ایمان انیشتین به خدا در يك کتاب

waffen

اخراجی موقت
من میام جوابتون رو میدم. آن هستم. فقط یکم سرم شلوغ هست.
پستتون رو خوندم.

mehrshad53

اخراجی موقت
حرفهای شما خیلی به حرفهای بی خدایی که به نیوتن گفت همه چیز اتفاقی به وجود آمده شبیه است!
ولی در دیدار بعد نیوتن یک منظومه شمسی با وسایل در دسترس ساخت . ان شخص وقتی وارد اتاق شد پرسید کی اینو ساخته؟ نیوتن گفت اتفاقی ساخته شده! آن شخص با ان ماجرا به خدا اعتقاد پیدا کرد!
می دانم مثل دوستت خواهی گفت نیوتن احمق بوده:biggrin: چون نظرش مخالف شماست!
خیلی خوشحالم که مخالفان خدا افرادی .... مثل شما هستند! و به همین دلیل کار علما و مبلغین دین اینقدر راحته!:biggrin::biggrin::biggrin:
امیدوارم ایام محرمه بیرون نری! چون همه اون افراد شیعه - مسلمان و متاسفانه به خدا اعتقاد دارند!:biggrin:

این همه خنده توی 4 تا جمله کردی که بگی خیلی استدلالت قویه؟
باشه اینطوری فکر کن باشد که رستگار شوی!!!
در ضمن نیوتون هم فیزیکدان بود و دینشناس! نبود و مثل شماها از بابا ننش یه چیزایی را به ارث برده بود.
در ضمن بنده مخالف خدا نیستم باهوش جان،اصلا اعتقاد بهش ندارم و اگه داشتم حتما موافقش بودم!!!!!
ایشالا در ولایت مطلق (یا همون صفر مطلق) ذوب شی برادر!!!!!!!

waffen

اخراجی موقت
این همه خنده توی 4 تا جمله کردی که بگی خیلی استدلالت قویه؟
باشه اینطوری فکر کن باشد که رستگار شوی!!!
در ضمن نیوتون هم فیزیکدان بود و دینشناس! نبود و مثل شماها از بابا ننش یه چیزایی را به ارث برده بود.
در ضمن بنده مخالف خدا نیستم باهوش جان،اصلا اعتقاد بهش ندارم و اگه داشتم حتما موافقش بودم!!!!!
ایشالا در ولایت مطلق (یا همون صفر مطلق) ذوب شی برادر!!!!!!!
چرا هر وقت من به شما میرسم تشکر ندارم ؟؟؟؟ هااااااااااااا ؟؟؟
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
خاک تو سر اون دانشمندی که با افزایش علمش به بی خدایی بیشتر باور داشته باشه .......
بحثو نمیخوام گسترش بدم ولی دانشمندی یعنی چی؟ اینو برای خودمون تشریح کنیم بعد
مگرنه اینکه به کسی که سعی در یافتن اسرار خلقت داشته باشه بهش بگن دانشمند .....
هرکس تو وجود خودش به اولین باوری که میرسه وجود خداست ....البته بعد از درک وجود ......
بعضی چیزا اونقدر بدیهیند که هرگونه اظهار نظری موجب شبهه افکنی میشه .....مث اینه که بگی ایا تو هستی؟ اگر هستی اثبات کن که وجود داری ......من یه کتاب خوندم درباره انشتین اونم انشتین و شاعر به قلم ویلیام هملر ........صحبتایی که اونجا از قول انشتین شده اونقدر شیوا و بلیغه برای خدا که آدم میگه صد بار بخونم ......لینکشو پیدا کردم براتون میذارم ......درباره خیام که اشاره شد به بی خدایی اعتقاد داشت .....باید بگم که برید تجدید نظر کنید ....... دکتر قمشه ای حرفاتی خیلی مدلل و قشنگی برای رد این صحبت داره ....همچنین برای برتراند راسل ......اونارو هم بخونید ....ممنون.
اصلا ادبیات قشنگی به کار نبردی. نمیدونم چرا اینهمه ازت تشکر شده:mad:
اینطوری خوبه :
یک سری افراد نادان! و غیر دانشمند! مثل هاپکینز(نظریه پرداز بحث سیاه چاله ها) هم وجود دارند که افراد بی خدایی هستن. خاک بر سر اسمه خودشو گذاشته دانشمند. آخه بدبخت انگلیسی کثیف! تو اگه دانشمند بودی میرفتی اسرار خلقت کشف میکردی و مینشستی پای صحبتای الهی قمشه ای!!! تا برات در مورد کائنات و هارمونی و شکسپیر حرف بزنه!

نمیدونم دوستان امام محمد عزالی رو چقدر میشناسن. ولی ایشون در یه دوره ای از زندگیش کلا میزنه زیر همه چی

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو پیرمرد باشگاه افتادن به جون هم. خدا رحم کنه!:eek::eek:

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا.
این اعتیاد به خدا پرستی رو فقط یه جور میشه درمان کرد. با علم.
این و که میگم هیچ ربطی یه جمهوری اسلامی و آزادی..هر چیزی تو این مایه ها نداره..چون من هم به دینی که ابنا حرف ازش میزنن اعتقادی ندارم......آفرینش حیات تالیف ابوالفضل درویزه کتاب خوبی واسه رابطه علم با دین....تمام دانشمندای بزرگ به حکمت آفرینش و وجود خدا اعتقاد داشتند....استاد دانشگاه خودم بود حتی یه ترم هم یه درس 3 واحدی تحت عنوان رابطه علم با دین گذاشت..من که از کلاساش استفاده کردم..کتابش عالیه..
اما این دین با دینی که الان ازش یاد میشه قطعا متفاوت بوده...خدا هم اختیار رو گذاشته با انسان..هر کس خدا رو یطوری باور می کنه...پائولو کوئلیو می گه..اگر هر کس زندگی خود را می کرد و می گذاشت دیگران هم زندگی کنند خدا در هر لحظه حاضر بود..در هر دانه خردل..خدا همان جا بود و اما مردم اعتقاد داشتند باید هم چنان بگردند چون پذیرفتن این که زندگی فقط یک ایمان است بسیار ساده به نظر می رسید..

آخرین ویرایش:

alisabori11091

عضو جدید
هیچ وقت ، هیچ کس نخواهد توانست دلیلی رو ارایه کنه که همه بر طبق اون نظر ، خدا رو قبول کنن یا رد کن
این یکی از اساسی ترین قوانین دنیا هست

هر کسی میتونه تنها به خدا ایمان بیاره
ایمان یعنی چی ؟

هیچ وقت به کسی نمیگن ایا فلان واقعیت (چیزی که صد در صد اثبات شده ) را قبول داری یا نه . مسلما همه باید اونو قبول داشته باشن چه دوست داشته باشن چه نداشته باشن

و وجود خدا هم هیچ گاه یک واقعیت (چیزی که صد در صد اثبات شده ) نخواهد شد
در اون صورت همه باید اونو چه دوست داشته باشن و چه نداشته باشن قبول کنن و این چیزی نیست که خود خدا در صورت اثبات شدنش بخواهد

خدا میخواد بهش ایمان داشته باشید ؛ یعنی با وجود نتوانستن پاسخ به خیلی از سوالات و شبهات اونو انتخاب کنید

این معنی ایمان هست
و همیشه در طول تاریخ ادمهایی خواهند بود که وجود اونو اثبات و رد کنند

((امیدوارم توانسته باشم که خوب منظورم رو بیان کنم ))

آخرین ویرایش:

milad1370

عضو جدید
انیشتن هم یه آدم بوده با نظریات خودش....
حالا اگه لامذهب هم بود(که بود!) بازم تاپیک میزدی؟
خب مثلا از خیام بگو،چرا راه دور میری؟
هر وقت یه چیزی به نفعتونه سریع میجنبین.
مثلا امریکا بده ولی اگه گفتن چرا شما شکنجه میکنین،میگین امریکا هم میکنه خب!!!!!!!
در ضمن بیشتر دانشمندان مذهبی نبودن،یعنی اگه بودن که دیگه دانشمند نمیشدن!
خوب کسی که به اغاز وابتدای همه چیز برسه دیگه چه معنی داره بیاد خودشو بکشه قوانین شو کشف کنه یه راس میاد از خدا میگیره بعد هم که گرفت این جمله معنی پیدا میکنه
{هر که را دادیم واموختیم مهر کردیم و دهانش دوختیم}