راهنمايي و درخواست ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nino

مدیر بازنشسته
:w14:
یه چیزی شبیه سوئیت که یک قسمتش مخصوص کاره و یه قسمتش مخصوص استراحت، برای زندگی یه خانواده طراحی نشده ف میشه گفت به نوعی یه واحد نقلی مجردی ِ!!

:w10:

مرسی

بله منظورش پس studio هست . یعنی اتلیه و کارگاه کار ;)

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

:w10:اینم چند تا پلان استودیو !! :w10:

معمولا استودیو ها اتاق خواب مجزا ندارند و فضای نشیمن چند عملکردی است و آشپزخانه هم معمولا به صورت مجزا طراحی نمیشه! :w34:

mehrazin_f

عضو جدید
سلام من ميخواستم بدونم که تو قسمت آموزش نرم افزار های معماری آموزشا از پايس يا واسه کسايي که با اون برنامه تا حدی آشنای دارن...???

sahar_2481

عضو جدید
سلام
اگه بخوایم یه فایل رو از آرشیکد بیاریم تو مکس باید با چی save بشه؟
:que:

ali361

عضو جدید
ARCHICAD

ARCHICAD

سلام اسکارلت عزیز یه تا سوال داشتم :
چه چیزی تو archi cad خاص تر از cad و max وجود داره که اونو خاصتر و برتر میکنه ، ممنون میشم بهم بگی.:smile:

خیلی چیزها داره که تو maxوcad نیست این مطلب را کامل بخوان خودت متوجه می شی

ARCHICAD
بسته نرم‌افزاری ARCHICAD10 آخرین نسخه ارائه شده توسط شركت GRAPHISOFT میباشد. در خصوص توضیح این نرم‌افزار باید ذكر شود كه ARCHICAD یك BIM است یا BUILDING INFORMATION MODELING كه توسط كارشناسان شركت مربوطه طراحی شده است.

- BIM چیست؟
اغلب نرم‌افزارهای معماری شامل امكاناتی هستند كه از اطلاعات واندازه‌ های دوبعدی (2D) شما مدلی 3بعدی (3D) می‌سازند اما ARCHICAD یك BIM است یعنی اطلاعات شما را تبدیل به یك VIRTUAL BUILDING یا ساختمان مجازی می‌كند كه امكان آنالیز آن را به عنوان ساختمان واقعی می‌دهد.

- BIM سنتی چیست؟ (به عبارتی تفاوت ترسیم سنتی AUTOCAD و BIM چیست؟)
AUTOCAD دنیایی از خط ، كمان ، دایره و … است ، با این شیوه شما نمایش 2بعدی از ساختمان را ارائه می‌كنید كه بسیار شبیه به ترسیم دستی به وسیله تكنولوژی رایانه است.

در استودیوی سه بعدی 3DSMAX با دنیایی از احجام روبه‌رو هستیم ، مكعب ، كره و… را به عنوان دیوار، بام و… استفاده می‌كنیم. اما در BUILDING INFORMATION MODELING شما یك ساختمان را با عناصر ساختمانی ایجاد می‌كنید به این معنی كه دال سقف، دیوارهای داخلی و خارجی بام‌های شیبدار ، در ، پنجره ، پله ، ستون و ... كه فقط باید پارامترهای مربوط مانند پنجره نظیر اكابه ،طول، عرض و ... را وارد كرده و مكان آن را در دیوار مورد نظر مشخص نموده پنجره به صورت خودكار در دیوار قرار گرفته و حفره لازم به صورت خودكار خالی می‌شود.

در BIM عناصر ساختمانی هوشمند هستند. به طور مثال اگر طول و عرض پنجره را بزرگتر كنید حفره‌ای كه در دیوار می‌باشد نیز منطبق بر آن بزرگ می‌شود و اگر ارتفاع دری كه در یك دیوار قرار می‌دهید از دیوار بلندتر باشد اخطار می‌دهد.

برخی قابلیتها و مزایای ARCHICAD :
1- شما هنگام كشیدن پلان به صورت همزمان بدون آنكه بخواهید در حال ساخت برش ، نما و پرسپكتیو (3D) نیز می‌باشید.در نتیجه بعد از اتمام پلان لازم به كشیدن برش و یا مدل سازی جدید نیست به این دلیل كه گزینه‌های ذكر شده به صورت پیش فرض آماده شده‌اند.
2- نمایش همزمان صفحه پلان ، سه بعدی ، برش و نما كه به صورت همزمان این امكان را فراهم می‌كند كه ساختمان را در هر صفحه ای كه خواستید ویرایش كنید كه البته نتیجه ویرایش یك صفحه به كل ساختمان و در نتیجه به كل صفحات نمایش اعمال می‌شود.به طور مثال اگر در برش ، محل پنجره‌ای تغییر كند و یا عرض آن افزایش یابد در پلان و سه بعدی نیز تغییرات اعمال می‌شود.

