یک نمونه پیام خصوصی....

ویسا

عضو جدید
خانومه باید تا الان عادت میکرد به این اراجیف

دیدی این مزاحم تلفنیا رو؟
هرچقد فحش بشنون پرروتر و سرتق تر میشن

این مسئله هم عین همینه
خانوما هر چقدر حساسیت نشون بدن ، بحث کشدارتر میشه

به نظر من این تاپیک عالی بود

خیلی از ماها نیاز داشتیم که به خودمون بیایم و این تاپیک موثر واقع شد

همین حساسیت آلما تو این تاپیک باعث میشه تلنگری باشه واسه بعضیا تا متوجه خیلی چیزا بشن

واین با اون قضیه مزاحم تلفنیه فرق داره

و من احساس میکنم یه همچین تاپیکی نیاز بود

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی الان با این تایپیک 10 صفحه ای بی جواب گذاشتی طرفو ؟

خانومه باید تا الان عادت میکرد به این اراجیف

دیدی این مزاحم تلفنیا رو؟

پهرچقد فحش بشنون پرروتر و سرتق تر میشن

این مسئله هم عین همینه
خانوما هر چقدر حساسیت نشون بدن ، بحث کشدارتر میشه
انسان نمی تواند
به آسمان نیندیشد ،چگونه می تواند؟
مگر انسان هایی که عمررا بی چرا ،
به چریدن مشغولند
و
سر به زمین فرو برده اند و پوزه در خاکدارند
و
غرق در آب و علف اند

اینها که ((گوشفندان)) دوپایند

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من این تاپیک عالی بود

خیلی از ماها نیاز داشتیم که به خودمون بیایم و این تاپیک موثر واقع شد

همین حساسیت آلما تو این تاپیک باعث میشه تلنگری باشه واسه بعضیا تا متوجه خیلی چیزا بشن

واین با اون قضیه مزاحم تلفنیه فرق داره

و من احساس میکنم یه همچین تاپیکی نیاز بود
فدات شم تا وقتی بابک جان مدیر سایته
به 15 که رسید قفل میشه

Sarp

مدیر بازنشسته
بازهم آقا بابک ....ولی آقا بابک به نطر شما توهین اخطار نداره؟؟؟؟
نکه حرفی رو زدن که به کسی ربط نداره..این اخطار نداره؟؟؟؟

مگر به جز این است که خودشون میگن احترام به نطر مقابل ..پس این احترام فقط برای خودشان خوب است؟؟؟؟؟؟؟

ولی از این جمله خوشم اومد که گفتید ... هر کس رو در قبر خودش میذارن واگر قیامتی در کار باشه به حساب هر کسی رسیدگی میشه نه شراکتی

من این جمله رو در همین باشگاه و همین چند روز پیش دیدم....منظروم همون تاپیکی بود که خود جنابعالی حذف کردین....همون عروسی آرش ...آیا بهشت و جهنم ایرانی است؟؟؟؟؟؟

یا اینکه در خارج از مرزهای ایران بهش و جهنم فرق دارد؟؟؟؟؟؟

من به دینی که این جور ادمها اجرا میکننن شک دارم..به نطر من اینان فقط برای سود خود در پشت این نقاب پنهان شده اند

شما این داستان رو شنیده اید: که میگفتیند یک نفر پیش حضرت موسی رفت بهش گفت که شما اشاره کنید من جانم رو فدا میکنم...و حضرت موسی یه تنور بهش نشان داد گفت در آن برو ولی آن شخص امتنا از این کار کرد.... در همان حال یکی دیگر از یاران آمد به او گفت و آن شخص با کمال میل پذیرفت ..و موسی گفت اگر من 4 یار مثل این داشتم دنیا رو فتح میکردم.....

این شخص نیمه محترمی کهخ این حرفا رو زده آیا به این حرفا اعتقاد دارد؟؟؟؟؟؟
آیا این شخص حاضر هست؟؟؟؟
این آدما نصفشون در عمل جا میزنن

آقا بابک ای کاش شما و مدیران برخورد میکردین...نه اینکه فقط تاپیک های که ایشون میزنن طرفدار داشته باشه ..

ای کاش........
ای کاش......
ای کاش.......
بهزاد کوچولو (بهزاد + ک = بهزاد کوچک :D) توهین یه تعریف مشخصی داره
اگه قرار باشه به فضولا هم اخطار داده بشه من اولین شخص اخراجی خواهم بود :D

این اشخاص هم مطئن باش (به توان 1000) که فقط جانماز اب میکشن!
زیاد هم باهاشون کل کل کنی نفستو شهید کردی

اونقده به این حرفا توجه میکنید و بحث میکنید که فکر میکنند حرف جالب و مهمی میزنن که اینقده طرفدار و بحث کننده داره
در نتیجه همه جا از این بحثها پیش میارن
اینم میخوای تا 15 بره بعد قفلش کنی؟که چی داداش؟
تایپیکی که تو 15 صفحه به نتیجه نرسه و نتونی حرفتو توش بزنی همون بهتر که بسته شه

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازهم آقا بابک ....ولی آقا بابک به نطر شما توهین اخطار نداره؟؟؟؟
نکه حرفی رو زدن که به کسی ربط نداره..این اخطار نداره؟؟؟؟

مگر به جز این است که خودشون میگن احترام به نطر مقابل ..پس این احترام فقط برای خودشان خوب است؟؟؟؟؟؟؟

ولی از این جمله خوشم اومد که گفتید ... هر کس رو در قبر خودش میذارن واگر قیامتی در کار باشه به حساب هر کسی رسیدگی میشه نه شراکتی

من این جمله رو در همین باشگاه و همین چند روز پیش دیدم....منظروم همون تاپیکی بود که خود جنابعالی حذف کردین....همون عروسی آرش ...آیا بهشت و جهنم ایرانی است؟؟؟؟؟؟

یا اینکه در خارج از مرزهای ایران بهش و جهنم فرق دارد؟؟؟؟؟؟

من به دینی که این جور ادمها اجرا میکننن شک دارم..به نطر من اینان فقط برای سود خود در پشت این نقاب پنهان شده اند

شما این داستان رو شنیده اید: که میگفتیند یک نفر پیش حضرت موسی رفت بهش گفت که شما اشاره کنید من جانم رو فدا میکنم...و حضرت موسی یه تنور بهش نشان داد گفت در آن برو ولی آن شخص امتنا از این کار کرد.... در همان حال یکی دیگر از یاران آمد به او گفت و آن شخص با کمال میل پذیرفت ..و موسی گفت اگر من 4 یار مثل این داشتم دنیا رو فتح میکردم.....

این شخص نیمه محترمی کهخ این حرفا رو زده آیا به این حرفا اعتقاد دارد؟؟؟؟؟؟
آیا این شخص حاضر هست؟؟؟؟
این آدما نصفشون در عمل جا میزنن

آقا بابک ای کاش شما و مدیران برخورد میکردین...نه اینکه فقط تاپیک های که ایشون میزنن طرفدار داشته باشه ..

ای کاش........
ای کاش......
ای کاش.......
حرفات قابل تامل اما دریغ و درد

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو هرچه مي خواهي باش ، اما ... آدم باش !!!

چقدر نشنيدن ها و نشناختن ها و نفهميدن ها است كه به اين مردم،

آسايش و خوشبختي بخشيده است !!!

مگر نمي داني بزرگ ترين دشمن آدمي فهم اوست؟

پس تا مي تواني خر باش تا خوش باشي.

امروز گرسنگي فكر ، از گرسنگي نان فاجعه انگيزتر است .

براي خوشبخت بودن ، به هيچ چيز نياز نيست جز به نفهميدن

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
yade khodam oftadam ke chand vaght pish akse ye khanomo gozashtam bara avataram,onmoghe fahmidam payam khosusi che karbordayi dare!!!!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
واقعا برای اون یارو که با آواتار شما تحریک میشه باید تاسف خورد.احتمالا اسلام طالبانی داشته این یارو.یه خورده هم به نظر میاد این عکس کامپیوتری باشه.این جور افراد که در جامعه اینطوری جانماز آب می کشند کم نیستند.البته این ظاهرسازیشون و مهر داغ به پیشانی زدنشون هم گاهی جاها براشون سود داره!
اما آلما خانوم با عرض معذرت کار شما هم یه نمکی اشتباه بود چون گفتید یه نفری این کارو کرد و با این تاپیکتون خیلی از پسرای باشگاهو با یه چوب روندید.احتمالا از این به بعد تو تاپیکاتون فکر اینکه این همون فرد باشه به وجود می یاد

paeeizan

اخراجی موقت
میخوام فقط یک نمونه پیام خصوصی رو که دیشب تا به حال داشتم جلوی چشمای دوستان بذارم و قضاوت با شما....:gol:(البته با ندیده گرفتن خیلی از مسایل اعتقادی که من با ایشون در تضاد بودم در گذشته)

خدایش حق با کیه!!!!:razz:

در ابتدا اینطور پیام داد::que:
سلام
چه گرایشی شما میخونید

این برای وقتی بود که هنوز این تاپیک دیشبی رو نزده بودم!!!

سری بعد
یعنی بعد از زدن تاپیک :
:que:

سلام
اینو بابت اون تایپیکی که در مورد خانمها زدی میگم

شما ودیگر خانمها اگر این عکسهای مستهجن که بعنوان عکس اواتارتون میزارید بردارید دیگه

کسی اجازه به خودش نمیده در مورد شما خانمها تو سایت

شما خودتون هم یه جورایی مقصرین همه رشته

سری سوم:que:

در ضمن بعضی خانمها مثل ادمای عقده ای از عکسهای استفاده میکنند انگار کمبود دارند هم رشته ببخشید اینو گفتم

پس در کل خودتون مقصرید هم رشته
نظر بده شماها خودتون هم یه جورای مقصرید هم رشته

خوبه آدم به یکی توهین کنه بعد بگه ببخشید

و در آخر::que:

هم رشته این عکس اواتارتو پاک کن که باعث خوشحالی شیطانه ....

چه جور بگم اینجور عکسهای که خانمها برا خودشون انتخاب میکنند برا اواتارشون باعث تحریک پسرها سست ایمان و سست نفس میشد

چون هم خودشون گناه میکنند و از هم بیشتر شما در این گناه نقش دارید:gol:
میتونی از یه عکس گل برا اواتارت استفاده کنی اینو گفتم چون هم رشتمی ...

چون گل از پاکی نشات میگیره
یا حق
.....

کی از ایشون نظر خواسته!!!

کی به ایشون گفت اینطور به من بگه تو به جای شما!!!

برای چی باید توهین بشه!!!

غیر از این بوده که من یک سوال دوستانه از آقایون باشگاه پرسیدم؟

اینهمه آقایون میگن بیان نظر بدین!!!آیا ما اینطور برخورد میکنیم!!
آیا این انصافه!!

اینهمه آقا محترمانه نظر دادن!!

مگه امر به معروف ونهی منکر سایت هستین شما!!

کجای آواتار من ایراد داره!!!من آزادم هر طور که میخوام انتخاب کنم.آواتار نشانه شخصیت هر طرف(از نظر من).عقل من بمن میگه این آواتار مناسبه!!نیازی به نظر شما نبود که همه چیز رو به هم ربط میدین!!

کاش به جای این توهین غیر مستقیم یکم بیایم از همین بالا به مردم نگاه کنیم.ما هم یکی از همه ایم آدماییم

وقتی آدم اینطور از بالا به مردم نگاه میکنه اون وقت خودش رو پاک و بقیه رو آلوده میبینه!!خودش رو با خدا و بقیه رو بی خدا میبینه!!خدا رو فقط برای خودش میدونه و مال آدم هایی امثال من ناپاک نمیدونه!!
ما فقط ادعای دین داری میکنیم.
من خدا رو پرستش میکنم .هروقت به علاوه خدا شدی بیا من جواب حرفات رو میدم.

بعضی آدم ها فقط قصد دارن با گمراه کردن موضوع همه چیز رو به اون سمتی خودشون فکر میکنن درسته سوق بد و فقط شعار بدن و فکر کنن خودشون فقط عقل دارن و خدا رو میشناسن!!

.
.
.
آلما مطمئنی تو این چند روزه سرت نخورده به جای دیگه .... این تاپیکا چیه ....
.
.
.
.
وقتتون رو صرف مطالعه کنید فکر کنم مفید تر باشه ....

mim.shimi

کاربر فعال
سلام دوست گرام.
بعضی ها برای دوستی برقرار کردن مشکل دارن.. و کلا راهشو اشتباه میرن.
این آواتوری که میگید فکر کنم تنها مشکل مستهجن بودنش موهاش باشن. :biggrin: :w02: :biggrin:
بعد اینکه هیچ وقت با حرف کسی که خودش با خودش مشکل داره ناراحت نشید.اصلا توجه نکنید.
مثل اینکه خونتون رو به جوش آورده چند تاپیک زدین.:w13:

گاما

عضو جدید
این آقا ، هرکی که بوده به عقیده من فقط می خواسته یه جوری سر صحبت رو باز کنه احتمالا برای دوستی ولی کلا مشکلات روحی و روانی
هم داره از همه اینها گذشته مشکل سواد هم داره بی سوادی توی نوشته اش بی داد میکنه
شما خودتون رو ناراحت نکنید

arash1990

عضو جدید
سلام دوستان عزیز همگی امیدوارم خوب باشید من تمام مطالبو خوندم
اما همونجور که دوستان گفتن بستگی به خود ادم داره ادمی که با عکس........
ولی من باید بگم تو تایپیک هم باید به خانمها احترام گذاشه بشه هم به اقایون اصلا احترام نشانه شخصیته
این دوستی هم که این حرفارو تو پیام خصوصی گفته نظر خودش بوده که شخصی کوتاه بین هستش ما نباید ناراحت بشیم
الما خانم من اون تیپیک هم گفتم شما هم زیاد سخت نگیر
در مورد دوستان مدیر تالار هم بگم منم ازشون ناراضیم

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدم همه چی تو این دوره زمونه میشنوه....................:surprised::eek::surprised:
ولش کنید این بنده خدا رو ......یه سریام اینطوری فک میکنن دیگه.........چه میشه کرد...............:smile:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوام فقط یک نمونه پیام خصوصی رو که دیشب تا به حال داشتم جلوی چشمای دوستان بذارم و قضاوت با شما....:gol:(البته با ندیده گرفتن خیلی از مسایل اعتقادی که من با ایشون در تضاد بودم در گذشته)

خدایش حق با کیه!!!!:razz:

در ابتدا اینطور پیام داد::que:
سلام
چه گرایشی شما میخونید

این برای وقتی بود که هنوز این تاپیک دیشبی رو نزده بودم!!!

سری بعد
یعنی بعد از زدن تاپیک :
:que:

سلام
اینو بابت اون تایپیکی که در مورد خانمها زدی میگم

شما ودیگر خانمها اگر این عکسهای مستهجن که بعنوان عکس اواتارتون میزارید بردارید دیگه

کسی اجازه به خودش نمیده در مورد شما خانمها تو سایت

شما خودتون هم یه جورایی مقصرین همه رشته

سری سوم:que:

در ضمن بعضی خانمها مثل ادمای عقده ای از عکسهای استفاده میکنند انگار کمبود دارند هم رشته ببخشید اینو گفتم

پس در کل خودتون مقصرید هم رشته
نظر بده شماها خودتون هم یه جورای مقصرید هم رشته

خوبه آدم به یکی توهین کنه بعد بگه ببخشید

و در آخر::que:

هم رشته این عکس اواتارتو پاک کن که باعث خوشحالی شیطانه ....

چه جور بگم اینجور عکسهای که خانمها برا خودشون انتخاب میکنند برا اواتارشون باعث تحریک پسرها سست ایمان و سست نفس میشد

چون هم خودشون گناه میکنند و از هم بیشتر شما در این گناه نقش دارید:gol:
میتونی از یه عکس گل برا اواتارت استفاده کنی اینو گفتم چون هم رشتمی ...

چون گل از پاکی نشات میگیره
یا حق
.....

کی از ایشون نظر خواسته!!!

کی به ایشون گفت اینطور به من بگه تو به جای شما!!!

برای چی باید توهین بشه!!!

غیر از این بوده که من یک سوال دوستانه از آقایون باشگاه پرسیدم؟

اینهمه آقایون میگن بیان نظر بدین!!!آیا ما اینطور برخورد میکنیم!!
آیا این انصافه!!

اینهمه آقا محترمانه نظر دادن!!

مگه امر به معروف ونهی منکر سایت هستین شما!!

کجای آواتار من ایراد داره!!!من آزادم هر طور که میخوام انتخاب کنم.آواتار نشانه شخصیت هر طرف(از نظر من).عقل من بمن میگه این آواتار مناسبه!!نیازی به نظر شما نبود که همه چیز رو به هم ربط میدین!!

کاش به جای این توهین غیر مستقیم یکم بیایم از همین بالا به مردم نگاه کنیم.ما هم یکی از همه ایم آدماییم

وقتی آدم اینطور از بالا به مردم نگاه میکنه اون وقت خودش رو پاک و بقیه رو آلوده میبینه!!خودش رو با خدا و بقیه رو بی خدا میبینه!!خدا رو فقط برای خودش میدونه و مال آدم هایی امثال من ناپاک نمیدونه!!
ما فقط ادعای دین داری میکنیم.
من خدا رو پرستش میکنم .هروقت به علاوه خدا شدی بیا من جواب حرفات رو میدم.

بعضی آدم ها فقط قصد دارن با گمراه کردن موضوع همه چیز رو به اون سمتی خودشون فکر میکنن درسته سوق بد و فقط شعار بدن و فکر کنن خودشون فقط عقل دارن و خدا رو میشناسن!!

سلام
اولا خوشحالم که اون شخص بنده نیستم ....خب بعضا آواتارهایی دیده میشه که خلاف اخلاق و شئونات اسلامیس که طبق قوانین باشگاه جایگاهی در محیط فرهنگی نامی به اسم باشگاه مهندسان نداره
کلا هیچ کار غیر اخلاقی نباید جایی داشته باشه

من نه با ایشون موافقم نه با حرفهای شما ، به خصوص مواردی که پررنگ کردم

ایشون خب نظرشون اینه و ای کاش لااقل به بنده بگین کی هستن ......... من برم سراغشون ببینم قضیه دقیقا چیه .......... سریعا و بی مقدمه نباید قضاوت کرد
خوب گفتین ......... گفتین آواتار چیز شخصیس و بیانگر عقاید و ویژگیهای اون شخص ........به نحوی نمادش
اولین مسئله اینه که شما داری تو اجتماع وارد میشی هرچند اجتماع مجازی ......... پس هر کاری کنید به جمع مربوط میشه .......... و دیگه منحصرا همه کارتاتون به خودتون مربوط نیس
البته قطعا محیط مجازی سختگیریها کمتر هست
مثلا آواتار شما ........ من آواتار قبلیتونو ندیدم ولی این آواتار حقیقتا چیز زننده ای نداره
اگه همین طوری در دنیای واقعی بودین به عنوان یک مسلمان بهتون میگفتم که این در شان مسلمان نیست ..... اگه دینتونم غیر اسلامه غلط کنم چیزی بگم .......
موارد دیگه ای که به کل با حرف شما مخالفم
یک نفر سیگار میکشه .......... به شما تعارف هم حتی نمیکنه ......... ولی اگه مثل من از سیگار و دودش متنفر باشین چه میکنید ؟ میذارید بکشه ؟ چپ چپ نگاهش میکنین ؟ اگه دیگه خیلی داره رو اعصابتون قدم میزاره چی ؟ نمیرین بهش تذکر بدین
مطمئن باشین وقتی در تنگنا قرار بگیرین این کار رو میکنین ........ اون طرفیم که داره سیگار میکشه اول از همه داره خودشو نابود میکنه بعد اونایی که دارن دود سیگار رو استشمام میکنن
مسئله حجابم دقیقا همینه .......... شما کار غیر دینی میکنی ......... بسیار خب ....... ولی وقتی تو یه جمع این کار رو بکنی دیگه تنها به خودت ضرر نمیزنی ........ بلکه داری یه جامعه یا حتی یه عده ای رو گناهکار میکنی
اون پسره نمیتونه که چشمشو ببنده ...... اگه اینکار کنه میره تو دیوار :D
بنابراین باید رعایت حال همدیگه رو کرد ..........این قضیه برای پسرا هم هست .........نه اینکه نباشه .....همه با رعایت حقوق یکدیگر میتونیم در جامعه خوب زندگی کنیم نه تو دنیای هرج و مرج

در قبال امر به معروف و نهی از منکر
به این ربط نداره کسی مسئولش هست یا نه
دین گفته انجام بدین ......... ولی دارای شرایطیس که متاسفانه این آقا نه تنها رعایت نکرده بلکه خراب ترشم کرده
امر به معروف و نهی از منکر جای خودشو داره ....... موقعی که مخصوصا یک مسئله بهرنج بشه
نه مسئله ای که در دنیای اونم مجازی عادی هست و حقیقتا فکر نمیکنم مشکل زا باشه
اگه ما رو عکس افراد انقدر حساس باشیم خود این قبیل افراد رو ببینیم چی میشیم ...... اینطور که من میبینم با کمال معذرت قطعا به کار غیر دینی دس میزنیم
هر کسی باید آستانه خودشو ببره بالا ولی قطعا تا یه حد میتونه .......نمیشه نسبت به همه چی بی تفاوت بود
اگر هم روزی همچین اتفاقی بیفته دیگه انسانیتی وجود نخواهد داشت :(

اما در قبال پاک بودن ................ این طرز تفکر خیلی اشتباهس
تنها ائمه و پیامبران معصوم و پاک هستن
انسان بدون خطا وجود نداره ............ ولی انسان عقل داره ......... بعضی وقتا میتونه جلوی خطاهایی که مصداقشو میدونه بگیره ........ اول از همه هم گفتم باید بیشتر رو خودش کار کنه ....... البته اینم حدی داره
خدای عالم فکر همه جا رو کرده
بعضی موارد رو نمیشه جلوش گرفت .......... و دین راهکارهاشو داده
نمیشه جلوش گرفت چون خود اون اصل خوبیه ولی میتونه موقعی که به جا استفاده نشه زیان بار بشه

تمامی ادیان به این موارد اشاره کردن یکی گفته واجب یکی گفته بهتر است رعایت بشه
بنابراین منوط به دستورات یک دین خاص نیست

باشد که ما عقل خودمون رو بالاتر از خالقمون مپنداریم
البته تقلید کورکورانه درست نیست و بایستی همونطور که خداوند بارها در قرآن کتاب مقدس ما مسلمانان فرموده بیندیشیم و بارها تفکر کنیم

نا خواسته یاد جمله انیشتین افتادم
ایشون میگه علم بدون دین نقص داره
و البته دین هم بدون علم کوره ( منظور اندیشیدن هست )

یه همچین مضمونی داشت که متاسفانه درست یادم نیست
معنیشم فکر میکنم واضح است میگه اونی که بتونه با اندیشه دین خودشو برای خودش اثبات کنه ایمان قوی تری داره در برابر کسی که تنها تقلید کورکورانه میکنه و مثلا چرایی دعا و نیایش با خداوند رو نمیدونه
و خیلی راحت ممکنه با یه حرف کافر در پی اتفاقاتی که براش میفته به دینش پشت کنه و گرفتار تنها دنیای بشه :(

Miss Nini

عضو جدید
زمانی که پسرا اینهمه تاپیک بر علیه ما زدن آیا یدونه از این چیزا برخورد کردن؟
کدوم یکی از دخترا یه همچین پیامی براشون دادن؟
جنبتون رو نشون دادین

ویسا

عضو جدید
جنبتون رو نشون دادین
شمام که داری افراط میکنی!!!
بابا این شامل همه پسرا نمیشه

• Like
واکنش ها: Sarp

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اولا خوشحالم که اون شخص بنده نیستم ....خب بعضا آواتارهایی دیده میشه که خلاف اخلاق و شئونات اسلامیس که طبق قوانین باشگاه جایگاهی در محیط فرهنگی نامی به اسم باشگاه مهندسان نداره
کلا هیچ کار غیر اخلاقی نباید جایی داشته باشه

من نه با ایشون موافقم نه با حرفهای شما ، به خصوص مواردی که پررنگ کردم

ایشون خب نظرشون اینه و ای کاش لااقل به بنده بگین کی هستن ......... من برم سراغشون ببینم قضیه دقیقا چیه .......... سریعا و بی مقدمه نباید قضاوت کرد
خوب گفتین ......... گفتین آواتار چیز شخصیس و بیانگر عقاید و ویژگیهای اون شخص ........به نحوی نمادش
اولین مسئله اینه که شما داری تو اجتماع وارد میشی هرچند اجتماع مجازی ......... پس هر کاری کنید به جمع مربوط میشه .......... و دیگه منحصرا همه کارتاتون به خودتون مربوط نیس
البته قطعا محیط مجازی سختگیریها کمتر هست
مثلا آواتار شما ........ من آواتار قبلیتونو ندیدم ولی این آواتار حقیقتا چیز زننده ای نداره
اگه همین طوری در دنیای واقعی بودین به عنوان یک مسلمان بهتون میگفتم که این در شان مسلمان نیست ..... اگه دینتونم غیر اسلامه غلط کنم چیزی بگم .......
موارد دیگه ای که به کل با حرف شما مخالفم
یک نفر سیگار میکشه .......... به شما تعارف هم حتی نمیکنه ......... ولی اگه مثل من از سیگار و دودش متنفر باشین چه میکنید ؟ میذارید بکشه ؟ چپ چپ نگاهش میکنین ؟ اگه دیگه خیلی داره رو اعصابتون قدم میزاره چی ؟ نمیرین بهش تذکر بدین
مطمئن باشین وقتی در تنگنا قرار بگیرین این کار رو میکنین ........ اون طرفیم که داره سیگار میکشه اول از همه داره خودشو نابود میکنه بعد اونایی که دارن دود سیگار رو استشمام میکنن
مسئله حجابم دقیقا همینه .......... شما کار غیر دینی میکنی ......... بسیار خب ....... ولی وقتی تو یه جمع این کار رو بکنی دیگه تنها به خودت ضرر نمیزنی ........ بلکه داری یه جامعه یا حتی یه عده ای رو گناهکار میکنی
اون پسره نمیتونه که چشمشو ببنده ...... اگه اینکار کنه میره تو دیوار :D
بنابراین باید رعایت حال همدیگه رو کرد ..........این قضیه برای پسرا هم هست .........نه اینکه نباشه .....همه با رعایت حقوق یکدیگر میتونیم در جامعه خوب زندگی کنیم نه تو دنیای هرج و مرج

در قبال امر به معروف و نهی از منکر
به این ربط نداره کسی مسئولش هست یا نه
دین گفته انجام بدین ......... ولی دارای شرایطیس که متاسفانه این آقا نه تنها رعایت نکرده بلکه خراب ترشم کرده
امر به معروف و نهی از منکر جای خودشو داره ....... موقعی که مخصوصا یک مسئله بهرنج بشه
نه مسئله ای که در دنیای اونم مجازی عادی هست و حقیقتا فکر نمیکنم مشکل زا باشه
اگه ما رو عکس افراد انقدر حساس باشیم خود این قبیل افراد رو ببینیم چی میشیم ...... اینطور که من میبینم با کمال معذرت قطعا به کار غیر دینی دس میزنیم
هر کسی باید آستانه خودشو ببره بالا ولی قطعا تا یه حد میتونه .......نمیشه نسبت به همه چی بی تفاوت بود
اگر هم روزی همچین اتفاقی بیفته دیگه انسانیتی وجود نخواهد داشت :(

اما در قبال پاک بودن ................ این طرز تفکر خیلی اشتباهس
تنها ائمه و پیامبران معصوم و پاک هستن
انسان بدون خطا وجود نداره ............ ولی انسان عقل داره ......... بعضی وقتا میتونه جلوی خطاهایی که مصداقشو میدونه بگیره ........ اول از همه هم گفتم باید بیشتر رو خودش کار کنه ....... البته اینم حدی داره
خدای عالم فکر همه جا رو کرده
بعضی موارد رو نمیشه جلوش گرفت .......... و دین راهکارهاشو داده
نمیشه جلوش گرفت چون خود اون اصل خوبیه ولی میتونه موقعی که به جا استفاده نشه زیان بار بشه

تمامی ادیان به این موارد اشاره کردن یکی گفته واجب یکی گفته بهتر است رعایت بشه
بنابراین منوط به دستورات یک دین خاص نیست

باشد که ما عقل خودمون رو بالاتر از خالقمون مپنداریم
البته تقلید کورکورانه درست نیست و بایستی همونطور که خداوند بارها در قرآن کتاب مقدس ما مسلمانان فرموده بیندیشیم و بارها تفکر کنیم

نا خواسته یاد جمله انیشتین افتادم
ایشون میگه علم بدون دین نقص داره
و البته دین هم بدون علم کوره ( منظور اندیشیدن هست )

یه همچین مضمونی داشت که متاسفانه درست یادم نیست
معنیشم فکر میکنم واضح است میگه اونی که بتونه با اندیشه دین خودشو برای خودش اثبات کنه ایمان قوی تری داره در برابر کسی که تنها تقلید کورکورانه میکنه و مثلا چرایی دعا و نیایش با خداوند رو نمیدونه
و خیلی راحت ممکنه با یه حرف کافر در پی اتفاقاتی که براش میفته به دینش پشت کنه و گرفتار تنها دنیای بشه :(
کامل بود.ممنون

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصولا محیط مجازی و اینترنت مکانی برای نزدیک کردن عقاید و افکار مختلف
شکستن مرزها و فراهم آوردن مکانی برای ارتباطات افراد از گوشه کنار دنیا بدون توجه به جنسیت - مذهب - نژاد و ....می باشد
تبادل نظرات و دیدگاه ها در این محیط امری طبیعی است - اما آنچنان که هر سایت بنا به کشور مقصد و قوانین خاص خود دارای اصول و ضوابطی است و افراد باید به آن توجه کنند
شکستن حریم خصوصی افراد نیز به مانند تجاوز به حقوق مسلم آنان است - در این میان در کشوری مانند ایران که تجربه چنین مواردی تازه به نظر می رسد
تمرین دموکراسی و احترام به عقاید مختلف آن هم در موادی که افراد دیدگاه های شخصی خود رو بیان می کنند نیاز به ظرفیت و گذشت زمان دارد .
حال فردی که این پیام را برای شما فرستاده در برابر بحث که با نظری مخالف یا متناقض با دیدگاه های خود رو به رو شده و از این مسئله ناراحت شده است . کار را به موضوعات شخصی یا انگشتن اتهام بردن بر روی آواتار شما گذاشته است .
چند نکته برای این قبیل افراد که باید در ذهن داشته باشند
1- معیار درست و صحیح بودن این گونه عکس ها یا هر گونه موارد دیگر از این قبیل، شما نیستید بلکه مدیران و مسولان سایت هستند - حال اگر اشکالی از نظر آنها وجود ندارد - نظر شما تنها در حد یک توصیه باقی خواهد ماند که البته آن هم برای خود محترم است
2- تفاوت اساسی بین امر به معروف و نهی از منکر و تعمییم دادن نظر شخصی خود به عنوان معیار صحیح وجود دارد - در این صورت هر فردی نظر خود را به عنوان بهترین ایده شناخته و حتی از مراجع و منابع مختلف در تایید آن مطلبی آورده و آن را به نفع خود توجیه می کند
3- رعایت ادب و احترام از اصول مهم شناخته شده در بحث هایی از این قیبل است . شما جطور انتظار دارید فرد نظرتان را قبول کند و عکس آواتارش را عوض کنید در حالی عملا با دیدگاه توهین آمیز و آمرانه با او رفتار می کنید !!!!!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصولا محیط مجازی و اینترنت مکانی برای نزدیک کردن عقاید و افکار مختلف
شکستن مرزها و فراهم آوردن مکانی برای ارتباطات افراد از گوشه کنار دنیا بدون توجه به جنسیت - مذهب - نژاد و ....می باشد
تبادل نظرات و دیدگاه ها در این محیط امری طبیعی است - اما آنچنان که هر سایت بنا به کشور مقصد و قوانین خاص خود دارای اصول و ضوابطی است و افراد باید به آن توجه کنند
شکستن حریم خصوصی افراد نیز به مانند تجاوز به حقوق مسلم آنان است - در این میان در کشوری مانند ایران که تجربه چنین مواردی تازه به نظر می رسد
تمرین دموکراسی و احترام به عقاید مختلف آن هم در موادی که افراد دیدگاه های شخصی خود رو بیان می کنند نیاز به ظرفیت و گذشت زمان دارد .
حال فردی که این پیام را برای شما فرستاده در برابر بحث که با نظری مخالف یا متناقض با دیدگاه های خود رو به رو شده و از این مسئله ناراحت شده است . کار را به موضوعات شخصی یا انگشتن اتهام بردن بر روی آواتار شما گذاشته است .
چند نکته برای این قبیل افراد که باید در ذهن داشته باشند
1- معیار درست و صحیح بودن این گونه عکس ها یا هر گونه موارد دیگر از این قبیل، شما نیستید بلکه مدیران و مسولان سایت هستند - حال اگر اشکالی از نظر آنها وجود ندارد - نظر شما تنها در حد یک توصیه باقی خواهد ماند که البته آن هم برای خود محترم است
2- تفاوت اساسی بین امر به معروف و نهی از منکر و تعمییم دادن نظر شخصی خود به عنوان معیار صحیح وجود دارد - در این صورت هر فردی نظر خود را به عنوان بهترین ایده شناخته و حتی از مراجع و منابع مختلف در تایید آن مطلبی آورده و آن را به نفع خود توجیه می کند
3- رعایت ادب و احترام از اصول مهم شناخته شده در بحث هایی از این قیبل است . شما جطور انتظار دارید فرد نظرتان را قبول کند و عکس آواتارش را عوض کنید در حالی عملا با دیدگاه توهین آمیز و آمرانه با او رفتار می کنید !!!!!
ممنون;)

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
جنبتون رو نشون دادین

شمام که داری افراط میکنی!!!
بابا این شامل همه پسرا نمیشه

همه رو به یه چشم نبینید...
آیا همه انشگتان دست مثل هم هستند...؟؟؟؟؟
آیا دو نفر که دو قلو هستن افکار شبیه هم دارن؟؟؟؟؟

پس چرا همه رو جمع میبندید؟؟؟؟؟؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب منم از صبح تا حالا دارم میگم 5 تا انگشت مثل هم نیست

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این فقط یک نمونه کوچکی از بی احترامی هایی بود که به خانمها میشه
حالا یه سری خانمها خوششون نمیاد و صداشون در میاد
یکسری میسوزن و میسازن
که من نمیتونم سرمو بکنم زیر برف هیچی نگم

از مدیران میخوام به جای گیر دادن به مسایل کوچیک در سایت یکم هم این مسایل براشون مهم باشه به جای اخطار بخاطر خیلی چیزای بی مورد !!!اخطار به کسانی بدن که اینطور به خانمها توهین میکنن!!!

من از مدیران سایت راضی نیستم

ویسا

عضو جدید

خوب جناب مهندس منم که حرف شمارو میزنم!!!!!!!!!!