راهنمايي و درخواست ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

afsaneh ebrahimi

عضو جدید
;)سلام به دوستای عزیزم.
کسی کلاس 3d maxخوب سراغ داره؟ لطفا بهم معرفی کنید
مرسی;);)

maral55

مدیر بازنشسته
راهنمايي و درخواست ها

در این زیر تالار به بحث در مورد آموزش و سوالات مربوط به نرم افزار های معماری می پر دازیم

NINO عزیز می خواد لطف کنه و آموزش سه بعدی کد رو بزاره که بسیار ازش ممنونم آموزش دو بعدی هم تا حدی تا حالا داشتیم در تالار قبلی.

فعلا یه تاپیک رو کلا میزاریم برای سوالات که بچه ها سوالاشون رو بپرسن اگر سوالات زیاد شد برای نرم افزار های مختلف تاپیک های جدا میزاریم .

maral55

مدیر بازنشسته
سوالات و درخواست ها

سوالات و درخواست ها

در این تاپیک سوالت خودتون رو مربوط به نرم افزار های مختلف بپرسید.

پرندیس

کاربر بیش فعال
سلام دوست دارم از نرم افزار تری دی مکس هم تو سایت آموزش بدین البته اگه امکان داره...مرسی:gol:

aair

عضو جدید
یک سوال در مورد اتوکد

یک سوال در مورد اتوکد

بنام خداي علي ،‌حيدر كرار
سلام دوستان عزيز
من سوالي در مورد نرم افزار اتوكد دارم اميدوارم كه بتونم درست سوالم را توضيح بدم كه شما مشكل من را متوجه شويد.
من مي خواستم بدونم كه از لحظه ورود به فضاي layout يا همان جانمايي در اتوكد دقيقا چيكار بايد بكنم من تقريبا به فضاي Model آشنايي دارم و دستورات مربوط به رسم اشيا را مي دونم ولي مشكل من دقيقا كار با جانمايي هاست. كتابهايي را در اين مورد مطالعه كردم ولي به جوابم نرسيدم بعنوان مثال كتابهاي بسيار مفيد و مشهور استاد ديويد فراي و مهندس مرتضي متواضع ولي نمي دونم كه چرا چيزي را متوجه نمي شوم فكر كنم هنگام توضيج مطلب به خواننده بعنوان كسي كه درك صحيحي از اين مورد را ندارند نگاه نشده است.
شما فرض كنيد ما نقشه را كشيده ايم و حالا بايد آنرا ارائه بدهيم ولي نمي تونيم اون را چاپ كنيم اين مسئله بسيار آزار دهنده است البته مي دونم در فضاي مدل ميشه اين كار را با اما و اگرهاي زياد انجام داد ولي دوست دارم از اين امكان جالب اتوكد استفاده كنم براي روشن شدن مطلب مثالي را در پايين مي آورم اميدوارم دوستان بر ما منت گذاشته و هنگام توضيح مطلب با استفاده از اين مثال موارد را توضيح بدهند كه من گيج هم بتونم متوجه بشم.
و اما مثال : فرض كنيد ما يك نقشه 2000 سانتي متر در 1500 سانتي متري داريم ما اين نقشه را بر حسب سانتي متر با اندازه واقعي مي كشيم حالا مي خواهيم اين نقشه را در يك كاغذ A3 به چاپ برسونيم حالا وارد فضاي layout مي شويم حالا دقيقا ما بايد چيكار كنيم كه نقشه مون به عنوان مثال در يك كاغذ A3 چاپ بشه ؟
اگه اندازه را بر حسب متر وارد مي كرديم يعني 200 متر در 150 متر چه پارامترهايي بايد تغيير مي كرد؟
اندازه اي كه اتوكد براي كاغذ هنگام چاپ در نظر مي گيره بر حسب ميلي متر هست يا سانتي متر و يا ساير ؟
ببخشيد كه سرتون را به درد آوردم ولي واقعا اين مسئله من را كلافه كرده در اين مورد اگر راهنمايي ام كنيد بسيار ممنون خواهم شد.
اجرتون با خدا

maral55

مدیر بازنشسته
سلام
خوش اومدید.
عزیزم شما این سوال رو حداقل در 4 جا از این تالار پست کردید اگر همین جا پست می کردید کافی بود همه بچه ها می تونستن ببینن و در صورت امکان کمک کنن.لطف کنید از این به بعد اینکارو تکرار نکنید .
ممنونم

aair

عضو جدید
سلام
خوش اومدید.
عزیزم شما این سوال رو حداقل در 4 جا از این تالار پست کردید اگر همین جا پست می کردید کافی بود همه بچه ها می تونستن ببینن و در صورت امکان کمک کنن.لطف کنید از این به بعد اینکارو تکرار نکنید .
ممنونم

بله شما درست می فرمایید خودم هم زیاد علاقه ای به این کار نداشتم درست هم نیست
ولی سعی کردم تاپیکی که مربوط به اتوکد باشه را پیدا کنم ولی نتونستم به هر حال ضمن عذرخواهی منتظر جواب دوستان هستم

maghsoodrayaneh

عضو جدید
مشکل در نصب Raster Design 2008

مشکل در نصب Raster Design 2008

سلام من برنامه AutoCAD Architecture 2008را نصب کرده ام وسپس روی آن برنامهAutoCAD Raster Design 2008 را نصب کردم اما در فعال سازی برنامهRaster Design 2008 با مشکل مواجه شده ام اگرکسی دقیقا ازنحوه فعال سازی این برنامه اطلاع دارد بسیار سپاسگزارخواهم بود اگرراهنمایی کند:confused:

arcali

عضو جدید
لطفا اموزش رندر کردن به وسیله کدو مکس را در سایت قرار دهید .همچنین من برنامه3dmax را نصب کرده ام ولی بعد از نصب گزینه run activate آن غیر فعال می باشد لطفا بنده را راهنمایی کنید

arcali

عضو جدید
درخواست یار ی

درخواست یار ی

خواهشمندم یک جوانمردی نحوه متریال دادن و همچنین رندر گرفتن با اتوکد و مکس را اینجانب آموزش دهد

venus22

عضو جدید
کمک

کمک

سلام
من می خوام نرم افزار اتو کد رو یاد بگیرم ولی هیچ کلاسی رو برای رفتن نمی تونم پیدا کنم. اگه جایی رو می شناسین لطفا بهم بگین.:confused:

archi_arch

مدیر بازنشسته
یعنی چی نمیتونین پیدا کنین؟!!!!:surprised:
میشه بگین از کدوم شهر هستین؟اینطوری بهتر میشه کمکتون کرد.

konj

عضو جدید
;)سلام به دوستای عزیزم.
کسی کلاس 3d maxخوب سراغ داره؟ لطفا بهم معرفی کنید
مرسی;);)
برات پیغام گذاشتم اگه پایه نیمه خصوصی هستی منم میخوام یاد بگیرم! اگه خواستی پیغام بذار و بهم خبرشو بده! می خوام قبله عید مکس من (مکس وو من) بشم
فعلا بای

maral55

مدیر بازنشسته
با منی؟ یعنی چی شروع نکنم؟مگه چیکار کردم؟

پیمان جان منظور نوشین اینکه اگر می خوای چیزی رو آموزش بدی اینجا وگرنه هر گونه بحثی رو مربوط به کلاس در بیرون این سایت لطفا در پیام خصوصی و یا در خارج از سایت انجام بدید.

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
بله ، حق با شماست ، عذرخواهی میکنم ، راستی من تا چند روزه دیگه بخش خودمو راه میندازم ،شاید چیزای جالبی برای بچه ها باشه;) ، بازم شرمنده.

