◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگه کسی می تونه در مورد;) متودولوژی برنامه ریزی در آی تی ;)کمکم کنه ممنون میشم

سلام دوست عزيزم

لطفا سوالتون رو واضح تر بيان کنين تا بشه راهنمايی کرد. الان معلوم نيست که آيا منظورتون برنامه ريزی استراتژيک تو سيستم های IT/IS هست ؟ آيا منظور برنامه ريزی طراحی و اجرای پروژهای IT هست ؟ يا ...

موفق باشين

امیر Amir

عضو جدید
سلام امير جان

ببين سوالت خيلی کلی و مبهم هست !

خودت می دونی که روش APQP يا همون Advanced Product Quality Planning معمولا بعد از پياده سازی سری اول استانداردهای کيفيت يعنی ISO 9001:2000 به کار گرفته ميشه.

همون طور که از اسم APQP هم پيداست ، هدف اين روش طراحی پيشرفته کيفيت محصول هست ، يعنی به جای اينکه کيفيت روی محصول کنترل بشه (روش معمول) ، اونو تو محصول طراحی کنيم.

حالا اولين مساله ای که اينجا وجود داره اينه که بايد مشخص بشه محصول مورد نظر تو چيه ؟ بانکها محصولاتشون ، همون خدماتشون هست که بايد اونو تعيين کنی. همين طور بايد تعريف کنی که اين خدمات از چه فرايندهايی تشکيل شدن ؟ و الی آخر . . .
سلام
منظور من هم از اجرای APQP در یک بانک و موسسه خدماتی این هست که فرایند های موجود رو چجوری بشناسم و بعد از تجزیه و تحلیل چجوری با فازهای اجرایی اون تطبیق بدم...

مثلا وقتی میخوام جا نمایی رو اجرا بکنم باید چجوری تحلیل بکنم که مثلا فعالیت واریز پول یا مثلا قسمت مخصوص به پرداخت قبوض چجوری باشه که کیفیت خدمات ما مناسب باشه...

خودتون بیشتر از من میدونید که APQP بر روی کیفیت محصول قبل از تولید صحبت میکنه و من به نظر این اومد که ما میتونیم فعالیت یک بانک رو طرحریزی بکنیم و برای سهولت کار مشتری ها فاز بندی طرح ریزی پیشاپیش کیفیت محصول رو اجرا بکنیم...

امیدوارم متوجه منظور من شده باشید.

سبز باشید:)

امیر

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منظور من هم از اجرای APQP در یک بانک و موسسه خدماتی این هست که فرایند های موجود رو چجوری بشناسم و بعد از تجزیه و تحلیل چجوری با فازهای اجرایی اون تطبیق بدم...

مثلا وقتی میخوام جا نمایی رو اجرا بکنم باید چجوری تحلیل بکنم که مثلا فعالیت واریز پول یا مثلا قسمت مخصوص به پرداخت قبوض چجوری باشه که کیفیت خدمات ما مناسب باشه...

خودتون بیشتر از من میدونید که APQP بر روی کیفیت محصول قبل از تولید صحبت میکنه و من به نظر این اومد که ما میتونیم فعالیت یک بانک رو طرحریزی بکنیم و برای سهولت کار مشتری ها فاز بندی طرح ریزی پیشاپیش کیفیت محصول رو اجرا بکنیم...

امیدوارم متوجه منظور من شده باشید.

سبز باشید:)

امیر

سلام

امير جون بازم سوالت خيلی کلی هست. اين سوال مثل اين ميمونه که بپرسيم : چطور ميشه کيفيت کار رو تو يه شرکت پتروشيمی بالا برد !

برای شناخت فرآيندها هيچ روش ثابتی وجود نداره ، چونکه هيچ فرآيند استانداری وجود نداره. بايد مساله رو خيلی جزيی تر و موردی تر بررسی کنی. مثلا در مورد بانک ها ، شايد کوچکترين مساله ای که بشه بررسی کرد اين باشه که شکل ظاهری و نحوه ديالوگ دستگاههای ATM رو چطور بايد طراحی کرد تا کيفيت خدمات اونا بالا بره و رضايت رو به همراه داشته باشه !

حالا قبل از جواب به اين مساله ، بايد هزار تا سوال ديگه پرسيده بشه :

1. دقيقا کدوم بانک
2. تو چه شهری
3. تو چه محلی
4. به چه مشتريانی (مشتريان بانک های ديگه هم آيا مطرح هستن ؟)
5. تو چه ساعات کاری
6. تو چه جور شعباتی
7. چه سرويس هايی
. . .

تازه وقتی اينا معلوم شد ميشه رفت و فرآيندها رو بررسی کرد

با احترام :gol:

امیر Amir

عضو جدید
سلام

امير جون بازم سوالت خيلی کلی هست. اين سوال مثل اين ميمونه که بپرسيم : چطور ميشه کيفيت کار رو تو يه شرکت پتروشيمی بالا برد !

برای شناخت فرآيندها هيچ روش ثابتی وجود نداره ، چونکه هيچ فرآيند استانداری وجود نداره. بايد مساله رو خيلی جزيی تر و موردی تر بررسی کنی. مثلا در مورد بانک ها ، شايد کوچکترين مساله ای که بشه بررسی کرد اين باشه که شکل ظاهری و نحوه ديالوگ دستگاههای ATM رو چطور بايد طراحی کرد تا کيفيت خدمات اونا بالا بره و رضايت رو به همراه داشته باشه !

حالا قبل از جواب به اين مساله ، بايد هزار تا سوال ديگه پرسيده بشه :

1. دقيقا کدوم بانک
2. تو چه شهری
3. تو چه محلی
4. به چه مشتريانی (مشتريان بانک های ديگه هم آيا مطرح هستن ؟)
5. تو چه ساعات کاری
6. تو چه جور شعباتی
7. چه سرويس هايی
. . .

تازه وقتی اينا معلوم شد ميشه رفت و فرآيندها رو بررسی کرد

با احترام :gol:
سلام

در مورد APQP فکر میکنم من یک کمی قاطی کردم اخه میدونی محصول ما خدمات ماست و اینکه چجوری بتونیم قبل از راه اندازی یک شعبه چگونگی و نحوه انجام فرایند هارو و چیدمان و نحوه انجامشو طراحی بکنیم...مهم هست دیگه...

نمیدونم...خودم هم گیج شدم...این یک سوالی هست که در حوضه کیفیت مطرح شده...و من نمیدونم چجوری فرایند تکوین محصول رو روی اون پیاده سازی بکنم...!!!

باز هم تشکر...;)

امیر

farzaan

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروژه روش توليد

پروژه روش توليد

سلام . به يه پروژه روش توليد نياز دارم يا حداقل يه نفر كه يه موضوع و نوع پروژه بهم معرفي كنه شما ميتونين كمكم كنين؟

امیر Amir

عضو جدید
سلام . به يه پروژه روش توليد نياز دارم يا حداقل يه نفر كه يه موضوع و نوع پروژه بهم معرفي كنه شما ميتونين كمكم كنين؟
با سلام

در مورد روشهای ماشین کاری PVD یا CVD تحقیق کنید و یا روشهای ماشین کاری غیر مرسوم.

روش تولید 1 یا 2 ؟؟؟

industrial_eng

عضو جدید
با سلام.لطفا اگه مطلبی در مورد "نقطه سر به سر"(مبحثی در اقتصاد مهندسی) دارید بگید

sara60

عضو جدید
با سلام.لطفا اگه مطلبی در مورد "نقطه سر به سر"(مبحثی در اقتصاد مهندسی) دارید بگید

سلام

همونطور که از اسمش هم معلومه ، نقطه سر به سر يا به عبارتی ير به ير ، نقطه ای هست که بنگاه افتصادی مورد نظر نه سود ميکنه و نه ضرر !

به عنوان مثال وقتی ميخوان يه کارخونه رو طراحی کنن ، بعد از انجام محاسبات مالی و فنی اوليه ، نقطه سر به سر توليد رو هم مشخص می کنن. نقطه سر به سر توليد ، حداقل ميزان توليد هست که تو اون سطح ، کارخونه نه سود ميکنه و نه ضرر. برای مثال ميگن که نقطه سر به سر توليد کارخونه ايران خودرو 250 هزار دستگاه خودرو پژو 206 هست (اعداد صرفا برای مقال هست و واقعيت نداره).

در واقع اين نقطه نشان دهنده اونه که در چه سطحی از توليد ، بهای تمام شده کل و درآمد کل ، با يکديگر برابر می شن. نقطه سر به سر رو ميشه بر حسب واحدهای فيزيکی توليد شده و يا سطح ظرفيت بهره برداری ، تعريف کرد.

فرمول نقطه سر به سر هم به شکل زير هست :

توليد در نقطه سر به سر مساوی هست با نسبت هزينه های ثابت توليد (صورت کسر) به تفاضل هزينه متغير يک واحد از قيمت فروش يک واحد محصول (مخرج کسر).

مثال : اگه هزينه های ثابت توليد برابر با 9,527,532,519 تومان و هزينه متغير يک واحد محصول برابر با 2,685,702 تومان و قيمت فروش يک واحد برابر با 4,500,000 باشه ، توليد در نقطه سر به سر برابر با 5,251 واحد خواهد بود.

بنابراين در توليد به ميزان 5251 واحد ، بهای تمام شده کل و درآمد کل ، با يکديگر برابر خواهد شد. همچنين ميشه اين ميزان توليد رو بر حسب درصدی از توليد کل محاسبه کرد که به اون ظرفيت توليد در نقطه سر به سر می گيم.

تعبير نقطه سر به سر هم به اين صورت هست که هر چه درصد اون پايين تر باشه ، طرح دارای توجيه اقتصادی بالاتری خواهد بود و حاشيه امنيت بيشتری هم خواهد داشت.

اميدوارم مفيد باشه براتون

موفق باشين

MARR

MARR

سلام به دوستان مطالب خانم سارا خیلی عالی بود

فقط یک چیز کوچک من اضافه کنم در نقطه سربه سر برای پیدا کردن یه حد قابل اطمینان حتما باید به شرایط اقتصادی جامعه و قوانین دقت کرد در ایران باید اول به MARR که حدود 20% است توجه کرد ودوم اینکه NPV کل در طی N سال محاسبه و همچنین PC سالهای فقط سرمایه گذاری محاسبه(یاد اوری هنوز هیچ درامدی نداریم) و این دو عامل یعنی NPV=PC یک حد اطمینان مناسب است

درود

آخرین ویرایش:

srvn

عضو جدید
سلام
من یه مقدار با اثبات مشکل دارم اگه کسی بلده این سوال رو برای من حل کنه !
فقط خیلی فوری لطفا...

فرض کنید x0,x1,…,xn متمایز باشند و داشته باشیم:
(F(x)=h(x)g(x
برای هر nعضو اعداد طبیعی نشان دهید:
[F[x0,x1,…,xn] = ∑ g[x0,…,xi] h[xi,…,xn

آخرین ویرایش:

sahar1442

عضو جدید
با سلام
با اجازتون یه چندتا سوال داشتم که اگه جواب بدین ممنون میشم

sahar1442

عضو جدید
سوالات تخصصی صنایع
با سلام..........
اگه به این سوال ها جواب بدین ممنون میشم لطفا کمکم کنید
1-
در کدامیک از صنایع دوره عمر محصول کوتاهتر است؟فولاد- الکترونیک-ساختمانی-کشتی سازی
2-
تفاوت عمده محصول و خدمات؟
3-
ماشینی که حرکاتش به طور عددی از طریق کامپیوتر کنترل می شود؟
4-
کدامیک از موارد زیر در بر دارنده سیستم اتوماتیک حمل و نقل مواد نمی باشد؟fms-agv-
as/rs -capp
5-
به چه دلیل از ربات در خطوط تولید استفاده می شود؟
6-cim
یک سیستم اطلاعات کامپیوتری است که از یک بانک اطلاعاتی متشکل از......می باشد.اطلاعات مدیریت-مهندسی تولید-طراحی مهندسی -همه موارد
7-
سیستم ردیابی محصول با امواج رادیویی را...........................گویند.
8-
هوش مصنوعی(ai)در کدامیک از سیستم های جدید تولید بیشترین کاربرد را دارد؟
9-
استفاده از کامپیوتر در تولید محصول را...................... گویند.
10-
در چه شرایطی استقرار ماشین آلات به صورت تکنولوژی گروهی پیشنهاد می گردد؟

و اگه می دونید لطفا بگین این سوالها مربوط به کدام کتاب از کتابهای مهندسی صنایع هست؟و کتابهارو هم با مولف هاشون بهم معرفی کنین؟

amirhakimi

عضو جدید
سوالات تخصصی صنایع
با سلام..........
اگه به این سوال ها جواب بدینممنون میشم لطفا کمکم کنید
1-
در کدامیک از صنایع دوره عمر محصول کوتاهتراست؟فولاد- الکترونیک-ساختمانی-کشتی سازی
2-
تفاوت عمده محصول وخدمات؟
3-
ماشینی که حرکاتش به طور عددی از طریق کامپیوتر کنترل میشود؟
4-
کدامیک از موارد زیر در بر دارنده سیستم اتوماتیک حمل و نقل مواد نمیباشد؟fms-agv-
as/rs -capp
5-
به چه دلیل از ربات در خطوط تولید استفاده میشود؟
6-cim
یک سیستم اطلاعات کامپیوتری است که از یک بانک اطلاعاتی متشکلاز......می باشد.اطلاعات مدیریت-مهندسی تولید-طراحی مهندسی -همه موارد
7-
سیستمردیابی محصول با امواج رادیویی را...........................گویند.
8-
هوشمصنوعی(ai)در کدامیک از سیستم های جدید تولید بیشترین کاربرد را دارد؟
9-
استفادهاز کامپیوتر در تولید محصول را...................... گویند.
10-
در چه شرایطیاستقرار ماشین آلات به صورت تکنولوژی گروهی پیشنهاد می گردد؟

و اگه می دونیدلطفا بگین این سوالها مربوط به کدام کتاب از کتابهای مهندسی صنایع هست؟و کتابهاروهم با مولف هاشون بهم معرفی کنین؟

سلام سوالاتتون خیلی گستردس و به یه موضوع مربوط نمیشه ولی 3و4و5و6و7و8و9و10 مربوط میشه به اوتوماسیون صنعتی
در خصوص سوال 1 چون اطلاعات ندارم نمیتونم پاسخگو باشم
درباره سوال 2: میشه گفت عمده ترین تفاوت محصول و خدمت tangible بودن محصول است خدمت را نمیتوان براحتی لمس کرد و با چشم دید.
3. ماشینهای قابل برنامه ریزی با کامپوتر بسیارند نمونش plc (کنترلرهای منطقی قابل برنامه ریزی)
4.agv اگه منظورتون ماشینهای هدایتی خودکار باشه (automatic guided vehicle) میدونم هست بقیه اطلاعاتم کافی نیست.
5. عمده ترین دلایل استفاده از ربات، رهایی از خطاهای انسانی، افزایش سرعت، افزایش بهره وری و کاهش هزینه است.
6. منظور سوالتون رو متوجه نشدم.
7. اگه درست متوجه شده باشم باید منظور "شناسایی توسط امواج رادیویی" RFID-radio frequency identification- باشه.
8. هوش مصنوعی جاهایی که خلاقیت تو تولید مطرح باشه و سیستم لازم باشه توانایی یادگیری داشته باشه و به صورت اقتضائی راه حل پیدا کنه و تصمیم گیری کنه مطرح میشه.
9. computer aided manufacture یا همون CIM
10. فکر کنم مربوط به مباحث مونتاژ مکانیکی باشه این سوالتون ولی الان چیزی خاطرم نیست.

آخرین ویرایش:
سوالات تخصصی صنایع

با سلام..........
1-در کدامیک از صنایع دوره عمر محصول کوتاهتراست؟فولاد- الکترونیک-ساختمانی-کشتی سازی
2-تفاوت عمده محصول وخدمات؟
3-ماشینی که حرکاتش به طور عددی از طریق کامپیوتر کنترل میشود؟
4-کدامیک از موارد زیر در بر دارنده سیستم اتوماتیک حمل و نقل مواد نمیباشد؟fms-agv-
as/rs -capp
5-به چه دلیل از ربات در خطوط تولید استفاده میشود؟
6-cim یک سیستم اطلاعات کامپیوتری است که از یک بانک اطلاعاتی متشکلاز......می باشد.اطلاعات مدیریت-مهندسی تولید-طراحی مهندسی -همه موارد
7-سیستمردیابی محصول با امواج رادیویی را...........................گویند.
8-هوشمصنوعی(ai)در کدامیک از سیستم های جدید تولید بیشترین کاربرد را دارد؟
9-استفادهاز کامپیوتر در تولید محصول را...................... گویند.
10-در چه شرایطیاستقرار ماشین آلات به صورت تکنولوژی گروهی پیشنهاد می گردد؟

و اگه می دونیدلطفا بگین این سوالها مربوط به کدام کتاب از کتابهای مهندسی صنایع هست؟و کتابهاروهم با مولف هاشون بهم معرفی کنین؟

دوست عزیز به نظر شخصی من بعضی از سولات یه جورائی مربوط به درس ارزیابی مثلا استفاده از رباط در مواردی با خط تولید محصولی (انبوه) استفاده می شه بخواهیم سرعت بالا و دقت زیاد داشته باشیم

بعد بقیه سوالات هم برای درس طرح ریزی است تکولوژی گروهی اولا به دو صورت است محصولی و فرایندی .به طور کلی هدف از تکنولوژی گروهی اینست که ما اگر بخواهیم در یک کارخانه و یا محل تولیدی چند محصول مختلف بزنیم که این محصولات در مواردی شباهت زیادی دارند که می توان این محصولات را در یک گروه قرار داد به این فرایند تکنولوژی گروهی گویند بعضی از این شباهت ها مثل نوع فلز،نوع عملیات،نوع قالب ها ،نوع فرایند .و غیره که ما باید به عنوان مهندس صنایع انها را تعیین نمائیم در این صورت یک سلول تولیدی درست کرده که شامل چند فرایند است و محصولات مشابهی که داریم در این سلول درست کرده مثلا در کار خانه ابسال بخشی وجود دارد که بدنه را می زنند مثل در کولر ،بدنه بخاری،بدنه ماشین لباسشوئی و غیره که اگر دقت کنی فرایند قالب گیری و عملیات یکسان است فقط نوع قالب متفاوت است که بنا به نیاز کارخانه می توان از ماشین مخصوص که چند قالب همزمان دارد و یا ماشین معمولی که باید قالب را تعویض کرد استفاده نمود

بعد به نظر من بین محصول و خدمات تفاوتی نیست این سوال به در ارزیابی بر می گردد ما در صنعت هر خدمتی که انجام دهیم محصول می گوییم و بر عکس به طور مثال یک شرکت خدماتی مجالس محصولی که ارائه می دهد شاید یک محصول فیزیکی نباشد ولی همین خدماتی که ارائه می دهد نوعی محصول است

بعد بقیه سولات خیلی ریز و جزئی هستند در کل من کتا بهای که می تونم بت معرفی کنم 1-فنون مطاله کار و زمان سنجی ریاحی 2-برای در س طرح ریزی من کتاب قوی که به زبان فارسی باشه نمی شناسم چون تمام کتاب ها ترجه فرانسیس است ولی کتاب طرح ریزی انتظاری بد نمی دونم 3-چند تا مقاله در مورد layout بت پیشنهاد می کنم که جدیدا وارد صنعت شده fuzzy logic ,genetic algorithm,simulated annedling 4و4-یه کتاب در مورد تحلیل سیستم بخون.

در اخر ببخشید من خیلی کلی گفتم راستیتش من وقت زیادی برای تایپ ندارم(حوصله هم ندارم)

mahtabi

مدیر بازنشسته
سوالات تخصصی صنایع
با سلام..........
1-
در کدامیک از صنایع دوره عمر محصول کوتاهتراست؟فولاد- الکترونیک-ساختمانی-کشتی سازی
2-
تفاوت عمده محصول وخدمات؟
3-
ماشینی که حرکاتش به طور عددی از طریق کامپیوتر کنترل میشود؟
4-
کدامیک از موارد زیر در بر دارنده سیستم اتوماتیک حمل و نقل مواد نمیباشد؟fms-agv-
as/rs -capp
5-
به چه دلیل از ربات در خطوط تولید استفاده میشود؟
6-cim
یک سیستم اطلاعات کامپیوتری است که از یک بانک اطلاعاتی متشکلاز......می باشد.اطلاعات مدیریت-مهندسی تولید-طراحی مهندسی -همه موارد
7-
سیستمردیابی محصول با امواج رادیویی را...........................گویند.
8-
هوشمصنوعی(ai)در کدامیک از سیستم های جدید تولید بیشترین کاربرد را دارد؟
9-
استفادهاز کامپیوتر در تولید محصول را...................... گویند.
10-
در چه شرایطیاستقرار ماشین آلات به صورت تکنولوژی گروهی پیشنهاد می گردد؟

سلام
من دیر دیدم که برام پیام دادین.
سوال هاتون خیلی پراکنده هستش و تقریبا بعضی از اونها به این ربط داره که شما چقدر در تمامی زمینه ها اطلاعات داشته باشین و تخصصی رو ایجاب نمیکه.
اما با توجه به سوالایی که مطرح کردی نمیشه یک مرجع به شما گفت.
بعضی از سوال هات به ارزیابی کار و زمان و طرح ریزی منتهی میشه(سوالات 1،4،5،10) که میتونی به کتاب طرح ریزی اپل مراجعه کنی.
برای مابقی اونها هم مقاله یا سرچ کردن شاید مفید باشه.به هر حال بنده در سطح دانشی که دارم جواب هام اینجورن:
1.به نظرم دوره عمر محصولات ساختمانی کوتاهتر باشه.
2.موافق جواب جناب حکیمی هستم (اصل تعریفش اینه)و بعضا هم گفته میشه که محصول مصرف شدنی هست و همین طور براش میشه استهلاک رو در نظر گرفت.
3.نمیدونم.منظور سوال برام واضح نیست.یعنی مثلا CNCها؟
4.در این مورد بنده فقط از سیستم FMS اطلاع دارم که شامل حمل و نقل اتوماتیک و ربات ها هست.
5.خوب اینم به دلیل کاهش خطاهای انسانی،افزایش ضریب بهره وری عملیات تولید،کاهش زمان بلا استفاده،افزایش سرعت تولید و ....
6.والا این رو نمی دونم علامت اختصاریه چیه اما بانیه خیر شدین و سرچ کردم و این اومد(Computer Integrated Manufacturing – CIM) که فکر میکنم بهتره اینجا هم بنویسمش :
توليد يكپارچه رايانه اي:
طيف گسترده اي از سيستم هاي اطلاعات براي پشتيباني از توليد يكپارچه رايانه اي (CIM) به كار مي رود. مفهوم كلي توليد يكپارچه رايانه اي بر موارد ذيل تاكيد دارد:

ساده سازي:
ساده ساختن و مهندسي مجدد فرايندهاي توليد، طراحي محصول و سازمان كارخانه به عنوان پايه اي براي يكپارچه كردن فرايندها و وظايف؛

خودكار كردن:
خودكاركردن فرايندهاي توليد و وظايف تجاري كه بااستفاده از رايانه ها، ماشيـن ها و روبات ها پشتيباني مي شود.

يكپارچه كردن:
همه فرايندهاي توليد و پشتيباني بااستفاده از رايانه ها، شبكه هاي ارتباطات از راه دور و ديگر فناوريهاي اطلاعاتي منسجم مي شوند
اما فکر میکنم کتاب روش های ساخت یافته تجزیه و تحلیلی و طراحی سیتم های اطلاعاتی تالیف:بتول ذاکری که البته برای دانشگاه باید بخونین بد نباشه مطالعه کنین.(البته کافی نیست)
7.نمی دونم
8.والا فکر کنم توی درس شبیه ه سازی بوده و از اونجایی که یادم نیست فکر کنم هیوریستیک ها باشه.
9.؟
10.وقتی که ماشین آلات یکسان و مشابه باشند و برخلاف کارگاهی محصول متفاوت باشه و فقط از نظر ساخت و اندازه شبیه به هم باشن.و بر اساس این تشابه در یک گروه قرار میگیرن.
همچنین وقتی که دوره ی تولید نسبتا کم باشه مورد استفاده قرار میگیره.

amirhakimi

عضو جدید
6-cim یک سیستم اطلاعات کامپیوتری است که از یک بانک اطلاعاتی متشکلاز......می باشد.اطلاعات مدیریت-مهندسی تولید-طراحی مهندسی -همه موارد

منظور سوال ششم رو تازه متوجه شدم من :biggrin:
شاید بهتر بود سوالتون رو اینطوری مطرح میکردین:
6 - CIM یک سیستم اطلاعات کامپیوتری است که از یک بانک اطلاعاتی حاوی ...... استفاده میکند.
اطلاعات مدیریت - مهندسی تولید - طراحی مهندسی - همه موارد

یکم تقصیر نگارش شما بود چون سایر دوستان هم تو متوجه شدن سوال دچار مشکل شدن :redface:
یه سوال تستیه؟
اگه اینطور باشه جواب میشه همه موارد. سیستم تولید کامپیوتری هم باید توش مهندسی تولید اطلاعاتش باشه هم اطلاعات طراحی و هم استراتژیهای مدیریتی.
نظر خودم رو گفتم شاید اشتباد کرده باشم.

آخرین ویرایش:

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمي دونم سوالمو بايد همين جا مطرح مي كردم يا تاپيك جداگانه اي مي زدم

انتخاب واحد ترم 2

من ترم يك رياضي 1 ، فيزيك 1 ، زبان عمومي، فارسي ، معارف 1 رو گذروندم ميشه يكي كمكم كنه بگه 20 واحد براي ترم 2 مي خوام بر دارم چي بگيرم بهتره

فقط خيلي سريع ممنون

موفق باشين
با احترام
ره 68 (N)

آخرین ویرایش:

انتخاب واحد ترم 2

من ترم يك رياضي 1 ، فيزيك 1 ، زبان، فارسي ، معارف 1 رو گذروندم ميشه يكي كمكم كنه بگه 20 واحد براي ترم 2 مي خوام بر دارم چي بگيرم بهتره

فقط خيلي سريع ممنون

موفق باشين
با احترام
ره 68 (N)

دوست عزیز من فقط عقیده خودمو می گم

پیشنهاد من اینه که فعلا درس های تخصصی بر ندار و درسهای پایه رو پاس کن

ریاضی2،فیزیک2،شیمی،اقتصاد 1،زبان عمومی،تربیت بدنی 1(چون واقعا اشک ادم در میاد تا جوونی پاس کن)،حسابداری،یه عمومی(انقلاب بر دار تا راحت شی)

knight 3

عضو جدید

انتخاب واحد ترم 2

من ترم يك رياضي 1 ، فيزيك 1 ، زبان عمومي، فارسي ، معارف 1 رو گذروندم ميشه يكي كمكم كنه بگه 20 واحد براي ترم 2 مي خوام بر دارم چي بگيرم بهتره

فقط خيلي سريع ممنون

موفق باشين
با احترام
ره 68 (N)
سلام دوست عزیز
به نظر من هم درس های پایه رو برداری خوبه.پاسشون کن تموم شن.بعد راحت بشین درس های صنایع رو بخون.;)

amirhakimi

عضو جدید

انتخاب واحد ترم 2

فقط خيلي سريع ممنون

موفق باشين
با احترام
ره 68 (N)

دقیقا منم با محسن موافقم
یادم میاد استاتیک خیلی اذیتم کرد :redface:
البته فکر کنم اول باید ریاضی 2 رو پاس کنی تا برسی به استاتیک
تو گرایش ما استاتیک پیش نیاز نصف واحدهامون بود :biggrin:

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز

انتخاب واحد ترم 2

فقط خيلي سريع ممنون

موفق باشين
با احترام
ره 68 (N)

سلام دوست عزيز..
رياضي2،فيزيك2،شيمي،زبان عمومي،گاركاه ماشين ابزار1(چون پيشنياز درساي مهمي هستش)،نقشه كشي 1،از فيزيك1،اقتصاد 1،يه عمومي هم بگير
دقيقا نميدونم چند واحد شدن....ولي پيشنهاد من اين درسها هستن...موفق باشي

industrial66

عضو جدید

انتخاب واحد ترم 2

فقط خيلي سريع ممنون

موفق باشين
با احترام
ره 68 (N)

سلام عزیزم

درسهایی که محسن و persiaN_pulsE پیشنهاد کردن درسهای خوبین . منم موافقم، حتما اول دروس پایه را بگیر.

موفق باشی

sisah

عضو جدید

انتخاب واحد ترم 2

فقط خيلي سريع ممنون

موفق باشين
با احترام
ره 68 (N)
سلام دوست خوبم
منم با نظر باقی دوستان موافقم.فعلا دروس پایه رو بگذرون.
به نظر من هم واحدهات رو از بین واحدهایی که پژمان و محسن پیشنهاد کردن انتخاب کن.پیشنهادشون کامل بود.:smile:

موفق باشی:gol:

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم
منم با نظر باقی دوستان موافقم.فعلا دروس پایه رو بگذرون.
به نظر من هم واحدهات رو از بین واحدهایی که پژمان و محسن پیشنهاد کردن انتخاب کن.پیشنهادشون کامل بود.:smile:

موفق باشی:gol:

سلام عزیزم

درسهایی که محسن و persiaN_pulsE پیشنهاد کردن درسهای خوبین . منم موافقم، حتما اول دروس پایه را بگیر.

موفق باشی

سلام دوست عزيز..
رياضي2،فيزيك2،شيمي،زبان عمومي،گاركاه ماشين ابزار1(چون پيشنياز درساي مهمي هستش)،نقشه كشي 1،از فيزيك1،اقتصاد 1،يه عمومي هم بگير
دقيقا نميدونم چند واحد شدن....ولي پيشنهاد من اين درسها هستن...موفق باشي

دقیقا منم با محسن موافقم
یادم میاد استاتیک خیلی اذیتم کرد :redface:
البته فکر کنم اول باید ریاضی 2 رو پاس کنی تا برسی به استاتیک
تو گرایش ما استاتیک پیش نیاز نصف واحدهامون بود :biggrin:

سلام دوست عزیز
به نظر من هم درس های پایه رو برداری خوبه.پاسشون کن تموم شن.بعد راحت بشین درس های صنایع رو بخون.;)

ریاضی2،فیزیک2،شیمی،اقتصاد 1،زبان عمومی،تربیت بدنی 1(چون واقعا اشک ادم در میاد تا جوونی پاس کن)،حسابداری،یه عمومی(انقلاب بر دار تا راحت شی)

با تشكر از همه ي دوستان عزيز

ولي ميشه نظرتون رو در مورد اين واحدها بگيد :

رياضي 2 ، فيزيك ، برنامه نويسي كامپيوتر ، شيمي عمومي ، استاتيك ، اقتصاد عمومي 1 ، معارف 2 ، اخلاق​

ممنون ميشم نظراتتون رو بگيد

موفق باشين
با احترام
ره 68 (N)

سلام

برنامه نویسی درسی که فعلا اصلا به دردت نمی خوره (مطمئنم باش بت نمی رسه ترم بالائیها زودتر بر میدارن) این درسو بزار ترمهای بالا چون هم نمره بیاره هم تو کاربرد کامپیوتر بیشتر به در دت می خوره.

استاتیک درسه خوبو قشنگه ولی خیلی سخت و در صمن فقط پیش نیازه مقاومته ولی دوست عزیز سعی کن درسهای پایه رو زودتر پاس کنی مثلا درس تئوری پیش نیازه خیلی از درسهاس سعی کن درسهای پیش نیازو اول پاس کن

مهندس عزیز هنوز خیلی وقت داری نترس سعی کن منطقی اروم پیش بری

اگه خیلی دوست داری یه درس قشنگ پاس کنی نقشه 1 می خوای بردار

farzaan

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی 2- فیزیک 2- کارگاه ماشین 1 - کارگاه جوش - اقتصاد عمومی 1 - انقلاب - اندیشه 1 - اصول خسابداری - برنامه نویسی کامپیوتر- این واحدها پیشنهاد منه هر کدوم رو خواستی بردار ولی سعی کن کارگاهها رو زود پاس کنی و به بهترین نحو کارگاهها رو یاد بگیری که خیلی مهمه.

عاطفه خدادی

عضو جدید

منم با نظر آقای عسگری موافقم
عزیزم حتما درس های عمومی تو زودتر پاس کن
اقتصاد مهندسی(با رعایت پیشنیاز) و نقشه کشی صنعتی هم میتونه انتخاب خوبی باشه
راستی سعی که هر چه زودتر از شر علم مواد و آزش راحت شی من اینا رو ترم دو پاس کردم