+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Z A H R A

عضو جدید
سلام

سلام

سلام ممنون از این تاپیک که من خیلی استرس گرفتم باید بگم موفق شدید یکی از رقیباتون رو از میدون به در کنید:cry:
شوخی بودااا جدی نگیرید :) ما همچنان از رقیبای سر سختیم !!!
به راهنماییتون واسه شروع نیاز دارم اینکه میخوام به امید خدا شروع کنم ولی هنوز باید رو پروژم کار کنم و وقت آزادی آنچنان ندارم. میخوام از مهر درسای الک و مدار و کنترل رو بخونم بقیه دروس رو بیخیال میشم چون وقت نمیشه این 2ماه تا مهر زبان فشرده بخونم از مهر در کنار بقیه دروس زبان هم باشه پیشنهاد شما چیه؟

mohsignal

عضو جدید
جواب یک مقاومت منفی میشه برابر با 8.2R -
سلام
نمیدونم چجوری حل کردی ولی اولا چون منبع مستقل نداریم پس جریان i هم صفره.اگر هم فرض کنیم که صفر نباشه و سعی کنیم که منابع وابسته رو به مقاومت تبدیل کنیم باز هم جریان i با کمی kcl معلوم میشه که صفره!که در اینصورت هیچی باقی نمیمونه!
اگه حلش رو بیزحمت اپلود کنی شاید بفهمم چیکار کردی

temsa

عضو جدید
g.jpg

منابع وابسته از جنس مقاومتند. اینکه منبع مستقل نداریم پس جریان
i صفره درست نیست چون ممکن جریان i به یک مدار دیگه وابسته باشه.

اما حل مدار :
8 تا مقاوت مستقل داریم که جمعشون واضحه
R+R+R+R+R+R+4R+2R=12R
منابع وابسته: من KCL هارو رو شکل کشیدم . دوسر هر منبع یه افت داریم که با KVL راحت به دست میاد.
منبع 3i : افت دو سر v= 3Ri جریان = 3i پس مقاوت= 3Ri/3i = R دیدی i حذف شد و نیازی بهش نیست.
دیگه برای سه تا منبع دیگه فقط مقدار مقاوتشونو می نویسم.
منبع 4i = -6R
منبع i = -15R
منبع 5i = -0.2R
جمع جبری کل 12 المان = -8.2 R

temsa

عضو جدید
من یه نکته ای رو فرامش کردم بگم. من قرار شد توی 20 روز باقی مونده از ماه رمضون این سوالارو بذارم تا حل کنید. حدود 50 سواله. بعد ماه رمضون خودتون رتبه زیر 100 هستین نیازی به این سوالا ندارین .من فقط جواب نهایی رو می نویسم ، بالاخره یا شما به اون جواب می رسید یا نه ، اگه نه رو حساب این بذارید که سوال اشتباهه ،اگرم به جواب رسیدید که ......، من نمیتونم برای هر سوال جواب تشریحی رو هم بذارم ،ولی این بار برای شما دوست عزیز MOHSIGNAL. این سوالات رو سه نفر باهم بررسی کردن که یکیشون دانشجوی یکی از سه دانشگاه اول تهرانه. ما سوالارو پارسال این موقع حل میکردم و به هر حال امکان خطا هم وجود داره که شما می بخشید.

آخرین ویرایش:

temsa

عضو جدید
2

2

2- چه رابطه ای بین M و N برقرار باشد تا افت V در نقطه A ناشی از منابع M و N باهم برابر شوند؟ (R=1 )

2.P.jpg

vahid092

عضو جدید
سلام دوستان
امروز کلی مشهدو گشتم تا ریاضی و معادلات و مغناطیس پارسه رو بخرم.پیدا نشد که نشد...:wallbash::crying:
نمایندگیش پکیج کتاباشو میفروخت نه تکی
اگه آدرس دارین که بگین اگه نه
خواهش میکنم بهترین منابع برای ریاضی مهندسی و معادلات و مغناطیسو بگین(بهترین از لحاظ درسنامه و تست)
از هر درس یک منبع بگین
لطفا همه نظر بدن که به 1 جمع بندی نهایی برسم
ممنون:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

vahid092

عضو جدید
سلام دوستان
امروز کلی مشهدو گشتم تا ریاضی و معادلات و مغناطیس پارسه رو بخرم.پیدا نشد که نشد...:wallbash::crying:
خواهش میکنم بهترین منابع برای ریاضی مهندسی و معادلات و مغناطیسو بگین(بهترین از لحاظ درسنامه و تست)
از هر درس یک منبع بگین

