راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

archi_arch

مدیر بازنشسته
کسی میدونه تو محیط کار فرقی بین این دو مدرک هست یا نه؟
همه ی بچه هایی که ازمون کارشناسی ناپیوسته شرکت میکنن حتمآ با این حرف اشنا هستن که کارشناسی نا پیوسته مدرک مهندسی نمیده و در اخر کارشناس لقب میگیرن!
این واقعآ برای خود من یه سواله که ایا این موضوع توی محیط کار هم مؤثره یا نه؟از لحاظ حق امضا و...
و اینکه چه واحدها و درسایی رو تو رشته ی مهندسی معماری میگذرونن که تو کارشناسی ناپیوسته تدریس نمیشه؟واینکه ایا راهی برای کارشناسان معماری هست که بتونن مهندسی معماری بگیرن؟
لطفآ اگه کسی چیزی میدونه کمک کنه.
با تشکر.

• Like
واکنش ها: azam

roya_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ارچي ارچ جان ....

جريان اينه عزيز....مهندسي معماري ها فكر ميكنند مهندس اند و فكر ميكنند كارشناسي معماري مهندس نيستن....
من كارداني معماري سنتي خوندم كارشناسي معماري -معماري ميخونم....
و ميبينم اكثر جاها اين تفاوت بين بچه هاي دو رشته هست.....
يعني نسبت به هم اين حس رو دارن....ولي فرقي نميكنه عزيز....تو درستو بخون درست بخون درست عمل كن هر 2تاش يكيه.....
در ضمن تو ميتوني مثل من بعد از فارغ التحصيلي دو سال كه از مدركت گذشت بري نظام مهندسي امتحان بدي قبول بشي مهر مهندسي بره توي مدركت....
كسي بخواد كاه رو از كوه بكشه مياد گير ميده به تفاوت مهندسي و كارشناسي....
اوكي؟
سوالي بود بپرسيد من نميدونستم كارداني هامون زيادن وگرنه بيشتر در خدمتشون بودم....
بچه ها ايشا الله قبول ميشيد....:gol:

archi_arch

مدیر بازنشسته
رویای عزیز واقعآ ممنونم ;):heart:
خیلی خوشحالم که اینجا با شما هستم :gol:

azam

عضو جدید
سلام دوست عزیزم…

تقریبا تمام دانشجویان کاردانی به کارشناسی این سوال شما رو بارها از استادها و کسایی که اطلاعاتی در این مورد دارن پرسیدن…

از نظر واحد های درسی که باید بگذرونیم یکی از استادهای ما می گفت نه تنها کمتر از کسایی که کارشناسی پیوسته می خونن نیست بلکه در حدود 7_8 واحد یا حتی 10 واحد بیشتر هم هست…خودت بهتر می دونی که بچه های کاردانی تقریبا باید توی اون 2 سال فوق دیپلمشون از لحاظ کار عملی و کاربردی کاملا کارآزموده بشن چون اکثرا می خوان زود جذب بازار کار بشن…

و از لحاظ علمی و اطلاعات هم کسی که می خواداز کاردانی به کارشناسی بره باید نهایت سعیشو به کار ببره…قبول شدنش زیاد راحت نیست(البته دانشگاه دولتی مخصوصا دانشگاه های معتبرش…)ولی اگه همت کنی می بینی خیلی هم آسونه(اینو جدی میگم…خصوصا ماه های نزدیک به کنکور باید حسابی بچسبی به درس…اون وقت میبینی که راحت قبول می شی…)

خلاصه این که من این طور شنیدم که وقتی کارشناسی ناپیوسته قبول می شی باید واحد های درسی بیشتری بگذرونی (یعنی تقریبا 2.5 سال طول می کشه نه 2 سال)

از لحاظ مدرک فعلا کارشناسی می شه نه مهندسی البته من از یکی از استادها شنیدم ممکنه تا2 سال دیگه مدرک مهندسی بشه…(خدا میدونه…! )(من که فکر نمی کنم این حرف درست باشه…)

