با ازدواج کردن چه چیزی به دست می آوریم .......

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خوب میدونی مشکل اینجاست که هنوز عاشق نشدی
هر وقت عاشق بشی تازه ماجرا شروع میشه میشی یکی که همش تو عالم رویاست اون موقع به این چیزا فکر نمیکنی فقط میخوای اونو به دست بیاری اصلا حواست به خوبی ها وبدی هاش نیست به مشکلات اون مشکلات خودت
وبعد اینجاش مهمه حالا میفهمی که تو انتخابت اشتباه کردی و......
اما دیگه دیره خیلی هم دیره حتی خودت اون ادم قبلی نیستی که بخوای از اول شروع کنی
الان من تو همین برزخم برزخ عقل ودل
خدا اخر عاقبت منو بخیر کنه برا من دعا کنید که حالم بد خرابه

عشق؟!!! من مطلقا به این کلمه اعتقادی ندارم.این نیاز ه که آدم ها را به سمت هم میکشه.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی گفته شوهر خوب قحط شده؟؟!
من!!:surprised:
بستگی داره خوب از نظر شما چی باشه...
من یه پسر خاله دارم که از نظر خودم به هیچ دردی نمی خوره و ارزش هیچی رو نداره!! اما خانومش گونی گونی عشق به پاش میریزه!! خوب ملاک آدما واسه خوب بودن متفاوته...و البته قابل احترام...

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی دونم چرا
توی دوستام
هر کدوم ازدواج کردن
میگن یه موقع خر نشی ها!!!!

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب تمومی اینایی که شما گفتید همش برمی گرده به اینکه همسر آدم با شخص تناسب زیادی داشته باشه از لحاظ فرهنگی و تحصیلی و فکری .....
وقتی جامعه ما طوریه برا پیدا کردن شخص مورد نظر باید منتظر بمونی وقتی جامعه ما طوریه سن دختر رو ملاک قرار می دن چطوری میشه اون فرد مورد نظر رو پیدا کرد

خب بعضی چیزیهایی که مطرح میکنید جز بدیهیات یه ازدواج و تا وقتی یه همسر مناسب برای شما پیدا نشده طبیعتا با ازدواج نتیجه ی مطلوب خود رو نخواهید گرفت و این به پسرا هم مربوط میشه!
ولی در مورد تفکر جامعه ی مردان ایرانی که مدام بهش اشاره میکنید اشاره ای به تفکریست که شما انتظار دارید مردان ایرانی داشته باشند!
در مورد سن ازدواج و اینکه برای رسیدن به شخص فرد مورد نظر باید منتظر بمونی خب این فعلا در فرهنگ جامعه ی ما اینطوری هست که مرد به سمت همسر دلخواه خود میره و باز هم میگم این اصلا و ابدا مختص جامعه ی مردان ایرانی باشه!
وقتی حرف از محدودیتی که ازدواج برای شما میاره حرف میزنید ناشی از تفکر غلطی است که نسبت به ازدواج دارید!
ازدواج یه مسیر یه طرفه نیست که فقط مرد ورودی رو بده و زن باید خروجی رو انجام بده!
این به مرد هم بر میگیرده و باید ورودی های یه زن رو بگیره و خروجی بده!
منظورم اینه که مثلا اگه مردی میخواد که زنش با فلان دوستش ارتباط نداشته باشه این میتونه به خود مرد هم برگرده که زن این درخواست رو ازش در مورد یکی از دوستانش بده!
و در واقع یه رابطه متقابله!
حالا شما اینا رو اهرمی برای فشار مردان به زن میدونید در حالی که از اهرام خود حرفی نمیزنید یا اگر هم میزنید به این صورت مطرح میکنید که نشدنی است و مردان قابل اصلاح نیستند!
این به نحوه مطرح کردن خواسته هاتون و اینکه چقد زندگی با همسرتون براتون مهمه و اینکه چقدر حرفش مورد اطمینان شماست برمیگرده!
شما با ازدواج کردن آزادی ها و پیشرفتهای دوران مجردی رو از دست میدید ولی آزادیها و پیشرفتهای دوران متاهل شدن رو بدست میارید که به دو دوره متفاوت برمیگیرده!
این دقیقا برای مردان هم انجام میشه و مختص شما نیست!
اما یه پرسش اساسی که باید از خودتون بپرسید اینه اگر ازدواج امری محدود کننده اس و باعث عدم پیشرفت مادی و معنوی طرف میشه (که این نسبیه نه مطلق) شما باید یه جامعه ی بدون ازدواج رو تصور کنید!
شاید شما اول به سراغ مسائل جنسی برید و اون رو به عنوان یه مشکل مطرح کنید ولی این یه قسمتی از ماجراست و شما باید مشکلات روحی و روانی و انحراف و انحطاط جامعه رو بررسی کنید!
من نمیگم ازدواج کنید چون شما مجبورید و این رو خوب میدونم اکثر موارد وقتی جبر رو دخیل میکنید نتیجه ی خوبی نمیگیریم و شما همونطور که خودتون گفتید وقتی که فرد مورد نظر برای شما پیدا شد و تونستید با اون مچ بشید ازدواج کنید!
جدا از این مسائل
یه فرد مجرد به مفهوم عام کامل نمیشه تا وقتی که ازدواج کنه!
شما مثال خوب پدر و مادرتون رو زدید ولی به این نکته نگاه نکردید اگر پدر و مادر در تصمیماتشون معمولا عاقلانه گام برمیدارند به خاطر بلوغ فکریست که حاصل دو فرد از دو جنس متفاوت هست!
و............
در نهایت من این رو باید بگم که وقتی که احساس عاقلانه به ازدواج کردید و اینکه با ازدواج کردن پیشرفت خواهید کرد ازدواج خواهید کرد!
و کسی هم هنوز تجرد برایش لذت آور است طبیعتا به ازدواج به دیده یه عدم پیشرفت و محدودیت میکند!
به سن هم ربطی ندارد و این به آگاهی های شخص از خود و توانایهایش در برقراری یه زندگی موفق بر میگیرده.
و................
موفق و پیروز باشید;)
یا حق:gol:

reza.so

عضو جدید
عشق؟!!! من مطلقا به این کلمه اعتقادی ندارم.این نیاز ه که آدم ها را به سمت هم میکشه.
چه نیازی نیاز جنسی؟؟
بر فرض درست بودن حرفت(که نیست) چرا میان این همه ادم که دور و برت هست فقط عاشق یکی میشی چرا؟

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چه نیازی نیاز جنسی؟؟
بر فرض درست بودن حرفت(که نیست) چرا میان این همه ادم که دور و برت هست فقط عاشق یکی میشی چرا؟

هر نیازی می تونه باشه.
شاید واسه یه مدت فقط یکی اما بعدش چی؟
نظرتون محترمه اما من عشق را قبول ندارم.
عشق بین دو زمینی غیر ممکنه. مگر مادر و فرزند .جاست دیس.

foad2

عضو جدید
با ازدواج کردن به یکی از نیاز های بنیادیش یعنی احساس آرامش در کنار همسر دست پیدا میکنه

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با ازدواج کردن به یکی از نیاز های بنیادیش یعنی احساس آرامش در کنار همسر دست پیدا میکنه

کتابیش اینه اما با واقعیت چندان مچ نمیشه!

mer_der

عضو جدید
.......................................................................................
........................................................................................................
.........................................................................................
.............................................................
بچه ها به نظر شما کسی که ازدواج می کنه چه چیزی یا چیزهایی بدست میاره البته تو شرایط کنونی کشورمون
فرض کنید تو یه خونواده نسبتا مرفه زندگی می کنید با پدر مادری که به تموم خواسته های مادی ومعنوی منطقی شما پاسخ می دن و هیچ ناراحتی تو خونه برا شما وجود نداره
بابامامان کاملا روشنفکر و فهمیده و دوست شما هستن
خب با این اوصاف ازدواج یعنی چی ؟
با ازدواج می خوایم به چی برسیم
ببینید جوابهاتون برام خیلی مهمه .......پس خواهشا به شوخی و اسپم نکشید
مرسی:gol:
سارا جون!!! یک کلام! کوله بار مسوولیت!!!

mer_der

عضو جدید
بازم پیرو پاسخ مهرشاد:::

البته اگه مردا رو بچه حساب کنیم کاملا موافقم!!! اونم به سرتق زبون نفهمش!!!:w06:

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
با توجه به گفته های شما و داشتن این امکانات ازدواج یعنی خودکشی

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
می دونید من یه دوستی داشتم تو دوران دبیرستان که الان ازدواج کرده اومده همسایه ما شده
وقتی اونو می بینم یه جورایی از ازدواج کردن بدم میاد دختر زرنگ و خوش آب رنگی بود فارغ التحصیل رشته مهندسی برق هم هست ظاهرا زندگی بدی هم نداره اما خب من احساس می کنم زندگیش بیشتر شده روزمرگی
صبح شوهره می سرکار تا شب
دختره تو خونه کار خونه می کنه بعد شوهرش میاد شام می خورن و می خوابن بعد دوباره صبح زور از نو روزی از نو
خب که چی بشه اینکارا رو تو خونه بابامامان هم میشه کرد دیگه فقط اون مسایل ج نیستش تازه اون مسایل هم مال اوایل زندگی هستش بعدش دیگه کم کم برا هم عادی میشن انگار خواهر برادرن
شما بگین بین من و اون چه فرقی هست من دختر خونه ام پیش کسایی که برا یه ناهار نخوردن کلی نازمو می کشن کلی منت سرشون می زارم اما بعد ازدواج دیگه از این خبرا نیس
تازه این چیزایی که گفتم مال زندگی آروم و بی دردسر بود وای به حال زندگی های با دردسر
اینکه شوهر یا زن بد باشن دیگه وا ویلاست هر روز باید قرص اعصاب بخوری

فقط در یه صورت خوبه
من خیلی نسبت به ازدواج بدبینم اما یکیو دیدم که نظرمو مقادیری عوض کرد مطمئنن ما زندگی موفق کم ندیدیم به هر حال زندگی در و مادرامون و .....
اما این یه نفر چون جوون بود و از نسل خودمون خوب زندگیش رو من تاثیر داشت
الان خانومش بیرونم کار میکنه بچه هم دارن و ندیدم که دچار روز مرگی بشن و مسلما این چیزی نیست که براحتی بدست بیاد و دو جانبه است
افسانه و این چیزا هم نیست
دعوا و بداخلاقی هم دارن تو زندگیشون
مرد هر جور دختر خوش اب و رنگی هم که بخواد سه سوت دم دستشه ولی اون چیه که باعث میشه اینقدر زندگیشون خوب و محکم باشه
به نظر من نیاز های هر جفتشون برطرف میشه

پس فقط در صورتی خوبه که نیازهای تو و اون برطرف بشه منظورم فقط نیاز جنسی نیست بلکه بیشتر تاکیدم رو نیاز عاطفیه حتی برای مرد

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اگه طرفت بد باشه کل زندگیتو
اگه طرفت خوب باشه نصف زندگیتو
ولی به هرحال اگه خوب باشه آرامشی که می گیری اون نصفه به باد رفته را جبران می کنه
ازدواج نکردی حتما"
حالا بگو چی بدست میاری؟؟

بالا