بحث آرام و بدون توهین!

shahidi721

اخراجی موقت
من به برابری حقوق زنان و مردان اعتقاد دارم و معتقدم در کشور ما در خیلی از موارد خانمها را برتری می دهند در صورتی که شایستگی ندارند:heart::gol:

آیاتای

عضو جدید
توضیح: بخاطر مشکلی که در ارسال پستم ایجاد شد فکر کردم تاپیک "داستان غم انگیز زنان در اسلام 1" حذف شده
ولی بعد ایجاد این تاپیک متوجه شدم اون تاپیک سر جاش هست، بخاطر همین پست اول رو ویرایش کردم...

در این تاپیک هم در خصوص ضد و نقیض بودن حقوق بانوان در احکام اسلامی بحث میکنیم.:gol:

آخرین ویرایش:

آیاتای

عضو جدید
mamadj ازکجا میدونی کار تجارت اون زمان تخصصی و علمی نبوده؟؟؟
دوست عزیز، گفتم کار و حرفه در آن زمان تخصصی نبوده... بفرما:
کار و حرفه در ان زمان علمی و تخصصی نبوده که زنان از ان کنار گذاشته شوند و خاص مردان باشد! بنابر این زنان هم همپای مردان کار می کردند، حتی میشه گفت که از مردان پر کارتر بودند زیرا تن پروری مردان اعراب بر کسی پوشیده نیست.
شاید بگوئید مردان تجارت می کردند ولی زنان توان این کار را نداشتند!

بهمین خاطر یک نمونه میارم: بانو خدیجه، زنی ثروتمند و تاجری توانا که بزرگترین حامی محمد بوده در هر زمینه... وجود این بانوی کاردان و باهوش که چتر حمایتش بر سر محمد بوده، ثابت میکند که بار اداره زندگی فقط بر دوش مرد نبوده. بنابراین نیمه بودن سهم ارث زنان نشانه تبعبض آشکارا بر زنان می باشد!
وچطور به این نتیجه رسیدی که یه مرد بی سواد برابر دو زن بی سواد هستش؟؟؟
قوانین اسلامی به این نتیجه رسیدند نه من!!! لطفا مطالب رو دقیق بخونید.
جواب من این بود:
باسواد بودن مرد در این مورد توجیهی بیش نیست! چون مرد بی سواد هم صاحب این امتیاز بوده... یعنی شهادت یک مرد بی سواد برابر بوده با شهادت دو زن بی سواد... پس داشتن سواد دلیل این تبعیض نمی باشد.

EH_S

عضو جدید
خوب تبعیض هست.من فکر کنم ما الان در قرون وسطی اروپا هستیم . در ان زمان هم کلیسا انقدر از نظر دینی مذهبی به مردم فشار اورد که تحمل تمام شد .حتی در جایی میخوندم که د ردهه هفتاد هنوز در امریکا اگر یک زن پلیس رو میدیدن مسخره اش میکردند و از این قسم موارد د رمورد شغل های دیگر تقریبا ما هم در این همین زمان زندگی میکنیم .ولی نمیشه زندگی نکرد گاهی فقط باید صبر کرد.

آیاتای

عضو جدید
shahidi721من به برابری حقوق زنان و مردان اعتقاد دارم و معتقدم در کشور ما در خیلی از موارد خانمها را برتری می دهند
این مواردی را که گفتید نام ببرید

در صورتی که شایستگی ندارند:heart::gol:
این نظر شماست! براتون متاسفم.

EH_S

عضو جدید
یک تبعیض ایا در ایران میتونه یک دختر دو سر خلیج فارس را شنا کنه.شاید همچین ارزویی در سر داشته باشه. که مثلا در کتاب گینس اسمش ثبت بشه.همه مسخره اش میکنن .وا چه کارا.گاهی میخونیم که فلان شناگر خانم در فلان کشور به یک ارزو که بچگی داشت رسید و دو ساحل دریای سیاه را شنا کرد!

parichehr16

عضو جدید
اونايي که ميگن به زنان توجه ميشه لطفا نام ببرند تاما هم بدونيم!!!

amin611

عضو جدید
اونايي که ميگن به زنان توجه ميشه لطفا نام ببرند تاما هم بدونيم!!!
منم مي گم به زنان توجه نميشه چون اگه بهشون توجه مي كردن الان ايران، دومین مصرف‌کننده لوازم آرایش در خاورمیانه :question:و هفتمین واردکننده لوازم آرایشی در جهان نمي شد:warn::w15:

ayhann

اخراجی موقت
منم مي گم به زنان توجه نميشه چون اگه بهشون توجه مي كردن الان ايران، دومین مصرف‌کننده لوازم آرایش در خاورمیانه :question:و هفتمین واردکننده لوازم آرایشی در جهان نمي شد:warn::w15:

من دلیل استفاده زیاذ از لوازف آرایش رو این میدونم که خانوم ها تو ایران فقط صورتشون تو دیده.
اگه حجاب آزاد بود اینقدر رو صورت فوکوس نمیکردن.

yahell

عضو جدید
حالا خارج خیلی توجه میشه؟؟؟؟؟؟
نکنه منظورت با کشور انگلستان که از هر 5تا پرستار 3تاشون مورد تجاوز جنسی قرار گرفتن
آخه بگو واسه زنا ما باید چکار کنییم که میگن حقمون داره پای مال میشه!!!!! نکنه حق طلاق میگین؟؟؟؟ که اگه اینطور باشه آمار طلاق به 99.9% میرسه ..لازمه طرف واسه زنش مانتو نخره....
بابا بیخیال ....چرا ایندر این مساله بزرگ میکننن یه طوری میگین حقمون در ضایع میشه که انگار تمامتون دار زدن........آره میدونم که کمتر توجه به خانما میشه...ااما این بحث فرهنگیه ...فرهنگ کشورمون اینطوریه از بدبختیمونه

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز
دفاع از برابری حقوقی زن و مرد یک وظیفه اخلاقی و انسانی برای همه زنان و مردان است... منتظر حضور سبزتان در این گفتگو هستیم

برابری حقوق زنو مرد در صورتی درسته که عدلو بر قرار کنه یعنی برابری باید بر اساسه خصوصیات ذاتی تعریف بشه همون صور که از یه زن انتضار بالند کردنه وزنه 150 کیلویی نمیره

هرکس را بهره کاری ساختند مرد و زن هیچ وقت از نظر توانایی یکی نیستند

البته اشتباه نشه که خانوما فکر کنن اونارو پایین میارم ولی عدل و مساوت باید برای هر شخص به اندازه تواناییش ونیاز تنظیم بشه

amin611

عضو جدید
يك مشكلي كه به نظر مي رسه در همه بحثهاي مربوط به حقوق زن به طور واضح ديده مي شه اينه كه زنان مي خوان هميشه خودشونو برتر از مردان قلمداد بكنن و مردا هم همينطور در صورتي كه هيچ كدوم برترين نيستن.

زن= مرد اين يك شعار نيست.

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا آقایون در موضوعاتی که مطلع نیستن اظهار نظر نکنن!به هر حال ما خانوم های باشگاه که اکثرأ رشته ها هم فنیه داریم تو این جامعه درس میخونیم , کار میکنیم ,زندگی میکنیم .توی هر مرحله ایی هم تبعیض و عدم مساوات رو با تمام وجود لمس کردیم اون هم از جانب خود شما!خانوما هر جا که بهشون فرصت داده شده به خوبی توانایی های خودشونو اثبات کردن:)ایران هم از نظر پایمال کردن حقوق زنان جز ده کشور اول دنیاست

kc1590

عضو جدید
خوب تبعیض هست.من فکر کنم ما الان در قرون وسطی اروپا هستیم . در ان زمان هم کلیسا انقدر از نظر دینی مذهبی به مردم فشار اورد که تحمل تمام شد .حتی در جایی میخوندم که د ردهه هفتاد هنوز در امریکا اگر یک زن پلیس رو میدیدن مسخره اش میکردند و از این قسم موارد د رمورد شغل های دیگر تقریبا ما هم در این همین زمان زندگی میکنیم .ولی نمیشه زندگی نکرد گاهی فقط باید صبر کرد.

با اين حساب يه دويست سيصد سالي بايد صبر كنيم ؟ مطمئني كار ديگه اي نمي شه كرد؟ مثلا دفاع از حقوق همديگه؟;)

mamadj

عضو جدید
دوست عزیز، گفتم کار و حرفه در آن زمان تخصصی نبوده... بفرما:
کار و حرفه در ان زمان علمی و تخصصی نبوده که زنان از ان کنار گذاشته شوند و خاص مردان باشد! بنابر این زنان هم همپای مردان کار می کردند، حتی میشه گفت که از مردان پر کارتر بودند زیرا تن پروری مردان اعراب بر کسی پوشیده نیست.
شاید بگوئید مردان تجارت می کردند ولی زنان توان این کار را نداشتند!

بهمین خاطر یک نمونه میارم: بانو خدیجه، زنی ثروتمند و تاجری توانا که بزرگترین حامی محمد بوده در هر زمینه... وجود این بانوی کاردان و باهوش که چتر حمایتش بر سر محمد بوده، ثابت میکند که بار اداره زندگی فقط بر دوش مرد نبوده. بنابراین نیمه بودن سهم ارث زنان نشانه تبعبض آشکارا بر زنان می باشد!
قوانین اسلامی به این نتیجه رسیدند نه من!!! لطفا مطالب رو دقیق بخونید.
جواب من این بود:
باسواد بودن مرد در این مورد توجیهی بیش نیست! چون مرد بی سواد هم صاحب این امتیاز بوده... یعنی شهادت یک مرد بی سواد برابر بوده با شهادت دو زن بی سواد... پس داشتن سواد دلیل این تبعیض نمی باشد.

ببخشید من متوجه منظورتون نشدم نمیدونم چطور نتیجه گیری میکنی......اون زمان مردم دختراشونو خاک میکردن زنده زنده........چرا اینو نمیگی که پیامبر با هزار بد بختی به اینا فهموند که دارید کاره اشتباهی میکننی و به راه راست هدایتشون کرد
اون زمان رسم بوده مردان کار کنند یا بیشتر 99% مردان کار میکردند امور مهم جامعه دست مردان بود (اون زمان)....تو که نمیخوای 4 هزار سال پیشو با الان مقایسه کنی!!!!

kc1590

عضو جدید

اولا اينكه اين آمارو از كجا آوردي؟
دوما لوازم آرايش چه ربطي به تساوي حقوق داره؟!!:surprised:

yahell

عضو جدید
ببخشید من متوجه منظورتون نشدم نمیدونم چطور نتیجه گیری میکنی......اون زمان مردم دختراشونو خاک میکردن زنده زنده........چرا اینو نمیگی که پیامبر با هزار بد بختی به اینا فهموند که دارید کاره اشتباهی میکننی و به راه راست هدایتشون کرد
اون زمان رسم بوده مردان کار کنند یا بیشتر 99% مردان کار میکردند امور مهم جامعه دست مردان بود (اون زمان)....تو که نمیخوای 4 هزار سال پیشو با الان مقایسه کنی!!!!
...................ایول کارت درسته به امید رسیدن به حق

kc1590

عضو جدید
برابری حقوق زنو مرد در صورتی درسته که عدلو بر قرار کنه یعنی برابری باید بر اساسه خصوصیات ذاتی تعریف بشه همون صور که از یه زن انتضار بالند کردنه وزنه 150 کیلویی نمیره

البته اشتباه نشه که خانوما فکر کنن اونارو پایین میارم ولی عدل و مساوت باید برای هر شخص به اندازه تواناییش ونیاز تنظیم بشه

حتي اگر اين حرف درست باشه و توانايي زن از مرد كمتر باشه (نتونه وزنه 150 كيلويي بلند كنه !!!!! :redface::eek:) قانون بايد به نفع طرف ضعيف باشه نه قوي .... يعني مثلا نگه خانم محترمي كه چپ و راست از شوهرت كتك مي خوري شما چون ضعيف تري و توانايي نداري حق طلاق هم نداري پس سر زندگيت بمون و كتك نوش جان كن

ترمه جون

عضو جدید
نکنه منظورت با کشور انگلستان که از هر 5تا پرستار 3تاشون مورد تجاوز جنسی قرار گرفتن
آخه بگو واسه زنا ما باید چکار کنییم که میگن حقمون داره پای مال میشه!!!!! نکنه حق طلاق میگین؟؟؟؟ که اگه اینطور باشه آمار طلاق به 99.9% میرسه ..لازمه طرف واسه زنش مانتو نخره....
بابا بیخیال ....چرا ایندر این مساله بزرگ میکننن یه طوری میگین حقمون در ضایع میشه که انگار تمامتون دار زدن........آره میدونم که کمتر توجه به خانما میشه...ااما این بحث فرهنگیه ...فرهنگ کشورمون اینطوریه از بدبختیمونه

شما چقد نگاهت بستس.همه چیز خوب و بد داره.همه جا خوب و بد داره.
میخوای بگی تو ایران به زن تجاوز نمیشه؟اینجا برادر به خواهر رحم نمیکنه.یعنی مشکل زندگیها تقصیر زنهاست؟یعنی درد زنامون نخریدن مانتو و این چیزاس؟یه کم دیدتونو وسعت بدین.مشکل زنای ما نیستن.مشکل طرز فکرای غلطه.مشکل خودمونیم.زن و مرد.

آیاتای

عضو جدید
vahid2007 برابری حقوق زنو مرد در صورتی درسته که عدلو بر قرار کنه یعنی برابری باید بر اساسه خصوصیات ذاتی تعریف بشه همون صور که از یه زن انتضار بالند کردنه وزنه 150 کیلویی نمیره.
شما می تونید وزنه 150 کیلویی را بلند کنید؟!! دوست عزیز داشتن قدرت بدنی نمی تواند امتیاز از طرف قانونگذار باشد زیرا مردان هم در این مقوله باهم برابر نیستند..!
مثال بزنید؟
متاسفانه مردسالاری ارزش های اجتماع ما را تعیین می کند. حتی میشه گفت که مردسالاری بینش مردم را در باره حقیقت می سازد و سپس این ساختار به صورت حقیقت در میاد و در نتیجه تمام پنداشت ها و ارزش های آن بدون لحظه ای تفکر قابل قبول می گردد!

آیاتای

عضو جدید
هر زمان زنان مانند مردان از مزایای اجتماعی و خانوادگی برخوردار گردند، معلوم خواهد شد که هر دو دارای استعدادی مساوی در کسب دانش و کمالات هستند... :w16:

آخرین ویرایش:

آیاتای

عضو جدید
mamadj ببخشید من متوجه منظورتون نشدم نمیدونم چطور نتیجه گیری میکنی......
بخاطر این متوجه نشدید که من در ان پست به مطالب خانم محمدیان جواب داده بودم و شما گویا مطالب ایشون رو نخوندید چون آن پست ویرایش شده بود... علتش میتونه این باشه.
اون زمان مردم دختراشونو خاک میکردن زنده زنده........چرا اینو نمیگی که پیامبر با هزار بد بختی به اینا فهموند که دارید کاره اشتباهی میکننی و به راه راست هدایتشون کرد
بله، قبول دارم که در آغاز پیدایش اسلام زنان وضع بهتری یافتند. پیغمبر اسلام مقرراتی به نفع زنان تعیین نمود و انها را از زنده به گور شدن توسط پدران وحشی خود نجات داد. و برای ازدواج وراث تعیین کرد.
با این حال اصل برتری مرد را بر زن تایید نمود که این مهر تایید بعدها چماقی شد بر دست قانونگذار و مردان جامعه و به هر بهانه ای بر سر زن فرود آمد!
اون زمان رسم بوده مردان کار کنند یا بیشتر 99% مردان کار میکردند امور مهم جامعه دست مردان بود (اون زمان)....
کار کردن مرد دلیل بر نقض حق زن نمیشه!! زنان هم در امور خانه و حتی در اجتماع ان زمان کار می کردن و فرزند به دنیا می آوردن و تربیت فرزندان که اسلام به ان بسیار اهمیت داده! اما به تربیت کننده بها نداده!!! پس زن هم بی کار نبوده.
تو که نمیخوای 4 هزار سال پیشو با الان مقایسه کنی!!!
چرا که نه! مقایسه زمان پیغمبر با الان، قوانین فعلی جامعه ما را بیشتر زیر سوال می برد و ناعادلانه بودن آن بر همه ثابت می شود... البته خیلی وقته که نقض حقوق زنان در ایران برا خیلیا ثابث شده. چون زن امروز قابل مقایسه با زنان اعراب آن زمان نیست اما قانون همان است که بر زنان عرب نوشته شده!!!

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببینید شما دختر یا زن نیستسد نمیفهمید ما چی میکشیم
اینکه همیشه آرزو داشته باشی دوچرخه سواری کنی بدون اینکه اذیتت کنن
اینکه بخوای یه بار با دوستات بری بیرون بعد کلی برچسب روت نچسبونن
اینکه بخوای یه روز دیر بیای خونه
اینکه بخوای فقط یه بار باد به موهات بخوره
و...
البته اینا که گفتم بیشر مربوط میشد به فرهنگ پایین خیلی از ایرانی ها ولی اگه از اول این تبعیض ها نبود و قانون هم از زنان دفاع میکرد هر کس و ناکسی به خودش اجازه دخالت در زندگی یه دختر رو به خودش نمیداد

آخرین ویرایش:
بالا