مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

862111014

عضو جدید
زبان سخت 6 تا زدم
ریاضی سخت 4 سوال
مدار متوسط 7 سوال
کنترل 6 سوال ترکیب سوالات سخت و متوسط با مفاهیم جدید(RHP) و شاهکاری شبیه پارسال (یه سوال دو گزینه دقیقا یکی بود)
سیگنال خیلی سخت 5 سوال از لاپلاس و z سوال نداده بودن یا من ندیدم!
الکترونیک 5 سوال سخت کلا خیلی بد طراحی شده بود.
مغناطیسم که اصن نخوندم که بخام بزنم

• Like
واکنش ها: EECi

aghasina21

عضو جدید
طراح سوالات زبان بی وجود بود.اخه فرهنگ لغت رو باز کرده سوال داده.ما که فرهنگ لغت رو نمی تونیم حفظ کنیم که اقا

ش67

عضو جدید
ریاضی 5 تا
مدار 9 تا
کنترل 4 تا احتمالا منفی در میاد
بررسی 5 تا
ماشین 8 تا
زبان و مغناطیس 0
فقط دعا کنید غلط در نیاد

• Like

dars

عضو جدید
شما ها که ما رو پاک واسه سال بعد نا امید کردین.ما با انگیزه تازه میخواستیم شروع کنیم.حالا به نظرتون با این شکل سوال دادن منابع خوندن باید چی باشه؟کتاب مرجع یا هنوز همون هایی که همه میگن از موسسات مختلف؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
شما ها که ما رو پاک واسه سال بعد نا امید کردین.ما با انگیزه تازه میخواستیم شروع کنیم.حالا به نظرتون با این شکل سوال دادن منابع خوندن باید چی باشه؟کتاب مرجع یا هنوز همون هایی که همه میگن از موسسات مختلف؟

داداش این چه حرفیه چرا ناامید شی شما !!!!!!!!!!!!

پس این دوستانمون که کنکور دادند با این همه معلومات ولی میگن باید واسه سال بعد بخونیم دیگه باید افسرده بشند
من فکر نمیکردم اقا ایدین هم واسش این قدر سخت شده باشه کنکور...........

من درسی که گرفتم از دوستان واسه کنکور خودم این که همه ی مباحثو بخونم و اصلا کاری نداشته باشم تو کنکورای قبلی بوده یا نه !!!!!!!!!!!!
در کل دست دوستان درد نکنه تجربیاتشونو به ما منتقل میکنند من که از الان حسابی حواسمو جمع میکنم.

• Like

daneshpajooh

عضو جدید
من توی آزمون های آزمایشی پارسه درصدهای زبانم همیشه بالای 65 بود اما دیروز فقط 10 تا زبان زدم.
روی سیگنال و مغناطیس سرمایه گذاری زیادی کرده بودم اما سیگنال 5 تا و مغناطیس 4 تا زدم که دو تا از مغناطیس رو با رد گزینه زدم و به این سادگی حل نمی شد.
به نظر من این سوالات نمی تونه سنجشی واقعی برای رتبه بندی داوطلب ها باشه.

xanth

عضو جدید
من 9 تا زبان ردم
8 تا مدار
4 تا ریاضی
کنترل2
سیگنال5
الکترونیک 2
مغناطیس که 1 دونه
اگه غلط داشته باشم که فکر کنم مجازم نشم!!!
حیف این همه زحمت :(

s-a-d

عضو جدید
این چه وضع سوال زبان بود یک متن یک صفحه ای رو بخونی بعد 3 تا تست حل کنی . تازه متن های خیلی چرتی داشت بعضی هاشون اصلا ربطی به برق نداشت با لغات خیلی سخت . فکر کنم زبان بریم ielts بدیم راحت تر از این جواب بدیم . بنظرم طراح سوال زبان عوض شده بود که انقدر سخت داده بود . فقط مونده بود سر جلسه فوحش خواهر مادر بهش بدم با این سوالات
تازه داخل سوالات متن نوشته بود طبق فلان جمله مفهوم ازآن را پیدا کنید بعدش باید یک متن 15 خطی رو هی بگردی تا ببینی این کجاش بوده !!!
یا مثلا منظور از کلمه فلان در متن چیست . خوب حداقل یک خطی ، چیزی ، زیر اون کلمه بکش !!!!

آخرین ویرایش:

ehsaning

عضو جدید
دیروز سرجلسه به نظرم سوالات زبان تخصصی ارتباط چندانی با برق نداشت! غیر از یکی از متن ها.
شاید هم من اشتباه می کنم.

از دانشجوی برق انتظار نیست که کل دیکشنری رو حفظ باشه، لااقل در متون زبان تخصصی همین که قادر باشه متن رو بخونه و درک کنه کافیه.
اما در آزمون دیروز حتی داوطلب با سطح زبان متوسط به بالا در پاسخگویی به سوالات کاملا دچار مشکل میشد.

آخرین ویرایش:

nevada traveler

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید به دوستان گرامی

من که خودم ادعای زبانم می شه،توی متون زبان مشکل پیدا کردم و رفتم اول یه کم مدار زدم و بعد دوباره برگشتم و لاک پشت وار و به دقت متن ها رو وارسی کردم.در مورد اینکه متون زبان ربطی به برق داشت یا نداشت،این موضوع جدیدی نیست.البته یکی از متن ها در مورد در مورد تصویر برداری پزشکی بود که به مهندسی پزشکی می خورد و یکی هم در مورد سیر تکاملی کامپیوتر بود.بقیه شو یادم نیست دقیقا.من کلا زیاد نخونده بودم ولی همونایی رو که خونده بودم،تستاشو تونستم بزنم.مدار سوالات قشنگی داشت.این موضوع که سوالات مدار با دست کشیده شده بودن هم چیز جدیدی نیست.پارسال هم که آزمایشی شرکت کردم همین طوری با دست کشیده بودند.باز آفرین به طراح کنترل که نمودار هاشو با MATLAB رسم کرده بود.

Essential

عضو جدید
نسبت به سالهای قبل متفاوت بود و سخت تر، چرا اینطوری میکنن آخه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Kaveh.Sadeghi

عضو جدید

نا امید نشو. فقط گیر این نباش که منابع چیه؟ منابع همون قبلیاس. فقط عمیق و مفهومی بخون;)

• Like

ENGBARGH

عضو جدید
سلام . منم نظر خودم رو میگم . البته من خوب نخوندم . یعنی کل پاییز و دی و بهمن رو نخوندم . فقط با اطلاعات تابستون زدمدرباره مغناطیس و زبان هم نظری نمیدم .معادلات دیفرانسیل برخلاف پارسال که خیلی سخت بود امسال واقعا اسون بود .مدار اگه کسی خوب میخوند و مسلط بود بالای 7 تست میزد .بررسی پارسال که ادامس بود . امسال فضایی بود . تلافی کردنکنترل هم سخت بود اما ماشین متوسط بود میشد 4 یا 5 تست زد .کلا کنکور امسال به نظرم شخت بود اما اگر کسی خیلی خوب میخوند به نظرم میتونست از پس این ازمون بر بیادمن که خیلی کم خوندم . ان شاالله همه دوستان موفق باشن

bezoli

عضو جدید
امسال انگار اومده بودن واسه نا امید کردن دانشجوهاااا....انتقامه دیگه...اونم تو 4 ساعت...با آینده ی جوون بازی میکنن...توکل به خدا غمتون نباشه واسه همه سخت بوده

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
من آخر متوجه نشدم این V منظورش کجا بود!!!!

من اول فکر کردم یه نقطه بوده ولی کلا دو سر منبع جریان وابسته i1 منظورش بوده اخه + - گذاشته بود منم اول ندیدم فکر کردم منظورش اون نقطه بالای منبع جریان i2 بوده خیلی مسخره بود کلی وقتمو گرفت حداقل یکم قشنگ تر میکشیدن...

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز

آزمون کارشناسی ارشد با اعمال شاقه

jafaar

عضو جدید
سلام اولا بگم که من اصلا دنبال تعریف از خودم نیستم ولی بد جوری بهم فشار اومده و می خوام یه جوری خودم رو تخلیه کنم...من تو تمام آزمون های پارسه بین 10 تا 20 می شدم ولی کنکور دیروز از همه لحاظ یه چیزی فراتر از همه ی کنکور های گذشته و تمام درسایی که خونده بودم و تمام تست هایی که هرروز زده بودم ،بود. البته فشردگی امتحان هم در سخت بودنش تاثیر مضاعف داشت .....اما در نهایت به همه این رو بگم که من کسی رو ندیدم که راضی باشه پس شرایط برای همه یکیه ولی نکته اینجاست که نتیجه ها به هم خیلی نزدیک میشه و شاید در هر چند دهم درصد هم خیلی رتبه ها رو جابه جا بکنه .... در انتها هم امیدوارم کسایی که حسابی زحمت این کنکور رو کشیدن نتیجه ی مورد نظرشون رو بگیرن ...

shaghayegh_evilg

عضو جدید
سلام! من تازه عضو این انجمن شدم!
ترم 6 برق هستم و میخوام که کنکور مخابرات شرکت کنم برای ارشد!
یکمی استرس کنکور دارم چون بی برنامه هستم و نمیدونم میخوام چیکار کنم! خوشحال میشم اگه کسی بتونه و مایل باشه به من برای کنکورم کمک کنه!:gol::gol::w10:

eman01

عضو جدید
اما در نهایت به همه این رو بگم که من کسی رو ندیدم که راضی باشه پس شرایط برای همه یکیه ولی نکته اینجاست که نتیجه ها به هم خیلی نزدیک میشه و شاید در هر چند دهم درصد هم خیلی رتبه ها رو جابه جا بکنه .... در انتها هم امیدوارم کسایی که حسابی زحمت این کنکور رو کشیدن نتیجه ی مورد نظرشون رو بگیرن ...

سلام.

آره این سوالها واقعاً سخت بودن، من قبل از کنکور فکر میکردم زبان رو بالای 90 میزنم اما حالا فکر کنم بیشتر از 50 نزدم. تا کلیدا بیاد ببینم. راستی دوستان کلید ها کی منتشر میشن؟
یک سوال که برای من پیش اومده اینه که زمانی که همه کنکور ارشد رو خراب میدن و در نتیجه نمره دروس موثر در کنکور به درصد برای همه پایین میاد این موضوع در کجای کارنامه خودش رو نشون میده؟ نمیدونم منظورم روشنه یا نه؟ درکل میخوام یکی لطف کنه بگه اگه همه افراد درصدای درسایی که میزنن بالا باشه نسبت به زمانی که همه یا اکثر افراد شرکت کننده درصداشون پایین باشه این موضوع در کجای کارنامه اثر میزاره؟ مثلاً آیا روی نمره کل هم اثر میزاره؟....

با تشکر فراوان

LIMITED

عضو جدید
سلام.

آره این سوالها واقعاً سخت بودن، من قبل از کنکور فکر میکردم زبان رو بالای 90 میزنم اما حالا فکر کنم بیشتر از 50 نزدم. تا کلیدا بیاد ببینم. راستی دوستان کلید ها کی منتشر میشن؟
یک سوال که برای من پیش اومده اینه که زمانی که همه کنکور ارشد رو خراب میدن و در نتیجه نمره دروس موثر در کنکور به درصد برای همه پایین میاد این موضوع در کجای کارنامه خودش رو نشون میده؟ نمیدونم منظورم روشنه یا نه؟ درکل میخوام یکی لطف کنه بگه اگه همه افراد درصدای درسایی که میزنن بالا باشه نسبت به زمانی که همه یا اکثر افراد شرکت کننده درصداشون پایین باشه این موضوع در کجای کارنامه اثر میزاره؟ مثلاً آیا روی نمره کل هم اثر میزاره؟....

با تشکر فراوان
فقط رو نمره کل تاثیر میگذاره (منظور همون تراز) اگه فقط از رو کارنامه بخواین بفهمین کامل نمیشه فهمید! اگه میانگین درصد میدادن میشد. ولی از رو حرف اکثریت میشه فهمید;)
منم امسال کنکور دادم همه میدونیم امتحان در یک روز معیار سنجش خوبی نیست و ممکنه تو همون یک روز اتفاقای مختلفی بیفته کما اینکه یک سریشو بچه ها گفتن. سوالا هم که کم شد وضع بدتر شد توی برق!! در درس ریاضی که شامل : ریاضی مهندسی , معادلات و امار که برای من چیزی بیش از 2000 صفحه جزوه و کتاب بود را فقط با 12 تا سوال سنجش کرد!!! (با اون بودجه بندی عجیب که دیگه لازم به گفتن نیست خودتون میدونین!) و همین طور بقیه درس ها رو توی برق که مبحث درسا زیاده همون 15 سوال هم کم بود! به هر حال این مشکلاتی هست که بوده و هست و خواهد بود! کار دیگه ای هم نمیتونیم بکنیم جز اینکه باهاش کنار بیایم و مثل خیلی موارد دیگه فقط بسوزیم!!

لطف کنید ازین به بعد هرکسی از نظر خودش واقعبینانه بگه سطح هر درس چطور بود. من خودم شروع میکنم :

زبان(متوسط بالا) ریاضی(متوسط بالا) مدار(متوسط)
کنترل(متوسط بالا) بررسی(سخت!) ماشین(متوسط پایین) مغناطیس(متوسط بالا)

eman01

عضو جدید
فقط رو نمره کل تاثیر میگذاره;) (منظور همون تراز)

ممنونم گلم بابت پاسختون:gol::gol:.
میشه بفرمایید چه شکلی؟
فرض کنید من تمام درصدهایی که پارسال و امثال زدم دقیقاً و به قول قدما النعل بالنعل:D یکی باشن. حالا فرضاً برای نمره کل من چه اتفاقی در امسال که اکثراً خراب کردن نسبت به پارسال پیش میاد؟ یعنی تخت این شرایط ممکنه اگه رتبه پارسال من 300 شده باشه امثال بشه 200 (یعنی مثلا نمره کل من از 6000 بشه 7000 فرضا؟)؟ منظورم روشنه؟

بازم ممنونم

آخرین ویرایش:

asgar33

عضو جدید
ببخشید کسی نمیدونه مثلا اگه ریاضی سخت باشه همه درصداشون پایین باشه یه نفر ریاضیو ۵۰بزنه بقییه درسا رونزنه باکسی که ریاضی رو نزنه ویه درس دیگه روپنجا بزنه فرق میکنه اگه اون درس ضریبش با سیالات یکی باشه

LIMITED

عضو جدید
ممنونم گلم بابت پاسختون:gol::gol:.
میشه بفرمایید چه شکلی؟
فرض کنید من تمام درصدهایی که پارسال و امثال زدم دقیقاً و به قول قدما النعل بالنعل:D یکی باشن. حالا فرضاً برای نمره کل من چه اتفاقی در امسال که اکثراً خراب کردن نسبت به پارسال پیش میاد؟ یعنی تخت این شرایط ممکنه اگه رتبه پارسال من 300 شده باشه امثال بشه 200 (یعنی مثلا نمره کل من از 6000 بشه 7000 فرضا؟)؟ منظورم روشنه؟

بازم ممنونم
قطعا دروی تراز تاثیر میگذاره و امسال ترازتون بیشتر میشه ولی چون روی نمودار میره نمیشه همینجوری بدون داده گفت. تراز قسمت بیشترش همون 80%تفاوت درصد شما تا max هست + 20% معدل
که در بعد میره روی نمودار و میانگین بچه ها هم روش تاثیر میگذاره. مثلا همه پایین زدن بعد یکی 100 زده یکی که از میانگین خیلی فاصله داره نزدیک به اون 100 قرار میگیره نه اینکه بین میانگین و اون 100
البته خودم زیاد مطمئن نیستم یعنی ممکنه که یکی 100 یکی 50 بقیه صفر باشن. بعد تراز این 50 خیلی کمتر از 100 باشه من فکر میکنم چون جفتشون از میانگین خیلی فاصله دارن ترازشون نزدیک به هم باشه!!
من خودم قاطی کردم نفهمیدم چی گفتم از بعد کنکور تا حالا نخوابیدم:surprised:

• Like
واکنش ها: dars

asgar33

عضو جدید
ممنون منم جواب سوالمو گرفتم پس اگه توی درسی که همه درصدها پایین درصد شما بالا باشه احتمال قبولیت میره بالا

dars

عضو جدید
سلام اولا بگم که من اصلا دنبال تعریف از خودم نیستم ولی بد جوری بهم فشار اومده و می خوام یه جوری خودم رو تخلیه کنم...من تو تمام آزمون های پارسه بین 10 تا 20 می شدم ولی کنکور دیروز از همه لحاظ یه چیزی فراتر از همه ی کنکور های گذشته و تمام درسایی که خونده بودم و تمام تست هایی که هرروز زده بودم ،بود. البته فشردگی امتحان هم در سخت بودنش تاثیر مضاعف داشت .....اما در نهایت به همه این رو بگم که من کسی رو ندیدم که راضی باشه پس شرایط برای همه یکیه ولی نکته اینجاست که نتیجه ها به هم خیلی نزدیک میشه و شاید در هر چند دهم درصد هم خیلی رتبه ها رو جابه جا بکنه .... در انتها هم امیدوارم کسایی که حسابی زحمت این کنکور رو کشیدن نتیجه ی مورد نظرشون رو بگیرن ...

اگه اینطور باشه کسی که شانسی 5 تا رو درست بزنه یا یکم خونده باشه و بتونه 5 تا رو در کل درست بزنه با اونایی که خیلی خونده بوده اما به خاطر این وضعیت امتحان درصداشون در همین حد میشه فرقی نمیکنن.پس دیگه چرا الکی یک سال درس خونده اون طرف؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا