راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sajjad_Fashion

عضو جدید
:)سلام بچه ها من برنامه درسیم رو تغییر دادم به نظرتون با این برنامه می تونم توی یه دانشگاه غیر انتفاعی قبول شد؟درضمن اطلاعات من رو در حد کنکور قوی در نظر نگیرین.

به مدت 45 روز از 10 خرداد تقریبا 3 دور کتاب یگانه ذاکر روز بخونم و عمومی ها هم کتاب عمومی مدرسان شریف
ریاضی فقط فصل مشتق پارسه از تیر ماه شروع کنم.
ایستایی هم از تیر ماه کتاب پارسه رو بخونم (5%اول ایستایی پارسه رو خوندم)
;)لطفا نظر بدین ;):)

farid_ghasemi

عضو جدید
:)سلام بچه ها من برنامه درسیم رو تغییر دادم به نظرتون با این برنامه می تونم توی یه دانشگاه غیر انتفاعی قبول شد؟درضمن اطلاعات من رو در حد کنکور قوی در نظر نگیرین.

به مدت 45 روز از 10 خرداد تقریبا 3 دور کتاب یگانه ذاکر روز بخونم و عمومی ها هم کتاب عمومی مدرسان شریف

عالیه انشالا که موفق باشی فقط سعی کن یه بارم اگه میتونی بخونی درست بخونی
انشالا همه اونایی که زحمت کشیدن به مرادشون برسن;)

shima_architect

عضو جدید
سلام

سلام

سلام بچه ها!
خسته نباشین!
من یکی از بچه های کاردانی هستم راستش یه سوالی دارم که از هر کسی میپرسم یه جواب میده!:(
برای کارشناسی ناپیوسته من شنیدم که مدرکی که دانشگاه دولتی میده کارشناسی معماریه ولی دانشگاه آزاد مهندسی معماری!یعنی اگه آزاد بریم مدرکمون شبیه بچه های کارشناسی پیوسته هست!
کسی در این مورد چیزی میدونه؟:que:

Sajjad_Fashion

عضو جدید
سلام بچه ها!
خسته نباشین!
من یکی از بچه های کاردانی هستم راستش یه سوالی دارم که از هر کسی میپرسم یه جواب میده!:(
برای کارشناسی ناپیوسته من شنیدم که مدرکی که دانشگاه دولتی میده کارشناسی معماریه ولی دانشگاه آزاد مهندسی معماری!یعنی اگه آزاد بریم مدرکمون شبیه بچه های کارشناسی پیوسته هست!

سلام شیما جان دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری (شبانه، روزانه ، غیرانتفاعی ) هر دو با توجه به اینکه توی دفترچه هم عنوان مهندسی تکنولوژی معماری دارن پس مدرکشون نمی تونه مهندسی نباشه.;) نگران نباش(در ضمن اگه سراسری مهندسی نباشه ازاد که غیر ممکنه مهندسی بشه)
اما علمی کاربردی فقط به شما مدرک کارشناسی معماری میده که اگه شما پس از اتمام دوره کارشناسی چند واحدی که توی دولتی و آزاد پاس نکردین رو پاس کنین به شما هم مدرک مهندسی میدن.(البته 2سال پیش علمی کاربردی هم مهندسی میداد که امسال برداشت)

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ... بچه ها یه منبع خوب واسه هندسه چی سراغ دارید؟

سلام عزیزم

واسه "ریاضی و هندسه" یا "هندسه ترسیمی" یا "پرسپکتیو" ؟

کتاب هندسه و روستای خانم مریم ابراهیمی کتاب خوبیه و جز منابع اصلی کنکورم فکر کنم هست .

هندسه ترسیمی و نقشه کشی انتشارات علوم پایه و تصویر مجسم و پرسپکتیو انتشارات علوم پایه کتابهای خوبی هستند .

پارسه هم میگن کتاب هندسه و ترسیمات فنیش خوبه . اما من خوشم نمیاد. چون خیلی زیاده و خیلی توضیح داده . بعضی مباحثشم متوجه نمی شم.

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سوال منم هستش ممنون میشم جواب بدید

شما که واسه هندسه دنبال منبعی هستید که فقط 5 تا سوال ازش تو قسمت " ریاضی و هندسه " میاد دوستم ؛ پیشنهادم اینه که سه فصل اول کتاب هندسه - ترسیمات فنی و پرسپکتیو پارسه رو بخونید.

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام

خیلی خوبه . ;)

موفق باشی . :gol:

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها!
خسته نباشین!

