ارائه راهکارهای عملی برای بهبود وضعیت تالار گفتگوی آزاد

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم توی یک فروم تستش کردم و نتیجه هم گرفتم.
اما خوب بنا به دلایلی هرگز اونجا فعالیتی نخواهم داشت.

یعنی کاربرها با هم مثل اعضای یک خانواده میشن تا دشمن خونی.

حالا اگه فرصتش به من داده بشه که بتونم بیشتر و در فضایی بازتر با کاربرها باشم، میبنین که میشه.

ببین ایرانی ها پاشون رو میذارن توی فرودگاه کشورهای خارجی، آدامس رو میذارن لای دستمال کاغذی، میندازن تو سطل زباله.

ایرانی همون ایرانیه ها، اما اونجا نظم و دیسیپرین دیده عاشقش شده.

اینجا دیده همه چیز خر تو خره، گفته منم یک خر. :D

اول خر درون رو میکشیم، بعدا میرسیم به مدیریت و وجود یک ناظر فقط برای نظم دهی. ;)

کلمه ای به نام بلا نسبت برای همین جا ها ساخته شده

ولی تاپیک سطل آشغال مهمترین کاره

البته اینجا می گم سطل آشغال وگرنه یه اسم جیگیلی ویگیلی براش انتخاب می کنیم با کلاس تر از بقیه ی جا ها

نظرت در مورد تاپیک جملات رومانتیک چیه ؟ که الان داریم؟

*Essi*

اخراجی موقت
کلمه ای به نام بلا نسبت برای همین جا ها ساخته شده

ولی تاپیک سطل آشغال مهمترین کاره

البته اینجا می گم سطل آشغال وگرنه یه اسم جیگیلی ویگیلی براش انتخاب می کنیم با کلاس تر از بقیه ی جا ها

نظرت در مورد تاپیک جملات رومانتیک چیه ؟ که الان داریم؟

نه بلا نسبت نداریم، آغاز سقوط یک انسان غرور و تکبر هست، آدم ها میتونن پست تر از همه چیز بشن.

نظر دونت پر شده ها، هی فوران میکنه. :D

به نظرم اینجور تاپیک ها خوب هستن در موقع لازم، ولی باید برن توی همون بخش مطالب خبری و آموزنده.

به هر حال یه عده مثل قمری عاشق میشن یا مثل قناری دلشون میشکنه، نباید بهشون سخت گرفت. :smile:

تاپیک سطل آشغال به نظرم یکجور آبرو بری هست، آبروی افراد نباید بره که فلانی اسپمر هست.

باهاش خصوصی حرف بزنی، مطئنا تاپیکی اسپم زا نمیزنه. :gol:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
واقعا گام مهمی برداشتین...

من یه پیشنهاد دادم که اولا کاربران تازه وارد نتونن تاپیک بزنن و وقتی امتیازاتشون به حد نصاب رسید و با قوانین آشنا شدن بتونن تاپیک بزن...(مخصوصا تو گفتگوی آزاد) که متاسفانه مورد قبول واقع نشد...

از طرف دیگه عضویت تو این باشگاه خیلی راحته متاسفانه یه عده مالتی یوزر به راحتی عضو میشن و نظم تالار رو به هم میریزن...

از یه طرف دیگه اگر یه مدیر داشته باشه این تالار که با نظارت ایشون تاپیک ها تایید بشن خیلی عالی میشه
چیزی که جناب پیرجو گفتن که مدیران این اختیار رو دارن و من تنها تو تالار ادبیات به این مورد برخوردم...

حرف شما درست که ما باید خودمون ناظر خودمون باشیم اما تا این فرهنگ جا بیفته خیلی زمان بره... و کم بازده...
یه کاتالیزور خوب اجرای سفت و سخت قوانینه که به برقراری نظم بیشتر این تالار سرعت میبخشه...

آخرین ویرایش:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجیب نیست عزیزم. :D
مدیران اینجا هم بچه هایی از خود ما هستند.
دشمن من و شما نیستند که.
نه....من واقعا تاپیک هایی که کوچیکترین زمینه‌ی بحثی خارج از مسئله‌ی ازدواج داشتن رو دیدم که بعد از چند ساعت مزدن....فک کردم این رو هم میزنن!!!

من خودم تو چندتا فروم مدیر بودم قبلا و کاملا با دغدغه ها و تحت فشار بودن مدیران برای حفظ سایتشون آگاهم.
من خودم هم وب مستر هستم و میدونم که باید یه سری چیزا رعایت بشه... ولی این سایت داره خیلی زیاد رعایت میکنه....شما تو پیسیورلد هم هستید! اینجا اندازه اونجا ازاد باشه، ما کلامون رو میندازیم هوا...

ما در درجه اول باید مدیر رو از خودمون بدونیم نه یک آقا بالاسر.
اینجوری اونم با اعتماد به ما، فضا رو بازتر میکنه.
درسته.... مدیران واقعا تو بحث ها شرکت میکنن و تو کنسولگری (تاپیک دفتر مدیریت!!) واقعا میان و جواب سوال دوستان رو میدن...

چون میدونه من نوعی به قوانین احترام میذارم. :gol:

مشکل، از همین قوانین شروع میشه!! حالا بذا برسیم جلو!

تاپیک به معنای واقعی به چه تاپیکی میگی؟
سیاسی و مذهبی تند و به چالش کشیدن با لحنی جدی؟

اوووووووووم.....نه نه... من اصلا نمیخوام وارد مسئله‌های اینجوری بشم به کلی.... منظورم اینه که یه مدت اخیر، تاپیک های رگباری، از کاربرایی می‌اومدن که در روز برا ۴-۵ مین بار داشتن پیست میشدن اینجا!! موضوع اکثرشون در مورد چیزای الکی بود که اکثرا اسپم می‌خوردن.... اکثر تاپیک هایی که بحث میخواست بکنه رو پاک کردن.....
مثلا، من اوردم با شواهد و مدارک خواستم بحث بکنم در مورد اینکه فارسی زبان ها، اعراب، کرد ها، ترک ها معمولا تو سایتی مثل ویکی‌پدیا دنبال چی میگردن... اونوقت تاپیک صبح نشده پاک شد....برا منی که اون وقت شب نشستم فسفر سوزوندم!! و تاپیکی زدم که بشه در موردش بحث کرد، مهمه که تاپیکم باقی بمونه....ولی بدون هیچ حرفی فقط پاکش میکنن....

ببین مشکل جامعه ما نداشتن علوم انسانی اولیه هستش، من اینو بعد از مدت ها فهمیدم درد ما اصلا جای دیگه است.
که فرصت بشه در تاپیک هایی مطرحش خواهم کرد.

متاسفانه ما هیچوقت فلاسفه‌ی معروفی نداشتیم تو تاریخمون....اگر هم داشتیم، نمیدونم من اسمش رو نشنیدم!!! ما تو بحث فلسفه و منطق و اینا چیز خاصی نداریم!!

مدیریت قطعا همکاری میکنه.
ولی خوب من تا حالا یک درخواست جامع و با برنامه ندیدم که به تیم مدیریتی اعلام بشه.
من این مسئله رو همیشه گفتم!! انتقاد کردن از بدی ها چیزیه که بدی دست هر کسی از پسش بر میاد....ولی انتقادی خوبه که اخرش، بیایم یه راه حل بدیم.... من وبلاگ دارم.... معمولا مطالب وبلاگم اینجوریه که میگم به یه همچین مشکلی خوردم، یه همچین جوری حلش کردم!!! به همین سادگی..... ما فقط انتقاد بکنیم بدون برنامه برا حلش، به درد نمیخوره!!

این تاپیک رو زدم برای یک جمع بندی نظرات که سعی میکنم خودم یک چکیده رو برای مدیریت ارسال کنم. :gol:

چیزی که اکثرا واقعا لازم داریم، اینه که تاپیک های بیخودی نیاد بالا...این مهم، بدون نیاز به تایید مدیریت بودن تاپیک ها بدست نمیاد... مسئله هم این هستش که انجمن مدیرش همیشه نیست که بتونه تاپیک ها رو تاید کنه...
بنابراین، اومدم گفتم که چند کاربر رو به انتخاب مدیریت، به عنوان همکار خودشون در نظر بگیرن که تاپیک ها رو تایید کنن، در موقع لزوم تاپیک رو قفل کنن و همچنین پست ها رو گزارش بدن... به همین سادگی، مسئولیت بین مدیریت و کاربرانش پخش میشه و همیشه یه نفر هست که انلاین باشه...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با درود خدمت همه دوستان گرامی.:gol:

نمیدونم سابقه حضور شما در این تالار پیر گفتگوی آزاد چقدره.
یه ماه، دو ماه، یه سال یا بیشتر.

اما اونایی که قدیمی تر هستند میدونند، نزدیک 3 سال پیش تالار گفتگوی آزاد باشگاه مهندسان یگانه تالاری در بین تمامی فروم های ایرانی بود که در آن همه سلایق مذهبی و سیاسی بحث میکردند.

اونهم با احترام و دوستی.

اما خوب یکسری جریاناتی پیش اومد که بحث های منطقی در جامعه ما به سمت گفتگوهی خشن و پر از توهین رفت.

کم کم حساسیت زیاد شد، توهین پشت توهین و بعد از آنهم دلزدگی بسیاری از کاربران.

مدتی سکوت مطلق.
و در نهایت وضعیت امروز.

یعنی تنها مکانی برای کوپی کردن خبرها، اسپم کردن و شکلک گذاشتن. :(
.
.
.

هدف من از این تاپیک چند بخش داره:

ابتدا میخوام یکسری بخش بندی جدید برای این زیر تالار ارائه بدم تا به همت مدیریت محترم اجرا بشه و شاهد مطالب پر بارتری باشیم و امیدوارم دوستان هم نظر بدهند.

سپس یک کم با خودمان بحث کنیم، آیا الزاما هر مطلبی باید در این تالار مطرح بشه یا نه؟

آیا حافظان این تالار در درجه اول کاربران فرهیخته اون باید باشن یا مدیران ارشد با کلی مشغله کاری؟

سلام بر شما ......اقدام خوبی کردین ......در گذشته نیز با وجود برخی همواره مشکل بوده .....وقتی باشگاهی رتبه ای اونم زیر 100 پیدا کنه .....اینکه مشکلاتی درش بوجود بیاد یا برخی به عمد به منظور اینکه کاربران از اون زده بشند و در پیام خصوصی تبلیغ فلان فروم رو بکنند به نظر من طبیعی است

1- صفحه اصلی گفتگوی آزاد:

در این صفحه دوستان تاپیک هایی ایجاد کنند که تنها حاصل فکر و اندیشه خودشان باشد.
روی اون فکر کرده باشن.

از یک مساله کوچک در زندگی شخصی گرفته تا دغدغه های بزرگ اجتماعی و فرهنگی.

بحث های مذهبی که تالار خودش رو داره، چه لزومی داره پاچه خواری یا انتقاد تند از مذهب اینجا مطرح بشه.
اگر کسی فکر میکنه مشکلی هست، بره در تالار اسلام و ادیان مطرح کنه.

بحث های سیاسی، آوردن نام اشخاص مانده و کنار رفته سیاسی، باز دردی رو از چه کسی دوا میکنه؟

یه بنده خدایی گفت، مگه مشکل جوانان ما موی اوناست.
نه مشکل جوونای ما موی اونها نیست.

مشکل ما خودمون هستیم که همیشه دنباله رو و جان فدای دیگران بودیم.
از این بازی های سیاسی موافق و مخالف بیرون بیایین و زیر بنای علوم انسانی جامعه رو با مطرح کردن مشکلات فرهنگی و اجتماعی تقویت کنید.
وقتی میدونین اثری نداره، بهش دامن نزنین.
.
.
.
و اما یک تاپیک مناسب باید بین 4 تا 8 خط نوشته یا سئوال از خود استارتر داشته باشه.
اگر هم بناست مطلبی رو از جایی کوپی کنه، بهتره بخونه و یک چکیده مختصر ارائه بده.

چون تجربه نشون داده کسی مطالب طولانی رو مطالعه نمیکنه.
اگر کسی برای تاپیکی فکر نکرده و اونرو فقط جایی دیده و خوشش اومده، خواهشا بحث رو باز نکنه.

اجازه تبلور اندیشه و وول وول خوردن سلول های خاکستری مغزتون رو به این موجودات دوست داشتنی بدین.:D

بذارین اثری ارزشمند اعم از طنز یا جدی از خودتون باقی بمونه.

حرف شما متین و درسته .....ولی زدن حرف بی مدرک رو اصلا و ابدا قبول ندارم .....مثلا یک شخصی اومد تاپیکی زد و در مرود حرکات موزون صحبت کرد .......میدونید کیو میگم که ؟!
یک سری از محاسنم گفت ! ولی معایب رو نگفت ......البته بماند که خیلی از همون محاسن ذکر شده رد شده است و البته خب افرادی هم خوششون اومده بود و وقتی اطلاعی به اشتباه داده بشه مشخص است که فاجعه اش بیشتر از کپی پیسهایی است که با ارائه منبع داده میشه ( یه نفر بعد این تاپیک میاد و تاپیکی میزنه با این انتقاد که چرا در مهد کودکها دائما کلاس رقص نیست یا اونهایی که هست چرا از آن پس بهشون اجازه داده نمیشه !) و ظاهرا شما رو ناراحت میکنه ........جالبی این مسئله اینه که جایگزین بسیار خوبی این حرکت موزون داره و اون هر کدام از ورشهایی است که میشناسیم و محاسنات یک ورزشکار به مراتب بیشتر از یک رقاص میباشد !

اینکه بخوای با تفکر خودت حرفی رو بزنی خوبه ولی به شرطی که آسیب رسون نباشه ....مثلا در مرود مسئله حجاب میشه تقریبا هر حرفی رو زد

ولی مثلا در قبال مسئله ریزگردها ....یک نفر از خودش آمارهای من در اوردی در بیاره و یک سری بسطهایی رو ارائه بده بدون مدرک از نظر من قابل قبول نیست و نیازمند منبع است

یا مثلا بحث انرژی درمانی و آب درمانی ......میشه دروغ های ماهواره رو به خورد مردم داد و گفت با اندیشه خودم مطلبی رو گفتم !!!!

از این نمونه ها زیاد دیده شده و خود شما هم کم و بیش در جریانی !

بنابراین اینکه کپی پیسی بشه یا نشه بستگی به موضوع انتخابی داره

2- زیر تالار همشهری ها

3- زیر تالار مناسبت ها

این دو زیر تالار بسیار به جا هستند.
ولی متاسفانه بسیاری از تاپیک هایی که در صفحه اول این تالار استارت میخورن، به این دو گروه تعلق دارن.

تقاضای شفا و دعا و تسلیت چه برای آدم های عادی، چه آدم های مشهور تر و... همه میتونن در این بخش ها گنجانده شوند.

4- مطالب خبری و آموزنده

به نظرم وجود این زیر تالار به شدت در گفتگوی آزاد احساس میشه.
خیلی از دوستان علاقه دارن، مطلبی رو از جایی کوپی کنن.
مطلبی که شاید گفتگویی نشه پیرامون اون داشت
اما خبری جالب و یا اموزنده هست.

این مطالب امروز 90 درصد حجم گفتگوی آزاد رو متاسفانه به خودشون اختصاص دادن که با ایجاد چنین زیر بخشی، یک نظم خاصی خواهیم داشت.
مورد چهارمی که گفتین ......اینجا چندین بار درخواست شده و مورد قبول واقع نشده ......باشگاه مهندسان رو با هر جایی مقایسه نکن
5- بخش طلایی گفتگوی آزاد

بدون شک این زیر تالار میتواند شاه تالار باشگاه باشد.

در پایان هر دو هفته، از میان کاربران یکسری نظرسنجی صورت میگیره از بهترین تاپیک های ایجاد شده.
که سه تاپیک برتر میتونن به اون بخش برن.

در این زیر بخش کسی نمیتونه تاپیکی استارت کنه و تنها تاپیک های منتخب به اونجا راه پیدا میکنند.

مطمئنا این زیر بخش کلکسیونی خواهد بود از زیبا ترین و برترین تاپیک هایی که اندیشه فقط شخص استارتر هست و به علت محدودیت ایجاد تاپیک همیشه ماندگار خواهد ماند. :gol:
فکر زیبایی است .....ولی به درد انجمنهایی میخوره که به زور 50 کاربر دارن نه باشگاه مهندسان ایران ......شما چه آماری از کاربران تالار گفتگوی آزاد داری ؟
چند نفر اینجا هستن ؟ ....با این نوعی که شما گفتی نظرسنجی بین تاپیکها میشه محفل رای دادن دوستان استارترها !

در پایان هم خدمت دوستان و سروران گرامی چند نکته رو به عنوان برادر کوچکتر عرض کنم:

یکبار هم که شده بذارین خودمون ناظر اعمال و رفتار خودمون توی جامعه اعم از حقیقی و مجازیش باشیم.

یکبار خودمون قوانین رو بخونیم و فکر کنیم هر کدوم از ما الان مدیر این تالار هستیم.

باور کنین اونوقت خواهید فهمید چقدر از ایجاد تاپیک های غیر ضروری حرص میخورین.

من ذره ای شک ندارم که با همکاری ما، در عرض کمتر از یک ماه دوباره هیجان و شور در کنار احترام به این تالار پیر و خسته باز خواهد گشت.

و میتونیم این تالار رو دوباره در صدر همه فروم ها ببینیم.

به امید موفقیت.
تا وقتی برخی چندین نام کاربری دارند ( برخی بالغ بر 10تاشو هم دیدیم ) امکان کنترل این مسائل نیست ......از طرفی هم نوع جبهه گیری های کاربران کاملا مشخصه .....طرف تو پستش چنتا توهین به فلان کاربر کرده زیر پستش تشکر خورده !!!!!!
سلام...
واقعا گام مهمی برداشتین...
من یه پیشنهاد دادم که اولا کاربران تازه وارد نتونن تاپیک بزنن و وقتی امتیازاتشون به حد نصاب رسید و با قوانین آشنا شدن بتونن تاپیک بزن...(مخصوصا تو گفتگوی آزاد) که متاسفانه مورد قبول واقع نشد...
از طرف دیگه عضویت تو این باشگاه خیلی راحته متاسفانه یه عده مالتی یوزر به راحتی عضو میشن و نظم تالار رو به هم میریزن...
از یه طرف دیگه اگر یه مدیر داشته باشه این تالار که با نظارت ایشون تاپیک ها تایید بشن خیلی عالی میشه
چیزی که جناب پیرجو گفتن که مدیران این اختیار رو دارن و من تنها تو تالار ادبیات به این مورد برخوردم...
حرف شما درست که ما باید خودمون ناظر خودمون باشیم اما تا این فرهنگ جا بیفته خیلی زمان بره... و کم بازده...
یه کاتالیزور خوب اجرای سفت و سخت قوانینه که به برقراری نظم بیشتر این تالار سرعت میبخشه...

من با این دوستمون کاملا موافقم

تالار گفتگوی آزاد بایستی سیستم مربوط به تاپیکهای مدیریت شده رو برای کاربران تازه وارد مورد استفاده قرار بده .......تا فلان تعداد پست علمی زدن ( با توجه به نام باشگاه مهندسان ایران) حق استفاده از این تالار نباشد ( البته توجه شود چون پستهای زنگ تفریح شمرده نمیشه ....اون کاربر هزارتا تاپیک هم بزنه پستی براش ثبت نمیشه .....)

خیلی طولانی شد و احتمالا نمیخونید !!!!!!

حالا خوبه به این حرف شما هم انتقاد کنم استارتر محترم !!!!!!!!

فرقی بین خلاصه نویسی و مطلبی رو کامل نویسی موجود هست .

خلاصه نویسی یعنی کلی گویی ......ولی کامل نویسی یعنی جزئی گویی

به طبع اونهایی که شب امتحانی هستن و فقط جزوه رو میخونن یا میخوندند طرز تفکر شما رو دارن ( البته این نظر منه)

در شرایطی که وقتی به طور مداوم کتابی رو بخونی کاملا متوجه فرقش میشی

هر چیزی رو با جزئیاتش بررسی کردن نتیجه موفقیت آمزی تری داره و فهم راحت تر

خلاصه نویسی بعد این مرحله است که حفظ کردن رو راحت تر میکنه ( به منظور تقویت حافظه) نه فهمیدن رو !!!!!!

به شخصه معتقدم ابتدا مطلبی بایستی گذاشته بشه و بعد اگر اون طرف خواست برای برخی شب امتحانی ها که دو دقیقه وقت صرف مطالعه براشون سنگینه ( با توجه به اینکه استارتر موظف نیست خلاصه نویسی رو بکند !) قرار بده

والسلام ......

*Essi*

اخراجی موقت
سلام بر شما ......اقدام خوبی کردین ......در گذشته نیز با وجود برخی همواره مشکل بوده .....وقتی باشگاهی رتبه ای اونم زیر 100 پیدا کنه .....اینکه مشکلاتی درش بوجود بیاد یا برخی به عمد به منظور اینکه کاربران از اون زده بشند و در پیام خصوصی تبلیغ فلان فروم رو بکنند به نظر من طبیعی است

سلام بر آقا پسر گل. :gol:

ممنون که نظر دادی، البته شاید هنوز منو اون آدم 4 سال پیش تصور کردی، ولی خوب خیلی فرق کردم توی این چند ساله، از نظر خودم البته. :D

من این تاپیک رو زدم که دیگه بحث گذشته هارو نکنیم، نذاریم دیگه حرف دکتر شریعتی باز مصداق پیدا کنه :

خوشبختيِ ما در سه جمله است:
تجربه از ديروز، استفاده از امروز، اميد به فردا.

ولي ما با سه جمله ديگر زندگيِ مان را تباه ميکنيم:

حسرت ديروز، اتلاف امروز، ترس از فردا.

حرف شما متین و درسته .....ولی زدن حرف بی مدرک رو اصلا و ابدا قبول ندارم .....مثلا یک شخصی اومد تاپیکی زد و در مرود حرکات موزون صحبت کرد .......میدونید کیو میگم که ؟!
یک سری از محاسنم گفت ! ولی معایب رو نگفت ......البته بماند که خیلی از همون محاسن ذکر شده رد شده است و البته خب افرادی هم خوششون اومده بود و وقتی اطلاعی به اشتباه داده بشه مشخص است که فاجعه اش بیشتر از کپی پیسهایی است که با ارائه منبع داده میشه ( یه نفر بعد این تاپیک میاد و تاپیکی میزنه با این انتقاد که چرا در مهد کودکها دائما کلاس رقص نیست یا اونهایی که هست چرا از آن پس بهشون اجازه داده نمیشه !) و ظاهرا شما رو ناراحت میکنه ........جالبی این مسئله اینه که جایگزین بسیار خوبی این حرکت موزون داره و اون هر کدام از ورشهایی است که میشناسیم و محاسنات یک ورزشکار به مراتب بیشتر از یک رقاص میباشد !

بله نویسنده تاپیک حرکات موزون رو میشناسم، ممد محله ماست. :D

الان هم اونیکه تاپیک رو گزارش کرده شناختم، ولی خوب عیب نداره.;)

ببین دوست خوب من، یک کم باید عادت کنیم تا اندیشه ای مخالف اندیشه ما اومد، سریع نگیم تخلف.
سریع نگیم ملت به خطر افتاد، این دید صغیر بودن سایرین رو از خودمون دور کنیم.

شما میگین چون ورزش مزیت هاش بیشتر از حرکت موزون هست، به ورزش بپردازیم، حرکت موزون کلا بایکوت باشه.
انگار بگیم چون فوتبال هیجانش بیشتر از پینگ پونگ هست، پینپ پونگ رو بیخیال شیم؛ فوتبال کافیه.

به نظر من در گفتگوی آزاد جای تنوع هست، جای آمدن همه عقاید، این ترس رو کنار بذارین که خطرناکه و جنگ نرمه و....
منم پس از چند سال فعالیت مطمئنا به آسیب های اجتماعی خیلی بیشتر واقفم، هدفم هم ترویج بی بند و باری و... نبوده و هدف گسترش روحیه شادی هست.
به ورزشش هم میرسیم.
اینقدر سخت نگیر.:gol:

فکر زیبایی است .....ولی به درد انجمنهایی میخوره که به زور 50 کاربر دارن نه باشگاه مهندسان ایران ......شما چه آماری از کاربران تالار گفتگوی آزاد داری ؟
چند نفر اینجا هستن ؟ ....با این نوعی که شما گفتی نظرسنجی بین تاپیکها میشه محفل رای دادن دوستان استارترها !

در مورد طرح بخش طلایی، ابتدا باید اون بخش ورود ممنوع کاربران تازه وارد خورده بشه.

کسانیکه توی نظرسنجی میتونن شرکت کنن و رای اونها محسوب میشه، از اعضای با سابقه خواهند بود.همچنین انتخاب تاپیک های برتر با نظرات گروهی از همه طیف هاست.

البته به شرطیکه با این پیشنهادات موافقت بشه، خوب مسلما بنده جزئیاتش رو هم میگم، بعدا قضاوت کنین.

اگه نشد که داریم قصه میگیم دیگه. :D

فرقی بین خلاصه نویسی و مطلبی رو کامل نویسی موجود هست .
خلاصه نویسی یعنی کلی گویی ......ولی کامل نویسی یعنی جزئی گویی

به طبع اونهایی که شب امتحانی هستن و فقط جزوه رو میخونن یا میخوندند طرز تفکر شما رو دارن ( البته این نظر منه)
.

ببینید فلسفه وجود یک چکیده 4 تا 5 خطی در تمامی مقالات معتبر علمی چیه؟

چرا نمیگن از همون اول همه چیزو باید با جزئیات و از ب بسم الله توضیح داد؟

در استارت یک تاپیک، نویسنده موظفه ابتدا با یک چکیده که حاصل تفکر و تدبر خودش باشه، ذهن مخاطب رو آماده و گرم کنه.

سپس در نوشته های بعدی منابع ارائه بده، خواست لینک بده اما تا حدی که از حوصله مخاطب خارج نشه.

شما مطمئن باش روی 6 خط خیلی بیشتر میتونی تعمق کنی تا روی دو صفحه، اون دو صفحه میتونه به صورت پینوشت ارجاع داده بشه.

این یک کار آکادمیک روز ایران و دنیاست، به نظرم توی این محیط بتونیم پیادش کنیم برای زندگی خودمون مفیده.:)

از اینکه با سعه صدر به سئوالات جواب دادین واقعا ممنون.
من و شما شاید کلا در خیلی موارد با هم اختلاف سلیقه داشته باشیم.

ولی مهم همین هست که هموطن هستیم.

با آرامش باهم صحبت میکنیم و باید این روحیه دشمن فرض کردن طرفمون از این تالار پاک بشه و دوستی های محکمی به یاری خدا شکل بگیره.

در پناه حق. :gol:

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین امر که کاربران قدیمی و جدید تالار گفتگوی ازاد سرانجام به این اتفاق نظر رسیدند که برای سر و سامان دادن و بهبود اوضاع تالار نیاز به یک حرکت و اراده جمعی هست جای بسی خوشحالی و امیدواریه .

پروسه بهبود وضعیت تالار گفتگوی ازاد به این راحتی ها که بنظر می رسه نیست .

بسیاری از این پیشنهادات بارها و بارها در قالب تاپیک های مختلف مطرح شده ولی در عمل با عدم پیگیری و انجام انها وضعیت تالار به این جا رسیده .

انجام برخی از پیشنهادات و راهکارها نیاز به موافقت شخص ادمین داره تا بتونه بستر لازم رو برای ساماندهی فراهم کنه .

حداقل در چند هفته اول و تا پیاده شدن همه تصمیات نیاز به سیستم مانیتورینگ و نظارت مستمر شورایی متشکل از مدیران ارشد ، مدیر احتمالی تالار و تعدادی از کاربران فعال قدیمی و جدید هست .

قوانین تالار نیاز به بازنگری دارند و موارد بسیار دیگر که تکرار مکرراته .

شروع کار برای همه سخت و دشوار خواهد بود ولی در نهایت، پذیرفتن و احترام گذاردن به اراده و خواست عقلانی و منطقی کاربران با در نظر گرفتن شرایط و ضوابط خاصی که شاید فقط ادمین و برخی از مدیران ازش باخبر باشند می تونه این تالارو به روز های بهتری برسونه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر آقا پسر گل. :gol:

ممنون که نظر دادی، البته شاید هنوز منو اون آدم 4 سال پیش تصور کردی، ولی خوب خیلی فرق کردم توی این چند ساله، از نظر خودم البته. :D

من این تاپیک رو زدم که دیگه بحث گذشته هارو نکنیم، نذاریم دیگه حرف دکتر شریعتی باز مصداق پیدا کنه :

خوشبختيِ ما در سه جمله است:
تجربه از ديروز، استفاده از امروز، اميد به فردا.

ولي ما با سه جمله ديگر زندگيِ مان را تباه ميکنيم:

حسرت ديروز، اتلاف امروز، ترس از فردا.

بله نویسنده تاپیک حرکات موزون رو میشناسم، ممد محله ماست. :D

الان هم اونیکه تاپیک رو گزارش کرده شناختم، ولی خوب عیب نداره.;)

ببین دوست خوب من، یک کم باید عادت کنیم تا اندیشه ای مخالف اندیشه ما اومد، سریع نگیم تخلف.
سریع نگیم ملت به خطر افتاد، این دید صغیر بودن سایرین رو از خودمون دور کنیم.

شما میگین چون ورزش مزیت هاش بیشتر از حرکت موزون هست، به ورزش بپردازیم، حرکت موزون کلا بایکوت باشه.
انگار بگیم چون فوتبال هیجانش بیشتر از پینگ پونگ هست، پینپ پونگ رو بیخیال شیم؛ فوتبال کافیه.

به نظر من در گفتگوی آزاد جای تنوع هست، جای آمدن همه عقاید، این ترس رو کنار بذارین که خطرناکه و جنگ نرمه و....
منم پس از چند سال فعالیت مطمئنا به آسیب های اجتماعی خیلی بیشتر واقفم، هدفم هم ترویج بی بند و باری و... نبوده و هدف گسترش روحیه شادی هست.
به ورزشش هم میرسیم.
اینقدر سخت نگیر.:gol:

در مورد طرح بخش طلایی، ابتدا باید اون بخش ورود ممنوع کاربران تازه وارد خورده بشه.

کسانیکه توی نظرسنجی میتونن شرکت کنن و رای اونها محسوب میشه، از اعضای با سابقه خواهند بود.همچنین انتخاب تاپیک های برتر با نظرات گروهی از همه طیف هاست.

البته به شرطیکه با این پیشنهادات موافقت بشه، خوب مسلما بنده جزئیاتش رو هم میگم، بعدا قضاوت کنین.

اگه نشد که داریم قصه میگیم دیگه. :D

ببینید فلسفه وجود یک چکیده 4 تا 5 خطی در تمامی مقالات معتبر علمی چیه؟

چرا نمیگن از همون اول همه چیزو باید با جزئیات و از ب بسم الله توضیح داد؟

در استارت یک تاپیک، نویسنده موظفه ابتدا با یک چکیده که حاصل تفکر و تدبر خودش باشه، ذهن مخاطب رو آماده و گرم کنه.

سپس در نوشته های بعدی منابع ارائه بده، خواست لینک بده اما تا حدی که از حوصله مخاطب خارج نشه.

شما مطمئن باش روی 6 خط خیلی بیشتر میتونی تعمق کنی تا روی دو صفحه، اون دو صفحه میتونه به صورت پینوشت ارجاع داده بشه.

این یک کار آکادمیک روز ایران و دنیاست، به نظرم توی این محیط بتونیم پیادش کنیم برای زندگی خودمون مفیده.:)

از اینکه با سعه صدر به سئوالات جواب دادین واقعا ممنون.
من و شما شاید کلا در خیلی موارد با هم اختلاف سلیقه داشته باشیم.

ولی مهم همین هست که هموطن هستیم.

با آرامش باهم صحبت میکنیم و باید این روحیه دشمن فرض کردن طرفمون از این تالار پاک بشه و دوستی های محکمی به یاری خدا شکل بگیره.

در پناه حق. :gol:
سلام به پسر همیشه طنز پردازمون :gol:
آقا اسی رو از خیلی وقت پیش میشناسیم .........چه قبل عضویت در اینجا و چه بعد آن
مدتی بود کم پیدا بودی عزیز .......
اینکه افراد تغییری منند مهم نیست ........مهم اینه اون تغییر در چه راستایی باشه ........مثلا در جهت حذف تالار ادیان الهی باشه ( میدونید کدوم فروم رو میگم که ......!) یا در جهت حذف تالار و تاپیکی با مضمون شیطان پرستی و ادیان غیر الهی باشه .........

امیدوارم تغییری که ازش صحبت میشه در راستای خوبی ها و الهی باشد .......اندیشه مخالف رو که قطعا بایستی شنید و اجازه صحبت در این باره رو داد .....ولی عمل و هتاکی و همچنین ایجاد اختلاف بزرگ ( مثل پر رنگ کردن مسائل قومیتی) خیر .......

بنده رقص رو هم از شاخه های ورش میدونم ........حرف شما دچار یه عیب بزرگه .....منم براش مثال نقض میارم .......البته احتمال هم میدم که شما با همون نوشیدنی هم مشکلی نداشته باشی

این همه نوشیدنی در طبیعت موجود هست .......یکیش میشه آب و یکیش میشه شراب

شراب فوایدی هم داره و کتمانش نمیکنم .......ولی ضرری که میرسونه چقدر هست ؟ مقایسه ضرر و زیان هست که ماهیت یک ماده یا یک ورزش رو نشون میده

وقتی حرفی بدون منبع ارائه بشه به خصوص در مسائلی که شما پسر عزیز میگی به طبع زیانهای بیشتری به تفکر و تعقل اون فرد وارد میشه

این رو هم خوبه فراموش نکنیم که واقعا آیا ما اقتصاد دان هستیم و از شاخصه های اقتصاد مطلع ؟
آیا ما روان شناس و دکتر هستیم و آیا ما روانشناس و جامعه شناس هستیم ؟ آیا ما تاریخ شناس هستیم ؟ که حالا بیایم در این باره مطالبی رو به بحث بنشینیم و بدون ارائه منبع و مدرک !!!!!!؟
و سایر موارد .......گفتگویی تنها بر اساس ذهن اونم اذهانی که به قول شما عادت کردن مطلب دو خطی فقط ببینند و سختشونه مطلب بلند بالایی رو بخونند از نظر من چیزی نیست که قابل تکیه باشه .....ارائه منبع در اکثر این موارد وارد است

مقاله معتبر علمی ........پی نوشتهایی داره که شخص رو ارجاع میده به منابع اصلی ...... بحث علمی بدون منبع حرف زدن و سندهایی رو نشان دادن امکان پذیر نیست .....ضمن اینکه خود عنوان انتخابی هم بایستی علمی باشد نه چالش گونه ......کاری که خبرگزاریها تنها برای جذب مخاطب میکنند و اکثریت کامنتها رو هم ببینید فقط بر اساس تیتر خبر اظهار نظر نمودند که عملا کسانی که در بطن رسانه ها هستند میدونن فرق تیتر و خود کلام و مطلب رو !

این چنین بشه بخش طلایی خوبه ........ولی شما چطور میخوای کاری کنی که فقط کاربران با سابقه در اون نظر بدن ؟ ........مثلا میخوای تو خصوصی مطرح کنی ؟
فکر میکنی چقدر مقبولیت در این زمینه بین تفکرات مختلف ایجاد بشه ؟وقتی یک مسئله ای مطرح بشه اونم در جمع نه فقط برای مدیران ! هرچند در حد پیشنهاد نیازمند گفتن جزئیاتش میباشیم

در مورد عدم وقت گذاشتن برای مطالعه یاد این ناگفته افتادم :

ناگفته‌هایی شنیدنی از زندگی `پرفسور حسابی ` از زبان فرزندش ایرج حسابی:
پرفسور حسابی به حدی در زندگی‌شان تلاش و فعالیت داشتند که حتی در سن 90 سالگی با داشتن تجربه نزدیک به 70 سال تدریس در دانشگاه شب‌هایی که فردایش کلاس داشتند، تا نزدیکی صبح بیدار می‌ماندند و مانند دانش‌آموزی که باید درس پس دهد مطالعه کرده و مطالب فردایش را آماده می‌کردند. روزی جسارت کردم و از ایشان پرسیدم : یعنی شما بعد از 6 دهه تدریس نمی‌دانید که فردا قرار است چه بگویید؟؟؟؟؟ایشان با مهربانی پاسخ دادند: پسرم ، دانشی که به روز نباشد، به درد نمی‌خورد، اگر من اطلاعاتم کهنه باشد، ممکن است یکی از دانشجویان من به خارج از کشور برود و آنجا یکی از این مباحث جدید مطرح شود و اگر او تا کنون به گوشش نخورده باشد، در مقابل خارجی‌ها کم می‌آورد و غرور ایرانی خدشه‌دار می‌شود.
از زبان پرستار بیمارستان:
پرفسور در آخرین روزهای زندگی اشان که در بیمارستان بستری بودند و ریه هایشان کاملا از کار افتاده بود و چشمانشان به سختی می دید و ما برای تسکین درد ایشان مجبور شدیم چندین بار قوی‌ترین مرفین‌ها را تزریق کنیم، ایشان را دیدم که مشغول مطالعه زبان آلمانی هستند. و در جواب سوال من که با عصبانیت پرسیدم الان چه وقت مطالعه است؟ گفتند:من از سن 50 سالگی با خودم عهد کردم که هر شب حداقل نیم ساعت زبان آلمانی بخوانم و الان این کار برایم تبدیل به عادت شده و اگر شبی مطالعه نکنم ، اصلا خوابم نمی‌برد

خواهش میکنم ....چون مطلب در قبال باشگاه بود نیاز دیدم که مطالبی رو مطرح کنم

انوشه باشید ......

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسی تاپیکت خیلی خوبه ها
نظراتت هم خیلی مفیده واسه تالار
البته حد زیادیش منوطه به نظر ادمین و مدیرای ارشد.چون خیلی از نظراتی که دادی قبلا به طرق و بهانه های مختلف داده شده بود ولی باهاشون موافقت نشد.
مثل همون محدودیت پست برای کاربرای تازه وارد یا کلا سخت تر کردن کاربر فعال شدن!
یا حتی یه زمانی یکی از دوستان پیشنهاد کرد کانتر پست زنگ تفریحو بردارن تا هرکس از راه رسید یه روزه کاربر فعال نشه!
اگه الان که داری اینا رو مطرح میکنی با مدیریت هماهنگی، میشه امیدوار بود به بهبود وضعیت تالار!

ضمن اینکه هستن همیشه کسانی که از قانون گریزی لذت میبرن،احتمالا خیلیا هستن که از وضعیت فعلی تالار لذت میبرن ،طرفدار تاپیکای سخیف و بی محتوان و با وضعیت جدیدی هم کنار نمیان.همین که خیلیا از این تاپیک استقبال نکردن میتونه یه نشونش باشه!

یه چیز دیگه!حس نمیکنی خیلی خوشبینی؟الان هنوز هیچ تغییری ایجاد نشده حرکات ناشی از خصومت های قدیمی و تیکه و متلکا شروع شده!توی همچین محیطی میشه تغییر مثبتی ایجاد کرد؟

*Essi*

اخراجی موقت
سلام به پسر همیشه طنز پردازمون :gol:
آقا اسی رو از خیلی وقت پیش میشناسیم .........چه قبل عضویت در اینجا و چه بعد آن
مدتی بود کم پیدا بودی عزیز .......
اینکه افراد تغییری منند مهم نیست ........مهم اینه اون تغییر در چه راستایی باشه ........مثلا در جهت حذف تالار ادیان الهی باشه ( میدونید کدوم فروم رو میگم که ......!) یا در جهت حذف تالار و تاپیکی با مضمون شیطان پرستی و ادیان غیر الهی باشه .........

امیدوارم تغییری که ازش صحبت میشه در راستای خوبی ها و الهی باشد .......اندیشه مخالف رو که قطعا بایستی شنید و اجازه صحبت در این باره رو داد .....ولی عمل و هتاکی و همچنین ایجاد اختلاف بزرگ ( مثل پر رنگ کردن مسائل قومیتی) خیر .......

بنده رقص رو هم از شاخه های ورش میدونم ........حرف شما دچار یه عیب بزرگه .....منم براش مثال نقض میارم .......البته احتمال هم میدم که شما با همون نوشیدنی هم مشکلی نداشته باشی

این همه نوشیدنی در طبیعت موجود هست .......یکیش میشه آب و یکیش میشه شراب

شراب فوایدی هم داره و کتمانش نمیکنم .......ولی ضرری که میرسونه چقدر هست ؟ مقایسه ضرر و زیان هست که ماهیت یک ماده یا یک ورزش رو نشون میده

وقتی حرفی بدون منبع ارائه بشه به خصوص در مسائلی که شما پسر عزیز میگی به طبع زیانهای بیشتری به تفکر و تعقل اون فرد وارد میشه

این رو هم خوبه فراموش نکنیم که واقعا آیا ما اقتصاد دان هستیم و از شاخصه های اقتصاد مطلع ؟
آیا ما روان شناس و دکتر هستیم و آیا ما روانشناس و جامعه شناس هستیم ؟ آیا ما تاریخ شناس هستیم ؟ که حالا بیایم در این باره مطالبی رو به بحث بنشینیم و بدون ارائه منبع و مدرک !!!!!!؟
و سایر موارد .......گفتگویی تنها بر اساس ذهن اونم اذهانی که به قول شما عادت کردن مطلب دو خطی فقط ببینند و سختشونه مطلب بلند بالایی رو بخونند از نظر من چیزی نیست که قابل تکیه باشه .....ارائه منبع در اکثر این موارد وارد است

مقاله معتبر علمی ........پی نوشتهایی داره که شخص رو ارجاع میده به منابع اصلی ...... بحث علمی بدون منبع حرف زدن و سندهایی رو نشان دادن امکان پذیر نیست .....ضمن اینکه خود عنوان انتخابی هم بایستی علمی باشد نه چالش گونه ......کاری که خبرگزاریها تنها برای جذب مخاطب میکنند و اکثریت کامنتها رو هم ببینید فقط بر اساس تیتر خبر اظهار نظر نمودند که عملا کسانی که در بطن رسانه ها هستند میدونن فرق تیتر و خود کلام و مطلب رو !

آقا این عینک بدبینی رو جان من چند لحظه از روی چشماتون بر دارین. :razz:
همش دشمن و توطئه و گذشته و حذف تالار ادیان و....

اینکه گذشته چی بوده و اهداف پشت پرده و... رو الان بیخیال بشین، هدف از این تاپیک ارائه راهکار هست. :gol:
در جهت بخش بندی و اداره منظم تر.

شما فقط نقد وارد میکنی.
میگی اینجوری درست نیست.

این حق طبیعی شما هست، ولی لطفا اینجا راهکار بدین، من رو هم نقد نکنین. :D
من بعدا فرصت شد در پروفایل جواب این سئوالات درباره شراب و ادیان و... رو میدم و فعلا برای دور نشدن از بحث اصلی به این موارد جوابی نمیدم.
.
.
.
خواهشا پیشنهادات خود را پس از کسب تجربه در قالب همون بند هایی که عرض کردم ارائه کنید:

1- نیاز به تغییراتی در بخش بندی ها و نحوه دسترسی کاربران به مطالب

2- ویژگی ها و شرایط استارت یک تاپیک مورد قبول که مخاطب بهش توجه کنه

3- نحوه برخورد با کسیکه نسبت به اصول نا آگاه هست.

اگه لطف کنین این سه راهکار رو ارائه بدین و مسئله رو از حالت شخصی یا پرداخت به گذشته خارج کنین ممنون میشم.

(در ضمن تشکر کردن و اون دکمه تشکر فقط برای موافق ما نیست، این یک کردار مجازی هست که حداقل من از هرکسیکه وقت میذاره و اندیشه ای داره دریغ نمیکنم :gol: )

*Essi*

اخراجی موقت
ضمن اینکه هستن همیشه کسانی که از قانون گریزی لذت میبرن،احتمالا خیلیا هستن که از وضعیت فعلی تالار لذت میبرن ،طرفدار تاپیکای سخیف و بی محتوان و با وضعیت جدیدی هم کنار نمیان.همین که خیلیا از این تاپیک استقبال نکردن میتونه یه نشونش باشه!

یه چیز دیگه!حس نمیکنی خیلی خوشبینی؟الان هنوز هیچ تغییری ایجاد نشده حرکات ناشی از خصومت های قدیمی و تیکه و متلکا شروع شده!توی همچین محیطی میشه تغییر مثبتی ایجاد کرد؟

مرسی از نظراتت، اینجا تشکر یارانه ای هست، مرحله دهم هدفمندی، تکون میخورم تموم میشه. :D

عارضم به خدمت انور شما که طرفدارای تاپیک های سخیف زیاد نیستن، اما بهش خو گرفتن.

انسان معمولا به شرایط خو میگیره، تغییرات ابتدایی هم همیشه یک کمی مقاومت به همراه داره.

اما به قول آرتور شوینهاور :

تمام حقایق سه مرحله را پشت سرگذاشته‌اند:
.
.
اول، مورد تمسخر واقع شده‌اند.

دوم، به شدت با آنها مخالفت شده است.

سوم، به عنوان یک اصل بدیهی پذیرفته شده‌اند

باید این سه مرحله رو در مورد این حقیقت طی کرد.
من که دستام از همون اول بالاست حالا دوستان علاقه به شلیک دارن، پای خودشون.
مظلوم کشی آخر و عاقبت نداره..:D

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا این عینک بدبینی رو جان من چند لحظه از روی چشماتون بر دارین. :razz:
همش دشمن و توطئه و گذشته و حذف تالار ادیان و....

اینکه گذشته چی بوده و اهداف پشت پرده و... رو الان بیخیال بشین، هدف از این تاپیک ارائه راهکار هست. :gol:
در جهت بخش بندی و اداره منظم تر.

شما فقط نقد وارد میکنی.
میگی اینجوری درست نیست.

این حق طبیعی شما هست، ولی لطفا اینجا راهکار بدین، من رو هم نقد نکنین. :D
من بعدا فرصت شد در پروفایل جواب این سئوالات درباره شراب و ادیان و... رو میدم و فعلا برای دور نشدن از بحث اصلی به این موارد جوابی نمیدم.
.
.
.
خواهشا پیشنهادات خود را پس از کسب تجربه در قالب همون بند هایی که عرض کردم ارائه کنید:

1- نیاز به تغییراتی در بخش بندی ها و نحوه دسترسی کاربران به مطالب

2- ویژگی ها و شرایط استارت یک تاپیک مورد قبول که مخاطب بهش توجه کنه

3- نحوه برخورد با کسیکه نسبت به اصول نا آگاه هست.

اگه لطف کنین این سه راهکار رو ارائه بدین و مسئله رو از حالت شخصی یا پرداخت به گذشته خارج کنین ممنون میشم.

(در ضمن تشکر کردن و اون دکمه تشکر فقط برای موافق ما نیست، این یک کردار مجازی هست که حداقل من از هرکسیکه وقت میذاره و اندیشه ای داره دریغ نمیکنم :gol: )

عینک بدبینی ؟!!!!!!! ...........اونم من ؟ : دی

تجربه بهم ثابت کرده از گذشته ها درس بگیرم ........فراموش کردن گذشته کار شایسته ای نیست ........مثلا واقعا نمیشه گذشته پر افتخار ایران و دویست سال تاسف آور قبل انقلاب رو فراموش کرد
به نظر من بایستی درس گرفت .........من کلی گفتم عزیز ........یه خورده به صورت کلی شوخی کردم ......شما که بیشتر از شوخی های من مطلعی ....تازه اینکه اسم از کسی نیوردم .........انتظار واکنش شما رو نداشتم ....حالا گروه های گذشته میخوان به خودشون بگیرن بذار بگیرن : دی

پیشنهاد که خیلی هست ..........دوستان نظراتی رو دادن .....تکرار مکررات کردن هم فایده ای نداره

اصلی ترین بخش برای اینکه تو این باشگاه فرهنگ گفتگو وجود داشته باشه برخورد با هر شخصی است که رویه توهین ( نه انتقاد ) در جملاتش مشهود باشه .............

نه اینکه از اون توهینش به این بهونه که مطلب خونده شده تشکر بشه !!!!!

مسئله بعد هم دقیقا همون کابران مالتی یوزر تازه وارد هستن که تنها در صورت اینکه این تالار به تایید مدیریت برای این افراد نیاز داشته باشه قابل اعمال هست

در بخش بندی ها هم نیاز به زیرتالار مطالب جالب و خواندنی کاملا احساس میشه که البته پیش از این هم مطرح شده بود و مورد موافقت واقع نشد .......

استارت کار میتونه دو شکل صورت بگیره ..........نوشتن یک مطلب با ارائه منبع و بعد اون در ادامه اون مطلب ارائه پرسشهایی
حالت دوم هم اینکه استارتر خلاصه ای رو بنویسه و بعد مطالب رو با منبع ارائه بده ..........مثل همون مقاله ای که شما گفتی اول چکیده مطرح بشه بعد کلیات که البته با توجه به جو باشگاه و اینکه اکثر کاربران تنها با توجه به عنوان تاپیک نظر میدن چه برسد به پست اول به نظر این مسئله لاینفک الحل است !!!!!

نحوه برخورد ........چه شخص با اصول آگاه نیست ؟

مالتی یوزرها یا تازه واردها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ .........مسئله این است

برای اصول قوانین بایستی تهیه بشه که خوشبینانه به اون تازه واردها تعلیم بشه و اگر اونها به قوانین بی توجهی کردند ما هم متقابلا بی توجهی کنیم

پ.ن : خطاب به استارتر محترم این تاپیک ......اینکه پیشنهادی بدون در نظر گرفتن جزئیات مربوطه تنها اینجا ارائه بشه و کسی حق نقد به اون رو نداشته باشه از نظر من پیشنهاد کاملی ارائه نخواهد شد و با در نظر نگرفتن مشکلاتی که برخی پیشنهادها داره میتونه جو روانی باشگاه رو بیش از پیش متاثر نماید ......بنابراین ظاهرا با توجه به اینکه بنده پیشنهادات شما رو نقد کردم و البته بدون دعوت آمده ام عذرخواهی نیز بدهکاریم !
بنابراین تا حد امکان زین پس از این تاپیک فاصله خواهم گرفت .......چون خوشبختانه یا بدبختانه رویه من همواره نقد و بررسی به صورت جزئی نه اجمالی بوده

با تشکر ........

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
خطاب به استارتر محترم این تاپیک ......اینکه پیشنهادی بدون در نظر گرفتن جزئیات مربوطه تنها اینجا ارائه بشه و کسی حق نقد به اون رو نداشته باشه از نظر من پیشنهاد کاملی ارائه نخواهد شد و با در نظر نگرفتن مشکلاتی که برخی پیشنهادها داره میتونه جو روانی باشگاه رو بیش از پیش متاثر نماید ......بنابراین ظاهرا با توجه به اینکه بنده پیشنهادات شما رو نقد کردم و البته بدون دعوت آمده ام عذرخواهی نیز بدهکاریم !
بنابراین تا حد امکان زین پس از این تاپیک فاصله خواهم گرفت .......چون خوشبختانه یا بدبختانه رویه من همواره نقد و بررسی به صورت جزئی نه اجمالی بوده

با تشکر ........

حالا قهر و اخم نکن، بیا بازم. (جای خالی شکلک ماچ به شدت احساس میشه) :D

اتفاقا نظراتتون خیلی جامع هست، اما میگم، اجازه بدین یکسری کلیاتی مطرح بشه، بعدا در مورد همه این تیترها با جزئیات کامل بحث میشه.
من هم منتظرم ببینم موافقتی با کلیات پس از ارائه به مدیریت صورت میگیره یا نه.

ببین مثلا در مورد بخش طلایی یک حرف باد هوا نیست، من براش خط های زیادی برنامه، راهکار دارم.
باید ببینم کلا امکان تغییرات در یک سیستم هست یا نه، اگه بگن نه همه پیشنهادات باطله خوب جزئیات گفتن من آب در هاون کوبیدن خواهد بود.

من به فروم های دیگه هم سر زدم، اما تنها فرومی که یک باور در اون غالب نیست، همینجاست.
که اگه هدایت بشه میتونه خیلی مفید باشه.

امیدوارم در اون بخش جزئیات پس از تایید کلیات دوباره ببینیمت. :gol:

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز

با تشکر ........

برادر من محمد اقا انگار نوبت منه همون حرفایی که بهم زدین رو تحویلتون بدم .

فاصله گرفتن و رفتن چاره درد نیست . اتفاقا در این موارد انسان باید عزم خودش رو جزم کنه و به چیزی که معتقده عمل کنه ( اگر اینطوری بود که من باید تا به حال از دنیای نت میرفتم تا یکی به ارزوش برسه ) .

اینجا محلی برای برخورد و درک اندیشه ها و عقاید مختلفه .

دقیقا به این گفته شما ایمان دارم تجربه بهم ثابت کرده از گذشته ها درس بگیرم. همین درس از گذشته هست که به کاربران قدیمی تالار این حق رو میده اینجا رو بازسازی کنن تا دیگه به روال قبل برنگرده .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا قهر و اخم نکن، بیا بازم. (جای خالی شکلک ماچ به شدت احساس میشه) :D

اتفاقا نظراتتون خیلی جامع هست، اما میگم، اجازه بدین یکسری کلیاتی مطرح بشه، بعدا در مورد همه این تیترها با جزئیات کامل بحث میشه.
من هم منتظرم ببینم موافقتی با کلیات پس از ارائه به مدیریت صورت میگیره یا نه.

ببین مثلا در مورد بخش طلایی یک حرف باد هوا نیست، من براش خط های زیادی برنامه، راهکار دارم.
باید ببینم کلا امکان تغییرات در یک سیستم هست یا نه، اگه بگن نه همه پیشنهادات باطله خوب جزئیات گفتن من آب در هاون کوبیدن خواهد بود.

من به فروم های دیگه هم سر زدم، اما تنها فرومی که یک باور در اون غالب نیست، همینجاست.
که اگه هدایت بشه میتونه خیلی مفید باشه.

امیدوارم در اون بخش جزئیات پس از تایید کلیات دوباره ببینیمت. :gol:
قهر و اخم !!!!!!!!!! ...........ای دروغی که میگی راسته ؟ : دی

با تشکر ........
خب منو واردار کردی بیام تا یه عده سواستفاده چی وارد عمل نشن ;)

ببین آقا اسماعیل ....برادر من این حرفتم نقد داره .........اصلا شما به مدیری اطلاع دادی همچین تاپیکی زدی ؟
هیچ کدام از مدیران ارشد ، مدیر سایت یا ادمین رو دعوت کردی ؟

پس چرا ما پیشنهادی بدیم وقتی اینها نیستن ؟!
( من باب نوع دیدگاه شما در قبال جزئیات میگم )

به نظر من اینکه پیشنهادی از همین الآن کامل مطرح بشه راحت تر هم میشه به مدیران ارائه اش داد هم اینکه اون پیشنهاد نقص و عیوبش معمولا رفع میشه و هم اینکه از همه مهمتر میشه خودش یه تجربه .........حالا ممکنه روزی در این فروم از اون استفاده بشه ........ممکنه حتی در فروم دیگه

به اینکه پیشنهادی کاملا ارائه بشه کاملا معتقدم

اینکه پیشنهادی مطرح بشه اونم به صورت خیلی کلی و همون گفتم تیتر وار و در حد یکی دو کلمه توضیح ! از نظر من مدیران مرتبه بالا لازم نمیبینند بررسی کنند ........یا اگر بررسی کنه چون شاه کلیدهای کمی مطرح شده طبیعی است رد میشه .........اینکه چندین جلسه ایجاد بشه و دوباره از اول همه چیز گفته بشه از نظر من اتلاف وقت است .........از طرفی هم خدا رو چه دیدی فردا روزی ما مردیم ( انسان از هر لحظه عمر خود با خبر نیست) انتقادهامون رو به طرح شما کس دیگری نکنه و این قانون بیشتر از اینکه سود برسونه ضرر رسون بشه !

اگه این تالار مدیر داشت و هم پای ما به پیشنهادات گوش میداد حرف شما درست بود ....چون خود مدیر گفتگوی آزاد اول میدید کدام پیشنهاد مقبوله .......کدوم پیشنهاد به نظر کم و کاست داره .....اونو مطرح میکرد با ارائه دهدنه بعد جزئیاتی مطرح میشد و اگه مقبول بود با ادمین در میان گذاشت و در نهایت ادمین تصمیم میگرفت .........ولی حالا .......یک بخش حذف شده ........ادمین سایت و مدیران ارشد و همچنین مدیر سایت مشاغل بسیار زیادی دارند .....طبیعی است که مدام نخوان یک پیشنهاد ناقصی رو بررسی کنند
اونم در عموم .......با اجازه

فاصله گرفتن و رفتن چاره درد نیست . اتفاقا در این موارد انسان باید عزم خودش رو جزم کنه و به چیزی که معتقده عمل کنه ( اگر اینطوری بود که من باید تا به حال از دنیای نت میرفتم تا یکی به ارزوش برسه ) .

دقیقا به این گفته شما ایمان دارم تجربه بهم ثابت کرده از گذشته ها درس بگیرم. همین درس از گذشته هست که به کاربران قدیمی تالار این حق رو میده اینجا رو بازسازی کنن تا دیگه به روال قبل برنگرده .
سلام ..........منظور من جا خالی کردن نبود .........منظور من مطرح نکردن تکرار مکررات بود و اینکه پاسخ سواستفاده چیان رو نخواهیم داد و بزارید خوش باشند

چون آبروی ما دست آنها نیست و مهم این است پیش خدا آبرو داشته باشی
در عین حال از تلنگر و یادآوری شما سپاسگذارم
:gol::gol::gol:

*Essi*

اخراجی موقت

شما چرا صندوق پیام هاتو بستی؟ :mad:
یکی از راه های ارتباط کاربران قدیمی تر با جدیدها پیام هست.

اگه پروفایل شخصیه، به نظرم خصوصی باید برای همه باز باشه و بهشون کمک بشه.

یکی از مشکلات این تالار به نظرم اینست که زیادی گروه بندی و رفیق بازی شده.

تشکر فقط از رفیق و همفکر در مطالب انجام میشه، این شاید جدی نباشه ولی یک معضله.
یعنی مخالف من چرت گفت.

این رو هم باید به کاربران آموخت که هم از مخالفت تشکر کن هم از موافقت.

سفید بدون سیاه معنا ندارد.
اینها در کنار هم مفیدند، اما هر کدومشون مطلقا آدم رو دچا روزمرگی میکنه.

(قسمت دوم خطابه ام شما نبودی کلی گفتم :D)

*Essi*

اخراجی موقت
ببین آقا اسماعیل ....برادر من این حرفتم نقد داره .........اصلا شما به مدیری اطلاع دادی همچین تاپیکی زدی ؟
هیچ کدام از مدیران ارشد ، مدیر سایت یا ادمین رو دعوت کردی ؟

پس چرا ما پیشنهادی بدیم وقتی اینها نیستن ؟!
( من باب نوع دیدگاه شما در قبال جزئیات میگم )

به نظر من اینکه پیشنهادی از همین الآن کامل مطرح بشه راحت تر هم میشه به مدیران ارائه اش داد هم اینکه اون پیشنهاد نقص و عیوبش معمولا رفع میشه و هم اینکه از همه مهمتر میشه خودش یه تجربه .........حالا ممکنه روزی در این فروم از اون استفاده بشه ........ممکنه حتی در فروم دیگه

بله بابا هم به ارشدهای گرامی پیام دادم.
اونها هم پیشنهادات رو مسلما در اختیار ادمین میذارن.
و برخلاف تصورات خیلی از دوستان استقبال هم کردن اتفاقا. :gol:

من بیشتر دوست داشتم دوستان بدون توجه به راهکارهای من خودشون راهکار عملی بدن.
بعدش من همه رو دسته بندی کنم یک جا دوباره ارائه بدیم.

منم مثل خیلی ها کاربر عادی هستم و نظرم هم نظر یک آدم، اما وقتی کسی پیشنهاد نمیده و میگه موافقم یا مخالف، اونوقت این میشه حجت دیگه. :D
فقط شما راهکار عملی دادی و یکی دو نفر دیگه.

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چرا صندوق پیام هاتو بستی؟ :mad:
یکی از راه های ارتباط کاربران قدیمی تر با جدیدها پیام هست.

اگه پروفایل شخصیه، به نظرم خصوصی باید برای همه باز باشه و بهشون کمک بشه.

یکی از مشکلات این تالار به نظرم اینست که زیادی گروه بندی و رفیق بازی شده.

تشکر فقط از رفیق و همفکر در مطالب انجام میشه، این شاید جدی نباشه ولی یک معضله.
یعنی مخالف من چرت گفت.

این رو هم باید به کاربران آموخت که هم از مخالفت تشکر کن هم از موافقت.

سفید بدون سیاه معنا ندارد.
اینها در کنار هم مفیدند، اما هر کدومشون مطلقا آدم رو دچا روزمرگی میکنه.

(قسمت دوم خطابه ام شما نبودی کلی گفتم :D)

اولا سلام

دوما شما که قدیمی هستی ، بهتر باید بدونی وقتی یکی پ.خ رو می بنده یعنی چی و چه باید بکنی !!! کافی بود یه در خواست دوستی می دادین تا هم پروف و هم پ.خ براتون قابل دسترسی باشه . بعد از ارسال پست خودم اینکارو می کنم .

منم می دونم یکی از راه های ارتباط کاربران قدیمی و جدید همین پروف و پ.خ هست . ولی شما که در جریان مسائل یک سال قبل این تالار نیستید و خبر ندارین اینجا چه جریاناتی بوده و هنوز هم هست .

فقط همینقدر بهتون میگم دو سه روز پیش در خواست دوستی یک کاربر قدیمی رو قبول کردم و ایشون به محض باز شدن پ.خ اولین کاری که کردن این بود که ازم خواستن خودمو بیشتر معرفی کنم وقتی بهشون گفتم همونقدر که در معرفیم نوشته کفایت میکنه و بقیه چیزا حریم خصوصی من هست گفتن نه چیزایی مثه رشته ام و سنم و محل سکونتم حریم خصوصیم نیست و ......... . ترجیح دادم ایشون رو از لیست دوستان در بیارم.

منم دقیقا مثه شما فکر میکنم در این تالار زیادی گروه بندی و رفیق بازی شده. دقیقا زیر پستی که پر از کینه و لجن مالی و توهین هست تنکس کسایی رو می بینی که ادعای روشنفکری و برتری نسبت به دیگران دارن و به اتکا همون گروه بندی و رفیق بازی تالار رو به این وضعیت در اوردن.

و اما در مورد تشکر و این صحبت هاتون که هم از مخالفت تشکر کن هم از موافقت باید بگم مشکل اصلی از سهمیه بندی تشکر هاست .

برای کسانی که در تالارهای علمی فعالیت میکنن این سهمیه بندی خیلی مهمه . اونا سعی میکنن سهمیه تشکرهاشون رو برای تاپیک های علمی تالار خودشون یا افرادی که واقعا به حاشیه ها و حرف و حدیث ها کار ندارن و صرفا فعالییت علمی میکنن نگهدارن.
خودم تو تالار نجوم همیشه این مشکل رو دارم . به محض اینکه سهمیه تشکر فعال بشه اول میرم سراغ تالار نجوم . بعد سراغ تالارهای شیمی و معماری و........ وقتی میرسم به گفتگوی ازاد دیگه اس و پاسم .:biggrin:

ولی از شما که حسابی تشکر کردم . بستونه دیگه . قانع باشین :D

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله بابا هم به ارشدهای گرامی پیام دادم.
اونها هم پیشنهادات رو مسلما در اختیار ادمین میذارن.
و برخلاف تصورات خیلی از دوستان استقبال هم کردن اتفاقا. :gol:

من بیشتر دوست داشتم دوستان بدون توجه به راهکارهای من خودشون راهکار عملی بدن.
بعدش من همه رو دسته بندی کنم یک جا دوباره ارائه بدیم.

منم مثل خیلی ها کاربر عادی هستم و نظرم هم نظر یک آدم، اما وقتی کسی پیشنهاد نمیده و میگه موافقم یا مخالف، اونوقت این میشه حجت دیگه. :D
فقط شما راهکار عملی دادی و یکی دو نفر دیگه.

اینم از پیشنهادات :

با کلیات طرح شما موافقم ولی در مورد جزئیات باید به وقتش بیشتر بحث بشه

کاربران تازه وارد بعد از ارسال تعداد پست مشخصی در تالارهای علمی مجوز دسترسی به گفتگوی ازاد رو داشته باشن

تاپیک های نظر سنجی کنترل و نظارت بیشتری داشته باشن و رای افراد تازه وارد و مولتی یوزر باطل بشه

یک شورا متشکل از مدیران ارشد و نمایندگان کاربران پی گیر مسائل تالار گفتگوی ازاد باشن

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
منو شاید نشناسید ولی یه زمونی اینجا اولین صفحه نتیم بود که باز می کردم .باهاش زندگی کردم و رشد کردم اما یه سری مسایل باعث شد به همراه تعدادی از بچه ها به یه جای آرام کوچ کنم
اونجا رو خیلی دوس دارم چون یه دوره ای از فرایند رشدمو اونجا تجربه کردم حالا این رشد چقدر بوده نمیدونم

اما امروز اینجا اومدم تا بعد از دوسال اینجا پست بدم

تقریبا تا اینجا تمومی پستها رو خوندم ویه جورایی با کاربرای جدی این تالار اشنا شدم

نمیدونم چقدر از وقتتون رو تو نت گردی می گذرونید چقدر سراغ مطالب جدید و جدی و چالش برانگیز میرید و چقدر سراغ مطالب سطحی و تفریحی
هردوش لازمه ولی اگه تو زمینه بحثای جدی تو نت کنکاش کرده باشید این روزا تو فروم های فارسی زبان (دست کم ) دیگه مسایل تازه و چالش برانگیز مطرح نمیشه
یا اگه میشه خیلی زود به قول دوستان به فنا میره (حالا فنارو می تونید هرچیزی معنی کنید از به بیراهه کشیده شدن توسط خود کاربراتا حذف شدن توسط مدیرا )
اینم بگم منظورم از بحثای جدی بحثای علمی نیس هرچند دراون زمینه هم خیلی ضعف داریم
............................................................................................................................................................
اما حرف حسابم تو این تاپیک برا بهبود وضعیت تالارگفتگوی ازاد درنتیجه بهبود افکار و زندگی خودمون
ببینید اینقدر نگویید نمیشه , این کلمه نمیشه افت جان ما جهان سومی هاست
ما ایرانی ها بنا به دلایل خیلی زیادی افتادیم تو خط آغاز رنسانس فکری
رنسانسی که اگه خوب مدیریت نشه تبدیل به وسطی و تحجر دیگه میشه
این رنسانس فکری تحت تاثیر امواج مختلف از جهات مختلف فکری هس و ظاهرا بعضی هاشون برحسب برداشت فکری مان درست و بقیه نادرست
ما میتونیم یه مهندس بسیار موفق یا یه دانشجوی نابغه یا یه ثروتمند انچنانی باشیم ولی هیچ کدام از اینا تضمیمن نمی کنه راه رو درست تشخیص بدیم و تو راه زندگی با دست خودمون به خودمون اسیب نزنیم
بنابراین باید دردرجه اول دغدغه های دنیای واقعی مون رو بیاریم به دنیای مجازی
اولین تاپیک به نظرم این می تونه باشه مهم ترین دغدغه ما چیست
دغدغه در سطح کلان در سطح زندگی اجتماعی خودمون در سطح زندگی شخصی و الی اخر
وقتی اینا مشخص شد میشه شروع کرد برای هرکدام تاپیک زد و بحث کرد اما بحثی که همراه با مطالعه باشه

ببخشید اولین پستم طوالانی شد
بازم میام
حتمااااااااااااااااا

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این تالار هیچوقت نمیتونه احیا بشه . چون اکثریت کاربرانش نوجوان هستند و فقط برای سرگرمی میان.

*Essi*

اخراجی موقت
این تالار هیچوقت نمیتونه احیا بشه . چون اکثریت کاربرانش نوجوان هستند و فقط برای سرگرمی میان.

عجب انرژی مثبتی. :)

ولی من توی این یکی دو روز نظرم خیلی عوض شده نسبت به وقتی که میهمان میومدم.

آدمای فوق العاده آگاهی داره، نوجوان هم کم کم یاد میگیره و به خودش میاد.

با کنترل کردن تاپیک ها و محو کردن اسپم ها، گفتگوی آزاد فقط مکانی برای گفتگوی اصولی میشه حالا چه شوخیش چه جدیش و پیرامون هر موضوعی.

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثال همین کاربر قلم چی!!!!
الان سه تا پست پشت سر هم داده، هیچ کدوم هیچ نتیجه‌ای رو نمی‌رسونه.....تا کاربرد دگمه‌ی ویرایش رو به چنین افرادی یاد ندیم، چندان جلو نخواهیم رفت...

اسی عزیز.....
فکر میکنم باید یکی از مدیران سایت بیاد اینجاو تو بحث شرکت کنه.... ما فقط نقطه نظرات خودمون رو گفتیم.... باید دید حرف مدیریت چیه؟

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثال همین کاربر قلم چی!!!!
الان سه تا پست پشت سر هم داده، هیچ کدوم هیچ نتیجه‌ای رو نمی‌رسونه.....تا کاربرد دگمه‌ی ویرایش رو به چنین افرادی یاد ندیم، چندان جلو نخواهیم رفت...

اسی عزیز.....
فکر میکنم باید یکی از مدیران سایت بیاد اینجاو تو بحث شرکت کنه.... ما فقط نقطه نظرات خودمون رو گفتیم.... باید دید حرف مدیریت چیه؟

اونشو بی خیال...
ایشون مالتی یوزرم تشریف دارن...
:razz:
نظم خیلی از تاپیک ها رو به هم ریختن...
نمیدونم واسه برخی چظور باید فرهنگ صبر تا پایان مدت اخراجی رو جا انداخت؟!
کاش عضویت تو باشگاه سخت تر بود

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اونشو بی خیال...
ایشون مالتی یوزرم تشریف دارن...
:razz:
نظم خیلی از تاپیک ها رو به هم ریختن...
نمیدونم واسه برخی چظور باید فرهنگ صبر تا پایان مدت اخراجی رو جا انداخت؟!
کاش عضویت تو باشگاه سخت تر بود

آره عصویت فقط عصویت تبیان از 10 -11 سال پیش می خواستم عصو شم اخر نشدم

لامذهبا شناسنامه و کارت ملی ادرس خونه و.... می خوان اینجوری بحث ها مهندسی تر میشه

*Essi*

اخراجی موقت
سه تا پست پشت سر هم کو؟؟ چرا بهتون میزنی؟؟ مدیریت بیاد اینجا!! خواب دیدی خیر باشه.حرف مدیریت یه چیز دیگه س .مدیریت میگه اینجا شلوغ بشه ترافیک سایت بره بالا تبلیغات بگیره پول در بیاره.

ما می توانیم.مدیران نمیخواهند.
مدیران نمیخواهند.ما میتوانیم.

دوست گرامی خواهشا گذشته رو بیخیال.
اگر هم حقی ازت خورده شده بازم بیخیال.

برای بالا رفتن ترافیک هم نیاز به جذب کاربر هست، مطالب چیپ و سطح پایین بچه مچه جذب میکنه.

اما مطالب اصولی کاربرهایی بهتر و هر کاربر بهتر میتونه خودش جاذب چندین کاربر باشه.

عینک بدبینی رو بردارین و کمک کنیم.

*Essi*

اخراجی موقت
تنها راهكار : آزادي ، پس از بيان است

حالا فرض کنیم آزادی پس از بیان ندارین.

باید با روش های اصولی دنبالش باشین یا فقط غر بزنیم آزادی بیان نداریم؟

فقط لطفا محوریت بحث روی تالار گفتگوی آزاد باشه، بحث رو به سمت مسائل مملکتی نکشونیم. مرسی.

*Essi*

اخراجی موقت
به درها میگویم تا دیوارها بشنوند :

اگه یک مطلبی قشنگه، اگر آموزنده است، اگر نظری ندارین، خواهشا به تشکر اکتفا کنین.

تاپیک رو چند صفحه میری جلو، یکی شکلک قلب گذاشته، یکی شکلک به به !!!

یکی نوشته مرسی عزیزم، یکی نوشته عالی بود، یکی نوشته جیگرتوو !!!!!!

اینها به همون کسی که میپرستین مصادیق بارز اسپم هستند، چون نه بار علمی دارن، نه بار شوخی و طنز دارن، کلا بار ندارند.

نکنین این کارهارو.

اما الان دوباره فک کردم نظرم عوض شد، بکنین آقا بکنین، ایرانی جماعت اهل بکن بکن هرچیزی هست که بهش میگن نکن.

بالا