vahid092

عضو جدید
سلام دوستان
از هر درس یک منبع بگین

از هر درس یک منبع بگین

temsa

عضو جدید
10 توصیه برای کنکوری های ارشد 92
1- بیشتر منابع شبیه به هم هستند زیاد به فکر منبع خاصی نباشید، یه منبع شناخته شده بخرید و سایر منابع رو از کتابخونه و.. به امانت بگیرین و مطالب جدید اونو تو منبع اصلی تون وارد کنید.این جمله که چه منبعی به نظرتون خوبه واقعا کلیشه ایه ،منبع خوب ذهن دکتر جبه دار ولی منبع خوب با قلم خوب فرق داره.
2- تمام دروس اصلی (ریاضی مهندسی ، مدار ، سیگنال ، کنترل ، الک ،ماشین) که اساس قبول شدن شما هستند رو تا پایان آبان بخونید. دروس امار،معادلات و الکترو مغاطیس اساس مکان قبول شدن شما هستند.
3- در ابتدا و در یک پروسه هفت ماه برای ارشد ممکنه با کسانی رو به رو بشید که خودشونو قوی جلوه بدن ، اصلا عقب نشینی نکنید شما خودتون مهمید ، درخت هر چه پر بارتر باشه خمیده تره ، بعد از اعلام نتایج خواهید دید که حرکت لاکپشتی شما مورد پسند خط مسابقه کنکور بوده نه سرعت خرگوشی که ......
4- هر ماه کنکور بدید، تهیه سوالا ساده است. میتونید یه آزمون استاندارد بسازید مثلا: ریاضی سال 88 + مدار سال 91 و....این روش دوستم بود که امسال رتبش زیر 100 شد. من انجام ندادم و 500 تا بیشتر شدم . باید دستتون با حل تست آشنا بشه.
5- توی ارشد اگر فرض کنیم تعداد سوالات 12 تا باشه ( بر اساس آخرین تغییرات) شما فقط باید در هر درس 5 سوال رو با اطمینان حل کنید نه اینکه همه ی سوالاتو به فکر حل کردنش باشید و یا شانسی بزنید. پس اصلا استرس به خودتون راه ندید.
6- به میزان تلاشتون نتیجه می گیرید ،شک نکید هیچ فشاری روی شما نیست ، شما به راحتی قبول خواهید شد فقط باید تلاشتون روی مکان قبولی باشه که جایه بهتری قبول شید.
7- همه توی کنکور یکسانند ، نه کسانی که رزومه ی کمی دارند نا امید باشند نه کسانی که توی کارشناسی قدرتمند بودند مغرور.
8- ذهن درگیر حل مسایل قطعا خسته خواهد شد. بازی شطرنج یک مسکن عالیه ، البته با کسی بازی کنید که بتونین توی 10 دقیقه ماتش کنید نه با کسی که اون فسفرای باقی مونده رو هم بسوزونه.
9- توی هر مرحله زندگی چه برسه به کنکور برای موفیت به ابزار جانبی نیازی نیست ، مثلا برای ارشد به کلاس ، کتاب ، ذهن و ... نیازی نیت ( ابدا ) بزرگترین ابزار های جانبی ما پدر و مادرتان هستند.
10- در پایان اینکه یک ماراتن کنکوری به نام ارشد نیاز به یک روحیه قوی داره، دست کم تا پایان کنکور خوب باشید و دروغ نگید. ریا نکنید و شک نکید که دستی قوی تر از شما فرمانده دستان ضعیف یا قوی شماست.

vahid092

عضو جدید
10 توصیه برای کنکوری های ارشد 92
1- بیشتر منابع شبیه به هم هستند زیاد به فکر منبع خاصی نباشید، یه منبع شناخته شده بخرید و سایر منابع رو از کتابخونه و.. به امانت بگیرین و مطالب جدید اونو تو منبع اصلی تون وارد کنید.این جمله که چه منبعی به نظرتون خوبه واقعا کلیشه ایه ،منبع خوب ذهن دکتر جبه دار ولی منبع خوب با قلم خوب فرق داره.

من تو این 3 درسی که گفتم اصلا منبع ندارم واسه همین گفتم بهترینارو بگین
خواهشا سوالامو که صفحه قبله جواب بدین.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره پارسه خیلی نامرده.. میخواد همه کتاباشو باهم بفروشه من که کلا از پارسه خوشم نمیاد:razz: هرچند چندتا از کتاباشو دارم
ببین کسی رو اگه میتونی پیدا کن که پارسال کنکور داده ازش بگیر یا برو کتابخونه ببین دارن اگه نداشتن برو تو تاپیک منابع پیشنهادی اعضا نظر بچه ها رو بخون یا خودت برو کتابخونه چندتا کتاب رو ببین اخه اخرش باید خودت تصمیم بگیری هر کتاب ممکنه برای یکی بهترین باشه برای یکی خوب نباشه اصلا!

FAEZEH_EE

عضو جدید
اره پارسه خیلی نامرده.. میخواد همه کتاباشو باهم بفروشه من که کلا از پارسه خوشم نمیاد:razz:

;)

هم در زمینه کتاب هم آزمون
دوستان دقت کنید اگر آزمونای پارسه رو فقط 50 درصد و جامع ها رو میخواین آخر تابستون ثبت نام نکنین بزارین وقتی 2 تا آزمون دادن بعد.

mohsignal

عضو جدید
مشاهده پیوست 108024

منابع وابسته از جنس مقاومتند. اینکه منبع مستقل نداریم پس جریان
i صفره درست نیست چون ممکن جریان i به یک مدار دیگه وابسته باشه.

اما حل مدار :
8 تا مقاوت مستقل داریم که جمعشون واضحه
R+R+R+R+R+R+4R+2R=12R
منابع وابسته: من KCL هارو رو شکل کشیدم . دوسر هر منبع یه افت داریم که با KVL راحت به دست میاد.
منبع 3i : افت دو سر v= 3Ri جریان = 3i پس مقاوت= 3Ri/3i = R دیدی i حذف شد و نیازی بهش نیست.
دیگه برای سه تا منبع دیگه فقط مقدار مقاوتشونو می نویسم.
منبع 4i = -6R
منبع i = -15R
منبع 5i = -0.2R
جمع جبری کل 12 المان = -8.2 R
سلام
اره وقتی kcl میزنی صفر نمیشه که اشتباه منه.(دیشب موقع خواب ساعت 1:30 مساله رو حل کردم که اشتباه کردم.)تجربه ای شد که موقع خواب از بقیه اشتباه نگیرم:)
اما مقاومتی رو که برای منبع 3 ولتی حساب کردی رو به نظرم اشتباهه چون افت ولتاژ دو سر منبع سه ولتی 3Ri نمیشه وخود منبع ولتاژ هم علاوه بر مقاومت R دارای یه مقاومتی هست.که هیچ راهی به غیر از kvl زدن برای بدست اوردن افت ولتاژ منبع 3 ولتی وجود نداره.
مسلما شما که 66 زدین اطلاعات مداریتون بیشتر از منه.اما جواب این سوال فکر میکنم اشتباهه.
به خاطر وقتی که گذاشتی تشکر میکنم.

FAEZEH_EE

عضو جدید
سلام
اره وقتی kcl میزنی صفر نمیشه که اشتباه منه.(دیشب موقع خواب ساعت 1:30 مساله رو حل کردم که اشتباه کردم.)تجربه ای شد که موقع خواب از بقیه اشتباه نگیرم:)
اما مقاومتی رو که برای منبع 3 ولتی حساب کردی رو به نظرم اشتباهه چون افت ولتاژ دو سر منبع سه ولتی 3Ri نمیشه وخود منبع ولتاژ هم علاوه بر مقاومت R دارای یه مقاومتی هست.که هیچ راهی به غیر از kvl زدن برای بدست اوردن افت ولتاژ منبع 3 ولتی وجود نداره.
مسلما شما که 66 زدین اطلاعات مداریتون بیشتر از منه.اما جواب این سوال فکر میکنم اشتباهه.
به خاطر وقتی که گذاشتی تشکر میکنم.

پاسخشون درسته
سوالهایی به این فرم تو کنکور سالهای گذشته داشتیم و فرض اولیه طراح هم این بوده که از مقاومت داخلی منابع صرفنظر کنیم.کاری که همه به صورت خود به خود انجام میدن مگه اینکه ذکر بشه.

دوست عزیز اگر بخواهیم اینطوری فکر کنیم اولا نمیشه تست طرح کرد در ثانی در حالت ایده آل هم خیلی از این عناصر که استفاده میکینم وجود ندارند مثل همین منبع جریان که وابسته به جریانه!!!!
حتما تو آزمایشگاه دیدید که منابع جریان رو ما میسازیم و عملا وجود ندارند!

temsa

عضو جدید
3- طراح سوالات ارشد 2 سال اخیر درس مدار، استاد....از دانشگاه فردوسی مشهد بوده. سوال زیر تا حدودی شبیه سوالات ایشان است.
در مدار مقابل کدام رابطه بین A و B برقرار است؟
3.p.jpg

B+2A=13
A+2B=13
A+3B=13
B+3A=13

temsa

عضو جدید
ریاضی مهندسی : به نظرم محمود کریمی یا مدرسان.
الکترومغناطیس: جهش
معادلات: هر منبعی

naribazi

عضو جدید
دوستان عزیزم دقت کنید که

آوردن رتبه 1400 تا 2500 خیلی آسونه

آوردن رتبه 900 تا 1400 آسونه

آوردن رتبه 400 تا 900 سخته

و آوردن رتبه زیر 400 خیلی سخته

پس حواستون رو خوب خوب جمع کنید

آخرین ویرایش:

liverno

عضو جدید
آخرین اطلاعات جامع و کامل از زبان : قبل از شروع بحث بگم یک مقدار انتقادپذیر باشید و خواهشا برای سرگرمی وارد تالار نشوید تو این مدت میبینم که یکسری دوستانسوالات بی پایه و اساس بسیار چیپ مطرح میکنند بجای اینکارها یک کمکی به سایر دوستانتان کنید یا اصلا چیزی ننویسیددر ضمن دوستانی که در درس زبان چیزی بیشتر میدانند یا در سایر دروس خواهشا کمک کنند تا بار علمی سایت بالا بره کیفیت بشه جایگزین کمیت .... در درس زبان 2 بخش داریم 1. لغت 2. گرامر.... بخش لغت :به دو دسته لغت عمومی و اختصاصی تقسیم میشود که لغات عمومی معمولا همان 10 تست واژگان را شامل میشود و 15 تست مابقی که شامل کلوز تست و ریدینگ است لغات اختصاصی را ...اما این لغات از کجا می آید و طراحان به کدام منابع نیم نگاه دارند : بخش لغات عمومی : 504/ 1100 / 450/ gre /مثالهای بکاررفته در کتب کمبریج و لانگمن بخصوص کمبریج که مبنای کتاب جدید دکتر ماسان در پارسه از این رفرنس است ........ لغات تخصصی :همه میگویند spectrum دوستان درکل بدانید چیزی که سر زبان افتاد سوال طرح نمیکنند یعنی اون منبع سوخته است و بطور کلی شما میدانید چرا داوطلبان با خواندن تمام مثالها باز نمیتوانند چند سوال کنکور را جواب بدهند به این دلایل : اولا هر سال سوالات جدیدی می آید که که تا الان نکته اش در هیچ کتاب کنکوری نیست یا بطور مستقیم اشاره ای به آن نشده وطراح این موضوع را میداند و از منابع سرزبون بچه ها سوال توپ طرح نمیشه ... یادمه 3 سال پیش که کسی اسم کتاب نایس درکنترل را نمیدانست بعضی سوالات به عینه و بدون عوض کردن ترکیبسوال در ارشد آمد ولی الان غیر از این کتاب 2 تا منبع توپ تو کنترل هست که زحمتش پای شما ..... انقدرم نگید جزوه فلان استاد در بهترین حالت یک جزوه کنکوری 60% خواسته شما را برآورده میکنه برای 40% و حتی بیشتر باید خوب رفرنس بدانیم یعنی به قطع کسی که الکترونیک یا ماشین 90% زده یعنی چنین دیدی داشته حالا شما هی مرتب بگید کدوم کتاب کنکوری بابا جان این کتاب واون کتاب همه جیب شما را نشانه رفتند دقت کنید....... برگردیم به ادامه بحث زبان : مرجع لغات تخصصی از موارد زیر به قطع و یقین است : 1) 1(sensor handbook .... 2(spectrum 3(nuts & volts 4(everybody practical electronics 5(servo 6(new electronic 7(electro 8( noise 9( every day with
....power................10( practical of electricity

liverno

عضو جدید
یک مطلب دیگر : برای درصد بالای زبان غیر از دانش علمی زبان خودتان در هر سطحی هستید سراغ کتب حال حاضر بازار در زبان عمومی و تخصصی نروید که وقتتان را پرت میکنید راهکار درصد بال برای زبان استخراج لغات مهم و کاربردی مجلات ذکر شده در 5 سال گذشته است که اگرکسی این اطلاعات را داشت در دسترسدوستان بگذارد زکات العلم النشره ..... دوستانی که در زمینه نرم افزار گزینه آخر مطمین هستند و دیدند که لغات مطرح شده در همین تاپیک صفحه 101 را شامل شده اطلاع رسانی کنند ...... بحث گرامر : بارها تاکید کردم و تاکید میکنم که 5 تست گرامر فقط از مطالب مطح شده در 10 سال قبل است لازم نیست کل گرامر را بدانید حالا مرتبا سوال الکی بپرسید و ... یادتان باشد اگر مطلبیبیشترمیدانید به دیگران یاد دهید ............. [FONT=&quot]اگر چیزی را میدانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]نترسیدکه اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]چراکهدیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خودکنید[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]و بدانید زکات علم به آموزش آن است[/FONT]

milad mansoury

عضو جدید
از هر درس یک منبع بگین

ببین هر کتابی که حال میکنی بګیر

من میګم:
مهندسی و معادلات کریمی
مغناطیسم کتاب بګیر که هم سوالای رشته ی فیزیک و برق و داشته باشه.یا دو تا بګیر چون سوالای فیزیک هم داخل برق بعضی سالها عینا امدهاګرم توی ابن یا اذر دیدی هنوز کمه اونوقت جهشو بګیر به نظر من جهش بی خودی شلوغش کرده.سوالای کنکور در اون حدم نیستن.اګه تونستی جزوه باغستانیو ګیر بیاری با فیلمش اونو بیس بزار بعدا سوالای فیزیکو برقو حل کن البته مدرسانم یه کتاب داره که سوالای برق و فیزیک و هسته ای رو اورده من ندیدمش ولی میدونم داره.اګه از ۶۷ به بعدو داشت بګیر اګر نه کتابیو بګیر که سوالای از سال ۶۷ داشته باشه چه برق چه فیزیک.:gol:ببخشید سرتو درد اوردم.