سلام

گلم هم دانشگاه سراسری و هم دانشگاه آزاد ؛ هر دو مهندسی پذیرش می کنند و برای کارشناسی ناپیوسته معماری ، مدرک مهندسی معماری میدن .

حتی دانشگاه غیر انتفاعی هم که زیر مجموعه دانشگاه سراسریه برای کارشناسی ناپیوسته ، مدرک مهندسی میده .

فقط دانشگاه علمی _ کاربردیه که واسه رشته ما ، مهندسی نداره و مدرکش کارشناسیه عزیزم .

binahayat_m

عضو جدید
شما که واسه هندسه دنبال منبعی هستید که فقط 5 تا سوال ازش تو قسمت " ریاضی و هندسه " میاد دوستم ؛ پیشنهادم اینه که سه فصل اول کتاب هندسه - ترسیمات فنی و پرسپکتیو پارسه رو بخونید.

ممنونم
اما یه مقدار با این کتاب پارسه مشکل دارم و مطالب برام قابل فهم نیستش:redface:

binahayat_m

عضو جدید

سلا م دوست عزیز
با این هدفی که شما دارید 100% میتونید و حتی بهتر از اینم میتونید نتیجه بگیرید
اینجور که از پست های قبلی فهمید شما درس های عملیتون خوبه یکی از دو ستهای من هم که مثل شما بود . بدون هیچ مطالعه ای پارسال رتبش شد 2000
پس 100% میشه

Sajjad_Fashion

عضو جدید
:w33:
بچه ها امروز 40 صفحه یگانه ذاکر خوندم 20 صفحه عمومی مدرسان شریف
اگه همین طور ادامه بدم تقریبا 15 روزه یک دو.ر هم کتاب یگانه و ذاکر هم عمومی مدرسان شریف تموم میشه.;)

اگه 3 دور بتونم بخونمشون ینعی میشه غیر انتفاعی قبول شد؟:crying::wallbash:
البته همون طور که قبلا گفتم از تیر ماه ایستایی و ریاضی فصل مشتق پارسه رو می خونم.
:crying:دل گرمیم بچه های خوب اینجا هستن امیدوارم همه با هم قبول بشیم بگو میشه ....

(قدیما گریه می کردیم
دلمون تازه میشد
خوشی و ناخوشیمون
دوباره اندازه میشد
قدیما اینهمه دلهره نداشتیم یادمه
گندم فردا رو امروز نمی کاشتیم یادمه
بگو میشه میشه بازم
به همون روزا رسید
میشه بک بار دیگه
با دل خوش نفس کشید
بگو میشه میشه بازم
به همون روزا رسید
میشه بک بار دیگه
با دل خوش نفس کشید):love:

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه تست های سال پیش هم زنی خیلی بهت کمک می کنه ... دستت میاد که رو چی بیشتر وقت بذاری ... انشالله که موفق میشی;)

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم

واسه "ریاضی و هندسه" یا "هندسه ترسیمی" یا "پرسپکتیو" ؟

کتاب هندسه و روستای خانم مریم ابراهیمی کتاب خوبیه و جز منابع اصلی کنکورم فکر کنم هست .

هندسه ترسیمی و نقشه کشی انتشارات علوم پایه و تصویر مجسم و پرسپکتیو انتشارات علوم پایه کتابهای خوبی هستند .

پارسه هم میگن کتاب هندسه و ترسیمات فنیش خوبه . اما من خوشم نمیاد. چون خیلی زیاده و خیلی توضیح داده . بعضی مباحثشم متوجه نمی شم.
ممنون عزیزم ... بیشتر واسه هندسه ترسیمی دنبال منبع خوب بودم ... منم با جزوه پارسه شروع کردم ... خیلی گیج کننده است :(

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ... کسایی که کتاب محمد یگانه جلد تست رو دارن میشه بگن که تستاش چطوریه جواباش تشریحیه؟ تستاش فصل به فصله؟
من واسه تست کتاب مهدی پرنا رو گرفتم ... نمیدونم محمد یگانه بهتره یا پرنا؟:razz:

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند نكته ي كوچيك

چند نكته ي كوچيك

دوستان عزيزم
يادتون نره كه خوندن مطالب يه طرف قضيه،و به ياد آوري اونها سر جلسه طرف ديگه هست...پس سعي كنيد اگه مي تونيد توي 3 تا آزمون باقي مونده ي پارسه يا هر موسسه ي ديگه اي شركت كنيد تا لااقل با جو كنكور آشنا بشين...در ضمن موقعي كه مي خواين تست بزنين لباس رسمي بپوشين و روي صندلي بشينين...اميدوارم همگي موفق بشين

