ارائه راهکارهای عملی برای بهبود وضعیت تالار گفتگوی آزاد

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
به درها میگویم تا دیوارها بشنوند :

اگه یک مطلبی قشنگه، اگر آموزنده است، اگر نظری ندارین، خواهشا به تشکر اکتفا کنین.

تاپیک رو چند صفحه میری جلو، یکی شکلک قلب گذاشته، یکی شکلک به به !!!

یکی نوشته مرسی عزیزم، یکی نوشته عالی بود، یکی نوشته جیگرتوو !!!!!!

اینها به همون کسی که میپرستین مصادیق بارز اسپم هستند، چون نه بار علمی دارن، نه بار شوخی و طنز دارن، کلا بار ندارند.

نکنین این کارهارو.

اما الان دوباره فک کردم نظرم عوض شد، بکنین آقا بکنین، ایرانی جماعت اهل بکن بکن هرچیزی هست که بهش میگن نکن.

اصلا کی گفته شما ما رو به راه راست هدایت کنی ؟؟؟؟

مرسی دوست عزیز

به به

عالی بود

عمرا جیگرتو ( کلمات سخیف قباحت داره )

شکلک قلب

---------------------------------

پ.ن : اینا رو عمدا نوشتم تا بهتون بگم همه این موارد + کلی موارد دیگه رو شونصد هزار بار گفتیم ؛ تاپیک زدیم ، نظرسنجی راه انداختیم و.............

اما بازم اش همون اشه و کاسه همون کاسه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا کی گفته شما ما رو به راه راست هدایت کنی ؟؟؟؟

مرسی دوست عزیز

به به

عالی بود

عمرا جیگرتو ( کلمات سخیف قباحت داره )

شکلک قلب

---------------------------------

پ.ن : اینا رو عمدا نوشتم تا بهتون بگم همه این موارد + کلی موارد دیگه رو شونصد هزار بار گفتیم ؛ تاپیک زدیم ، نظرسنجی راه انداختیم و.............

اسی جان فیلم ناصرالدین شاه اکتور سینما رو دیدی

اگر نیت یک ماه داری اسپم بده
اگر نیت یک ساله داری برنج بکار (فکر کنم یادم نیست کلا!)
اگر نیت صد ساله داری سینما توگراف تاسیس کن!

اره عزیز
دوستانی که میان اینجا کلا 4 تا سیناپس و بابی چارلتون و خودت و 2 نفر دیگه هستن که موندنی شدن
بقیه نیت چند ماهه دارن
و اکثریت نیت دو سه روزه!

سعی کن یه چیزی رو یادشون بدی که تو 2 -3 روز یاد بگیرن

نه چیزی که سالها زمان می بره !

البته این جمله بدرد فروم های اینجوری می خوره

و نمی شه کار فرهنگی دراز مدت انجام داد مثلا فروم تراوین کل بچه هاشون 3-4 سال هست همدیگه رو می شناسیم اونجا میشه از این کارا کرد هر چند کردن نشد! ولی اینجا

ریختن رنگ تو یه استخر که ساکن است ابش باعث میشه رنگی بشه

اما

ریختن رنگ تو یه رود خونه ی جاری اونو رنگی نمی کنه!

و....

ولی کلا خیلی باحالی اگه باز داستان ارزن نمی گی و عطار صاحب نمیشی!;)

*Essi*

اخراجی موقت
همه این موارد + کلی موارد دیگه رو شونصد هزار بار گفتیم ؛ تاپیک زدیم ، نظرسنجی راه انداختیم و.............

اما من کم کم دارم حس میکنم نه آشی در کار است و نه کاسه ای !!!!

یک عده را دم چلوکبابی نشانده اند و میگویند بو بکشین حالشو ببرین.

افسوس که این همه پتانسیل برای ارتقای وضعیت تالار آزاد هست، اما گویا نمیخوان.

اینهمه تعلل علتش چیه اونهم در شرایطی که سبب سود همه میشه، حتی از منظر اقتصادی برای خود مدیران یاشگاه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما من کم کم دارم حس میکنم نه آشی در کار است و نه کاسه ای !!!!

یک عده را دم چلوکبابی نشانده اند و میگویند بو بکشین حالشو ببرین.

افسوس که این همه پتانسیل برای ارتقای وضعیت تالار آزاد هست، اما گویا نمیخوان.

اینهمه تعلل علتش چیه اونهم در شرایطی که سبب سود همه میشه، حتی از منظر اقتصادی برای خود مدیران یاشگاه.
گر هم گله ای هست دگر حوصله ای نیست .

*Essi*

اخراجی موقت
اسی تاپیک ناصرالدین شاهت کو ؟

متاسفانه فریب یکی از ترول های باشگاه مهندسان رو خوردم و متوجه هدفش نشدم.

شگردی که با سیاسی کردن همه بحث ها و کشاندن بحث به شرایط فعلی جامعه و سپس گزارش تخلف، در تمامی تاپیک هایی که کوچکترین مخالفتی با باورهاشون داشته باشه رو تخته میکنه.

درس بزرگی برای خیلی از بچه ها باید باشه که به هیچکدام از نقل قول های یکسری افراد جواب ندن و سریعا گزارش تخلف بزنن.

چون هدفشون در درجه اول عصبانی کردن، در درجه دوم سیاسی کردن بحث و در درجه سوم حذف شدن تاپیک هست.

درس خوبی دیشب گرفتم و حتما از این به بعد میدونم با این افراد چگونه برخورد کنم، بی محلی مطلق. :gol:

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش رو بخوای بنظر من اینطوری بهتره فقط یه خورده بحثهای کلی و نظر سنجی و یا تاپیکهایی که خودت میزنی جالب هست ولی با تجربه ای که من دارم اگه گفتگوی آزاد دوباره مثل قبل داغ بشه مشکلات بعدی سرازیر میشن. فیلی شدن ، جر و بحثهای بیهوده ، اخراج و...
بد میگم بزن تو گوشم... :razz:

نزنیا... :cry:

real Crysis

اخراجی موقت
راستش رو بخوای بنظر من اینطوری بهتره فقط یه خورده بحثهای کلی و نظر سنجی و یا تاپیکهایی که خودت میزنی جالب هست ولی با تجربه ای که من دارم اگه گفتگوی آزاد دوباره مثل قبل داغ بشه مشکلات بعدی سرازیر میشن. فیلی شدن ، جر و بحثهای بیهوده ، اخراج و...

سلام
میخوای من بزنم.
ببینین هرچقدر هم گلوی خودتونو پاره کنین این ملت همو کاری رو میکنن که نباید.
میتونم همین حالا 10 تا تاپیک نام ببرم که همه دارن در مورد با حجاب و بی حجاب حرف میزنن نه این میتونه اونو قانع کنه نه اون میتونه اینو قانع کنه تازه وقتی میری راه دروستو بهش نشون میدی ذرتی گزارش میده برات اخطار میزنن.

*Essi*

اخراجی موقت

من دقت کردم توی تاپیک ها کلا دو سه نفر هستند خیلی علاقه دارند بحث هارو به مسائل روز سیاسی و آنهم به زبان مستقیم ربط بدن و ایجاد تشنج کنند.

اکثرا هم هدفشون تاپیک هایی هست که علوم انسانی رو نشانه میگیره که اینها درصدد حذفش هستند.

مسائل روز اجتماعی و فرهنگی اینقدر زیاده که اگه بحث کنترل بشه اصلا جایی برای سیاست نمی مونه، فرهنگ درست باشه سیاسیون باید فرار کنند.

حالا چون پسر خوبی هستی یه تیر تو پات خالی میکنم، سیلی نمیزنم بهت. :D

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میخوای من بزنم.
ببینین هرچقدر هم گلوی خودتونو پاره کنین این ملت همو کاری رو میکنن که نباید.
میتونم همین حالا 10 تا تاپیک نام ببرم که همه دارن در مورد با حجاب و بی حجاب حرف میزنن نه این میتونه اونو قانع کنه نه اون میتونه اینو قانع کنه تازه وقتی میری راه دروستو بهش نشون میدی ذرتی گزارش میده برات اخطار میزنن.

بزنی میخوریا... :D

من دقت کردم توی تاپیک ها کلا دو سه نفر هستند خیلی علاقه دارند بحث هارو به مسائل روز سیاسی و آنهم به زبان مستقیم ربط بدن و ایجاد تشنج کنند.

اکثرا هم هدفشون تاپیک هایی هست که علوم انسانی رو نشانه میگیره که اینها درصدد حذفش هستند.

مسائل روز اجتماعی و فرهنگی اینقدر زیاده که اگه بحث کنترل بشه اصلا جایی برای سیاست نمی مونه، فرهنگ درست باشه سیاسیون باید فرار کنند.

حالا چون پسر خوبی هستی یه تیر تو پات خالی میکنم، سیلی نمیزنم بهت. :D

آره راستش من خودم تو بحثا شرکت نمیکنم مگر نظرسنجی باشه ولی در کل از تاپیکهایی که یه نوع نو آوری توش باشه و یا یه چیزی که علمی باشه و چیزی به اطلاعاتم افزوده بشه لذت میبرم.
داش اسی ایول به مرامت... :)

real Crysis

اخراجی موقت
بزنی میخوریا... :D

آره راستش من خودم تو بحثا شرکت نمیکنم مگر نظرسنجی باشه ولی در کل از تاپیکهایی که یه نوع نو آوری توش باشه و یا یه چیزی که علمی باشه و چیزی به اطلاعاتم افزوده بشه لذت میبرم.

باشه ولی میترسم بزنم دیگه نتونی پاشی تا جواب بدی.
متعصفانه اگه تاپیکی نو جالب یا حتی فوئ العاده باشه همین دوستان از بینش میبرند.

*Essi*

اخراجی موقت

اون گفته های تعمق برانگیز من یادته؟
نزدیک به 40 صفحه هست که با کلی تلاش جمع آوری و گلچین کردم و بعضی هارو هم خودم ترجمه کردم.

هر کدومشون پتانسیل یک تاپیک رو دارن فقط باید روشون فکر کرد و یک متن جالبی درآورد.

حالا وضعیت آزاد اینجا یک کم بهبود پیدا کرد، اون تاپیک هارو در راستای تعمق استارت میکنیم، شاید بستر علوم انسانی توی همین جمع محدود ما کمی اصلاح بشه.

موفق باشی برادر پیانو.

3erERFAN

عضو جدید
سلام به همه ی حاج آقا ها و حاج خانوم های گرامی;)البته بعد از مدتها بازم:D

واقعیت اینه که تا وقتی مدیرها شدت برخورد رو بیشتر نکنن هیچ تغییری توی این باشگاه رخ نمیده..... آقا خوب زورکی نیست که یکی حتما مدیر باشه! نمیتونه خوب بیاد بگه نمیتونم..... میگین چرا؟ چون این همه تاپیک بیهوده زده میشه یا بخش های بیهوده ای مثل تالار عکس و زنگ تفریح وجود دارن اما مدیرا پافشاری میکن که این دوتا تالار حتما باشه.... بابا آخه وقتی یه غده ی بدخیم وجود داره میکنیش میندازی میره نه اینکه همش اخطار بدی به این و اون.... به مولا اونایی که باید میدونن که خیلی از کاربرا دیگه مهندس نیستن جز یه مشت بچه مچه! حالا هی من میگم و باز....!

اگه یه طبقه بندی اساسی بشه و مطالبی که متعلق به عهد بوووووق هستن (غیر مفیداش) حذف بشن دیگه کسی جرات نمیکنه چرت و پرت بگه..... اکثرتون هم میگید بابا تو خودتم که اسپمر بودی.... باشه آقا بودم ولی دیگه فهمیدم شان یه مهندس بالاتر از این الافی هاست

آی که دهنم کف کرد.... برم یه لیوان آب بخورم:D

*Essi*

اخراجی موقت
متاسفانه من ابتدا فکر میکردم وضعیت نابسامان تالار آزاد بیشتر به خاطر مدیریت و حذف هاست.

اما امروز باید بگم بالای 80 درصد تقصیر، گردن خود کاربرهاست.

تاپیک های رمالی، فال گیری، عشقولانه، نامه به خدا و پیغمبر، دلنوشته های یک خسته، قلب شکسته یک اردک !!!!!

وقتی ذره ای نبوغ و اندیشه در میان کاربران دیده نمیشه این میشه عاقبتش.

اصرار بر کوپی کردن خبرهای جالب، مطالب جدید (اینجا سر خط خبرها نیست، خیلی ها هم ماهواره دارن هم فیلــترشکن)

کاربر گرامی (مخاطب از خودم گرفته تا سایر دوستان)، توی این تالار از خودت مایه بذار، اصراری نیست هفته ای 10 تا تاپیک بزنی.

یک تاپیک در هفته بزن با مطالعه و اون رو با اندیشه خودت جلو ببر، از دغدغه های خودت بگو، هرکاری میکنید بکنید فقط لطفا از خودتون مایه بذارین.

تالار زنگ تفریح و تالار ادبیات و تاپیک قصه زیاده، خسته شدین برین اونجا شوخی کنین، چرا همه چیو قاطی میکنین !!!!
من هم خسته شدم میرم اون تالارها.

EECi

مدیر بازنشسته
متاسفانه من ابتدا فکر میکردم وضعیت نابسامان تالار آزاد بیشتر به خاطر مدیریت و حذف هاست.

اما امروز باید بگم بالای 80 درصد تقصیر، گردن خود کاربرهاست.

تاپیک های رمالی، فال گیری، عشقولانه، نامه به خدا و پیغمبر، دلنوشته های یک خسته، قلب شکسته یک اردک !!!!!

وقتی ذره ای نبوغ و اندیشه در میان کاربران دیده نمیشه این میشه عاقبتش.

اصرار بر کوپی کردن خبرهای جالب، مطالب جدید (اینجا سر خط خبرها نیست، خیلی ها هم ماهواره دارن هم فیلــترشکن)

کاربر گرامی (مخاطب از خودم گرفته تا سایر دوستان)، توی این تالار از خودت مایه بذار، اصراری نیست هفته ای 10 تا تاپیک بزنی.

یک تاپیک در هفته بزن با مطالعه و اون رو با اندیشه خودت جلو ببر، از دغدغه های خودت بگو، هرکاری میکنید بکنید فقط لطفا از خودتون مایه بذارین.

تالار زنگ تفریح و تالار ادبیات و تاپیک قصه زیاده، خسته شدین برین اونجا شوخی کنین، چرا همه چیو قاطی میکنین !!!!
من هم خسته شدم میرم اون تالارها.

سلام
خوشحالم که به این نتیجه رسیدید
هفته ها قبل در بخش مدیریت این بحث رو با مدیران مطرح کردم
تقریبا به ابن جمع بندی شما رسیدیم

باید فرهنگ تحقیق و مطالعه و احترام به یکدیگر ، در باشگاه رشد پیدا کنه

تنها راه حلی که میشود به اون اشاره کرد ، تلاش افراد آگاه برای مطرح کردن مباحث مفید در تالار گفتگوی ازاد است
باید توپ بازی رو خودتون بدست بگیرید و با مطالب پر محتوا به مرور زمان اینجا رو به گفتگوی ازاد سال ها پیش برگردانید

البته گزارش تاپیک های غیر مرتبط و نوشتن توضیح برای مثال انتقال به تالار مشاوره ، می تواند کمک زیادی به مدیران این تالار بکند

موفق باشید

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسی یک نفر در دفتر تالار اغتشاش به پا کرده
برو ارشاد کن این بنده خدا رو :D

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از راهکارها که شاید کمک کنه انتقادات کمتر بشه اینه که اینقدر راحت تاپیکی که زده میشه و هیچ مشکلی با قوانین باشگاه نداره رو حذف نکنید

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایی این همه تاپیک هست که همش ایناس: اگه پسر اینو بگه, اگه دختر این شکلی باشه ,اگه چاق باشه ,اگه لاغز باشه, اگه عشقتون اینو, بگه اینو نگه, چرا دخترا دوستیو به هم میزنن, چرا پسرا خیانت میکنن, اقا چرا زن نمیگیری, خانم چرا ترشیدی, و و و ....
من نمیگم همه ی تاپیکا علمیو اینا باشه اما هر کیم هر چیزی به ذهنش رسید خدایی نیاد تاپیکش کنه!!!

Mkvisual

عضو جدید
یکی از راهها ...
با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری بازگشت تالار به مواضع قبل 88 خود ...
یعنی اون زمانی که دوستانه قدیمی تر یادشون میاد ...

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام!
چرا باشگاه قسمت خاصی برای مطالب و بحث های سیاسی و به روز نداره؟؟؟!
خیلی خوب میشه چنین تالاری با قوانین و بدون توهین و جبهه گیری باشه ....
منم با این دوست عزیز موافقم با توجه به نزدیک شدن به انتخابات وجود چنین تالاری خیلی میتونه کمک کنه!
هر کسی محترمانه نظر و عقیدشو بیان کنه یا اگه با نظر کسی مخالف بود منطقی و محترمانه دلایلشو بگه!

*Essi*

اخراجی موقت
بازم سلام!
چرا باشگاه قسمت خاصی برای مطالب و بحث های سیاسی و به روز نداره؟؟؟!
خیلی خوب میشه چنین تالاری با قوانین و بدون توهین و جبهه گیری باشه ....
منم با این دوست عزیز موافقم با توجه به نزدیک شدن به انتخابات وجود چنین تالاری خیلی میتونه کمک کنه!
هر کسی محترمانه نظر و عقیدشو بیان کنه یا اگه با نظر کسی مخالف بود منطقی و محترمانه دلایلشو بگه!

با توجه به عدم وجود چیزی به نام انتخابات در این کشور آزاد، بهتره بحثی پیرامون این مسائل در این کشور صورت نگیره.

چون فقط به درگیری و تنش و کدورت میکشه، هرکس بصیرت داره میره رایش رو میده و کسی هم که نیاز باشه انتخاب میشه، بهتره ما خودمون رو درگیر این چیزا نکنیم و ببینیم ریشه های گرفتاری اصلی ما کجاست.

مشغول شدن به سیاست، هم برای باشگاه به صلاح نیست هم ما، چون درد ما سیاست نیست، یک جا دیگه است اونو باید بررسیش کرد.

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به عدم وجود چیزی به نام انتخابات در این کشور آزاد، بهتره بحثی پیرامون این مسائل در این کشور صورت نگیره.

چون فقط به درگیری و تنش و کدورت میکشه، هرکس بصیرت داره میره رایش رو میده و کسی هم که نیاز باشه انتخاب میشه، بهتره ما خودمون رو درگیر این چیزا نکنیم و ببینیم ریشه های گرفتاری اصلی ما کجاست.

مشغول شدن به سیاست، هم برای باشگاه به صلاح نیست هم ما، چون درد ما سیاست نیست، یک جا دیگه است اونو باید بررسیش کرد.

نمیدونم والا ....
اما به هر حال بحث های سیاسی هم میتونن خوب و مفید باشن .... و شاید ریشه های گرفتاری اصلی هم پیدا شد ...

Mkvisual

عضو جدید

اصولا شما هنوز تو همون موضعتون هستید و نمیخواهید قبول کنید که ...

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی صورت مساله رو میشه پاک کرد آخه چرا باید اونو حل کنیم
بهترین راه حل بستن تالاره
خلاص!!

*Essi*

اخراجی موقت
خواهشا آدمای ترسو زیاد توی بحث های جدی وارد نشوند.

آدمایی که با نوشته ها بنیان اعتقاداتشون سست میشه و مجبور میشن مدام گزارش تخلف بزنند.

تخلف رو برای توهین گذاشتن ولی کسیکه از ترس گزارش تخلف میده، آدم خیلی ضعیفی هست و بُت او به مراتب ضعیف تر......

خودتون رو مرد تر بار بیارین عزیزان.

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهشا آدمای ترسو زیاد توی بحث های جدی وارد نشوند.

آدمایی که با نوشته ها بنیان اعتقاداتشون سست میشه و مجبور میشن مدام گزارش تخلف بزنند.

تخلف رو برای توهین گذاشتن ولی کسیکه از ترس گزارش تخلف میده، آدم خیلی ضعیفی هست و بُت او به مراتب ضعیف تر......

خودتون رو مرد تر بار بیارین عزیزان.
همین جامعه مجازی هم بی وجود این آدمها میبینی چقدر دلچسب تر میشه ؟

*Essi*

اخراجی موقت
همین جامعه مجازی هم بی وجود این آدمها میبینی چقدر دلچسب تر میشه ؟

باز ای کاش یک چسبی در کار بود، انگار با تُف یک کاغذ رو چسبوندی به دیوار، منتظری نیوفته !!!!

یکسری باورها دقیقا همین حکایت کاغذ هست، نمیره چسبش رو درست کنه، میگه از کنارش رد نشو باد میاد کاغذم میوفته !!!!

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز ای کاش یک چسبی در کار بود، انگار با تُف یک کاغذ رو چسبوندی به دیوار، منتظری نیوفته !!!!

یکسری باورها دقیقا همین حکایت کاغذ هست، نمیره چسبش رو درست کنه، میگه از کنارش رد نشو باد میاد کاغذم میوفته !!!!
عجب تمثیلی

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسی خان مشکل این تالار محدود و منحصر به اون ادما نیست که گزارش خلاف می کنن.

اونا حداقل یه بت و ایده ای برای دفاع کردن دارن . مشکل این تالار خیلی چیزای ریشه دار تر هست !!!

مشکل این تالار کاربرایی هست که پشت یوزر های دیگه خودشون رو مخفی کردن و قصد به هم زدن تالارو دارن البته در لفافه ازاد اندیشی و بیان نظرات روشنفکرانه . این ادما ممکنه باهات بگن و بخندن و حتی تشویقت کنن به ادامه مباحث ولی هدف و نیت اصلی شون یه چیز دیگه است .

شاید اینا گزارش خطا نکنن( که بعید میدونم) ولی انجام هر خطایی رو برای خودشون هم مباح و ازاد می دونن . انگار از مصونیت دیپلماتیک برخوردارن !!!

مشکل این تالار کاربرایی هست که هنوز عضویتشون کامل نشده میان اینجا و تاپیک های دختر و پسری و عشقی میزنن

مشکل این تالار اینه که تاپیک هایی که باید درش بحث بشه و حرف جدید زده بشه مورد استقبال قرار نمی گیره ولی تاپیک اخ جون منم مجردم و تو چقدر خوشگلی و اون چقدر ملوسه در عرض چند ساعت چندین صفجه جلو میره

مشکل این تالار کاربرایی هستن که خودشون رو فراتر از قانون میدونن .....

مشکل این تالار کاربریه که برمیگرده میگه میدونم قانون اینه ولی کاری که دلم بخواهد میکنم

مشکل این تالار اینه که هنوز جوون ما به اون سن نرسیده مباحث اجتماعی و سیاسی و عشقی و فرهنگی و تاریخی ر و از هم تشخیص بده . طرف با دید عشقی در تاپیک های اجتماعی نظر میده . با دید عشقی میاد تالار گفتگوی ازاد .

مشکل این تالار اینه که بعضی ها که از مامانشون قهر می کنن میان اینجا عقده هاشونو خالی کنن

چقدر در روز یه مدیر می تونه تاپیک حذف یا منتقل کنه ؟؟ نگاه کن به امار پستهای بچه ها........ خودت می بینی کسایی که تاپیک ها رو منحرف می کنن یا با غرض ورزی وارد تاپیک میشن ، اکثرا کاربران با پست های بالا هستن

مشکل این تالار کاربرایی هستن که ادعا می کنن رشته دانشگاهیشون فلان بوده ولی میان تاپیک های تخصصی در مورد رشته هایی میزنن که کوچکترین سنخیتی با رشته شون نداره .

آخرین ویرایش:
بالا