بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

archi_arch

مدیر بازنشسته
ام نه!!
من شرمندم بچه ها ولی درگیر پروژم بودم نشد بیام! مدت زمانش خیلی کم بود! :( من تازه همین الان طرح و کشیدم و ولی الان دیگه به راندو نمیرسم! فردا حتما راندومو قرار میدم ( البته اگه تا اون موقع موضوع عوض نشه!!)

ارشیتکت86

عضو جدید
ام نه!!
من شرمندم بچه ها ولی درگیر پروژم بودم نشد بیام! مدت زمانش خیلی کم بود! :( من تازه همین الان طرح و کشیدم و ولی الان دیگه به راندو نمیرسم! فردا حتما راندومو قرار میدم ( البته اگه تا اون موقع موضوع عوض نشه!!)

سلام خانوم شما کجا بودی؟موضوع عوض نمیشه تموم میشه باشه حتما ما خوشحال

میشیم منتظرم

موضوع دومم که گفتم خوب وقتو شما اعلام کنید:gol:

آخرین ویرایش:

hs15

عضو جدید
سلام

سلام

سلام اینم یه مثال هایی ا ز انواع سر ماژیک هستش:gol: راستی پاک کن برقی کی دیده و دیگه این که مداد رنگی 48تایی پریسماکالر قیمتش چنده؟

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
1_کار منیره جون :gol:یه کار 2رنگ بود که استفاده از گل وگیاه جالبش کرده بود ولی در مورد

نحوه رنگ گذاشتن یه کم با ترس بود ودر مورد راندو پنجره خوب بهتر بود یه مازیک مثل340

استفاده میشد بعد با302 چند تا خط پررنگ توش میانداخت یا اگر کار خاکستریه با co1رنگ

گذاشت وچند تا خط باco3روش انداخت

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

مرسی ارشیتکت جان:w05:فقط یه پیشنهاد میشه کارا رو تصحیح کرد و دوباره گذاشت؟!این پریدن از یک کار به کار دیگه شاید تاثیر عالی ای که میخوایم رو نداشته باشه.البته فقط یه پیشنهاده:w16:

بچه ها این هفته بیام هر نوع درختی که بلدیمو کار کنیم وهر جور که بلدیم راندو کنیم

سیاه سفید رنگی باحال وهوا بدون اون و....

توجه به جزئیات یکی از رویکردامون بود دیگه؟؟;)بعد تو پرسپکتیو هفته بعد انبوه

درختو در کنار یه ساختون نشون میدیم چه طوره یکشنبه شب ام فکر کنم خوب باشه واسه تحویل

به توصیه دوستم اولین کارم مال خودم میگذارم (چون پرازنته اینو دیده بودم خوب دیگه یه جور تقلید میشد نه تمرین)

موافقید ؟؟بریم :gol:

نمای درخت یا پلانش؟!یا هر دوش؟!این یکی میشه یه عالمه کار روش کرد.:w16::w16:باشه دوشنبه تا ظهر تحویل(من همیشه باید چونه بزنم آخه:w05:)مرسی مرسی:gol::gol:

rozhann

مدیر بازنشسته
من یکی که باور کنین اصلا نمیتونم باهاتون تمرین کنم.
ولی یه قول میتونم بهتون بدم.هر موضوعی که کارکردین بعد تمریناتون هرچی مدارک و عکس و نمونه در رابطه باهاش دارم میذارم سایت تا همه استفاده کنن.

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من با موضوع جدید هم موافقم و کار رو انجام میدم اما در مورد کار قبلی میخواستم بگم کلا پرسپکتیوش اشتباه بود یعنی خطوط ستون باید بالاتر سقف رو قطع می کردن و یکم اون قسمت مشکل داشت من با تاخیر ولی چون قول داده بودم الان کارمو میذارم البته نقاط ضعفش رو میدونم:Dمخصوصا کفش که بخاطر بی حوصلگی افتضاح کار کردم و دیگه تو مازیک خراب که میکنه ادم هیچی..... البته یکم با مداد سفید روش سایه زدم که عادی تر خودشو نشون بده یکمم بهتر شد اما باز:redface:
ایشالا تو کارای بعدی دیگه از این بی حوصلگیا بخرج نمیدم

این از کار قبلیم

ارشیتکت86

عضو جدید
مرسی ارشیتکت جان:w05:فقط یه پیشنهاد میشه کارا رو تصحیح کرد و دوباره گذاشت؟!این پریدن از یک کار به کار دیگه شاید تاثیر عالی ای که میخوایم رو نداشته باشه.البته فقط یه پیشنهاده:w16:

نمای درخت یا پلانش؟!یا هر دوش؟!این یکی میشه یه عالمه کار روش کرد.:w16::w16:باشه دوشنبه تا ظهر تحویل(من همیشه باید چونه بزنم آخه:w05:)مرسی مرسی:gol::gol:

سلام منیره جون:gol:انرزیت به منم انرزی میده;)آره حتما اگر خواستی اصلاح کنی حتما

اینکارو بکن:victory: تمرین مهمترین چیزیه که باید انجامش بدیم:gol:ممنون به خاطر پیشنهادت

هم نما هم پلان آره خیلی میشه کار کرد تمرین کل در کنار جزو ولی این که رو1کار زیاد

بمونیم میشه درجا زدن میگذریم میریم جلو در کنارش قبلی رو اصلاح میکنیم اینجوری

پیشرفتمونو هم میبینیمو ولذت میبریم خوبه؟؟؟:gol::gol:

افرودیته

عضو جدید
سلام بچه ها شرمنده!!! من مسافرت بودم:smile: قول میدم تا امشب کار اول تا یکشنبه هم کار دوم را بذارم:)اشکالی نداره که ؟!! بازم معذرت میخوام میدونم یکم بدقولی کردم:redface:
تازه وقتی تاپیک را باز کردم کلی واسه فعالیت زیاد بچه ها ذوق کردم ممنون از همتون وخسته نباشید:gol:

mm_engineer

عضو جدید
اینکه خیلی خوبه ولی من یه توصیه بهت دارم اینکه کتابای راندو ترسیم رنگیو بردار از رو درختاش مدام بکش تکرار کن بعد از اون خودت بدون اینکه نگاه کنی مشابه اونارو بکش دو سه صفحه پر A3اینجوری درخت تمرین کن شک نکن دستت خیلی راه میفته

ایشالا زودتر کاراتو اینجا ببینیم;)

مرسی ممنون حتما........
اسم کتابو میشه معرفی کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

افرودیته

عضو جدید
سلام !!اول معذرت می خوام که شیتما نذاشتم :redface: مسافرت بودم!!
حالا موضوع بعدی چیه؟ اگه میشه همون قبلیه را ادامه بدیم که من دست به کار بشم! (البته دوست داشتم موضوع یکم مشخص تر بود مثلا سایت خاصی را در نظر می گرفتیم این جوری انگار خیلی دستمون بازه اون قدر که نمی شه کاری کرد)
مثل اینکه بعضی از دوستان نظراتی داشتن!! اگه لطف کنن و اون چیزی را که میگن عملی کنن خیلی خوبه!چون من و دوست عزیز mona.h منظورمون یه جورایی برگردوندن شور و حال به این تاپیک بود و خیلی خوشحال میشیم که کارا اصولی تر پیش بره پس لطفا فقط نگین باید چه جوری باشه کمکون کنید مخصوصا اینکه من به شخصه تجربم خیلی کمه ...ولی دوست هم ندارم فقط بشینم تا یه روزی تاپیک شروع به کار کنه منم شروع کنم چون فکر می کنم الان بهترین فرصت برا هممونه :gol:ممنون:gol:

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام !!اول معذرت می خوام که شیتما نذاشتم :redface: مسافرت بودم!!
حالا موضوع بعدی چیه؟ اگه میشه همون قبلیه را ادامه بدیم که من دست به کار بشم! (البته دوست داشتم موضوع یکم مشخص تر بود مثلا سایت خاصی را در نظر می گرفتیم این جوری انگار خیلی دستمون بازه اون قدر که نمی شه کاری کرد)
مثل اینکه بعضی از دوستان نظراتی داشتن!! اگه لطف کنن و اون چیزی را که میگن عملی کنن خیلی خوبه!چون من و دوست عزیز mona.h منظورمون یه جورایی برگردوندن شور و حال به این تاپیک بود و خیلی خوشحال میشیم که کارا اصولی تر پیش بره پس لطفا فقط نگین باید چه جوری باشه کمکون کنید مخصوصا اینکه من به شخصه تجربم خیلی کمه ...ولی دوست هم ندارم فقط بشینم تا یه روزی تاپیک شروع به کار کنه منم شروع کنم چون فکر می کنم الان بهترین فرصت برا هممونه :gol:ممنون:gol:

میبینم هر جا اسم راندو هست اسم افرودیته میدرخشد آره موضوع چیه بگید شروع کنیم

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام بچه ها من با موضوع جدید هم موافقم و کار رو انجام میدم اما در مورد کار قبلی میخواستم بگم کلا پرسپکتیوش اشتباه بود یعنی خطوط ستون باید بالاتر سقف رو قطع می کردن و یکم اون قسمت مشکل داشت من با تاخیر ولی چون قول داده بودم الان کارمو میذارم البته نقاط ضعفش رو میدونم:Dمخصوصا کفش که بخاطر بی حوصلگی افتضاح کار کردم و دیگه تو مازیک خراب که میکنه ادم هیچی..... البته یکم با مداد سفید روش سایه زدم که عادی تر خودشو نشون بده یکمم بهتر شد اما باز:redface:
ایشالا تو کارای بعدی دیگه از این بی حوصلگیا بخرج نمیدم

این از کار قبلیم

ممنون انوشه جون کارت خیلی عالی بود جا خوردم اره کفش یه کم ناجور شده البته به

نسبت بقیه اش رنگایی که استفاده کردی نه بیحالن ونه جیغ دستت درد نکنه در مورد

اصلاح پرسپکتیوم وطراحی حین راندوم عالی بود ویه نکته ای دیگه این که طراحی حین راندوت اون وسطو

که مجله گذاشتی نکته ظریفی بود که رعایت کردی به مجتمع اداری میاد

ممنون :gol:آهان رنگ دیوارت چیه؟؟843؟؟سبزت چیه 43؟؟

آخرین ویرایش:

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام بچه ها شرمنده!!! من مسافرت بودم:smile: قول میدم تا امشب کار اول تا یکشنبه هم کار دوم را بذارم:)اشکالی نداره که ؟!! بازم معذرت میخوام میدونم یکم بدقولی کردم:redface:
تازه وقتی تاپیک را باز کردم کلی واسه فعالیت زیاد بچه ها ذوق کردم ممنون از همتون وخسته نباشید:gol:
سلام سفر به خیر منتظریم اومدیم اینجا به هم انگیزه بدیم راندو یاد بگیریم :gol:خوشحالم

که هممون انگیزه داریم واسه شروع :gol:ویادگیری

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چنذ تا صفحه خط راست بکشیمو وکشیدن احجام اره؟؟پس چرا باکد مگه نمیخواییم

دستمون قوی بشه؟؟
نه منظور از کد این بود که بتونین یک حجم رو از زوایای مختلف درک کنید ...
حالا در تمرین بعد بیشتر با نقشش آشنا می شیم ، این تمرینات برای تقویت تصور ما از حالات مختلف احجام هست ..
من خودم تمرین خودم رو اسکن می کنم و میذارم رو سایت تا ببینین ...
یا علی ...

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اولین تمرین رسمیمون تداخل احجام است ، در این تمرین موظف هستیم احجام مختلف را با هم تداخل بدیم و آنها را از زوایای مختلف ترسیم کنیم ، خطوط فصل بین آنها را درک کنیم ، در پست های قبل که استفاده از اتوکد را پیشنهاد دادم برای این تمرین بود ...
پس از این تمرین و شناخت زوایا مختلف ، همین تمرین را بدون تصویر و به صورت ذهنی انجام میدهیم ...
اگر سوالی هست در خدمتم ...

دوستان این تاپیک بر این مبنا ساخته شده تا تمرینات خود را در همینجا بگذارید و بتوانیم تمرینات را با هم مقایسه کنیم ، این کار باعث پویایی بیشتر دوستان می شود منتظر تمرینات شما هستیم ، از هر تمرینی بهترین کارتان را دخل سایت بگذارید .

دوستان منتظر پیشنهاد های شما هستم ...

ببخشید یه سوال ساده الآن دقیقا مثل نمونه ی بالا که گذاشتی کا رو انجام بدیم؟؟

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید یه سوال ساده الآن دقیقا مثل نمونه ی بالا که گذاشتی کا رو انجام بدیم؟؟
نه این فقط یک نمونه است
شما لطف می کنید احجام مختلف رو با هم تداخل بدید و از زوایای مختلف بهش نگاه کنید ،
حداقل هر تداخل رو از 3 زاویه نگاه کنید و ان را بکشید
تعداد تداخل ها هم فعلا 5 عدد می باشد
یعنی در مجموع حداقل 15 تداخل برای هفته آینده آماده کنید ( البته نه اینکه فقط 15 تمرین انجام دهید ، باید از بین تمرینات بهترین هاش رو بیارید و بذارید که تعدادش 15 تا میشه )
اوکی ؟

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام علیکم و رحمه الله بر برادران و خواهران عزیز:D
به به میبینم که حاج رابین و انوشه عزیز از بانیان خیر شدن و ایشاالله قراره یه کارایی انجام بشه
بالاخره خدا بهمون رو کرده :cry:
همین اول بگم این دفعه هیچ کس نمیتونه جلو کار من یه نفرو بگیره :victory:
(به در گفتم دیوار بشنوه )
دیگه با چوب و چماق هم بیوفتن دنبالم یا گاز اشک آور بدن تو تاپیک و ........:neutral:
من تا آخرین نفس پای اسکیس و کروکی و ...... هستم :w47:
خب از کجا شروع کنم :w42:
آها
اوکی ببخشید تمرینمو تا کی بذارم ؟:w10:
البته با من نی نی که هیچی از اسکیسو کروکی حالیم نیست با خوش رفتاری برفتارید :love:
آها راستی
اجازه آقا :cap:
اسم مارم مینویسید ؟:redface:

mm_engineer

عضو جدید
monireجون که لطف کرد یه کتاب رو معرفی کرد
این دوتا هم کتابای خوبین به خصوص واسه راندوی فضاهای مختلف

1-راندو،ترسیم و پرسپکتیو
گرداورنده:مایک دابلیو.لین،آسلا
ترجمه و تدوین:امیر اعلا عدیلی

2-راندو و ترسیم رنگی
نوشته ی مایکل ای دویل
ترجمه ی محمد احمدی نژاد

توی اولیه بیشتر از دومی به درخت یا بعضی مناضر پرداخته
امیدوارم به دردت بخوره;)
موفق باشی:gol:

ممنونم..........

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام علیکم و رحمه الله بر برادران و خواهران عزیز:D

به به میبینم که حاج رابین و انوشه عزیز از بانیان خیر شدن و ایشاالله قراره یه کارایی انجام بشه
بالاخره خدا بهمون رو کرده :cry:
همین اول بگم این دفعه هیچ کس نمیتونه جلو کار من یه نفرو بگیره :victory:
(به در گفتم دیوار بشنوه )
دیگه با چوب و چماق هم بیوفتن دنبالم یا گاز اشک آور بدن تو تاپیک و ........:neutral:
من تا آخرین نفس پای اسکیس و کروکی و ...... هستم :w47:
خب از کجا شروع کنم :w42:
آها
اوکی ببخشید تمرینمو تا کی بذارم ؟:w10:
البته با من نی نی که هیچی از اسکیسو کروکی حالیم نیست با خوش رفتاری برفتارید :love:
آها راستی
اجازه آقا :cap:
اسم مارم مینویسید ؟:redface:
سلام
خوش اوومدی دوست قدیمی ...
آره انشا الله ایندفعه هیچ کی جلو مووون رو نمی گیره ..
تمرین اول رو گذاشتم
1 هفته هم وقت هست ، اگرم کارهارو زود تر اوردید که خب زودتر میریم جلو ...
شما از قبلا جزو لیست رزرو بودید :D:gol:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این هفته بیام هر نوع درختی که بلدیمو کار کنیم وهر جور که بلدیم راندو کنیم

سیاه سفید رنگی باحال وهوا بدون اون و....

توجه به جزئیات یکی از رویکردامون بود دیگه؟؟;)بعد تو پرسپکتیو هفته بعد انبوه

درختو در کنار یه ساختون نشون میدیم چه طوره یکشنبه شب ام فکر کنم خوب باشه واسه تحویل

به توصیه دوستم اولین کارم مال خودم میگذارم (چون پرازنته اینو دیده بودم خوب دیگه یه جور تقلید میشد نه تمرین)

موافقید ؟؟بریم :gol:

راستش من با اون پرسپکتیوه زیاد حال نکردم واسه همین واسه تمرین اول کار نذاشتم، پرسپکتیوش یه کم مبالغه آمیز بود! تمرین دوم درخته؟ تایید شد که کارو شروع کنیم؟

mona.h

عضو جدید
پس چرا کسی موضوع جدید نمی گه؟
زودتر یکی یه موضوع بگه شروع کنیم.

mona.h

عضو جدید
پس چرا کسی موضوع جدید نمی گه؟
زودتر یکی یه موضوع بگه شروع کنیم.

افرودیته

عضو جدید
میبینم هر جا اسم راندو هست اسم افرودیته میدرخشد آره موضوع چیه بگید شروع کنیم

درخشیدن!!:redface::eek: من تازه اول راهم یعنی تصمیم گرفتم این تابستون دستما قوی کنم!!!
امیدوارم با کمک شما دوستای خوبم بتوونم
کاشکی یکی یه کاری بکنه زودتر یه موضوعی بگه...
بچه ها یه سوال:چرا مدیر تالار -دومان- این قدر دیر به دیر به این جاها سر میزنه؟ من فکر می کنم ما الان واقعا احتیاج به یه ادم با تجربه داریم یه کسی که الان حداقل یه موضوع واسمون تایین کنه!!اگه رها جان هم که همکار مدیر هستن این کارا بکنن ما خوشحال می شیم یا حتی یکی از بچه های سال بالایی....اگه نکنین یهو دیدین من دست به کار شدم یه چیزی دوباره گفتم که به هیچ دردی نخوره ها:D

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب منم اومدم!با عرض پوزش از تاخیرم
اینم کار من!!
:D

اما فقط راندوش دوساعت و نیم طول کشید!!دیگه خود اصلاح طرحشم ..!:w05:
در کل خوب که نشد فقط حسنش این بود که بدقول نشدم!:D

منتظر نظراتتون هستم!:w16:

مرسی عزیزم کارت با توجه به زمانیم که گذاشتی خیلی خوب شده البته من فکر میکنم خطوط کف زمینت که به نقاط پرسپکتیو رفته یکم جای کار داره

بعد یه چیز دیگه اینکه فکر نمیکنی آبنمایی که اون وسط گذاشتی یکم باعث بشه افرادی که میخوان بشینن خیس بشن؟؟؟؟

یه کار خیلی خوبی که کردی به سایه ها توجه کردی که من خودم اصلا حواسم نبود

مرسی;)

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون انوشه جون کارت خیلی عالی بود جا خوردم اره کفش یه کم ناجور شده البته به

نسبت بقیه اش رنگایی که استفاده کردی نه بیحالن ونه جیغ دستت درد نکنه در مورد

اصلاح پرسپکتیوم وطراحی حین راندوم عالی بود ویه نکته ای دیگه این که طراحی حین راندوت اون وسطو

که مجله گذاشتی نکته ظریفی بود که رعایت کردی به مجتمع اداری میاد

ممنون :gol:آهان رنگ دیوارت چیه؟؟843؟؟سبزت چیه 43؟؟

عزیزم من جمله آخرت رو ندیده بودم واسه همین دیر جواب دادم

رنگ دیوارم ماژیکش قدیمیه احتمال داره شمارش عوض شده باشه اما
روشنw.01=warm gray 1
رنگ تیرشc.05 =cool gray 5

سبزام:42tach , 542zig

raha

مدیر بازنشسته
نه منظور از کد این بود که بتونین یک حجم رو از زوایای مختلف درک کنید ...
حالا در تمرین بعد بیشتر با نقشش آشنا می شیم ، این تمرینات برای تقویت تصور ما از حالات مختلف احجام هست ..
من خودم تمرین خودم رو اسکن می کنم و میذارم رو سایت تا ببینین ...
یا علی ...

اجازه آقا معلم من یه چیز بگم...:)
فک کنم این تمرین شما عوض اینکه تصور رو قوی کنه... ذهن رو تنبل میکنه... یعنی اون وقت دیگه همیشه ذهن به دنبال یه ابزار میگرده که مثلا حجم رو روتیت کنه و وجوه دیگه اش رو ببینه...

میتونم یه پیشنهاد بدم...
اگر کتاب مفاهیم پایه در معماری رو دارید. یه سری ترکیب به صورت دوبعدی داره که شما هرکدوم رو میتونید به چند روش سه بعدی کنید. یعنی از هر تصویر دوبعدی گرافیکی . چنتا ترکیب حجم سه بعدی درمیارین. فوق العاده برای افزایش فدرت تجسمتون عالیه.
ضمن اینکه با ترکیب حجم ها ی مختلفی هم اشنا میشید... و سعی کنید هرترکیب رو از 4 طرف مختلف ترسیم کنید. علاوه بر اینکه یه تمرینی هم میشه واسه کشیدن پرسپکتیو...
این کتاب مفاهیم پایه که گفتم خیلی میتونه واسه اسکیستون مفید باشه... اگه تونستید تهیه اش کنید...!!!
باز هم هر جور خودتون فکر میکنید درسته...!!!
;)

mona.h

عضو جدید
درخشیدن!!:redface::eek: من تازه اول راهم یعنی تصمیم گرفتم این تابستون دستما قوی کنم!!!
امیدوارم با کمک شما دوستای خوبم بتوونم
کاشکی یکی یه کاری بکنه زودتر یه موضوعی بگه...
بچه ها یه سوال:چرا مدیر تالار -دومان- این قدر دیر به دیر به این جاها سر میزنه؟ من فکر می کنم ما الان واقعا احتیاج به یه ادم با تجربه داریم یه کسی که الان حداقل یه موضوع واسمون تایین کنه!!اگه رها جان هم که همکار مدیر هستن این کارا بکنن ما خوشحال می شیم یا حتی یکی از بچه های سال بالایی....اگه نکنین یهو دیدین من دست به کار شدم یه چیزی دوباره گفتم که به هیچ دردی نخوره ها:D
چرا فکر می کنی چیزی که بگی به هیچ دردی نمی خوره؟اتفاقاً موضوع قبلیت خیلی هم خوب بود،حیف که اون موقع من نبودم.
خودت سری یه موضوع بگو تا شروع کنیم.
منتظریما......

وضعیت
موضوع بسته شده است.