvه
حالا بهتر نیست که قبل از نقد حرف ایشون،کتابشون تو این ضمینه رو بخونیم؟؟؟
سپاس

آخرین ویرایش:

jack72

عضو جدید
عزيز من برادرم كه هشت سالشه وقتي فرضيه اين دانشمند رو خوند.به خودش اميدوار شد جون رياضيش در حد 5 هستش:smile:ميكه كه اين به اين خنكي شده دانشمند حالا من شايد روفوزه باشم ولي احمق نستم خلاصه حسابي به دنيا اميدوار شد.
و اما در جواب شما :
خدا به انسان عقل داده كه بتونه باهاش انتخاب كنه. شما يه دانشند يا ي انسان رو نام ببريد كه بتونه كتابي همجون قران رو بنويسه ؟ اكه تونستيد همجون فردي را بيدا كنيد من حرف اين دانشمند رو قبول مي كنم
حالا فرض محال زمين نتيجه حاصل از انفجار بزرك باشد.
ايا اين كونه هايي كه روي زمين بوجود امده اند حاصل اين انفجاره؟
يعني انسان و حيوانات و كياهان و اين همه خلقت حاصل اين انفجاره؟
فرضيه اين دانشمند رو ي اخوند بي سواد هم ميتونه رد كنه
در جوال شما باید بگم که کسانی هستند که ادعا میکنند که توانسته اند آیاتی مثل قرآن را بیاورند:http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D9%82%D8%AF_%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86
ضمنا در مورد دیگر حرف‌هایتان توصیه می‌کنم که در رابطه با نظریه تکامل در اینترنت سرچ کنید.فقط ممکن است برخی منابع ف-ی-ل-ت-ر شده باشند که بدانید در همان ها به مطالب ارزشمندی خواهید رسید!!!:D:D:D

آخرین ویرایش:

jack72

عضو جدید
:biggrin:
وقتی متعصبین میفهمند تعصبشون غلطه:

:w15:

شما تا دیروز این داشنمند رو نیمشاختین...اگه میشناختین این حرفای چرت رو شرمتون میومد که بگین

چرا تا چند ماه پیش این دانشمند رو خنگ خطاب نمیکردید؟
چرا کل جامعه ی فیزیک کشور ایران دنبالش بودند تا بیاد تو دانشگاه شریف چند دقیقه سخرانی کنه؟
چرا تو ایران کتاباش تا چند ماه پیش چاپ میشد؟

این که به همچین آدمی میگین بی سواد واقعا حماقت خودتونو نشون میدید
.
دقیقا مثل اون کشیش های احمق هست که جلوی نظریه گالیله با تعصب ایستادند.

Awards and honours

شما هم افتخار ها و جوایز رهبرای دینیتون ر وبیارید اینجا ردیف کنید ببینم چیزی دارند؟

یعنی آخوند سر کوچتون از ایشون بیشتر میفهمه؟:surprised:
اگه سه دقیقه تعصب رو کنار بزارین و از دید واقعی خودتون (نه اسلام) به قضیه نگاه کنید متوجه میشید

درباره بزرگی این شخصیت بیشتر بخونید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Hawking

من حدود 4-5 سال پیش با هاوکینگ آشنا شدم...یه کتابشم خوندم
فکر نکنید همین دیروز آشنا شدم:smile:

دست مریزاد با این پاسخ زیبا(ببخشید،لینک تشکر نداشت که بزنم،مجبور شدم اینجوری کنم!!!)

jack72

عضو جدید
فیلسوف مسـله طرح میکند و ریاضی دانان و فیزیک دانان آن را حل میکنند.
هر دینی فلسفه ایست و دارای فیلوسفان .
فیلسوفان اسلام ، مسیحی ، زردشتی ، بودایی ، یهودی ، یزدانی ، بهایی ، سیک ، جین ، شینتو ، بابی ، ... و تمام مذاهب این ادیان ، شیعه ، سنی ، هندوییسم ، شاکتیسم ، پروتستانتیسم ، کاتالیسم و ... همه دارای فیلسوفان ، کتاب ها ، تاریخ ها ، اسناد ها و مدارکی هستند که بر اساس آن خدا را پذیرفته اند و او را خالق دنیا میدانند .
این آدم ادعا می کند ثابت کرده است که ، خدا آفریدگار این عالم نیست ؛ نه فقط خدا ، نه فقط هستی ، بلکه فیلسوفان و ادیان و مذاهب و اسناد ها ، تاریخ ، تمامه کتاب های الهی ، رشته ی الهیات و ... را به قول خودش نقص کرده است .
چه توهمه بزرگی!!!
یک دانشمند یونانی که اسمش در ذهنم نیست فعلا ، ازش پرسیدند که چرا فاصله ی زمین تا ماه 360000 است . نمیشد یک متر این فاصله کمتر و یا یک متر بیشتر میشد؟ گفت نه! که اگر یک متر کمتر میشد همه چیز بهم می خورد . جزر و مد ، روشنایی و از همه مهمتر زمین یخ میزد و در تاریکی می ماند ؛ و اگر یک متر بیشتر میشد ، زمین می سوخت .
منظور از این مثال نظم عالمیست . چه نظم بزرگی !!!
آیا طبیعت نظم میسازد ؟ یا نظم است که طبیعت میسازد ؟
این سوال را باید واقعا از این آدم پرسید .
نظریه ی های زیادی در زمینه ی نجوم و فیزیک داده شده که حیرت آورند و هنوز اثبات نشده اند اما تبلیغات زیادی برایشان شده .
از جمله نظریه ی ریسه یا ریشه .
و نظریه هایی که به قول خودشان اثبات میکنند ، نیروی گرانش وجود ندارد ، و بعضی نظریه ها وجود دارد که میگوند نیروی بین زمین و اجرام آسمان ، نیرو گرانش نیست نیروی دافعه است .
همین طور نظریاتی از دانشمندان بزرگ وجود دارد که ادعا میکردند ، نیرو گرانش و نیرو جاذبه ای در کار نیست .
فرشتگان زیادی اجرام آسمانی را بر دوششان نگه داشته اند و با نظم می چرخند .
چه وحشتناک و غم انگیز است وقتی مظلومیت و تنهایی دانشمندان بزرگ جهانی را میبینم که صحبت از اسلام و دین و خدا و اثبات علمی انها میکنند و در خبرها خیلی بیرنگ جلوه داده می شوند و تا یک دانشمند که ضد دین ، مذهب ، انسانیت حرفی میزند، ادعایی میکند ، خبرش همه جا پخش میشود .
والسلام .
در جواب شما بگم که در اون زمان اصلا نمی‌شد فاصله‌ی ماه و زمین رو اندازه گیری کرد،اصلا نمیدونستند جاذبه چیه که بدونن جزر و مد چیه و حتی فکر می‌کردن که زمین مسطحه!!!!بدین سان من شما را نقد کردم!!!
ضمنا بدانید که چیزی حدود ۱ میلیارد نفر(یعنی یک هفتم جهان) بی دین و نا‌خدا‌باور هستند!!!؛این هم مدرک:http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_religious_populations
سپاس

jack72

عضو جدید
فکر کنم بهتره از هاوکینگ دعوت کنیم بیاد ایران تا برو بچه های باشگاه یه میز گردی باهاش تشکیل بدن بالاخره یه طرف اون یکی روراضی میکنه!!!
هر چند منم فکر میکنم که هاوکینگ نخواسته وجود خدارو انکار کنه.

اگه بیاد ایران که در جا می‌ره کهریزک و بعدشم بالای چوبه داره!!!اینجا ایرانه نه نروژ یا سوئد یا دیگر دموکراسی‌ها!!!
در ضمن متاسفانه فکر نمی‌کنم کسی بتونه کسی رو قانع کنه!!!چون بحث خیلی خیلی پیچیدس طوری که در نهایت افرادی چون راسل و چارلی چاپلین و... تصمیم گرفتند که ندانم‌گرا باشند.برای رسیدن به اطلاعات بیشتر ابتدا از یک filterشکن خوب استفاده کنید:smile::smile:!!!سپس در گوگل و بخصوص ویکیپدیا سرچ کنین(اگه زبانتون خوبه تو انگلیسیش سرچ کنین خیلی بهتره) تا به چیز های جالبی برسین،راستش من همیشه سعی کرده‌ام که آدمی بی تعصب و بی طرف باشم ، به همین خاطر سعی کردم تا خدا را برای خودم ثابت کنم ولی متاسفانه هنوز به جایی نرسیدم و در حال حاضر مثل راسل ندانم گرام!!!
منابعی برای مطالعه:
1-http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF_%D8%AE%D8%AF%D8%A7
2-
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9%81%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85_%D8%A7%D8%B2_%D8%AE%D8%AF%D8%A7
3-
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%85%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C
4-
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D8%AE%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C
5-
http://en.wikipedia.org/wiki/Existence_of_God
6-
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B6%D8%AF%D8%AE%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C
7-
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DB%8C%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA%DB%8C
8-http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C
9-
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B4_%D9%86%DB%8C%DA%86%D9%87
10-http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%DB%8C%DA%86%D8%A7%D8%B1%D8%AF_%D8%AF%D8%A7%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%86%D8%B2
امید وارم که توانسته باشم کمکی هر چند کوچک به شما کرده باشم.
سپاس

jack72

عضو جدید
hichkas na mitune voojoode khodaro sabet kone na adame voojoodesho harkas az rooye ehsaso khastash ya khodaro ghabool mikone ya radesh mikone taze harkas khodaro ye joor tasavor mikone yeki mige khoda injooriye yeki mige na unjooriye jaleb injas ensanha khodaye khodeshuno misazan yani tu fekreshun khodaro ba khoosusiyati ke dus daran tasavor mikonan jalebtar inke gonah ham mikonan
به عبارت دیگه شما می‌فرمایید که ندانم گرایید؟؟!!
در کل سپاس فراوان از مقاله ی زیباتون

jack72

عضو جدید
واقعا كارش درسته
خيلي از سوال هاي پايه اي انساني رو با كاراش جواب ميده
خيلي خوبه كه دوستان اگه به قدر كافي سطح علمي ندارن حداقل بيان يه دكمه تشكر واسه ايجاد كننده تاپيك فشار بدن و حداكثر يه به به و چه چه زيرش!
هاوكينز رو من باهاش آشنايي زيادي ندارم و فقط در حد ويكيپديا...
ولي باور دارم اين افراد حرف هاي بيهوده نميزنن و اصلا نظريه منطقي هم هست
به طور معمول ما آدما ندانسته ها رو ميگيم خدا ميدونه و به ما ربطي نداره چرا؟ چون از دنبال كردنش عاجز يم و كاري جز خيال پردازي نميكنيم

يه مثال ساده:
يه بچه كوچيك زماني كه اين سوال به ذهنش ميرسه كه چطور به دنيا اومده يا اصلا چجوري بوجود اومده خلي كه بخواد فكر كنه خسته ميشه
و از خانواده اش ميپرسه كه در 99.999% مواقع جواب هاي عجيب و غريب ميشنوه
مثل: خدا تو رو به ما داد، فرشته ها تو رو انداختن تو بغل من، بابات از سركوچه خريدت ، تو لوپ لوپ پيدات كرديم و اين حرفا
كه به در آخر ميفهمه كه الگوريتم به دنيا اومدنش يه چيز فوق بشريه!!!
من خودم بچه بودم فك ميكردم من و از يه مغازه خريدن(مث مغازه ميوه فروشي)!!!!

خب وقتي الان هم مردم به اين فك ميوفتن كه دنيا چجور و چرا و چگونه و .. بوجود اومده خيلي كه فك كنن خسته ميشن و از اونجايي كه اگه از ديگران هم سوال كنن اونها هم نمي دونن پس يواش يواش بفكر ايجاد كتاب هاي مرجع به كه عمدتا مردم بهشون ميگم كتاب هاي آسماني ميوفتن!!!
كه همه اين مسايل رو به خدا ربط ميده و انسان نبايد به فكر اينچيرا باشه وگرنه جر كافرا حساب ميشه
يواش يواش خب اينقدر اين موضوع تو ذهن آدمي به عنوان بلوك ممنوعه شناخته ميشه كه بهش هم فك نميكنه چه برسه دنبال جواب باشه
و همينطور هم كساني كه دنبال جواب هاي اين سوالات پايه اي هستن يا بطوري جواب هايي براي اونها ارايه ميدن خطا كار و احمق و ديوانه و ماسوني و سس مايونز حساب ميشن

مثلا اون دو ذره اوليه از كجا اومدن؟ كي اونا رو ساخت؟ از جيب كدوم خدا افتاد؟ چرا بهم خردن؟ كي اونا رو زد بهم؟ شايد اون يكي خاسته تنه بزنه از خجالت خرد شدن و اين هستي بوجود اومد......
ولي يكي مث استيون هاوكينر دنباله رو اين حرف ها و نظريات نيست و همينطور هم نيازي به نظر چنين افرادي نداره و صد البته شايد هم فردا نظرش رو تغيير بده چرا كه داشمند نبايد به روي نظريات ش تعصب داشته باشه
اصل موضوع اينه كه مخاطب و يا دنبال ككننده اين مسايل چقدر با چنين نظريه اي موافق هست يا بطوري قدر به مزاج مخاطب ميچسبه...

من كه حتما كتاب هاش رو مطالعه ميكنم..
فقط يه دوستان باس توي انجمن رياضي كتاب بهم معرفي كنند :D

امید وارم دنیا پر شه از افراد آگاهی مثل شما،به جرأت می‌تونم بگم شما از جمله انگشت شمار افراد واقعا آگاهید که حسرت وجودشون تو کشورمون تو دلم مونده!!!

jack72

عضو جدید
هاوکینگ میگه قانون جاذبه باعث ایجاد جهان شده بر فرض محال درست میگه ولی فقط انسان ها اختیار دارن و میتون از قدرت جاذبه استفاده کنن شما یه فرشته یا گیاه یا یه حیوان رو در نظر بگیرید اونا چون اختیار ندارن و بصورت ذاتی عمل میکنن نمیتونن از جاذبه استفاده کنن پس جهانه قبل از شکل گیری هم نمیتونه خودش اختیار داشته باشه و باقانون جاذبه خودش رو بوجود بیاره الان ما باید به قران رجوع کنیمخداوند فرموده زمین ر در عرض شش روز افریدم که این خودش یه مثال نقض بزرگه پس خدا جهان رو برای انسان درست کرد که تا به هر چی که خواست برسه(با قانون جاذبه اختیار) نه این که جهان بوجود بیاد خودش تا به وجود ما برسه

نمی‌دونم چرا خیلی از دوستان متوجه این نمیشن که بابا وقتی یه «معادله» یا «کلی» رو زیر سوال می‌بری، نمی‌تونی از جزییاتش برای نقضش استفاده کنی؛
الآن همین دوستمون و خیلی دیگه از دوستان با استناد به قرآن می‌خوان این فرض رو زیر سوال ببرن؛بابا جان وقتی خود صورت مساله خدا رو زیر سوال می‌بره(که حالا به قول بعضی،هاوکینز خدا رو نخواسته نقض کنه)شما دیگه نمی‌تونید از کتاب خود چیزی که زیر سواله(یعنی خدا) برای رد این نظریه استفاده کنین.
من موندم شماها واقعا چطوری دانشگاه قبول شدین؟؟؟؟خدا رو شکر که من هنوز پیش دانشگاهیم و دانشگاه نرفتم،چه بهترم که نرم!!!!

jack72

عضو جدید
راستي من خوندم كه:
جن قبل از انسان آفريده شده.همزمان با نسل رنسانس و با اونا بودن.بعد رنسانس اينا جنگ و خونريزي به پا ميكنند(هموني كه فرشته ها موقع خلقت انسان به خدا گفتند كه چرا انسان رو خلق ميكني كه باز هم خونريزي به راه بيفته؟) و خدا اونارو از بين ميبره بعد به فرشته ها ميگه بريد " از زمين" خاك بياوريد....
اين يعني زمين وجود داشته
عيني فقط ما نبوديم!
اما چرا انسان اينقدر مهمه واسه خدا كه ميگه آسمان ها و زمين را براي شما خلق كردم؟
(اشرف مخلوقات)
"من چيزي ميدانم كه شما نميدانيد"
ببخشید رنسانس که تو قرون 16 و 17 میلادی بوده!!!

mesi08

عضو جدید
بچه ها هیچ دانشمند دیگه ای در مورد این نظریه یا سفر زمان از هاوکینگ نظر نداده مثلا نقضش کنه یا تاییدش کنه؟

westar

عضو جدید
چون قوانين جديد فيزيک مثل جاذبه وجود دارند کهکشان می تواند خود را از هيچ بسازد. روند خلق بدون مقدمه و يکباره دليل وجود کهکشان و هستی ما است . هيچ ضرورتی ندارد که خداوند را برنامه ريز و مسئول آن آفرينش بدانيم.»
یکی معنی این جمله اش بگه؟از هیچساخته شدن چیه؟
به نظرم باید نظریه ایندانشمند مطالعه کردو فهمید بعد نظر داد

mesi08

عضو جدید
چون قوانين جديد فيزيک مثل جاذبه وجود دارند کهکشان می تواند خود را از هيچ بسازد. روند خلق بدون مقدمه و يکباره دليل وجود کهکشان و هستی ما است . هيچ ضرورتی ندارد که خداوند را برنامه ريز و مسئول آن آفرينش بدانيم.»
یکی معنی این جمله اش بگه؟از هیچساخته شدن چیه؟
به نظرم باید نظریه ایندانشمند مطالعه کردو فهمید بعد نظر داد
100 درصد موافقم دوست عزیز برای ما که قرآن رو پذیرفتیم بر اساس اون مطمئنیم که خدا گفته هرچه علم بشر پیشرفت کنه من(خدا) بیشتر شناخته میشم.
اما بگذریم جدای از قرآن به جای سانسور و فرار از این نظریه ها باید اتفاقا به شدت روشون فکر کرد باید روشون مطالعه کرد و این یعنی تفکر از مهمترین چیزهایی است که خداوند از ما انتظار دارد

m.b.g

عضو جدید
man k dosesh daram halaa yecherti gofte shoma b bozorgi khodeton bebakshhdi vali bishtar harfash elmio manteghie:-&

maryam parvin

عضو جدید
کاش با این همه وقت گذاشتن حداقل به یه نتیجه ی درستی میرسیدی ادم هر چیزی رو که به ذهنش میرسه نباید اعلام کنه پس خدا عقل رو واسه چی گذاشته؟

keyhan2

عضو جدید
من احساس میکنم شما دارید زیادی موضوع را پیچیده میکنید ایا میتوانید برای من توضیح بدهید که در یک فضای تهی که هیچ چیزی در ان وجود ندارد چگونه ناگهان یک انفجار رخ میدهد و یک جهان بوجود می اید؟
یا حداقل چگونه زمان بوجود امد؟
در ضمن خود پروفسور استیون هاوکینگ در کتاب تاریخچه ی زمان میگویند که قوانین در هنگام رخ داد انفجار بزرگ به علت جمع شدن تمام جرم در یک نقطه و بوجود امدن یک تکینگی کارایی ندارد در حالی که در کتاب طرح عظیم بر عکس کتاب گذشته ی خودشون صحبت می کنند ایا این نقض گفته نیست .
ناگفته نماند که با بوجود امدن کیهان زمان بوجود امد ایا قوانین فیزیک می تواند زمان را که هنوز هیچ کس ماهیتش را به درستی نمیداند بوجود اورد؟

درضمن من یک تاپیک ساختم در رابطه با چگونگی بوجود امدن حیات یک سری بهش بزنید.