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:w33:
بچه ها امروز 40 صفحه یگانه ذاکر خوندم 20 صفحه عمومی مدرسان شریف
اگه همین طور ادامه بدم تقریبا 15 روزه یک دو.ر هم کتاب یگانه و ذاکر هم عمومی مدرسان شریف تموم میشه.;)

اگه 3 دور بتونم بخونمشون ینعی میشه غیر انتفاعی قبول شد؟:crying::wallbash:
البته همون طور که قبلا گفتم از تیر ماه ایستایی و ریاضی فصل مشتق پارسه رو می خونم.
:crying:دل گرمیم بچه های خوب اینجا هستن امیدوارم همه با هم قبول بشیم بگو میشه ....

(قدیما گریه می کردیم
دلمون تازه میشد
خوشی و ناخوشیمون
دوباره اندازه میشد
قدیما اینهمه دلهره نداشتیم یادمه
گندم فردا رو امروز نمی کاشتیم یادمه
بگو میشه میشه بازم
به همون روزا رسید
میشه بک بار دیگه
با دل خوش نفس کشید
بگو میشه میشه بازم
به همون روزا رسید
میشه بک بار دیگه
با دل خوش نفس کشید):love:
با سلام خدمت دوست عزيز ان شا الله حتما موفق ميشي من تست سعيدي پور را هم بهت پيشنهاد ميكنم چون سال قبل 2 تا از دوستام با يكي 2 ماه مطالعه جزيي رتبه هاي 1900 155 2000رو اوردن به نظر من شما هم با اين بر نامه موفق ميشين;)

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزيزم
يادتون نره كه خوندن مطالب يه طرف قضيه،و به ياد آوري اونها سر جلسه طرف ديگه هست...پس سعي كنيد اگه مي تونيد توي 3 تا آزمون باقي مونده ي پارسه يا هر موسسه ي ديگه اي شركت كنيد تا لااقل با جو كنكور آشنا بشين...در ضمن موقعي كه مي خواين تست بزنين لباس رسمي بپوشين و روي صندلي بشينين...اميدوارم همگي موفق بشين
اریک جان فکر نمی کنم مشکل عمده بچه ها جو کنکور باشه چون ما قبلا یه کنکوره 4 ساعته رو تجربه کردیم ... ولی اینکه بتونیم زمان رو با تعداد تستها همزمان کنیم و اینکه ببینیم کدوم درسا وقت بیشتری لازم داره باهات موافقم;)

• Like
واکنش ها: MEG

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها...
بچه ها من دچار دوگانگی شدم .. من قبلا جزوه پارسه رو خوندم الان که اونا تموم شدند به عنوان مرور امدم کتاب نکته به نکته یگانه رو بخونم ولی خیلی جاها با پارسه فرق می کنه ... مثلا تاریخ جهان پارسه واسه رمانسک کلی سبک و کلی کلیسا معرفی کرده ولی تو یگانه اینطور نیست یا تقسیم بندی دوره گوتیک این دوتا کتاب باهم فرق می کنه...:cry:
به نظره شما چه کار کنم؟

Barf_yakhi

عضو جدید
سلام

سلام

کسی می دونه واسه روزانه تهران و همدان چه درصدایی می خواد ؟

بچه های سال قبل با چه درصد هایی قبول شدن ؟

Sajjad_Fashion

عضو جدید
سلام بچه ها...
بچه ها من دچار دوگانگی شدم .. من قبلا جزوه پارسه رو خوندم الان که اونا تموم شدند به عنوان مرور امدم کتاب نکته به نکته یگانه رو بخونم ولی خیلی جاها با پارسه فرق می کنه ... مثلا تاریخ جهان پارسه واسه رمانسک کلی سبک و کلی کلیسا معرفی کرده ولی تو یگانه اینطور نیست یا تقسیم بندی دوره گوتیک این دوتا کتاب باهم فرق می کنه...:cry:
به نظره شما چه کار کنم؟

سلام سمانه جان مرسی که نظرت رو گفتی
در مورد یگانه ذاکر یا پارسه من فکر می کنم یگانه ذاکر بهتر و کامل تره چون اگه به سوال های کنکورهای سال قبل نگاه کنی می بینی به ذاکر شبیه تره اما پارسه بیش از حد به حاشیه می کشه و با اینکه مطالب پارسه کم هم نیستن اما جواب های سراسری رو توش کم پیدا می کنی
:w39: و این خیلی بده شاید کتاب پارسه علمی تر به نظر برسه اما برای کنکور مناسب نیستن.

