بچه ها کمک خواهش میکنم بیاییدنظر بدید...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه میدونم اینجورتاپیکاتکراری شده اما خواهش میکنم کمک کنید چطوری دوستمو راهنمایی کنم
شرح ماجرا:

دوستم بعد 4سال دوستی با شخصی فهمید طرف زن وبچه داره بهم زد دوستیشونو بعدیه ماه دوباره طرف بهش پیام

دادکه دوسش داره عاشقش

دوست پسردوستم اون موقع که 16ساله بود عاشق دختری میشه که ازش دوماه بزرگتر ودختر به خاطراینکه اون ازش

کوچکتربود باهاش ازدواج نکرد بهش جواب رد داد اما رفت بایکی دیگه که ازآشناهای این آقاهم بود که دوسال هم ازش

کوچکتربود ازدواج کرد.

این آقاهم ازروی لجبازی وبگه که من هم میتونم توروفراموش کنم وبایکی دیگه باشم میره بادخترخالش ازدواج میکنه

بعد هم صاحب بچه میشند فکرکنم الان بچش ابتدایی باشه بعدآقادیگه نمیتونند تحمل کنند وتصمیم به طلاق دادن

همسرشون میکنند البته دراین وسطاهم عاشق دوستم میشه حتی یه روز به همراه خانم سابقش میره دنبال دوستم تا

خانمش دوستمو ببینه

ببینه که کی رو بهش ترجیح داده اما اون آقا به دوستم گفته بود که اون زن داداشش بوده وازبچگی اینو دخترخالش به

اسم هم بودن اصلا بهش نمیگه که زن داره

که بعد 4سال خانم زن میزنه به منزل دوستم جلوی پدرومادرش آبروشومیبره که دخترشما وسط زندگی من چه میکنه

سر نماز نفرینش میکنم

دوستم که فهمید باتمام عشقی که به پسرداشت دوستیشونو بهم زدش اما بعد یه ماه با یه خط دیگه به دوستم پیام

میده که من عاشقتم دوست دارم هنوزوحتی زندان هم برم توروبدست میارم

اتاپسرازشهرشون میاد شهرما که بادخترحرف بزنه توراه دانشگاه هرچی التماس دختررو میکنه که سوارماشینش بشه

امادوستم نمیشه تامیاد دم دردانشگاه به انتظار میشینه هی به دوستم پیام میده که من خودمو میکشم توازدست من

راحت بشی هی به خودش بدوبیرا میگه که حد نداره هی قسم که بیاباهم حرف بزنیم

دوستم خواست کمکش کنم منم نذاشتم بره گفتم اگه چیزی میخواد بگه باتلفن بگه

به دوستم گفتم دوسش داری گفت آره اما گفت اگه پدرومادرم هم راضی بشند باهاش ازدواج نمیکنم منم بهش گفتم

پس بیخیالش شو توجه نکن بهش هرچند سخت دوسش داری

بعددانشگاه هم آقاتوماشین خواب بود ماجیم زدیم ازیه طرف دیگه رفتیم

بعد که اومدم خونه دوستم بهم پیام داد که بهش طرف گفته دلیل اینکه اسرار داشتم ببینمت این بود که میخواستم

خودمو جلوت بکشم

حالا هرچی دوستم بهش اس میده زنگ میزنه جوابشو نمیده دوستم فکرمیکنه خودشو واقعا کشته

دوستم به مامیگفت من فرق دارم من شبیه پسرام من اینطوری من اونطوری من هرچی گفتم تو هرکاری کنی باز دختر

ونافتوبااحساس زدن اما قبول نمیکرد تاامروز گفتم بهش که کشت که کشت بی خیال شو به تو ربطی نداره اعتراف کرد

که اون تمام زندگیش دلیل خندهاش اگه واقعا خودشو کشته باشه اونم میمیره بهش گفتم من که تورو میشناختم گفتم

که دختری پس چراالکی لاف میومدی بهش هم گفتم میترسم راهنماییش کنم حالا یه چیز بشه تقصیر من بشه میخوام

بگم بی خیال بی خیالش اما اونودوست داره 4سال باهم بودن خودم میدونم عشق چیه دوست داشتن چیه

میخوام بگم بهش احساستوبگو میترسم این یه دام باشه

میخوام بی خیال دوستم بشم اما اون بهم نیاز داره به کسی نمیتونه بگه

چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببخشید طولانی شد

آخرین ویرایش:

sorosh.h

عضو جدید
بله
خوب بود
خب شما چرا از اول زنگ نزدید 110
اون دانشگاه خراب شده حراست نداشت (این قسمتش مقصر خودتون بودید)
بهتون قول شرف میدم پسره الان داره با یکی دیگه لاس میزنه
بابا این بازیا قدیمی شده خودمو میکشم و نمیتونم زندگی کنمو از این حرفا
البته برای یه پسر جوون شاید صدق کنه
نه مردی که دوشکست عشقی داره اینم سومیشه
اون دیگه پوستش کلفت شده این چیزا ککش نمیگزه
خلاصه دوست من
به دوستت بگو بی خیال باشه
الان پسره پیش یکی دیگه اس
در ضمن هر چیزی نو بخری خوبه
نه ده دست خورده باشه
کسی که وجودشو با یه نفر دیگه تقسیم کرده چطور دوباره بیاد با دوست شما زندگی کنه
در ضمن اون تجربه زندگی زناشویی رو داره دوست شما حتی بلد نیست عاشق بشه
اگه بلد بود بعد از چهار سال نمیفهمید که پسره زن و بچه داره

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله
خوب بود
خب شما چرا از اول زنگ نزدید 110
اون دانشگاه خراب شده حراست نداشت (این قسمتش مقصر خودتون بودید)
بهتون قول شرف میدم پسره الان داره با یکی دیگه لاس میزنه
بابا این بازیا قدیمی شده خودمو میکشم و نمیتونم زندگی کنمو از این حرفا
البته برای یه پسر جوون شاید صدق کنه
نه مردی که دوشکست عشقی داره اینم سومیشه
اون دیگه پوستش کلفت شده این چیزا ککش نمیگزه
خلاصه دوست من
به دوستت بگو بی خیال باشه
الان پسره پیش یکی دیگه اس
در ضمن هر چیزی نو بخری خوبه
نه ده دست خورده باشه
کسی که وجودشو با یه نفر دیگه تقسیم کرده چطور دوباره بیاد با دوست شما زندگی کنه
در ضمن اون تجربه زندگی زناشویی رو داره دوست شما حتی بلد نیست عاشق بشه
اگه بلد بود بعد از چهار سال نمیفهمید که پسره زن و بچه داره

چقده این اسم کاربری برام آشناست:دی

تو نیومد که دم دراون ور خیابون منتظر بود
من هم اینو گفتم اما شانس ندارم که یهو دیدید این به ازبقیه بود زد خودشو کشت واقعا
دوستم به خاطر همین قبول نمیکنه باهاش ازدواج منه
الان آقا27 سالش
دوستم از کجا میفهمید خو
برای دوستی هم میرند قبلش تحقیق مگه:دی

elissa_astro

عضو جدید

من هم اینو گفتم اما شانس ندارم که یهو دیدید این به ازبقیه بود زد خودشو کشت واقعا
الان آقا27 سالش
دوستم از کجا میفهمید خو
بابا اینا همش حرفه بخدا.خودش رو گذاشته سر کار.بیخیال دوست من تو خودت رو درگیر نن اگه واقعا بهت نیاز داره دوستت پس باید نظرت رو که برای کمک به خودش داری میگی نه برای نفع شخصیت باید به نظرت احترام بذاره و ببخشیدا سر عقل بیاد منم دخترم مگه احساس رو نمیفهمم اما معذرت میخوام عشق با حماقت زمین تا آسمون تفاوت داره.عشق باید آزمایشهای خودش رو پس بده.چون احساس لطیفیه و راحت با بقیه ی حس ها اشتباه گرفته میشه.طرف به قول سروش دوتا شکست عشقی داشته.چه تظمینی هست با دوستت ازدواج کنه دوستت سومیش نشه.اینو از قول من به دوستت برسون کسی که بخاطر تو(دوستت)زنش رو که شریکه زندگیشه که آینده و سرنوشتش رو دست طرف سپرده و بهش بله گفته مثل آب خوردن میذاره کنار کسی که اینقدر نامرده حتی زن بدبختش رو میبره که بهش بگه من اینو میخوام نه تو و تو فقط بازیچه بودی تو زندگی من اینجور ادمی ارزش اعتماد کردن داره؟زنش بهش اعتماد کرده بود و بهش بله گفته بود دیدی آخر اعتمادش چی شد ...حالا دوستت میخواد به این آفتاب پرست اعتماد کنه؟؟؟ببخشیدا اما طرف پسره رو میگم گربه صفت و دمدمی مزاجه چه لاف هم مییاد.میخواستم تو بیای جلوت خودمو بکشم.اگه جدی میخواست خودش رو بگشه دیگه انتظار و اینا معنی نداشت خو خودش رو میکشت پس لاف اومده.اگرم واقعا خودش رو بکشه اولا خونش گردن خودشه نه تو نه دوستت بعدشم آدمی که خودشو بکشه کلا ارزش این زندگی رو نداره چه برسه به..................تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل

elissa_astro

عضو جدید

الان آقا27 سالش
دوستم از کجا میفهمید خو
بعدشم دوستت تکلیفش با خودش مشخص نیستا.دیدی ادمی که خودش داره تو آب غرق میشه؟اگه تو هم بخوای بری نجاتش بدی اونقدر دستو پا میزنه تورو هم غرق میکنه.دوستت با یه دست پس مسزنه با پا پیش میکشه.اینجوری فقط تورو درگیر مشکلاتش میکنه همونطور که الانم اونقدر درگیر و نگران شدی که این تاپیک رو زدی.در کل میگم آدما گاهی باید خودشون مشکل خودشون رو حل کنن.گاهی بهتره به حال خودشون بذاریشون و اگه بخوای کمکشون کنی یا گیجترشون میکنی.یا اگه به جایی نرسن که میخوان انگشت اتهام سمت توه.عشق اونقدرا هم پیچیده نیست به خدا.یه قانون کلی داره.یه دودوتا 4تا.وقتی میخوای عاشق یکی بشی اول باید بشناسیش.اینی که بهت میگه عشق کوره و این حرفا رو کلا بذار کنار اینا کشکه.اصلا علمی نیست.عشق زیر سایه ی شناخت به وجود میاد.عاشق خوبی های طرف میشی.عاشق یه سری صفات طرف میشی.حالا خودت کلاهتو قلضی کن.به دوستت بگو بشینه ببینه با خودش چند چنده؟این ادم که این تاریخچه رو داره اصلا کلا ارزش عاشق شدن رو داره؟عاشق چیش شده؟نامردیش؟دل شکستنش؟لاف های خنده دارش؟؟؟بابا ما ازین حرفا زیاد شنیدیم به مولا خیالت راحت بهت گارانتی هم میدم هیچکدومشون نمردن.

elissa_astro

عضو جدید
بعدشم دوستت تکلیفش با خودش مشخص نیستا.دیدی ادمی که خودش داره تو آب غرق میشه؟اگه تو هم بخوای بری نجاتش بدی اونقدر دستو پا میزنه تورو هم غرق میکنه.دوستت با یه دست پس مسزنه با پا پیش میکشه.اینجوری فقط تورو درگیر مشکلاتش میکنه همونطور که الانم اونقدر درگیر و نگران شدی که این تاپیک رو زدی.در کل میگم آدما گاهی باید خودشون مشکل خودشون رو حل کنن.گاهی بهتره به حال خودشون بذاریشون و اگه بخوای کمکشون کنی یا گیجترشون میکنی.یا اگه به جایی نرسن که میخوان انگشت اتهام سمت توه.عشق اونقدرا هم پیچیده نیست به خدا.یه قانون کلی داره.یه دودوتا 4تا.وقتی میخوای عاشق یکی بشی اول باید بشناسیش.اینی که بهت میگه عشق کوره و این حرفا رو کلا بذار کنار اینا کشکه.اصلا علمی نیست.عشق زیر سایه ی شناخت به وجود میاد.عاشق خوبی های طرف میشی.عاشق یه سری صفات طرف میشی.حالا خودت کلاهتو قلضی کن.به دوستت بگو بشینه ببینه با خودش چند چنده؟این ادم که این تاریخچه رو داره اصلا کلا ارزش عاشق شدن رو داره؟عاشق چیش شده؟نامردیش؟دل شکستنش؟لاف های خنده دارش؟؟؟بابا ما ازین حرفا زیاد شنیدیم به مولا خیالت راحت بهت گارانتی هم میدم هیچکدومشون نمردن.

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون از راهنماییت
من خودم به تازگی دارم از شر مشکلات عاطفی که داشتم اونم اینجا اتفاق افتاده بود خلاص میشم
براش ماجرای خودمو گفتم به عنوان یه دوست اولش گفت ....خیلی احمقی دوست داشت بعد گفتم تاتهشو بگم گفت گیج شدم گفتم حالا شدی مثل من
دوستم درکل خودش کمی شیطون هم هست من خودم تو مجازی یه بار خطا کردم برام تجربه شد درکل اهل اینکارا نیستم
فردا آخرین روز دانشگاه وبین کلاس صبح وعصر چندساعتی بیکاریم خودمو دارم برای افسردگی فردا آماده میکنم :دی
ممنون دوستم

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید من درست نفهمیدم چی شد اما فکر میکنم میتونم کمک کنم اما نه تو تاپیک شاید پیغام خصوصی بهتر باشه

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون از راهنماییت
من خودم به تازگی دارم از شر مشکلات عاطفی که داشتم اونم اینجا اتفاق افتاده بود خلاص میشم
براش ماجرای خودمو گفتم به عنوان یه دوست اولش گفت ....خیلی احمقی دوست داشت بعد گفتم تاتهشو بگم گفت گیج شدم گفتم حالا شدی مثل من
دوستم درکل خودش کمی شیطون هم هست من خودم تو مجازی یه بار خطا کردم برام تجربه شد درکل اهل اینکارا نیستم
فردا آخرین روز دانشگاه وبین کلاس صبح وعصر چندساعتی بیکاریم خودمو دارم برای افسردگی فردا آماده میکنم :دی
ممنون دوستم

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی بگم .... اون پسری که ازدواج کرده و بچه داره 4سال با یکی دیگه.....

والله ماکه انقدر بخاطر بی وفایی پسرا اشک دوستامون رو پاک کردیم که دیگه باورمون نمیشه یک پسر بگه خودمو میکشم و از این حرفا راست باشه.....

مردم این دور وزمانه انقدر مشکل دارن که حوصله عاشق شدنم ندارن چه برسه به اینکه بخاطرش خودشونم بکشن......

دوستت باید فراموش کنه.....ولی نه اینکه شما تو این موقعیت تنهاش بزاری...کمکش کن...ولی نه با یادآوری اون پسر.... فکرشو همش منحرف کن از اون پسر....

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز

والله ماکه انقدر بخاطر بی وفایی پسرا اشک دوستامون رو پاک کردیم که دیگه باورمون نمیشه یک پسر بگه خودمو میکشم و از این حرفا راست باشه.....

مردم این دور وزمانه انقدر مشکل دارن که حوصله عاشق شدنم ندارن چه برسه به اینکه بخاطرش خودشونم بکشن......

دوستت باید فراموش کنه.....ولی نه اینکه شما تو این موقعیت تنهاش بزاری...کمکش کن...ولی نه با یادآوری اون پسر.... فکرشو همش منحرف کن از اون پسر....

خانمی مگه به این راحتیاست اون به ظاهر اونقدرشوخوخنده رو اما دلش پارست دردشو خلی کم رو میکنه
من خودم بعد سه ماه اونم مجازی اونمعاشق نبودم فقط دوسش داشتم الان یه ماه هم گذشته هراتفاق کوچیکی منو یادش میندازه هرچند تو ذهن من اون مرده وسر مزارش گل میبرم وگریه میکنم برای خودم نه اون برای خودم که چقدر ساده بودم همین
حالا اون بعد4سال آخه چطوری ذهنش منحرف بشه از اون

میهن مشرقی

عضو جدید
ادم میمونه چی بگه.....از قدیم گفتن کسی که بخواد کاری رو انجام بده" خب خیلی بی سروصدا کارشو میکنه نه اینکه ....
حالا این اقا اگه میاد میگه من خودمو به خاطر تو(دوستتون) میکشم" به نظرم فقط میخواد حرفی بزنه که دوستتون برگرده.... از طرفی کسی که اینقد راحت از زندگیش میگذره(زن و بچش) خب معلومه از هر کس ذیگه ای که بره تو زندگیش باز میگذره...از کجا معلوم پس فردا کس دیگه ای رو نخواد؟
به نظر من این اقا مسئولیت کاراش تو زندگی رو به عهده نمیگیره...برا همین از همه چیز و همه کس راحت میگذره....
در کل فک نمی کنم همچین کسی اصلا قابل اعتماد باشه و دوستتون بهتره که بهش فکرم نکنه دیگه(البته فقط این نظر من بود)

sorosh.h

عضو جدید

الان آقا27 سالش
دوستم از کجا میفهمید خو

نه نمیرن تحقیق ولی از رفتارای مشکوک آدم که میفهمه
یعنی توی این چهار سال این آقا یه سوتی هم نداده
ببخشید ولی دوست شما خیلی بچه اس
هر چی هم به سرش میاد حقشه
چون اگه یه کم فکر میکرد اینجوری به سرش نمیومد
خب پلیس که بود یه بار میدادیش دست پلیس حساب کار دستش میومد
نه عزیز بهت قول میدم الان نشسته یه گوشه داره به تو و دوستت میخنده

sorosh.h

عضو جدید

بله لیلا خانم
این بی وفایی پسرا مختص دخترا هم هست
دخترایی که فقط به پول سره فک میکنن و با ماشین پسره حال میکنن
نه دخترایی که پای پیاده با یه پسر دوست بشه

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی؟؟ چرا ما با هر دختری سلام علیک میکنیم اینقد تیز میشه و اونوقت این دخترا با این سطح از بهره‌ی هوشی رو هم می‌بینیم؟؟؟
اخه ماجرای داستان های عشقی عاشقی یه چیزه، ماجرای این داستان که احتمالا اینم فقط یه افسانه‌است و واقعیت نداره، یه چیز دیگس....
مگه میشه دخترا اینقد خل و چل باشن که یه همچین چیزی رو باور کنن؟!!! اصلا یه پسر بگه به خاطر فلان دختر خودمو میکشم خود پسرا همونجا منهدمش میکنن و نیازی پیدا نمیشه که خودش خودش رو بکشه...
چرا دخترا این شرو ورا رو باور میکنن خدا عالمه!

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه نمیرن تحقیق ولی از رفتارای مشکوک آدم که میفهمه
یعنی توی این چهار سال این آقا یه سوتی هم نداده
ببخشید ولی دوست شما خیلی بچه اس
هر چی هم به سرش میاد حقشه
چون اگه یه کم فکر میکرد اینجوری به سرش نمیومد
خب پلیس که بود یه بار میدادیش دست پلیس حساب کار دستش میومد
نه عزیز بهت قول میدم الان نشسته یه گوشه داره به تو و دوستت میخنده

به من هم میخنده؟:biggrin:
منوازکجامیشناسه:D

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی؟؟ چرا ما با هر دختری سلام علیک میکنیم اینقد تیز میشه و اونوقت این دخترا با این سطح از بهره‌ی هوشی رو هم می‌بینیم؟؟؟
اخه ماجرای داستان های عشقی عاشقی یه چیزه، ماجرای این داستان که احتمالا اینم فقط یه افسانه‌است و واقعیت نداره، یه چیز دیگس....
مگه میشه دخترا اینقد خل و چل باشن که یه همچین چیزی رو باور کنن؟!!! اصلا یه پسر بگه به خاطر فلان دختر خودمو میکشم خود پسرا همونجا منهدمش میکنن و نیازی پیدا نمیشه که خودش خودش رو بکشه...
چرا دخترا این شرو ورا رو باور میکنن خدا عالمه!

نبدونم واقعا
این ماجرای دوست من هم شد رمان شده فیلم:confused:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من در جوابتون یه سوال دیگه می پرسم

بچه ها تو ایران کسی از اقا پسرا رو سراغ دارید (27 ساله ها نه 14 - 15 ساله) که خودشو کشته باشه؟

اقایون از 17 -18 سالگی از این تریپ لاوا رو یاد می گیرن و....

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز

بچه ها تو ایران کسی از اقا پسرا رو سراغ دارید (27 ساله ها نه 14 - 15 ساله) که خودشو کشته باشه؟

;):Dسوال به جایی بود
من نبدونم:دی

reil way

عضو جدید
به نظر من باید بیخیال بشه sorosh عزیز راهنمایی خوبی کرده. من به حرفایه قشنگی که زده این جمله رو اضافه میکنم که به دوستت بگو:

هیچ وقت زندگیت رو که میخوای بسازی رو ویرونه های زندگی آدم دیگه ای نساز.:smile:

Don M.Hadi

عضو جدید
با توجه به داستانی که شما گفتید،یا داستان یه جاییش دروغ و غلطه یا دوست شما خیلی بوووووقه...اگه حالت اول باشه،که حرفی نیست.اگه حالت دوم باشه،اون پسره الان در حال عشق و حال با یکی دیگست و دوست شما باید به خودش بیاد و بفهمه که از وسط ضرر برگشتن،منفعته...چشاشو وا کنه ببینه با کی طرف بوده.یکم اینطوری فکر کنه،سیستم عصبیش اون پسرو به عنوان عامل مزاحم قبول میکنه و شروع میکنه به از بین بردن هورمون های احساس نسبت به اون طرف میکنه.اگه شدتش زیاد باشه،حتی میتونه باعث عدم دسترسی دوستت به خیلی از خاطره هاش بشه...تنها کمکی که میتونی بکنی،اینه که منطقشو بیدار کنی و جشم عقلشو وا کنی...موفق باشی

sorosh.h

عضو جدید

آره من دیدم
یه روز تو کلانتری بودم سر یه مسئله ای دیم چندتا عکس آورده بودن
مال صحنه جرم بود
پسره خودشو با روسری دختره دار زده بود
خیلی حالم بد شد
من اصلا نمیگم کار خوبی کرده ولی خودشو کشت
حدود 21 تا 22 سالی هم داشت

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره من دیدم
یه روز تو کلانتری بودم سر یه مسئله ای دیم چندتا عکس آورده بودن
مال صحنه جرم بود
پسره خودشو با روسری دختره دار زده بود
خیلی حالم بد شد
من اصلا نمیگم کار خوبی کرده ولی خودشو کشت
حدود 21 تا 22 سالی هم داشت

ایولا

اخه چرا یکی باید خودشو بکشه

خودکشی در اثر نا امیدی صورت می گیره

یعنی این یارو همه چیش شده بوده اون طرف!! برای من که غیر ممکنه

یعنی ممکنه یه نفر تا این حد عاشق باشه؟(ممکنه برای یه بچه که عقل نداره عشقش بزنه بالا هچین کاری کنه اما پسر 21 ساله فکرش می رسه)

خیلی عجیب بود برام من تا الان خودکشی یا عشق تا این حد ندیدم حتی تو فیلما!!!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داشتم بهش فکر می کردم الان یادم اومد

یکی از دوستام تا اول راهنمایی بیشتر درس نخوند (من هم از اون محله رفتیم بعدا فهمیدم)

4 سال بعدش عاشق یه نفر شده بوده (بچه ها عقشو با کدوم الف می نویسن؟؟؟) طرف هی بهش میگه نه با موتور میاد تو دیوار خونه ی دختره و دیواره خونه ی دختره پر از مغز این بابا میشه (بچه بعدی نبود زیاد)

البته اینم سنش کم بود و سواد هم نداشت که به رشد فکری رسیده باشه
البته سواد از رشد فکری جداست و لی با هم در رابطه اند و...

وضعیت
موضوع بسته شده است.