آخرین ویرایش:

sepehr2222

اخراجی موقت
يكي نيست بهش بگه آخه مخ.
كي باعث شروع اون انفجارات شده. والا

شما برو یکم دیگه فکر کن.اون چیزی که شما فکر میکنید خدا نیست.خدا منطق مطلق موجود در جهان و رابطه ی بین تک تک اعضای آن است.اینجا نمیشه ولی رودرو حرفمو ثابت میکنم تا الان 6 نفرو قانع کردم با حرفام

sepehr2222

اخراجی موقت
man k dosesh daram halaa yecherti gofte shoma b bozorgi khodeton bebakshhdi vali bishtar harfash elmio manteghie:-&

شما افکارتو عوض کن اون چرت نگفته.یه روزیم همه میگفتن گالیله چرت میگه بعدم که اعدام شد ولی حالا میبینیم درست بوده حرفش

keyhan2

عضو جدید
شما افکارتو عوض کن اون چرت نگفته.یه روزیم همه میگفتن گالیله چرت میگه بعدم که اعدام شد ولی حالا میبینیم درست بوده حرفش

من احساس میکنم شما دارید زیادی موضوع را پیچیده میکنید ایا میتوانید برای من توضیح بدهید که در یک فضای تهی که هیچ چیزی در ان وجود ندارد چگونه ناگهان یک انفجار رخ میدهد و یک جهان بوجود می اید؟
در ضمن خود پروفسور استیون هاوکینگ در کتاب تاریخچه ی زمان میگویند که قوانین در هنگام رخ داد انفجار بزرگ به علت جمع شدن تمام جرم در یک نقطه و بوجود امدن یک تکینگی کارایی ندارد در حالی که در کتاب طرح عظیم بر عکس کتاب گذشته ی خودشون صحبت می کنند ایا این نقض گفته نیست .
ناگفته نماند که با بوجود امدن کیهان زمان بوجود امد ایا قوانین فیزیک می تواند زمان را که هنوز هیچ کس ماهیتش را به درستی نمیداند بوجود اورد؟

شما برو یکم دیگه فکر کن.اون چیزی که شما فکر میکنید خدا نیست.خدا منطق مطلق موجود در جهان و رابطه ی بین تک تک اعضای آن است.اینجا نمیشه ولی رودرو حرفمو ثابت میکنم تا الان 6 نفرو قانع کردم با حرفام

میشه لطفا در رابطه با تعریفتون از خدا بیشتر توضیح بدید.

sepehr2222

اخراجی موقت

میشه لطفا در رابطه با تعریفتون از خدا بیشتر توضیح بدید.

ببین دوست من من میگم چیزی به نام خدا اونجوری که تو ذهن شماست وجود نداره یعنی خدا جدا از این جهان نیست و چیزی باشه که یکدفعه جهان و خلق کرده باشه اگه اینجوری باشه رابطه ی علت و معلولی به میان میاد یعنی یه دلیلی برای بوجود آمدن این جهان هست که اونم خداست حالا دلیل بوجود آمدن خدا چیست؟؟؟؟آیا یک خدای دیگه؟پس به نظر من همین قانون و منطقی که حکم فرماست بر گیتی خدا هست.آیا قبول دارید بوجود آمدن این جهان لازمش وجود یک منطقه؟؟این منطق مطلق همون خداست بر اساس همین اون انفجار رخ داده.امیدوارم منظورمو فهمیده باشی میدونم یکم سخت چون اینجوری نمیتونم منظورم و خوب بیان کنم باید در موردش ساعتها بحث بشه