temsa

عضو جدید
سوال های تکراری:
سلام
همیشه 5 درصد سوالات کاملا تکراری هستند، 5 درصد یعنی اگر رتبه ی شما در بازه ی متوسط 700 تا 3000 باشد ، حدود 250 نفر جابه جایی شما. البته سوال های تکراری خوشبختانه یا متاسفانه در مهندسی برق همین حوال 5 درصد است ولی برای مثال در ابزار دقیق و اتوماسیون گاهی به 30 درصد هم می رسد.
این سوالات ممکن است عینا از سال های قبل باشه یا از کتاب خاصی کپی شده باشند ، مطلب زیر می تونه تا حدودی شمارو با این دسته از سوالات آشنا کنه و روال برنامه ریزی و کاری تونو اصلاح کنه! پس به طور کلی دسته ای از سوالات کاملا تکراری وارد دفترچه ارشد میشوند و دسته ای جدیدند و مابقی تعویضی خواهند بود.
ریاضیات: بسیاری از سال ها تکراری داره ، مثلا
سال 89 : 2 سوال تکراری سال 90: 3 سوال تکراری سال 91: 1 سوال تکراری
معمولا این سوالات تکراری رو به راحتی می تونید از توی کتاب ریاضیات مهندسی معروف کرو... { ترجه آقای شیدفر } با چند بار ورق زدن پیدا کنید.
مدار: یکی از دروسی هست که به ندرت سوال تکراری داره ( یا حداقل من برای 3 سال اخیر ندیدم) البته دسته ی سوالاتی که اعدادش عوض شده زیاده
سوالات جدید : حدود 20 درصد سوالات تعویضی : حدود 80 درصد
سال 90 : فقط یک سوال تکراری
کنترل خطی: سوالات امسال بسیار عجیب بود ، در یک گذر 12 سوالی : 2 سوال اشتباه ، یک سوال با غلط تایپی ، 2 سوال کاملا نافهوم ، 2 سوال بسیار مفهومی و مابقی متوسط و یک سوال بسیار راحت
در این درس سال 89 اتفاق جالبی افتاد به طوریکه 3 سوال کاملا تکراری از کتاب اگاتا وارد 15 سوال نهایی شد یعنی 20 درصد تکراری که جالب نیست. معمولا کتاب اگاتا مورد توجه تکرارگران عزیز قرار دارد.
سیگنال : شبیه درس مدار ممکنه گول اینو بخورید که سوال تکراری نداره ولی بسیاری از سوالات کاملا تعویضی هستند گرچه باز هم گمراه کننده میشوند. درس سیگنال امسال سوالات زیبایی داشت و تغییر جدیدی در دید طراحان وجود داشت. که حتی سوال تعویضی هم به سختی پیدا می شد.
سال 89 : یک سوال تکراری و انبوهی سوال تعویضی
سال 90 : یک سوال تکراری ، و چنین سوال جدید
الکترونیک: شبیه درس سیگنال از لحاظ طراحی
سال 89 دو یا سه سوال تکراری از کتاب بهزاد رضوی طرح شد.6 سوال تعویضی نیز وجود داشت. بقیه سوالات جدید بودند.
سال 90: سوالابسیار آسون بود که حتی یه نفر از دانشگاهمون 100 زد
سال 91: سوالا جدید و نکته دار ولی انتخاب 50 درصد زیاد سخت نبود

جواب سوال قبلی a+2b=13

آخرین ویرایش:

temsa

عضو جدید
سلام
مدار زیر از کتاب مدرسان انتخاب شده
قطعا همه بلدید چنین سوالی رو حل کنید ولی ....
فرض کنید قراره توی کنکور اینو حل کنید، به نظر شما سریعترین راه که 30 ثانیه طول بکشه ، چیه ؟؟؟
اگه مدار شلوغتر شد چی ؟ سلف و خازن ماندگار داشتیم چی ؟
بگید کدوم گزینه و چه جوری ؟
سوال: در مدار زیر vo کدام است ؟ 1)8 2)6 3)4 4)2

4.p.jpg

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
سلام
دوستانی که شروع نکردن هنور نگران نباشن چون وقت هنوز زیاده ولی برای افرادی که جدید اومدن یک راهنمایی تکراری بکنم که هنوز مفیده فکر کنم
از امروز تا حدود 20 شهریور پیشنهاد من اینه که روزی سه درس اختصاصی (2 ساعت هرکدوم) خونده بشه و نحوه چینش درس ها طوری باشه که هر 2 یا سه روز تمامی درس های کنکور دوره بشه
در این میون علاوه بر 6 ساعت بالا روزی دو تا 45 دقیقه زبان که یکیش کلمه دیگریش متن تخصصی و گرامر باشه به این صورت که با استفاده از برنامه های تکنیک لایتنری روزی 20 کلمه جدید از کتاب های 1100 words you need to know و 504 essential words خونده بشه و متن هم هر روز یک متن تخصصی از کنکورهای سراسری سال های دور و گرامر هم هر روز یک درس از کتاب grammar in use سطح متوسط (اگه اسون بود سخت)
از 20 شهریور به بعد همین برنامه باشه با این تفاوت که روزی 6 ساعت اختصاصی بشه 8 ساعت از 8 صبح تا 10 صبح از 10:30 تا 12:30 از 4 تا 6 و از 6:30شب تا 8:30 شب زبان هم در وقت های پرت جا داده بشه

منابع هم زبان رو که گفتم ریاضی معتقدی کریمی مومن زاده همه این ها عالین(درصد من در کنکور 91 45درصد و زبان هم همین بود 43 یکم بالا پایین)
مدار پیشنهاد من کارو زرگر هست دو جلد کامل که بسیار نکات مهم حفظی و عالی داره (درصد من 55 درصد)
کنترل : به نظر میرسه پوران پژوهش کتاب خیلی خوبی داده ولی کتاب راهیان ارشد (تقوی) و مدرسان شریف (سجادیان)هم خیلی خوبن برای مقدمات هم اریاز(37 درصد
سیگنال :کتاب مهندس تقدسی(چاپ جدید که بر اساس جزوش نوشته) و مومن زاده(هم راهیان ارشد هم پوران) به ترتیب بهترین کتاب های سیگنال هستند ( 50 درصد)
الکترونیک و ماشین رو نظر ندم بهتره!(11 درصد و صفر درصد)
در کنار همه این ها بدون شک باید باید باید کتاب ابی دانشگاه تهران به قلم اساتید برجسته (جبه دار خاکی صدیق شاه ابادی....)حتما لااقل دو جلد خونده بشه

ازمون های ازمایشی

اولا هر سه تا ازمون جامع سنجش و پارسه و نصیر باید داده بشه پارسه چون جامعه اماری خوبی داره نصیر چون اساتید برجسته توش سوال طرح می کنن سنجش هم بلاخره اهمیت داره و بهتره دید داشته باشید به ازمون های سنجش .سال پیش اون ها اولین گروه بودن که زودتر از همه ازمون هاشونو تک مرحله ای کردن در حالیکه پارسه هنوز داشت دو مرحله ای برگزار می کرد
ولی برای ازمون های مرحله ای من خودم با این که میدونستم کیفیت پارسه گند و افتضاح هست باز به خاطر جامعه اماریش اونو دادم هرچند که خیلی ها هم نصیر یا سنجش دادن و برنده بودن .رو این قسمت تاکید ندارم.

نکات پراکنده
اگر دارید برای رتبه برتر تلاش می کنید اکیدا پیشنهاد می کنم هیچ درسی رو کنار نزارید و صفر نزنید .دوستان تاثیر صفر پارسه و نصیر اصلا مثل ازمون اصلی نیست و خیلی کم تره (من با اون درصدای خوبم با توجه به صفر ماشین اخر شدم 120 کنترل در صورتی که تو پارسه و نصیر و سنجش 3 4تا تک رقمی داشتم و زیر 30 نمیشدم درصدام هم هیچ قرقی نداشت و حدودش همین هایی بود که تو سراسری زدم اشکال از صفر ماشین بود)مگه اینکه به خودتون مطمئن باشید و بتونید مثلا مدار رو 70 80 به بالا بزنید
زبان هم بسیار اشتباه هست کنار بره .با یک سوم زمان میتونید بسیار خودتونو بکشید بالا زبان خوندن اصلا وقت نمیگیره قبول کنید اینو از من!

کنکور اگه می خواید برنده بشید اولا تست بزنید دوما تست بزن و مهم تر از اینا تست بزنید!حل تست تالیفی و سال های پیش به شدت اهمیت داره وقت نزارید که مثلا حالا متن درس رو عمیق بفهمید .با تست زدن زیاد هست که ملکه میشه در ذهن .شما 3 دقیقه وقت رو نمیتونید بدید که حالا بزار فکر کنم راهش به ذهنم بیاد .تست رو دید باید اکثرش رو بتونید همون لحظه راهش به ذهنتون بیاد

اعتمادبه نفس سر جلسه خیلی مهمه .خیلی از بچه ها سر 91 خودشونو باختن وقتی سوالا رو دیدن .شما باید با این دید برید سرجلسه که اگه این سوالا سختن بره من .برای بقیه وحشتناکن .یعنی دیدی نزدی سوالی رو نگران نشید اصلا (غرور نگفتما گفتم اعتماد به نفس!)روحیه خراب همه چی رو خراب میکنه

امیدوارم همه بچه های باشگاه موفق باشن تو کنکور
شاد باشید

آخرین ویرایش:

یونس313

عضو جدید
ببین هر کتابی که حال میکنی بګیر

من میګم:
مهندسی و معادلات کریمی
مغناطیسم کتاب بګیر که هم سوالای رشته ی فیزیک و برق و داشته باشه.یا دو تا بګیر چون سوالای فیزیک هم داخل برق بعضی سالها عینا امدهاګرم توی ابن یا اذر دیدی هنوز کمه اونوقت جهشو بګیر به نظر من جهش بی خودی شلوغش کرده.سوالای کنکور در اون حدم نیستن.اګه تونستی جزوه باغستانیو ګیر بیاری با فیلمش اونو بیس بزار بعدا سوالای فیزیکو برقو حل کن البته مدرسانم یه کتاب داره که سوالای برق و فیزیک و هسته ای رو اورده من ندیدمش ولی میدونم داره.اګه از ۶۷ به بعدو داشت بګیر اګر نه کتابیو بګیر که سوالای از سال ۶۷ داشته باشه چه برق چه فیزیک.:gol:ببخشید سرتو درد اوردم.
سلام
متاسفانه مدرسان خیلی از سوالات رو اشتباه و خیلی رو با راحل عجیب غریب حل کرده .
کتاب جهش اخرش سوالات کنکور رو فکر کنم از سال 80 به بعد حل کرده . جهش برای سوالات طبقه بندی شده کنکور در حال حاضر بهترین کتابه . درس هم مثل همیشه مطمئن هستم کتاب دکتر عبدالعالی

یونس313

عضو جدید
سلام
دوستانی که شروع نکردن هنور نگران نباشن چون وقت هنوز زیاده ولی برای افرادی که جدید اومدن یک راهنمایی تکراری بکنم که هنوز مفیده فکر کنم
از امروز تا حدود 20 شهریور پیشنهاد من اینه که روزی سه درس اختصاصی (2 ساعت هرکدوم) خونده بشه و نحوه چینش درس ها طوری باشه که هر 2 یا سه روز تمامی درس های کنکور دوره بشه
در این میون علاوه بر 6 ساعت بالا روزی دو تا 45 دقیقه زبان که یکیش کلمه دیگریش متن تخصصی و گرامر باشه به این صورت که با استفاده از برنامه های تکنیک لایتنری روزی 20 کلمه جدید از کتاب های 1100 words you need to know و 504 essential words خونده بشه و متن هم هر روز یک متن تخصصی از کنکورهای سراسری سال های دور و گرامر هم هر روز یک درس از کتاب grammar in use سطح متوسط (اگه اسون بود سخت)
از 20 شهریور به بعد همین برنامه باشه با این تفاوت که روزی 6 ساعت اختصاصی بشه 8 ساعت از 8 صبح تا 10 صبح از 10:30 تا 12:30 از 4 تا 6 و از 6:30شب تا 8:30 شب زبان هم در وقت های پرت جا داده بشه

منابع هم زبان رو که گفتم ریاضی معتقدی کریمی مومن زاده همه این ها عالین(درصد من در کنکور 91 45درصد و زبان هم همین بود 43 یکم بالا پایین)
مدار پیشنهاد من کارو زرگر هست دو جلد کامل که بسیار نکات مهم حفظی و عالی داره (درصد من 55 درصد)
کنترل : به نظر میرسه پوران پژوهش کتاب خیلی خوبی داده ولی کتاب راهیان ارشد (تقوی) و مدرسان شریف (سجادیان)هم خیلی خوبن برای مقدمات هم اریاز(37 درصد
سیگنال :کتاب مهندس تقدسی(چاپ جدید که بر اساس جزوش نوشته) و مومن زاده(هم راهیان ارشد هم پوران) به ترتیب بهترین کتاب های سیگنال هستند ( 50 درصد)
الکترونیک و ماشین رو نظر ندم بهتره!(11 درصد و صفر درصد)
در کنار همه این ها بدون شک باید باید باید کتاب ابی دانشگاه تهران به قلم اساتید برجسته (جبه دار خاکی صدیق شاه ابادی....)حتما لااقل دو جلد خونده بشه
ازمون های ازمایشی

اولا هر سه تا ازمون جامع سنجش و پارسه و نصیر باید داده بشه پارسه چون جامعه اماری خوبی داره نصیر چون اساتید برجسته توش سوال طرح می کنن سنجش هم بلاخره اهمیت داره و بهتره دید داشته باشید به ازمون های سنجش .سال پیش اون ها اولین گروه بودن که زودتر از همه ازمون هاشونو تک مرحله ای کردن در حالیکه پارسه هنوز داشت دو مرحله ای برگزار می کرد
ولی برای ازمون های مرحله ای من خودم با این که میدونستم کیفیت پارسه گند و افتضاح هست باز به خاطر جامعه اماریش اونو دادم هرچند که خیلی ها هم نصیر یا سنجش دادن و برنده بودن .رو این قسمت تاکید ندارم.

نکات پراکنده
اگر دارید برای رتبه برتر تلاش می کنید اکیدا پیشنهاد می کنم هیچ درسی رو کنار نزارید و صفر نزنید .دوستان تاثیر صفر پارسه و نصیر اصلا مثل ازمون اصلی نیست و خیلی کم تره (من با اون درصدای خوبم با توجه به صفر ماشین اخر شدم 120 کنترل در صورتی که تو پارسه و نصیر و سنجش 3 4تا تک رقمی داشتم و زیر 30 نمیشدم درصدام هم هیچ قرقی نداشت و حدودش همین هایی بود که تو سراسری زدم اشکال از صفر ماشین بود)مگه اینکه به خودتون مطمئن باشید و بتونید مثلا مدار رو 70 80 به بالا بزنید
زبان هم بسیار اشتباه هست کنار بره .با یک سوم زمان میتونید بسیار خودتونو بکشید بالا زبان خوندن اصلا وقت نمیگیره قبول کنید اینو از من!

کنکور اگه می خواید برنده بشید اولا تست بزنید دوما تست بزن و مهم تر از اینا تست بزنید!حل تست تالیفی و سال های پیش به شدت اهمیت داره وقت نزارید که مثلا حالا متن درس رو عمیق بفهمید .با تست زدن زیاد هست که ملکه میشه در ذهن .شما 3 دقیقه وقت رو نمیتونید بدید که حالا بزار فکر کنم راهش به ذهنم بیاد .تست رو دید باید اکثرش رو بتونید همون لحظه راهش به ذهنتون بیاد

اعتمادبه نفس سر جلسه خیلی مهمه .خیلی از بچه ها سر 91 خودشونو باختن وقتی سوالا رو دیدن .شما باید با این دید برید سرجلسه که اگه این سوالا سختن بره من .برای بقیه وحشتناکن .یعنی دیدی نزدی سوالی رو نگران نشید اصلا (غرور نگفتما گفتم اعتماد به نفس!)روحیه خراب همه چی رو خراب میکنه

امیدوارم همه بچه های باشگاه موفق باشن تو کنکور
شاد باشید

نوید جان سلام
یکی از دوستان زحمت کشیدند و گفتند که سوالات کنکور از کدام منبع اومده . کلا نا امیدمون کردند از زبان چون مثلا از 504 سوالی طرح نشده بود .
ماشالله سوالات مدار و ریاضی هم انقدر وقت گیر هستند که کلا وقتی برای سوالات زبان نمی گزاره . در ضمن ضریب مدار و ریاضی 4 هست و زبان 3 ( البته می دونم تراز چطور حساب می شه و سفید گذاشتن چه بلایی سر تراز می یاره ) .

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
نوید جان سلام
یکی از دوستان زحمت کشیدند و گفتند که سوالات کنکور از کدام منبع اومده . کلا نا امیدمون کردند از زبان چون مثلا از 504 سوالی طرح نشده بود .
ماشالله سوالات مدار و ریاضی هم انقدر وقت گیر هستند که کلا وقتی برای سوالات زبان نمی گزاره . در ضمن ضریب مدار و ریاضی 4 هست و زبان 3 ( البته می دونم تراز چطور حساب می شه و سفید گذاشتن چه بلایی سر تراز می یاره ) .
سلام یونس جان
چند تا نکته

اولا لغت شامل suffix ,prefix , root هست شما وقتی داری GRE می خونی میبینی پیشوند خداتا گذاشته مثلا میگم شما تو 504 کلمه داری colaborate این پیشوند co یعنی همکاری کردن بعد میبینی cohabitation معنی مشابه میده corporate به همچنین و بسیاری دیگه .بره همین من قبول ندارم که میگید از 504 سوال طرح نشده به صورت غیر مستقیم حتما بوده شما وقتی این کلمات رو زیاد بخونی بعد تمرین بیشتر به شباهت هاشون پی میبری
تازه ما که نمیدونیم طراح از چه کتابی طرح میکنه چون بسیار کتاب منبع زیاد هست تنها کاری که میشه کرد اینه که بیشترین هم پوشانی رو داشته باشیم با لغات طرح شده تازه اگرم فرض کنیم
امسال مستقیم از یک کتاب 504طرح نشده من به شما قول میدم خوندن لغات 504 باز موثر بوده تو فهم متن تخصصی .
دوما کتاب منبع بسیار زیاد هست و مشخصه که 504 کافی نیست شما در کنارش حتما 1100 رو هم باید بخونید ولی اگه بخوای دیگه در برتری مطلق زبان باشی پیشنهاد من کتاب vocabluary for high school students هست که استاد زبان تخصصی دانشگاه تهران پیشنهاد کرده و یکی از بچه ها که چند تا از درس هاشو خونده بود میگفت 2 3 تا کلمه عینا از اون اومده بود ( دانشگاه برترین زبانو زد 86 درصد)
تازه من خودم 504 و essential و 100 لغت از 1100 رو خونده بودم ولی ذسر جلسه از ده لغت همرو زدم تاشو زدم که 7 تاش درست بود ولی از این 7 تا 4 تاشو عینا شنیده بودم سه تای دیگه رو با رد گزینه و ریشه یابی بهش دست پیدا کردم
من هنوز پیشنهاد اکید دارم که زبان رو ول نکنید زبان اگه روزی یک ساعت وقت بزارید میتونه نقطه عطفی باشه تو کارنامتون در جایی که دیگران به شدت توش ضعیفا
شاید یکی بگه پایه قوی می خواد در جواب باید بگم من سال 90 زبان گلابی رو که از لغت هاش کلمه باینری بود زدم 30 درصد در صورتی که با کمی تلاش تونستم تو ازمونی 45 درصد زبان بزنم که پر از صفر درصد و درصد کم بود و به شدت سخت

پی نوشت : کتاب essential words for toefl حتما پیشنهاد میشه خریداری بشه چون هم کلمات باید خونده بشن هم گاهی اوقات متن هارو که می خونی کلمه جدید میبینی نمونش کلمه welfare و milestone که تو کلمات کتاب نیست ولی تو متن هست و فکر کنم سال 89 یا 88 ز کلمه ها بودن

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.