راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسان برق خودمون اين اولين پستم تو اين فرومه
يه سوال داشتم نميدونم اينجا جاش هس يا نه اگه اينجا جاش نيس يه جايي براش معرفي كنيد
جواب اين انتگرال چي ميشه؟
سلام
باشگاه تالار ریاضی داره
اونجا بهتر هست مطرح کنید
ولی برای حل کافیه اول این شکل رادیکال را به توان 1/2 تغییر بدید تا براتون ساده تر بشه
انتگرال (1+x) به توان 1/2 برابر می شه با
2/3 *((1+x) به توان 3/2)

حالا مثل یه انتگرال ساده مقدار دهی می کنید
مقدار اول را رادیکال X و مقدار دوم را 0 می زارید
موفق باشید

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسان برق خودمون اين اولين پستم تو اين فرومه
يه سوال داشتم نميدونم اينجا جاش هس يا نه اگه اينجا جاش نيس يه جايي براش معرفي كنيد
جواب اين انتگرال چي ميشه؟

سلام
باشگاه تالار ریاضی داره
اونجا بهتر هست مطرح کنید
ولی برای حل کافیه اول این شکل رادیکال را به توان 1/2 تغییر بدید تا براتون ساده تر بشه
انتگرال (1+x) به توان 1/2 برابر می شه با
2/3 *((1+x) به توان 3/2)

حالا مثل یه انتگرال ساده مقدار دهی می کنید
مقدار اول را رادیکال X و مقدار دوم را 0 می زارید
موفق باشید
به نظر میاد رادیکال x فرجه رادیکال (x+1) باشه

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر میاد رادیکال x فرجه رادیکال (x+1) باشه
اگر به اون صورت باشه که راحت تر می شه
باز هم به صورت توان دار که تبدیل کنیم دو توان در هم ضرب می شن و می شه انتگرال 1+x به توان x/4
چون معمولا فرجه را با یک درجه فونت کوچک تر می نویسن به نظر من رسید که بازه هست
حالا دیگه خود نویسنده سوال باید ببینه کدوم منظورش بوده :D

navared

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین گرامی
دوستان من قبلا هم به این سایت میومدم . اما الان واسه سوالی که داشتم عضو شدم .
ظاهرا به علت مسائل شغلی در منزل ما شنود کار گذاشته شده . میخوام این دستگاه رو بخرم و چند سوال دارم .
آیا این دستگاه واقعا میتونه شنود و ... رو پیدا کنه ؟
آیا به این قیمت می ارزه ؟
آیا نوع دیجیتالش با آنالوگش تو کارایی خیلی فرق داره ؟
جوابتون خیلی کمکم میکنه توی تصمیم برای خرید . پیشاپیش ممنونم .

navared

عضو جدید
د وستان اگر میتونید لطفا پاسخ بدید . جای دیگه نمیشه این سوالات رو پرسید .

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگر به اون صورت باشه که راحت تر می شه
باز هم به صورت توان دار که تبدیل کنیم دو توان در هم ضرب می شن و می شه انتگرال 1+x به توان x/4
چون معمولا فرجه را با یک درجه فونت کوچک تر می نویسن به نظر من رسید که بازه هست
حالا دیگه خود نویسنده سوال باید ببینه کدوم منظورش بوده :D

سلام ممنون ازتون :gol:
رادیکال x فرجه رادیکال (x+1) هست اره شما درست ميگيد بايد با فونت كوچكتر مينوشتم دقت نكردم فك نميكنم بشه انتگرال 1+x به توانx/4 بلكه فك كنم بشه اين: gif.latex.gif

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
د وستان اگر میتونید لطفا پاسخ بدید . جای دیگه نمیشه این سوالات رو پرسید .
با سلام
مسئله اینه که هر کسی با این دستگاهها کار نکرده به همین دلیل باید صبر کنید که یه فرد مطلع پیدا بشه.
در ضمن این دستگاهها سازنده ها و کیفیت های متفاوتی دارند، من خودم یه زمانی قصد خرید دستگاه تقویت کننده صدا داشتم ولی چیزی که مطمئن باشم کیفیت مورد نظر من رو داره (در بازار ایران) پیدا نکردم!

irpersian20

عضو جدید
ميگم چندتا سوال
4 تا سوال دارم :(

پاسخ بدهيد و ثواب مكنيد.

واقعا تو كف هستم.
تمرين يا پروژه استاد هم نيست . و گرنه حل مساله رو كه داشتم ميخوام ياد بگيرم.لینک تمرین هم اینه
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/323993-حل-مساله-مانو?p=4288053&viewfull=1#post4288053

در قسمت سوال 3 فصل 4
چطوري 1024 سطر و 14 ستون رو تشخيص داد ؟ !!

سوال 22 فصل 4.
خوب جدول درستي و كارنو رو تنظيم كرديمو عبارت ساده شده رو بدست اورديم.
اما طراحي ديكدر چي شد؟ اين مانو انجام نده حتي يكي :(
ميشه شما ديكدرش رو بكشيد ببنيم چطوري هست

سوال 23 فصل 4
قسمت الف رو حل كرده با گيت nor و گيت nand هم من نوشتم . اما مطمئن نيستم ميشه بكشيد و مقايسه كنم

و سوال اخر
سوال 24 فصل 4
باز جدول و توابع بدست اورده اما چه فايده؟ ديكدر رو طراحي نكرده
اصل ديكدر هست كه ببينيم چطوري طراحي ميكنن كه نكرده

شمرنده كنيد و پاسخ سوالات رو بدهيد ببخشيد

آخرین ویرایش:

X P R E S S

عضو جدید
سلام مهندسای عزیز.
دنباله یه عنوان مناسبی برای گاهنامه علمی توی دانشگاه هستم.
اگه ممکنه یه چندتا اسم خوشگل پیشنهاد بدید.
گاهنامه هم در مورد برق قدرت و الکترونیکه.
تشکر فراوان.

navared

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین گرامی
دوستان من قبلا هم به این سایت میومدم . اما الان واسه سوالی که داشتم عضو شدم .
ظاهرا به علت مسائل شغلی در منزل ما شنود کار گذاشته شده . میخوام این دستگاه رو بخرم و چند سوال دارم .
آیا این دستگاه واقعا میتونه شنود و ... رو پیدا کنه ؟
آیا به این قیمت می ارزه ؟
آیا نوع دیجیتالش با آنالوگش تو کارایی خیلی فرق داره ؟
جوابتون خیلی کمکم میکنه توی تصمیم برای خرید . پیشاپیش ممنونم .

با سلام
مسئله اینه که هر کسی با این دستگاهها کار نکرده به همین دلیل باید صبر کنید که یه فرد مطلع پیدا بشه.
در ضمن این دستگاهها سازنده ها و کیفیت های متفاوتی دارند، من خودم یه زمانی قصد خرید دستگاه تقویت کننده صدا داشتم ولی چیزی که مطمئن باشم کیفیت مورد نظر من رو داره (در بازار ایران) پیدا نکردم!

ممنون جناب Ice Man
منتظر راهنمایی دوستانی که تجربه کارکردن با این دستگاهها رو دارند میمونم .
راستی به لحاظ تئوریک امکان پیدا کردن یک دستگاه ظبط صدا با این جور دستگاهها چقدره ؟ با تکنولوژی 300 دلاری ممکنه ؟؟!!

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون جناب Ice Man
راستی به لحاظ تئوریک امکان پیدا کردن یک دستگاه ظبط صدا با این جور دستگاهها چقدره ؟ با تکنولوژی 300 دلاری ممکنه ؟؟!!

من فکر میکنم منظور پیدا کردن دستگاهاییه که سیگنالی رو برای ضبط شدن میفرستند یعنی اینکه دوربین و یا میکروفون به همراه یک سیستم فرستنده جایی نصب شده و اطلاعاتش رو به یک گیرنده میفرسته این گیرنده که احیانا در فاصله محدودی قرار داره مثلا 50 متر قادره که اطلاعات رو بعد از دریافت ضبط کنه دوربینهای بسیار کوچکی به این صورت وارد بازار شدن که البته فروششون هم غیر قانونیه (*). دستگاه مورد اشاره شما میتونه سیگنالهای میکروویو که این نوع فرستنده ها میفرستند رو شناسایی کنه سالها پیش شرکت مخابرات برای پیدا کردن فرستنده های غیر مجاز و حتی تلفن بیسیمهایی با برد بالا از گیرنده های مخصوصی استفاده میکرد .

آخرین ویرایش:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
ممنون جناب Ice Man
تا جایی که من اطلاع دارم با استفاده از دستگاههایی (مثل دستگاهی که معرفی کردید) امکان پیدا کردن میکروفون، دوربین، دستگاههای شنود و... وجود داره. ولی مسئله مهم پیدا کردن دستگاه مورد نظر هست.

majidmajidi

عضو جدید
سلام دوستان
بنده دنبال یک راه کم هزینه برای راه اندازی نرم الکترو موتور 5.5kw , 1500Rpm سه فاز میگردم
موتور در لحظه راه اندازی زیر بار قرار داره و فقط من میخوام در چند ثانیه اول با یه چیزی شبیه دیمر دور موتور را از حدودا 300 Rpm به دور نامی برسونم.
اینوریر که خیلی گرونه، نظرتو ن در رابطه پتانسیو متر چیه؟ اصلا این کار شدنیه؟
ممنون میشم اگه راهنمایم کنید.

خوشنود از حضور گرمتان و
چشم انتظار یاری سبزتان هستیم

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
بنده دنبال یک راه کم هزینه برای راه اندازی نرم الکترو موتور 5.5kw , 1500Rpm سه فاز میگردم
موتور در لحظه راه اندازی زیر بار قرار داره و فقط من میخوام در چند ثانیه اول با یه چیزی شبیه دیمر دور موتور را از حدودا 300 Rpm به دور نامی برسونم.
اینوریر که خیلی گرونه، نظرتو ن در رابطه پتانسیو متر چیه؟ اصلا این کار شدنیه؟
ممنون میشم اگه راهنمایم کنید.

خوشنود از حضور گرمتان و
چشم انتظار یاری سبزتان هستیم
بهترین راه استفاده از سافت استارترها هستش البته نوع اونا و طبعار قیمتشون به نوع بار بستگی داره مثلا برای راه اندازی پمپها و فنها که گشتاور مقاوم با دور موتور متناسبه استفاده از سافت استارتر های نیم کنترل بهتره این نوع تنها روی دو فاز تاثیر میذارن و فاز سوم مستقیما به موتور وصل میشه دو فاز دیگه هم بعد از اینکه موتور به دور نامی رسید بوسیله رله داخلی بای پس میشن در کل کارشون مثل یه دیمره که زمان بالا رفتن ولتاژ و زمان بای پس شدن و وولتاژ لحظه استارت بوسیله پتانسیومتر قابل تنظیمه * * ولی برای بارهایی مثل میکسر یا سنگ شکن و ... که از همون ابتدا موتور زیر بار قرار داره بهتره از تمام کنترل استفاده بشه که قیمتشون هم نسبتا بالاست و فرق چندانی هم با درایو نداره ولی الان سافت استارترها و درایوهای چینی و تایوانی با برندهای مختلف و با قیمت مناسب تو بازار وجود دارن که میتونید ازشون استفاده کنید .

bargh_8

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان....
یک سوال....
چرا فرکانس قطع همان فرکانس نصف توان است؟(در *****ها)
برای جلوگیری از اتلاف وقت دوستان تامیتونستم سرچ کردم ولی متاسفانه جوابی بدست نیاوردم....!
لطف میکنید جواب بدید.
مرسی
یاحق

r1390

عضو جدید
میدان صفره!

میدان صفره!

بسم الله الرحمن الرحیم
یک دلیل کاملا قانع کننده میخواهم که چرا میدان داخل هر رسانایی صفر است؟

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان....
یک سوال....
چرا فرکانس قطع همان فرکانس نصف توان است؟(در *****ها)
برای جلوگیری از اتلاف وقت دوستان تامیتونستم سرچ کردم ولی متاسفانه جوابی بدست نیاوردم....!
لطف میکنید جواب بدید.
مرسی
یاحق

فرکانس قطع تنها یک تعریف است و با این تعریف فی لتر نصف توان موج را جذب میکند. البته شاید روند بودن حاصل 10LOG 1/2 هم روی این انتخاب بی تاثیر نباشد !

بسم الله الرحمن الرحیم

این لینکها رو پیدا کردم

1 2 3 4

آخرین ویرایش:

bargh_8

عضو جدید
فرکانس قطع تنها یک تعریف است و با این تعریف فی لتر نصف توان موج را جذب میکند. البته شاید روند بودن حاصل 10LOG 1/2 هم روی این انتخاب بی تاثیر نباشد !
خیلی ممنون ...اما این 10 تا log 1/2 از کجا اومد؟؟

r1390

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله r1390 http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

بسم الله الرحمن الرحیم
این لینکها رو پیدا کردم

1 2 3 4

اگر میدادن داخل رسانا صفر است پس چرا زمانی که یک بار جدید به رسانا منتقل میکنیم آن بار به سطح رسانا میرود.
زیرا اگر میدان صفر باشد که دیگر نباید به آن بار نیرو وارد شود(F=qE). و نباید از جایی که آن را قرار داده ایم تکان بخورد.

hadi90

عضو جدید
این عنوان یک مقالست !
یکی اینو میتونه علمی و برقی ترجمه کنه ؟
ممنون میشم .
chaos control of fractional order modified coupled dynamos system

کنترل871

عضو جدید
سلام استاد کنترل فازی یامنطق فازی پروژه خواسته اما من نمیدونم اصلا با کدام پ نوشته میشود؟ میشه راهنمایی کنید
ممنون

r1390

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم
۱-وقتی از چگالی انرژی ماده صحبت می شود امری مشخص است مثلا انرژی ذخیره شده در حجم بنزین یا گازوپیل و ...
اما وقتی از چگالی انرژی الکتریکی صحبت میشود امری عجیب است و عجیب تر اینکه میگویند در میدان ذخیره میشود.
در حالی که زمانی که ما یک بار را از بینهایت به نزدیک یک بار دیگر میآوریم انرژی در آن بار ذخیره میشود و به آن انرژی پتانسیل الکتریکی میگویند حال این انرژی در بارذخیره شده است چگونه میتوانیم بگوییم در میدان ذخیره شده و برای آن چگالی تعریف کنیم.
۲-فرمولی برای چگالی انرژی الکتریکی به ما گفته اند که من خیلی با آن مشکل دارم.u=1/2 e0 E^2
خوب مگر انرژی پتانسیل الکتریکی برای یک سیستم تعریف نمیشود ؟ پس چه طوری اگر یک بار هم داشته باشیم میدان تولید میکند که میتوانیم میدان را در این فرمول قرار بدهیم و چگالی انرژی بگیریم.
۳-اصلا با بدست آوردن این فرمول هم مشکل دارم. استاد ما برای یک خازن انرژی پتانسیل الکتریکی ذخیره شده در آن را بدست آورد .سپس تقسیم بر سطح بین دو تا خازن کرد و جواب شد u=1/2 e0 E^2 و گفت این چگالی انرژی پتانسیل الکتریکی! و گفت این در حالت کلی برقرار است.

کنترل871

عضو جدید
حالا پروژش در موردچی هستش.منظور چی رو میخواهیم با کنترلر فازی کنترل کنیم؟؟؟؟
درمورد مفاهیم اولیه ای یاد گرفتیم روش های استلزام واستنتاج ،اشتراک ،اجتماع ودی فازی ساز ها ودرجات عضویت
چیز خواصی نگفته یک موضوع خودمان باید پیدا کنیم

sinafar667

عضو جدید
درمورد مفاهیم اولیه ای یاد گرفتیم روش های استلزام واستنتاج ،اشتراک ،اجتماع ودی فازی ساز ها ودرجات عضویت
چیز خواصی نگفته یک موضوع خودمان باید پیدا کنیم
موتور آسنکرون خوبه یا مثلا کوره ؟؟؟؟
خواستی پیام خصوصی بده

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای تامین روشنایی یک محیط مسقف بدون دیوار (دالان) که ورودی اصلی یک دانشکده هست، به دلیل سرد بودن محیط در زمستان و تاثیر آن بر لامپ های فلورسنت و کم مصرف از این نوع لامپ ها نمی توانیم استفاده کنیم لامپ رشته ای هم مد نظر نیست چه پیشنهادی برای روشنایی این فضا که مساحت آن 100 متر هست دارید؟