[ گفت و گو ] انتخاب رشته کارشناسی ارشــد و دکتــرا

jodi.abot

عضو جدید
:(سلام من معدلات کلاس میخوام اما ازشیراز تا تهران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jodi.abot

عضو جدید
میشه بگی چیکارکردی که ارشدامیرکبیر قبول شدی؟من ترم2مهندسی شیمی_صنایع غذاییم تصمیمم واسه ارشد جدی هس یکم راهنماییم کن که چیکار کنم.مرسی

Ariyaee_0098

کاربر فعال
ارشد آزاد کجا رو انتخاب می کنید؟

ارشد آزاد کجا رو انتخاب می کنید؟

سلام
بچه ها ارشد چه گرایش و چه شهری رو انتخاب می کنید؟
کجاها احتمال قبولی بیشتره؟:razz:

aminkhan

عضو جدید
من که به شخصه زورم میام بروم آزاد به 2دلیل
اول اینکه 4 سال خودم را توی سراسری داغون کردم حالا برای ارشد برم آزاد و دوم پول زوری که میگیرن

Ariyaee_0098

کاربر فعال
من که به شخصه زورم میام بروم آزاد به 2دلیل
اول اینکه 4 سال خودم را توی سراسری داغون کردم حالا برای ارشد برم آزاد و دوم پول زوری که میگیرن
یعنی اصلاً آزاد شرکت نمیکنی؟!
والا منم که کارشناسی آزاد خوندم خیلیییی داغون شدم حالا هم که کار نیست مجبورم اگه شده آزاد ارشد بخونم:(

mhadi257

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

باعرض سلام خدمت مهندسان عزیز.می خواستم راهنماییم کنید که در ترم اول ارشد چند واحد و کدامیک از درسای ارائه شده زیر رو بگیرم بهتره؟ آخه مدرک لیسانسم مهندسی شیمیه و ارشد مهندسی پلیمر قبول شدم
پديده هاي انتقال در سيستم هاي پليمري 3 واحد
خواص مهندسي پليمرها 3 واحد
رياضيات مهندسي 3 واحد
شيمي پليمر 2 واحد
شيمي فيزيک پيشرفته پليمرها 3 واحد
مهندسي الياف 3 واحد
مهندسي فرآيندپليمريزاسيون 3 واحد

آخرین ویرایش:

hoodi

عضو جدید
کدوم..؟

کدوم..؟

بچه ها...کسی می دونه که از نظر سطح علمی و کلی بین تهران شمال و جنوب .. فرقی وجود داره..؟؟ واینکه گرایش ترمودینامیک و سینتیک رو امسال گذاشتن؟؟ فرایند یا ترمو ؟:que::que:

kamiii

عضو جدید
آخرین رتبه قبولی شبانه مهندسی شیمی دانشگاه تهران

آخرین رتبه قبولی شبانه مهندسی شیمی دانشگاه تهران

سلام می خواستم بدونم آخرین رتبه قبولی شبانه مهندسی شیمی دانشگاه تهران یا امیرکبیر چنده؟

rokal

عضو جدید
دانشگاه های تهران و امیرکبیر دوره های شبانه ندارند...البته اگر منظور شما کارشناسی باشد.

rakhsh20

عضو جدید
با سلام من خودم يه ترم زاهدان ارشد خواندم آخرين پذيرش روزانه در رشته ترموسنتيكه كه حدودا 850 و آخرين پذيرش شبانش بازم در رشته ترموسنتيك كه اونم حدودا 970ميشه

S.A.Ahmadi

عضو جدید
سلام مهندسان گل
منابع كامل دكتراي مهندسي شيمي-فرايند و مهندسي پتروشيمي رو كسي ميدونه بهم بگه !!!!!!!!!!!
كامل ها.....سپاسگذارم:gol:

Narcissus

عضو جدید
سلام دوستان
با عرض تبریک سال نو..

بنده دانشجوی ترم 2 کارشناسی ارشد شیمی فیزیک هستم.میشه کمی در مورد گرایشها و منابع آزمون دکترا توضیح بدید؟راستش من لیسانسم شیمی کاربردی بود و اصلا نمیدونم کار درستی کردم که الان از گرایشهای محض میخونم یا نه.:redface:

raha.1985

عضو جدید
سلام
براي ادامه تحصيل تو مقطع ارشد بين قبولي پذيرش مجازي تو يكي از دانشگاههاي تهران و پذيرش آزاد تهران شمال(گرايش فرايند) كدام را توصيه مي كنيد ؟ براي دكتري و يا اپلاي گرفتن كدوم اعتبار و شانس بيشتري داره؟

ro0zbeh

عضو جدید
اینجانب سید حسین موسوی دانشجوی ترم ششم رشته مهندسی شیمی از دانشگاه شهرستان لامرد از توابع استان فارس می باشم . از دیگر مهندسان شیمی در دیگر شهرها تقاضای همکاری در زمینه ها ی علمی دارم . بنده نیز در حد توان خود آماده همکاری با تمام مهندسان شیمی در سطح کشور می باشم . شماره تماس : 09173811711
شما دانشجویان مهندسی شیمی میتوانید جهت دستیابی به منابع کارشناسی ارشد به آدرس :http://www.irche.com/oddments/sources.asp مراجعه نمایید .

مرسی دمت گرم

eli banoo

عضو جدید
سلام.منم يه جورايي به فكر افتادم كه ارشد بخونم.من رشته ام نساجيه. يا بايد بيخيال بازار كار بشم و تو رشته خودم امتحان بدم تا احتمال قبوليم بالا بره ولي در نهايتش اسما مدرك فوق مگيرم و به دردم نيخوره!!يا بايد رشته ام رو عوض كنم..حالا به كدومش بهتره؟ ميتونم بدون رفتن به كلاس برنامه ريزي كنم و درس بخونم برا مهندسي شيمي؟واقعا هزينه كلاسا بالاست. دوست من همه ي درساي مهندسي شيمي رو پارسه ثبت نام كرده شده 2ميليون و نيم!!!!!!!!!
احمقانه نيست كه من اميدوار باشم مهندسي شيمي تهران سراسري روزانه قبول شم؟؟

moein6788

عضو جدید
سلام.منم يه جورايي به فكر افتادم كه ارشد بخونم.من رشته ام نساجيه. يا بايد بيخيال بازار كار بشم و تو رشته خودم امتحان بدم تا احتمال قبوليم بالا بره ولي در نهايتش اسما مدرك فوق مگيرم و به دردم نيخوره!!يا بايد رشته ام رو عوض كنم..حالا به كدومش بهتره؟ ميتونم بدون رفتن به كلاس برنامه ريزي كنم و درس بخونم برا مهندسي شيمي؟واقعا هزينه كلاسا بالاست. دوست من همه ي درساي مهندسي شيمي رو پارسه ثبت نام كرده شده 2ميليون و نيم!!!!!!!!!
احمقانه نيست كه من اميدوار باشم مهندسي شيمي تهران سراسري روزانه قبول شم؟؟

همون نساجی بخون

sssepideh

عضو جدید
من فکر میکنم آزمون دادن قبل از کنکور کمک میکنه شما نقاط ضعفتون رو متوجه بشین و اینکه سر جلسه کنکور استرس نگیرین.

eli banoo

عضو جدید
آخه از رشتم اونقدرا خوشم نمياد.........حالا خيلي بعيده كه كلا قبول شم؟ نه سراسري ، نه آزاد ، نه حتي پيام نور؟
نميدونم چرا دچار احساس كاذب قبولي شدم؟؟!!!!!!!!!:D

moein6788

عضو جدید
آخه از رشتم اونقدرا خوشم نمياد.........حالا خيلي بعيده كه كلا قبول شم؟ نه سراسري ، نه آزاد ، نه حتي پيام نور؟
نميدونم چرا دچار احساس كاذب قبولي شدم؟؟!!!!!!!!!:D

نه اصلا بعید نیست...با تلاش و پشتکار همه چی به دست میاد

eli banoo

عضو جدید
کل دروسی که برای مهندسی شیمی(در رشته های زیر) در کارشناسی ارشد می آید:
1- زبان تخصص انگلیسی2-سنتیک و طراحی راکتور3-انتقال جرم و عملیات واحد
4-مکانیک سیالات5-انتقال حرارت6-ترمودینامیک7-بیوشیمی و میکروبیولوژی عمومی
8-کنترل فرآیند9-ریاضیات(کاربردی-عددی)

ضرایب برای رشته ها:
مهندسی شیمی(1;2;4;2;3;3;0;1;3)
صنایع غذایی(1;1;2;1;1;1;1;1;0)
بیوتکنولوژی(1;1;1;1;1;1;1;0;0)
مهندسی فرآیند(1;2;3;3;3;2;0;1;0)
مهندسی محیط زیست(1;2;2;2;1;1;0;0;0)

:confused: :cry: :eek:
سلام. من امسال براي اولين بار ميخوام ارشد بدم واسه همين اطلاعاتم صفره..اين ضريب هر گرايش كه نوشتين چه جورياست؟ مگه همه همون كنكور مهندسي شيمي (كد1257) با همين ضريب مهندسي شيمي كه نوشتين نميدن بعد كه جوابا اومد گرايش شون رو انتخاب ميكنن؟پس اين ضريبا قضيه اش چيه؟

raha.1985

عضو جدید
سلام
من رتبه ارشد 89 ام 1000 شد اسمم تو چندبرابر ظرفیت مجازی تو دو گرایش دراومد... ایا شانس قبولیم تو شبانه دانشگاههای دیگه سوخته؟یا می تونم امیدوار باشم..اخه همه میگفتن امسال حداقل تا1100 می تونه شبانه راه دورم که شده قبول بشه!!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

با درووووود فراوان از تمام کسانیکه اطلاعات کافی دارن می خوام که کمک کنن: من بعد از پشت سر گذاشتن 6 ترم به جای حساسی رسیدم. نمیدونم برای کنکور ارشد بخونم یا نه؟؟؟؟؟ از چندین نفر پرسیدم میگن اول برو سر کار بعد برو ارشد.... خودم احساس میکنم اول برم سر کار بهتر باشه... اما از طرفیم دوس ندارم از درس فاصله بگیرم.... اگه کسی تو این شرایط قرار داره یا راه فرار از این دو راهی رو میدونه لطفا کمک کنه.... سپاس از همه ی دوستای گلم...

آخرین ویرایش:

mehrzad1

عضو جدید
سلام دوست عزيز والا اگه شما واقعا تو دو راهي گير مي كردي من بيشتر كمكت مي كردم . اما اين اصلا 2 راهي نيست . اين يه راهه . اونم يه راه مستقيم كه توش چند تا بيراهه وجود داره . اگه ميخواي به سمت اون بيراهه ها نري برو و تا فرصت داري درستو بخون

sm64

عضو جدید
سلام...نظر من اینه که اگه کارتون آماده ست و کار به نسبت خوبی هم هست سرکار برید و درس رو هم همزمان با اون بخونید یعنی کنار نذاریدش،اگر برنامه ریزی خوبی داشته باشید و با انگیزه درس بخونید حتما قبول میشید...اما اگه هنوز از کار خبری نیست و به این فکر میکنید که برید دنبال کار یا درس،پیشنهاد میکنم وقتو تلف نکنید و درس رو شروع کنید،ایشالا یه جای خوب قبول میشید...موفق باشید...

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز والا اگه شما واقعا تو دو راهي گير مي كردي من بيشتر كمكت مي كردم . اما اين اصلا 2 راهي نيست . اين يه راهه . اونم يه راه مستقيم كه توش چند تا بيراهه وجود داره . اگه ميخواي به سمت اون بيراهه ها نري برو و تا فرصت داري درستو بخون

موافقم هوارتااا

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گرایش من پترو است ولی فکر میکنم برای بازار کار خیلی خوب نباشه و گاز بهتر باشه ، بخصوص که جنوب هم اکثرا"پالایشگاه داره و بنابراین گازیا براشون بهتره

البته اگه تا زمان پایان فاز 30 برای ایران گازی مونده باشه!!!:wallbash:
همشون مثل همن.... فرقی ندارن...

بالا