◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام,

یک ابزار اندازه گیری و کنترل رو به بنده معرفی کنید و استاندارد ملی کالیبراسیون اون ابزار رو هم به بنده معرفی بفرمایید.

همچنین برای ابزار فوق یک سازمان فرضی باید تعریف بشود که روش های اجرایی و دستور العمل آن ابزار هم درون سازمان تعریف کنیم.

با احترام

امیر :)

سلام امیر عزیز..
ابزار اندازگیری که به نظرم خیلی به کارت میاد ساعت اندازه گیری میتونه باشه چون هم متنوع در نوع هستش و هم مناسب برای تحقیق برای روش کالیبره کردن اون.
و سازمان فرضی که میشه ازون استفاده کرد مثلا یه کارخونه قطعه سازی خودرو هستش من یه تیکه از کاراموزیم که در این مورد بود رو بعدا برات اپلود میکنم(الان هرچی میگردم نیست) که میتونه ایده خوبی بده بت,,البته الانم فک کنم ایده رو گرفته باشی چون میدونم تیزی.یه سزچ در مورد ساعت اندازهگیری بزنی میتونی کارتو را بندازی...

tamizi

عضو جدید
سلام
من یه سوال اساسی دارم که جند وقت بد جوری مغزمو اکتیو کرده:warn:
من کجا میتونم مقاله هایی درباره ی ایده های یک مهندس صنایع در جاهای مختلف و جوابهایی که از آن ایده ها گرفته رو پیدا کنم
نمیدونم متوجه سوالم شدید یا نه؟
اگر بتونید کمکم کنید خیلی خیلی ممنون میشم.........

یاعلی

iepu

عضو جدید
کمک

کمک

سلام به دوستان
آیا کسی میدونه bsc چیه؟
در ضمن لینک مستقیم visio,lingo,msp رو هرکی داره بذاره
ممنون:w34:

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
آیا کسی میدونه bsc چیه؟
دوست عزیز این نرم افزارا رو بیشتر تو سایت دانشگاهتون میتونی پیدا کنی...برا دانلود از نت بهتره دنبالش نگردی...چون این برنامه هارو کسی نمیزاره تو سایتش برا دانلود...

امیر Amir

عضو جدید
سلام به دوستان
آیا کسی میدونه bsc چیه؟

با سلام
سازمان تحقیقات صنعتی ایران از این دست کتاب ها داره.

لینک این برنامه ها هم توی نت هستند و میتونید سرچ کنید و پیدا کنید یا با 3000 تومان تهیه کنید.

با احترام

ie student

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من اين ترم درس تحقيق در عمليات 1 رو گرفتم.منبع درسمون كتاب آقاي ناصر آجرلو،از انتشارات دانشگاه تهران هست،در مورد سطح اين كتاب اطلاع زيادي ندارم،اما ميخوام در كنار اين كتاب،يكي از كتاب هاي بازارا و يا حمدي طه رو هم مطالعه بكنم.به نظر شما كدوم يك از اين كتابها بهترند؟به عبارتي اول كدومش رو بخونم برام مفيدتره؟و كدوم يكي پايه و بيس هست براي ديگري؟ و يا اگر شما منابع مفيد ديگه اي رو هم ميشناسيد،خوشحال ميشم اونا رو هم معرفي كنيد.لازم به يادآوري هست كه من هيچ پيش زمينه قبلي راجع به اين درس ندارم.در اينصورت اول خوندن بازارا بهتره يا حمدي طه؟

پيشاپيش از راهنماييتون ممنون

:gol:

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من اين ترم درس تحقيق در عمليات 1 رو گرفتم.منبع درسمون كتاب آقاي ناصر آجرلو،از انتشارات دانشگاه تهران هست،در مورد سطح اين كتاب اطلاع زيادي ندارم،اما ميخوام در كنار اين كتاب،يكي از كتاب هاي بازارا و يا حمدي طه رو هم مطالعه بكنم.به نظر شما كدوم يك از اين كتابها بهترند؟به عبارتي اول كدومش رو بخونم برام مفيدتره؟و كدوم يكي پايه و بيس هست براي ديگري؟ و يا اگر شما منابع مفيد ديگه اي رو هم ميشناسيد،خوشحال ميشم اونا رو هم معرفي كنيد.لازم به يادآوري هست كه من هيچ پيش زمينه قبلي راجع به اين درس ندارم.در اينصورت اول خوندن بازارا بهتره يا حمدي طه؟

پيشاپيش از راهنماييتون ممنون

:gol:

سلام دوست عزيزم

بستگی داره که به چه منظور می خوای اين مبحث رو مطالعه کی.

ببين ، کتاب حمدی طاها از لحاظ سطح علمی مقابل کتاب مختار بازارا ، مثل يه شوخی ميمونه ! اما خوب برای دوره ليسانس کافيه. شما برای کنکور ارشدم نيازی به کتاب بازارا پيدا نمی کنی. اما خب اگه دوست داری که اين مبحث رو پايه ای و اصولی و حرفه ای ياد بگيری اونو بخون. در کل برای شروع کار ، حمدی طاها خيلی بهتره ، چون ساده و ابتدايی هست.

موفق باشی :gol:

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ترم يك صنايعم
و حدودا هم مي دونم رشتم چيه
مي خواستم بدونم در حال حاضر آيا نرم افزاري لازم است كه طرز استفاده با اونو بدونم يه كمك بهم بكنيد در اين رابطه ..

ممنون

ie student

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز به نظر من در شرايط فعلي كه هنوز وارد دروس تخصصي نشديد،اگر شما نرم افزار هاي بسته office رو ياد بگيريد،بهترين كار رو كرديد.نرم افزار هايي مثل excell (كه خيلي تو صنايع كاربرد دارند)access و word.موفق باشيد:gol:

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز به نظر من در شرايط فعلي كه هنوز وارد دروس تخصصي نشديد،اگر شما نرم افزار هاي بسته office رو ياد بگيريد،بهترين كار رو كرديد.نرم افزار هايي مثل excell (كه خيلي تو صنايع كاربرد دارند)access و word.موفق باشيد:gol:

دوست عزيز ممنونم از راهنماييت
ولي همينا كفايت مي كنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟( در حال حاضر )

ie student

عضو جدید
کاربر ممتاز

اين نظر من بود،چون هنوز شما دروس تخصصي رو ياد نگرفتيد،به نظرم اومد كه اينا براتون خوبه،چون مثلا براي اينكه بخواييد نرم افزارهاي تحقيق در عمليات(مثل lindo) رو ياد بگيرين،اول بايد اصلا بدونيد تحقيق در عمليات خودش چي هست و هدفش چيه تا بخواييد روي نرم افزار هاش هم كار بكنيد.
باز اگر دوستان بزرگوار ديگرمون نظري داشتند خوشحال ميشيم دوستمون رو راهنمايي بكنند.

با تشكر:gol:

sara60

عضو جدید
سلام

منم با نظر دوست عزيزم is student موافقم.

شما لزومی نداره که از الان به فکر نرم افزارهای تخصصی باشی. چون اولا که يادگيری اين نرم افزار ها بدون يادگرفتن دروس تخصصی بی معنی هست و دوما شما برای يادگيری يه نرم افزار تخصصی حتما بايد يه مساله و تمرين داشته باشی.

به همين خاطر شما بهتره که همون بسته آفيس رو ياد بگيری. به خصوص excel و word رو. word برای اينکه شما بايد همه پروژه هاتونو با اون تايپ کنی و excel هم که برای يه مهندس مثل ماشين حساب و خودکار و کاغذ می مونه که از اول تا آخر عمرش به اون نياز داره. در مورد access عجله نکنين ، چون به احتمال خيلی زياد تو درس MIS و يا کاربرد کامپيوتر بهتون ياد می دن.

موفق باشين

امیر Amir

عضو جدید
سلام
من ترم يك صنايعم
و حدودا هم مي دونم رشتم چيه
مي خواستم بدونم در حال حاضر آيا نرم افزاري لازم است كه طرز استفاده با اونو بدونم يه كمك بهم بكنيد در اين رابطه ..

ممنون

اين نظر من بود،چون هنوز شما دروس تخصصي رو ياد نگرفتيد،به نظرم اومد كه اينا براتون خوبه،چون مثلا براي اينكه بخواييد نرم افزارهاي تحقيق در عمليات(مثل lindo) رو ياد بگيرين،اول بايد اصلا بدونيد تحقيق در عمليات خودش چي هست و هدفش چيه تا بخواييد روي نرم افزار هاش هم كار بكنيد.
باز اگر دوستان بزرگوار ديگرمون نظري داشتند خوشحال ميشيم دوستمون رو راهنمايي بكنند.

با تشكر:gol:

سلام

منم با نظر دوست عزيزم is student موافقم.

شما لزومی نداره که از الان به فکر نرم افزارهای تخصصی باشی. چون اولا که يادگيری اين نرم افزار ها بدون يادگرفتن دروس تخصصی بی معنی هست و دوما شما برای يادگيری يه نرم افزار تخصصی حتما بايد يه مساله و تمرين داشته باشی.

به همين خاطر شما بهتره که همون بسته آفيس رو ياد بگيری. به خصوص excel و word رو. word برای اينکه شما بايد همه پروژه هاتونو با اون تايپ کنی و excel هم که برای يه مهندس مثل ماشين حساب و خودکار و کاغذ می مونه که از اول تا آخر عمرش به اون نياز داره. در مورد access عجله نکنين ، چون به احتمال خيلی زياد تو درس MIS و يا کاربرد کامپيوتر بهتون ياد می دن.

موفق باشين

در حال حاضر شما فقط صفا کن...
به قول سارا هم که فرمودند و صحبتشونو قرمز رنگ کردم در حد اشنایی و اینکه بدونی اکسل چیه کار بکن..

اصلا دلیل نداره شما همه چیزو بدونی...
شما وقتی علاقت مشخص شد هنگام خوندن درس ها و کار با پروژه ها کم کم یاد میگیری...

بابا قراره مثلا یک عمر مهندس باشیما...کی گفته ضرب العجلی این نرم افزار هارو یاد بگیریم...گاماس گاماس...به قول روس ها:)

مثلا وقتی QC میخونی در این حد یاد بگیر که MINITAB چیه و چه کاربری داره توی صنایع و کنترل کیفیت...همین...

یا کنترل پروژه یا کلا فیلدهای مختلف

اما ریزه کاری هاشو دیگه توی کار متوجه میشی...

درسته میگن صنایع 100000000000000000 تا نرم افزار داره اما کی گفته باید هر چی که بهت درس میدنو اخرش باشی...همه چیز در حد اشنایی و اطلاعات مکفی بقیه در کار و شغلی که قراره توش فعالیت بکنی مشخص میشه...

کنترل پروژه کار وقتی بشی دیگه باید بری تخصصی MS یاد بگیری یا تحلیل سیستم...

اینم نظر من:)

با احترام

امیر

tari

عضو جدید
كمك

كمك

چه جوري نقطه سفارش براي ليد تايم متغيير، رفتارمصرف متغييرو قيمت متغيير دسته اي از قطعات تعيين كنم؟

tw110

عضو جدید
اگه مطلبی در مورد سیستم های مدیریت کیفیت سری iso9000,9001,9002,9003,9004:2000دارید برایم ارسال نمایید

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه مطلبی در مورد سیستم های مدیریت کیفیت سری iso9000,9001,9002,9003,9004:2000دارید برایم ارسال نمایید

دوست عزیز اگه در بخش کتابخانه یه جستجوی کوچیک انجام بدید مطمئنا یه مطلب بدرد بخور پیدا می کنید...در غیر این صورت من کمکتون می کنم..
موفق باشید

amin sh

عضو جدید
مدل pip

مدل pip

با تشکر از شما که این سایت مفید درست کردین.

من 2 تا سوال در مورد مدلهای pip دارم که اگه کمکم کنین خیلی بهم لطف کردین.

1-ایا تعداد برشها در یک مدل pip حداکثر به اندازه تعداد محدودیتهاست؟و این اثبات شده یا خیر؟

2-بعد اولین برش در یک مدل pip چگونه می توان معادلات برشهای بعدی را براورد کرد؟

اگر امکان داره جواب سوال زودتر بدین اخه خیلی گیرم!

مرسی

khashi

عضو جدید
لطفا هرگونه سئوال در رابطه با مباحث مهندسی صنایع را در این تاپیک مطرح کنید . در خصوص درخواستها (مقاله / جزوه / فایل / برنامه و ... ) تاپیکی در زیر تالار جزوات و مقالات مهندسی صنایع ایجاد شده است . پستهای اشتباهی در این خصوص از این تاپیک حذف خواهد شد .

پ.ن : تاپیک قبلی خیلی شلوغ شده بود . برای همین اون تاپیک قفل میشه و از حالت مهم در میاد .

با سلام.
فارغ التحصیل صنایع هستم.در محلی کار میکنم که با داده های متنوعی و گزارشهات مدیریتی در سطوح مختلف سرو کار دارد.در حال مطالعه و بررسی ایده ایجاد سیستم MIS و ِDSS که به من واگذار شده ، هستم .اما نمی دانم از کجا و چکونه شروع کنم . اگر جزوه ، کتاب و ... در این زمینه می شناسید معرفی کنید .
لطفا کمکم کنید .
با تشکر

faribaff

عضو جدید
لطفا هرگونه سئوال در رابطه با مباحث مهندسی صنایع را در این تاپیک مطرح کنید . در خصوص درخواستها (مقاله / جزوه / فایل / برنامه و ... ) تاپیکی در زیر تالار جزوات و مقالات مهندسی صنایع ایجاد شده است . پستهای اشتباهی در این خصوص از این تاپیک حذف خواهد شد .

پ.ن : تاپیک قبلی خیلی شلوغ شده بود . برای همین اون تاپیک قفل میشه و از حالت مهم در میاد .

سلام.
یه سوال:ما قراره پروژه MRPرا اجرا کنیم برا یه کارخانه بافندگی.در مورد آن و ورود و خروج آن چیزهایی خوندیم .می شه یه خورده از دید عملی توضیح بدین.

با تشکر.:) :smile:

mpsn59

عضو جدید
با سلام دوستان عزیزاگر مطلب یا اطلاعاتی درخصوص نظام پیشنهادها دارید در این تاپیک به بگذارید تا دیگران هم استفاده کنند:):w17:

amirhakimi

عضو جدید
با سلام.
فارغ التحصیل صنایع هستم.در محلی کار میکنم که با داده های متنوعی و گزارشهات مدیریتی در سطوح مختلف سرو کار دارد.در حال مطالعه و بررسی ایده ایجاد سیستم MIS و ِDSS که به من واگذار شده ، هستم .اما نمی دانم از کجا و چکونه شروع کنم . اگر جزوه ، کتاب و ... در این زمینه می شناسید معرفی کنید .
لطفا کمکم کنید .
با تشکر

سلام
اگر تو تولید سیستمهای اطلاعاتی تازه میخواهید شروع کنین من کتاب "سیستمهای اطلاعات مدیریت: اداره کردن بنگاههای دیجیتالی" رو بتون توصیه میکنم، نوشته آقا و خانم لاودن، ترجمه احمد هرمزی.
Management information systems: managing the digital firm, laudon & laudon
یک مجموعه 2 جلدیه تقریبا اطلاعات کاملی رو درباره ایجاد سیستمهای اطلاعاتی بتون میده.
موفق باشین

mahtabi

مدیر بازنشسته
پادشاه و آشپز

پادشاه و آشپز

با عرض سلام
من یسری از پستای نامربوط رو در این تاپیک پاک کردم تا مرتب شه.
و مطلب من:

پادشاهی که یک کشور بزرگ را حکومت می کرد، باز هم از زندگی خود راضی نبود؛ اما خود نیز علت را نمی دانست.
روزی پادشاه در کاخ امپراتوری قدم می زد. هنگامی که از آشپزخانه عبور می کرد، صدای ترانه ای را شنید. به دنبال صدا، پادشاه متوجه یک آشپز شد که روی صورتش برق سعادت و شادی دیده می شد.
پادشاه بسیار تعجب کرد و از آشپز پرسید: "چرا اینقدر شاد هستی؟" آشپز جواب داد: "قربان، من فقط یک آشپز هستم، اما تلاش می کنم تا همسر و بچه ام را شاد کنم. ما خانه اي حصیری تهیه کرده ایم و به اندازه کافی خوراک و پوشاک داریم. بدین سبب من راضی و خوشحال هستم..."
پس از شنیدن سخن آشپز، پادشاه با نخست وزیر در این مورد صحبت کرد. نخست وزیر به پادشاه گفت : "قربان، این آشپز هنوز عضو گروه 99 نیست!!! اگر او به این گروه نپیوندد، نشانگر آن است که مرد خوشبینی است."
پادشاه با تعجب پرسید: "گروه 99 چیست؟؟؟"
نخست وزیر جواب داد: "اگر می خواهید بدانید که گروه 99 چیست، باید اين کار را انجام دهید: یک کیسه با 99 سکه طلا در مقابل در خانه آشپز بگذارید. به زودی خواهید فهمید که گروه 99 چیست!!!"
پادشاه بر اساس حرف های نخست وزیر فرمان داد یک کیسه با 99 سکه طلا را در مقابل در خانه آشپز قرار دهند..
آشپز پس از انجام کارها به خانه باز گشت و در مقابل در کیسه را دید. با تعجب کیسه را به اتاق برد و باز کرد. با دیدن سکه های طلایی ابتدا متعجب شد و سپس از شادی آشفته و شوریده گشت. آشپز سکه های طلایی را روی میز گذاشت و آنها را شمرد. 99 سکه؟؟؟ آشپز فکر کرد اشتباهی رخ داده است. بارها طلاها را شمرد؛ ولی واقعاً 99 سکه بود!!! او تعجب کرد که چرا تنها 99 سکه است و 100 سکه نیست!!! فکر کرد که یک سکه دیگر کجاست و شروع به جستجوی سکه صدم کرد. اتاق ها و حتی حیاط را زیر و رو کرد؛ اما خسته و کوفته و ناامید به این کار خاتمه داد!!!
آشپز بسیار دل شکسته شد و تصمیم گرفت از فردا بسیار تلاش کند تا یک سکه طلایی دیگر بدست آورد و ثروت خود را هر چه زودتر به یکصد سکه طلا برساند.
تا دیروقت کار کرد. به همین دلیل صبح روز بعد دیرتر از خواب بیدار شد و از همسر و فرزندش انتقاد کرد که چرا وی را بیدار نکرده اند!!! آشپز دیگر مانند گذشته خوشحال نبود و آواز هم نمی خواند؛ او فقط تا حد توان کار می کرد!!!
پادشاه نمی دانست که چرا این کیسه چنین بلایی برسر آشپز آورده است و علت را از نخست وزیر پرسید.
نخست وزیر جواب داد: "قربان، حالا این آشپز رسماً به عضویت گروه 99 درآمد!!! اعضای گروه 99 چنین افرادی هستند: آنان زیاد دارند اما راضی نیستند. تا آخرین حد توان کار می کنند تا بیشتر بدست آورند. آنان می خواهند هر چه زودتر " یکصد" سکه را از آن خود کنند!!! این علت اصلی نگرانی ها و آلام آنان می باشد. آنها به همین دلیل شادی و رضایت را از دست می دهند و البته همین افراد اعضای گروه 99 نامیده می شوند!!!

http://www.frsaba.com

mahtabi

مدیر بازنشسته
درسی زيبا از ادیسون

درسی زيبا از ادیسون

ادیسون در سنین پیری پس از كشف لامپ، یكی از ثروتمندان آمریكا به شمار میرفت و درآمد سرشارش را تمام و كمال در آزمایشگاه مجهزش كه ساختمان بزرگی بود هزینه می كرد...
این آزمایشگاه، بزرگترین عشق پیرمرد بود. هر روز اختراعی جدید در آن شكل می گرفت تا آماده بهینه سازی و ورود به بازار شود.

در همین روزها بود كه نیمه های شب از اداره آتش نشانی به پسر ادیسون اطلاع دادند، آزمایشگاه پدرش در آتش می سوزد و حقیقتا كاری از دست كسی بر نمی آید و تمام تلاش ماموان فقط برای جلوگیری از گسترش آتش به سایر ساختمانها است!
آنها تقاضا داشتند كه موضوع به نحو قابل قبولی به اطلاع پیرمرد رسانده شود...

پسر با خود اندیشید كه احتمالا پیرمرد با شنیدن این خبر سكته می كند و لذا از بیدار كردن او منصرف شد و خودش را به محل حادثه رساند و با کمال تعجب دید كه پیرمرد در مقابل ساختمان آزمایشگاه روی یك صندلی نشسته است و سوختن حاصل تمام عمرش را نظاره می كند!!!
پسر تصمیم گرفت جلو نرود و پدر را آزار ندهد. او می اندیشید كه پدر در بدترین شرایط عمرش بسر می برد.
ناگهان پدر سرش را برگرداند و پسر را دید و با صدای بلند و سر شار از شادی گفت: پسر تو اینجایی؟ می بینی چقدر زیباست؟!! رنگ آمیزی شعله ها را می بینی؟!! حیرت آور است!!!

من فكر می كنم كه آن شعله های بنفش به علت سوختن گوگرد در كنار فسفر به وجود آمده است! وای! خدای من، خیلی زیباست! كاش مادرت هم اینجا بود و این منظره زیبا را می دید. كمتر كسی در طول عمرش امكان دیدن چنین منظره زیبایی را خواهد داشت! نظر تو چیست پسرم؟!!
پسر حیران و گیج جواب داد: پدر تمام زندگیت در آتش می سوزد و تو از زیبایی رنگ شعله ها صحبت می كنی؟!!!!!!
چطور میتوانی؟! من تمام بدنم می لرزد و تو خونسرد نشسته ای؟!

پدر گفت: پسرم از دست من و تو كه كاری بر نمی آید. مامورین هم كه تمام تلاششان را می كنند. در این لحظه بهترین كار لذت بردن از منظره ایست كه دیگر تكرار نخواهد شد...!
در مورد آزمایشگاه و باز سازی یا نو سازی آن فردا فكر می كنیم! الآن موقع این كار نیست! به شعله های زیبا نگاه كن كه دیگر چنین امكانی را نخواهی داشت!!

توماس آلوا ادیسون سال بعد مجددا در آزمایشگاه جدیدش مشغول كار بود و همان سال یكی از بزرگترین اختراع بشریت یعنی ضبط صدا را تقدیم جهانیان نمود. آری او گرامافون را درست یك سال پس از آن واقعه اختراع کرد.

mahtabi

مدیر بازنشسته
گل و لاي زندگي

گل و لاي زندگي

روزي اسب كشاورزي داخل چاه افتاد . حيوان بيچاره ساعت ها به طور ترحم انگيزي ناله مي كرد
بالاخره كشاورز فكري به ذهنش رسيد . او پيش خود فكر كرد كه اسب خيلي پير شده و چاه هم در هر صورت بايد پر شود . او همسايه ها را صدا زد و از آنها درخواست كمك كرد . آن ها با بيل در چاه سنگ و گل ريختند
اسب ابتدا كمي ناله كرد ، اما پس از مدتي ساكت شد و اين سكوت او به شدت همه را متعجب كرد . آنها باز هم روي او گل ريختند . كشاورز نگاهي به داخل چاه انداخت و ناگهان صحنه اي ديد كه او را به شدت متحير كردبا هر تكه گل كه روي سر اسب ريخته مي شد اسب تكاني به خود مي داد ، گل را پا يين مي ريخت و يك قدم بالا مي آمد همين طور كه روي او گل مي ريختند ناگهان اسب به لبه چاه رسيد و بيرون آمد
زندگي در حال ريختن گل و لاي برروي شماست . تنها راه رهايي اين است كه آنها را كنار بزنيد و يك قدم بالا بياييد. هريك از مشكلات ما به منزله سنگي است كه مي توانيم از آن به عنوان پله اي براي بالا آمدن استفاده كنيم با اين روش مي توانيم از درون عميقترين چاه ها بيرون بياييم

mehrpooyaa

عضو جدید
متودولوژی برنامه ریزی در آی تی؟

متودولوژی برنامه ریزی در آی تی؟

سلام
اگه کسی می تونه در مورد;) متودولوژی برنامه ریزی در آی تی ;)کمکم کنه ممنون میشم

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
به نظر شما مراحل اجرای APQP در یک بانک چگونه هست؟

با احترام

امیر

سلام امير جان

ببين سوالت خيلی کلی و مبهم هست !

خودت می دونی که روش APQP يا همون Advanced Product Quality Planning معمولا بعد از پياده سازی سری اول استانداردهای کيفيت يعنی ISO 9001:2000 به کار گرفته ميشه.

همون طور که از اسم APQP هم پيداست ، هدف اين روش طراحی پيشرفته کيفيت محصول هست ، يعنی به جای اينکه کيفيت روی محصول کنترل بشه (روش معمول) ، اونو تو محصول طراحی کنيم.

حالا اولين مساله ای که اينجا وجود داره اينه که بايد مشخص بشه محصول مورد نظر تو چيه ؟ بانکها محصولاتشون ، همون خدماتشون هست که بايد اونو تعيين کنی. همين طور بايد تعريف کنی که اين خدمات از چه فرايندهايی تشکيل شدن ؟ و الی آخر . . .