راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
به نظرتون براي ترم دوم مناسبه كه اندازه گيري رو بردارم يا برا ترم 3 بذارم؟
خواهشا نظرتون رو در اين مورد بگيد ممنون مشم

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
به نظرتون براي ترم دوم مناسبه كه اندازه گيري رو بردارم يا برا ترم 3 بذارم؟
خواهشا نظرتون رو در اين مورد بگيد ممنون مشم
سلام. فعلا برای ترم 2 نگیرید بهتره. اول مدار 1 و 2 رو بخونید بعد اندازه گیری. ضمنا فکر نکنم ترم 2 چارت اجازه بده بردارید. فکر کنم چند تا پیش نیاز داره. درس های اصلی برق رو نگیرید برای ترم 2 اینها اهمیت دارند: ریاضی 2 فیزیک 2 معادلات، آمار و احتمال .

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام. فعلا برای ترم 2 نگیرید بهتره. اول مدار 1 و 2 رو بخونید بعد اندازه گیری. ضمنا فکر نکنم ترم 2 چارت اجازه بده بردارید. فکر کنم چند تا پیش نیاز داره. درس های اصلی برق رو نگیرید برای ترم 2 اینها اهمیت دارند: ریاضی 2 فیزیک 2 معادلات، آمار و احتمال .

ممنون استاد خب برا اين ترم مدار 1 و رياضي 2 و فيزيك 2 و معادلات رو گرفتم با يه مشت درس ديگه ميخام اين درس 3 واحدي رو هم بگيرم بشه 20 واحد اخه شنيدم ترم 3 خيلي سنگينه گفتم اين درس رو بگيرم تا وقتم ازادتر باشه ترم 3
در ضمن چارت كاري به اين كارا نداره و اجازه ميده كه اين درس رو بگيرم پيش نياز هم نداره
حالا به نظرتون بگيرم يا نه برا اين ترم ؟

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون استاد خب برا اين ترم مدار 1 و رياضي 2 و فيزيك 2 و معادلات رو گرفتم با يه مشت درس ديگه ميخام اين درس 3 واحدي رو هم بگيرم بشه 20 واحد اخه شنيدم ترم 3 خيلي سنگينه گفتم اين درس رو بگيرم تا وقتم ازادتر باشه ترم 3
در ضمن چارت كاري به اين كارا نداره و اجازه ميده كه اين درس رو بگيرم پيش نياز هم نداره
حالا به نظرتون بگيرم يا نه برا اين ترم ؟
سنگینی ترم 3 به ریاضی مهندسی و الکترومغناطیس و مدار1 بود که شما مدار 1 رو برداشتید. البته من نمیدونم دانشگاه چطور اجازه داده که بدون فیزیک 2 و معادلات مدار 1 بردارید. ولی حالا که شده سعی کنید معادلات و مدار 1 حتما حتما اصولی یاد بگیرید.البته اگر می خواهید ترم های بعدی کارتون راحت تر باشه. حالا که چیزی به اسم پیش نیاز ندارید اندازه گیری بردارید این هم روش. ولی بازم تاکید می کنم معادلات و مدار رو الکی پاس نکنید. اندازه گیری زیاد مهم نیست

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سنگینی ترم 3 به ریاضی مهندسی و الکترومغناطیس و مدار1 بود که شما مدار 1 رو برداشتید. البته من نمیدونم دانشگاه چطور اجازه داده که بدون فیزیک 2 و معادلات مدار 1 بردارید. ولی حالا که شده سعی کنید معادلات و مدار 1 حتما حتما اصولی یاد بگیرید.البته اگر می خواهید ترم های بعدی کارتون راحت تر باشه. حالا که چیزی به اسم پیش نیاز ندارید اندازه گیری بردارید این هم روش. ولی بازم تاکید می کنم معادلات و مدار رو الکی پاس نکنید. اندازه گیری زیاد مهم نیست

بازم مرسي
چرا چيزي به نام پيش نياز داريم ولي مثلا رياضي 1 پيش نياز معادلات و مدار و رياضي دو هس
راستي اندازه گيري هم نياز مدار 1 هستش
اينم دروس ترم 3 بر حسب چارت برا همينه كه ميگم سنگينه:
رياضي مهندسي-الكترومغناطيس-مدار 2-الكترونيك 1-اندازه گيري

راستي يادم رفت اينو بگم فيزيك 2 و مدار 1 هم نيازن و همچنين معادلات و مدار 1 نيز هم نيازند

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم مرسي
چرا چيزي به نام پيش نياز داريم ولي مثلا رياضي 1 پيش نياز معادلات و مدار و رياضي دو هس
راستي اندازه گيري هم نياز مدار 1 هستش
اينم دروس ترم 3 بر حسب چارت برا همينه كه ميگم سنگينه:
رياضي مهندسي-الكترومغناطيس-مدار 2-الكترونيك 1-اندازه گيري

راستي يادم رفت اينو بگم فيزيك 2 و مدار 1 هم نيازن و همچنين معادلات و مدار 1 نيز هم نيازند
چه طوری مدار 1 با فیزیک 2 همنیازه؟!!!

takbarg

عضو جدید
با سلاممن رشته ICTدر 2گرایش دیتا و مدیریت واسه کارشناسی قبول شدم.کدوم یکی گرایش بهتره؟ دلیلیش؟

ehsan*

عضو جدید
سلام
کسی میتونه یه موضوع جالب که مطلب براش راحت پیدا بشه تو محدوده مدار الکتریکی 2 برای ارائه سر کلاس بهم پیشنهاد بده
موضوع کافیه ولی اگه منبعی هم داشتید بگید;)

X P R E S S

عضو جدید
گراف ها و درخت و ماتریس که شامل مطالب ساده ای هستند.
یا معادله حالت .
منبع هم کتاب دسور(جبه دار)

• Like
واکنش ها: sh85

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام
کسی میتونه یه موضوع جالب که مطلب براش راحت پیدا بشه تو محدوده مدار الکتریکی 2 برای ارائه سر کلاس بهم پیشنهاد بده
سلام
ممریستورها موتونن جالب باشند و بترکون (memristor)
تو اینترنت چیزای جالبی پیدا میکنی....

• Like

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ارائه مسایلی که نرم افزار های حل مدار قادر به حل آنها نباشن.
هم جالب هم آموزنده.

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
امروز استادمون سر کلاس میگف در داخل دیودها به دلیل وجود میدان اختلاف پتانسیل وجود داره ولی نمیتونیم با ولتمتر اندازه بگیریم یعنی به دو سر دیود بزنیمو ولتاژشو اندازه بگیریم.کسی از دوستان دلیلشو میدونه؟

alireza_tc_eng

عضو جدید
امروز استادمون سر کلاس میگف در داخل دیودها به دلیل وجود میدان اختلاف پتانسیل وجود داره ولی نمیتونیم با ولتمتر اندازه بگیریم یعنی به دو سر دیود بزنیمو ولتاژشو اندازه بگیریم.کسی از دوستان دلیلشو میدونه؟
سلام .
اون اختلاف پتانسیل ناشی از میدان بین قطب n و p مثل یه خازن عمل میکنن و تو فرکانسهای پایین از تاثیر این خازنها صرف نظر میکنیم ولی در طراحی فرکانس بالا تاثیرشونو کاملاً لحاظ میکنیم .
و از اونجایی که میدونید ولتاژ دو سر خازن رو نمیشه با ولتمتر اندازه گیری کرد شاید شاید دلیل این امر این باشه...

r1390

عضو جدید
مدار فشرده

مدار فشرده

بسم الله الرحمن الرحیم
E=E0 cos(2pi t/T - 2pi x/landa) :moadeleie mouj
در مدارات فشرده می گیم اگر میتوان x/landa صفر گرفت چرا نشود t/T را صفر بگیریم؟
و بجای اینکه معادلات ماکسول تنها بر حسب زمان بشود تنها برحسب مکان شود.

۲-بیشترین بعد یک مدار رو چگونه میشه تعیین کرد اصلا بعد چیست اگر مدار دایره ای بود چی؟؟

با تشکر.

alireza_tc_eng

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم

۲-بیشترین بعد یک مدار رو چگونه میشه تعیین کرد اصلا بعد چیست اگر مدار دایره ای بود چی؟؟

با تشکر.
سلام
این سوال مربوط به چه درسی هست؟
فکر کنم در شرایط خاصی با توجه به فرکانی ما اینکارو میکنیم نه همه جا .

.:kamran:.

عضو جدید
درود

در مورد درس معادلات بهترین کتاب که شامل درس ، نمونه حل شده ، شیوایی بیان !! و .... باشه چیست ؟

ممنون

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
درود

در مورد درس معادلات بهترین کتاب که شامل درس ، نمونه حل شده ، شیوایی بیان !! و .... باشه چیست ؟

ممنون
معروفترین کتابی که برای درس معادلات پیشنهاد میشه کتاب نیکوکار انتشارات امیرکبیر هست.

• Like

alireza_tc_eng

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم

با تشکر.

اگه x/landa رو صفر نگیریم مدار در حالت فشرده میمومنه و ما اینکارو میکنیم تا مدار رو بیاریم تو شرایط مدار گسترده تا بتونیم قوانینKVL , KCL رو بکار ببریم در غیر اینصورت قوانینKVL , KCL قابل استفاده نیستند .
این موضوع رو مفصل در درس مدارات مایکروویو میخونید .