از نظر من بگذریم به نگاهی به نظر بچه ها کنیم می بینیم پارسه حتی توی کنکور کارشناسی ناپیوسته در کل موفق نیست و به خاطر ارشد معروف شده :wallbash: اما من کسایی رو می شناسم که فقط با خوندن یگانه و سعیدی پور رتبه خیلی عالی آوردن.

من که خودم پارسه رو گذاشتم کنار دارم 3 دور یگانه ذاکر رو می خونم و عمومی ها هم مدرسان شریف .

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم
اما یه مقدار با این کتاب پارسه مشکل دارم و مطالب برام قابل فهم نیستش:redface:

سلام دوستم

خواهش می کنم .

حق دارین . منم همین طورم .

واسه هندسه مبحث " ریاضی و هندسه " منم قراره جزوه یکی از دوستام که کلاس میره رو بگیریم .

اگه منبع خوبی پیدا کردم حتما شما هم رو در جریان میذارم .

ممنون عزیزم ... بیشتر واسه هندسه ترسیمی دنبال منبع خوب بودم ... منم با جزوه پارسه شروع کردم ... خیلی گیج کننده است :(

خواهش می کنم گلم .

کتاب نکته به نکته معماری یگانه و ذاکر ؛ یه بخش هندسه ترسیمی داره که 5-6 صفحه هم بیشتر نیست؛ اونم خوبه .

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی می دونه واسه روزانه تهران و همدان چه درصدایی می خواد ؟

بچه های سال قبل با چه درصد هایی قبول شدن ؟
با سلام براي روزانه تهران تك رقمي يا حداكثر زير20 ميخواد براي همدان هم زير 50 60 رتبه 1 سال قبل همدان قبول شده اينم درصداش معارف44...........ادبيات68.............زبان43...............رياضي51............فن ساختمان68............مباني معماري56

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ... کسایی که کتاب محمد یگانه جلد تست رو دارن میشه بگن که تستاش چطوریه جواباش تشریحیه؟ تستاش فصل به فصله؟
من واسه تست کتاب مهدی پرنا رو گرفتم ... نمیدونم محمد یگانه بهتره یا پرنا؟:razz:

تست های کتاب یگانه ؛ طبقه بندی شده است . ( فصل به فصله گلم )

تست های یگانه برای سراسری بهتره .

کتاب تست مهدی پرنا واسه کنکور آزاد ؛ خیلی عالیه و من تعریفش رو بیشتر برای کنکور آزاد شنیدم.

• Like
واکنش ها: MEG

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشيد اينو يادم رفت بگم اونم اين بود كه تا جايي كه من ميدونم رتبه 51 هم همدان قبول شده اينم درصداش معارف33.58...........ادبيات66.81..........زبان66.16...........رياضي33.48.........فن ساختمان28..........مباني معماري63.35 البته اينم بگم كه كنكور سال قبل يكم سخت بوده. موفق باشين

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها...
به نظره شما چه کار کنم؟

به نظر من برای دوره اون کتابی که خوندی ( همون پارسه ) رو مجددا دوره کن .

حتی اگه کتاب یگانه هم کاملا مثل پارسه بود ؛ به نظرم بهتر بود همون کتاب و نحوی جمله بندی های که دیدی و خوندی و علامت زدی رو دوباره مرور کنی . مطمئن باش تاثیرش خیلی بیشتره تا اینکه یک کتاب دیگه ایی رو بخونی.

اگه میخوای کتاب یگانه رو برای تکمیل مباحث درسیت بخون . چون مطالبی رو بیشتر از پارسه و در عوض مطالب دیگری رو کمتر از پارسه داره.

موفق باشی. :gol:

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
تست های کتاب یگانه ؛ طبقه بندی شده است . ( فصل به فصله گلم )

تست های یگانه برای سراسری بهتره .

کتاب تست مهدی پرنا واسه کنکور آزاد ؛ خیلی عالیه و من تعریفش رو بیشتر برای کنکور آزاد شنیدم.
ممنون عزیزم از راهنماییت ...
من کل شهرمون رو گشتم دنبال کتاب تست محمد یگانه فعلا که پیدا نکردم:(

ehsan_shp

عضو
سلام بچه ها
من سیدی های استاتیک کاردانی به کارشناسی سنجش 3 ( سنجش و دانش ) را میخوام
کسی داره یا میتونه راهنماییم کنه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا