من با 20 سال سابقه برنامه سازی امدم!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nasi_ai

عضو جدید
راهنمايي

راهنمايي

سلام.
من دانشجوي ترم 2 نرم افزار هستم.
1-به نظر شما چه زباني براي يادگيري بهتره و مفيد تره ؟؟/
2-ميشه يك كم در مورد timer در c# توضيح بدين
3-اگه ممكنه يه راهنمايي كوچك هم در مورد نوشتن برنامه شبيه سازي اسانسور كنيد.
خيلي ممنون:cry:آخه پروژه پايان ترم .و 1 از سوالات متحان

nasi_ai

عضو جدید
كمك

كمك

چه طور بايد از datagrid در c#استفاده كنم، وقتي مي خوام اطلاعاتي را از combobox توش بذارم؟؟؟

raziyeh1366

عضو جدید
سلام لطفااگه میتونید این برنامه روبرام بنویسید چون وقتم کمه وفرصت فکر کردن روی اونوندارم چون امتحان دارم
الگوریتم فشرده سازی وکدگذاری با روش هافمن درزبانc

Robinson crusoe

عضو جدید
سلام می خواستم اگه می تونید لطف کنید برنامه فروشنده دوره گرد با سی رو برای من بفرستید .از لطف شما واقعا متشکرم.واقعا فوریه اگر خودم نصفه نیمه میتونم بنویسم.

bahaar

عضو جدید
سلام

سلام

:smile:
دوست عزیز لطفا برای سوال هاتون تاپیک جدا ایجاد کنید.
از پرسیدن مطالب غیر مربوط به تاپیک اجتناب کنید.
و همچنین از پرسیدن سوال در تاپیک های مختلف خودداری کنید.

با تشکر
سلام .اگه میشه برام pdf ASP.netبذارید.

ghabeshishei

عضو جدید
سلام رضا جان من دانشجوی ترم دوم که تموم شد ترم سه کامپیوتر هستم میخواستم بدونم کدوم زبان برنامه نویی برای من مفید تر ه اخه خیلی راجع به این موضوع فکر کردم نمی دونم سی شارپ کارکنم یا سی پلاس پلاس تو خود دانشگاه به ما سی پلاس پلاس تدریس می کنن می خواستم بدونم که ایا اول زبان سی رو از بیخ بخونم یا میازی نیست لطفا راهنمایی کنید :smile:

امیر Amir

عضو جدید
اینجا چرا اینجوریه؟!!!
جسارت نباشه...

ابتدای تاپیک اقای رضا خودشو معرفی کرده با این همه مهارت...

در پست های بعدی...

همه یا درد دل کردن...یا راهنمایی خواستن...

یا لقمه جویده شده میخوان!!!

با احترام

rezazd

عضو جدید
اینجا چرا اینجوریه؟!!!
جسارت نباشه...
ابتدای تاپیک اقای رضا خودشو معرفی کرده با این همه مهارت...
در پست های بعدی...
همه یا درد دل کردن...یا راهنمایی خواستن...
یا لقمه جویده شده میخوان!!!

با احترام
بیشتر دوستان پست خصوصی میفرستند البته اونجا اگه بلد باشم جواب میدم اگر اینجا سئوال بشه شاید بدرد دیگران بخوره
ضمنا موافقم که بعضی برنامه نوشته شده میخوان که البته دوستان باید خودشون سعی کنند

rezazd

عضو جدید
سلام
اگه ممكنه راهكار طراحي شطرنج رو با زبان سي# برام بفرستين
ممنون
hojjat_sm@yahoo.com
یک ماتریس 8 در 8 فرض کنید که صفه شطرنج هستش
برای مهره ها باید متد حرکت روی صفحه بنویسید که مثلا برای فیل اضافه شدن همزمان سطر و ستون هست بشرطی که از صفحه بیرون نره به مهره خودی هم نزنه و برای رخ ثابت بودن سطر و افزایش ستون یا برعکس و الی اخر
یک کلاس مهره باید تعریف کنید ولی متد حرکت شون چند ریختی هستش یعنب برای هر نوع مهره کلاس مجزا تعریف نکنید

آخرین ویرایش:

rezazd

عضو جدید
چه طور بايد از datagrid در c#استفاده كنم، وقتي مي خوام اطلاعاتي را از combobox توش بذارم؟؟؟
من دقیقا نفهمیدم سئوالتون چی هستش ایا لوکاپ فیلد ها مدنظرتون هستش ؟ که راه خاص خودش رو داره
یا میتونید در رویداد تغییر کومبو باکس یک پارامتر به اس کیو الی که باهاش دیتا گرید رو پر میکند بدید و دوباره دیتا سوروس رو بازخوانی کنید

برای اینکه خیلی معطل نشید و کد نویسی استاندارد رو هم یاد بگیرید حتما vs2005 .net2 sdk را نصب کنید که مثال های عالی با سورس داره و برای تمام مولفه های استاندارد چند نمونه کد داره موفق باشید.

rezazd

عضو جدید
سلام رضا جان من دانشجوی ترم دوم که تموم شد ترم سه کامپیوتر هستم میخواستم بدونم کدوم زبان برنامه نویی برای من مفید تر ه اخه خیلی راجع به این موضوع فکر کردم نمی دونم سی شارپ کارکنم یا سی پلاس پلاس تو خود دانشگاه به ما سی پلاس پلاس تدریس می کنن می خواستم بدونم که ایا اول زبان سی رو از بیخ بخونم یا میازی نیست لطفا راهنمایی کنید :smile:

برای یک مهندس کامپیوتر این سئوال باید مطرح باشد که :"برای پروژه ای که قرار است شروع کنیم کدام زبان بهینه تر و مناسب تر است " این به معنی است که شما باید به تمام زبانهای زنده مسلط باشید سی ، جاوا ، و پاسکال (دلفی) و صد البته اسمبلی سی شارپ و سی ++ خیلی باهم متفاوت نیستند

eL2rado

عضو جدید
ASSEMBLY

ASSEMBLY

سلام و خسته نباشید...در مورد جمع دو عدد در اسمبلی کمک میخواستم یعنی 2تا ورودی بگیره برنامه(VAL1,VAL2) جمعشان را در خروجی نشون بده( احساس میکنم سادست ولی خیلی وقتمو گرفته). برنامه ای که خودم نوشتم اینه:
ADD_PROC proc near
XOR CX, CX
MOV AX, VAL1
MOV BX, VAL2
ADD AX,BX
ADC CX,0
MOV SUM, AX
MOV SUM+2, CX
RET
ADD_PROC ENDP
یا این:
XOR CX, CX
MOV AX,OFFSET VAL1
MOV DI,AX
SUB AH,AH
MOV AX,[DI]
MOV BX,OFFSET VAL2
MOV DI,BX
SUB BH,BH
MOV BX,[DI]
ADD AX,BX
MOV SUM, AX
MOV CX,SUM
DISPLAY SUM

ebi136

عضو
سوال درمورد بانك اطلاعاتي

سوال درمورد بانك اطلاعاتي

من ميخوام تو محل كارم يه سري اطلاعات مربوط به اشخاصو مثل نام نوع ملك شماره پرونده و....

رو جمع اوري كنم . كه بتونم براساس آيتم هاي مختلف تو برنامه سرچ كنم - 2- پرينت وگزارش بگيرم و.. 3- اطلاعاتو وارد ويا اديت كنم

ايا با اكسل ميشه اين كارو كرد يا بايد با vb.net ,sqlserver برنامه نوشت

اول بايد بانك اطلاعاتي ايجاد كرد وبراساس اون با vbnet برنامه نوشت يا برعكس ؟

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من یک سئوال داشتم چه طور می توانم برنامه پاسکال رو نصب کنم می شه لطفا کمکم کنید

با تشکر
پری

yahook

عضو جدید
با سلام
من یک سئوال داشتم چه طور می توانم برنامه پاسکال رو نصب کنم می شه لطفا کمکم کنید

با تشکر
پری
خوب اگه برنامه پاسکال را دارید فقط کافی است که فایل اجراییش را اجرا کنید تا برنامه در درایو سی نصب بشه

شما کجای کار مشکل دارید بگید تا بهتر دوستان کمکتان کنند

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اگه برنامه پاسکال را دارید فقط کافی است که فایل اجراییش را اجرا کنید تا برنامه در درایو سی نصب بشه

شما کجای کار مشکل دارید بگید تا بهتر دوستان کمکتان کنند

سلام
ممنونم از ارسال پیغامتان. من برنامه رو نصب کرده ام اما پنجره اجرایی پاسکال بصورت تمام صفحه باز نمی شه بنابراین برنامه بصورت خیلی کوچک دیده می شه
و نمی دونم چطور می توانم پنجره اجرایی آن را بصورت بزرگتر و تمام صفحه نمایش بدهم

ممنون بازهم کمکم کنید
با تشکر

asadi_eng2005

عضو جدید
با سلام می توانید پاسکال را در مد داس اجرا کنید یعنی با command prompt بالا بیایید و سپس پاسکال را اجرا کنید یا برای تمام صفحه کردن در منوی View یا Window گزینه اش موجود است
بازهم مشکلی داشتید به asadi.eng2005@gmail.com میل بزنید

asadi_eng2005

عضو جدید
با سلام اول بانک اطلاعاتی را با ACCees بسازید بعد زیربرنامه ها را با VB به آن اضافه کنید
حالت دیگر این است که با VB بانک اطلاعاتی بسازید که من توصیه نمی کنم ساخت آن با Access سریع تر و راحت تر است

yahook

عضو جدید
سلام
ممنونم از ارسال پیغامتان. من برنامه رو نصب کرده ام اما پنجره اجرایی پاسکال بصورت تمام صفحه باز نمی شه بنابراین برنامه بصورت خیلی کوچک دیده می شه
و نمی دونم چطور می توانم پنجره اجرایی آن را بصورت بزرگتر و تمام صفحه نمایش بدهم

ممنون بازهم کمکم کنید
با تشکر

شما وقتی که پنچره تحت داس را دیدید فقط کافی است که کلید Alt را نگه داشته و کلید Enter را فشار دهید همین

ehsan1366

عضو جدید
سلام
من خوشحال شدم از اینکه کسی رو دیدم که هم عقیده ی من هست.
خوشمان آمد........
دانشجو خودش باید پروژه اش را بنویسه
تقلب ممنوع............
امیدوار در زکات دادن علمت موفق باشی.........;)

gol_yas

عضو جدید
سلام
من تو ASPچندتا مشکل دارم یکی این که نمی تونم تاریخ و ساعت رو جدا از هم ذخیره کنم -البته از نوع datetime-یکی هم این که پایگاه داده ی من SQL نمی دونم چه طور یباید توش عکس ذخیره کنم؟ ممنون

a_pour

عضو جدید
سلام دوست عزيز من فكر مي كنم شما مشكلوتون با اي اس پي استيت هستش اگه هاست شما اون رو ساپورت نكنه و شما از SQL State Mode استفاده كرده باشين اون موقع برنامتون كار نخواهد كرد و ايراد ارتباط با پايگاه داده صادر خواهد كرد - از طرف يه برنامه نويس با سابقه 6 7 سال

rezazd

عضو جدید
سلام
من تو ASPچندتا مشکل دارم یکی این که نمی تونم تاریخ و ساعت رو جدا از هم ذخیره کنم -البته از نوع datetime-یکی هم این که پایگاه داده ی من SQL نمی دونم چه طور یباید توش عکس ذخیره کنم؟ ممنون

عکس رو میتونید در فیلد با نوع باینری یا ایماج ذخیره کنید که کار اشتباهی است
معمولا باید اسم و مسیر عکس رو توی فیلد تکست ذخیره کنید و به تگ IMG انقاد نمایید
در مورد تاریخ باید بگم معمولا باهم ذخیره میشند ولی میتونید موقع نمایش توی متن اس کیو ال از تابع datepart استفاده کنید یا هنگام ذخیره از تابع دیت تو اس تی ار استفاده کنید که پارامتر هایی داره بسته به نوع اسکریپت شما نحوه نوشتنش فرق میکنه

azi1985

عضو جدید
کمک برای پیاده سازی فرمول ریاضی

کمک برای پیاده سازی فرمول ریاضی

من باید فرمول متعامد سازی گرام اشمیت را پیاده سازی کنم ورودیها بصورت (1و2و3و...)است چه جوری باید ورودیهارا بگیرم

rezazd

عضو جدید
من باید فرمول متعامد سازی گرام اشمیت را پیاده سازی کنم ورودیها بصورت (1و2و3و...)است چه جوری باید ورودیهارا بگیرم
برای پیاده سازی الگوریتم تجزیه و تحلیل فرمولها باید از درخت و استک استفاده کنید مثلا
a+b را به ab+تبدیل کنید که درکتابهای دیتا استراکچر و کامپایلر مفصل توضیح داده شده که در این اینجا مجال شرح ان نیست
مفاهیم کلیدی : پست فیکس و پریفیکس درخت باینری ،پیمایش درخت باینری

وضعیت
موضوع بسته شده است.