3- لایه بندی آسان و كاملا پیشرفته
4- یكی از منحصربه فردترین ویژگی‌های ARCHICAD تشخیص طبقات و تخصیص دادن فضاهای مرتبط به هر طبقه می‌باشد بدین معنی كه می‌توانید پس از ترسیم پلان هر طبقه در فضای مختص به خود از ARCHICAD بخواهید كه فرضا فقط سه‌بعدی طبقات دوم و سوم را به شما نمایش دهدیا برش منحصرا از طبقه همكف باشد.
5- ARCHICAD دارای حافظه‌ای كامل(كتابخانه) از تمام عناصر تزئینی و فرعی ساختمان از جمله مصالح نما و جزئیات داخلی است مانند: میز، صندلی، مبلمان، تلوزیون، ساعت، استخر، شمشاد، درخت، انسان، ماشین، انواع نورها مثل تیرچراغ‌برق ، لوستر و … كه قابل تنظیم از طرف كاربر می باشد.
6- نورپردازی بسیار كامل و با جزئیات.
7- ایجاد توپوگرافی و عوارض زمین به صورت مهندسی و امكان استفاده از نقشه های توپوگرافی جهت پیاده‌كردن آن در سایت.
8- قسمت "STAIRMAKER " ARCHICAD كه یك پله ساز توانمند است كافی است فرم پله خود را اعم از تعداد رمپ ، مدور و یا هر فرم آزاد دیگر انتخاب كنید و سپس با ورود اطلاعات از قبیل تعداد پله ، ارتفاع پله ، آب چكان ، سنگ كف پله، نرده ، نوع سازه پله و ... و سپس پله خود را به كمك این امكان ترسیم نماییم.
9- یكی از شاخص ترین و بارزترین ویژگیهای ARCHICAD محاسبه و متره عناصر ساختمان به صورت اتوماتیك می‌باشد.

10- قابلیت آكس‌بندی پلان.
11- امكان ویرایش پروژه بوسیله دستورات كامل ویرایشی از جمله: STRETCH , RESIZE , SPILET , TRIM , ROTATE , MIRROR , ELEVATE , MULTIPLY به صورت تصویری و مشاهده نمایش.
11- در ARCHICAD یك حافظه كامل از مواد و مصالح معماری به صورت آماده وجود دارد از جمله بتن، گرانیت ، سنگ مرمر، آب ، چمن و ... كه پس از ساخت هر یك از عناصر ساختمانی یكی از مواد را به آن اختصاص می‌دهید.همچنین این امكان وجود دارد كه با تنظیمات مصالح خاصی را از ابتدا و به صورت اختصاصی انتخاب كنید و به عناصر خود نسبت دهید.

12- قابلیت اندازه‌گذاری به دو حالت دستی و اتوماتیك ، كاملا دقیق و پیشرفته و همچنین كدگذاری خودكار در پلان، نما و برش
13- دید پرسپكتیو 1 و 2 و 3 نقطه‌ای كه شامل پرسپكتیو داخلی و خارجی می‌شود.
14- رندر گیری با شیوه‌های مختلف از جمله:
عكس با زمینه آسمان و بافت مواد و عناصر
SKETCH (عكسهایی به صورت اسكیس ، آبرنگ ، ماژیك ، آب‌ مركب ، سیاه قلم و ...)
15- تصویربرداری بصورت V.R یا پاناروما.
16- امكان نصب پلاگینهای (PLUG IN) مختلف و وارد كردن مواد و مصالح سایر نرم افزارها.
17- ارتباط با سایر نرم‌افزارهای معماری (EXPORT,IMPORT) توانایی تبدیل فایل DWG به ARCHICAD و استفاده از آن جهت ساختن پلان.
18- ذخیره كردن پلان و برش و نما با فرمت DWG در محیط ARCHICAD . ذخیره كردن مدل سه بعدی با فرمت 3DSMAX تبدیل فایل های مدل سه بعدی نرم افزارهای AUTOCAD , 3DSMAX و ...
تمامی موارد بالا باعث می‌شوند كه این نرم‌افزار سرعت و دقتی چندین و چند برابر نرم‌افزارهای دیگر داشته باشد به طور مثال اگر فردی با نرم‌افزار X در حال تعیین محل ونصب پنجره در دیوار است شما به راحتی تمامی پنجره‌های پروژه خود را با جزئیات كامل (پروفیل، شیشه، دستگیره، مصالح و ...) اجرا كرده‌اید.
شایدجالب باشد که کاربرد این برنامه جهت بیان پروژه های معماری در آلمان وایالات متحده آمریکا
بالغ بر 80% است که همین نسبت بالا نیز در حال افزایش است واکثر معماران ودانشجویان معماری این برنامه را بر AUTOCAD،3DSMAX وMAYA ودیگر برنامه های طراحی داخلی و نمای خارجی ترجیح می دهند
یادتان باشدوقتی در مقابل رایانه خود می‌نشینید و ARCHICAD را باز می‌كنید:

ARCHICAD می‌داند كه یك معمار آنجاست و نیازهای او را می‌شناسد ، تنها از او بخواهید وخواهید دید هرآنچه را که باید دید...

