راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

x-architect

عضو جدید
بازم سلام
هر کی حال داره بخونه:(
تو رو خدا نگین این بشر دو روز عضو شده سر ما رو درد آورده ها:cry:
آخه چجوری بگم درد دل معمار گونه ی من خودش یه دنیا غم داره.......من خیلی اتفاقی با این سایت اشنا شدم اینم مدیون همین مرمتم:surprised:
من خیلی خیلی واسه هدفم تلاش کردم اما هر دفعه یچی جلوم اومد..ادعایی ندارم ولی به خاطر معماری و علاقه به این رشته سختی زیاد کشیدم A بگیر کلاس بودم :sweatdrop:
ولی حالا می بینم که اونا که با کار دیگران خودشونو بالا کشیدن دارن هی رو مدرکاشون اضافه می کنن از همچی بیزارم:crying:

فکر می کردم دیگه امسال کم کمش 2000 میشم اما آخه چرااااااااااااا

ناشکری نم کنم اما دیگه توان مثل قبل خوندنو ندارم...اینم ثبت نام کردم آزادم بد نبود علمی کاربردی امتحان می دم اما خسته شدم از شما دوستای خوبمم ممنونم که نظر دادین ....ولی جدی پرسیدم اونکه نمی خواد معماری بره نمی شه عوض کرد؟؟؟:w20:

از شما دوستامن کی رفته مرمت درسای ترم اولش سخته یعنی اگه بخوام امکان خوندن واسه سراسری هست؟آخه فقط خدا می دونه چی میشه:w47:

نه تقصیر تو بود نه من دنیا به کام ما نبود

دیگه هیچی نمیگم

نا امید نباش , هنوز که نتایج آزاد نیومده انقدر نا امیدی , ایشالا قبول میشی

معمار پیر

عضو جدید
سعی کنیم

سعی کنیم

سلام به همه ي بچه درس خونا
من چند روز پيش يك كتاب تنظيم شرايط محيطي خريدم خيلي خوب بود حالا نمي دونم قبلا تو تايپيك معرفي شده يا نه !
كتاب تنظيم شرايط محيطي مؤلف: مهندس ساسان مرادي
راستي من عموميا رو دارم گسترش علوم پايه مي خونم خيلي خوبن به شما هم توصيه مي كنم.
موفق باشيد.

بچه ها سعی کنیم اول خودمون باشیم اگه اول خودمون باشیم میتونیم طراحی بکنیم که مردممون توش راحت باشن سعی کنیم بنای گرم بسازیم مثل خودمون (ایرانی ها ) تاحالا حتما ....... وقتی توی بنای تاریخی قدم زدی احساس کردی این ساختمان چقدر مهربونه
ما مخصوصا معمارها هم هنرمندیم هم مهندس خیلی باید احساس وتجسم داشته باشیم
قربان تمام بچه های که مهندسی رو با معماری آمیختن :gol::heart:
:)گذاشتن قلم روی کاغذ انسان را به درنگ برای اندیشیدن تشویق می کند :);)

معمار پیر

عضو جدید
معمار جان هرچی دلت خواست به هنرستانی ها گفتی بعد میگی جسارتی نشه؟!!!!!
من نمیدونم این هنرستانی ها حق کیو خوردن یا جای کیو گرفتن که اینجوری میگی! :question:
سلام گلم :
ماها که نباید اینقدر بداخلاق وکوبنده باشیم هرکسی برای رسیدن به هدفش وسیله وراهی داره
اگه ما برای رسیدن به مقصد از ماشین سریع استفاده کردیم که نباید دوچرخه سوار را مسخره کنیم
قربانت معمارباش تا معمارهستی کمکت کند یا حق :gol::heart:

T@rk@n

عضو جدید
سلام به عزیزان........... مهندسین میدونن شرکت کنندهها تو علمی کاربردی چند نفرن؟واسه من قبول شدن تو علمی کاربردی رشت = همه دنیایه....اگه کسی درباره این دانشکده و قبول شدنش اطلاعاتی داره...به ما برسونه ممنون میشم.....http://www.ebratha.blogfa.com/post-15.aspx

يلدا

عضو جدید
بازم سلام
آخه چجوری بگم درد دل معمار گونه ی من خودش یه دنیا غم داره.......من خیلی اتفاقی با این سایت اشنا شدم اینم مدیون همین مرمتم:surprised:
من خیلی خیلی واسه هدفم تلاش کردم اما هر دفعه یچی جلوم اومد..ادعایی ندارم ولی به خاطر معماری و علاقه به این رشته سختی زیاد کشیدم A بگیر کلاس بودم :sweatdrop:
ولی حالا می بینم که اونا که با کار دیگران خودشونو بالا کشیدن دارن هی رو مدرکاشون اضافه می کنن از همچی بیزارم:crying:

ناشکری نم کنم اما دیگه توان مثل قبل خوندنو ندارم...اینم ثبت نام کردم آزادم بد نبود علمی کاربردی امتحان می دم اما خسته شدم از شما دوستای خوبمم ممنونم که نظر دادین ....ولی جدی پرسیدم اونکه نمی خواد معماری بره نمی شه عوض کرد؟؟؟:w20:

از شما دوستامن کی رفته مرمت درسای ترم اولش سخته یعنی اگه بخوام امکان خوندن واسه سراسری هست؟آخه فقط خدا می دونه چی میشه:w47:

دیگه هیچی نمیگم
عزيزم اينقدر نا اميد نباش ايشاالله همه چي درست ميشه من فكر مي كنم اگه حتما با برنامه ريزي درس بخوني وقت مياري واسه كنكور معماري بخوني. واست دعا ميكنم كه خدا هر چيزي رو برات خوبه سر راهت بذاره شايد شما تو رشته مرمت موفق تر بشي.

يلدا

عضو جدید
ولی من اصلا ازش خوشم نیومد!
منم با تعریفهاییکه ازش شنیده بودم رفتم کتابهاشو گرفتم ولی متاسفانه اصلا به دردم نخورد! همه اش تسته! دریغ از یه کم توضیح تشریحی! اخه با حفظ کردن تست که نمیشه درسو فهمید و خوند! به خدا من چند روز فقط تو یه درس معارفش گیر کرده بودم! هی میخوندم باز دوباره قاطی میکردم و تعاریف و نمیفهمیدم و ...! دیگه کلافه شده بودم! اخر سر رفتم سراغ همون جزوه ی پارسه! دیدم تمام درس اول معارف رو تو سه صفحه خلاصه و کامل توضیح داده! اونو که خوندم تازه تعاریف و فهمیدم و تونستم درک کنم و تستهارو بزنم!
گسترش علوم پایه فقط به درد مرور میخوره! و تمرین تست! نه خوندن!
عزيزم شما مطمئني كه خوب خوندي؟
در كل من يكي از دوستاي خودم با رتبه 300 اين چيزا داره غير انتفاعي حافظ شيراز مي خونه اونم عمومياشو گسترش علوم پايه خونده بود ولي نتونسته بود رياضي بزنه.

archi_arch

مدیر بازنشسته
عزيزم شما مطمئني كه خوب خوندي؟
در كل من يكي از دوستاي خودم با رتبه 300 اين چيزا داره غير انتفاعي حافظ شيراز مي خونه اونم عمومياشو گسترش علوم پايه خونده بود ولي نتونسته بود رياضي بزنه.
عزیزم من مال ازادو گفتم.انگار کتابهای ازاد با سراسریش فرق داره.اونی که شما میگی سراسریشو خونده.

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به عزیزان........... مهندسین میدونن شرکت کنندهها تو علمی کاربردی چند نفرن؟واسه من قبول شدن تو علمی کاربردی رشت = همه دنیایه....اگه کسی درباره این دانشکده و قبول شدنش اطلاعاتی داره...به ما برسونه ممنون میشم.....

سلام دوست گلم

در صفحات قبل همین تاپیک ؛ دوستانی که در مورد دانشگاه علمی - کاربردی اطلاعاتی داشتند ؛ در اختیارمون قرار دادند. با کلیک روی لینک های زیر می تونی پست های اون ها رو مشاهده کنی و جواب سوالاتتون رو بگیرید:

ایشالله که قبول میشی. ;)

موفق باشی. :gol:

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یک کتاب با یک عنوان رو چند بار چاپ می کنند. ممکنه چاپ اول یک کتاب با چاپ دومش خیلی فرق کنه . مثلا چاپ اولش پاسخ های تستی فقط داشته باشه . ولی در چاپ دومش اینطوری نباشه و پاسخ های تشریحی به اون اضافه شده باشه. یا چاپ اولش پر غلط باشه و در چاپ دومش اصلاح شده باشه.
سوالهای آزاد و سراسریشم ممکنه توی دوتا کتاب جدا باشه .
اگه کسی کتابی رو معرفی می کنه که ازش رازی بوده ؛ اطلاعات دقیقش رو ازش بگیرید . نه فقط اسم کتاب و نویسنده اش رو ! :D
این یک پیشنهاد و نتیجه گیری بود با توجه به مطالبی که بعضی دوستان نوشته بودند. ;)

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به عزیزان...خواهشان اگه اطلاعاتی دارید کمکم کنید...علمی کاربردی رشت سطح و کیفیتش چه جوریه؟..اصلان علمی کاربردی خوب هست...میشه چیزی ازش یاد گرفت؟ یعنی میشه مهندس ازش در اومد-----اگه میشه بگید ترازش تو چه مایعیه؟ قبولیش آسونه؟>>مرسی از همه مهندسا:gol:
سلام:smile:,توی دفترچه همه رشته ها مهندسی شده:).کارشناسی معماری شده مهندس تکنولوژی معماری البته برای اونهایی که ازسال 1387 قبول شدندبرای قبلی ها همون کارشناسی هست.

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام

دیگه هیچی نمیگم

سلام دوستم

یه معمار که نباید اینقدر نا امید باشه !

ایشالله که آزاد قبولی. منم مثل بفیه واست دعا می کنم. ;)

اگه تلاش کردی مطمئن باش نتیجه می گیری . چون خدا خیلی منصفه. هیچ تلاشی رو بی پاسخ نمیذاره. (دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره )

نگران نباش. درست میشه.

شاید قسمتت این بوده که مرمت بخونی . به قول یلدا جون شاید توی این رشته موفقتر باشی و بعد ها به این رشته علاقمند بشی.

به هر حال نتایج آزاد مونده ؛ علمی کاربردی رو هم که هنوز ندادیم . سراسریه سال دیگه هم هست . اگه برنامه ریزی کنی میرسی بخونی .

تا سال دیگه کلی دانشگاه های غیرانتفاعی اضافه میشه به لیست دانشگاه های کنکور سراسری و ... . ممکنه پذیرش ها بیشتر و آسون تر بشه.

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:smile:,توی دفترچه همه رشته ها مهندسی شده:).کارشناسی معماری شده مهندس تکنولوژی معماری البته برای اونهایی که ازسال 1387 قبول شدندبرای قبلی ها همون کارشناسی هست.

سلام دوستم

ولی امسال تو دفترچه علمی کاربردی اثری از مهندسی تکنولوژی معماری نبود !

واسه گروه معماری فقط نوشته بودند «معماری» .

اما واسه رشته ها و گروه های دیگه فنی نوشته بودند « مهندسی تکنولوژی ... » .

معماری ، « مهندسی تکنولوژی » نداشت. (دفترچه رو دوباره یه نگاه کن گلم.;))

گویا معماری علمی کاربردی امسال ، کارشناسیه و رشته های دیگه فنی علمی کاربردی امسال مهندسی !!:(

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستم

یه معمار که نباید اینقدر نا امید باشه !

ایشالله که آزاد قبولی. منم مثل بفیه واست دعا می کنم. ;)

اگه تلاش کردی مطمئن باش نتیجه می گیری . چون خدا خیلی منصفه. هیچ تلاشی رو بی پاسخ نمیذاره. (دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره )

نگران نباش. درست میشه.

شاید قسمتت این بوده که مرمت بخونی . به قول یلدا جون شاید توی این رشته موفقتر باشی و بعد ها به این رشته علاقمند بشی.

به هر حال نتایج آزاد مونده ؛ علمی کاربردی رو هم که هنوز ندادیم . سراسریه سال دیگه هم هست . اگه برنامه ریزی کنی میرسی بخونی .

تا سال دیگه کلی دانشگاه های غیرانتفاعی اضافه میشه به لیست دانشگاه های کنکور سراسری و ... . ممکنه پذیرش ها بیشتر و آسون تر بشه.

