اگر اختیار داشتید کدام دین را انتخاب میکردید؟؟؟

اگر اختیار داشتید کدام دین را انتخاب میکردید؟؟؟

• اسلام-شیعه

رای: 77 80.2%
  • اسلام-سنی

رای: 3 3.1%
  • اسلام-بهایی

رای: 0 0.0%
  • مسیحی

رای: 5 5.2%
  • یهودی

رای: 0 0.0%
  • زردشتی یا همون زرتشتی

رای: 3 3.1%
  • غیره

رای: 8 8.3%

• مجموع رای دهندگان
    96

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیگم خالی کنید چون این بخشی از علم شما نسبت به دین اسلامه
بدون تعصب جواب بدید

خب 2 حالت وجود داره.
1- اینکه اگه دینی غیر از اسلام داشتیم و میومدیم همه دین ها رو مطالعه میکردیم و بعد انتخاب میکردیم؟؟؟
2- اینکه الزاما میتونستیم مطالعه هم نداشتیم. یعنی زندگی عادی. مثل همین موجودی که الان هستیم بودیم و اون موقع ایا میومدیم سراغ اسلام یا نه ؟؟؟

شما منظورت کدوم یک از این 2 حالته؟؟؟؟

Mkvisual

عضو جدید
در اسلام هرکس خودش اسلام رو انتخاب کنه ولی بعد دینش رو عوض کنه مرتد و خونش حلاله
اما اگر مسلمانزاده باشه اشکالی نداره

اما در جامعه ما به نظر شما اینکار چه عواقبی داره؟

اول که من دقیقا برعکس این رو شنیدم .
و دوم اینکه در ایران کسی تفتیش عقیده نمیشه .
و سوم اینکه این کاره اسلام دلیلی داره ، شاید برا اینه که مردم نخوان دینشون رو هی عوض کنن .

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با شما جنگ ندارم که اینجوری سینه سپر میکنید.
فکر میکنید من کافر هستم؟
از شما بزرگترهاشم دیدم
اینچا میخوام با دوستانم گفتگو کنم نه اینکه کسی رو آدم کنم یا آدم بشم

حامد جان شما قضیه رو خیلی بد برداشت کردید!
من برای شما سینه سپر نکردم.
فقط گفتم اگه روی موضوع شیعه و سنی بحثی هست، من در خدمتم. همین! دعوا نداریم که!!!

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ایشون به بحث شیعه و سنی اشاره کردند و منم گفتم اگه دوست دارن تا اداه اش بدیم...

لطف کنین اجازه بدید ببینم نظر خودشون چیه؟!
متشکرم :gol:

خودشون هم نظرشون رو گفتن.
منظورشون هم از شیعه و سنی اینجوری که شما فکر میکنید نبود.
منظورشون اینه که چرا اینقدر تعصب رو دینی که الان دارید.

در مورد اینکه اجازه نمیدم نظرشون رو بدن هم اینجوری نیست. من نظر شخصی خودم رو گفتم که شما متوجه منظور حامد بشید. ایشون هم چه من نظرم رو بدم چه ندم نظرشون رو میدن.

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ایشون به بحث شیعه و سنی اشاره کردند و منم گفتم اگه دوست دارن تا اداه اش بدیم...

لطف کنین اجازه بدید ببینم نظر خودشون چیه؟!
متشکرم :gol:

ببخشید من مثال زدم ولی شما ظاهرا به شیعه بودنت خیلی حساسی که اگه یکی خواست کمی در موردش حرف بزنه فوری مقابله میکنی

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب 2 حالت وجود داره.
1- اینکه اگه دینی غیر از اسلام داشتیم و میومدیم همه دین ها رو مطالعه میکردیم و بعد انتخاب میکردیم؟؟؟
2- اینکه الزاما میتونستیم مطالعه هم نداشتیم. یعنی زندگی عادی. مثل همین موجودی که الان هستیم بودیم و اون موقع ایا میومدیم سراغ اسلام یا نه ؟؟؟

شما منظورت کدوم یک از این 2 حالته؟؟؟؟
طبیعتا اولی چون شما تحصیلکرده ایی

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول که من دقیقا برعکس این رو شنیدم .
و دوم اینکه در ایران کسی تفتیش عقیده نمیشه .
و سوم اینکه این کاره اسلام دلیلی داره ، شاید برا اینه که مردم نخوان دینشون رو هی عوض کنن .

اولا من از چیزی که شنیدم مطمئنم چون استادی بود که در مورد مباحث دینی کتاب نوشته بود
در این مورد هم تحقیقاتی کرده بود

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه به نتیجه برسی بودا خوبه بودایی میشدی؟

بله خوب ولی اگه شما هم مطالعه کنین میفهمین که همه ادیان یه جورایی باعقلم نخوندن

درمورد اسلام هم فقط به خدا وقران وپیامبر اعتقاد دارم

ولی در مورد شیعه بودن که هستم الان یک ماهه دارم تحقیق میکنم ولی هنوز اعتقادی که باید یه شیعه داشته باشه رو ندارم!!!!!!!!!!!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبیعتا اولی چون شما تحصیلکرده ایی

تحصیلکرده هستم . ولی به نظرم مطالعه تو این زمینه نمیکردم.
یعنی اگه مطالعه نمیکردم که هیچی. همون بی دین میموندم.
ولی اگه واقعا بی دین بودم و قصدم مطالعه بود و قصدم انتخاب یه دین بود . به نظرم شاید 50 درصد شیعه انتخاب میکردم. 30 درصد سنی. 20 درصد هم دین های دیگه.
البته هر کسی باید طبق شناخت از خودش نظر بده. منم چون سعی میکنم بی طرفانه قضاوت کنم درصد های اینجوری دادم . که البته امکان داشت واقعا دین های دیگه هم به جز شیعه انتخاب کنم.
به هر حال انسانیم دیگه.

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله خوب ولی اگه شما هم مطالعه کنین میفهمین که همه ادیان یه جورایی باعقلم نخوندن

درمورد اسلام هم فقط به خدا وقران وپیامبر اعتقاد دارم

ولی در مورد شیعه بودن که هستم الان یک ماهه دارم تحقیق میکنم ولی هنوز اعتقادی که باید یه شیعه داشته باشه رو ندارم!!!!!!!!!!!

میگن که همه ادیان مکمل و مربوط به همدیگه هستن پس باید نقاط مشترک زیادی با هم داشته باشن

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوابی که میخواستی دادم حامد جان/؟؟؟ یعنی سوالت رو درست متوجه شدم؟؟

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگن که همه ادیان مکمل و مربوط به همدیگه هستن پس باید نقاط مشترک زیادی با هم داشته باشن

بله داشتن ولی اگه مطالعه عمیق کنین میفهمین منظورم چیه!!!!!!!!!!

ولی چیزی که مشترکه اینه که فقط یه خدا هست ولی واسطه ها فرق میکنه

تازه ارزش های اخلاقی هم یکیه یعنی مشترکه

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
در اسلام هرکس خودش اسلام رو انتخاب کنه ولی بعد دینش رو عوض کنه مرتد و خونش حلاله
اما اگر مسلمانزاده باشه اشکالی نداره

اما در جامعه ما به نظر شما اینکار چه عواقبی داره؟

هیچ عواقبی نداره
آدمی رو از نزدیک میشناسم که مسیحی شد.اولش یه مدت از ایران رفت ولی الان چند ساله که برگشته تهران داره راحت زندگیشو میکنه
پس نه از لحاظ شرعی مشکلی داره نه اجتماعی
البته اگر خودش اعتقادی به اسلام نداشته باشه!

Mkvisual

عضو جدید

اگر بخواهیم چنین حرفی را درست بدانیم باید بگوییم ادیانه الاهی . که خوب معلومه یکی از نقاطه اشتراکشون خداست . بقیه هم پیامبران هستند . البته ممکن است یک دینی پیامبره دینه دیگه ای رو قبول نداشته باشه ولی در اصل پیامبر دارن . نقاط اشتراکه دیگری مثله عدالت ، احسان ، دوری از بدی ها هم جزوه نقاطه مشترکه دیگشونه .

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما ادما هميشه به دنبال كاملترين و بهترينها هستيم...
من دين اسلام و شيعه را قطعا ميپسندم....

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر بخواهیم چنین حرفی را درست بدانیم باید بگوییم ادیانه الاهی . که خوب معلومه یکی از نقاطه اشتراکشون خداست . بقیه هم پیامبران هستند . البته ممکن است یک دینی پیامبره دینه دیگه ای رو قبول نداشته باشه ولی در اصل پیامبر دارن . نقاط اشتراکه دیگری مثله عدالت ، احسان ، دوری از بدی ها هم جزوه نقاطه مشترکه دیگشونه .

خب با این تفاسیر دینی که این صفات رو داشته باشه دین خوبیه؟بودا هم همین چیزها رو میگهه ولی دین الهی هم نیست.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب با این تفاسیر دینی که این صفات رو داشته باشه دین خوبیه؟بودا هم همین چیزها رو میگهه ولی دین الهی هم نیست.

به نظرم این یه بحث کلی میطلبه. میتونیم همین جا یا تاپیک دیگه ای بحث کنیم که دین به عنوان بهترین برنامه ی انسان برای زندگی ما رو به چیز هایی دعوت میکنه؟؟ ادین های مختلف یا ایین های مختلف با هم چه فرق هایی تو دستورات زندگی دارن؟؟؟

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر خودت چیه؟؟؟
1-ادمی بودی که دین های دیگه رو هم مطالعه کنی؟؟؟
2-اگه مطالعه میکردی چه دینی انتخاب میکردی؟؟

من از اسلام اطلاعاتی دارم
کمی هم از مسیحیت میدونم ولی کامل
از زرتشت هم یه چیزایی میدونم
علاقه خاصی به میتراپرستان دارم ولی تا حالا از مخلوطی از دوستورات اسلام و زرتشت استفاده کردم

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب شاید یه مکتب برای زندگی بوده که در طول زمان پیروان زیادی رو داشته

به نظر من چه دین الهی باشه چه نباشه ارزش اخلاقی مشترکه هیچ کس از ظلم وفساد خوشش نمیاد

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید اگه از اول حق انتخاب داشتم زرتشتی بودن رو انتخاب میکردم

شاید هم روزی برسه که اینکارو کنم .

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب شاید یه مکتب برای زندگی بوده که در طول زمان پیروان زیادی رو داشته

به نظر من چه دین الهی باشه چه نباشه ارزش اخلاقی مشترکه هیچ کس از ظلم وفساد خوشش نمیاد

چینی ها عموما پیرو کنفوسیوس هستند و به قول شما مکتب حساب میشه و جالبه که به خدا هم اعتقاد ندارند و وقتی ازشون میپرسیدم وقتی بمیرید چی میشه هیچی نداشتن که بگن

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از اسلام اطلاعاتی دارم
کمی هم از مسیحیت میدونم ولی کامل
از زرتشت هم یه چیزایی میدونم
علاقه خاصی به میتراپرستان دارم ولی تا حالا از مخلوطی از دوستورات اسلام و زرتشت استفاده کردم

منم دوست دارم از مخلوطی از دین ها استفاده کنم

مثلا من همیشه لاک میزنم ولی از بچه گی نمازم قضا نشده

مثلا قربون اسلام برم یه چیزایی بهش وصل کردن که با عقل جور در نمیاد حوب نماز یعنی عبادت خدا و به یاد نعمت هاش بودن وضو هم یه پیش زمینه آن هست ولی اینکه آب اگه به نقطه ای کوچکی هم نرسه باطل میشه رو قبول ندارم

باور کنین من و چند تا از دوستامون تو این نظر ها مشترکیم

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
چینی ها عموما پیرو کنفوسیوس هستند و به قول شما مکتب حساب میشه و جالبه که به خدا هم اعتقاد ندارند و وقتی ازشون میپرسیدم وقتی بمیرید چی میشه هیچی نداشتن که بگن

بله همین طوره مکتب های که ارائه شده همشون به بن بست میرسن البته خودشونم از این که روزی میمیرن ونابود میشن عذاب میکشن

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دوست دارم از مخلوطی از دین ها استفاده کنم

مثلا من همیشه لاک میزنم ولی از بچه گی نمازم قضا نشده

مثلا قربون اسلام برم یه چیزایی بهش وصل کردن که با عقل جور در نمیاد حوب نماز یعنی عبادت خدا و به یاد نعمت هاش بودن وضو هم یه پیش زمینه آن هست ولی اینکه آب اگه به نقطه ای کوچکی هم نرسه باطل میشه رو قبول ندارم

باور کنین من و چند تا از دوستامون تو این نظر ها مشترکیم

این نظر شخصیه منه:
اسلام چون اولش در میان اعراب جاهل ظهور کرد خیلی از کارها رو با سطح فکری اونها بیان کرده
باید یک باستانشناس باشی و سیستم زندگی اون موقع رو بدونی تا بفهمی علت این احکام گاها مسخره چیه

بالا