با ازدواج کردن چه چیزی به دست می آوریم .......

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با ازدواج كردن همه چيزمان را از دست ميدهيم...ولي چي ميشه كرد؟مجبوريم..

چرا مجبورید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//// مگه عهد قلقلک میرزاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه کلام :"نه"

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه بچه كوچولو
آخه مسئله اینجاست کسایی هم که ازدواج می کنن دیگه نمی خوان بچه دار بشن
وقتی ازشون می پرسی میگه زمونه بد زمانه ای شده خودمون کم مصیبت داریم یه نفر دیگه رو گرفتار کنیم
یا می گن اون ماله برنامه 10 ساله دومه:surprised:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
باور کنید فقط همه ی اینها را از دست می دیم. کاملا جدی گفتم.

ازدواج یعنی همه ی اینها را بدید تا جاش بهتون یه عالمه دردسر و بدبختی بدیم! هر رنگشو بخواید داریم!!
اونوقت شما مردید یا زن
ازدواج کردید یا مجردید
یه جورایی حرف زدی که فکر کردم این راه رو رفتی;)

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آخه مسئله اینجاست کسایی هم که ازدواج می کنن دیگه نمی خوان بچه دار بشن
وقتی ازشون می پرسی میگه زمونه بد زمانه ای شده خودمون کم مصیبت داریم یه نفر دیگه رو گرفتار کنیم
یا می گن اون ماله برنامه 10 ساله دومه:surprised:

معلومه حسابی سرچ کردید! تحقیقات فامیلی و.....
درسته.همه که ازدواج نمی کنن تا بچه دار بشن.

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اونوقت شما مردید یا زن
ازدواج کردید یا مجردید
یه جورایی حرف زدی که فکر کردم این راه رو رفتی;)

نه دوست عزیز من ازدواج نکردم.
خانمم و فقط 20 سالمه.
اما مگه واقعیت غیر از اینیه که گفتم؟

reza.so

عضو جدید
کی میگه هرکی ازدواج میکنه باید یک بچه هم داشته باشه
من که خودم عمرا بزارم خانومم بچه دار بشه
مگه خود من چه گلی به سر پدر ومادرم زدم که...... تازه هنوز هم کلی اذیتشون میکنم
پس فکر بچه رونکنید اصلا

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چرا عزیز
چرا...........
مگه من هم مثل شما تو این جامعه زندگی نمی کنم
دخترای زیادی دوربرم می بینم که با یه امضا افسار که هیچی کل سرنوشت خودشون رو دادند به یه نامرد و .......
بقیه اش رو خودت می دونی
من در مورد ازدواج خوب ایده آل حرف نمی زنم در مورد یه زندگی و انتخاب واقعی دارم صحبت می کنم
اگه بنا به حرفای قشنگ بود که همین اینترنت پر از فواید ازدواج هست هم از نظر شرعی وهم از لحاظ روحی و..........
اما من می خوام خودتون رو جای کسی بزارید که الان می خواد با کسی که پشت دره ازدواج کنه وفقط یه سری مشخصات ظاهری ازش می دونه و بس
می خواد تصمیم بگیره که بگه بله یا نگه

100 درصد باهاتون موافقم .شناخت ما از کسی که می خواهیم باهاش تمام عمر زندگی کنیم ماکسیمم 1 ساله.(خیلی از خانواده ها این موضوع را به شکل ام پی تری دنبال میکنن!!)
البته ناگفته نماند که توی این یک سال هم حتی اگر بفهمیم اشتباه کردیم به خاطر شرایط جویی! مجبوریم اشتباهمون را واسه همیشه تکرار کنیم.پس با جرات میگم شناخت ما از طرفمون فقط رنگ چشم و ..... .
من این مسئله را به حمایت از خانومها نمی گم .هر دو طرف حق یکسانی دارن.

حالا با این شرایط میشه به همچین ازدواجی امیدوار بود؟؟؟؟؟؟؟؟ما باید اشتباه دیگران را تکرار کنیم؟

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کی میگه هرکی ازدواج میکنه باید یک بچه هم داشته باشه
من که خودم عمرا بزارم خانومم بچه دار بشه
مگه خود من چه گلی به سر پدر ومادرم زدم که...... تازه هنوز هم کلی اذیتشون میکنم
پس فکر بچه رونکنید اصلا

کسی نمیگه. اجباری هم نیست.

forough gh

عضو جدید
1جورایی به شانس بستگی داره
هر چند اجباره و فقط بخاطر هرف مردمه

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
1جورایی به شانس بستگی داره
هر چند اجباره و فقط بخاطر هرف مردمه

شما واقعابه شانس اعتقاد دارید؟ بزرگترین انتخاب زندگی تون را به شانس واگذار میکنید؟
کی گفته اجباره؟
گر به خاطر حرف مردم زندگی می کنید همین الان با یه فرچه ی قرمز دور خواسته هاتون را خط قرمز بکشید!

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
می دونید من یه دوستی داشتم تو دوران دبیرستان که الان ازدواج کرده اومده همسایه ما شده
وقتی اونو می بینم یه جورایی از ازدواج کردن بدم میاد دختر زرنگ و خوش آب رنگی بود فارغ التحصیل رشته مهندسی برق هم هست ظاهرا زندگی بدی هم نداره اما خب من احساس می کنم زندگیش بیشتر شده روزمرگی
صبح شوهره می سرکار تا شب
دختره تو خونه کار خونه می کنه بعد شوهرش میاد شام می خورن و می خوابن بعد دوباره صبح زور از نو روزی از نو
خب که چی بشه اینکارا رو تو خونه بابامامان هم میشه کرد دیگه فقط اون مسایل ج نیستش تازه اون مسایل هم مال اوایل زندگی هستش بعدش دیگه کم کم برا هم عادی میشن انگار خواهر برادرن
شما بگین بین من و اون چه فرقی هست من دختر خونه ام پیش کسایی که برا یه ناهار نخوردن کلی نازمو می کشن کلی منت سرشون می زارم اما بعد ازدواج دیگه از این خبرا نیس
تازه این چیزایی که گفتم مال زندگی آروم و بی دردسر بود وای به حال زندگی های با دردسر
اینکه شوهر یا زن بد باشن دیگه وا ویلاست هر روز باید قرص اعصاب بخوری

reza.so

عضو جدید
خوب میدونی مشکل اینجاست که هنوز عاشق نشدی
هر وقت عاشق بشی تازه ماجرا شروع میشه میشی یکی که همش تو عالم رویاست اون موقع به این چیزا فکر نمیکنی فقط میخوای اونو به دست بیاری اصلا حواست به خوبی ها وبدی هاش نیست به مشکلات اون مشکلات خودت
وبعد اینجاش مهمه حالا میفهمی که تو انتخابت اشتباه کردی و......
اما دیگه دیره خیلی هم دیره حتی خودت اون ادم قبلی نیستی که بخوای از اول شروع کنی
الان من تو همین برزخم برزخ عقل ودل
خدا اخر عاقبت منو بخیر کنه برا من دعا کنید که حالم بد خرابه

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتر بود عنوان اين تاپيك اينطور بود :

با ازدواج كردن چه چيزهائي رو از دست ميديد ؟؟ :surprised: :razz:

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
از حرفای دخترانی که اینجا زدند بسیار نا امید شدم!
سارا ی عزیز یاد اون تایپیکتون افتادم که در مورد اینکه چرا وضعیت زنان تغییری نکرده و...!!!

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
من آقايونو نمي دونم ،ولي خانوما چيزي كه به دست نمي يارن هيچ هرچي هم دارن از دست مي دن چون متاسفانه تو جامعه ما اكثر خانوما بعد از ازدواج محدود مي شن!چون آقايون تو همه مسائل ريز و درشت خانوما دخالت مي كنن!! به خودشون اجازه مي دن در مورد پوشش، ادامه تحصيل ، كاركردن خانوما، دوستهاي خانوم و........ نظر خودشونو تحميل كنن!! متاسفانه بعضي از دخترا هم فقط برا اينكه ازدواج كنن همه رو قبول مي كنن!!!

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز
می دونید من یه دوستی داشتم تو دوران دبیرستان که الان ازدواج کرده اومده همسایه ما شده
وقتی اونو می بینم یه جورایی از ازدواج کردن بدم میاد دختر زرنگ و خوش آب رنگی بود فارغ التحصیل رشته مهندسی برق هم هست ظاهرا زندگی بدی هم نداره اما خب من احساس می کنم زندگیش بیشتر شده روزمرگی
صبح شوهره می سرکار تا شب
دختره تو خونه کار خونه می کنه بعد شوهرش میاد شام می خورن و می خوابن بعد دوباره صبح زور از نو روزی از نو
خب که چی بشه اینکارا رو تو خونه بابامامان هم میشه کرد دیگه فقط اون مسایل ج نیستش تازه اون مسایل هم مال اوایل زندگی هستش بعدش دیگه کم کم برا هم عادی میشن انگار خواهر برادرن
شما بگین بین من و اون چه فرقی هست من دختر خونه ام پیش کسایی که برا یه ناهار نخوردن کلی نازمو می کشن کلی منت سرشون می زارم اما بعد ازدواج دیگه از این خبرا نیس
تازه این چیزایی که گفتم مال زندگی آروم و بی دردسر بود وای به حال زندگی های با دردسر
اینکه شوهر یا زن بد باشن دیگه وا ویلاست هر روز باید قرص اعصاب بخوری

هیچ چیز ابدی نیست حتی خونه پدر رو مادر

HesamSH

عضو جدید
کاشکی اسم این تاپیک رو میذاشتی، من با ازدواج مخالفم. از اول تا اینجا هر کی هر چی گفته اومدی گفتی ازدواج بده. ازدواج واقعا انقدر بده؟!!! بعدشم شما که میگید هر کی ازدواج کرده بدبخت شده، دور و بر شما از این اتفاق ها زیاد میفته. اینجا که خبر خیلی کمه. اون کسایی هم که میگید با ازدواج بدبخت شدن و زندگیشون خسته کنندست و طلاق گرفتن. اینا همشون یه زمانی مثل تو فکر میکردن...

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاشکی اسم این تاپیک رو میذاشتی، من با ازدواج مخالفم. از اول تا اینجا هر کی هر چی گفته اومدی گفتی ازدواج بده. ازدواج واقعا انقدر بده؟!!! بعدشم شما که میگید هر کی ازدواج کرده بدبخت شده، دور و بر شما از این اتفاق ها زیاد میفته. اینجا که خبر خیلی کمه. اون کسایی هم که میگید با ازدواج بدبخت شدن و زندگیشون خسته کنندست و طلاق گرفتن. اینا همشون یه زمانی مثل تو فکر میکردن...

خب بله ! اكثر افراد در اينجا ميگن ازدواج بده ولي در نهايت ازدواج مي كنند !! :surprised: :eek:

امیر همافر

اخراجی موقت
.......................................................................................
........................................................................................................
.........................................................................................
.............................................................
بچه ها به نظر شما کسی که ازدواج می کنه چه چیزی یا چیزهایی بدست میاره البته تو شرایط کنونی کشورمون
فرض کنید تو یه خونواده نسبتا مرفه زندگی می کنید با پدر مادری که به تموم خواسته های مادی ومعنوی منطقی شما پاسخ می دن و هیچ ناراحتی تو خونه برا شما وجود نداره
بابامامان کاملا روشنفکر و فهمیده و دوست شما هستن
خب با این اوصاف ازدواج یعنی چی ؟
با ازدواج می خوایم به چی برسیم
ببینید جوابهاتون برام خیلی مهمه .......پس خواهشا به شوخی و اسپم نکشید
مرسی:gol:

سلام
ازدواج برای چی؟همینجوری خوبه...ازدواج محدودیت میاره...الان نه خانم ها خیلی پایه ازدواج هستند....من هم بیام خودم رو ببرم زیر بار مسولیت که چی؟

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز

محمد بهبود

عضو جدید
salam

salam

salam sara fek nemikoni
inja jaye matrah kardane in masael nist?
mohandesi ezdevaj khundi to
albate sharmande ha
behtare saito takhasositar konim

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
از حرفای دخترانی که اینجا زدند بسیار نا امید شدم!
سارا ی عزیز یاد اون تایپیکتون افتادم که در مورد اینکه چرا وضعیت زنان تغییری نکرده و...!!!
دوست عزیز یعنی با ازدواج وضعیت زنان بهتر میشه ؟
ببینید نمی دونم در مورد کدوم تاپیک حرف می زنید اما ازدواج مسله خیلی پیچیده ای هست
راستش خودتون می بینید خیلی از کسایی که اینجا نظر خودشون رو گفتن بیشتر دید منفی نسبت به زندگی مشترک داشتن
هیچ کس نیومد عاقلانه در مورد زندگی مشترک امروزی حرف بزنه
می دونید مشکل من یکی لااقل اینکه اون کسی که فکر می کنم باهام می تونه مچ ( match) بشه رو نیافتم و تصمیم گرفتم تا زمانی که اونو پیدا نکردم مجرد باقی بمونم
نمی دونم شما از چی نا امید شدید
از اینکه می گیم دروغ تو جامعه ما یک رکن رکین جامعه و افراد جامعه شده نادرسته
از اینکه می گیم زندگی مشترک بیشتر جوونا بیشتر حالت فرسایشی و اعصاب خرد کنی شده نادرسته
از اینکه جوونا امروزی مثل زمان پدر مادرشون پر طاقت نیستند نادرسته
از اینکه جوونا امروزی بیشتر در گیر مصائب ازدواج هستند تا شیرینی ها اون نادرسته
کجاش بهم بگید شما همیشه حرفای محکم و منطقی می زنید من به افکار شما احترام زیاد قایلم می دونم فرد پر مغزی هستید
ای کاش نظر خودتون رو می گفتید

بالا