سلام به شما امیدااااااااا
ممنونم هم از تو و هم از بقیه دوستان حرفای شما یه دلگرمی:smile: ممنون:gol:

kooroshebozorg

عضو جدید
بازم سلام

دیگه هیچی نمیگم
سلام بابا چرا اینقدر نا امیدی؟پستتو همین الان خوندم!من که میگم برو مرمت هم زمانم واسه سال بعد بخون! نگران درسای مرمتم نباش<اگه خوب بخونیشون عوضش تمام تستای تاریخ معماری و رنگ شناسی رو جواب میدی(کلا مبانی نظری ات رو راحت بالا 80 درصد میزنی!):w16:

memar

عضو جدید
نه امسال همه ی رشته ها تی کودکیاری و خیاطی هم تکنولوژی فلان شده .
فقط دو واد به همون اسم اضافه شده بهشون !!!!!

پرندیس

کاربر بیش فعال
بازم سلام

دیگه هیچی نمیگم

سلام...
دوست خوبم شرایط منم دقیقا مثل تو پیش اومده....ناراحت نباش....هر چی خدا بخواد

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به سرورو سالار شهدای کربلا
سلام به شما خواهرا وبرادرای گلم که بهم امیدواری دادین یه دنیا ازتون ممنونم.....

منم سعی می کنم به آینده بیشتر از گذشته فکر کنم...واز شما و تجربیاتتون استفاده کنم و با شما همراه شم....

به امید لحظه های خوب زندگی...ای مهندسای امروزو آینده های بهتر :gol:

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستاااااااااا؟

سئوال داشتم ازتون
من تو سه تا کتاب مختلف سه جور جواب واسه اینا دارم نمی دونم درستش کدومه؟
کنکور آزاد 83

به طور تجربی می توان به ازای هر میلیی لیتر از قطر الکترود در جوشکاری چه مقدار آمپر انتخاب نمود؟

کنکور آزاد 83

در ساختمانهای اسکلت فلزی بند انبساط در نقاط سردسیر تا............متر ودر نقاط گرمسیرتا......متر میباشد؟

کنکور آزاد83صرفه جویی در انرژی مصرفی در ساختمان بر دو پایه استوار است؟

بازم هستا؟
اگه درست ترین جوابشو دارین به منم بگین

زیگورات

عضو جدید
من كه فقط زبانشو خوندم. ولي خيلي راضيم. كلي لغت و تست داره.(البته غلطم توش پيدا مي شه ولي در حد جزيي) قواعدشم خيلي كامله.حالا معارفو نمي دونم. ولي زبانو ادبياتش خوبه. چون ديدم اكثر كسايي كه اين دو تا كتابو خوب خوندن نتيجه گرفتن.;)
adroit جان اینکه ادبیات عوض شده چی؟ همون گسترش علوم پایه رو بگیریم اخه من داشتم ولی وقتی شنیدم عوض شده رفتم پسش دادم.شما چاپ چندشو داری؟

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستاااااااااا؟

سئوال داشتم ازتون
کنکور آزاد 83

به طور تجربی می توان به ازای هر میلیی لیتر از قطر الکترود در جوشکاری چه مقدار آمپر انتخاب نمود؟

کنکور آزاد 83

در ساختمانهای اسکلت فلزی بند انبساط در نقاط سردسیر تا............متر ودر نقاط گرمسیرتا......متر میباشد؟

بازم هستا؟

سلام

در ساختمانهای اسکلت فلزی بند انبساط در نقاط سردسیر تا 100 متر و در نقاط گرمسیر تا 50 متر ه .

اجرای دیواره ها و پنجره های دو جداره ؛ و در نظر گرفتن اقلیم از نظر دمای هوا ، رطوبت هوا و .... در ساخت و طراحی و حتی انتخاب مصالح می تونه به صرفه جویی در انرژی مصرفی در ساختمان کمک کنه و فکر کنم اساس صرفه جویی در انرژیه .

اما اجازه بدید دوستان هم نظر خودشون رو در این خصوص بدن . ممکنه منم اشتباه کرده باشم یا کتابهایی که خونده بود اشتباه بوده . نمی دونم !!!!!