KI NG

عضو جدید
CHERA INGHADR MOZUO PICHIDE MIKININ KHOB AKHE TO KE IN GHADR MIFAHMI GHE KASI IN ENFEJARO IEJAD KARDE . KGOB BAYAD YEK MABDAEI DASHTE BASHE:que:

keyhan2

عضو جدید
پست بالارو بخون میفهمی ضمنا فارسی تایپ کن یکی از قوانینه دوسته من

ببخشید فکر میکنم اشتباه شما در درست متوجه نشدن قانون علیته . خداوند علت تمام علت ها است و خود علتی ندارد .
خود پروفسور هاوکینگ در کتاب تاریخچه زمان فصل اول میگوید : زمانی که از اگوستین قدیس پرسیدند که مبدا خدا کجاست پاسخ داد :
زمان یکی از افریده های خداست و با بوجود امدن جهان بوجود امده است و چون شروع و پایان و در نتیجه علت و معلول در وجود زمان معنا پیدا می کند بنابر این خداوند علتی ندارد .
در ضمن کسی مدعی این موضوع نشده که خداوند جدا از این جهان است .
جبران خلیل جبران در کتاب دیوانه داستان خدا میگوید :
...........انگاه پس از هزار سال باز از کوه مقدس بالا رفتم و با خدا گفتم : خدای من ای ارمان و سر انجام من .
من دیروز توام و تو فردای منی . من ریشه تو ام در خاک و تو گلاله منی در اسمان . و ما با هم در برابر خورشید می بالیم .
انگاه خدا بر من خمید و در گوشم سخنان شیرینی به نجوا گفت . و مانند دریایی که جویباری را در بر میگیرد مرا در بر گرفت .
و هنگامی که به دره ها و جویبار ها فرود امدم خدا هم انجا بود.

البته شما باید با دیدگاه فلسفی به این داستان بنگرید .

sepehr2222

اخراجی موقت
ببخشید فکر میکنم اشتباه شما در درست متوجه نشدن قانون علیته . خداوند علت تمام علت ها است و خود علتی ندارد .
خود پروفسور هاوکینگ در کتاب تاریخچه زمان فصل اول میگوید : زمانی که از اگوستین قدیس پرسیدند که مبدا خدا کجاست پاسخ داد :
زمان یکی از افریده های خداست و با بوجود امدن جهان بوجود امده است و چون شروع و پایان و در نتیجه علت و معلول در وجود زمان معنا پیدا می کند بنابر این خداوند علتی ندارد .
در ضمن کسی مدعی این موضوع نشده که خداوند جدا از این جهان است .
جبران خلیل جبران در کتاب دیوانه داستان خدا میگوید :
...........انگاه پس از هزار سال باز از کوه مقدس بالا رفتم و با خدا گفتم : خدای من ای ارمان و سر انجام من .
من دیروز توام و تو فردای منی . من ریشه تو ام در خاک و تو گلاله منی در اسمان . و ما با هم در برابر خورشید می بالیم .
انگاه خدا بر من خمید و در گوشم سخنان شیرینی به نجوا گفت . و مانند دریایی که جویباری را در بر میگیرد مرا در بر گرفت .
و هنگامی که به دره ها و جویبار ها فرود امدم خدا هم انجا بود.

البته شما باید با دیدگاه فلسفی به این داستان بنگرید .
به نظر من كه هرچيزي يه علتي داره.ژس خدا هم بايد علتي داشته باشه اين نظر منه

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خدا آن حس زیباییست که در تاریکی صحرا زمانی که هراس مرگ می دزدد سکوتت را ؛یکی مثله نسیم دشت میگوید:کنارت هستم ای تنها....:gol:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگه منظور از آفرینش عالم انفجار بزرگ باشه شاید حرف استیون هاوکینگ درست باشه
چون طبق نظریاتی دانشمندا گفتن ممکنه انفجار بزرگ از انقباض جهانی مثل این که توش زندگی میکنیم بوجود اومده باشه.
ثس اگه منظورش این باشه ایراد گرفتن ازش اشتباهی بزرگه.