آیا شما اعتقادی به وجود خدا دارید یا نه؟

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نیروی یک افریننده رو قبول دارم اما نه به این صورتی که ازش نام میبرن و تصوری که رایج هست...

Atheist

عضو جدید
مگه وجود داره

وجود خدا اثبات میشه . اما نه به حدی که بیارم ببینی ....
انسان خالق خیلی از مخلوقاته .آیا اونا می تونن خالقشون رو اثبات کنن...

دیگه اینطوری هم نمی گه . اگر کسی قبول نداشته باشه که خدا وجود داره .... به وجود قدرتی که بتونه اونو به جهنم ببره هم اعتقاد نداره .
اعتقاد به جهنم و ترس از اون ..مربوط به کسیه که به خدا اعتقاد داره .

راست میگی این خدا خیلی زور میگه و خیلی هم قدرتمنده منم قبول دارم . از جملت معلومه که تو هم قبول داری اما خودت خبر نداری :redface:

شما خودت رو مسخره کردی یا ما رو ؟
برو یه بار دیگه پست رو بخون. اینطوری که شما داری میگی بیشتر باعث مسخره شدن بحث میشی. اگر چیزی برای گفتن نداری مجبور نیستی در جواب من پست بدی.

گفتم اگر وجود داره. من قبول ندارم شما که قبول داری. دارم از دید شما میگم.

بیا همونطوری که میگی اثبات کن. ببینم اثباتت چیه ؟
لابد اینه که چون زمین گرده پس خدا هست. یا چون برگ رو درخت هست پس خدا هست. ها ؟ اینه اثباتت ؟

میشه بفرمایید کدوم مخلوقات ؟ کدومشون به اندازه ی انسان عقل دارند و نمی تونند مخلوقشون رو اثبات کنند ؟ تا چند سال دیگه علم به قدری پیشرفت میکنه که ربات های متفکر ساخته میشند و بعد از اون هم کلونینگ بلاخره آزاد میشه. اونوقت میبینی میتونند ثابت کنند یا نه.

بنده هم نگفتم کسی که به خدا اعقتاد نداره از آتش جهنم میترسه. بنده گفتم خدای شما این رو میگه. متوجه شدی ؟ برو یک بار دیگه متن رو بخون.

اتفاقا برعکس. اصلا قدرتمند نیست. خیلی هم بدبخت و ترسو هست. اینقدر بدبخت که موجوداتی رو که خودش خلق کرده و خودش به اینجا آورده (بر اساس اعقتادات شما) میفرسته جهنم تا در آتش عبدی بسوزند.
جدی میگی ؟ از جمله ی من معلومه خودمم اعتقاد دارم ؟؟
میدونی یکی از بدبختی های خداپرستان اینه که نه تنها توان پذیرش نظر مخالف رو ندارند بلکه توان فهم اون رو هم ندارند. وقتی ما میگیم به خدا اعتقاد نداریم شما میگید چرا اعتقاد دارید ولی خودتون خبر ندارید .

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- کسی نخواست افکار کسی رو عوض کنه
گفتیم شما که معتقدی دلیل اون اعتقادت رو بیار که اگه منطقی و علمی بود ما هم قبول کنیم.
هیچ دلیلی نگفتید

2-میگی قبل از اون فلان توده و بیگ بنگ و اینا چی بوده ، گفتیم علم هنوز نفهمیده،به زودی میفهمه
شما هم نگفتی قبل از خدا چی بوده؟

3-آقای دانشمند اون یارو کلم به سره هست که سخنرانیهاشو به عنوان کلیپ خنده دار بلوتوث میکنند.

4- نظریات داروین لنگ میزنه؟:surprised:
بازم خوبه یه نظریه ای داده
شما که برای اثبات خداتون چیزی ندارید.

5-کسی به افکار شما کاری نداره که قبلا چی گفتی و الان چی میگی
خداتو ثابت کن فعلا:redface:
عزیز من تو همه چی رو قاطی میکنی
خدا مثل بیگ بنگ نیست عزیزم
بیگ بنگ نقطه شروع زمان تلقی میشه ......خب قبل اون چی بوده؟زمان منفی چی بوده؟
ولی خدا تابع زمان نیست .......نمیشه گفت قبل خدا چی بوده؟ .....چون خدا پدیده نیست که بگی یه زمانی منفجر شده بعدش زمان آغاز شده .......تونستم منظورمو برسونم؟
منم مث داروین میتونم نظریه غلط بدم مگه نه؟
تو هیچ وقت نمیتونستی تو شکم مادر جهان الانو تصور کنی ......میتونستی؟
زیر مجموعه چطور میتونه مجموعه مرجع رو درک کنه؟

رب کلام اینکه ما برای قبل بیگ بنگ توجیه داریم اونم خداست ولی کسانی که منکر خدا هستن توجیهی واسه قبلش ندارن
پس لطفا تا زمانی که علمتون ناقصه حرف نزنید ;)

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
;)

همین که اعتقاد نداری یه یارو تو ابرا نشسته همه چیزو میبینه بعد اگه به حرفش گوش نکنی آتیشت میزنه خیلی خوبه
نه اصلا همچین اعتقادی ندارم.....راستی تو مگه نگفته بودی قران رو قبول داری؟:surprised:

Atheist

عضو جدید
عزیز من چون تو نمیتونی خدا رو درک کنی دلیل نمیشه که خدا ناقص خلق کرده
من منظورم این بود که الان علم بشر به اون حد نتونسته برسه کاملا خدارو درک کنه
برای مثال الکترون برای انسان 3هزار سال پیش نامفهوم بود ولی الان از بدیهیاته
من صدبار گفتم به بهشت و جهنم و مجازات نوعی اصلا اعتقادی ندارم ......
من میگم بشر امروزی نتونسته ماهیت روح و خوابو بفهمه ......اگه دلیلی داری غیر از حرف من بگو جانم......روح رو برامون تعریف کن آقای دانشمند
هرچه قدر شناخت ما تکمیلتر بشه بیشتر به قانون علیت معتقد میشیم
چرا که نمیشه بگیم ما همینطوری افتادیم زمین .....اون نظریات داروین هم میره و آخرش لنگ میزنه
بشر امروزی بر خود میباله که فهمیده بیگ بنگی بوده .....خب قبل بیگ بنگ چی بوده؟
آتئیست جان بیا بگو.....یه ماده بوده که فشرده بوده بعد منفجر میشه ....قبلش؟
میدونی مشکل تو چیه؟ میدونی چرا میگی مثالای من بی اساسه؟
چون عادت کردی بگی خدا نیست و بعدش مسائلو بر پایه این نگرش توجیه کنی
من به تغییر فکر شما مصر نیستم عزیزم ....چون خیلی بیشتر از این حرفا تو این باشگاه بحث شده ولی هرکس در آخر نظر خودشو میگه
افکار ماتریالیستی و پوچگرایی در بعضی از آدما چنان شدت پیدا میکنه که اصلا هیچ چیزو قبول نمیکنن
من قبلا هم گفتم برای من اون کافری که جون صد ها انسانو نجات میده خیلی باارزشتر از مسلمان تسبیح به دسته
افلا شک : هر چیزی که بشه بهش شک کرد اون خدا نیست.:smile:.....اینو هم گفتم که ضمیمه کنم ....چون این آیه رو خیلی دوس دارم
شرمنده من الان باید برم اگه جوابی بود فردا در خدمتتم
چرا. تفاقا دقیقا دلیل بر خلق ناقص هست. شما خدا رو میفهمی ؟ میشه بفرمایید چیه ؟ یعنی یه چیزی بگید که وقتی بچه بودی بهت دیکته نکردند و تو کتابها نبوده ؟ یه دلیل از خودت ؟ یه چیز منطقی داری بگی ؟ اینها همه دلیل بر نقص خلقت هست.
اتفاقا بر عکس اون چیزی که شما فرمودید علم هر چه پیشرفت میکنه نیاز به وجود موجودی مثل خدا کمتر میشه نه بیشتر. علم اصلا در جهت اثبات وجود خدا قدم بر نمیداره.

چقدر قشنگ فکر می کنی میتونی برای رد حرف های من با گفتن "اگر دلیلی داری بگو جانم" دلیل بیاری. دلیل میخوای ؟ میتونی بری کتاب Sync رو بخونی. این کتاب در اینترنت وجود داره. در بخش سوم کتاب دقیق و کامل ساختار خواب رو توضیح میده به حدی که حتی برای اون فرمول ریاضی هم میاره و حتی میگه چطور مغز خواب دیدن رو آنالیز و برنامه ریزی میکنه. حالا برو بخون تا ببینی چه دلایل پوچی برای اثبات خدا داری.

یه بار دیگه این رو گفتی و منم جواب دادم. بیخودی خیلی خوشحال نباش. چند سال پیش نمی دونستیم زمین گرد هست. اون موقع هم همون آدم هایی مثل شما زیاد بودند.
بهتر در مورد چیزی هم که نمیدونی بیخودی نظر ندی دوست عزیز. تئوری داروین یک تئوری نیست بلکه فکت به حساب میاد. و الآن علم داره بر اساس اون فعالیت میکنه و زیست شناسی رو متحول کرده. ژنتیک رو متحول کرده. میشه شما که اینقدر با علم و دانش هستید بفرمایید کجای این میلنگه ؟

یک بار گفتی قبل قبل بیگ بنگ چی بوده و جوابت رو دادم. بخوای اینطوری بپیچونی بحث کردن بی نتیجه میشه.

نه من عادت نکردم بگم خدا نیست و بعدشم مسائل رو توجیح کنم. دلیلی برای اینکار نیست. چرا صفات خودتون رو به من نسبت میدید ؟ شما هستید که میگید خدا هست و بعد همه چیز رو بر اساس اون میسنجید.

عجب ؟ متریالیسم با پوچ گرایی یکی هست ؟ میشه بفرمایید از کجا به این رسیدید ؟ هرکی به جهان شما اعتقاد نداشته باشه "پوچ" هست ؟
اتفاقا این شما خودا پرستان هستید که چشمتون رو به حقیقت بستست و نمی تونید جهان واقعی رو ببینید و دائما در توهم قدرت مافوق بشری هستید .

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم همون حرف صفحه ی اولتو زدی
گفتم کسی که چیزی میگه باید ثابت کنه درسته
نه اینکه بقیه بیان ثابت کنند اون غلطه

بله ما علم نداریم چیزی هم نگفتیم
گفتیم شما از کتابای علمیتون مثل اصول کافی و اینا خدا تو ثابت کن برامون
هیچ دلیل منطقی و علمی نگفتی;)

قرآن رو به عنوان یه کتاب قبول دارم
همون طور که رمان پینوکیو رو به عنان یه کتاب قبول دارم
چیه مگه؟

بعد هم درباره اون تاپیک بعدا توضیح میدم که چرا زد
خواستی خصوصی میگم

اون زمان یه شرایطی به وجود اومده بود که مجبور بودم بگماونا رو.

شما فکر کن مثل حسن آقا تقیه کردم;)
من متوجه نمیشم.....چطوری ممکنه وقتی در موجو بودن نویسنده یه کتاب شک داری اثرش رو قبول داشته باشی؟
اره دوست دارم بدونم چرا زدی اون تاپیک رو...
هروقت به نفعت باشه از تقیه و مشابه اون استفاده میکنی؟

Mj na

عضو جدید
مرسی که اومدی و یه تاپیک دیگه زدی. من نمی دونم تا چه مدت میتونم اینجا بحث کنم. (با توجه به اینکه هر آی دی که من انتخاب می کنم بعد از چند روز به شکل معجزه آسایی کند میشه و دیگه کار نمی کنه.).

دوست عزیز اون حرف هایی که زدی درسته.
ولی یادت نره که زمانی بشر فکر میکرد زمین تخته . بعد فهمیدند که تخت نیست. بعد گفتند جهان از چند لایه تشکیل شده و بعد از اون خداست. بعد مشخص شد اینچنین نیست. در تمام مدت این دین بوده که با علم به مخالفت پرداخته و گفته خدا هست و هر بار که علم چیزی رو اثبات کرده دین عقب نشینی کرده برای اینکه راهی برای مقابله نداره و میدونه خداش رو هیچ جوری نمی تونه اثبات کنه. حالا شما میفرمایید اون اتم اول ار کجا اومده ؟ اون پروتون اول از کجا اومده ؟ ما هنوز نمی دونیم. ولی همین الآن که شما اینجا نشستی و اینها رو میگی دانشمندا دارند چگونگی به وجود اومدن اولین اتم ها و اولین پروتون ها رو در آزمایشگاه ها امتحان میکنند. به زودی جوابی هم برای این سوال خواهد اومد و اونقت هست که خداپرستان خداشون باید باز هم قدمی به عقب بردارند و باز هم به همون تئوری مسخره و پوسیده ی قدیمی بت پرستیشون بچسبند.
دوست عزیز بحث جالبی مطرح کردید
قطعآ باید خدا از نظر منطقی اثبات بشه وگرنه با مشکل بر می خوریم
برای اثبات خدا من یک برهان دارم و اون برهان علیت هستش مبنی بر اینکه آخرین دلیل علمی جهان خدا هستش . ببینید منم می دونم که به زودی ماده ای کشف میشه که پوزیترون از اون ساخته شده و بعد دوباره ماده ای هم کشف میشه که ماده ای که پوزیترون از اون ساخته شده ساخته شده باشد
پس ابتدا مولکول -بعد اتم-بعد الکترون و پروتون و نوترون-بعد پوزیترون و کوارک -ماده ای دیگه-ماده ای دیگه-ماده ای دیگه-ماده ای دیگه-ماده ای دیگه-آخرین ماده-خدا این آخرین ماده رو آفریده
این دیگه بهترین اثبات منه اگه کسی بتونه اینو رد کنه من کافر می شم
در مورد برهان های دیگه مثل نظم اینا خیی به نظرم قوی نیستن
در مورد روح و خواب و اینا هم که قشنگ معلومه بشر تفکر اشتباهی در مورد اونا داشت

Atheist

عضو جدید
عزیز من تو همه چی رو قاطی میکنی
خدا مثل بیگ بنگ نیست عزیزم
بیگ بنگ نقطه شروع زمان تلقی میشه ......خب قبل اون چی بوده؟زمان منفی چی بوده؟
ولی خدا تابع زمان نیست .......نمیشه گفت قبل خدا چی بوده؟ .....چون خدا پدیده نیست که بگی یه زمانی منفجر شده بعدش زمان آغاز شده .......تونستم منظورمو برسونم؟
منم مث داروین میتونم نظریه غلط بدم مگه نه؟
تو هیچ وقت نمیتونستی تو شکم مادر جهان الانو تصور کنی ......میتونستی؟
زیر مجموعه چطور میتونه مجموعه مرجع رو درک کنه؟

رب کلام اینکه ما برای قبل بیگ بنگ توجیه داریم اونم خداست ولی کسانی که منکر خدا هستن توجیهی واسه قبلش ندارن
پس لطفا تا زمانی که علمتون ناقصه حرف نزنید ;)

آفرین.
با هر پستی که میدی من بیشتر شگفت زده میشم.
تا حالا یه متاب در مورد نظریه ی داروینی خوندی ؟
نظریه ی داروین رو ما داریم در زندگی امروز میبینیم.
در ژنتیک این ساختار ها اثبات شده. در زیست شناسی اثبات شده. هزاران هزار فوسیل و دلایل فیزیکی برای تایید تئوری داروین وجود داره و بعد تو میای میگی تئوری داروین غلط بوده ؟ خودت رو داری با داروین مقایسه می کنی ؟
با این حرفت بحث ما تموم شد برای اینکه من هرگز نمی تون با فردی مثل شما بحث کنم.

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
[

شما خودت رو مسخره کردی یا ما رو ؟ نه مسخره نکردم .

برو یه بار دیگه پست رو بخون. اینطوری که شما داری میگی بیشتر باعث مسخره شدن بحث میشی. اگر چیزی برای گفتن نداری مجبور نیستی در جواب من پست بدی. چرا اینقدر عصبانی میشی

گفتم اگر وجود داره. من قبول ندارم شما که قبول داری. دارم از دید شما میگم. منم میگم شما هر چی میگی مربوط به وجود خداست . شما در جملاتت جوری حرف بزن که مربوط به عدم وجود خدا باشه
منظورم اینه که هی میگی خدا شما این ایراد رو داره .خدای شما اون ایراد رو ..... چی کار به ما داری .
اثبات کن خدا وجود نداره

بیا همونطوری که میگی اثبات کن. ببینم اثباتت چیه ؟
لابد اینه که چون زمین گرده پس خدا هست. یا چون برگ رو درخت هست پس خدا هست. ها ؟ اینه اثباتت ؟ نه از شما می پرسم در ثانیه دوم جهان چجوری به وجود آمده

میشه بفرمایید کدوم مخلوقات ؟ کدومشون به اندازه ی انسان عقل دارند و نمی تونند مخلوقشون رو اثبات کنند ؟ تا چند سال دیگه علم به قدری پیشرفت میکنه که ربات های متفکر ساخته میشند و بعد از اون هم کلونینگ بلاخره آزاد میشه. اونوقت میبینی میتونند ثابت کنند یا نه. بله قبول دارم که انسان به اون پیشرفت میرسه . شما میتونی انیشتین رو درک کنی . نه اصلا کاری به انیشتین ندارم خود قانون نسبیتش رو می تونی درک کنی ....
( به جملم فکر کن !)

بنده هم نگفتم کسی که به خدا اعقتاد نداره از آتش جهنم میترسه. بنده گفتم خدای شما این رو میگه. متوجه شدی ؟ برو یک بار دیگه متن رو بخون. عصبانی نشو

اتفاقا برعکس. اصلا قدرتمند نیست. خیلی هم بدبخت و ترسو هست. اینقدر بدبخت که موجوداتی رو که خودش خلق کرده و خودش به اینجا آورده (بر اساس اعقتادات شما) میفرسته جهنم تا در آتش عبدی بسوزند. نه من میرم بهشت :D

جدی میگی ؟ از جمله ی من معلومه خودمم اعتقاد دارم ؟؟ خودت میدونی
میدونی یکی از بدبختی های خداپرستان اینه که نه تنها توان پذیرش نظر مخالف رو ندارند
شما که بیشتر از من عصبانی میشی

بلکه توان فهم اون رو هم ندارند. وقتی ما میگیم به خدا اعتقاد نداریم شما میگید چرا اعتقاد دارید ولی خودتون خبر ندارید
نه بابا شوخی کردم به دل نگیر . حتما خبر داری

.

این ادبیات من توهین و تمسخر نیست . ناراحت نشی . ;)

Atheist

عضو جدید
برای اثبات خدا من یک برهان دارم و اون برهان علیت هستش مبنی بر اینکه آخرین دلیل علمی جهان خدا هستش . ببینید منم می دونم که به زودی ماده ای کشف میشه که پوزیترون از اون ساخته شده و بعد دوباره ماده ای هم کشف میشه که ماده ای که پوزیترون از اون ساخته شده ساخته شده باشد
پس ابتدا مولکول -بعد اتم-بعد الکترون و پروتون و نوترون-بعد پوزیترون و کوارک -ماده ای دیگه-ماده ای دیگه-ماده ای دیگه-ماده ای دیگه-ماده ای دیگه-آخرین ماده-خدا این آخرین ماده رو آفریده

حرفت رو کاملا قبول دارم.
ولی خدایی که شما الآن تعریف کردید با خدایی که دین تعریف کرده خیلی فرق داره دوست من. اون خدایی که در علم ثابت خواهد شد خدای بهشت و جهنم و خدا عاقل و متفکر و بزرگ نیست. شاید چیزی باشه یک میلیاردم کوچکتر از یک فوتان. آیا اون رو خدا میدونید ؟ شاید ثابت بشه بعد از Dark matter دیگه چیزی نیست. آیا اون رو هم خدا میدونید ؟
در ضمن اینم بگم که خدا همین الآنم با مشکل مواجه هست تئوری وجود خدا خیلی ضعیف و غیر منطقی هست.
شما همین الآنم اگر به چیزهایی که میگید اعتقاد داشته باشید خدا پرست نیستید .

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
قرآن رو به عنوان یه کتاب قبول دارم
همون طور که رمان پینوکیو رو به عنان یه کتاب قبول دارم

شما فکر کن مثل حسن آقا تقیه کردم;)

برات فرقی داره که اینجوری بگی یا نگی ؟

اگه میشه اینجوری نگو . :gol:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به خداوند يعني يك ذات نامتناهي كه اين جهان رو افريده معتقدم و با گذشت زمان مرتب به استحكام اين عقيده ام افزوده ميشه .

خداشناسي در فطرت هر ادمي وجود داره . منتهي بنظر ميرسه كه سواستفاده هايي كه بنام خدا در طول تاريخ انجام شده باعث شده گروهي خدا رو انكار كنند .

در حقيقت بنظر ميرسه گروهي اعتقاد به خدا رو با پذيرش بسياري مظالم و نابرابريها كه به توسط برخي اديان انجام ميشه برابر دونستند .

نسل ما از وقتي بدنيا اومديم در محيط اطراف و جامعه مون ديديم كه به نام خداوند چه مظالم و سواستفاده ها و حق كشي ها داره انجام ميشه و همين موضوع باعث خداگريزي بعضي ها شده .

در حاليكه ذات پروردگار منزه است از اين افسانه ها و داستانها كه به نام اديان و مذاهب به او نسبت دادند . :gol: :heart:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم خدارو به عنوان نوعی انرزی قبول دارم که ما هم مشتق شده ازون انرزی هستیم البته این نظریه یه جاهایی به مشکل برمیخوره و ناقص به نظر میاد ولی ازونجاکه همه نظریه ها یه قسمتشون لنگ میزنه ترجیح میدم بین همه اینو قبول داشته باشم

Atheist

عضو جدید
[

این ادبیات من توهین و تمسخر نیست . ناراحت نشی . ;)

اینطوری که شما پست میدی جواب دادنش خیلی سخت میشه...
دوست عزیز ما داریم اینجا یک بحث خیلی منطقی می کنیم و شما یهوو میپری وسط و شروع میکنی به جک گفتن . بره این بود که بنده یکم ناراحت شدم. به هر حال ببخشید.

بیین دوست من ناراحت نشی ها ولی یکم باید قبول کنید که شما دوستانی که وارد این بحث ها میشید بدون مطالعه کار میکنید. یه نفر که هنوز در عمرش یک کتاب در مورد تئوری تکامل و یا تئوری بیگ بنگ نخونده میاد اینجا میگه فلان تئوری مشکل داره. یا شما میگی بیا بگو ثانیه ی دوم وجود جهان چطور بوده... آیا واقعا دنبال جواب میگردی ؟ یا میخوای حرف های منو رد کنی ؟ اگر این استدلال شما برای رد حرف های منه که خیلی ابتدایی هست. وگرنه میتونی بری به اون منابعی که بهت میدم. در مورد اینکه در ثانیه ی دوم جهان چطور بوده میتونی به کتاب The first three minutes مراجعه کنی که دقیقا جواب حرفت رو داده.

در مورد اینکه بنده از دید خدایی و نگاه دینی حرف میزنم باید بگم که شما چطور از بنده انتظار دارید در مورد وجود خدا و یا عدم وجود خدا بحث کنم و بعد در مورد خود خدا نگم ؟ میشه چنین چیزی ؟ توجه کردی که بنده دارم در مورد یک تئوری حرف میزنم ؟ ما به وجود خدا به عنوان یک تئوری شکست خورده نگاه میکنیم به هیچ وجه برامون اون ارزشی رو که شما تصور میکنید نداره.
در مورد اثبات خدا هم که یک بار در همین تاپیک جواب دادم که میتونید برید اون پست رو بخونید. حرف شما کلا از پایه بی منطق هست و فقط راهی برای فرار به حساب میاد.

منظورتون رو متوجه نشدم . چرا نمی تونم انیتشتن و قانون نسبیتش رو درک کنم ؟ اون که خیلی منطقی هست.

Mj na

عضو جدید
مرسی که اومدی و یه تاپیک دیگه زدی. من نمی دونم تا چه مدت میتونم اینجا بحث کنم. (با توجه به اینکه هر آی دی که من انتخاب می کنم بعد از چند روز به شکل معجزه آسایی کند میشه و دیگه کار نمی کنه.).

دوست عزیز اون حرف هایی که زدی درسته.
ولی یادت نره که زمانی بشر فکر میکرد زمین تخته . بعد فهمیدند که تخت نیست. بعد گفتند جهان از چند لایه تشکیل شده و بعد از اون خداست. بعد مشخص شد اینچنین نیست. در تمام مدت این دین بوده که با علم به مخالفت پرداخته و گفته خدا هست و هر بار که علم چیزی رو اثبات کرده دین عقب نشینی کرده برای اینکه راهی برای مقابله نداره و میدونه خداش رو هیچ جوری نمی تونه اثبات کنه. حالا شما میفرمایید اون اتم اول ار کجا اومده ؟ اون پروتون اول از کجا اومده ؟ ما هنوز نمی دونیم. ولی همین الآن که شما اینجا نشستی و اینها رو میگی دانشمندا دارند چگونگی به وجود اومدن اولین اتم ها و اولین پروتون ها رو در آزمایشگاه ها امتحان میکنند. به زودی جوابی هم برای این سوال خواهد اومد و اونقت هست که خداپرستان خداشون باید باز هم قدمی به عقب بردارند و باز هم به همون تئوری مسخره و پوسیده ی قدیمی بت پرستیشون بچسبند.

اگه اینجوریه خوب خدا رو کی خلق کرده؟:smile:

تا چند سال پیش همین الکترون و پروتون رو هم نمیدونستند.
کسایی که میخواستند ثابت کنند به اتم که میرسیدند بعد همین با خدا ها مثل شما میگفت پس اتم از کجا اومده؟
حالا اونم فهمیدند که اتم از کجا اومد ه و از چی تشکیل شده
باز میگید اون یکی از کجا اومده
چند سال دیگه علم اینو هم میفهمه;)
ببین دوست عزیز متاسفانه شما یک اشتباهی که کردید اینه که این ارزش رو برای خودتون ساختید که بی خدا باشید البته در مورد اینکه بی خدا شدید اشکالی نداره ولی اینکه این کارتون تبدیل به ارزش شده اشتباهه
بهتره که این تعصبات رو کنار گذارید و این زنجیر های اسارت رو پاره کنید و بی طرف قضاوت کنید
اولآ که من گفتم که خدا آخرین دلیله و دیگه چیزی اون رو نیافریده این برهان علیت منه و اگه تو اینو رد کردی منم کافر میشم
ماده:مولکول-اتم-الکترون-پوزیترون-ماده دیگه-ماده دیگه-ماده دیگه-ماده دیگه-ماده دیگه-...-آخرین ماده که این آخرین ماده رو خدا آفریده
تمام دنیای اطراف ما از ماده و انرژی تشکیل شده و هیچ کس نمی تونه چیزی به اون اضافه یا کم کنه این رو قانون پایستگی انرژی و قانون پایستگی ماده میگه پس فقط یک نفر میتونه اون رو خلق کنه و اون خداست
فقط یک نفر قدرت خلق داره و اون خداست مگه غیر از اینه که قانون پایستگی ماده و انرژِی میگه که هیچ انرژی نه بوجود میاد و نه از بین میره و نه ماده ای به وجود میاد و نه از بین می ره و هردوی اینان ثابت اند(باورت نمیشه از شیمی دان ها بپرس) خب کاملآ واضحه که ماده و انرژی هم خدا آفریده و دیگه علم نمی تونه اون رو ثابت کنه این هم برهان دومی که من از خودم ساختم
دیگه اگه به خدا ایمان نیارید خیلی خرین

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا. تفاقا دقیقا دلیل بر خلق ناقص هست. شما خدا رو میفهمی ؟ میشه بفرمایید چیه ؟ یعنی یه چیزی بگید که وقتی بچه بودی بهت دیکته نکردند و تو کتابها نبوده ؟ یه دلیل از خودت ؟ یه چیز منطقی داری بگی ؟ اینها همه دلیل بر نقص خلقت هست.
اتفاقا بر عکس اون چیزی که شما فرمودید علم هر چه پیشرفت میکنه نیاز به وجود موجودی مثل خدا کمتر میشه نه بیشتر. علم اصلا در جهت اثبات وجود خدا قدم بر نمیداره.

چقدر قشنگ فکر می کنی میتونی برای رد حرف های من با گفتن "اگر دلیلی داری بگو جانم" دلیل بیاری. دلیل میخوای ؟ میتونی بری کتاب Sync رو بخونی. این کتاب در اینترنت وجود داره. در بخش سوم کتاب دقیق و کامل ساختار خواب رو توضیح میده به حدی که حتی برای اون فرمول ریاضی هم میاره و حتی میگه چطور مغز خواب دیدن رو آنالیز و برنامه ریزی میکنه. حالا برو بخون تا ببینی چه دلایل پوچی برای اثبات خدا داری.

یه بار دیگه این رو گفتی و منم جواب دادم. بیخودی خیلی خوشحال نباش. چند سال پیش نمی دونستیم زمین گرد هست. اون موقع هم همون آدم هایی مثل شما زیاد بودند.
بهتر در مورد چیزی هم که نمیدونی بیخودی نظر ندی دوست عزیز. تئوری داروین یک تئوری نیست بلکه فکت به حساب میاد. و الآن علم داره بر اساس اون فعالیت میکنه و زیست شناسی رو متحول کرده. ژنتیک رو متحول کرده. میشه شما که اینقدر با علم و دانش هستید بفرمایید کجای این میلنگه ؟

یک بار گفتی قبل قبل بیگ بنگ چی بوده و جوابت رو دادم. بخوای اینطوری بپیچونی بحث کردن بی نتیجه میشه.

نه من عادت نکردم بگم خدا نیست و بعدشم مسائل رو توجیح کنم. دلیلی برای اینکار نیست. چرا صفات خودتون رو به من نسبت میدید ؟ شما هستید که میگید خدا هست و بعد همه چیز رو بر اساس اون میسنجید.

عجب ؟ متریالیسم با پوچ گرایی یکی هست ؟ میشه بفرمایید از کجا به این رسیدید ؟ هرکی به جهان شما اعتقاد نداشته باشه "پوچ" هست ؟
اتفاقا این شما خودا پرستان هستید که چشمتون رو به حقیقت بستست و نمی تونید جهان واقعی رو ببینید و دائما در توهم قدرت مافوق بشری هستید .

آفرین.
با هر پستی که میدی من بیشتر شگفت زده میشم.
تا حالا یه متاب در مورد نظریه ی داروینی خوندی ؟
نظریه ی داروین رو ما داریم در زندگی امروز میبینیم.
در ژنتیک این ساختار ها اثبات شده. در زیست شناسی اثبات شده. هزاران هزار فوسیل و دلایل فیزیکی برای تایید تئوری داروین وجود داره و بعد تو میای میگی تئوری داروین غلط بوده ؟ خودت رو داری با داروین مقایسه می کنی ؟
با این حرفت بحث ما تموم شد برای اینکه من هرگز نمی تون با فردی مثل شما بحث کنم.
تعریف خدا از نظر من: موجودی که وجود داره و برتر از منه ...به نظرم من من میتونم از هر موجودی برتر باشم الا خدا
همین!
اون کتابی که گفتی نوشته یه بشر مث منه و نمیتونه دلیل حرفت باشه....فرق ماهیت و عملکردو نمیدونی انگار ......من نگفتم مغز چطور میشه که خواب میبینه
تو از افکار من هیچ نمیدونی پس منو با جامعه بسط نده عزیز
من واقعا موندم تو چطور با این جدیت اون قسمتهای قرمزو میگی؟ برو واسه همشون اثبات بیار تا قبول کنم
نظریه داروین آخرش میره به کجا میرسه؟
تک سلولی ها و گذر ماده به حیات رو چطور توجیه میکنه؟:biggrin: تا حالا فک کردی؟
من یادم نمیاد یا ندیدم تو راجع به بیگ بنگ و قبلش چیزی گفته باشی .....لطفا کپی پیستش کن
میگی با پیشرفت علم بشر بینیاز خدا میشه .....قبول دارم ولی خدایی که تا حالا تعریف شده .....نه خدایی که واقعا هست
پوچگرایی و ماتریالیستی هم وجه تشابهات زیادی دارن میتونی تو نت سرچ کنی چون خارج از بحثمونه .....
وافن جان این بحث به جایی نمیرسه ......تو منو نتونستی قانع کنی و بالعکس
شبت قشنگ

آینا

عضو جدید
من سوال کردم شما جواب بدید

گفتند چون زمین گرده پس خدا اون رو آفریده.

من گفتم
اگر یکی ثابت کرد که "آفرینشی" در کار نیست چی؟

خیلی عجیب به نظر میرسد که این عالم از هیچ به وجود آمده باشد.انسان که در این دنیا زندگی میکند فقط روابط بین عناصر طبیعی را در می یابد.

مثلا ما چوب را میسوزانیم و تبدیل به خاکستر میشود،چوب از یک حالت به حالت دیگر تبدیل میشود،اما انسان هیچ گاه نمیتواند چوب یا خاکستر را از هیچ خلق کند!

Mj na

عضو جدید
حرفت رو کاملا قبول دارم.
ولی خدایی که شما الآن تعریف کردید با خدایی که دین تعریف کرده خیلی فرق داره دوست من. اون خدایی که در علم ثابت خواهد شد خدای بهشت و جهنم و خدا عاقل و متفکر و بزرگ نیست. شاید چیزی باشه یک میلیاردم کوچکتر از یک فوتان. آیا اون رو خدا میدونید ؟ شاید ثابت بشه بعد از Dark matter دیگه چیزی نیست. آیا اون رو هم خدا میدونید ؟
در ضمن اینم بگم که خدا همین الآنم با مشکل مواجه هست تئوری وجود خدا خیلی ضعیف و غیر منطقی هست.
شاید هم حرف سروش صحیح باشه مبنی بر اینکه قرآن رو خدا نازل نکرده بلکه خود پیغمبر با توجه به شرایط خاصی که پیش می اومده گفته و سروش اعتقادی به وحی نداشته
شاید در پایان دنیا انسان ها به یک نتیجه ای به نام خدا برسن احتمالش به نظر من زیاده(با توجه به برهان علیتی که گفتم) ولی به پست قبلیمم مراجعه کن
البته نظر شما برای من محترمه

Atheist

عضو جدید
ببین دوست عزیز متاسفانه شما یک اشتباهی که کردید اینه که این ارزش رو برای خودتون ساختید که بی خدا باشید البته در مورد اینکه بی خدا شدید اشکالی نداره ولی اینکه این کارتون تبدیل به ارزش شده اشتباهه
بهتره که این تعصبات رو کنار گذارید و این زنجیر های اسارت رو پاره کنید و بی طرف قضاوت کنید
اولآ که من گفتم که خدا آخرین دلیله و دیگه چیزی اون رو نیافریده این برهان علیت منه و اگه تو اینو رد کردی منم کافر میشم
ماده:مولکول-اتم-الکترون-پوزیترون-ماده دیگه-ماده دیگه-ماده دیگه-ماده دیگه-ماده دیگه-...-آخرین ماده که این آخرین ماده رو خدا آفریده
تمام دنیای اطراف ما از ماده و انرژی تشکیل شده و هیچ کس نمی تونه چیزی به اون اضافه یا کم کنه این رو قانون پایستگی انرژی و قانون پایستگی ماده میگه پس فقط یک نفر میتونه اون رو خلق کنه و اون خداست
فقط یک نفر قدرت خلق داره و اون خداست مگه غیر از اینه که قانون پایستگی ماده و انرژِی میگه که هیچ انرژی نه بوجود میاد و نه از بین میره و نه ماده ای به وجود میاد و نه از بین می ره و هردوی اینان ثابت اند(باورت نمیشه از شیمی دان ها بپرس) خب کاملآ واضحه که ماده و انرژی هم خدا آفریده و دیگه علم نمی تونه اون رو ثابت کنه این هم برهان دومی که من از خودم ساختم
دیگه اگه به خدا ایمان نیارید خیلی خرین

من دیگه دارم از جواب دادن تمام این پست ها خسته میشم.
ولی برای این حرفت هم باید بحث کنیم. اتفاقا داریم وارد فاز جدیدی میشیم.
شما تاپیک رو بالا نگه دار تا ادامه ی بحث.
راستی یه مقدار از جوابت رو در یک پست دیگه دادم. برو اون رو بخون.
و این رو هم بگم که این ما نیستیم که با تعصب به مسائل نگاه میکنیم. بی خدایی ارزش نیست. یک نوع طرز تفکر هست. همین. ما خودمون رو برتر از خداپرستان نمی دونیم ولی اونها هستند که خودشون رو برتر از ما میدونند.
شما از کجا متوجه شدی که ما با تعصب داریم قضاوت میکنیم ؟ چون اگر بی تعصب بود حتما حرف های شما رو میپذیرفتیم و خداپرست میشدیم ؟ درسته ؟

Atheist

عضو جدید
تعریف خدا از نظر من: موجودی که وجود داره و برتر از منه ...به نظرم من من میتونم از هر موجودی برتر باشم الا خدا
همین!
اون کتابی که گفتی نوشته یه بشر مث منه و نمیتونه دلیل حرفت باشه....فرق ماهیت و عملکردو نمیدونی انگار ......من نگفتم مغز چطور میشه که خواب میبینه
تو از افکار من هیچ نمیدونی پس منو با جامعه بسط نده عزیز
من واقعا موندم تو چطور با این جدیت اون قسمتهای قرمزو میگی؟ برو واسه همشون اثبات بیار تا قبول کنم
نظریه داروین آخرش میره به کجا میرسه؟
تک سلولی ها و گذر ماده به حیات رو چطور توجیه میکنه؟:biggrin: تا حالا فک کردی؟
من یادم نمیاد یا ندیدم تو راجع به بیگ بنگ و قبلش چیزی گفته باشی .....لطفا کپی پیستش کن
میگی با پیشرفت علم بشر بینیاز خدا میشه .....قبول دارم ولی خدایی که تا حالا تعریف شده .....نه خدایی که واقعا هست
پوچگرایی و ماتریالیستی هم وجه تشابهات زیادی دارن میتونی تو نت سرچ کنی چون خارج از بحثمونه .....
وافن جان این بحث به جایی نمیرسه ......تو منو نتونستی قانع کنی و بالعکس
شبت قشنگ

منم همین رو میگم. من و شما طرز تفکرمون با هم خیلی فرق میکنه.
در ضمن من برات منبع میارم میگی این رو یه آدمی مثل من نوشته. بعد منبع نمیارم میگی منبع بیار ؟ خنده دار نیست ؟
به هر حال من که اگر زمین و زمان زیر و رو بشه به خدای شما اعتقاد نخواهم داشت .
شما هم شبت خوش .

شکلات فندقی

عضو جدید
من که خدارو با تمام وجودم حس میکنم .فکر کردن به این که من کیم؟ اینجا کجاست ؟جهان چیه ؟اولش چی بوده ؟و چه جوری اومده ؟ته تهش به کجا میرسه ؟؟؟؟
ادمو گمراه میکنه همین قدر که بدونی که یکی هست که این جهان به این عظمت دستشه و داره بدون کوچکترین مشکلی ادارش میکنه ، ناخوداگاه ادم اعتقاد پیدا میکنه ....
وقتی ببینی کارت حل نمیشه و بد جوری توش گیر کردی یهو نیرویی بهت انرژی میده و یه هو کارت راه میفته....اینا همش خداست اونوقت میشه گفت اعتقادی به خدا ندارم!!!!!!!!!!!!!!
باید از خدا بخوای تا خودش نشونت بده البته حواستم باید خوب جمع کنی که بفهمی این نشونه از طرف خداست.

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون رو متوجه نشدم . چرا نمی تونم انیتشتن و قانون نسبیتش رو درک کنم ؟ اون که خیلی منطقی هست.

چون هاوکینگ میگه در جهان فقط چند نفر ( تعدادشون رو گفته فراموش کردم) وجود دارن که درک می کنن قانون نسبیت چی میگه ( این جملش جای فکر داره . چون من فکر می کنم می فهمم قانون نسبیت چی میگه )

اما این مهم نیست . منظورم این بود که انسان از درک آثار انسانهای نظیر خودش هم عاجز مونده

فقط به یه جمله از انیشتین بسنده میکنم : برای من غیر قابل باور است جهانی به این عظمت و پیچیده دارای خالقی بزرگ نباشد . و اگر این خالق بزرگ به انسان در این گوشه کوچک از جهان توجه داشته باشد بسیاز شکفت آور است ( کتاب زندگی نامه ی انیشتین )

شب خوش

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم هست
اثباتشم این که تو اثبات کن نیست
ندیدن دلیل بر نبودن نیست
هر کسی تو فطرتش به یه موجود کامل ایمان داره
حالا میخواد بت باشه یا خدای نامرئی یا خودش که این آخری از خود پشکل پنداری مشتق میشه

دقیقا ! این یک نیازیه که هر کس از درون دوست داره یک معبودیو بپرسته !!!

و چه معبودی بهتر از خدایی که ما داریم ؟!!!

Mj na

عضو جدید
من دیگه دارم از جواب دادن تمام این پست ها خسته میشم.
ولی برای این حرفت هم باید بحث کنیم. اتفاقا داریم وارد فاز جدیدی میشیم.
شما تاپیک رو بالا نگه دار تا ادامه ی بحث.
راستی یه مقدار از جوابت رو در یک پست دیگه دادم. برو اون رو بخون.
و این رو هم بگم که این ما نیستیم که با تعصب به مسائل نگاه میکنیم. بی خدایی ارزش نیست. یک نوع طرز تفکر هست. همین. ما خودمون رو برتر از خداپرستان نمی دونیم ولی اونها هستند که خودشون رو برتر از ما میدونند.
شما از کجا متوجه شدی که ما با تعصب داریم قضاوت میکنیم ؟ چون اگر بی تعصب بود حتما حرف های شما رو میپذیرفتیم و خداپرست میشدیم ؟ درسته ؟
البته که منظور من این نیست که شما اگه بی طرف بودید خدا پرست می شدید منظورم این است که دارای ارزش بی خدایی شده اید(منظورم ارزش علمی است با توجه به پست های قبلی شما ولی اگر بر فرض اینکه دچار اشتباه شده باشم باز از همه مان میخوام بی طرف قضاوت کنیم) داشتن تفکر بی خدایی هم خب خوب هستش اشکالی نداره به چیزی که علم ندارید اعتفاد نداشته باشید مطمئن باشید اگر از روی منطق ایمان نیاورید در آینده دچار مشکل میشوید
اگر نقضی در ایده های من دیدید به من بگید اگر هم مشکل سر عدالت خدا و یا چیز های دیگر هستش با شما دوست عزیز بحث خواهم کرد شما ایده های خوب و جالبی دارید
اگر منظورتون از پست های قبتون عدالت خداست من با شما بحث می کنم

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
فلو از سن ۱۵ سالگي به انكار خدا پرداخت. سال 1950 با انتشار مقاله‌اي در اين زمينه در جامعه دانشگاهي به شهرت رسيد.
فارس: آنتوني فلو، فيلسوف بريتانيايي كه تا سال 2004 ميلادي ملحد بود و پس از آن به خداباوري رسيد، در سن 87 سالگي درگذشته است.
اين فيلسوف بريتانيايي هشتم آوريل همین سال میلادی درگذشته است.
خانواده او روز چهارشنبه 14 آوريل (25 فروردين) با انتشار يادداشتي خبر درگذشت اين فيلسوف را منتشر كردند.
فلو سال 2005 مقاله‌اي نوشت كه در روزنامه لس آنجلس تايمز منتشر شد.
او در آن مقاله نوشته بود «از آن جايي كه اشخاصي تحت تأثير افكار من به گمراهي افتاده‌اند، به اين وسيله مي‌خواهم زيان عظيمي را كه ممكن است به آنها زده باشم، جبران كنم.»
فلو از سن ۱۵ سالگي به انكار خدا پرداخت. سال 1950 با انتشار مقاله‌اي در اين زمينه در جامعه دانشگاهي به شهرت رسيد.
او در دانشگاه‌هاي آكسفورد، آبِردين، كيل و ريدينگ تدريس كرده و در بسياري از دانشگاه‌هاي آمريكا و كانادا سخنراني كرده است.
تا پنج سال گذشته محور همه سخنان و نوشته‌هاي او بر پايه تز شخصي‌اش يعني انكار خدا بود، اما از سال 2005 ميلادي تغيير عقيده داد و با استناد به شواهد بي‌شمار علمي كه دانشمندان كشف كرده‌اند، اقرار كرد كه جهان آفريده شده است.
فلو در كتابي كه در دهه 50 ميلادي با عنوان «الهيات و خطا» منتشر كرده بود، عليه همه استدلال‌هاي مذهبيون موضع‌گيري كرده بود.

من این سرگذشت رو نقل کردم تا بدونی کسی که هزاران برابر بیشتر از تو در رد خدا اراجیف به هم بافته و کتاب نوشته آخرش رسما" وقتی به آخر خط رسیده خدا و روز حساب رو با چشماش دیده!
شما هم جوونی و دوست داری یه ایدئولوژی خاص داشته باشی و جلب توجه کنی...انشالله بزرگ بشی درست می شی!
همه اینجا می دونیم که خداجویی یک نیاز فطریه همه ی انسانهاست و کسی که ردش می کنه در درجه ی اول دروغگوئه !
دروغگو...دروغگو...دروغگو...

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:

:surprised:
چه اثبات جالبی
حالا اگه یکی بیاد ثابت کنه این جهان خود به خود به وجود اومده چی؟:smile:
خود به خود!!!
ببخشید خودتون از حرفی که زدید خندتون نگرفت؟
شما از یک ساعت بعدتون خبر دارید؟
وقتی هیچ چیز دست ما انسانها نیست و در عین حال همه چیز در نهایت نظم حرکت میکنه،پس دست کیه؟ دست هوا؟!!
هیچ کس نمیتونه حتی برای چند روز لحظه ها رو اونطور که دلخواهشه سپری کنه(ده ها اتفاقه پیشبینی نشده و ناخواسته...)بعد ما چطور میتونیم بگیم دستی بالای دست ما نیست؟

Mj na

عضو جدید
حرفت رو کاملا قبول دارم.
دوست من شما افکار جالبی دارید
منتها اگر آخرین چیز چیزی کوچکتر از یک فوتون باشه ...قطعآ یک چیز ماورای طبیعه هستش چیزی که نه ماده و نه انرژی باشه بلکه چیز سومی به نام خدا باشه (قطعآ ماورای طبیعه هستش چون در غیر اینصورت همون ماده و انرژی میشه)که چون تونسته اون ماده رو بیافرینه حتمآ قدرت داشته با توجه به اون نیرو آفریده)
در مورد اینکه بعد از dark matter دیگه علتی نباشه بعید می دونم. این دنیا به علت خیلی وابسته هستش و بعید می دونم بدون علت بوجود اومده باشه

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این سرگذشت رو نقل کردم تا بدونی کسی که هزاران برابر بیشتر از تو در رد خدا اراجیف به هم بافته و کتاب نوشته آخرش رسما" وقتی به آخر خط رسیده خدا و روز حساب رو با چشماش دیده!
شما هم جوونی و دوست داری یه ایدئولوژی خاص داشته باشی و جلب توجه کنی...انشالله بزرگ بشی درست می شی!
همه اینجا می دونیم که خداجویی یک نیاز فطریه همه ی انسانهاست و کسی که ردش می کنه در درجه ی اول دروغگوئه !
دروغگو...دروغگو...دروغگو...

همونطور كه در پستي در صفحه قبل گفتم من خودم كاملا به خداوند معتقدم و لذا من و شما از اين نظر مشتركيم . اما اين سرگذشتي كه تعريف كرديد نميتونه ملاك باشه براي اينكه متقابلا ميشه از انسانهاي دانشمندي نام برد كه به خدا عقيده نداشتند و تا اخر عمر هم به اين عقيده شون پايبند موندند .

كسي هم نميتونه با رد وجود خدا جلب توجه كنه .

از اون كلمات اخرت هم معلومه كه شما حكايت دوست نادان هستيد براي خداشناسان !! :surprised:

هيچوقت با توهين و ناسزا به ديگران نميشه كسي رو به خداشناسي هدايت كرد و اتفاقا نتيجه برعكس ميده .

اگه ميتونيد با منطق و دليل ديگران رو به خداشناسي هدايت كنيد واگر نميتونيد لطفا با اينجور توهينها اعتبار اون عقيده اي رو كه مدعيش هستيد پائين نياريد .

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
همونطور كه در پستي در صفحه قبل گفتم من خودم كاملا به خداوند معتقدم و لذا من و شما از اين نظر مشتركيم . اما اين سرگذشتي كه تعريف كرديد نميتونه ملاك باشه براي اينكه متقابلا ميشه از انسانهاي دانشمندي نام برد كه به خدا عقيده نداشتند و تا اخر عمر هم به اين عقيده شون پايبند موندند .

كسي هم نميتونه با رد وجود خدا جلب توجه كنه .

از اون كلمات اخرت هم معلومه كه شما حكايت دوست نادان هستيد براي خداشناسان !! :surprised:

هيچوقت با توهين و ناسزا به ديگران نميشه كسي رو به خداشناسي هدايت كرد و اتفاقا نتيجه برعكس ميده .

اگه ميتونيد با منطق و دليل ديگران رو به خداشناسي هدايت كنيد واگر نميتونيد لطفا با اينجور توهينها اعتبار اون عقيده اي رو كه مدعيش هستيد پائين نياريد .

اونا شوخی بود...
آخه من با یوزا شوخی دارم!:surprised:

بالا