اگر اختیار داشتید کدام دین را انتخاب میکردید؟؟؟

اگر اختیار داشتید کدام دین را انتخاب میکردید؟؟؟

• اسلام-شیعه

رای: 77 80.2%
  • اسلام-سنی

رای: 3 3.1%
  • اسلام-بهایی

رای: 0 0.0%
  • مسیحی

رای: 5 5.2%
  • یهودی

رای: 0 0.0%
  • زردشتی یا همون زرتشتی

رای: 3 3.1%
  • غیره

رای: 8 8.3%

• مجموع رای دهندگان
    96

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام لطفا توي نظر سنجي بالا اسلام_جعفري هم اضافه كنيد

ایران86

کاربر فعال
همه یحرف پیامبران وقرآن و....همه فقط میگن پندار نیک..گفتار نیک....کردار نیک...منظورم فقط زرتشت نیست...ولی اگه به معانی قرآن توجه کنین میبینیم که همینه....:gol:

archisem

عضو جدید
سلام دوستان
چرا ما ادم ها هميشه واسه انتخاب دين و عقيده با هم بحث داريم؟؟؟؟؟
خوب هركس عقيده اي داره....
اصلا ميدونين خدايي كه بخواد با عوض شدن اسم دين مثلا مسيحي و زرتشتي و اسلام و اينا ... عوض بشه و نگاهمونو عوض كنه و ما رو از خوبي كردن به ديگران مانع بشه ... اصلا خداي خوبي نيست!!!

vafaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مسیحیت را انتخاب میکنم
چون امیدوارم خشونتش کمتر از اسلام باشه

در اسلام واقعی خشونت نیست

اگه اسلامی رو با خشونت به شما معرفی کردن بدونین اسلام واقعی نیست

تمام بدیها و خشونتهایی که به اسم اسلام الان میبینیم رو من هم میبینم

ولی لحظه ای شک نکردم که اینا از اسلامه بلکه گفتم اینا از انسانهایی هست که قصد نابودی اسلام رو دارن

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لا اکراه فی دین آقای حامد خان مسلمون زادی ام چیه طوری میگی انگار با زور مسلمونمون کردن

sadrakhan1980

عضو جدید
پس ميشه بگين
سنگسار
شلاق
قطع دست
چند همسري
ديه و ارث نصف مرد
و . . .
از کجا اومدن؟
در اسلام واقعی خشونت نیست

اگه اسلامی رو با خشونت به شما معرفی کردن بدونین اسلام واقعی نیست

تمام بدیها و خشونتهایی که به اسم اسلام الان میبینیم رو من هم میبینم

ولی لحظه ای شک نکردم که اینا از اسلامه بلکه گفتم اینا از انسانهایی هست که قصد نابودی اسلام رو دارن

hamed d

عضو جدید
من از همون اول خودم انتخالب کردم شیعه رو چون کامل ترین

آخرین ویرایش:

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه از 81 نفر رای دهنده هیچ کس یهودیت و بهائیت رو انتخاب نکرده

jhangard

کاربر بیش فعال
بی دینی

agnostic atheist

اختیار دارم و انتخاب کردم شاید در ایران مجبور به تظاهر کردن اسلام باشم متاسفانه مثل خیلی های دیگه...

خدایان ادیان ابراهیمی و غیره، چیزی جز توهمات بشر ناشی از جهل و ترس در طول تاریخ نیستند.

آخرین ویرایش:

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اکثر ماها مسلمون زاده ایم و تعداد هم هستن که خودشون انتخاب کردند.
ولی آیا اگر حق انتخاب داشتید و کسی هم مانع نمیشد-منظور خانواده و ...-
کدامیک را انتخاب میکردید؟؟؟؟:)
اسلام شیعه

e-eng

عضو جدید
من دین را به این عنوان که رویش اسم میزارند قبول ندارم.
هر کسی حتی یک بیخدا و بی دین هم یک راه روش زندگی برای خودش داره.
من هم برای خودم راه و روش برای زندگی دارم و خودم را محدود به هر دینی و ایینی و مکتبی نمیکنم.
بین همه کسانی که اینجا خودشون را شیعه مسلمون هم میبینند .ولی باز در راه و روش زندگی و دیدی که به دین دارند متفاوت هستند.
در واقع اون ها راه و روش یکسانی برای زندگی ندارند.
شهر شما را نمیدونم .ولی تو شهر ما اکثرین جوون ها نماز نمیخونند .مشروب میخورند.ولی باز هم خودشون را مسلمون و شیعه میدونند.
پس اونها راه و روش یکسانی برای زندگی ندارند .
ولی اگر نظر شما دین فقط اعتقاد به اشخاص باشه .یکی علی ع و خاندانش را به عنوان امام قبول داشته باشه.میشه شیعه.
خیلی متفاوت با راه و روش زندگی هست.
به نظر من یک کافر و یا یک شیعه یا یک صنی یا یک مسیحی همشون تو خیلی از فاکتور های اخلاقی برابری دارند.
یعنی یک بت پرست هم نمیگه که دزدی خوبی هست.یا دروغگویی خوب هست.

من حتی چند سال پیش که به خدا هم اعتقاد داشتم.ولی باز هم نمیگفتم مسلمانم یا شیعه هستم یا مسیحی هستم.
من با عقلم و همچنین استفاده از سخنان بزرگان اخلاق میسنجم که چی خوب هست و چی بد هست
یک جا حرف ایت الله منتظری را قبول میکنم .یک جا حرف لوتر کینگ مسیحی را.یک جا حرف انیشتین را.یک جا حرف کوروش بزرگ را.یک جا هم حتی حرف ریچارد داوکینز
من اینطوری نمیکنم که چون خدا را قبول ندارم .مثلا حرف خوبی که علی ع زده یا محمد ص زده را قبول نکنم.
عوضش همه حرف های یک نفر را قبول نمیکنم.

بسیار موافقم.

انسان از بدو آفرینش دنیال دین بوده و این روند رو تا الان طی کرده.
یهودی مسیحی مسلمون زرتشیتی ....حتی مکتب های انسانی. چیزای متقاوتی میگن ؟!! نه بنظرم.

خلاصه کلام دین...انسان باشید!

که خیلی های ما ادعای مسلمونی داریم ولیییییی هنوز که هنوز انسان نیستیم!

Lady Neo

عضو جدید
اگر انسان از بدو تولد آزاد گذاشته شود و با دیدی بیطرفانه نسبت به دین، تاریخ، افسانه و اسطوره آموزش داده شود، دیگر نیازی به چنین نظر سنجی هایی نخواهد بود. چرا که امکان اتئیست شدنش خیلی بیشتر خواهد بود.

ضمن اینکه اون گزینه غیره احتمالا باید گزینه اتئیسم رو هم در خودش داشته باشه دیگه. اخه گزینه هیچکدام رو نذاشتین.:biggrin:

jhangard

کاربر بیش فعال
اگر انسان از بدو تولد آزاد گذاشته شود و با دیدی بیطرفانه نسبت به دین، تاریخ، افسانه و اسطوره آموزش داده شود، دیگر نیازی به چنین نظر سنجی هایی نخواهد بود. چرا که امکان اتئیست شدنش خیلی بیشتر خواهد بود.

ضمن اینکه اون گزینه غیره احتمالا باید گزینه اتئیسم رو هم در خودش داشته باشه دیگه. اخه گزینه هیچکدام رو نذاشتین.:biggrin:
بالاخره یه پست یه درد بخور زده شد....
لااقل اینجا از جامعه تحصیل کرده و مثلا اهل دانش و مطالعه انتظار نمیره همه رو در بند ادیان و خرافات و توهمات بدونن...

بالا