گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام.
یه کتاب خوب با موضوع مدیریت پروژه های آی تی می خوام. کسی می تونه کمک کنه. البته یه چند تایی پیدا کردم ولی خوب جامع نبود
ممنون

کتاب جک تی ماچوکار ترجمه مهندس حبیبی پور و مهندس مولاناپور

hamed_s71

عضو جدید
برای استخدام از کسی که آی تی آزاد خونده یا پیام نور کدوم رو بهتر استخدام میکنن ؟ تجربه ها ونظراتتون رو بگید که خیلی نیاز دارم.؟؟

hamed_s71

عضو جدید
ر مورد بازار کار وحشت زده شدم. آخه هرچی آگهی استخدام دیدم 1نفر هم آی تی نمیخاست.یعنی به جای آی تی مهندسی کامپیوتر میگیرن؟

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ر مورد بازار کار وحشت زده شدم. آخه هرچی آگهی استخدام دیدم 1نفر هم آی تی نمیخاست.یعنی به جای آی تی مهندسی کامپیوتر میگیرن؟

نگران نباش آی تی هم میخوان.فقط به درس اکتفا نکن و یکی از سه شاخه شبکه و دیتابیس و برنامه نویسی وب را انتخاب کن و برو جلو.

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
مبانی ای تی چیه؟
برنامه نویسی برای مامهمه
زبان چطور؟
باهمین کتابی که برادانشگاه میدن میشه زبانم خوب بشه؟
اینترنت پرسرعت کدومش بهتره؟
ای دی اس ال1.2
وایولت وایمکس.............؟

Darya-eng

عضو جدید
لطفا کمکم کنید

لطفا کمکم کنید

سلام
بچه ها من میخوام مشغول کار بشم چند تا مورد هست ممنون میشم کمکم کنید که از کجا کارمو شروع کنم موفقتر میشم
من دوره های زیرو راگذراندم
کار در شرکتهای ارائه خدمات اینترنتی-مدیریت کنترل پروژه و....
بنده دوره های زیر را گذراندمو(سه دوره ی اول mscts) ترم 5 مهندسی فناوری اطلاعات هستم
ICDL 1 &2
Mcts
اصول برنامه نویسی با دات نت
.net framwork 2 founction
.net framwork 2 win application

fatemeh-r

عضو جدید
من می خوام یه زبان برنامه نویسی راکامل یادبگیرم,کدوم زبان ازهمه بهتره وبیشترین کاربردراداره.
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

fatemeh-r

عضو جدید
مبانی ای تی چیه؟
برنامه نویسی برای مامهمه
زبان چطور؟
ای دی اس ال1.2
ببین آقامسعود,اگر می خوای زبانت خوب بشه کتابای دانشگاه چیززیادی یادآدم نمی ده بایدمطاله آزادداشته باشی.
درضمن اگه زبان برنامه نویسی بلدباشی خیلی خوبه حداقل به درده تحقیقای دانشگاه می خوره .
مثلابرای آزمایشگاه پایگاه

rohygol

عضو جدید
من می خوام یه زبان برنامه نویسی راکامل یادبگیرم,کدوم زبان ازهمه بهتره وبیشترین کاربردراداره.

خیلی کلی سوال پرسیدی... اصلا نمیشه گفت بهترین زبان چه زبانی هست چون برنامه نویسان حرفه ای برای هر منظوری از زبان متناسب استفاده می کنند. اما الان توی بازار زبان های asp و php استفاده زیادی میشه.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
راستش باید اول حیطه کاریت رو مشخص کنید
با این حال می تونی با توجه به رشتمون دات نت کار کنی:w16:

dzzv_13

مدیر تالار
مبانی ای تی چیه؟
برنامه نویسی برای مامهمه
زبان چطور؟
ای دی اس ال1.2

سلام مهندس بصورت خلاصه می گم
برنامه نویسی دات نت می تونه گزینه خوبی باشه
زبان خارج از دانشگاه دنبالش رو بگیر که حتی از واحد پاس کردن واجب تر
با کتاب های دانشگاههی می تونی فقط مدرک بگیری نه کار و زبان
اینترنت هم بستگی به کاربردت داره من یک نفرم توی خونه پس ای دی اس ال گرفتم
وایرلس هم برای جایی که نمی تونی سیم بکشی یا شرکتی است که می خواهی هر روز سیستمت یک جا باشد:w16::w16::w16:

hamed_s71

عضو جدید
من ترم1 آی تی هستم.و میخام کلاس های جانبی شرکت کنم.کدوم آموزشگاه ها تو تهران تو زمینه های دیتابیس و شبکه و برنامه نویسی وب معتبر هستند وگواهی نامه بین المللی مایکروسافت و.. رو میدن؟

dzzv_13

مدیر تالار
به نظرشمابرنامه نویسی بهتره درسطح حرفه ای یادبگیرم یاشبکه؟
دوست عزیز این سوال رو خودتون باید جواب بدید

در واقع ممکنه برای یکی شبکه خوب باشه برای یکی دیگر برنامه نویسی

برنامه نویسی یک ذهن روشن و خلاق می خواهد و اینکه باید جوری قوی بشی که توی ایران مون که کپی رایت رعایت نمیشه بتونی کسب و کار کنی
شبکه هم باید پشت کار و استعداد و کار کردن به صورت عملی داشته باشی

وجه مشترک بین اینها این است که : 1) علاقه 2) زبان انگلیسی خوب 3) پشتکار داشته باشی
در آن صورت هر کدوم رو بری می تونی موفق باشی
نقل قول : با شناخت خودت و استعداد های درونی ات می تونی دنیای بیرون را دگرگون کنی

(مهم نیست بهترین کار رو یاد میگیری یا نه , مهم این است که توی اون کار بهترین باشی)

rohygol

عضو جدید
به نظرشمابرنامه نویسی بهتره درسطح حرفه ای یادبگیرم یاشبکه؟

سلام
وقتی از برنامه نویسی در حیطه فن آوری اطلاعات صحبت میشه منظور برنامه نویسی تحت
وب هست. در حال حاضر تقریبا تمام سفارش دهندگان برنامه نیازمند قرار گرفتن برنامه های
درخواستی شون بر بستر وب هستند . پس در حال حاضر بهترین راه حل وقت گذاشتن روی
برنامه نویسی تحت وب هست.
شما نمیتونید یه برنامه نویس تحت وب خوب باشید مگر اینکه به شبکه تسلط داشته باشید.

پس اول آشنایی کامل با شبکه و بعد برنامه نویسی web base

rohygol

عضو جدید
برنامه نویسی تحت وب چیه؟
زبان غیر دانشگاه مثلا چی؟
ببین عزیزم برای ارائه یک نرم افزار بر بستر وب دو راه وجود داره یعنی به زبان ساده تر دو جور میشه برنامه نوشت در روش اول یک بانک طراحی میشه و نرم افزار با یک اینترفیس قابل ارائه در وب و استفاده از Gateway مجزا این اینترفیس را به بانک وصل می کنند و بعد هم دوباره با فرمت های خاصی اطلاعات مورد نظر رو به کاربر بر میگردونند. تازه این نرم افزار ها برای برقراری ارتباط با این Gateway ها هم دوباره باید بازنویسی شوند. ضمنا این روش امکان استفاده از تمام قابلیت های نرم افزار را فراهم نمی کنه.
اما در نرم افزارهای Web-Based دارای پیچیدگی بسیار کم و کاملا هماهنگ با وب هستند
این برنامه نویسی از چهار لایه تشکیل می شه : 1. لایه سرویس دهنده یا همان مرورگر 2. لایه ارائه یا همان وب هاستینگ 3. لایه Application یا همان نرم افزار 4. لایه بانک
امیدوارم متوجه شده باشی تحت وب یعنی چی..

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من ترم1 آی تی هستم.و میخام کلاس های جانبی شرکت کنم.کدوم آموزشگاه ها تو تهران تو زمینه های دیتابیس و شبکه و برنامه نویسی وب معتبر هستند وگواهی نامه بین المللی مایکروسافت و.. رو میدن؟

سلام
موسسه ی کهکشان خیلی عالی هست

مجتمع فنی تهران هم خوبه (دیباگران سابق اگه اشتباه نکنم
)

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر شخصی من اینه که پیام نور بهتره.چون از نظر درسی (نه الزاما علمی) یه جورایی سخت پوست میشی.از نظر استخدامی هم که در نظر بگیری آگهی های زیادی از شرکت های معتبر زیرشون نوشته دانشگاه آزاد و معافیت پزشکی مراجعه نکنند.(البته مورد دوم به درد شما نمیخوره!) ولی دانشگاه پیام نور باز هم زیر مجموعه دانشگاه های دولتی حساب میشه.

کجایی خانم رضایی؟ همینجوری باشگاهو ول میکنی میری!
جواب شما با سوال من در یک راستا نیست به نظرم.بحثی که شما داری میکنی استفاده از تکنولوژی روز و همچنین فرهنگ سازی هست که گفتیم در مورد فرهنگ سازی اگه همه چی خوب پیش بره بعدا بحث میکنیم.
همونطور که گفتم منظور من دولت ایران نیست.دارم کلی حرف میزنم.آیا حتی دولتی مثل دولت آمریکا اجازه داره جلوی جریان اطلاعات رو بگیره یا کنترلش کنه؟ و اینکه آیا اصلا توانایی این کارو داره؟
سلام دراگو عزیز . نه بابا من اینجام ولی کم سعادتی از منه که نمیتونم تند تند به تالار سر بزنم . در مورد سوالتونم شاید من درست متوجه مفهوم جریان اطلاعات نشدم . منتظر میشم تا بقیه دوستان هم نظر بدند واگه این وسط چیزی هم به ذهن من رسید حتما میگم . موفق باشی:gol::gol:

سلام به همه
بچه ها منو يادتون هست؟! :w05:
سلام ملودی جان . مگه میشه ما دوستای خوبمون رو فراموش کنیم . خوشحالم که هستی

صاب خونه؟!!مهندس جان خيلي تحويل گرفتيا!!
يهو ديدي جنبه شو نداشتم يه مدت ديگه گذاشتم رفتم ها!

آناهيتا رو هرجور دسترسي داشتم بهش پيغام دادم ولي جواب نداده..پاكر هم كه............
داشتیم مهندس

سلام.بچه ها من درموردITمی دونم ولی عملی وتخصصی نه وبعداز2سال الان میخوام دوباره شروع کنم شایدیکم دیرشده باشه ولی خب چکارکنم دیگه.واقعاناراحتم:(.بایداینجوری بشم: :w10:
کسی از خوندن زیاد ضرر ندیده پس ناراحت نباش و مطمئن باش که کارت درسته بشرطی که اساسی بخونی

سلام!!!!
من امسال دانشگاه IT قبول شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خیل خیلی هم خوشحالم!!!!!!!!
سلام تبریک میگم موفق باشی
سلام به دوستان عزیز، مهندسای گل.
امیدوارم همگی خوب باشین
سلام ما هم امیدواریم شما خوب باشی:gol::gol:

سلام من فاطمه 21سالمه ودانشجویIT هستم.امیدوارم عضوخوبی برای این گروه باشم.:redface::gol:
سلام فاطمه جون خیلی خیلی خوش اومدی . حتما هستی :gol:
سلام من احسان 26 دانشجوی فناوری اطلاعات .
www.wsnlab.ir
www.homaee.blogsky.com
سلام خیلی خیلی خوش اومدی شما هم :gol:

بستگی به علاقه داره
ولی همون شبکه رو که بخواید حرفه ای یاد بگیرید باید برنامه نویسی هم بخونید
به به مدیر جون . خوشحالم بازم پاسخ هاتون رو میبینم:gol::gol:

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام الهام جان:gol::gol:
خوبي خانومي؟

هوم؟!؟!؟!.......

خب حالا كه هستيم از كجا شروع كنيم؟چه بلايي سر تالار بياريم؟

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملودی جون هر کاری بگی هستم . میخوای اصلا یه بمب بزاریم و بعد خودمون دو نفری در ریم ؟؟؟؟
نه خشن میشه . خوب تو بگو چیکار کنیم ؟

بالا