البته اینو هم شنیده بودم که بعد از گرفتن مدرک کارشناسی اگه چند واحد دیگه سپری کنی تبدیل به مهندسی میشه ولی خودم اینو قبول ندارم…

یک موردی که درمورد بازار کار مطمئنم اینه که همون طوری که رویا جون می گه سازمان نظام مهندسی چندین ساله که دیگه کارشناسای معماری را هم مثل مهندسین معمار پذیرش می کنه و مجوز کار می ده پس نگران این موضوع اصلا نباش.:smile:

در آخر هم باید بگم به نظر من معماری رشته ای هست که بستگی به کاری داره که ارائه میکنی…کارشناس یا مهندس و این که مدرکتو از کجا گرفتی ( دولتی…آزاد…) زیاد فرقی نمی کنه (البته زیاد فرقی نمی کنه بعضی مواقع فرق هم می کنه…)

خلاصه باید سعی کنیم architect خوبی باشیم بقیش بیشتر تشریفاته…!مهم اینه از لحاظ کار عملی و اطلاعات و کار کردن توی پروژه ها نهایت ذوق و سلیقه و استعداد رو به کار ببری…

شما هم که معلومه خودت دانشجوی فعالی هستی…پس دیگه مشکلی نیست.

راستی ما هممون هدفمون اینه کارشناسی ارشد هم قبول بشیم دیگه:eek:;) پس دیگه نگران مدرک مهندس یا کارشناس نباش…:)

موفق باشی عزیزم…

راستی من فقط اطلاعاتی که از استادها و اطرافیان شنیده بودم رو نوشتم…بیشتر هم به حاشیه پرداختم…
از رویا جون هم همه جوره تشکر می کنم...هم به خاطر راهنمایی هاشون در مورد کنکور وهم از مطالب مفید و جالبشون خصوصا تاپیک معماری داخلی که خیلی جالب و مفیده...:gol:
ممنون.

archi_arch

مدیر بازنشسته
ممنون اعظم عزیز که کمک کردی:gol:

با صحبتای تو و رویا دیگه خیالم از بابت مدرک راحت شد;)
و در باره ی:

راستی ما هممون هدفمون اینه کارشناسی ارشد هم قبول بشیم دیگه:eek:;) پس دیگه نگران مدرک مهندس یا کارشناس نباش…:)

:biggrin::biggrin:

حتمآ اعظم جون ;);)
و باز هم ممنون
:gol:

roya_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش archi-arch جان....
كاري نبود...سوالي بود حتما بپرسين...من در كنارتون هستم عزيزم....
خوشحال ميشم...
نگران رشته ات نباش مدركت درسته درسته...!!!!:w11:

azam

عضو جدید
ممنون اعظم عزیز که کمک کردی:gol:

با صحبتای تو و رویا دیگه خیالم از بابت مدرک راحت شد;)
و در باره ی:

:biggrin::biggrin:

حتمآ اعظم جون ;);)
و باز هم ممنون

خواهش می کنم عزیزم.
من کاری نکردم فقط حرف هایی رو که از استادهامون در این مورد شنیده بودم نقل قول کردم.
چون میدونم این نگرانی واسه ی همه ی بچه های کارشناسی ناپیوسته هست ولی خدا رو شکر نگرانی بی موردیه...;):D
موفق باشی دوست خوبم.

azam

عضو جدید
خواهش می کنم archi_arch جونم...:w40:
من کاری نکردم عزیزم...ایشالا موفق می شی...:w11:
:gol::gol::gol:

maral55

مدیر بازنشسته
راستش به نظر من نه تنها تو این مورد که سوال کردی متاسفانه به خاطر وضعیت بدی که کشور ما از نظر دانشگاه داره چه سراسری چه آزاد و بقیه به نظر من اصلا هیچ فرقی نداره که مدرک شما چیه

دیپلم فوق دیپلم کارشناسی ارشد یا دکترا

همون طور که میدونی نه تنها فقطدر رشته ما بلکه در همه رشته های دیگه اصلا مهم نیست که مدرک شما چیه مهم اینکه تو کارتو بلدی یا نه

من یه خاطره دارم که همیشه همه جا میگم و یادم نمیره که رفتم پیش یه دکتر جراح دندانپزشک که اتفاقا استاد دانشگاه بود و جز هیئت علمی دانشگاه شیراز هم بود!

بلایی سر دندونم آورد که تا عمر دارم یادم نمیره خلاصه مهم اینکه شما کارتو بلدی یا نه

ما تو خود دانشگاه استادای داریم که دکترا دارن ولی خیلی وقتا از کسی که کاردانی هم داره کمتر سرشون میشه متاسفانه
خلاصه عزیزم بهت پیشنهاد میکنم اصلا به این جزئیات اهمیت نده تو اگه به عنوان یه آرشیتکت کارتو خوب انجام بدی اصلا فاقد مدرک دانشگاهی هم که باشی مردم بهت مراجعه میکنن
همون طور که تا اونجایی که می دونم آندو مدرک دانشگاهی نداشت مخصوصا تو رشته ما این موضوع اهمیت بیشتری پیدا میکنه چون جزء رشته های هنری هست

maral55

مدیر بازنشسته
راستی یادم رفت بگم رویا جون گویا اینجا بچه های کاردانی زیادن تعدادشون

behnam arch

عضو جدید
:w10:سلام سیمین جان میشه بگی واسه قبول شدن سراسری درصد دروس باید چقدر باشه. من توی دروس معماری و فنی خوبم ولی ریاضی و زبانم خیلی ضعیفه. اگه میشه راهنمایی کن میشه این ضعف رو بادروس دیگه جبران کرد واسه آزمون سراسری.:)

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w10:سلام سیمین جان میشه بگی واسه قبول شدن سراسری درصد دروس باید چقدر باشه. من توی دروس معماری و فنی خوبم ولی ریاضی و زبانم خیلی ضعیفه. اگه میشه راهنمایی کن میشه این ضعف رو بادروس دیگه جبران کرد واسه آزمون سراسری.:)

ببینید دقیق نمی شه گفت دوستم زبانش رو منفی زده بود مثل من 700 آورده بود:surprised: عوضش ریاضی اش رو حدود 50 زده بود ولی من 25 درصد . در واقع مشکل من همون ریاضی ام بود . درصد بالای 60 نداشتم . بین 25 تا 50 یا 55 بود . ببینید بهتره که اونهایی رو بیشتر بخونید که درصد بالایی داره . معمولا زبان همه ضعیفه اگه زبان رو خوب بزنی سه سوت قبولی . یکی از همکلاسی های منم فنی بوده ریاضی اش رو 0 زده یعنی اصلا جواب نداده اما نمی دونم دقیقا چند سال پشت کنکور مونده عوضش رو درسهای دیگه اش خوب وقت گذاشته . باور کنید سوالات خیلی کلیشه ایه یه سوال تا حال چند بار اومده تو کنکور . ریاضی هم که ریاضی پیش دانشگاهیه . بازم خواستید من در خدمتم

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT='Arial','sans-serif']یه چیز دیگه ای که یادم رفت بگم اینه که روزانه حدود 400 نفر ورمی داره بقیه شبانه اند با سهمیه 80 در بومی . اگه دانشگاه شهرتون شبانه هم بگیره با رتبه 1000 هم ممکنه برید و آخر سر مدرک مساوی با روزانه ها بگیرید اگه شبانه نگیره مشکل اینجاست که مثل من باید برید غیر انتفاعی دوست من خودشون رو بومی شهری که شبانه داره اعلام کرده بودند که اونم با 700 الان زنجان می خونه! ;)فقط باید برید تو اون شهر امتحان بدید این دیگه خیلی جالب بود. از رتبه 1000 به پایین هم واقعا" رتبه ها با صدم درصد !جابه جا می شه . یعنی رتبه هایی که با هم چند صد تا اختلاف دارن درصدهاشون زیاد از هم فاصله نداره . برگ برنده بچه های ریاضی همین ریاضی و زبانیه که خیلی ها دوست ندارن بخونن اما حتی بعد از ورود به کارشناسی شما باز هم زبان می گذرونید هم ریاضی . اگه الان شروع کنید به تقویت این دو تا درس هم از این کنکور به راحتی می گذرید هم در آینده وقتی واحد ریاضی و زبان می گذرونید افسوس نمی خورید که ایکاش قبلا اینها رو خونده بودم که با یه تیر دوتا نشون می زدم . و بعضی دانشگاهها هم اگه درصد ریاضی و زبان کمتر از 50 باشه به دانشجوها درس پیش نیاز ریاضی و زبان می دن . ترم بعد هم زبان تخصصی و ریاضی عمومی 2 می دن . باور کنید خیلی بهتره که این سر این دو تا درس رو بخونید [/FONT]

behnam arch

عضو جدید
[FONT='Arial','sans-serif']یه چیز دیگه ای که یادم رفت بگم اینه که روزانه حدود 400 نفر ورمی داره بقیه شبانه اند با سهمیه 80 در بومی . اگه دانشگاه شهرتون شبانه هم بگیره با رتبه 1000 هم ممکنه برید و آخر سر مدرک مساوی با روزانه ها بگیرید اگه شبانه نگیره مشکل اینجاست که مثل من باید برید غیر انتفاعی دوست من خودشون رو بومی شهری که شبانه داره اعلام کرده بودند که اونم با 700 الان زنجان می خونه! ;)فقط باید برید تو اون شهر امتحان بدید این دیگه خیلی جالب بود. از رتبه 1000 به پایین هم واقعا" رتبه ها با صدم درصد !جابه جا می شه . یعنی رتبه هایی که با هم چند صد تا اختلاف دارن درصدهاشون زیاد از هم فاصله نداره . برگ برنده بچه های ریاضی همین ریاضی و زبانیه که خیلی ها دوست ندارن بخونن اما حتی بعد از ورود به کارشناسی شما باز هم زبان می گذرونید هم ریاضی . اگه الان شروع کنید به تقویت این دو تا درس هم از این کنکور به راحتی می گذرید هم در آینده وقتی واحد ریاضی و زبان می گذرونید افسوس نمی خورید که ایکاش قبلا اینها رو خونده بودم که با یه تیر دوتا نشون می زدم . و بعضی دانشگاهها هم اگه درصد ریاضی و زبان کمتر از 50 باشه به دانشجوها درس پیش نیاز ریاضی و زبان می دن . ترم بعد هم زبان تخصصی و ریاضی عمومی 2 می دن . باور کنید خیلی بهتره که این سر این دو تا درس رو بخونید [/font]
مرسی سیمین عزیز

شبستان

عضو جدید
من هم سال85 غيرانتفاعي اهواز قبول شدم:smile:البته با اينكه زبان و رياضي رو2-درصد زدم.مطمئنا اگر اين2تا
درس رو منفي نميزدم جاي بهتري قبول ميشدم:w04:راستي زياد از موضوع اصلي دور نشيم:evil::evil::evil:،لطفا منابعي رو كه فكر ميكنيد ،به قبول شدنتون كمك كرده معرفي كنيد:twisted::twisted::w27:

شبستان

عضو جدید
سلام، من يادم رفت كه براي ايستايي منبع معرفي كنم:twisted:
البته منبع مناسبي هم سراغ نداشتم:wallbash:
ايستايي جي.ال.مريام هست ولي خيلي سنگينه:w28:
دوستان عزيز، :w36:شما اگه منبعي ميشناسيد كه كامل و مختصر ومفيد باشه
لطفا معرفي كنيد.ممنون.

