[ گفت و گو ] انتخاب رشته کارشناسی ارشــد و دکتــرا

kamyab.chem

عضو جدید
با سلام
دیروز (5 شهریور 1392) نتایج ارشد اومد و فهمیدم امیرکبیر ماهشهر پتروشیمی درومدم. (با اینکه فکر میکردم با رتبه 700 ، اصفهان یا شیراز یا تبریز در میام، اونم رشته های پرکارتر از پتروشیمی، مثل مهندسی فرآیند و ...)

چندتا سوال دارم: ممنون میشم همکاری کنید. (خودم ساکن اهواز هستم)

1- رشته پتروشیمی خروجی از امیرکبیر ماهشهر، مدرکش به چه اسمی هست؟ پترو ؟ یا مهندسی شیمی ارشد ؟ اگر سیلابس این رشته رو دارین، ممنون میشم ارائه بدین (خودم پیدا نکردم اصلاً)
------------------------------------------------------------------------
2- با توجه به نزدیک بودن زیاددددددددددددد گرایش های مهندسی شیمی در ارشد، مثلاً پترو با فرآیند (تفاوت در 3درس مثلاً، که با دروس اختیاری میشه جبرانش کرد)، آیا ممکن هست در آینده با مشکل برای کار بربخورم؟ (کار تو ماهشهر مثل جهنمه، میخوام لااقل اهواز سرکار برم، یا کلاً کار توی شرکت های مشاوره توی شهر، نه دهستان ماهشهر)(قصد توهین به ماهشهری ها ندارم، اصلیت خودم اونجاییه، پس حقیقت رو باید پذیرفت)
3- نسبت به پتروشیمی بودن رشته ام، غصه بخورم یا نه؟ در مقایسه با رشته های دیگه ی مهندسی شیمی، مثل فرآیند، انتقال، جداسازی،پیشرفته و ... (چون هیچ اسمی از این رشته در استخدامی ها آورده نمیشه
:cry:
همه رو میگن، به غیر این پترو بدبخت)
4- آیا بعد از اومدن کارنامه (هفته اول مهر) ، و معلوم شدن آخرین نفرات هر رشته، میشه که بنده به دنبال انتقال به رشته و شهر دیگری باشم؟ رشته ای که میتونستم قبول شم، ولی به خاطر انتخاب رشته اشتباه، نتونستم. (راستی پارتی که ندارم، ولی بدطوری آدامس هستم.)
5- دانشگاه امیرکبیر ماهشهر با رشته پتروشیمی، چقدر میچربه به دانشگاه شیراز یا اصفهان یا تبریز با رشته فرآیند یا جداسازی یا انتقال؟ یا اصلاً نمیچربه؟
6- خدایی نزدیک بودن رشته های مهندسی شیمی در ارشد، اونقدر زیاده (به لطف دروس اختیاری) که نباید فرقی بین پترو و فرآیند و ... گذاشت. اینطور نیست؟
7- رشته پترو ارشد، آینده کاری ای به غیر از ماهشهر داره؟ میخوام بفهمم اگر فرآیند میشدم چه تفاوتی با پترو در زمینه کاری داشت. (از طریق استخدامی یا شرکت های خصوصی یا مشاوره ای و هر راه دیگه برای یافتن کار) ممنون میشم. این خیلی مهمه.
8- اگر توصیه ای، حدیثی، پندی دارین، دریغ نکنین. از دیروز عزا گرفتم... (اگر دید بنده نسبت به پترو ارشد نسبت به بقیه رشته های مهندسی شیمی اشتباه هست، ممنون میشم امید بدین بهم)

با تشکر

یا علی

سلام.من خوردم کارشناسی اونجا بودم.اصلن این جور که فکر میکنی نیست.واسه کار هم حتمن صنایع پتروشیمی هست.استادا عالین.جو دانشگاه مثل دبیرستانه همه همدیگرو میشناسن:)
منم رتبم شد 475 که اونجا رو نزدم به خاطر زدگی از جو دانشگاه . فقط تهرانو زدم که هیچکدومو نیوردم:( مردود:((.امکانات آزمایشگاهی هم که عالی.فقط میمونه شهر ماهشهر که شهر ماهه:))))

DANESHJO DOKTORA

عضو جدید
سلام من کاربر m-f-chهستم که متاسفانه رمز ورودو ایمیلمو گم کردم و دوباره اکانت جدید درست کردم که دیگه با این میام
چون ارزومه دانشجوی دکترا شم
الان تو تکمیل ظرفیت دانشگاه خلیج فارس بوشهر و یاسوج قبول شدم واسه مصاحبه
البته هر دو پردیس خودگردانن
شما میدونید شهریه شون چطوره؟و فرق ما که با ازمون وارد میشیم با بقیه چیه؟و ایا صرف میکنه برم واسه مصاحبه؟
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام من کاربر m-f-chهستم که متاسفانه رمز ورودو ایمیلمو گم کردم و دوباره اکانت جدید درست کردم که دیگه با این میام
چون ارزومه دانشجوی دکترا شم
الان تو تکمیل ظرفیت دانشگاه خلیج فارس بوشهر و یاسوج قبول شدم واسه مصاحبه
البته هر دو پردیس خودگردانن
شما میدونید شهریه شون چطوره؟و فرق ما که با ازمون وارد میشیم با بقیه چیه؟و ایا صرف میکنه برم واسه مصاحبه؟
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

هزینه پردیسها با هم متفاوت هست. بهترین کار اینه که شما به سایتشون مراجعه کنید چون اکثر دانشگاه شهریشون رو توی سایتشون اعلام کردن.
فرقشون هم اینه که توی مدرک شما قدی میکنن که پردیس خلیج فارس یا پردیس امیر کبیر. کلمه پردیس حتما توی مدرک نهائی قید میشه.

بالا