scarlett

عضو جدید
کلاس آرشیکد

کلاس آرشیکد

از دوستان کسی کلاس آرشیکد خوب سراغ داره تو تهران

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
همون وقتی رو که برای ARCHICAD میخوای بذاری اگه برای MAX بذاری هم نتیجه ی بهتری داره هم کارت بیشتر خریدار داره:redface:

scarlett

عضو جدید
من 3d max بلدم اما الان می خوام آرشیکد یاد بگیرم چون هم قابلیت های بیشتری داره و هم حرفه ای تره، استاندارد های ایران برام مهم نیست ایران اصولا عادت داره همیشه یه قرن از دنیا عقب باشه، نینو جان اگه کسی رو میشناسی لطفا بهم بگو راستی یه سوال دیکه هم ازت داشتم تو این چند روز تو بخش راندو یه سری از کاراتو دیدم کارت عالیه، اگه برای راندو استاد خاصی داشتی یا کلاس رفتی خیلی لطف می کنی اگه بهم معرفی کنی

nino

مدیر بازنشسته
من 3d max بلدم اما الان می خوام آرشیکد یاد بگیرم چون هم قابلیت های بیشتری داره و هم حرفه ای تره، استاندارد های ایران برام مهم نیست ایران اصولا عادت داره همیشه یه قرن از دنیا عقب باشه، نینو جان اگه کسی رو میشناسی لطفا بهم بگو راستی یه سوال دیکه هم ازت داشتم تو این چند روز تو بخش راندو یه سری از کاراتو دیدم کارت عالیه، اگه برای راندو استاد خاصی داشتی یا کلاس رفتی خیلی لطف می کنی اگه بهم معرفی کنی
عزیزم من از اون شخص میپرسم که آیا بازم تدریس میکنه یا نه بهت خبر میدم .در مورد راندو هم مرسی من بیشتر تو دانشگاه یاد گرفتم کلاس راندو من نرفتم کلاس اسکیس صدیق رو رفتم ولی راندو هم درس میده ولی کلا تمرین مهمه نه کلاس . از رو کالب هم میتونی تمرین کنی ;)

scarlett

عضو جدید
مسلما استعداد تو کار راندو خیلی موثره نینو جان ، انی وی امیدوارم همیشه موفق باشی

ps : راستی نینو جان کدوم دانشگاه درس می خونی؟

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
سلام اسکارلت عزیز یه تا سوال داشتم :
چه چیزی تو archi cad خاص تر از cad و max وجود داره که اونو خاصتر و برتر میکنه ، ممنون میشم بهم بگی.:smile:

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
راستی اسکارلت عزیز من فقط نظر شخصی خودمو میگم و قصد رد کردن حرف شما رو ندارم ، اینم قبول دارم که توی ایران روند پیشرفتی که گفتی کنده ولی ما داریم اینجا کار و زندگی میکنیم ، این حرفم به معنی پذیرفتن بعضی از عرفها هستش مخصوصا اگه بخوایم تغیرشون بدیم

scarlett

عضو جدید
سلام اسکارلت عزیز یه تا سوال داشتم :
چه چیزی تو archi cad خاص تر از cad و max وجود داره که اونو خاصتر و برتر میکنه ، ممنون میشم بهم بگی.:smile:

عزیزم من هیچ تعصبی روی هیچ نرم افزاری ندارم پس اصلا ناراحت نمیشم اگه کسی با نظرم موافق نباشه:gol: شاید اصلا من اشتباه می کنم چون جایی که من 3d max یاد گرفتم بیشتر انیمیشن سازی یاد دادن تا کارهای معماری، فکر می کنم خیلی چیزا رو بلد نیستم مثلا تو 3dmax میشه روی پلان خط مقطع رو مشخص کرد و خودش مقطع بزنه؟ من که هیچ وقت نتونستم تو max با پلان کار کنم چون حتی برای حجم دادن به پلان max خیلی مشکل داره، بازم میگم شاید همه اینا به خاطر اینه که من خوب بلد نیستم:redface:

راستی اون روز که اون پست رو زدم اعصابم داغون بود چون تحویل پروژه ی طرحم افتضاح از آب در اومد:(، دنبال کلاس آرشیکد و فتوشاپ معماری می گردم که ترم بعد تحویلم اینقدر بد نشه، چون تو دانشگاه ما مد شده همه پرزانته ی آخر ترم رو میدن بیرون براشون به حرفه ای ترین شکل ممکن انجام بدن به همین خاطر تک و توک کارای غیر حرفه ای بدجوری تو چشم میزنه:( استادام که معمولا مقایسه ای نمره میدن:mad:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا