+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم قبلا کمیت مطالعه برام مهم بود و اینکه همه مطالب رو کامل بخونم حتی اگه یه روز از برنامم عقب میموندم سعی میکردم طی دو یا سه روز جبرانش کنم حتی به قیمت پایین اومدن کیفیت مطالعه ولی به این نتیجه رسیدم اگه یه مبحثو حتی نخونم میتونم تو کنکور تشخیص بدم که اینو نخوندم و وقت نزارم ولی اگه همه مطالبو خونده باشم ولی نفهمیده باشم هم وقت میزارم و هم بی نتیجه خواهد بود برا همین کیفیت مطالعه رو از منبع یا مباحث مورد مطالعه مهم تر میدونم شما هم سعی کن دلیل منطقی پیدا کنی هیچ منبعی کامل نیست اگر بر همون منبعی که داری مسلط باشی بهتر از اینه که همه کتابا رو بی کیفیت خونده باشی به این فکر کن قرار نیست همه سوالا رو بتونی جواب بدی ولی باید بتونی سوالایی رو که میخوای جواب بدی درست انتخاب کنی:gol:

میسی دوستم.حق با توهه.
اما کیفیت مطالعه به تمرکز احتیاج داره من تمرکزم و باورمو نسبت به منابع از دست دادم:(

EECi

مدیر بازنشسته
اما کیفیت مطالعه به تمرکز احتیاج داره من تمرکزم و باورمو نسبت به منابع از دست دادم:(

هر چه زود تر تکلیف رو با خودتون مشخص کنید یا میخواید موفق بشید و در کنکور شرکت کنید و یا نمیخواید شرکت کنید
بقول مهندس علی رضا که الان داره دانشگاه تهران کنترل می خونه ، شتر سواری دولا دولا نمیشه!
یا باید سوار شد یا باید پیاده شد و بیخیال شتر و شتر سواری شد!

اگه بخودتون تلقین کنید :یه روز تمرکز ندارید، یه روز اعتماد به منبع ندارید و... یه دفعه خواهید دید کنکور رسید و شما هنوز کاری نکردید

موفق باشید

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
هر چه زود تر تکلیف رو با خودتون مشخص کنید یا میخواید موفق بشید و در کنکور شرکت کنید و یا نمیخواید شرکت کنید
بقول مهندس علی رضا که الان داره دانشگاه تهران کنترل می خونه ، شتر سواری دولا دولا نمیشه!

اگه بخودتون تلقین کنید :یه روز تمرکز ندارید، یه روز اعتماد به منبع ندارید و... یه دفعه خواهید دید کنکور رسید و شما هنوز کاری نکردید

موفق باشید

داداش واست ارزوی موفقیت دارم.....

337405

عضو جدید
سلام
ینی مدرسان کامل توضیح داده نسبت به نصیر؟حجم کدوماشون کمتره و مفیدتره مطالبشون؟
اخه بعضی کتابا بعضی جزئیاتو انقد روش مکث کرده که شاید یه تستم ازش نیاد!
سلام
داداش گلم هیچ کتاب کاملی پیدا نمیشه ولی من به شخصه خودم کتاب مدرسا ن رو می پسندم تا نصیر سلیقه ها (پایه ها) متفا وت هستن
موفق باشین همگی

337405

عضو جدید
جزوه ی الکترونیک مهندس کهن برای دانلود کسی سراغ داره ؟

سلام
میشه درمورد جزوه ی الکترونیک مهندس کهن یکمی توضیح بدی در کل میشه بهش اعتماد کرد وکنارش تستا مدرسان و پارسه و سالهای گذشته رو حل کرد ودرصد 50الی60 رو زد (کسایی که ازش استفاده کردن هم نظر بدین لطفا)
باتشکر ازهمه

• Like
واکنش ها: henn

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
میشه درمورد جزوه ی الکترونیک مهندس کهن یکمی توضیح بدی در کل میشه بهش اعتماد کرد وکنارش تستا مدرسان و پارسه و سالهای گذشته رو حل کرد ودرصد 50الی60 رو زد (کسایی که ازش استفاده کردن هم نظر بدین لطفا)
باتشکر ازهمه
سلام
یادتان باشه که جزوه ، کدبندی شده توسط خود دانشجویی هست که جزوه رو نوشته ، پس ممکنه به کار شما نیاد
معمولا جزوه ها تمام مطالب رو انتقال نمیدن
و نکته اخر اگر میخواید جزوه الکترونیک تهیه کنید اولش نگاه کنید ببینید از روش پخش جریان استفاده کرده یا روش های کلاسیک
اگر از ترکیب هر دو تا باشه که بهتره
اولویت دوم هم پخش جریان هست
و روش های کلاسیک صرف ، به هیچ دردی در کنکور های اخیر نمیخوره و احتمالا درصد کسب شده، منفی هم خواهد شد!

;)

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز

موفق باشید
:surprised:............
چشم!!!:)

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
هفت شهر عشق را عطار گشت ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
دوستان تاپیک های حل سوالات آزمون های مهندس کهن رو فعال تر کنید

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه تو مفاهیم مشکل نداری اسلام پناه اگه پایه خوبی نداری ناصح پارسه هم سطحش بالاس و روشهای حلش به درد خود استادش میخوره

naribazi

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان

انگار دیگه وقت اون رسید که از حضورتون مرخص بشم و زحمت رو کم کنم. هری چی بدی از من دیدید به خوبی خودتون ببخشید.

اگر وقتی باشه حتما بهتون سر میزنم

در آخر تمام سعیم رو میکنم که آزمونهای پارسه و سنجش رو که قولش رو داده بودم توی وبلاگم قرار بدم اما اگر نشد یا نتونستم همه ی آزمونها رو قرار بدم ازتون معذرت میخوام

خدا رو هیچ وقت فراموش نکنید و هر چی که میخواهید از اون بخواهید

یا حق

ostvar

عضو جدید
سلام.
يكم شك دارم واسه شروع. فكر ميكنم يكم دير شده. من كل پُستا رو تا اينجا خوندم. اميدوار شدم. بنظرتون ميشه از الان شروع كرد؟

ostvar

عضو جدید
سلام
به خودت اعتماد داشته باش امروز شروع کنی بهتر از فردا هستش
موفق باشی

شروع کن ، هنوزم وقت هست ، اما جدی شروع کنی ها.

ممنونم دوستان. راسش چند وقتي هست كه مي خواهم شروع كنم، اما شيطان درونم مي گه "ولش كن،‌تو كه قبول نمي شي،‌از سن و سالتم گذشته (كارشناسي 87 فارغ التحصيل شدم)". راسش امروز مصمم شدم كه شروع كنم و خودمو محك بزنم. فقط مشكلم اينه كه من فقط بايد يا دانشگاه اصفهان قبول شم و يا صنعتي اصفهان. غير از اين دانشگاه،‌ بخاطر مشكلاتم نمي تونم برم. قبول شدن اينجاها هم يكم سخت بنظر مي رسه. اما ايشالا تمام تلاشم و مي كنم. امروز كه خيلي شارژم. اميدوارم تا آخرش همينجوري بتونم برم جلو.

يا حق

B of S

عضو جدید
سلام.از همه ی اونهایی که اینجا از من رنجیده شدن عذر میخام و قول داده بودم تا جوابا بیاد بچه هارو اگه بتونم راهنمایی کنم اگه نرسیدم ازون بابتم عذر میخام.فکر کنم برم تهران دیگه نتونم به اینجا سری بزنم .امیدوارم بچه ها با انرژی مطالبشون رو بخونن ونتیجش رو هم بگیرن .واقعاً از محیط دوستانه ی اینجا استفاده کنین واسه که کمتر جایی گیر میارین .

التما3 2A

EECi

مدیر بازنشسته
سلام خدمت همه دوستان

انگار دیگه وقت اون رسید که از حضورتون مرخص بشم و زحمت رو کم کنم. هری چی بدی از من دیدید به خوبی خودتون ببخشید.

اگر وقتی باشه حتما بهتون سر میزنم

در آخر تمام سعیم رو میکنم که آزمونهای پارسه و سنجش رو که قولش رو داده بودم توی وبلاگم قرار بدم اما اگر نشد یا نتونستم همه ی آزمونها رو قرار بدم ازتون معذرت میخوام

خدا رو هیچ وقت فراموش نکنید و هر چی که میخواهید از اون بخواهید

یا حق
سلام.از همه ی اونهایی که اینجا از من رنجیده شدن عذر میخام و قول داده بودم تا جوابا بیاد بچه هارو اگه بتونم راهنمایی کنم اگه نرسیدم ازون بابتم عذر میخام.فکر کنم برم تهران دیگه نتونم به اینجا سری بزنم .امیدوارم بچه ها با انرژی مطالبشون رو بخونن ونتیجش رو هم بگیرن .واقعاً از محیط دوستانه ی اینجا استفاده کنین واسه که کمتر جایی گیر میارین .

التما3 2A

از زحمات شما دوستان خوبم متشکرم:gol:
و براتون آرزوی موفقیت و زندگی پر از شادی دارم

در پناه حق

hosein_kontorol

عضو جدید
ممنونم دوستان. راسش چند وقتي هست كه مي خواهم شروع كنم، اما شيطان درونم مي گه "ولش كن،‌تو كه قبول نمي شي،‌از سن و سالتم گذشته (كارشناسي 87 فارغ التحصيل شدم)". راسش امروز مصمم شدم كه شروع كنم و خودمو محك بزنم. فقط مشكلم اينه كه من فقط بايد يا دانشگاه اصفهان قبول شم و يا صنعتي اصفهان. غير از اين دانشگاه،‌ بخاطر مشكلاتم نمي تونم برم. قبول شدن اينجاها هم يكم سخت بنظر مي رسه. اما ايشالا تمام تلاشم و مي كنم. امروز كه خيلي شارژم. اميدوارم تا آخرش همينجوري بتونم برم جلو.

يا حق
سلام دوست گرامی
مهمترین چیزی که میتونه جلو همه مشکلات و موانعی که برای درس خوندن یا هر کاری هست را برطرف کنه!اراده هست
پس این اراده را دارین که تصمیم به خوندن درس بعد4سال گرفتین!مطمین باشین از الان اگه بخونین موفق میشین
انشالا باهم دانشگاه اصفهان یا صنعتی در ارشد امسال میاریم

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

دوستان یه مشکلی دارم!

من تقریبا ریاضی مهندسی رو یه دور کردم اما از مباجث اولیه اش هیچی یادم نیست!!

توی یکی از سایت ها هم دیدم که بچه ها گفته بودن مشکل اکثر بچه ها سر جلسه ی ارشد همین بوده حالا کسی از دوستان تاکتیکی یا روشی رو بلده که مباحث یادمون نره!؟

یونس313

عضو جدید
سلام

دوستان یه مشکلی دارم!

من تقریبا ریاضی مهندسی رو یه دور کردم اما از مباجث اولیه اش هیچی یادم نیست!!

توی یکی از سایت ها هم دیدم که بچه ها گفته بودن مشکل اکثر بچه ها سر جلسه ی ارشد همین بوده حالا کسی از دوستان تاکتیکی یا روشی رو بلده که مباحث یادمون نره!؟

سلام
تجربه به من ثابت کرده برای اینکه یک مطلب رو فراموش نکنی باید در چند مرتبه از همون موضوع تست بزنی . ریاضی مهندسی هم قضیه اش همینه .
وقتی از یک مبحث ریاضی مهندسی مثلا توابع مختلط 300 تا تست زدیم و نکات اون رو روی کتاب یا در یک صفحه جداگانه نوشتیم و بعد از یکی دوهفته دوباره همون برگه ها یا همون تست های علامت گزاری شده رومرور کردیم مطلب برای مدت طولانی در حافظه باقی می مونه .

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
تجربه به من ثابت کرده برای اینکه یک مطلب رو فراموش نکنی باید در چند مرتبه از همون موضوع تست بزنی . ریاضی مهندسی هم قضیه اش همینه .
وقتی از یک مبحث ریاضی مهندسی مثلا توابع مختلط 300 تا تست زدیم و نکات اون رو روی کتاب یا در یک صفحه جداگانه نوشتیم و بعد از یکی دوهفته دوباره همون برگه ها یا همون تست های علامت گزاری شده رومرور کردیم مطلب برای مدت طولانی در حافظه باقی می مونه .
یکی از ارکان موفقیت در کنکور رو گفتی یونس جان:)
شاید مهم ترین رکن

hoomif

عضو جدید
سلام.
نظر من هم همینه...کنکور یعنی تکرار و تکرار و تکرار...به نظر من کسانی توی کنکور رتبه خوبی کسب می کنند که از دوباره و چندباره خواندن یک مطلب خسته نمیشن و نمیگن من که اینارو بلدم دیگه...

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

سلام

اخه خیلی تایم و زمان تا کنکور نداریم که مباحث رو اینطوری بخونیم!

میشه به خوندن همون خلاصه ها برداری و حل کردن چند تا مثال مادر(که تقریبا تموم نکات رو داره) که قبلا علامت زدیم بسنده کنیم؟

nima1111

عضو جدید
سلام دوستان......
من رشته برق کنترل میخونم....
به دلیل در پیت بودن دانشگاه من نمیتونم این ترم واحد سبک بردارم.16 واحد ورداشتم این ترم(ترم 7) که 15تاش تخصصی هست.استادا هم سختگیر.....
خلاصه خیلی از این ناراحتم که زحمتهایی که تابستون کشیدم هدر میره...چون نمیتونم درسایی که تابستون خوندم(ریاضی مهندسی کنترل خطی سیگنال مدار الکترونیک) خوب مرور کنم در طول ترم جدید و همشون از یادم میره....
کسی فکری به ذهنش میرسه با 3روز درس خوندن در هفته واسه ارشد بشه کاری کرد؟؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم.من درس ماشینم خیلی ضعیف بود و واسه ارشد اصلا نخوندم.شنیدم جدیدا درس ماشین تو ارشد اسون میاد.یه هفته اخر تابستون وقت دارم ماشین بخونم...ممنون میشم راهنمایی کنید 2 تا فصل که خوندنش راحت تر هست و سوالات زیادی ازشون میاد رو معرفی کنید بخونم.و از روی چه کتابی بخونم؟؟اگه هم که با پایه ضعیف و وقت یه هفته ای ما چیزی نمیشه یاد گرفت بی تعارف بگید.....
چقدر صحبت کردم!!!!ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

یونس313

عضو جدید
سلام دوستان......
من رشته برق کنترل میخونم....
به دلیل در پیت بودن دانشگاه من نمیتونم این ترم واحد سبک بردارم.16 واحد ورداشتم این ترم(ترم 7) که 15تاش تخصصی هست.استادا هم سختگیر.....
خلاصه خیلی از این ناراحتم که زحمتهایی که تابستون کشیدم هدر میره...چون نمیتونم درسایی که تابستون خوندم(ریاضی مهندسی کنترل خطی سیگنال مدار الکترونیک) خوب مرور کنم در طول ترم جدید و همشون از یادم میره....
کسی فکری به ذهنش میرسه با 3روز درس خوندن در هفته واسه ارشد بشه کاری کرد؟؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم.من درس ماشینم خیلی ضعیف بود و واسه ارشد اصلا نخوندم.شنیدم جدیدا درس ماشین تو ارشد اسون میاد.یه هفته اخر تابستون وقت دارم ماشین بخونم...ممنون میشم راهنمایی کنید 2 یا 3تا فصل که خوندنش راحت تر هست و سوالات زیادی ازشون میاد رو معرفی کنید بخونم.و از روی چه کتابی بخونم؟؟
چقدر صحبت کردم!!!!ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
من اگر جای شما بودم ماشین رو اینطوری می خوندم .
فصل اول که یک سوال می یاد و زیاد سخت نیست . فصل دوم که تبدیل انرزی هست یک سوال می یاد و سخترین بخش ماشینه و خیلی ها اصلا این فصل رو نمی خونن فصل سوم که ماشین های جریان مستقیم هست چهار سوال می یاد و بسیار راحته . فصل چهارم ترانس هست و 3 تا سوال می یاد و ساده هست . فصل اخر هم ماشین القائی هست 3 تا سوال می یاد من نخوندم ولی همه می گن ساده ترین فصله .
مطالب فصل دو به هیچ کدام از فصول ربط نداره می تونی حذف کنی بقیه هم با توجه به پایه درسیت انتخاب کن .
موفق باشی

hoomif

عضو جدید
سلام
من اگر جای شما بودم ماشین رو اینطوری می خوندم .
فصل اول که یک سوال می یاد و زیاد سخت نیست . فصل دوم که تبدیل انرزی هست یک سوال می یاد و سخترین بخش ماشینه و خیلی ها اصلا این فصل رو نمی خونن فصل سوم که ماشین های جریان مستقیم هست چهار سوال می یاد و بسیار راحته . فصل چهارم ترانس هست و 3 تا سوال می یاد و ساده هست . فصل اخر هم ماشین القائی هست 3 تا سوال می یاد من نخوندم ولی همه می گن ساده ترین فصله .
مطالب فصل دو به هیچ کدام از فصول ربط نداره می تونی حذف کنی بقیه هم با توجه به پایه درسیت انتخاب کن .
موفق باشی

سلام.
درسته...به نظر من سخت ترین فصل ماشین تبدیل انرژی هست که از یک تست بیشتر نمیاد...میشه حذفش کرد. آسونترین تست ها هم موتور القایی و ماشین DC هستند...ولی امان از ترانس!!! :(

naribazi

عضو جدید

يا حق

سلام دوست عزیز
بیخودی گول حرفهای شیطون درونت رو نخور D:

هیچ وقت واسه شروع کردن دیر نیست. من خودم سال 1384 فارغ التحصیل شدم و امسال ارشد شرکت کردم.

از همین الان شروع کن و اگر هم امسال قبول نشدی برای سال بعد تلاش کن

موفق باشی

naribazi

عضو جدید
سلام

اخه خیلی تایم و زمان تا کنکور نداریم که مباحث رو اینطوری بخونیم!

میشه به خوندن همون خلاصه ها برداری و حل کردن چند تا مثال مادر(که تقریبا تموم نکات رو داره) که قبلا علامت زدیم بسنده کنیم؟

سلام محمد جان
اتفاقا تا کنکور خیلی زمان داریم پس نگران نباش
به هیچ وجه به خوندن خلاصه بسنده نکن و دوباره مطالب رو مثل بار اول و البته با سرعت بیشتری بخون تا مطالبی رو که توی دور اول مطالعه یاد نگرفتی و تست هاش رو هم حل کردی با خوندن دوباره و حل دوباره تست ها یاد بگیری

موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.