آیا انسان اشرف مخلوقات است !!!؟

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من شما تا حالا به یک سگ زندگی کردی؟؟؟
یک چیزی از بچگی بهت گفتند .غریزه حیوانی.شما هم همینجوری تکرارش کن.
قهر کردن با من چطور میتونه غریزه باشه.
یکی تو فامیل ما هست خیلی دوستش داره.باور کن هر وقت این ار میبینی ذوغ میکنه و صورتش یک جوری میشه و میشاشه .از دکتر پرسیدیم .گفتش که به خاطر اینکه این شخص را دوست داری .ذوغ زده میشه و مثل بچه های کوچک تعادلش را ازدست میده.
مگه میشه همه اینها غریزه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی شما می گید سگ برتر از ادمه باشه هرجور راحتید ...

و این کارهایی رو هم که سگ انجام می ده با فکر و تفکر و عشق عمیق قلبی انجام میده ..
ما گردنمون از مو هم باریک تر ..:gol:
اصلا کاش سگ ها میتونستند اونقد تکامل یافته بشن که می امدن باشگاه مهندسان عضو می شدند یه کم از طرز فکرشون می گفتند استفاده می کردیم :smile:

hosein_t

عضو جدید

و این کارهایی رو هم که سگ انجام می ده با فکر و تفکر و عشق عمیق قلبی انجام میده ..
اصلا کاش سگ ها میتونستند اونقد تکامل یافته بشن که می امدن باشگاه مهندسان عضو می شدند یه کم از طرز فکرشون می گفتند استفاده می کردیم :smile:
مهندس جان تمام این حرفایی که زدی اصلا دال بر این نیست که چون انسان میتونه این کارا رو بکنه اشرف مخلوقاته . . . همونطور که گفتم از کجا مطمئنی مخلوقات دیگه ای وجود ندارن که تواناییشون بیشتر از انسان ها باشه!؟

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس جان تمام این حرفایی که زدی اصلا دال بر این نیست که چون انسان میتونه این کارا رو بکنه اشرف مخلوقاته . . . همونطور که گفتم از کجا مطمئنی مخلوقات دیگه ای وجود ندارن که تواناییشون بیشتر از انسان ها باشه!؟

هنوز یه ترم دیگه دارم مهندس بشم ...عزیز

دوما البته کلا شاید شما درست بگید چون درست نیست که انسان رو با یه درخت یا با یه سگ یا با حیوان ...مقایسه کنی و بعد بهش بگی تو بهترین هستی :D گفتم شاید .
دو چیز همسان رو مقایسه میکنند

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چرا آدم رو با خر مقایسه میکنی! از کجا میدونی موجودات دیگه ای وجود ندارن!؟ مثلا همین UFO ها!؟ یا جن ها؟ یا . . .

جن ها اگه فک میکردن برتر از ما هستن مطمئن باش واسه مقابله مبا ما میومدند ......چون حسد تو همه موجودات هست اولین عامل پیشرفت
اونیکی ها رو نمیشناسم بگو تا بگم

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دیگه شیفت کاریم تموم شده یه یکی دو ساعتی طول برم اتاق رفتم نظرت رو می خونم .

hosein_t

عضو جدید
جن ها اگه فک میکردن برتر از ما هستن مطمئن باش واسه مقابله مبا ما میومدند ......چون حسد تو همه موجودات هست اولین عامل پیشرفت
اونیکی ها رو نمیشناسم بگو تا بگم
عزیز من اینطوری که دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشد و قانون جنگل برپا میشد! حس حسادت در انسان ها هم وجود داره یعنی اونا میرن موجودات ضعیف تر رو نابود میکنن!؟

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من اینطوری که دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشد و قانون جنگل برپا میشد! حس حسادت در انسان ها هم وجود داره یعنی اونا میرن موجودات ضعیف تر رو نابود میکنن!؟
نابود نمیکنن؟ .....قدرتمنترشو هم نابود میکنن
اصلا این بحث بی ربطه ......آقا جان من اصلا مصر نیستم که اشرف مخلوقاتم .......آره خر از من بهتره ......اینو باید از خدا بپرسی که چرا میگی انسان بهتره .......چون ادعای اونه ما هم چون ادعای اونه قبولش کردیم

hosein_t

عضو جدید
نابود نمیکنن؟ .....قدرتمنترشو هم نابود میکنن
:surprised:
اصلا این بحث بی ربطه ......آقا جان من اصلا مصر نیستم که اشرف مخلوقاتم .......آره خر از من بهتره ......اینو باید از خدا بپرسی که چرا میگی انسان بهتره .......چون ادعای اونه ما هم چون ادعای اونه قبولش کردیم
اولا کی گفته خر از آدم بهتره!؟
ثانیا خدا کی و کجا گفته که انسان اشرف مخلوقاته!؟

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:

اولا کی گفته خر از آدم بهتره!؟
ثانیا خدا کی و کجا گفته که انسان اشرف مخلوقاته!؟
اینهمه جانور منقرض میشه کاتر عمه منه؟
تو قران گفته.....حالا اگه قرانو قبول نداری اون یه بحث دیگست
تو اگه چند تا هواپیما کاغذی درست کنی تویی که تشخیص میدی کدوم بهتره ......نه اونا

mehrshad53

اخراجی موقت
سلام . . .
داشتم یه نگاه به قرآن مینداختم که این آیه توجهم رو به خودش جلب کرد :

و لقد كرمنا بني آدم و حملناهم في البر و البحر و رزقناهم من الطيبات و فضلناهم على كثير ممن خلقنا تفضيلا (سوره اسراء> آیه 70)

همانا به انسان کرامت بخشیدیم و آن ها را در خشکی و دریا قرار دادیم و به آن ها از طیبات روزی دادیم و به تفضیل آن ها را بر بسیاری از موجودات برتری دادیم!

روی چه حسابی میگیم ما اشرف مخلوقاتیم!!!؟

به همون دلیلی که زمانی فکر میکردیم که مرکز عالم هستیم...
به همون دلیل که نمیدونستیم زمین به دور خورشید میگرده و شاید موجوداتی با شرف! تر از ما در جایی دیگر از فضا زندکی کنن...
در کل به خاطر نادانی و خودخواهی:smile:

hosein_t

عضو جدید
اینهمه جانور منقرض میشه کاتر عمه منه؟
تو قران گفته.....حالا اگه قرانو قبول نداری اون یه بحث دیگست
تو اگه چند تا هواپیما کاغذی درست کنی تویی که تشخیص میدی کدوم بهتره ......نه اونا
عزیز من :
طبق سوره ی جن ، جنیان توانایی انجام همه ی کارهای انسان ، حتی کامل ترش رو دارن اما چرا حمله نمیکنن رو دیگه باید از خودشون بپرسی!
تو قرآن نوشته بر بسیاری از مخلوقات برتری دادیم نه بر همه ی مخلوقات . . . (سوره ی اسرا ، آیه 70 )
این موضوع هواپیما رو من نفهمیدم چی شد!:surprised:

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من :
طبق سوره ی جن ، جنیان توانایی انجام همه ی کارهای انسان ، حتی کامل ترش رو دارن اما چرا حمله نمیکنن رو دیگه باید از خودشون بپرسی!
تو قرآن نوشته بر بسیاری از مخلوقات برتری دادیم نه بر همه ی مخلوقات . . . (سوره ی اسرا ، آیه 70 )
این موضوع هواپیما رو من نفهمیدم چی شد!:surprised:
اگه تو قران اونطوری گفته پس این انسانه که خود پشکل پنداری کرده
میگم خالقه میتونه بگه کدوم مخلوقش بهتره
مخلوق نمیتونه

لاوي

عضو جدید
سلام . . .
داشتم یه نگاه به قرآن مینداختم که این آیه توجهم رو به خودش جلب کرد :

و لقد كرمنا بني آدم و حملناهم في البر و البحر و رزقناهم من الطيبات و فضلناهم على كثير ممن خلقنا تفضيلا (سوره اسراء> آیه 70)

همانا به انسان کرامت بخشیدیم و آن ها را در خشکی و دریا قرار دادیم و به آن ها از طیبات روزی دادیم و به تفضیل آن ها را بر بسیاری از موجودات برتری دادیم!

روی چه حسابی میگیم ما اشرف مخلوقاتیم!!!؟
ما اشرف مخلوقاتيم چون فكر ميكنيم اينجوره،:redface: عقاب هم فكر ميكنه از همه برتره ولي در واقع كي ميتونه تشخيص بده؟؟؟؟

hosein_t

عضو جدید
ما اشرف مخلوقاتيم چون فكر ميكنيم اينجوره،:redface: عقاب هم فكر ميكنه از همه برتره ولي در واقع كي ميتونه تشخيص بده؟؟؟؟
ببرم همین فکر رو میکنه!
تو کوه و کمر وقتی شب میشه ببرا میرن نوک قله و میپرن هوا تا ماه رو هم تسلیم خودشون کنن ولی . . .:cry::cry::cry:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه خوب فکر کنیم میبینم هر چیز یه ویژگی داره که ممکن چیز دیگه نداشته باشه واون ویژگی باعث برتریش بشه..پس اول باید میگفت انسان تو چه ویژگی نسبت به موجودات دیگه اشرف تر بعد مقایسه میکرد

hosein_t

عضو جدید
اگه خوب فکر کنیم میبینم هر چیز یه ویژگی داره که ممکن چیز دیگه نداشته باشه واون ویژگی باعث برتریش بشه..پس اول باید میگفت انسان تو چه ویژگی نسبت به موجودات دیگه اشرف تر بعد مقایسه میکرد
اینم حرف جالبیه!

hosein_t

عضو جدید
ایا انسان از لحاظ سرعت می تونه به سرعت نور برسه ؟

پس نمیشه گفت از نور تو سرعت اشرف تر
دیگه زدی تو خاکی!:D
خر هم سرعتش از انسان بالاتره! کلا منظورم اینه که اینا معیاری برای مقایسه نیستن!

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا شما منظور من را نمیفهمی.
تنها فرق انسان و سگ این هست که از نظر عقلی و هوشی بیشتر از سگ رشد کرده.
شما یک بچه 2 ساله را فرض کن.یا یک انسانی که خول هست را فرض کن.
شما به قدر سن 3 سالگی خودتون شعور داشتید.شما اگر دقیت کنید میبینید در 14 سالگی به این رشد عقلی نرسیده بودید.
شما از با یک نفر حال میکنید و از یک نفر بدتون می اید.حالا به هر دلیلی .سعی میکنید که از اونی که بدتون میاد دوری کنی و به اونی که خوشت میاد نزدیک بشی.
من همچنین چیزی از سگ دیدم.
شما یک ادم کم عقل را از نزدیک دیدی.میشه بپرسم روحش کجا رفته که اینجوری شده.مگه متفکر نبود.هوشش از بقیه پایینتر هست که اینکار ها را میکنه.
فکر کردی انسان های حال حاظر خیلی باهوشند ؟؟؟؟
عزیز من در بین همین انسانها اختلاف در هوش هست.