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
manabe kardani be karshenasi

manabe kardani be karshenasi

manabe kardani be karshenasi che ketabayi hastan:)

ali tafarroji

عضو جدید
کارشناسی نا پیوسته معماری

کارشناسی نا پیوسته معماری

سلام
بچه ها خدایی ریاضی و زبان سخت بود:cry: تو حوزه ما همه بد زده بودن فکر کنم هر کی این ودو تا رو خوب زده احتمال زیاد قبول.با آرزوی موفقیت.;)

شبستان

عضو جدید
معارف=سخت
ادبيات=خيلي خوب
زبان=معمولي
فن ساختمان=معمولي
مباني معماري=خوب

هانا

عضو جدید
بچه ها سلام.
من که بعد کنکور افسردگی گرفتم.با وجود سوالای سالهای قبل اصلا این انتظار رو نداشتم
سوالای ریاضی رو که دومین یا سومین سوالم بود که دیدم نیم ساعت گذشته وای خدای من دستام شروع کرد به لرزیدن تصمیم گرفتم از اخر شروع کنم رفتم سراغ سوالای پرسپکتیو ولی چشمتون روز بد نبینه که یک ان فکر کردم وای خدای من این همه خوندم چی خوندم چرا اینجوریه....خلاصه خیلی نیاز داشتم با اونایی که تو اون شرایط بودن و منو درک میکنن درد دل کنم من که امیدی به قبولی ندارم:cry:امیدوارم خبر قبولی شما ها رو بشنوم;)
راستی دفتر چه شماره 2 چرا ندادن؟؟؟؟؟که میدونه ظرفیت دانشگاهای دولتی چنده؟

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سلام.
من که بعد کنکور افسردگی گرفتم.با وجود سوالای سالهای قبل اصلا این انتظار رو نداشتم
سوالای ریاضی رو که دومین یا سومین سوالم بود که دیدم نیم ساعت گذشته وای خدای من دستام شروع کرد به لرزیدن تصمیم گرفتم از اخر شروع کنم رفتم سراغ سوالای پرسپکتیو ولی چشمتون روز بد نبینه که یک ان فکر کردم وای خدای من این همه خوندم چی خوندم چرا اینجوریه....خلاصه خیلی نیاز داشتم با اونایی که تو اون شرایط بودن و منو درک میکنن درد دل کنم من که امیدی به قبولی ندارم:cry:امیدوارم خبر قبولی شما ها رو بشنوم;)
راستی دفتر چه شماره 2 چرا ندادن؟؟؟؟؟که میدونه ظرفیت دانشگاهای دولتی چنده؟
هانا نگو این این حرفو ....
صبر داشته باش عزیزم....
امیدوارم خوب نتیجه بگیری ....
دیگه نبینم افسرده ای ها .....:warn:
ایشالا تبریز قبول می شی باز میای اینجا پیش خودم . البته تو سراسری اش !!!!;)

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من برا اعتماد به نفس دادن به دوستام رفته بودم سر جلسه چون یه صفحه هم نخونده بودم ... اما به نظر بد نمی اومد :D

niloo1987

عضو جدید
معرفش سخت بود:sweatdrop:اربیات و زبان اسون بود. ریاضی خیلی خیلی سخت بود فن ساختمان اسون بود ولی اکثر بچه ها خوب جواب دادن. توکل به خدا

emad.s.tehrani

عضو جدید
با سلام
یکی از بهترین جاهایی که میشه ازش تمام اطلاعات مربوط به کارشناسی ارشد گرایشهای معماری رو گرفت خانه عمران ودیگری مرکز معماری ایران است.

binahayat_m

عضو جدید
من یه چیزی شنیدم اینکه اگر زبان رو 70 درصد بزنید کار تمومه:eek:
جدی می گم که شنیدم از استادمون.....
بعد اینکه من تو کنکور کارشناسی نا پیوسته یه عالمه خونده بودم شدم 700:cry:
اما دوستم که فقط ریاضی خونده بود ریاضی اش رو زده بود 70 درصد و 179 آورده بود بقیه ی در صد هاش چنگی به دل نمی زد و ایستایی و... می گفت اصلا لاشو وا نکرده بوده:surprised:
نظر شما چیه؟:que:

خودتون كجا قبول شدين و همينطور دوستتون؟
ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا