گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام دراگو گرامی
در مورد سوالت این رو می دونم که یک گزینه کم داره که بنظر من این دوتا رو دور می زنه و اون هم فرهنگ سازی استفاده از اینترنت است
چون شما نگاه کنید اگر از راه اول وارد شویم میشه ایران ما که قیمت اینترنت 10 برابر کشور همسایه (ترکیه) است و اگر از راه دوم وارد شویم میشه من و شما که با یک ف. ی ل ت ر شکن وارد سایت می شویم
پس گزینه سوم رو هم با اجازه شما وارد می کنم (3: فرهنگ سازی اینترنت در خانواده ها و شناساندن فواید اینترنت در کنار معایب آن و این قدر توی سر اینترنت نزنیم که خیلی از قافله جهانی داریم دور می شیم )

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
اول از همه دوستانی که جواب دادن تشکر میکنم.

خوب اینترنت باید جهانی باشه و با محدودیت کم.از اون ور باید دولتها را بسته به تواناییهاشان دسته بندی کنیم.مثلا" دولت ما بیشتر فضولی میکنه تا کنترل.این دیگه واضحه بک بونها(ستون فقرات)اینترنت ماله شرکت سیسکو آمریکاست.
من فکر میکنم چیزی مثل ف‍.یلترینگ یا کم کردن سرعت اینترنت همون کنترل تلقی میشه.و داریم میبینیم که انجام میشه و توش بحثی نیست.ولی سوال من این بود : آیا این کنترل ها نتیجه داده؟ یعنی وقتی فلان سایت ف‍.یلتره بازدیدش کم شده و دیگه کسی سراغش نمیره؟
یا اینکه به نظر شما اصلا یک دولت اجازه داره این کنترل رو اجرا کنه و اگه داره تا چه حد؟
بک بون از نظر تجهیزات قسمت عظیمیش دست سیسکو هست ولی پیاده سازی بک بون توی هر کشور دست خود کشوره(یه جاهایی مثل ما هم که کلا بک بون نداریم!!! کل ایران مثل یه End-User میمونه!!)

سلام.
قبل از هر صحبتی باید به این سوال پاسخ داده بشه که اصلا چه دلیلی برای کنترل اطلاعات اونم توسط دولت میتونه وجود داشته باشه؟(به جز اطلاعات محرمانه کشوری و نظامی):cool:
اطلاعات علمی برای همه هست و نظر من اینه که نباید جلو هیچ اطلاعاتی گرفته بشه.
گاهی بعضی ها جلو خیلی از اطلاعات رو میگیرن و از سر و ته کم و زیاد میکنن چون به ضررشونه.والا هیچ دلیل دیگه ای برای محدود کردن اطلاعات وجود نداره.
پس شما میگی دولت فقط باید اطلاعات محرمانه رو کنترل کنه؟ خوبه! ولی دامنه این اطلاعات محرمانه کجاست؟ کدوم اطلاعات محرمانه است و کدوم نیست؟ تفسیر های شخصی از کلمه محرمانه میتونه باعث برداشت های مختلف بشه.
حالا شما گفتی دولت اجازه داره اطلاعات محرمانه رو مخفی نگه داره...قسمت دوم سوال در مورد توانایی بود : به نظر تو چقدر میتونه این کارو بکنه؟ ویکی لیکز رو مثال میزنم.

سلام دراگو گرامی
در مورد سوالت این رو می دونم که یک گزینه کم داره که بنظر من این دوتا رو دور می زنه و اون هم فرهنگ سازی استفاده از اینترنت است
چون شما نگاه کنید اگر از راه اول وارد شویم میشه ایران ما که قیمت اینترنت 10 برابر کشور همسایه (ترکیه) است و اگر از راه دوم وارد شویم میشه من و شما که با یک ف. ی ل ت ر شکن وارد سایت می شویم
پس گزینه سوم رو هم با اجازه شما وارد می کنم (3: فرهنگ سازی اینترنت در خانواده ها و شناساندن فواید اینترنت در کنار معایب آن و این قدر توی سر اینترنت نزنیم که خیلی از قافله جهانی داریم دور می شیم )
سلام!
بحث ما در مورد توانایی و حدود اختیارات دولت بود نه مردم.اینکه آیا دولت اجازه داره دسترسی به اطلاعات رو محدود کنه یا نه؟ و اگه داره میتونه این کارو بکنه یا نه؟

مورد فرهنگ سازی جای کار زیاد داره و امیدوارم اگه این بحث به خوبی و خوشی تموم شد به اون هم برسیم.ولی به نظر من فرهنگ خود به خود به وجود میاد و این نیست که یه کاری رو به شما دیکته کنن.

فکر میکنم اگه بخوایم حرف شما رو جمع بندی کنیم به این برسیم که شما میگی دولت اطلاعات رو کنترل نکنه ولی کاربران رو به جایی برسونه که بتونن تصمیم بگیرن.درسته؟

hosseingrami90

عضو جدید
د:heart:وستان لطف کنيد مطالب رو بخونيد ميدونم به هم ريخته اند ولي چون جمع آوري کردمشون اينجوري شده اند خواهشا جواب قاطع بدين!

سلام به همگي دوستان رشته آي تي و علمي کاربردي و ديگر دوستان!
راستش ازتون ميخوام تو که علمي کاربردي ميرين يا اگه هم نميرين يا تجربش رو دارين يا اين سوالات رو که زياد هم نيستند جواب بدين يا اگه کسي رو ميشناسين بپرسين ازش.

1. برا کنکور علمي کاربردي براي رشته آي تي بايد کلا چي بخونم(هم کارداني و هم کارشناسي پيوسته؟).من يه کم خنگم لطف کن درسا رو نام ببر هر چي لازمه که بايد بخونم!؟

2. با توجه به اين که من هدف اصليم دانشگاه دولتي(کنکور 90) هست ولي بايد علمي کاربردي هم شرکت کنم تا اگه 90 قبول نشدم از زندگيم بيشتر از اين عقب نيفتم(چون آدم درس خوني نيستم به احتمال زياد قبول نخواهم شد ولي چون امتياز دارم(برادر شهيدم) به هر حال امتحان ميدم جاي خوب قبول شدم انصراف و يا تطبيق واحد ميدم و اگه جاي خراب و يا اصلا قبول نشدم خوب همين آي تيم رو ادامه ميدم).
حالا با توجه به اين موارد واينکه کنکور نظري(کنکور سراسري در رشته تجربي) بدون پيش دانشگاهي نميشه(و من هم پيش دانشگاهيم رو چند واحد افتادم(البته زياد)). بعد از قبول شدن در آي تي علمي کاربردي ميتونم پيش دانشگاهيم رو ادامه بدم که براي کنکور 90 مشکلي پيش نياد؟يا اينکه يه جورايي هم زمان هر دو رو بخونم؟(يعني در کنار آي تي پيش دانشگاهي ناقصم رو کامل کنم)؟

3. رشته آي تي کارشناسي پيوسته داره؟( تمامي اين سوالاتم مال علمي کاربردي و ترمي)
تموم فقط من مشکلم اينه!!

4. اگه آي تي ميري راضي اي؟چه جوره؟سخته يا آسون؟
کلا بايد در کارداني چه دورسي رو پا کرد به ترتيب که نام ميبري سخت اند يا آسون!

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
در مورداینکه دولت اجازه داره یا نه باید گفت خوب تا حدودی آره چون اونا هم منافعی دارن و هرکس باید منافعشو حفظ کنه.اما سوال اینه تا چقدر؟ تا کی باید از سایه خودمون بترسیم؟
بعدشم وقتی تکنولوژی مال خودمون نیست مانور ما خیلی محدود هست(قضیه بک بون).
راستی هنوز با***** میاین؟؟؟؟

iPooria

عضو جدید
سلام

من امسال IT دانشگاه آزاد قزوین پذیرفته شدم... امیدوارم بتونیم تبادل اطلاعات خوبی داشته باشیم.

*helya*

عضو جدید
سلام
من هم دانشجوی IT دانشگاه بوشهر هستم،ترم5 .
از آشنایی با بچه های IT خیلی خیلی خوشحال می شم.

mohandeseit

کاربر ممتاز
بچه ها مبحث نمونه رو زمین!!قیمت تعرفه های ارتباطی در ایران گرون هست به نظر من به این خاطره که از این نوع تکنولوژی میترسن.وگرنه اگه میدون بدن راحت میتونیم تو این زمینه صاحب تکنولوژی بشیم.

hosseingrami90

عضو جدید
د:heart:وستان لطف کنيد مطالب رو بخونيد ميدونم به هم ريخته اند ولي چون جمع آوري کردمشون اينجوري شده اند خواهشا جواب قاطع بدين!

سلام به همگي دوستان رشته آي تي و علمي کاربردي و ديگر دوستان!
راستش ازتون ميخوام تو که علمي کاربردي ميرين يا اگه هم نميرين يا تجربش رو دارين يا اين سوالات رو که زياد هم نيستند جواب بدين يا اگه کسي رو ميشناسين بپرسين ازش.

1. برا کنکور علمي کاربردي براي رشته آي تي بايد کلا چي بخونم(هم کارداني و هم کارشناسي پيوسته؟).من يه کم خنگم لطف کن درسا رو نام ببر هر چي لازمه که بايد بخونم!؟

2. با توجه به اين که من هدف اصليم دانشگاه دولتي(کنکور 90) هست ولي بايد علمي کاربردي هم شرکت کنم تا اگه 90 قبول نشدم از زندگيم بيشتر از اين عقب نيفتم(چون آدم درس خوني نيستم به احتمال زياد قبول نخواهم شد ولي چون امتياز دارم(برادر شهيدم) به هر حال امتحان ميدم جاي خوب قبول شدم انصراف و يا تطبيق واحد ميدم و اگه جاي خراب و يا اصلا قبول نشدم خوب همين آي تيم رو ادامه ميدم).
حالا با توجه به اين موارد واينکه کنکور نظري(کنکور سراسري در رشته تجربي) بدون پيش دانشگاهي نميشه(و من هم پيش دانشگاهيم رو چند واحد افتادم(البته زياد)). بعد از قبول شدن در آي تي علمي کاربردي ميتونم پيش دانشگاهيم رو ادامه بدم که براي کنکور 90 مشکلي پيش نياد؟يا اينکه يه جورايي هم زمان هر دو رو بخونم؟(يعني در کنار آي تي پيش دانشگاهي ناقصم رو کامل کنم)؟

3. رشته آي تي کارشناسي پيوسته داره؟( تمامي اين سوالاتم مال علمي کاربردي و ترمي)
تموم فقط من مشکلم اينه!!

4. اگه آي تي ميري راضي اي؟چه جوره؟سخته يا آسون؟
کلا بايد در کارداني چه دورسي رو پا کرد به ترتيب که نام ميبري سخت اند يا آسون!

سلام دوستان با مرام اين همه برابچ علمي کاربردي و رشته آيتي کسي نميخواد جواب بده؟
جون من جواب بدين ديگه!؟
اينم بگين که امسال کارداني علمي کاربردي سربازي ميخواد؟پودماني رو ميدونم منظورم ترمي هست!:heart:

Drago

کاربر ممتاز
در مورداینکه دولت اجازه داره یا نه باید گفت خوب تا حدودی آره چون اونا هم منافعی دارن و هرکس باید منافعشو حفظ کنه.اما سوال اینه تا چقدر؟ تا کی باید از سایه خودمون بترسیم؟
بعدشم وقتی تکنولوژی مال خودمون نیست مانور ما خیلی محدود هست(قضیه بک بون).
راستی هنوز با***** میاین؟؟؟؟

نه با *** نمیایم!! من واقعا ستاره گذاشتم ها!!!!
ببین نمیشه بگی چون روتر رو یه شرکت دیگه میسازه ما حتما برده اشیم.و البته قبول دارم که خیلی خوب میشه از این موضوع سوء استفاده کرد.ولی سیسکو یه شرکته نه یه دولت.اگه یه دولت بود این موضوع فاجعه بود!
موضوع حدود اختیارات هم به اینجا برمیگرده که خوب هر چقدر سخت بگیره بیشتر به نفعشه...تا جایی که تمامی سایت ها بسته میشه! پس یه چیزی باید باشه که حدود این اختیار تعیین بشه.چی امنیت ملی هست و چی نیست؟ و چه چیزی از امنیت ملی اگه افشا بشه به نفع مردمه و حکومت نمیتونه از مردم سوء استفاده کنه.مثلا یه کشوری رو تصور کنید که یه شخص بلند پایه اش داره یه کار خلاف میکنه.خب این میره تو امنیت ملی ولی مردم باید اینو بدونن.

سلام

من امسال IT دانشگاه آزاد قزوین پذیرفته شدم... امیدوارم بتونیم تبادل اطلاعات خوبی داشته باشیم.

سلام
من هم دانشجوی IT دانشگاه بوشهر هستم،ترم5 .
از آشنایی با بچه های IT خیلی خیلی خوشحال می شم.
سلام! خوش آمدید.
ما هم همینطور! جواب هر دوی شما رو با قاطعیت از طرف بقیه میگم که مثبته! (البته اگه بچه ها قابل بدونن من به جاشون جواب بدم)
ما هم امیدواریم بتونیم با شما تبادل اطلاعات و اندیشه و تجربه داشته باشیم.و از آشنایی با هردوی شما خوشحالیم.
شما که ترم ۵ هستی تا حالا کجا بودی؟!(اولین شوخی دراگو با این دوست تازه امون!!)

بچه ها مبحث نمونه رو زمین!!قیمت تعرفه های ارتباطی در ایران گرون هست به نظر من به این خاطره که از این نوع تکنولوژی میترسن.وگرنه اگه میدون بدن راحت میتونیم تو این زمینه صاحب تکنولوژی بشیم.
قیمت گرونه قبول...ولی چرا؟ آیا شرکت مخابرات اینترنتو گرون به PAP میده؟ یا PAP گرن به ISP میده؟ یا ISP گرون به مردم میده؟ یا اصلا شرکت خارجی گرون به مخابرات میده؟ من نظرم اینه که یکی از اینا داره این وسط یه سود "نا مشروع" به دست میاره.یعنی سود بیشتر از حقش.
ترس از "این" تکنولوژی که همون "اینترنت" و علی الخصوص "وب" باشه یعنی ترس از جریان آزاد اطلاعات! دلیلش چیه؟
یه سری سوال دیگه : این محدودیت خوبه یا بده؟ اگه خوبه چرا خوبه؟ اگه بده پس چرا هست؟ قابل حذفه؟ باید بازبینی بشه؟ باید شدید تر بشه؟

سلام دوستان با مرام اين همه برابچ علمي کاربردي و رشته آيتي کسي نميخواد جواب بده؟
جون من جواب بدين ديگه!؟
اينم بگين که امسال کارداني علمي کاربردي سربازي ميخواد؟پودماني رو ميدونم منظورم ترمي هست!:heart:
دوست عزیز شما واسه این سوال تاپیک مستقل زدی و افرادی که اطلاعات داشته باشن میان جواب میدن دیگه.وقتی من در مورد علمی کاربردی هیچی نمیدونم شما ۱۰ بار دیگه توی هر تاپیک سوالتو تکرار کنی بازم جواب نمیگیری.فقط باعث اذیت شدن بقیه و احتمالا گرفتن تذکر از مدیریت تالار میشی.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اول از همه دوستانی که جواب دادن تشکر میکنم.

من فکر میکنم چیزی مثل ف‍.یلترینگ یا کم کردن سرعت اینترنت همون کنترل تلقی میشه.و داریم میبینیم که انجام میشه و توش بحثی نیست.ولی سوال من این بود : آیا این کنترل ها نتیجه داده؟ یعنی وقتی فلان سایت ف‍.یلتره بازدیدش کم شده و دیگه کسی سراغش نمیره؟
یا اینکه به نظر شما اصلا یک دولت اجازه داره این کنترل رو اجرا کنه و اگه داره تا چه حد؟
بک بون از نظر تجهیزات قسمت عظیمیش دست سیسکو هست ولی پیاده سازی بک بون توی هر کشور دست خود کشوره(یه جاهایی مثل ما هم که کلا بک بون نداریم!!! کل ایران مثل یه End-User میمونه!!)

پس شما میگی دولت فقط باید اطلاعات محرمانه رو کنترل کنه؟ خوبه! ولی دامنه این اطلاعات محرمانه کجاست؟ کدوم اطلاعات محرمانه است و کدوم نیست؟ تفسیر های شخصی از کلمه محرمانه میتونه باعث برداشت های مختلف بشه.
حالا شما گفتی دولت اجازه داره اطلاعات محرمانه رو مخفی نگه داره...قسمت دوم سوال در مورد توانایی بود : به نظر تو چقدر میتونه این کارو بکنه؟ ویکی لیکز رو مثال میزنم.

سلام!
بحث ما در مورد توانایی و حدود اختیارات دولت بود نه مردم.اینکه آیا دولت اجازه داره دسترسی به اطلاعات رو محدود کنه یا نه؟ و اگه داره میتونه این کارو بکنه یا نه؟

مورد فرهنگ سازی جای کار زیاد داره و امیدوارم اگه این بحث به خوبی و خوشی تموم شد به اون هم برسیم.ولی به نظر من فرهنگ خود به خود به وجود میاد و این نیست که یه کاری رو به شما دیکته کنن.

فکر میکنم اگه بخوایم حرف شما رو جمع بندی کنیم به این برسیم که شما میگی دولت اطلاعات رو کنترل نکنه ولی کاربران رو به جایی برسونه که بتونن تصمیم بگیرن.درسته؟

راستش منم با کنترل موافق نیستم، باید ازادی دسترسی به اطلاعات مخصوصاً در سطح اینترنت که جهانی فراهم باشه.
در مورد اطلاعات محرمانه، هر دولتی یه سیاستی واسه خودش داره، اطلاعات محرمانه در امریکا مخفیه ولی در هلند چیزی به چنین چیی وجود نداره
فرهنگ رو میشه دیکته کرد و کم کم خودش عادت می شه، مثلاً بستن کمربند، حالا شده یه فرهنگ. من ناخودآگاه می بندمش، دولت می تونه یه سری فرهنگ ها رو به وجود بیاره ولی نه در حوزه دستیابی به اطلاعات، یعنی نمی شه مردم رو به این عادت بدیم که دنبال مطالبی که نمی دونن نرن!!!!!!

oroush$

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
امیدوارم همگی خوب باشین
من سروش هستم از اهواز
همین امشب نتیجمو گرفتم و بابلسر قبول شدم
درمورده سوال پست دوم هم باید بگم که از روی علاقه اومدم و کم و بیش تحقیق کردم
و کاملا می دونم که با کامپیوتر فرق داره

sina_oonline

عضو جدید
سلام من سینا از آمل هستم دیشب جوابمو گرفتم و تونستم صنعتی شریف قبول شم و کاملا هم عاشق آی تی هستم.....
ممنون میشم منم تو جمع خودتون قبول کنین

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام اول به همه پذیرفته شدگان تبریک میگم و باید چراغ اینجا را روشن نگه دارند.
خوب بریم سراغ بحث من قسمتی از *****ینگ موافقم مثلا اونجاش که در مورد مسایل جنسی و پورنو خیلی باز مسایل بیان میشه.البته به نظرم اگه واسه آموزش و پزشکی باشه مشکل نداره.ولی اینجا دارن آزادیهای مدنی را به علاوه آزادیهای جریان اطلاعات محدود میکنند.

hamed_s71

عضو جدید
سلام.منم دیشب نتایجو دیدم .ولی فناوری اطلاعات پیام نور قبول شدم.خیلی هم به آی تی علاقه دارم.آی تی آزاد پرند هم قبول شدم ولی نمی دونم آزاد پرند برم یا پیام نور؟ لطفا راهنمایی کنید آخه سال اولمه که کنکور دادم و حوصله ی کنکور سال بعد رو هم ندارم.؟

dzzv_13

مدیر تالار
سلام من سینا از آمل هستم دیشب جوابمو گرفتم و تونستم صنعتی شریف قبول شم و کاملا هم عاشق آی تی هستم.....
سلام آقا سینا تبریک ویژه بخاطر قبول شدن در بهترین رشته در بهترین دانشگاه
همچنین تبریک به اونهایی که امسال آی تی قبول شدن

کلا این یک رشته ایی است که حتی اگر کسی کلاس هم نرود می تونه به یک دانشجو که در بهترین دانشگاه درس می خونه برسه یعنی یک همت والا می خواد
حالا که شما آقا سینا در یکی از بهترین دانشگاه قبول شدید می تونید به جایی برسید که در ایران و شاید هم در جهان بتونید حرفی برای گفتن داشته باشید فقط اگر بخواهید و تلاش کنید:w30:

dzzv_13

مدیر تالار
فکر کنم دانشگاه آزاد بهتر باشه از پیام نور.نظر دوستان چیه؟
در اینکه کدومش بهتر است یک مثال براتون می زنم:
من یک دانشجو ترم آخر کامپوتر رو دیدم که ویندوز بلد نبود نصب کند ولی یک دانشجو پیام نوری تونسته به راحتی ارشد شریف قبول شه
در طرف مقابل یک دانشجو پیام نوری رو شنیدم که در زمانی که برای دفاعیه پروژه پایان نامه رفته بود استاد از اون خواسته بود که عکس روی صفحه ی کامپیوتر رو عوض کنه بلد نبود...

نتیجه: 80 در صد بر می گرده به خود فرد چون این یک رشته است که توقف یادگیری در آن به منزله مردن است
پیام نور درس خوندن کمی سخته استاد خوبی نداره ولی همه ی درس رو می خونید و روی پای خودتون می ایستید در آزاد پول حیف به این دانشگاه ها می دید و استادا بعضی هاشون درس رو سرسری می گیرند
حالا خودتون انتخاب کنید

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان
امیدوارم همگی خوب باشین
من سروش هستم از اهواز

سلام.منم دیشب نتایجو دیدم .ولی فناوری اطلاعات پیام نور قبول شدم.خیلی هم به آی تی علاقه دارم.آی تی آزاد پرند هم قبول شدم ولی نمی دونم آزاد پرند برم یا پیام نور؟ لطفا راهنمایی کنید آخه سال اولمه که کنکور دادم و حوصله ی کنکور سال بعد رو هم ندارم.؟

سلام به آقا سروش، آقا سینا، آقا حامد. خوش اومدین، قبولیتون رو هم تبریک می گم.
امیدوارم که حضورتون در باشگاه برای همه ی دوستان مفید باشه و بتونین از اطلاعاتی هم که اینجا عرضه می شه استفاده کنین.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خوب بریم سراغ بحث من قسمتی از *****ینگ موافقم مثلا اونجاش که در مورد مسایل جنسی و پورنو خیلی باز مسایل بیان میشه.البته به نظرم اگه واسه آموزش و پزشکی باشه مشکل نداره.ولی اینجا دارن آزادیهای مدنی را به علاوه آزادیهای جریان اطلاعات محدود میکنند.

راستش سایت های اینترنتی الان 3 دستن:
1- سایت های به درد نخوری که وجود یا عدم وجودشون فرقی نداره.
2- سایت های مفیدی که به ایرانیا اجازه استفاده نمی دن مثل : sourceforg
3- سایت های مفیدی که دولت ایران اجازه استفاده از اونا رو نمی ده مثه: subscene(اخه سایتی که فقط زیر نویس داره چرا باید ***** باشه.)

سلام آقا سینا تبریک ویژه بخاطر قبول شدن در بهترین رشته در بهترین دانشگاه
کنید:w30:
آقا آواتار جدید مبارک

hosseingrami90

عضو جدید
سلام دوستان ببخشيد آي تي علمي کاربردي از هر احاظ چه فرقي با ديگر دانشگاه هاي معتبر داره؟جون من تعصبي جواب ندين!
اونايي کع لمي کاربردي ميرن راضي اند؟
مخصوصا اونايي که کارداني ميرند!
اصلا آي تي در علمي کاربردي پيوسته داره؟
با توجه ب اين که من در پيش دانشگاهي ام ميتن در ترمي علمي کاربردي شرکت کنم؟:heart:

Drago

کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان
امیدوارم همگی خوب باشین
من سروش هستم از اهواز

من تازی ای تی قبولیدم
سلام و خوش اومدین.
فقط اگه اومدین فعال باشین ها! میخوایم چن وقت دیگه بگین بابا اینا چقدر فعالن!
البته قبل از تاپیک زدن سرچ کردن واجب شرعیه.
مساله اینجایت که ما میتونیم بگیم دولت حق داره و باید اون سایتا رو مسدود کنه؟مخاطبین اکثر اونا بالای 18 سال هستن و خودشون مسئول اعمالشون هستن.
حالا برسیم به سوال دوم : آیا تواناییشو داره؟ تونسته که دسترسی به سایت های غیر اخلاقی رو محدود کنه؟ یا نه همه با انواع ابزارها دسترسی پیدا میکنن؟! آیا اصلا این کار تحریک آمیز نیست؟
داستان واقعی : یکی از دوست های من که بسیار پسر خوب و مودب و اخلاق مداری هم هست اتفاقا،خیلی کنجکاو شده بود در مورد چت های زنده ( میفهمین منظورمو که؟) و وقتی دسترسی پیدا کرد و تازه فهمید جریان چیه کلا زده شد از این موضوع.حالا این آدم اون موقعی که ولع داشت بفهمه این چیه مضرتر بود یا وقتی فهمید؟
ببین من خودم پیام نور میخونم.پیام نور یه کتاب سنگین رو منبع میدن و امتحان هم از کل کتاب هست.یعنی حتی اگه استاد نرسه تمومشو درس بده بازم همینه که هست.چون تقریبا نصف سوالا تستیه و با دستگاه تصحیح میشه.
امکانات کم تری داره و از نظر اجتماعی هم ممکنه زیاد جالب نباشه واست که بگی پیام نورم.ولی از اون طرف چون به درس های زیاد و سنگین و همچنین گشتن تمام کشور دنبال یه کتاب عادت میکنی توی ارشد موفق تر میشی.خیلی پیش اومده که اساتید میگن دانشجوهای پیام نور بار علمیشون بد نیست.البته از اون ور چون قدرت مانور استاد کمه ممکنه باعث بشه اطلاعاتت به کتاب محدود بشه که این خوب نیست و خودت باید بری دنبال اطلاعات به روز.
وقتی میگم درسا سخته فکر نکن همینجوری میگم ما داریم طرف ترم 2 و جدیدا هم ترم 1 مشروط شده.
راستش سایت های اینترنتی الان 3 دستن:
1- سایت های به درد نخوری که وجود یا عدم وجودشون فرقی نداره.
2- سایت های مفیدی که به ایرانیا اجازه استفاده نمی دن مثل : sourceforg
3- سایت های مفیدی که دولت ایران اجازه استفاده از اونا رو نمی ده مثه: subscene(اخه سایتی که فقط زیر نویس داره چرا باید ***** باشه.)
سایت به دردنخور مثل چی؟ مثلا بلاگی که نوشته های روزانه یه نفره به دردبخوره یا نه؟
شبکه های اجتماعی کجان؟بلاگ ها؟
سایت مفیدی نداریم که دسترسی بهش وجود داشته باشه؟!

invincible

عضو جدید
سلام دوستان :redface:
اینجاها هرچی گشتم تاپیک واسه دانشگاه مجازی پیدا نکردم!
گفتم بیام اینجا سوالمو بپرسم :w16:
من IT خواجه نصیر ( مجازی ) قبول شدم. برق الکترونیک دانشگاه آزاد کرج هم قبول شدم. به نظرتون میشه جفتشو با هم خوند؟ :w05:
IT چند واحد داره؟
چجوریه؟
راهنمایی plz :D

mohandeseit

کاربر ممتاز
اینکه تونسته محدود کنه یا نه اغلب موفق بوده ولی هنوز هم میشه فعالیت کرد و مثلا سایت جرس را به راحتی بدون ف ی ل ت ر باز کرد.به هرحال هرکس منافعی داره و طبق اون عمل میکنه.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام و خوش اومدین.
1- فقط اگه اومدین فعال باشین ها! میخوایم چن وقت دیگه بگین بابا اینا چقدر فعالن!
البته قبل از تاپیک زدن سرچ کردن واجب شرعیه.

2- مساله اینجایت که ما میتونیم بگیم دولت حق داره و باید اون سایتا رو مسدود کنه؟مخاطبین اکثر اونا بالای 18 سال هستن و خودشون مسئول اعمالشون هستن.
3-حالا برسیم به سوال دوم : آیا تواناییشو داره؟ تونسته که دسترسی به سایت های غیر اخلاقی رو محدود کنه؟ یا نه همه با انواع ابزارها دسترسی پیدا میکنن؟! آیا اصلا این کار تحریک آمیز نیست؟
داستان واقعی : یکی از دوست های من که بسیار پسر خوب و مودب و اخلاق مداری هم هست اتفاقا،خیلی کنجکاو شده بود در مورد چت های زنده ( میفهمین منظورمو که؟) و وقتی دسترسی پیدا کرد و تازه فهمید جریان چیه کلا زده شد از این موضوع.حالا این آدم اون موقعی که ولع داشت بفهمه این چیه مضرتر بود یا وقتی فهمید؟

4- ببین من خودم پیام نور میخونم.پیام نور یه کتاب سنگین رو منبع میدن و امتحان هم از کل کتاب هست.یعنی حتی اگه استاد نرسه تمومشو درس بده بازم همینه که هست.چون تقریبا نصف سوالا تستیه و با دستگاه تصحیح میشه.
امکانات کم تری داره و از نظر اجتماعی هم ممکنه زیاد جالب نباشه واست که بگی پیام نورم.ولی از اون طرف چون به درس های زیاد و سنگین و همچنین گشتن تمام کشور دنبال یه کتاب عادت میکنی توی ارشد موفق تر میشی.خیلی پیش اومده که اساتید میگن دانشجوهای پیام نور بار علمیشون بد نیست.البته از اون ور چون قدرت مانور استاد کمه ممکنه باعث بشه اطلاعاتت به کتاب محدود بشه که این خوب نیست و خودت باید بری دنبال اطلاعات به روز.
وقتی میگم درسا سخته فکر نکن همینجوری میگم ما داریم طرف ترم 2 و جدیدا هم ترم 1 مشروط شده.

5- سایت به دردنخور مثل چی؟ مثلا بلاگی که نوشته های روزانه یه نفره به دردبخوره یا نه؟
شبکه های اجتماعی کجان؟بلاگ ها؟
سایت مفیدی نداریم که دسترسی بهش وجود داشته باشه؟!

1- آقا این و خوب اومدی، امیدوارم تازه واردا واقعاً فعال باشن.

2-میدونی اینا حقوقین که بعضی دولت ها واسه خودشون قائلن، دولت آمریکا این حق رو واسه خودش قائله که مردم رو کاملاً کنترل کنه. منظورم اینه که اینا بستگی به خود دولت ها داره. تو خود آمریکا بعضی از سایت های خبری که با دولت مشکل دارن، *****ه

3-واقعیت اینه که شاید با محدود کردن دسترسی عده کمی کاهش پیدا کنه، مثلاً اونا ف ی ل ت ر شکن خوب نداشته باشن، ولی این راه در دراز مدت بی فایدس.

4-اره پیام نور به دلیل اینکه بچه هاش مجبورن مرجع بخونن خوبه، من خودم دانشگاه سراسری تبریزم که مثلاً جزوه دانشگاه های معتبر ایرانه. من در طول دانشگاه همه دروس رو از رو منبع نخوندم و الان واسه ارشد دوباره نشستم کتب مرجع رو می خونم(البته نامردی نباشه، هوش، مدیریت، نرم افزار، شبکه و پایگاه رو از مرجع خوندیم ولی نه به طور کامل). در ضمن موفقیت کاری در رشته های فنی دست خود ادمه، ربطی به دانشگاه نداره.

5- این تقسیم بندیم همراه با یکم شوخی بود.
ولی به نظر من شبکه های اجتماعی کاملاً مفیده ولی به شرطی که فرهنگ مردم هم برا استفاده از اونا باشه. در ضمن این شبکه ها تو جامعه ما حالتی مثه مد رو داره، یادمه آخرای سال 85 بود که یاهو 360 کم کم داشت مشهور می شد و افراد حمله ور شده بودن به طرفش. یکی دو یال پیش کلوپ این جوری شد الان هم این حالت واسه facebook به وجود اومده. من از همون آخرای سال 85 facebook داشتم و به جای یاهو 360 استفاده می کردم ولی اون موقع این قدر ایرانی تو facebook نبود.
تعداد سایت های مفید خارجی با امکان دسترسی خیلی کمه(مثلاً رپید یه سایت بسیار مفیده، ,warez-bb واقعاً عالیه، codeproject محشره)، چون اگه دولت ***** نکنه، اونا به ایرانیا اجازه استفاده نمی دن، مثه خونواده گوگل. خودت اینکاره ای حتماً می دونی، الان برا فروشگاه اینترنتی باید یا با فرستنده قرارداد ببندی یا با ایران مارکت سنتر، که واقعاً ازت پول زیادی می گیرن. گوگل هم همین کار رو می کنه ولی با قیمتی بسیار ناچیز و با توزیع به صورت جهانی ولی نه برای ایرانیا.
سایت بدرد نخور هم شامل بسیاری از سایت هایی می شه که هیچ کاربری ازش استفاده نمی کنه(منظورم سایت های تجاری نیستا). سایت هایی که طرف زده و ول کرده به حال خودش. واسه ثبت دامنه حتماً به مشکل کمبود اسم برخوردی دیگه، وقتی می خوای ثیت کنی می بینی یه نفر با این اسم سایت زده و کل بازدیدش هم تا حالا 100 تا نیست.
بلاگ ها صفحاتی هستن که بیشتر برا دست نوشته های افراد خوبه. اونا هم طرفدار های خاص خودشون رو دارن.

Drago

کاربر ممتاز
تحلیل بسیار خوبی بود دوست عزیز.
هرچند به نظر من اینطور نیست که بگی فرهنگ مردم باید آماده بشه.من میگم اونجا خودش یه فرهنگ مخصوص خودشو داره که یواش یواش یاد میگیری.این فرهنگ رو کاربراش ساختن و تو هم به عنوان یه کاربر اگه واقعا بتونی یه چیزی که همه خوششون بیاد اضافه کنی اون هم میشه یه فرهنگ جدید!
در مورد این هم که میگی موج هست حرفت دقیقا درسته.ولی یه عده هستن که به خاطر اینکه خوششون اومده عضو شدن و باقی میمونن.البته در کنارش گروه ها و به قول معروف "مافیا"ها هم هست که خودش یه معضله.مثلا اینکه به نویسنده مطلب یا پست یا استاتوس یا هرچی نگاه میکنن نه محتواش.
بستر تجارت الکترونیک هم که خودش جکیه!!(joke)

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
من همینجوریش فعالم
فقط نتم سرعتش پایینه
به دانشجویای ای تی ای دی اس ال میدن؟

hamed_s71

عضو جدید
آخرش من نفهمیدم که دانشگاه پیام نور همون کتاب های دانشگاه دولتی را میخونن یا اینکه بیشتره که میگید کتاب 200 صفحه ای باید بخونی؟! تو پیام نور کلا استاد درس میده یا فقط رفع اشکال میکنه؟ چند روز در هفته کلاس میرن؟ اگه تو پیام نور باید کل کتاب را امتحان بدیم پس تو کنکور ارشد راحت تریم که همه ی کتاب هارا خوندیم و کسایی که تو دولتی میخونن اگه همه ی کتابو نخونن برای ارشد موفق نمیشن دیگه؟ مگه منبع کنکور ارشد همه ی کتاب نیست؟

بالا