بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

تبسم

عضو جدید
واقعا آقای امامی کاراتون عالیه مرسی از اینکه گذاشتین اینجا تا همه استفاده کنن

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها شماها که میرین کلاس اسکیس ترم چندین؟

LiLiAN

عضو
من الان ترم 8م تموم شد.من در طول این 4سال 1بار 2سال پیش یعنی تابستون بین ترمای 4و5 آتلیه خاک رفتم کلاس راندو و پرزانته که استادمونم آقای طایفه بود.واسه من که این کلاس خیلی مفید بود...آقای طایفه واقعا دستشون قوی بود.من همه چیزو فقط با نگاه کردن به دستشون یاد گرفتم...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من الان ترم 8م تموم شد.من در طول این 4سال 1بار 2سال پیش یعنی تابستون بین ترمای 4و5 آتلیه خاک رفتم کلاس راندو و پرزانته که استادمونم آقای طایفه بود.واسه من که این کلاس خیلی مفید بود...آقای طایفه واقعا دستشون قوی بود.من همه چیزو فقط با نگاه کردن به دستشون یاد گرفتم...
لی لی جان نمونه کارای استاد یا خودتو میشه بگذاری اینجا؟

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
این

قبلی که یه خورده دستکاریش کردم:w16:

اینا کارای سر کلاسه درک وبیانه:w16:از روی کتاب تکنیکهای راندو در معماری:w16:

اینم کارایی که مخصوص فروم کشیدم:w16:
اولش خودم بگم که حالت درختا یه کم ایراد داره.خیلی طبیعی نیست.فکر کنم قسمت اتصال تنه به شاخ و برگ.ولی نمیدونم چه جوری میشه جذاب ترش کرد.لطفا راهنماییم کنین:w16:

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
رابین جان
برای این تمرین باید زمان رو هم مد نظر داشته باشیم یا نه؟
بعدم اینکه میشه از شکلهای خیلی ساده شروع کرد؟
خیلی خوبه که از این سطح شروع کردید
وروجک عزیز خیلی ها هستن که میان و اگر سطح تمرینا بالا باشه به خودشون جرات نمیدن که شرکت کنن
بعدشم بالاخره باید سطح همه بالانس بشه دیگه
همین خود من تا حالا با احجام کار کردم ولی به این شکل نه
تا الان چند تا کشیدم و برام خیلی جالب بوده
پس از همه میخوام جدی بگیرن
تا ایشاالله همین جا هم تبدیل بشه به یه آتلیه حقیقی معماری و تا چند ماه دیگه به نتایج عالی برسیم که خودمونم بمونیم توش:eek::)
همگی روز به روز موفق باشید :w11:
علی الخصوص دوستان عزیزی مثل رابین جان و انوشه عزیز که همیشه نیت خیرتون همه جا دیده میشه :gol:
آرزو میکنم به آرزوهاتون برسید
شاد باشید و آرام

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خوب من نمونه های راندو درختم که ماله بیان 1 بود رو گذاشتم تو کرکسیون اسکیس باید دور و بر صفحه ی 15 اینا باشه
بچه ها میگم این درخت راندو کدئن و اینا تکراریه
1 چیز جدید بگین
به نظرم اگه کسی تکنیک بلد باشه و یاد بده خیلی بهتره
مثلا آموزش تکنیک های راندو

بهش فکر کنین جالبه نظر شما چیه؟

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولش خودم بگم که حالت درختا یه کم ایراد داره.خیلی طبیعی نیست.فکر کنم قسمت اتصال تنه به شاخ و برگ.ولی نمیدونم چه جوری میشه جذاب ترش کرد.لطفا راهنماییم کنین:w16:

عزیزم خسته نباشی مرسی که بازم نفر اول بودی کارت رو گذاشتی;)

رو درختات چند تا نظر دارم یکی اینکه اگه از راپید روی کارت استفاده کنی و سایه بدی خیلی کارت رو زنده میکنه
واینکه یکم با رنگا بیشتر بازی کن بیشتر بالا پایینشون کن غیر از اینا میتونی واسه درختات حتما حجم گرد ایجاد نکنی و به صورت افقی هم از دو طرف رنگ رو حرکت بدی و در جهتی که نور داره به درختت میخوره از سایه روشن استفاده کنی
واسه تنه هم و اتصالشون من بهت پیشنهاد میکنم که کتابایی که توش درخت و اشکال دیگرو داره اگه بگیری و با نگاه به اون سعی کنی مشابه بهش بکشی کم کم دستت میاد چیکار کنی

کارات خیلی خوبه مرسی;):)

archi_arch

مدیر بازنشسته
این

قبلی که یه خورده دستکاریش کردم:w16:

اینا کارای سر کلاسه درک وبیانه:w16:از روی کتاب تکنیکهای راندو در معماری:w16:

منیره جان از درخت اخرت خیلی خوشم اومد خیلی طبیعی شده افرین فقط به نظرم یه کم سایه اش زیاد شده! یعنی دایره ای که دور درختت کشیدی واسه سایه اش زیاده! نور از هرطرفی بزنه دایره همه جاشو نمیگیره! نمیدونم منظورمو گرفتی یا نه! البته حس میکنم نمیدونم!شایدم درست باشه
اما خب بقیه درختات همونطور که گفتی جای کار زیاد داره
بازم ماژِکیهات بهتره ولی مرکبت اصلا خوب نشده (ببخشا بی رو درواسی میگم!) مرکب و واسه درخت نمیتونی با یه بار درستش کنی باید بذاری خشک شه و دوباره جاهای تیره شو کار کنی
یا مثلا رو درختت تیرگی مشخص کنی جاهای که حس میکنی زیر قرار مییگره و .. که از این یکنواختی در بیاد
واسه تنه هم کار زیادی نداره فقط زیر شاخه ها باید سایه بخوره و همچنین سایه و نور تابیده شده به تنه رو هم رعایت کنی
واسه اتصال تنه به زمین هم میتونی از چمن پای درختت استفاده کنی که طبیعیترش کنه و یه اتصال مصنوعی به کارت نده

راستی بچه ها واسه راندوی کار به بُعدم توجه کنید من خودم نمیدونستم ولی این ترم استادم گفت
میگفت همیشه قسمتهای جلوتر تیره ترن و عقبیها روشنتر
مثلا سایه رو دیوار واسه دیوار جلویی باید پررنگتر باشه تا دیوار عقبتر با همون شرایط تابش نور
یعنی یه جوری راندوی کارم باید بُعد رو نشون بده و به پرسپکتیو کمک کنه نه اینکه خنسی باشه و فقط حالت رنگ گذاری داشته باشه
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه!

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی archi_archعزیز
واقعا کتاب های خوبیو معرفی کردی و بهتر اینکه ازشون نمونه هم گذاشتی
من 3تاشون رو دارم و خیلی ازشون استفاده میکنم
مخصوصا راندو ترسیم پرسپکتیو که نمونه هاش برای یادگیری درخت خیلی خوبه و قبلا هم معرفیش کرده بودم
;)دستت درد نکنه

archi_arch

مدیر بازنشسته
خواهش میکنم عزیزم من که کاری نکردم فقط کپی پیست کردم! دست صاحب وبلاگ درد نکنه!:D
راستش من اینهارو ندارم ولی اینو دیدم میخوام برم بگیرم
من خودم کتاب راندو و ترسیم رنگی رو دارم که البته اینجا نگفته ولی اونم خیلی عالیه! راندوهای حرفه ای رو مرحله به مرحله اموزش میده و تا حالا خیلی به من کمک کرده
بچه ها هم تو پستهای قبل معرفیش کردن

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم خسته نباشی مرسی که بازم نفر اول بودی کارت رو گذاشتی;)

رو درختات چند تا نظر دارم یکی اینکه اگه از راپید روی کارت استفاده کنی و سایه بدی خیلی کارت رو زنده میکنه
واینکه یکم با رنگا بیشتر بازی کن بیشتر بالا پایینشون کن غیر از اینا میتونی واسه درختات حتما حجم گرد ایجاد نکنی و به صورت افقی هم از دو طرف رنگ رو حرکت بدی و در جهتی که نور داره به درختت میخوره از سایه روشن استفاده کنی
واسه تنه هم و اتصالشون من بهت پیشنهاد میکنم که کتابایی که توش درخت و اشکال دیگرو داره اگه بگیری و با نگاه به اون سعی کنی مشابه بهش بکشی کم کم دستت میاد چیکار کنی

کارات خیلی خوبه مرسی;):)

:w05:مرسی از راهنماییات انوشه جونم.سعی میکنم تمرینشون کنم:w16:
در ضمن کارت خیلی خیلی ناز شده بود مرسی

منیره جان از درخت اخرت خیلی خوشم اومد خیلی طبیعی شده افرین فقط به نظرم یه کم سایه اش زیاد شده! یعنی دایره ای که دور درختت کشیدی واسه سایه اش زیاده! نور از هرطرفی بزنه دایره همه جاشو نمیگیره! نمیدونم منظورمو گرفتی یا نه! البته حس میکنم نمیدونم!شایدم درست باشه
اما خب بقیه درختات همونطور که گفتی جای کار زیاد داره
بازم ماژِکیهات بهتره ولی مرکبت اصلا خوب نشده (ببخشا بی رو درواسی میگم!) مرکب و واسه درخت نمیتونی با یه بار درستش کنی باید بذاری خشک شه و دوباره جاهای تیره شو کار کنی
یا مثلا رو درختت تیرگی مشخص کنی جاهای که حس میکنی زیر قرار مییگره و .. که از این یکنواختی در بیاد
واسه تنه هم کار زیادی نداره فقط زیر شاخه ها باید سایه بخوره و همچنین سایه و نور تابیده شده به تنه رو هم رعایت کنی
واسه اتصال تنه به زمین هم میتونی از چمن پای درختت استفاده کنی که طبیعیترش کنه و یه اتصال مصنوعی به کارت نده
!

از راهنماییای شما هم ممنون آرچی جون:w16:فقط اینکه هیچ کدوم از این درختا با ماژیک کار نشده:w19:اگه منظورت اون دوتای بالاییه اونا هم با آبرنگه:w16:
در مورد مرکبیا حق با شماست خیلی جذاب نیست.اول با قلم فلزی کشیدم و بعد با آب، مرکب رو پخش کردم اما تاریک روشن نشد احتمالا به خاطر یکنواخت بودن خط اولی:w05:
سایه ی زیر شاخه رو چه جوری بزنم؟نفهمیدم:w19:
سایه ی درخت هم زیاد شده یا نه نمیدونم چون آب قلم زیاد بود ونتونستم خوب کنترلش کنم.حالا حتما یه بار دیگه امتحان میکنم:w16:
فکر کنم ضعف کارم بیشتر روی تنه ی درختام بود.این طور نیست؟!:w47:

آخرین ویرایش:

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام ببخشید این چند روز منم مشکل آبنوسو پیدا کردم تا فردا ظهر بچه ها وقت داریم

شیتامونو بگزاریم منم تا فردا ظهر عکس شیتامو میگزارم:gol:

Architect Art

عضو جدید
بیان معماری 2

بیان معماری 2

سلام به همه بچه ها.;)

اگه اجازه بدین من کار های بیان معماری بچه های کلاسمون رو بگذارم.

فقط خواهشا در مورد کارها نظر بدهید:crying2::crying:

:w27:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ممنون رفیق
اگه موضوعش هم میگفتی ممنون تر میشدییییییم

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این تمرین من میذارمش حالا هر جا مشکل هست بگین دیگه. فقط ببخشید یکم کمرنگه
شماهام زودتر کارتون رو بذارین که انقدر وقفه بین کارها نیفته

ردیفه پایین پایین هم که دید از بالا یا همون پلانشه

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
رابین جان
برای این تمرین باید زمان رو هم مد نظر داشته باشیم یا نه؟
بعدم اینکه میشه از شکلهای خیلی ساده شروع کرد؟
خیلی خوبه که از این سطح شروع کردید
وروجک عزیز خیلی ها هستن که میان و اگر سطح تمرینا بالا باشه به خودشون جرات نمیدن که شرکت کنن
بعدشم بالاخره باید سطح همه بالانس بشه دیگه
همین خود من تا حالا با احجام کار کردم ولی به این شکل نه
تا الان چند تا کشیدم و برام خیلی جالب بوده
پس از همه میخوام جدی بگیرن
تا ایشاالله همین جا هم تبدیل بشه به یه آتلیه حقیقی معماری و تا چند ماه دیگه به نتایج عالی برسیم که خودمونم بمونیم توش:eek::)
همگی روز به روز موفق باشید :w11:
علی الخصوص دوستان عزیزی مثل رابین جان و انوشه عزیز که همیشه نیت خیرتون همه جا دیده میشه :gol:
آرزو میکنم به آرزوهاتون برسید
شاد باشید و آرام
منظورتون از زمان رو رعایت کنیم چیه ...
اگرمنظور زمان کشیدن ... نه نیازی نیست مهم درک حجم هست
اما واسه زمان دیگه باید تا 5 شنبه بفرستین ...
منم خودم تا فردا می فرستم ( انشا الله )

وضعیت
موضوع بسته شده است.