هر آنچه نوشته باور کن ودنبال این برنامه برو ضرر نمی کنی علی شیرخانی از یزد

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه تو 3d max با verjen بالاتر كشيده باشيم بخوايم تو verjene پايينتر بتونيم بازش كنيم بايد چي كار كنيم؟ممنون

shabnam777

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی بتونه آموزش کامل 3ds max رو بزاره ممنون می شیم
معلومه که خیلیا بهش نیاز دارن
وکلی کمک کرده به همون
بازم ممنون

کدخدا

مدیر بازنشسته
اگه تو 3d max با verjen بالاتر كشيده باشيم بخوايم تو verjene پايينتر بتونيم بازش كنيم بايد چي كار كنيم؟ممنون
برای این کار باید فایلتو export کنی و با 3ds ذخیره کنی بعدم توی version پایین تر import کنی.البته متریالا نمیان!

ecsir

عضو جدید
سلام به همگي........

من دانشجوي ترم 4 هستم
در مورد پروژه در روستا سوال داشتم.....؟

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگي........

من دانشجوي ترم 4 هستم
در مورد پروژه در روستا سوال داشتم.....؟
سلام دوست عزیز
یه سری به این تاپیک بزنید : http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=52777
آقا سعید در مورد روستا 1 مطالب جالبی گذاشتن...
یه سر بزنید لطفا...
اگه روستا 2 هم میخواین بگین تا شاید براتون مطالبی بزارن...

Pedram-viva

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
اگه كسي از اعضاي رشته معماري
دانشگاه آزاد واحد تهران مركز ميره، فوراً به من پيام شخصي بزنه
كار فوري دارم

کاوش

عضو جدید
سلام به همگی من یه فرم نظر سنجی در رابطه با معماری دارم کی می خواد پرش کنه؟؟؟؟؟
شرکت برای عموم آزاد است (لطفا سریع جواب بدین البته اگه بخواین جواب بدین)

ائن

عضو جدید
سلام بر همگی پلکسی یکی از نمونههای پلیمری می باشد که در رنگها و ابعاد و اندازه ها و رنگ های مختلف میباشد و مات و شفاف هم دارد پلکسی را می توان با اره برقی و لیزرcncنیز برش داد برای چسباندنش نیز از چسب کلروفوم استفاده کرد بهترین راه استفادش با سرنگ شیشه ای است پلکسی در سال 77 وارد ایران شد پامنار هم مرکز خریدش در تهران می باشد;)

memolarch

عضو جدید
سلام به همگی من یه فرم نظر سنجی در رابطه با معماری دارم کی می خواد پرش کنه؟؟؟؟؟
شرکت برای عموم آزاد است (لطفا سریع جواب بدین البته اگه بخواین جواب بدین)
سلام
خیلی خوبه من پر می کنم.

571369

عضو جدید
سلام.می خواستم یه سری منابع معتبر راجع به هنرهای هفتگانه بهم معرفی کنین.مرسی:)

meamar.iran

عضو جدید
سلام به همه ....
من به شدت به كمك نياز دارم...احساس مي كنم شما بتونيد بهم كمك كنيد...
من بايد يه آبنما طراحي كنم كه البته بيشتر شبيه به يه المان يا يه حجم نمايشي باشه...خيلي وقته دارم دنبال يه ايده ي خوب مي گردم چيزاي خاصي پيدا نكردم .... مي شه شما كمكم كنيد...
بي نهايت سپاسگذارم...

meamar.iran

عضو جدید
بچه ها سلام .
يعني شما نمي خواهيد به اين تازه وارد كمك كنيد .
يك هفته تا كركسيون نهايي مون باقيمونده ....
لطفا اگه مي تونيد كمكم كنيد :smile:

meamar.iran

عضو جدید
سلام.
مي خواستم به خاطر همكاري تان و كمك هايتان از شما تشكر كنم....
خيلي ممنون...

اتنا

عضو جدید
جلد آلبوم

جلد آلبوم

سلام دوستاي گلم
من واسه جلد آلبوم طرح ندارم ميشه عكس هاي جلد آلبوم تون را برام بزاريد
مرسي:(

sufia89

عضو جدید
سلام دوستاي گلم
من واسه جلد آلبوم طرح ندارم ميشه عكس هاي جلد آلبوم تون را برام بزاريد
مرسي:(

سلام عزیزم اگه عجله نداشته باشی تا فردا شب طرح جلد آلبوم یکی از دوستام رو که به نظرم قشنگ بود برات میذارم;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا