شما دین خود را فروختید.....

saba62

عضو جدید
کاربر ممتاز

بانوی باحجابی داشت در یکی از سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای در فرانسه خرید می‌کرد؛ خریدهایش که تمام شد برای پرداخت رفت پشت صندوق. صندق‌دار زنی بی‌حجاب و اصالتاً عرب بود.
صندوق‌دار نگاهی از روی تمسخر به او انداخت و همینطور که داشت بارکد اجناس را می‌گرفت اجناس او را با حالتی متکبرانه به گوشه میز می‌انداخت.

اما خواهر باحجاب ما که روبنده بر چهره داشت خونسرد بود و چیزی نمی‌گفت و این باعث می‌شد صندوقدار بیشتر عصبانی شود!

بالاخره صندوق‌دار طاقت نیاورد و گفت: «ما اینجا توی فرانسه خودمون هزار تا مشکل و بحران داریم و این نقابی که تو روی صورتت داری یکی از همین مشکلاته که عاملش تو و امثال تو هستید! ما اینجا اومدیم برای زندگی و کار نه برای به نمایش گذاشتن دین و تاریخ! اگه می‌خوای دینت رو نمایش بدی یا روبنده به صورت بزنی برو به کشور خودت و هر جور می‌خوای زندگی کن!»

خانم محجبه اجناسی رو که خریده بود توی نایلون گذاشت، نگاهی به صندق‌دار کرد… روبنده را از چهره برداشت و در پاسخ خانم صندوق‌دار که از دیدن چهرهٔ اروپایی و چشمان رنگین او جا خورده بود گفت:

«من جد اندر جد فرانسوی هستم… این دین من است و اینجا وطنم… شما دینتان را فروختید و ما خریدیم!»

saba62

عضو جدید
کاربر ممتاز
بی حجابی تمدن است؟؟؟؟
بسم الله الرحمن الرحیم

بی حجابی یعنی باکلاسی؟!

پس ما داریم در داشتن کلاس با حیوونا رقابت میکنیم؟!
بی حجابی یعنی تمدن؟! پس حیوونا از ما متمدن تر هستن؟!
جهت اطلاع اونی که گفت “بی حجابی یعنی آزادی” !
بی حجابی عین اسارته!
اونقدر اسیر هوس و چشم بیمار و خواسته ی کثیف این و اون بشی
که خودتو و ارزش خودتو فراموش کنی!
اونقدر اسیر میشی که تا خودتو مترسک نکنی پاتو از خونه بیرون نمیذاری!
بازبه اونی که گفت “مهم اینه که دل پاک باشه”!
خداوند در قران سوره ولعصر میفرمایند
الا الذین امنو و عملو الصالحات
مگر کسانی که ایمان اودند و عمل صالح انجام دادند
(یعنی هم ایمان اوردید از ته دل و هم عمل صالح انجام دادید هم ظاهر هم باطن...)
منبع رو هم رو تصویر نوشته...

آخرین ویرایش:

saba62

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب از زبان امام خامنه ای مدظله العالی

حجاب براى زن، به معناى ذلت نيست؛ بلكه به معناى عصمت و حفظ زن است و نه فقط عصمت و حفظ زن، بلكه عصمت و حفاظت زن و مرد هر دوست.
حجاب به معناى چادر نيست؛ اما چادر در نزد ما ايرانیها كه زن‏هاى ما از قديم داشتند، بهترين نوع حجاب است؛ بدون چادر هم حجاب ممكن است.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
بانوی باحجابی داشت در یکی از سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای در فرانسه خرید می‌کرد؛ خریدهایش که تمام شد برای پرداخت رفت پشت صندوق. صندق‌دار زنی بی‌حجاب و اصالتاً عرب بود.
صندوق‌دار نگاهی از روی تمسخر به او انداخت و همینطور که داشت بارکد اجناس را می‌گرفت اجناس او را با حالتی متکبرانه به گوشه میز می‌انداخت.

اما خواهر باحجاب ما که روبنده بر چهره داشت خونسرد بود و چیزی نمی‌گفت و این باعث می‌شد صندوقدار بیشتر عصبانی شود!

بالاخره صندوق‌دار طاقت نیاورد و گفت: «ما اینجا توی فرانسه خودمون هزار تا مشکل و بحران داریم و این نقابی که تو روی صورتت داری یکی از همین مشکلاته که عاملش تو و امثال تو هستید! ما اینجا اومدیم برای زندگی و کار نه برای به نمایش گذاشتن دین و تاریخ! اگه می‌خوای دینت رو نمایش بدی یا روبنده به صورت بزنی برو به کشور خودت و هر جور می‌خوای زندگی کن!»

خانم محجبه اجناسی رو که خریده بود توی نایلون گذاشت، نگاهی به صندق‌دار کرد… روبنده را از چهره برداشت و در پاسخ خانم صندوق‌دار که از دیدن چهرهٔ اروپایی و چشمان رنگین او جا خورده بود گفت:

«من جد اندر جد فرانسوی هستم… این دین من است و اینجا وطنم… شما دینتان را فروختید و ما خریدیم!»

شما هر وقت تونستی درد ی رو که پشت حرف های اون صندوق دار بود رو درک کنی حق داری درباره صندوق دار قضاوت کنی.

آخرین ویرایش:

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قضاوتی نکردم این فقط یه متنه که دوست داشتم بقیه هم بخونن

صندوقدار از یک درد صحبت کرد، در ضمن حرکت اون خانم فرانسوی هم یک انتقام جویی بود نه یک حرکت خویشتن دارانه، در واقع خواسته یک نمایش داده باشه. جایگاه ایمان در قلب است و قابل خرید و فروش نیست.

آخرین ویرایش: