اگر اختیار داشتید کدام دین را انتخاب میکردید؟؟؟

اگر اختیار داشتید کدام دین را انتخاب میکردید؟؟؟

• اسلام-شیعه

رای: 77 80.2%
  • اسلام-سنی

رای: 3 3.1%
  • اسلام-بهایی

رای: 0 0.0%
  • مسیحی

رای: 5 5.2%
  • یهودی

رای: 0 0.0%
  • زردشتی یا همون زرتشتی

رای: 3 3.1%
  • غیره

رای: 8 8.3%

• مجموع رای دهندگان
    96

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید اگه از اول حق انتخاب داشتم زرتشتی بودن رو انتخاب میکردم

شاید هم روزی برسه که اینکارو کنم .

میدونین این که یه عده مثل طالبان میاد آدم میکشه یا خیلی از مسلمان نماهای تندرو میان یه کارایی رو میکنن نباید به اسلام نسبت داد
تو تاریخ هم از این موارد خیلی پیش اومده

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دوست دارم از مخلوطی از دین ها استفاده کنم

مثلا من همیشه لاک میزنم ولی از بچه گی نمازم قضا نشده

مثلا قربون اسلام برم یه چیزایی بهش وصل کردن که با عقل جور در نمیاد حوب نماز یعنی عبادت خدا و به یاد نعمت هاش بودن وضو هم یه پیش زمینه آن هست ولی اینکه آب اگه به نقطه ای کوچکی هم نرسه باطل میشه رو قبول ندارم

باور کنین من و چند تا از دوستامون تو این نظر ها مشترکیم

منم مثل تو با این موضوع مشکل دارم. نمیتونم بپذیرم لاک زدن و وضو با هم منافات دارن.

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله همین طوره مکتب های که ارائه شده همشون به بن بست میرسن البته خودشونم از این که روزی میمیرن ونابود میشن عذاب میکشن

میدونی مرگ هر چیز با خودش بدنیا میاد حتی مرگ تفکر و مذهب؟؟ هر چیزی لاجرم روزی از بین میره .

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
این نظر شخصیه منه:
اسلام چون اولش در میان اعراب جاهل ظهور کرد خیلی از کارها رو با سطح فکری اونها بیان کرده
باید یک باستانشناس باشی و سیستم زندگی اون موقع رو بدونی تا بفهمی علت این احکام گاها مسخره چیه

راستش من یه بار سر این زن گرفتن عرب ها با استاد بحثم شد استاد گفت زن گرفتن عرف جامعه اوناست

منم بهش گفتم خوب بیاین اسلام رو به سبک ایرانی قبولش کنیم ولی گفت خان بسه....دی

آخه میدونین الان نسل های ما که مطالعه میکنیم بعضی چیز ها رو قبول نداریم خوب باید مبلغان دین هم یه کاری کنن که انقدر از دین زدگی پیش نیاد

ولی من چند بار اینو تو کلاس گفتم استاد گفت کفر نگو خانم تو به همسران ائمه چی کار داری!!!!!!!!!!!!!!!!

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من یه بار سر این زن گرفتن عرب ها با استاد بحثم شد استاد گفت زن گرفتن عرف جامعه اوناست

آخه میدونین الان نسل های ما که مطالعه میکنیم بعضی چیز ها رو قبول نداریم خوب باید مبلغان دین هم یه کاری کنن که انقدر از دین زدگی پیش نیاد

ولی من چند بار اینو تو کلاس گفتم استاد گفت کفر نگو خانم تو به همسران ائمه چی کار داری!!!!!!!!!!!!!!!!

این مشکل تفکر ما در مورد دین هستش
کسی حق اعتراز نداره چون میره جهنم و سنگ میشه

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز

باور کنید عربها هم همه شون معتقد به چند همسری نیستن. خیلی از اعراب هستن که در تمام زندگی تک همسری رو رعایت میکنن.
بعضی از این اقایون جهت منافع خودشون هر جا از دینو که بخوان با دل و جون و شدت مراعات میکنن. یکی از دستورات باب میلشونم همین چند همسریه .

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
باور کنید عربها هم همه شون معتقد به چند همسری نیستن. خیلی از اعراب هستن که در تمام زندگی تک همسری رو رعایت میکنن.
بعضی از این اقایون جهت منافع خودشون هر جا از دینو که بخوان با دل و جون و شدت مراعات میکنن. یکی از دستورات باب میلشونم همین چند همسریه .

:w15:

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببخشید ولی عرب خلیج فارس خداییش اکثرا مثل شتر میمونن

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مشکل تفکر ما در مورد دین هستش
کسی حق اعتراز نداره چون میره جهنم و سنگ میشه

هیچ کدوم از اینا اتفاق نمیافته خدا مهربونه

مگه نگفتم میتونی خدارو با سه روش پیداش کنی ،عقل ،قلب،شهود

که قلبی واقعا جواب میده

بیخیال عرب ه سنگ میشن نه ماها ،دی

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ کدوم از اینا اتفاق نمیافته خدا مهربونه

مگه نگفتم میتونی خدارو با سه روش پیداش کنی ،عقل ،قلب،شهود

که قلبی واقعا جواب میده

بیخیال عرب ه سنگ میشن نه ماها ،دی

ایشالا همه عربهای عرب سنگ بشن

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداییش عرب لبنان رو با عربستان مقایسه نکن

از ما به تو یک نصیحت .

شما هیچ کشور عربیو با لبنان مقایسه نکن. کشوریه که رزیم عذایی مردمش رزیم عذایی مدیترانه ای هست و سبک زندگیشون با بقیه اعراب فرق داره

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
از ما به تو یک نصیحت .

شما هیچ کشور عربیو با لبنان مقایسه نکن. کشوریه که رزیم عذایی مردمش رزیم عذایی مدیترانه ای هست و سبک زندگیشون با بقیه اعراب فرق داره

آخه نژادشون اصلا عرب نیست و به قول خودت مدیترانه ایه

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه نژادشون اصلا عرب نیست و به قول خودت مدیترانه ایه

نمیدونم تا چه حد به سبک زندگی مردمش اشنایی ؟؟؟ کلا با بقیه اعراب فرق دارن . بیشتر سبک زندگی اروپایی رو ترجیح میدن . البته اگه بعضیا بذارن

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم تا چه حد به سبک زندگی مردمش اشنایی ؟؟؟ کلا با بقیه اعراب فرق دارن . بیشتر سبک زندگی اروپایی رو ترجیح میدن . البته اگه بعضیا بذارن

پای منو وسط نکش
من مشکلی ندارم هرجور دوست دارن زندگی کنن

من از بین عرب زبانها از مصری ها و لبنانیها خوشم میاد فقط بقیشون سوسمار خورن

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این دیگه سوال نداره.. معلوم که دین خودمون (اسلام شیعه) رو انتخاب میکردم...

Mkvisual

عضو جدید
منم دوست دارم از مخلوطی از دین ها استفاده کنم

مثلا من همیشه لاک میزنم ولی از بچه گی نمازم قضا نشده

مثلا قربون اسلام برم یه چیزایی بهش وصل کردن که با عقل جور در نمیاد حوب نماز یعنی عبادت خدا و به یاد نعمت هاش بودن وضو هم یه پیش زمینه آن هست ولی اینکه آب اگه به نقطه ای کوچکی هم نرسه باطل میشه رو قبول ندارم

باور کنین من و چند تا از دوستامون تو این نظر ها مشترکیم

دوست عزیز ... بذار یه مثاله عینی بزنم :
فرض کنید که شما تو یه مسابقه ی وزنه برداری شرکت کردید و به شما میگن باید وزنه ی 124.5 را بلند کنی تا جایزه به شما تعلق بگیره . بعد شما وزنه ی 124 رو بلند کنی ولی نتونی وزنه ی 124.5 رو بلند کنی . خوب در این حالت جایزه به شما تعلق نمیگیره ! جالبه ؟! نه ؟! شما 124 کیلو را بلند کردی ولی به خاطره نیم کیلو به شما جایزه نمیدن .

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرض کنید که شما تو یه مسابقه ی وزنه برداری شرکت کردید و به شما میگن باید وزنه ی 124.5 را بلند کنی تا جایزه به شما تعلق بگیره . بعد شما وزنه ی 124 رو بلند کنی ولی نتونی وزنه ی 124.5 رو بلند کنی . خوب در این حالت جایزه به شما تعلق نمیگیره ! جالبه ؟! نه ؟! شما 124 کیلو را بلند کردی ولی به خاطره نیم کیلو به شما جایزه نمیدن .

ولی این چیزی از قدرت شما کم نمیکنه

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز منم یه چیزی بهتون بگم شما چرا عبادت و به یاد خدا بودن رو با وزنه برداری مقایسه میکنین

به نظر من اصلا خوب نیست تازه خدا برتر از این هاست که به خاطر مسئله به این کوچکی به ما به قول شما جایزه نده

من این طور فکر نمیکنم نماز یه چیز ظاهری نیست بلکه قلبی هست که باید با خدا ارتباط برقراربشه

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز منم یه چیزی بهتون بگم شما چرا عبادت و به یاد خدا بودن رو با وزنه برداری مقایسه میکنین

به نظر من اصلا خوب نیست تازه خدا برتر از این هاست که به خاطر مسئله به این کوچکی به ما به قول شما جایزه نده

من این طور فکر نمیکنم نماز یه چیز ظاهری نیست بلکه قلبی هست که باید با خدا ارتباط برقراربشه
خداییش مثال زدن هم هنری هست واسه خودش

Mkvisual

عضو جدید
پس اگر این طوری هست ، نماز را یکی دو دقیقه قبل از اذان بخوانیم یا روزه را یکی دو ساعت زودتر افطار کنیم ؟!!!؟!؟!!
اینها همان گونه که خدا گفته باید رعایت شود تا یک نظم بر کارهای ما برقرار شه . اگر این طوری بود دینه اسلام این چنین قانون مند نبود .

بالا