گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

*helya*

عضو جدید
شما که ترم ۵ هستی تا حالا کجا بودی؟!(اولین شوخی دراگو با این دوست تازه امون!!)

والا من تو این دو سال گرفتار بودم، سال اول با اون ترس و لرزی که من پامو گذاشتم حال نت رو خیلی نداشتم. ترم دوم هم درسامون واقعا سخت بود ، اخه منم مثل اون دوست عزیزمون ، زبان برنامه نویسیمون جاوا بود. سال اول #C سال دوم JAVA .
اما امسال جبران می کنم;)
وای این ترم چه در سایی داریم:
پایگاه داده، طراحی الگوریتم، نظریه زبان و ماشین، شبکه و.....:cry:

خدا به خیر بگذرونه:)

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
آخرش من نفهمیدم که دانشگاه پیام نور همون کتاب های دانشگاه دولتی را میخونن یا اینکه بیشتره که میگید کتاب 200 صفحه ای باید بخونی؟! تو پیام نور کلا استاد درس میده یا فقط رفع اشکال میکنه؟ چند روز در هفته کلاس میرن؟ اگه تو پیام نور باید کل کتاب را امتحان بدیم پس تو کنکور ارشد راحت تریم که همه ی کتاب هارا خوندیم و کسایی که تو دولتی میخونن اگه همه ی کتابو نخونن برای ارشد موفق نمیشن دیگه؟ مگه منبع کنکور ارشد همه ی کتاب نیست؟

ببین توی پیام نور رشته های مهندسی مثه خودم اکثر کتابا هموم رفرنسای ارشدن مثل سیستم عامل و شبکه و معماری و...اما به جای اینکه 100 صفحه بخونی مثل جاهای دیگه فقط نهایتا" دو یا سه فصلشون حذفه و حجم بیشتره.روز در هفته کلاسا بستگی به تعداد واحدا داره من بوده ترمی که 4 روز در هفته کلاس بودم اما ساعت تدریس دروس نسبت بقیه دانشگاهها کمتره مثلا"32ساعت به جای65ساعت.

hamed_s71

عضو جدید
ببین توی پیام نور رشته های مهندسی مثه خودم اکثر کتابا هموم رفرنسای ارشدن مثل سیستم عامل و شبکه و معماری و...اما به جای اینکه 100 صفحه بخونی مثل جاهای دیگه فقط نهایتا" دو یا سه فصلشون حذفه و حجم بیشتره.روز در هفته کلاسا بستگی به تعداد واحدا داره من بوده ترمی که 4 روز در هفته کلاس بودم اما ساعت تدریس دروس نسبت بقیه دانشگاهها کمتره مثلا"32ساعت به جای65ساعت.

کسی دیگه ای نظری نداره؟ کمکم کنید.جوابمو کامل ندادی؟

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خوبین خوشین؟
من تازه عضو شدم ولی خیلی از جمعتون خوشم اومدم خیلی با حالین دمتون گرم
سلام
خوش اومدید

آخرش من نفهمیدم که دانشگاه پیام نور همون کتاب های دانشگاه دولتی را میخونن یا اینکه بیشتره که میگید کتاب 200 صفحه ای باید بخونی؟! تو پیام نور کلا استاد درس میده یا فقط رفع اشکال میکنه؟ چند روز در هفته کلاس میرن؟ اگه تو پیام نور باید کل کتاب را امتحان بدیم پس تو کنکور ارشد راحت تریم که همه ی کتاب هارا خوندیم و کسایی که تو دولتی میخونن اگه همه ی کتابو نخونن برای ارشد موفق نمیشن دیگه؟ مگه منبع کنکور ارشد همه ی کتاب نیست؟
از نظر منبع واسه امتحان های توی دانشگاه یا همون امتحان های ترم،خوب توی پیام نور منبع مشخصه.یعنی تمام دانشگاه های پیام نور کشور یه منبع دارن.بقیه رو نمیدونم.معمولا این منابع سنگین هم هست.
در مورد کتاب ۲۰۰ صفحه ای داری شوخی میکنی دیگه؟ ۲۰۰ صفحه؟؟!!! کتاب باید بخونی ۵۰۰ صفحه نهایت هم ۵۰ صفحه حذفیات داره.
کلاس هم برای دروس اصلی و دروس تخصصی در ۹۰ درصد موارد برگزار میشه مگه اینکه تعداد به حد نصاب نرسه واسه تشکیل کلاس( ما اولین ورودی های IT دانشگاهمون بودیم) بعضی دروس هم که خودخوان هست و هیچ کلاسی نیست براش.عمومی هم اگه تشکیل بدن کیه که بره سر کلاس؟!
تقریبا هر هفته واسه هر درس اصلی یا تخصصی حداقل یه جلسه ۲ ساعته هست.توی دانشگاه ما که اون ۲ ساعت به میل بچه ها و اساتید معمولا تدریس هست نه رفع اشکال صرف.
ببین اون بحث ارشد رو که میگن تاثیر مثبت داره بیشتر از نظر روش درس خوندن تاثیر داره.یعنی عادت میکنی خرخونی کنی و به خودت متکی باشی.
اما امسال جبران می کنم;)
وای این ترم چه در سایی داریم:
پایگاه داده، طراحی الگوریتم، نظریه زبان و ماشین، شبکه و.....:cry:

خدا به خیر بگذرونه:)
پایگاه که خیلی باحاله مخصوصا اگه استادت مهندس وفامند باشه!
طراحی هم درس خوبیه.نظریه نگرفتم تا حالا،شبکه هم که خوراکه!
واقعا ای دی اس ال میدن؟
جدا واقعا این مسئله ذهنتو مشغول کرده؟!
نه دوست عزیز! نه اینجا نه دانشگاه نه هیچ جا هیچ کس هیچ کاری واست نمیکنه.قبلا هم گفتم : ماها اگه خودمون به فکر خودمون نباشیم کس دیگه به فکرمون نیست.

sm1989

عضو جدید
سلام دوستای عزیز
من زیادوقت نمیکنم باشگاه بیام.پس اگه سوالموجای بدی مطرح کردم ببخشید:redface:
ازدوستان کسی هست که بتونه توانتخاب موضوع واسه واحدپروژه مهندسیITبه من کمک کنه؟
پیشاپیش ازلطفتون ممنون:gol:

hamed_s71

عضو جدید
به نظر شما مدرک دانشگاه آزاد معتبرتره یا پیام نور؟ یعنی اگه یه شرکت یک نفر it نیاز داشته باشه و دو نفر که یکی مدرک آزاد داره با دومی که مدرک پیام نور داره کدومشو استخدام میکنه؟ مثلا تو فرم استخدام ایرانسل دیدم تو گزینه ی نوع دانشگاه سه گزینه ی:دولتی و آزاد و غیره داشت .که به نظر من غیره که پیام نورم جزو همین گزینه است یعنی به غیر از دولتی و آزاد نیاز نداریم. نظر شما چیه؟

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما مدرک دانشگاه آزاد معتبرتره یا پیام نور؟ یعنی اگه یه شرکت یک نفر it نیاز داشته باشه و دو نفر که یکی مدرک آزاد داره با دومی که مدرک پیام نور داره کدومشو استخدام میکنه؟ مثلا تو فرم استخدام ایرانسل دیدم تو گزینه ی نوع دانشگاه سه گزینه ی:دولتی و آزاد و غیره داشت .که به نظر من غیره که پیام نورم جزو همین گزینه است یعنی به غیر از دولتی و آزاد نیاز نداریم. نظر شما چیه؟
الان دیگه بحث کدون دانشگاه تموم شده . بنظر من فقط کاربلد بودن مهمه دوستای گلمون اینجا مثالای جالی زدند . بله ادمایی هستند که با دب دب و کب کبه دانشگاهشون نمیتونند حتی یه کار ساده رو انجام بدند . فقط مونده به تلاش خود شخص . اینکه میگید تو فرم این رو نوشتند بله خوب چنین کارایی هنوز هست ولی در کل کار مملکت ما اشتباهه و ما نباید بگیم که مثلا ایرانسل مقصره . کار از بنیه خرابه . بنظر من بحث معتبر بودن دانشگاه نباید مطرح بشه ، باید توانایی یه شخص مورد سوال قرار بگیره صرفا مردک فلان دانشگاه اصلا مهم نیست و نخواهد بود . موفق باشی

سلام
من هم دانشجوی IT دانشگاه بوشهر هستم،ترم5 .
از آشنایی با بچه های IT خیلی خیلی خوشحال می شم.
از اواتورت مشخصه چقدر خوشحالی:gol::gol: خوش اومدی

باز اینجا سوت و کور شد!
چیکار میکنین؟ امتحام ترم تابستانی میدین یا مشغول مطالعه و تحقیق و پژوهشین؟
البته احتمال سوم اینه که سرعت اینترنت بهتون حال اساسی داده!!!!
میخوام یه بحث راه بندازم منتها به شرطها و شروطها!
شرط های ما اینه فعلا :
۱.بحث رو سیاسی یا ایدئولوژیک نکنید.
۲.بحث ها رو شخصی نکنین.به طور کلی حرف بزنید ولی میتونید مثال بیارین.
۳.به هم احترام بزارین.هر چی باشه شما قراره کارشناس(مهندس) IT بشین.

سوال اصلی اینه : دولت ها چقدر میتونن جریان اطلاعات رو کنترل کنن؟ از دو جنبه بررسی کنید : ۱.اجازه کنترل این جریان ۲. توانایی کنترل آن
خوب نقش دولت خیلی مهمه . دولت باید هر چیزی رو زمینه اش رو فراهم کنه و فرهنگشون رو تو جامعه جا بندازه تا مردم بتونند از اون تکنولوژی یا کار به درستی استفاده کنند و حداکثر بهره رو ببرند . الان هر کاری به خطا میره اولین و اخرین کسی که زیر سوال میره دولته . چرا آمریکا میتونه پیشرفت کنه ولی ایران میره دنبال کاری که آمریکا 10 سال پیش بکار برد و نتیجه نگرفت . چون تو ایران ما قانون نداریم . اول دولت باید قانون گذاری کنه . بدون هیچ قانون و گاهی سرخود یه کاری رو انجام میده . خودشم میدونه اشتباهه ولی اعتراف نمیکنه . اگه دولت یه کشوری خبراها رو درست و بجا اعلام کنه (هیچ کم و کاستی نداشته باشه ) چرا تو کشورش آشوب بشه . پس باید دولت کنترل داشته باشه .

بازم نتایج کنکور و درگیر ذهن به اینکه کدوم دانشگاه بهتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منم به نوبه خودم به دوستای گلی که دانشگاه قبول شدند ( فرق نمیکنه کدوم دانشگاه ) تبریک میگم و از ته دل براشون آرزوی موفقیت میکنم .
ما منتظر فعالیتشون تو تالار هستیم امیدروارم صرفا فقط معرفی خودشون نباشه و بقول دراگوی عزیز قبل تاپیکم یه سرچ کوچولو بزنند :gol::gol:
هممون موفق باشیم :biggrin:

Drago

کاربر ممتاز
به نظر شما مدرک دانشگاه آزاد معتبرتره یا پیام نور؟
نظر شخصی من اینه که پیام نور بهتره.چون از نظر درسی (نه الزاما علمی) یه جورایی سخت پوست میشی.از نظر استخدامی هم که در نظر بگیری آگهی های زیادی از شرکت های معتبر زیرشون نوشته دانشگاه آزاد و معافیت پزشکی مراجعه نکنند.(البته مورد دوم به درد شما نمیخوره!) ولی دانشگاه پیام نور باز هم زیر مجموعه دانشگاه های دولتی حساب میشه.
خوب نقش دولت خیلی مهمه . دولت باید هر چیزی رو زمینه اش رو فراهم کنه و فرهنگشون رو تو جامعه جا بندازه تا مردم بتونند از اون تکنولوژی یا کار به درستی استفاده کنند و حداکثر بهره رو ببرند . الان هر کاری به خطا میره اولین و اخرین کسی که زیر سوال میره دولته . چرا آمریکا میتونه پیشرفت کنه ولی ایران میره دنبال کاری که آمریکا 10 سال پیش بکار برد و نتیجه نگرفت . چون تو ایران ما قانون نداریم . اول دولت باید قانون گذاری کنه . بدون هیچ قانون و گاهی سرخود یه کاری رو انجام میده . خودشم میدونه اشتباهه ولی اعتراف نمیکنه . اگه دولت یه کشوری خبراها رو درست و بجا اعلام کنه (هیچ کم و کاستی نداشته باشه ) چرا تو کشورش آشوب بشه . پس باید دولت کنترل داشته باشه .
کجایی خانم رضایی؟ همینجوری باشگاهو ول میکنی میری!
جواب شما با سوال من در یک راستا نیست به نظرم.بحثی که شما داری میکنی استفاده از تکنولوژی روز و همچنین فرهنگ سازی هست که گفتیم در مورد فرهنگ سازی اگه همه چی خوب پیش بره بعدا بحث میکنیم.
همونطور که گفتم منظور من دولت ایران نیست.دارم کلی حرف میزنم.آیا حتی دولتی مثل دولت آمریکا اجازه داره جلوی جریان اطلاعات رو بگیره یا کنترلش کنه؟ و اینکه آیا اصلا توانایی این کارو داره؟

arsam313

عضو جدید
سوال اصلی اینه : دولت ها چقدر میتونن جریان اطلاعات رو کنترل کنن؟ از دو جنبه بررسی کنید : ۱.اجازه کنترل این جریان ۲. توانایی کنترل آنbiggrin:

سلام و درود
1-هر کشوری بنا به منافعی که داره قوانینی رو در این راستا تصویب میکنه,از جهتی هیچ دولتی وجود نداره که مخالف نداشته باه و گاهی برای ثابت نگه داشتن جو و جلوگیری از بوجود اومدن تشویش اذهان و پرداخت هزینه های اضافی قوانینی رو به نفع خودش به اجرا در میاره

2-محدود کردن دسترسی کاربران با سرعت محدود اینترنت-عدم توسعه ی فرهنگ عمومی+-و فی*** سایت ها تا حدود زیادی موفق به این کار میشن.

+توسعه ی فرهنگ عمومی:عدم ارتباط جامعه و دانشگاه میتونه باعث فرهنگ ضعیف در برخورد با فناوری های جدید باشه,در کشوری مثل آمریکا تویه قراردادهای اساتید دانشگاه مقدار ساعت هایی رو به عنوان آموزش همگانی در کمپهایی برای عموم و به صورت رایگان وارد میکنن.کاری که جامعه ی ما برای بسط روح مذهبی انجام میده

*helya*

عضو جدید
نظر شخصی من اینه که پیام نور بهتره.چون از نظر درسی (نه الزاما علمی) یه جورایی سخت پوست میشی.از نظر استخدامی هم که در نظر بگیری آگهی های زیادی از شرکت های معتبر زیرشون نوشته دانشگاه آزاد و معافیت پزشکی مراجعه نکنند.(البته مورد دوم به درد شما نمیخوره!) ولی دانشگاه پیام نور باز هم زیر مجموعه دانشگاه های دولتی حساب میشه.

شما فکر کنم پیام نوری باشید نه؟؟؟
می بخشید میشه اسم اون شرکتهای معتبر رو بگید؟

به نظر من از کدوم دانشگاه باشی مهم نیست، مهم اینه که چه قدر تو رشتت تبحر داشته باشی. الان اگه جایی بری اگه پارتی داشته باشی که هیچی. اگه هم نداشته باشی ، یه آزمونی میگیرن که اونم بسته به معلوماتت داره.

پس از هر دانشگاهی باشیم مهم نیست، مهم اینه که خوب یاد بگیریم.:)

hamed_s71

عضو جدید
خوب مشکل همینجاست که به نظر من تو دانشگاه پیام نور آدم خرخون بار میاد و کار یاد نمیگیره .ولی تو دانشگاه آزاد تعامل دانشجو و استاد بیشتره و کار عملی بهتری یاد میگیره . برای مثال تو مسابقات اگر تو جه کنید میبینید که نفرات برتر یا آزاد خوندن یا دولتی ولی یک پیام نوری ندیدن که تو مسابقات رتبه بیاره. نظر شما چیه؟

sina_oonline

عضو جدید
بستگی به طرف داره بعضی آدما خود آموزن بعضی ها با تا استاد درس نده نمی گیرن ببینین شما چه مدلی هستین

*helya*

عضو جدید
خوب این هم به خاطر محیط دانشگاه پیام نوره ، چون دانشجویی 2 یا 3 روز تو هفته کلاس داره که اونم شاید نره.اما شما می تونید با فعالیت بیشتر مثل یه دانشجوی آزاد یا دولتی باشید.

it men

عضو جدید
سلام بچه های it من تازه امسال قوبل شدم رشته ای تی رو اگه میشه تو ضیحاتی کامل در مورد این رشته و اینده کارذی و اینکه تا چه حدی به رشه کامپیوتر شباهت داره بدید چون اطلاعات خیلی کمی از این رشته دارم . . . .ممون میشم اگه راهنمایی کنید . . . من دانشگاه ازاد کامپیوتر نرم افزار قبول شدم و غیر انتفاعی it . . . .به نظرتون کدومش رو برم بهتره . . .چون خودم خیلی زیاد از برنامه نویسی و اینا خوشم نمیاد (نه که زیاد ها . . . ولی خوب حال نمیکنم )

ممنون میشم اگه تو ضیح بدید

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
سلام بچه های it من تازه امسال قوبل شدم رشته ای تی رو اگه میشه تو ضیحاتی کامل در مورد این رشته و اینده کارذی و اینکه تا چه حدی به رشه کامپیوتر شباهت داره بدید چون اطلاعات خیلی کمی از این رشته دارم . . . .ممون میشم اگه راهنمایی کنید . . . من دانشگاه ازاد کامپیوتر نرم افزار قبول شدم و غیر انتفاعی it . . . .به نظرتون کدومش رو برم بهتره . . .چون خودم خیلی زیاد از برنامه نویسی و اینا خوشم نمیاد (نه که زیاد ها . . . ولی خوب حال نمیکنم )

سلام منم تازه قبول شدم
ای تی غیر انتفاعی و ای تی ازاد
ای تی بههتر کامپیوتره چون جاذبه اش بیشتره
از رشته های برق و کامپیوتر ومدریت و ریلضی و صنایع هم توش هست
برنامه نویسی تواین رشته زیاد دخیل نیست
بیشتر شبکه مهمه:D;)

mohandeseit

کاربر ممتاز
بحث دانشگاه داغ شده میخوام بگم منم با خانم رضایی دوست خوبم موافقم،سعی کنید دوره های غیر اکادمیک را هم برید مهم هست کجا درس خوندید ولی مهم تر اینه که چی بلدید.

Drago

کاربر ممتاز
سلام و درود
1-هر کشوری بنا به منافعی که داره قوانینی رو در این راستا تصویب میکنه,از جهتی هیچ دولتی وجود نداره که مخالف نداشته باه و گاهی برای ثابت نگه داشتن جو و جلوگیری از بوجود اومدن تشویش اذهان و پرداخت هزینه های اضافی قوانینی رو به نفع خودش به اجرا در میاره

2-محدود کردن دسترسی کاربران با سرعت محدود اینترنت-عدم توسعه ی فرهنگ عمومی+-و فی*** سایت ها تا حدود زیادی موفق به این کار میشن.

+توسعه ی فرهنگ عمومی:عدم ارتباط جامعه و دانشگاه میتونه باعث فرهنگ ضعیف در برخورد با فناوری های جدید باشه,در کشوری مثل آمریکا تویه قراردادهای اساتید دانشگاه مقدار ساعت هایی رو به عنوان آموزش همگانی در کمپهایی برای عموم و به صورت رایگان وارد میکنن.کاری که جامعه ی ما برای بسط روح مذهبی انجام میده
۱.آیا این موارد به اون دولت اجازه میده این کارو بکنه؟ آیا اون دولت به خاطر صلاح خودش میتونه(=اجازه داره) مردم رو از اطلاعات صحیح محروم کنه؟
۲.حالا به فرض به خودش این اجازه رو بده،فکر نمیکنم چیزی مثل ف‍.یلترشکن یا کم بودن سرعت اینترنت جلوشو بگیره.قبول دارم سختش میکنه ولی جلوشو نمیگیره.چیزی که میتونه جلوشو بگیره اینه که ارزش اطلاعات رو پایین بیاره.
در مورد فرهنگ یه چیزی بگم : اگه به قول دوستمون منظورمون همون فرهنگ عمومی باشه زیاد مهم نیست.عوام قرار نیست تغییر خاصی ایجاد بکنن.چیزی که هر دولتی ازش میترسه اینه که ضعفش دست نخبه ها بیفته.عوام رو میشه گول زد.[نخبه الزاما آدم عجیب غریب یا متفاوتی نیست.در این نوشته کسی که فکر میکنه،دقت میکنه و تحلیل میکنه نخبه است.]
می بخشید میشه اسم اون شرکتهای معتبر رو بگید؟
راستش این حرف من مال چند سال پیشه دقیق یادم نیست!
خوب مشکل همینجاست که به نظر من تو دانشگاه پیام نور آدم خرخون بار میاد و کار یاد نمیگیره .ولی تو دانشگاه آزاد تعامل دانشجو و استاد بیشتره و کار عملی بهتری یاد میگیره . برای مثال تو مسابقات اگر تو جه کنید میبینید که نفرات برتر یا آزاد خوندن یا دولتی ولی یک پیام نوری ندیدن که تو مسابقات رتبه بیاره. نظر شما چیه؟
همون مسابقه به نوعی فعالیت غیر درسی محسوب میشه واسه پیام نوریا! یعنی اهلش نیستن.یا اگه کسی ازشون میره اونیه که اهل فعالیته و اهل درس نیست که بازم کم میاره.در مورد جوی که در اثر ارتباط زیاد و روزانه دانشجوها با هم و اساتید به وجود میاد دانشگاه های دیگه بهتر از پیام نور هستند.

باور کنید دیگه من نمیدونم چه زاویه پنهانی ممکنه از این رشته مونده باشه که بچه ها نگفته باشن! جستجو کنین تالار رو.به نظرم اگه جزئی تر نظر بخواین بهتر جواب میگیرین.

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام به همه
بچه ها منو يادتون هست؟! :w05:

سلام بچه ها ببینید صاحب خونه چی میگه؟؟ شما تاج سرمایی!!مگه میشه از یادمون بری؟راستش من خیلی در مورد آناهیتا شمس جستجو کردم و چیزی عاید نشد.کسی اگه خبر داره بگه.پاکر هم نیستش اون میدونه.

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
اقامن نگرفتم
برا خریدا
مثل ای دی اس ال 1و2 یا وایولت یا وایمکس یا متین نت

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ببینید صاحب خونه چی میگه؟؟ شما تاج سرمایی!!مگه میشه از یادمون بری؟راستش من خیلی در مورد آناهیتا شمس جستجو کردم و چیزی عاید نشد.کسی اگه خبر داره بگه.پاکر هم نیستش اون میدونه.
صاب خونه؟!!مهندس جان خيلي تحويل گرفتيا!!
يهو ديدي جنبه شو نداشتم يه مدت ديگه گذاشتم رفتم ها!

آناهيتا رو هرجور دسترسي داشتم بهش پيغام دادم ولي جواب نداده..پاكر هم كه............

alma_it87

عضو جدید
سلام.بچه ها من درموردITمی دونم ولی عملی وتخصصی نه وبعداز2سال الان میخوام دوباره شروع کنم شایدیکم دیرشده باشه ولی خب چکارکنم دیگه.واقعاناراحتم:(.بایداینجوری بشم: :w10:

Fahimeh_Sh1

عضو جدید
سلام!!!!
من امسال دانشگاه IT قبول شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خیل خیلی هم خوشحالم!!!!!!!!

rohygol

عضو جدید
سلام.
یه کتاب خوب با موضوع مدیریت پروژه های آی تی می خوام. کسی می تونه کمک کنه. البته یه چند تایی پیدا کردم ولی خوب جامع نبود
ممنون

بالا