آخرین ویرایش:

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستاااااااااا؟

سئوال داشتم ازتون
کنکور آزاد 83

کنکور آزاد 83

بازم هستا؟

در مورد سوال اولتون که در مورد جوشکاری بود از یکی از بچه های مهندسی مواد پرسیدم .

گفت سوال اشتباهه ! میلی لیتر از قطر الکترود معنی نداره . اون میلی متره !!!

گفت :

هر میلی متر رو باید در 30 ضرب کنید
مثلا 3 میل می شه 90 آمپر
4 میل می شه 120 آمپر

پس این سوال کنکورم مثل خیلی از سوالهای دیگه کنکور اشتباه بود ! ;)

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

در ساختمانهای اسکلت فلزی بند انبساط در نقاط سردسیر تا 100 متر و در نقاط گرمسیر تا 50 متر ه .

اجرای دیواره ها و پنجره های دو جداره ؛ و در نظر گرفتن اقلیم از نظر دمای هوا ، رطوبت هوا و .... در ساخت و طراحی و حتی انتخاب مصالح می تونه به صرفه جویی در انرژی مصرفی در ساختمان کمک کنه و فکر کنم اساس صرفه جویی در انرژیه .

اما اجازه بدید دوستان هم نظر خودشون رو در این خصوص بدن . ممکنه منم اشتباه کرده باشم یا کتابهایی که خونده بود اشتباه بوده . نمی دونم !!!!!

سلام عزیزم خیلی ممنون منتظر نظر دوستای دیگم می مونم والا اینا تنها نیستن وقتی تو هر کتاب یه جواب داشته باشه واقعا آدم گیج می شه فدای توووووووو:gol:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
adroit جان اینکه ادبیات عوض شده چی؟ همون گسترش علوم پایه رو بگیریم اخه من داشتم ولی وقتی شنیدم عوض شده رفتم پسش دادم.شما چاپ چندشو داری؟
منم دقیقا مشکل شما رو دارم. چون کتاب ادبیات گسترش علوم پایه هنوز طبق همون کتاب قبلیه و به قول خودمون up to date نشده. باید صبر کنیم ببینیم چاپ جدیدش کی میاد.

آخرین ویرایش:

elh@m

عضو جدید
سلام به همه همرشته ایها
کسی میدونه جواب کنکور دانشگاه آزاد کی اعلام میشه؟؟؟
توی بهمن میاد یا دی؟؟؟؟
نیمه اول بر میدارن یا نیمه دوم ؟؟؟؟ یا هردو ؟؟؟

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه همرشته ایها
توی بهمن میاد یا دی؟؟؟؟

سلام
اونجور که من شنیدم تو همین هفته میاد:smile:

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه همرشته ایها
توی بهمن میاد یا دی؟؟؟؟

سلام ;)
طبق آخرين شنيده ها هفته آخر دي يا شايد هفته اول بهمن. ( با توجه به
اينكه كنكور 1 ماه از هر سال دير تر برگزار شد)
شما انتخاب اولت كجا زده بودي؟
نيمه دوم بر ميدارن.يعني بهمن 87

seleria

عضو جدید
بچه ها جواب ها اومد میشه درصدهاتون رو بگذارید؟
راستی فکر میکنید کسی با این درصدا چه رتبه ای بیاره؟
معارف 70
زبان 100
ادبیات 80
ریاضی 25
فن ساختمانی38
مبانی 74

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جواب ها اومد میشه درصدهاتون رو بگذارید؟
راستی فکر میکنید کسی با این درصدا چه رتبه ای بیاره؟
معارف 70
زبان 100
ادبیات 80
ریاضی 25
فن ساختمانی38
مبانی 74

نمی دونم .ولی یه نفر که ترازش 6279 شده بود. این درصد رو پارسال زده بود که واسه شما خیلی بهتر از اونه .

معارف 8/67

زبان 2/42

ادبیات 9/38

ریاضی 8/24

فن ساختمان 9/51

مبانی نظری 43

شما خیلی خیلی بهتر از اون میارید . شاید 6800-6700 !

تهران ؛ قزوین و همدان که تزارشون از همه بالاتره قبولید. اگه بقیه ها شهرها زدید که دیگه 10000000000 درصد قبولید :D

موفق باشید. :gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا